گام به گام تا کنکور 95

masoudabbasi

عضو جدید
باسلام

از همه مهندسایی که امسال کنکور ارشد داشتن خواهش میکنم بیان تو این تایپیک وتجربیاتشون رو بهمون بگن که ماها باقوت تمام شروع کنیم

Y..or..Z

همکار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام دوستان خسته نباشید
برای همه شما آرزوی موفقیت دارم.
تاپیک مهم میشه تا دوستان راحت تر باشن.
میتونید از تجربه دوستان در تاپیک های سال قبل هم استفاده کنید.
موفق باشید

reza_19933

عضو جدید
من ترم هفت 12 واحد بر میدارم. امیدی هس بتونم واسه ارشد خوب بخونم؟ الان ترم شیشم و تایم درس خوندن واسه ارشد نیس.
تابستونم 2تا کار آموزی رو همنیاز میکنم . یه برنامه واسه ارشد خوندنم میخوام..

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
من ترم هفت 12 واحد بر میدارم. امیدی هس بتونم واسه ارشد خوب بخونم؟ الان ترم شیشم و تایم درس خوندن واسه ارشد نیس.تابستونم 2تا کار آموزی رو همنیاز میکنم . یه برنامه واسه ارشد خوندنم میخوام..
سلام. دقیقا از چه ماهی سرت خلوت میشه؟توصیه خیلی خیلی مهم سعی کن الان که سه ترم داری معدلتو ببری بالا چون که خیلی کارتو راحتر میکنه

masoudabbasi

عضو جدید
سلام. دقیقا از چه ماهی سرت خلوت میشه؟توصیه خیلی خیلی مهم سعی کن الان که سه ترم داری معدلتو ببری بالا چون که خیلی کارتو راحتر میکنه

سلام
منم ترم 6 ام.این ترم 18 واحد دارم و ترم 7،15 واحد دارم.
وتابستون کار اموزی دارم
از الان شروع کنم خوبه؟
چی رو اول بخونم وچه طوری بخونمش؟

آخرین ویرایش:

meko

کاربر فعال
سلام اکثرشون رو گرفتم
به نظرتون از کدوم شروع کنم؟
و چه جوری بخونمشون؟

چون فارغ التحصل نیستی به نظر من از الان بشین نرمک نرمک ریاضی مهندسی و بعدش معادلات رو تا اول تابستون بخون.

masoudabbasi

عضو جدید
چون فارغ التحصل نیستی به نظر من از الان بشین نرمک نرمک ریاضی مهندسی و بعدش معادلات رو تا اول تابستون بخون.

ریاضی مهندسی و معادلات رو از رو چی بخونم؟

اگه از ریاضی 1 شروع کنم چه طوره؟

• Like
واکنش ها: meko

meko

کاربر فعال
ریاضی مهندسی و معادلات رو از رو چی بخونم؟

اگه از ریاضی 1 شروع کنم چه طوره؟

ریاضی مهندسی رو از کتاب محمود کریمی انتشارات نصیر
معادلات کتاب مسعود آقاسی

من فرض رو بر این گذاشتم که یه پایه ی متوسطی از ریاضی داری ( که البته نمی دونم داری یا نداری ) واسه همین گفتم که از ریاضی مهندسی و معادلات شروع کن. ولی اگه نداری یعنی مثلا تو انتگرال و مشتق مشکل داری اول از ریاضی عمومی شروع کن چون تو ریاضی مهندسی و معادلات چپ و راست باید مشتق و انتگرال بگیری

behzadk2019

کاربر فعال تالار مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
سلام
منم ترم 6 ام.این ترم 18 واحد دارم و ترم 7،15 واحد دارم.
وتابستون کار اموزی دارم
از الان شروع کنم خوبه؟
چی رو اول بخونم وچه طوری بخونمش؟

من براتون اولویت بندی که خودم از روی تجربه بهش رسیدم مینویسم
شما الان نمیدونم چه واحد هایی این ترم یا ترم بعدتون دارید .اگه بگید خوبه
ولی در کل برای اینکه عقب نمونید از دانشگاه یا کنکور .درس هر روز دانسکاهتو بخون که فشار نیاد چون که سم کنکور اینکه از درس های کنکور چند هفته دور بشی بد ضرر میکنی
اول اولیت درسیت روی ریاضیات مخصوصا نعادلات و ریاضی مهندسی باشه و بیشتر روی مباحث پرکاربرد سال های پیش کار کن .درس ریاضی یک و دو مباحث زیاد و ریزی داره که در مجوع شش سوال ازشون میاد
برای تابستان و یا همین الان شش درس انتخاب کن بخون درس هایی که فکر میکنی برات سختن
درس های اسون مثل ترمو کنترل و ... را بزار از بعد تابستون شروع کن که روحیت از دست ندی و استرس نداشته باشی
همه درس ها رو نریز جلوت شش کتاب بزار جلوت تا اخر تابستون تمومشون کنی معرکه کردی

khorshid_mech

عضو جدید
سلام وعلیکم ورحمه الله و برکاته
خوبید؟؟؟ بخونید بخونید؟؟
دوست منم آلما خانومی هم هست امسال حریف بسیار قدرتمند شماهاااااااااا. ولی من به عنوان دوستش که خیلی دوستش دارم نمیذارم بیاد باشگاه چون وقتش خیلی به هدر میره.:)
انشا.... موفق باشید همگی

• Like

masoudabbasi

عضو جدید
من براتون اولویت بندی که خودم از روی تجربه بهش رسیدم مینویسم
شما الان نمیدونم چه واحد هایی این ترم یا ترم بعدتون دارید .اگه بگید خوبه
ولی در کل برای اینکه عقب نمونید از دانشگاه یا کنکور .درس هر روز دانسکاهتو بخون که فشار نیاد چون که سم کنکور اینکه از درس های کنکور چند هفته دور بشی بد ضرر میکنی
اول اولیت درسیت روی ریاضیات مخصوصا نعادلات و ریاضی مهندسی باشه و بیشتر روی مباحث پرکاربرد سال های پیش کار کن .درس ریاضی یک و دو مباحث زیاد و ریزی داره که در مجوع شش سوال ازشون میاد
برای تابستان و یا همین الان شش درس انتخاب کن بخون درس هایی که فکر میکنی برات سختن
درس های اسون مثل ترمو کنترل و ... را بزار از بعد تابستون شروع کن که روحیت از دست ندی و استرس نداشته باشی
همه درس ها رو نریز جلوت شش کتاب بزار جلوت تا اخر تابستون تمومشون کنی معرکه کردی

ممنون
من این ترم انتقال حرارات 1
طراحی 2
ارتعاشات
درسای اصلیم هستن
وترم 7 هم درس اصلیم کنترل وانتقال 2 است

به نظرت اون 6 درس رو کدوما انتخاب کنم؟
ممنونم

ehsan esf

عضو جدید
من طراحي را از كتاب پوران خوندم كه جديد هم چاپ شده بود(93)
از دكتر كبيريان

خيلي خوب و رون گفته

• Like

M.ARIABOY

عضو جدید
الان زوده بچهها
بن جور کنید کتابای مورد نیازتونو از نمایشگاه کتاب بگیرید
اول تابستون نم نمک شروع کنید
ریاضی مهندسی و معادلاتو ریاضی 1-2 ب ترییب اولویت گفتم بخونید مهندسی خیلییییییییییییییییییییییییییییییییییی وقت گیره
مقاومت وقت گیره
بقیه درسا زیاد ازتون وقت نمیکیرن
پ ن البته نسبت ب اینها زیاد وقت نمیگیرنا
پ ن نترسید کنکور خیلی راحته

MohammadAli.E

عضو جدید
سلام

عکس زیر منابع مورد نیاز برای کنکور ارشد مکانیک رو دربرداره. بنده کتاب های زیادی رو دیدم ، در واقع هر انتشاراتی چند تا از کتاباش خوب از آب در میان و بنده از 4 انتشاراتی که کتاب هاشونو دیدم این کتابارو که خودم هم برای کنکور 94 استفاده کردم مناسب میبینم :

منابع کنکور ارشد مکانیک

محمد 435

عضو جدید
باکس سیالات به نظرم خدا کرمیو بخورید کافیه به جز درس ترمو که قسمت برگشت ناپذیری رو نداره و باید از جای دیگه بخونید.مثلا از پارسه...
باکس جامدات به جز این که مدل حل مسایل مختلفو یاد میگیرید (کلا تو این باکس میگی مثلا این مدل مسئله ها اینجوری حل میشه). باید رو مفاهیم پایه ای مسلط بشید و حل مسئله زیاد و تکرار اونها میتونه راه گشا باشه
باکس ریاضی رو گول نخورید. درسی که با اطمینان میشه گفت میشه تستاشو زد معادلاته. رو این درس بسیار مسلط شوید. ریاضی 1 و2 وقت گیره ولی خوشتون میاد و ریاضی مهندسی کلا واسه اکثریت نچسب و خسته کنندست . معادلات میتونه نجاتتون بده!
باکس دینامیک الویت چهارمه و تسلط بالایی میخواد . یه ذره غیر قابل پیش بینیه. اما یکی دو تا سوال راحتم میشه توش پیدا کرد

Sa2011

عضو جدید
سلام بچه ها خوبين همگي؟ چه خبرا؟ چرا اين تايپيك فعال نيست؟نكنه همه سرشون مشغول برنامه هاي عيده؟كمي فعال باشين تا اين تايپيك هم راه بيفته,برا ارشد 95 شروع كردين؟

masoudabbasi

عضو جدید
سلام بچه ها خوبين همگي؟ چه خبرا؟ چرا اين تايپيك فعال نيست؟نكنه همه سرشون مشغول برنامه هاي عيده؟كمي فعال باشين تا اين تايپيك هم راه بيفته,برا ارشد 95 شروع كردين؟
سلام
متاسفانه بپه ها فعالیتشون کم شده
من از همه خواهش میکنم بیان بهترین شیوه ها برای خوندن هر درس رو بگن
من هنوز به طور جدی شروع نکردم:cry:

masoudabbasi

عضو جدید
می خواستم ببینم کسی اطلاعی در باره طرح همپای پارسه نداره؟
خودش یا دوستش تو این طرح شزکت کردن یانه؟
ایا راضی بودن؟
و به نظر شما بهترین ازمون مال کدوم موسسه است؟(پارسه یا مدرسان)

saeedhashemi1371

عضو جدید
با سلام
به نظر من بهترین موسسه پارسه هستش
طرح همپا رو شرکت نکردم

یه توصیه اساسی:
اگه دانشجو هستین تا تابستون از نت برای افزایش اطلاعات و استفاده از تجربیات بقیه استفاده کنید
اما به محض اینکه خاستین جدی شروع کنین برا ارشد :

مثل تقویمی که هر سال عوض میشه سر بهار

میندازم یه گوشه و دیگه میزارمت کنار

حتما این کار رو بکنین
چون نت فوق العاده از وقت شما رو حروم میکنه

meko

کاربر فعال
با سلام
به نظر من بهترین موسسه پارسه هستش
طرح همپا رو شرکت نکردم

یه توصیه اساسی:
اگه دانشجو هستین تا تابستون از نت برای افزایش اطلاعات و استفاده از تجربیات بقیه استفاده کنید
اما به محض اینکه خاستین جدی شروع کنین برا ارشد :

مثل تقویمی که هر سال عوض میشه سر بهار

میندازم یه گوشه و دیگه میزارمت کنار

حتما این کار رو بکنین
چون نت فوق العاده از وقت شما رو حروم میکنه

500% تایید میشه. منم همین کارو کردم . فقط شب به شب نیم ساعت میرفتم چیزبوک

saeedvalentino

عضو جدید
سلام

بنظر شما بهترین منبع برای طراحی اجزا کدومه (از نظر درسنامه):
پوران پژوهش - دکتر کبیریان
راهیان ارشد

saeedvalentino

عضو جدید
یه منبع خوب برای ترمو و انتقال میخوام . درسنامه خوب داشته باشه . درسنامش مثل استاتیک مقاومت نائی باشه یعنی از صفر همه چیز رو گفته باشه
داریم؟

amir-mehrizi

عضو جدید
سلام

بنظر شما بهترین منبع برای طراحی اجزا کدومه (از نظر درسنامه):
پوران پژوهش - دکتر کبیریان
راهیان ارشد
سلام سعید جان!!!آقا این ورا؟؟؟داداش برای طراحی اجزا فقط وفقط و فقط جزوه نصیر دکتر شریعت پناهی.من تموم کتاب هایی که گفتی رو خوندم و مدرسانم خوندم ولی شریعت پناهی عالیه.اگه نزدیکای تهرانی برو جزوشو از دانشگاه خواجه نصیر که دانشکده برقه بخر.7000 تومن هستش ولی قشنگ بالای 70 درصد تستای اجزا رو میزنی باهاش

م کا نی ک

عضو جدید
می خواستم ببینم کسی اطلاعی در باره طرح همپای پارسه نداره؟
خودش یا دوستش تو این طرح شزکت کردن یانه؟
ایا راضی بودن؟
و به نظر شما بهترین ازمون مال کدوم موسسه است؟(پارسه یا مدرسان)

دوست عزیز این طرح ها یه جور تبلیغات واسه منافع مادی خودشونه خیلی جدی نگیر در ضمن ملاک بهترین بودن یه موسسه بالاترین میزان شرکت کننده رو داشتن هستش و اینکه سوالات استاندارد و خوبی ارائه بده تا جایی که میدونم بین موسسات تا الان مدرسان بالاترین جامعه اماری رو داشته .

ehsan esf

عضو جدید
يه پيشنهاد دارم براي بچه هاي 95
براي رياضي همه ي بچه ها متفق القول هستن كه اقاسي كامل ترين منبع است ولي خيلي هم بد قلقه
به نظرم كسايي كه دوست دارن الان شروع كنن ((كه مسلما كسايي هستن كه حس ميكنن يخورده ضعيف تر ان)) الان اگه ميتونن رياضي را كم كم شروع كنن و فعلا تلاششون اين باشه كه رياضي را به يه جايي برسونن
((با خوندن رياضي پايه درسايي مث معادلات و رياضي مهندسي براتون قابل فهم تر ميشه ))
بعد از اين كار اين چن وقته
خوب تحقيق كنيد ببينيد چيا بخونيد

ولي اگه ميخواين از كسي سوال بپرسيد كار من را بكنيد ((اگه دوست داشتيد ))
يعني اينكه بذاريد اول نتايج اوليه بياد ميتونيد بفهميد كه بچه ها چه رتبه هايي داشتن
خب حالا از كسايي كه رتبه ي بهتري دارن بپرسيد كه براي فلان درس چه كار كرده و ...

در مورد موسسه اموزشي براي كنكوراي ازمايشي هم نظر شخصيم اينه كه خيلي هم توفيقي با هم ندارن چون مهم اينه كه شما بتونيد طريقه ي حفظ ارامشتون را ياد بگيرد و طريقه ي مدريت زمان

بچه هايي هم كه پايه ضعيفي دارن ناراحت نباشن با تلاششون ميتونن خيلي خوب نتيجه بگيرن به شرط اينكه پيوسته بخونيد و يخورده هم اعتماد به نفس داشته باشيد

ارزوي موفقيت براي تك تكتون

م کا نی ک

عضو جدید
يه پيشنهاد دارم براي بچه هاي 95
براي رياضي همه ي بچه ها متفق القول هستن كه اقاسي كامل ترين منبع است ولي خيلي هم بد قلقه
به نظرم كسايي كه دوست دارن الان شروع كنن ((كه مسلما كسايي هستن كه حس ميكنن يخورده ضعيف تر ان)) الان اگه ميتونن رياضي را كم كم شروع كنن و فعلا تلاششون اين باشه كه رياضي را به يه جايي برسونن
((با خوندن رياضي پايه درسايي مث معادلات و رياضي مهندسي براتون قابل فهم تر ميشه ))
بعد از اين كار اين چن وقته
خوب تحقيق كنيد ببينيد چيا بخونيد

ولي اگه ميخواين از كسي سوال بپرسيد كار من را بكنيد ((اگه دوست داشتيد ))
يعني اينكه بذاريد اول نتايج اوليه بياد ميتونيد بفهميد كه بچه ها چه رتبه هايي داشتن
خب حالا از كسايي كه رتبه ي بهتري دارن بپرسيد كه براي فلان درس چه كار كرده و ...

در مورد موسسه اموزشي براي كنكوراي ازمايشي هم نظر شخصيم اينه كه خيلي هم توفيقي با هم ندارن چون مهم اينه كه شما بتونيد طريقه ي حفظ ارامشتون را ياد بگيرد و طريقه ي مدريت زمان

بچه هايي هم كه پايه ضعيفي دارن ناراحت نباشن با تلاششون ميتونن خيلي خوب نتيجه بگيرن به شرط اينكه پيوسته بخونيد و يخورده هم اعتماد به نفس داشته باشيد

ارزوي موفقيت براي تك تكتون

دوست عزیز شاید کتاب اقاسی کتاب کاملی باشه از نظر شما ولی همه داوطلبا میدونن که اصلا کتاب کنکوری مناسبی نیست خوندن 3000 صفحه یعنی 4 جلد کتاب برای 8 -10 تا سوال خیییلی وقت گیره و ذهن رو برای خوندن بقیه درسها کاملا خسته میکنه .
در مورد موسسه هم اگر دیدگاه شما برای شرکت در ازمون فقط و فقط مدیریت زمان و استرس باشه میتونیدد از مشاور و کتابهایی که در این زمینه هست کمک بگیرید به نظر منکه هدف از ازمون سنجیدن سطح خودمون نسبت به رقباست و اینکه هر چی در یک جامعه اماری بالا ازمون بدیم و با شرکت کننده بیشتری روبه رو بشیم یه جور شبیه سازی کنکور ایجاد میشه که کلی میتونه برای ازمون اصلی بهمون کنه .