گام به گام تا کنکور 95

M.ARIABOY

عضو جدید
من هیچ کتابی رو هنوز تهیه نکردم.فقط یکی دو تا فایل ریاضی ١کریمی دارم

دیر میشه دوست عزیز شروع کن
ریاضی مهندسی رو حتما تموم کن،ولی باید قبلش معادلات بلد باشی
بین درسا مقاومت و ریاضی مهندسی و ریاضی 1 ازهمه بیشتر تایم میگیره تابستون تمومشون کنی بهتره

گام به گام تا کنکور 95

بین درسا مقاومت و ریاضی مهندسی و ریاضی 1 ازهمه بیشتر تایم میگیره تابستون تمومشون کنی بهتره
سلام.مرسی.چشم شروع میکنم.میشه منبع پیشنهادیتون رو هم بهم بگین?

منابعی که بقیه خوندن و نتیجه ی خوب گرفتن.

آخرین ویرایش:

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال
من اگه دوباره با اصلاعات الانم برگردم و بخوام برای کنکور بخونم این منابع رو انتخاب میکردم:

ریاضی 1: آقاسی(حتما کتاب در کنار جزوه مطالعه شود)
ریاضی 2: آقاسی(حتما کتاب در کنار جزوه مطالعه شود)
معادلات: گاج --> همین برای کنکور کافیه، مختصر و مفید ولی اگه کسی بخواد بیشتر بخونه هم آقاسی خوبه و هم کریمی
مهندسی: فقط کریمی

دینامیک: جباری(پوران)، البته منابع خوب دیگه هم موجوده
کنترل: نظر خاصی ندارم ولی همون آریاز برادرانی خوبه، بعضی ها هم میگن جزوه نصیر هم خوبه
دینامیک ماشین: نظری ندارم ولی میگن هم نصیر خوبه(هم کتاب و هم جزوه) و هم راهیان
ارتعاشات: جباری(پوران)، البته منابع خوب دیگه هم موجوده

استاتیک: فقط و فقط نایی
مقاومت: فقط و فقط نایی
طراحی: فقط شریعت پناهی
این منابع قطعی ترین منابع برای کنکور هستند، هیچ نیازی به هیچ منبع دیگه ای وجود نداره.

سیالات: راهیان + صادقی
ترمو: کوثری + راهیان
انتقال: راهیان + کوثری
در مورد این باکس به نظرم منابع اولی واجب و منابع دومی مستحب هستند.

آخرین ویرایش:

M.ARIABOY

عضو جدید
سلام.مرسی.چشم شروع میکنم.میشه منبع پیشنهادیتون رو هم بهم بگین?

منابعی که بقیه خوندن و نتیجه ی خوب گرفتن.
حسین جان زحمت کشید منابع رو گفت
کنترل جهش هم بد نیست
اگه وقت نمیکنیاقاسی بخونی برای ریاضی 1-2 ،یکی از دوستام 60 درصد ریاضی زد،ریاضی 1-2 رو از جهش خونده بود ریسکش باخودته

سلام.بچه ها خبر دارین دانشگاه لرستان مقطع ارشد مهندسی مکانیک و پلیمر داره یا نه؟!
سرچ کردم ب جایی نرسیدم!

گام به گام تا کنکور 95

راستی از بچه هایی که پارسال اینجا بودن و خوندن کیا رتبه ی خوب اوردن؟!؟ هنوزم اینجان؟!!!

محمد 435

عضو جدید
راستی از بچه هایی که پارسال اینجا بودن و خوندن کیا رتبه ی خوب اوردن؟!؟ هنوزم اینجان؟!!!
همین حسین جان رتبش دویستو خورده ای شد تو طراحی.
شهریور که نتیجه ها بیاد پیداشون میشه.
بری تو تایپیک ارشد 94 هم رتبه ها رو پیدا میکنی

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام

ریاضی 1 و2 آقاسی خیلی کامل و خوبه وبی به نظرم زیاد میاد ولی کلا هر کتاب ریاضی کنکور زیاد هست چون ریاضی کلا زیاده، در هرصورت هر کتاب ریاضی بخونین خوب هست فقط یک بار خوندن هیچ فلیده ای نداره حداقل بتونین به دور زوم کسایی از تابسون تا کنکور می خونن برسن واقعا درصد خوبی خواهند زد
ریاضی 1و 2 به نظرم گاج کتابش حجمش مناسب تر و تست هاش بهتره اگر تهیه نکردید ، گاج بگیرید وگرنه با همون کتابتون جلو برید و چند منبعی نشین
یک منبع رو درست بخونین و چند بار بخونین خیلی بهتر جواب میده
به نظرم کنترل جهش عالیه ، کتاب مدرسان هم خوبه ولی جهش بهتره
بقیشم دوستان عالی توضیح دادند، مهندسی هم بیشتر برای ریاضی مهندسی پیش نیاز انتگرال و مثلثات رو خوب کار کنین
آریا بوی هم درست گفتن ریاضی 1 و مهندسی وقت گیرترین دروس هستند واقعا هم یک دور خوندنشون کفایت نمیکنه،حالا که وقت دارید شروع کنین،بهترین نتیجه رو میگیرین انشالله سال بعد بهترین رتبه ها واس شماست، زیاد برای پیدا کردن منبع وقت نزارین همینایی دوستان مثل اقا حسین گفتن عالیند ، فقط خوندن واسه کنکور مهم است چون 50 درصد افراد سیاهی لشکرند و نمی خونند
فقط چند دور بخونین که خوب یاد بگیرید ، البته بسته به نحوه یادگیری هم داره ولی کنکور یه فرآیند چند ماهه است که ممکنه فراموشی سراغتون بیاد که میگن خلاصه برداری کنین ، یا اگه نظر منو می خواین بالای کتاب تو حاشیه چیزی فهمیدین رو بنویسین چون این نوشتنه باعث میشه بهتر مطلب جابیفته

انشالله موفقیت دوستان
با سپاس

بچه ها ارشد رو ادم یه دانشگاه مطرح نخونه..
خوندش هیچ فایده ایی نداره!?
:-(

خیلی مهمه دانشگات چی باشه؟!؟
شاید نشه من یه دانشگاه مطرح برم!

mohsenjigar2002

عضو جدید
با سلام واسه کنکور ارشد من کمی جستجو توی اینترنت کردم و اینها رو همه اتفاق نظر داشتن
باکس ریاضی: آقاسی رو اگه وقتتون زیاده مطالعه کنید چون حجمش خیلی زیاده و خیلی وقت میبره باکس ریاضی معتقدی خوبه و گاج
باکس سیالات: فقط خداکرمی ولاغیر
باکس جامدات: استاتیک و مقاومت مصالح دکتر نایی و طراحی اجزا جزوات دکتر شریعت پناهی کلا باکس جامدات انتشارات پوران پژوهش
باکس دینامیک و ارتعاشات:انتشارات نصیر
دینامیک ماشین دکتر حامدی و دینامیک دکتر جباری و ارتعاشات پرفسور بهرامی و کنترل دکتر حامدی
زبان هم که نمیخواد اصلا نخونید و وقت نگذارید

mohsenjigar2002

عضو جدید
واسه من دانشگاه مهم نیس دروسی که توی دانشگاه برای ارشد و دکتری ارائه میدن مهمه مثلا توی شریف دوتا درس داخل گرایش تبدیل انرژی ارائه میدن به اسم توربو ماشین های پیشرفته و طراحی توربین گازی خوب اینو کلا هیچ دانشگاه آزاد و یا پیام نوری ارائه نمیده البته خوب دانشگاه بهتر اساتید بهتر هم داره و نگاهشون متفاوت تره بهت

hale.a

عضو جدید
من از ریاضی مهندسی بدم میاد!چون هیچوقت نخوندمش (حتی برای امتحان) به همین خاطر دیفالت مغزم اینه که من این درسو یاد نمیگیرم،نمیشه حذفش کرد کلا؟!؟!

hale.a

عضو جدید
پیشنهاد اساسی بنده به دوستان عزیز:

من برای ریاضی یک کل کتاب آقاسی رو خوندم. اون هم یک بار کامل و دو سه بار هم مرور تست های مهم ولی تو کنکور امسال یه سوال هم نزدم!
ریاضی 2 پوران خوندم و 2 تا سوال زدم که دوتاش درست بود
معادلات رو گاج خوندم و 5 تا رو زدم(1 غلط)
ریاضی مهندسی کریمی خوندم(البته با حذف مباحثی که تو کنکور امسال 3 تا سوال داشتن) و 3 تا زدم که هرسه تاش درست بود

خدا رو شکر امسال قبول میشم.
ولی اگه برگردم و بخام دوباره کنکور بدم حتما کارای زیر رو انجام میدادم:
1) تو تابستون یه دور کتاب کریمی رو دقیق میخوندم. اون هم به صورت کسی که تازه داره ریاضی مهندسی یاد میگیره. بعد هم در طول ترم مرور میکردم . مطمئن هستم که 6 یا 7 تا سوال ریاضی مهندسی که بیاد رو میتونم بزنم. کریمی اینقد خوب گفته بود که کامل مسلط میشی. ولی نیاز به خوندن زیاد داره. سوالای ریاضی مهندسی هم اغلب تکراری هستن.یعنی راحت 30 درصد رو میزارین تو جیبتون
2) اگه وقت کنم تو تابستون یه دور معادلات گاج رو میخونم. هرچند در طول ترم هم میشه خوندش ولی مسلط شدن بهش 25 درصد رو برای شما تضمین می کنه!
3) به هیچ عنوان سراغ آقاسی نمیرم. به نظر من سطح سوالای ریاضی 1 و 2 یا اینقدر سخت هستش که شما با تسلط کامل به آقسی باز هم نمیتونی بزنی یا اینقدر راحت هستش که با کتاب پوران هم میشه به راحتی زد. خوبی پوران این هستش که هر فصل رو تو 4 یا 5 برگ توضیح داده و تست های خوبی هم داره. آقاسی ماله کسی هستش که ریاضی 1 رو 3 بار افتاده! یعنی اساس ریاضی اون تعطیل هستش. وگرنه کسی که ریاضی 1 رو با 12 پاس کرده (البته خونده !) یا تو دبیرستان پایه خوبی داره کتاب پوران کفایت میکنه!

برای سایر درس ها هم اگه سوالی بود بپرسین.
در خدمت هستم!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
سعید جان رتبه تون چند شد؟

hale.a

عضو جدید
دوستان کسی پایه هست یه برنامه بذاریم واسه خوندن ... ؟ بصورت مشترک جلو بریم کسیم اشکالی داشت یه تایپیک مخصوص درست میکنیم که به سوالا جواب داده بشه ..

اره.من پایه ام.چندتا دیگه از بچه ها رو هم جمع کن.برنامه خاصی داری؟

منم هستم
برنامه رو بگید که با تمام قوا شرو کنیم
برنامه از من شما فقط پایه باشین!
کیا شروع کردن؟

northboys

عضو جدید
با سلام

200 طراحی
240 تبدیل

سوالی بود در خدمت دوستان هستم

سلام.
من رشتم ساخت و تولیده و ما تو دانشگاه ریاضی مهندسی نداشتیم.
میخواستم بدونم اگه بخوام ریاضی مهندسی رو از صفر شروع کنم خودم از روی کتاب میتونم یاد بگیرم؟؟؟
ریاضی مهندسی رو تو کنکور راحت تر از ریاضی 1 و 2 میشه زد؟؟؟
چه منبعی رو بخونم که واقعا جواب بده تو ریاضیات؟؟ پایه ریاضیمیه کم ضعیفه
ممنونم

saeedhashemi1371

عضو جدید
سلام.
من رشتم ساخت و تولیده و ما تو دانشگاه ریاضی مهندسی نداشتیم.
میخواستم بدونم اگه بخوام ریاضی مهندسی رو از صفر شروع کنم خودم از روی کتاب میتونم یاد بگیرم؟؟؟
ریاضی مهندسی رو تو کنکور راحت تر از ریاضی 1 و 2 میشه زد؟؟؟
چه منبعی رو بخونم که واقعا جواب بده تو ریاضیات؟؟ پایه ریاضیمیه کم ضعیفه
ممنونم

ریاضی مهندسی درس سختی هستش. اگه بخاین خودتون بخونین باید رو مبحث انتگرال مسلط باشین. این دیگه بستگی به خودتون داره. میتونین فصل اول ریاضی مهندسی رو تو یه هفته الان شروع کنین ببینید نتیجش چی میشه
ریاضی مهندسی رو اگه خوب خونده باشی چون سوالات مشابه زیاد میاد احتمال اینکه مشابه سوال رو دیده باشی زیاد هستش. اینجوری خب حل راحت تر میشه. ولی این بستی داره به اینکه رو کدوم درس بیشتر وقت میزاری

معادلات گاج و ریاضی مهندسی کریمی واقعا جواب میده و شکی توشون نیست. برای ریاضی یک و دو اگه واقعا درس میخونی و وقت میزاری(هفته ای 15 ساعت حداقل برای ریاضی 1 و2 که روزی 2 ساعت بشه) برو آقاسی رو بخون.

khashayar72

عضو جدید
سلام
من از الان تا آخر مهر ماه فرصت دارم که برای ارشد درس بخونم و حداکثر هم روزی 6ساعت میتونم وقت بذارم.ریاضیاتم ضعیفه ولی میخوام بخونمش چون اگر ارشد هم قبول بشم باید کلی درس ریاضی پاس کنم که با این سواد ریاضی نمیشه:confused:.ریاضی 1 مدرسان شریف رو گرفتم و شروع کردم و نسبتا کند پیش میرم.سوالی که دارم اینه که آیا رفتن به کلاس ریاضی(تعریف پارسه رو زیاد شندیدم)میتونه مفید باشه؟کسی اینجا هست تجربه کلاس رفتن رو داشته باشه؟ من مدل درس خوندن دانشگام اینجوری بود که سر کلاس خیلی کم میفهمیدم . نمره پاسی ریاضی رو با خوندن جزوه گرفتم..:)
واینکه با توجه به وقفه ای که از آبان تا کنکور به دلیل خدمت سربازی میفته خوندن برای ارشد چه حکمی داره؟؟(احتمالا بتونم روزی دو ساعت از آبان تا کنکور بخونم):w27:

vanpersi

عضو جدید
سلام
من از الان تا آخر مهر ماه فرصت دارم که برای ارشد درس بخونم و حداکثر هم روزی 6ساعت میتونم وقت بذارم.ریاضیاتم ضعیفه ولی میخوام بخونمش چون اگر ارشد هم قبول بشم باید کلی درس ریاضی پاس کنم که با این سواد ریاضی نمیشه:confused:.ریاضی 1 مدرسان شریف رو گرفتم و شروع کردم و نسبتا کند پیش میرم.سوالی که دارم اینه که آیا رفتن به کلاس ریاضی(تعریف پارسه رو زیاد شندیدم)میتونه مفید باشه؟کسی اینجا هست تجربه کلاس رفتن رو داشته باشه؟ من مدل درس خوندن دانشگام اینجوری بود که سر کلاس خیلی کم میفهمیدم . نمره پاسی ریاضی رو با خوندن جزوه گرفتم..:)
واینکه با توجه به وقفه ای که از آبان تا کنکور به دلیل خدمت سربازی میفته خوندن برای ارشد چه حکمی داره؟؟(احتمالا بتونم روزی دو ساعت از آبان تا کنکور بخونم):w27:

با توجه به شرایطت حتما خلاصه نویسی کن چون تو اموزشی خیلی سخت بتونی درس بخونی فقط میتونی مرور کنی الان بیشتر بخون سعی کن ریاضی مهندسی ومعادلات رو تابستون تموم کنی ریاضی1و2 تستای متنوع واغلب سختی دارن یا خیلی اسونن تو کنکور موفق باشی

Hossein_sh_s

کاربر بیش فعال
سلام

گفتم بیام اینجا کل داستان کنکور رو از شروع مطالعه تا آخرین دقیقه کنکور بنویسم، اگر بقیه دوستان هم همین کار روانجام بدن بچه های کنکوری میتونن به یک جمع بندی خوب برسند.

دانشگاه آزاد کاشان
معدل 17.02
زبان متوسط
ریاضیات ضعیف
سیالات نسبتا ضعیف
جامدات بسیار قوی
دینامیک نسبتا قوی

زبان 0
ریاضی 16.67
سیالات 36.67
جامدات 83.33
دینامیک 0

طراحی 289
تبدیل 504
ساخت 440

من از نیمه های آبان شروع کردم و تا کنکور خونه پرش 80 روز و روزی 6 ساعت مطالعه داشتم، تقریبا از ظهر تا بعد از مغرب 6 ساعت مفید مطالعه کردم،
خیلی ها میگن باید n روز و روزی فلان ساعت مطالعه کرد، این مورد بسته به هر فرد تفاوت های زیادی میکنه،
الان که کنکور دادم خیلی وقت ها میگم کاش از تابستان میخوندم و یا حداقل از مهر شروع میکردم، ولی با توجه به شناخت از خودم احتمال خسته شدن در مدت طولانی زیاد بوده،
مورد بعدی در مورد شیوه مطالعه است، دوستان همیشه به من میگفتن حالا که دیر شروع کردی روزی 10-12 ساعت بخون تا جبران شه، ولی نمیشد این مقدار ساعت بخونم،
مطالعه من خیلی فشرده است، به جرات و با داشتن تجربه میتونم بگم موضوعاتی رو که من در 6 ساعت میخوندم اکثر افراد شاید در 10 ساعت هم نمیتونستن بخونن، رو همین حساب چون فشرده میخوندم و عادت به مطالعه بلند مدت هم نداشتم بعد از 6 ساعت مطالعه واقعا دیگه حوصله ام سر میرفت، دیگه نمیتونستم بخونم،
اینا رو گفتم که بدونید برنامه مطالعه فقط و فقط به شخص خودتون بستگی داره.

از نیمه آبان که شروع کردم به مطالعه، اول برنامه داشتم که ابتدا ریاضیات رو تموم کنم بعد سه باکس دیگه رو موازی جلو ببرم، ولی خب میدونید دیگه، خیلی سخته که دقیقا مطابق برنامه پیش برید،
نکته عجیبی که در مورد من پیش اومد این بود که همون روزی که برنامه ریختم متوجه شدم از برنامم یک هفته عقبم :D
حدود یک هفته ای که مطالعه کردم دیدم واقعا لازمه یک باکس رو حذف کنم، گفتم ریاضیات رو که باید کار کنم، جامدات هم که نقطه قوتم هست، سیالات هم که باکس خوبیه برای امتیاز آوردن، پس از اونجا که هم باکس دینامیکم خوبه، هم بیشتر از همه بهش علاقه دارم، بهتره باکس دینامیک رو بزارم شبی نیم تا یک ساعت که در نهایت اصلا حوصلش رو نداشتم و نخوندم، روی اطلاعات قبلیم حساب کردم که از این باکس 25-30 درصد هم بزنم کفایت میکنه،

با این اوصاف ادامه دادم و ریاضیات عمومی رو از آقاسی، معادلات رو خیلی کم از گاج و مهندسی رو از کریمی در حدود 52 روز خیلی خوب خوندم( به جز معادلات که یک دور هم نخوندم، مابقی رو بیش از یک دور و کمتر از 2 دور خوندم)
بعد از اون حدود 18 روز سیالات خوندم (خوندن ترمو و انتقال بزرگترین اشتباهاتم بودن) و 10 روز هم جامدات.
سیالات صادقی، ترمو و انتقال کوثری، همشون یه نیم نگاهی هم به خداکرمی
جامدات هم نایی و جزوه شریعت پناهی

در این مدت بعضی جاها نوت برداری به دردم خورد و بعضی جاها با اینکه نوت داشتم ولی ترجیح میدادم از خود جزوه و کتاب مرور کنم،

تقریبا میتونم بگم ترتیب دروس برای من(از نظر مهارت من) بعد از این 80 روز به این شکل بود:
1. مقاومت
2. مهندسی
3. استاتیک
4. طراحی
5. ریاضی 2
6. سیالات
7. ریاضی 1
...

یکی از بزرگترین اشتباهاتم این بود که آزمون آزمایشی ندادم، به نظرم 25% ها نیاز نیست ولی مابقی خیلی خوبه که شرکت کنید، من فقط جامع دوتا سنجش آخری و آخری پارسه رو دادم که سنجش ها تک رقمی شدم ولی پارسه یکم بی دقتی کردم و تک رقمی نشدم،
هفته کنکور هم که 4 شنبه آزمون اصلی بود، سه روز اول هفته کنکور 86 و 87 و 88 رو زدم که خیلی خوب بود،
خودم برای کنکور انتظار این درصدا رو داشتم:
- زبان 0
- ریاضی حداقل 70
- جامدات بالای 90
- سیالات 35-40
دینامیک 25

حالا چرا کنکور رو خراب کردم؟
من همیشه به همه میگم توکلتون به خدا باشه، شما میخونید ولی از خیلی اتفاقات که ممکنه براتون پیش بیاد بی خبرید، دعا کنید همه چی خوب پیش بره،
یکی از اون اتفاقات قبل از شروع کنکور برای من افتاد، شدیدا حالم بد شد، یادمه دفترچه رو که برداشتم فقط 10 دقیقه داشتم خودمو باهاش باد میزدم، ذهنم شدیدا قفل کرده بود، اصلا نمیدونستم این سوالات برای چه درسی هستند، کلا نابود شده بودم،
ریاضیات رو که کلا از دست دادم، سیالات هم گیج و منگ بودم، برای جامدات خدا رو شکر حالم یکم بهتر شد ولی هم شدیدا کند بودم هم دیگه روحیه ای برام نمونده بود، دینامیکم که اصلا نرسیدم حتی یک سوالو بخونم، بعد کنکور قکر اصلا فکر نمیکردم این رتبه رو بیارم، خدارو شکر جامدات نجاتم داد.

اینکه این اتفاقات دقیقا برای چی بود، نمیدونم، بعضی ها میگن استرس، ولی من کلا آدم ریلکسی هستم و یادم نمیاد تاحالا اضطراب داشته باشم،
نکته ای که قطعا تاثیر داشت این بود که شبش ساعت 4 خوابیدم و بدتر از اون اینکه همون شب کنکور از ساعت 11 تا 1 نصفه شب نشستم درس خوندم،
دوستان خواهشا و خواهشا، شده از دو سه روز مونده به کنکور هیچی نخونید، هیچی.

توی صحبتام گفتم خوندن ترمو و انتقال بزرگترین اشتباهم بود، ببینید اگه میتونید زود شروع کنید و هیچی رو حذف نکنید ولی اگه نشد و خواستید درسی رو حذف کنید با دقت این کارو بکنید،
مثلا چیزی که همه میدونن اینه که راحت ترین دروس برای کنکور معادلات و انتقالا، برای من اینطور نبود و من انقدر که سیالات و مهندسی و دینامیکو خوب میزنم، انتقال رو نمیتونم بزنم،
اگه الان برگردم، به جای ترمو و انتقال، دینامیک و ارتعاشات میخوندم، چون برای من خیلی راحت ترن.

الان نکته دیگه ای یادم نمیاد،
ببخشید یکم بهم ریخته و نامنظم شد، فرصتم برای نوشتن کم بود.

آخرین ویرایش:
گام به گام تا کنکور 95

سلام

گفتم بیام اینجا کل داستان کنکور رو از شروع مطالعه تا آخرین دقیقه کنکور بنویسم، اگر بقیه دوستان هم همین کار روانجام بدن بچه های کنکوری میتونن به یک جمع بندی خوب برسند.

دانشگاه آزاد کاشان
معدل 17.02
زبان متوسط
ریاضیات ضعیف
سیالات نسبتا ضعیف
جامدات بسیار قوی
دینامیک نسبتا قوی

زبان 0
ریاضی 16.67
سیالات 36.67
جامدات 83.33
دینامیک 0

طراحی 289
تبدیل 504
ساخت 440

من از نیمه های آبان شروع کردم و تا کنکور خونه پرش 80 روز و روزی 6 ساعت مطالعه داشتم، تقریبا از ظهر تا بعد از مغرب 6 ساعت مفید مطالعه کردم،
خیلی ها باید n روز و روزی فلان ساعت مطالعه کرد، این مورد بسته به هر فرد تماوت های زیادی میکنه،
الان که کنکور دادم خیلی وقت ها میگم کاش از تابستان میخوندم و یا حداقل از مهر شروع میکردم، ولی با توجه به شناخت از خودم احتمال خسته شدن در مدت طولانی زیاد بوده،
مورد بهدی در مورد شیوه مطالعه است، دوستان همیشه به من میگفتن حالا که دیر شروع کردی روزی 10-12 ساعت بخون تا جبران شه، ولی نمیشد،
مطالعه من خیلی فشرده است، به جرات و با داشتن تجربه میتونم بگم موضوعاتی رو که من در 6 ساعت میخوندم اکثر افراد شاید در 10 ساعت هم نمیخوندن، رو همین حساب چون فشرده میخوندم و عادت به مطالعه بلند مدت هم نداشتم بعد از 6 ساعت مطالعه واقعا دیگه حوصله ام سر میرفت، دیگه نمیتونستم بخونم،
اینا رو گفتم که بدونید برنامه مطالعه فقط و فقط به شخص خودتون بستگی داره.

از نیمه آبان که شروع کردم به مطالعه، اول برنامه داشتم که ابتدا ریاضیات رو تموم کنم بعد سه باکس دیگه رو موازی جلو ببرم، ولی خب میدونید دیگه، خیلی سخته که دقیقا مطابق برنامه پیش برید،
نکته عجیبی که در مورد من پیش اومد این بود که همون روزی که برنامه ریختم متوجه شدم از برنامم یک هفته عقبم :D
حدود یک هفته ای که مطالعه کردم دیدم واقعا لازمه یک باکس رو حذف کنم، گفتم ریاضیات رو که باید کار کنم، جامدات هم که نقطه قوتم هست، سیالات هم که باکس خوبیه برای امتیاز آوردن، پس از اونجا که هم باکس دینامیکم خوبه، هم بیشتر از همه بهش علاقه دارم، بهتره دینامیک رو بزارم شبی نیم تا یک ساعت که در نهایت اصلا حوصلش رو نداشتم و نخوندم، روی اطلاعات قبلیم حساب کردم که از این باکس 25-30 درصد هم بزنم کفایت میکنه،

با این اوصاف ادامه دادم و ریاضیات عمومی رو از آقاسی، معادلات رو خیلی کم از گاج و مهندسی رو از کریمی در حدود 52 روز خیلی خوب خوندم( به جز معادلات که یک دور هم نخوندم، مابقی رو بیش از یک دور و کمتر از 2 دور خوندم)
بعد از اون حدود 18 روز سیالات خوندم (خوندن ترمو و انتقال بزرگترین اشتباهاتم بودن) و 10 روز هم جامدات.
سیالات صادقی، ترمو و انتقال کوثری، همشون یه نیم نگاهی هم به خداکرمی
جامدات هم نایی و جزوه شریعت پناهی

در این مدت بعضی جاها نت برداری به دردم خورد و بعضی جاها با اینکه نت داشتم ولی ترجیح میدادم از خود جزوه و کتاب مرور کنم،

تقریبا میتونم بگم ترتیب دروس برای من(از نظر مهارت من) بعد از این 80 روز به این شکل بود:
1. مقاومت
2. مهندسی
3. استاتیک
4. طراحی
5. ریاضی 2
6. سیالات
7. ریاضی 1
...

یکی از بزرگترین اشتباهاتم این بود که آزمون آزمایشی ندادم، به نظرم 25% ها نیاز نیست ولی مابقی خیلی خوبه که شرکت کنید، من فقط جامع دوتا سنجش آخری و آخری پارسه رو دادم که سنجش ها تک رقمی شدم ولی پارسه یکم بی دقتی کردم و تک رقمی نشدم،
هفته کنکور هم که 4 شنبه آزمون اصلی بود، سه روز اول هفته کنکور 86 و 87 و 88 رو زدم که خیلی خوب بود،
خودم برای کنکور انتظار این درصدا رو داشتم:
- زبان 0
- ریاضی حداقل 70
- جامدات بالای 90
- سیالات 35-40
دینامیک 25

حالا چرا کنکور رو خراب کردم؟
من همیشه به همه میگم توکلتون به خدا باشه، شما میخونید ولی از خیلی اتفاقات که ممکنه براتون پیش بیاد بی خبرید، دعا کنید همه چی خوب پیش بره،
یکی از اون اتفاقات قبل از شروع کنکور برای من افتاد، شدیدا حالم بد شد، یادمه دفترچه رو که برداشتم فقط 10 دقیقه داشتم خودمو باهاش باد میزدم، ذهنم شدیدا قفل کرده بود، اصلا نمیدونستم این سوالات برای چه درسی هستند، کلا نابود شده بودم،
ریاضیات رو که کلا از دست دادم، سیالات هم گیج و منگ بودم، برای جامدات خدا رو شکر حالم یکم بهتر شد ولی هم شدیدا کند بودم هم دیگه روحیه ای برام نمونده بود، دینامیکم که اصلا نرسیدم حتی یک سوالو بخونم، بعد کنکور قکر اصلا فکر نمیکردم این رتبه رو بیارم، خدارو شکر جامدات نجاتم داد.

اینکه این اتفاقات وقیقا برای چی بود، نمیدونم، بعضی ها میگن استرس، ولی من کلا آدم ریلکسی هستم و یادم نیاد تاحالا اظطراب داشته باشم،
نکته ای که قطعا تاثیر داشت این بود که شبش ساعت 4 خوابیدم و بدتر از اون اینکه همون شب کنکور از ساعت 11 تا 1 نصفه شب نشستم درس خوندم،
دوستان خواهشا و خواهشا شده از دو سه روز مونده به کنکور هیچی نخونید، هیچی.

توی صحبتام گفتم خوندن ترمو و انتقال بزرگترین اشتباهم بود، ببینید اگه میتونید زود شروع کنید و هیچی رو حذف نکنید ولی اگه نشد و خواستید درسی رو حذف کنید با دقت این کارو بکنید،
مثلا چیزی که همه میدونن اینه که راحت ترین دروس برای کنکور معادلات و انتقالا، برای من اینطور نبود و من انقدر که سیالات و مهندسی و دینامیکو خوب میزنم، انتقال رو نمیتونم بزنم،
اگه الان برگردم، به جای ترمو و انتقال دینامیک و ارتعاشات میخوندم، چون برای من خیلی راحت ترن

الان نکته دیگه ای یادم نمیاد،
ببخشید یکم بهم ریخته و نامنظم شد، فرصتم برای نوشتن کم بود.
سلام.اینارو میخونم قوت قلب میگیرم که منم میتونم!
ناامیدی خیلی بد چیزیه!

dash @li

کاربر بیش فعال
سلام.اینارو میخونم قوت قلب میگیرم که منم میتونم!
ناامیدی خیلی بد چیزیه!
سلام

برای آقا حسین که از افراد موفق بودند خوشحالم، امیدوارم هنیشه موفق باشند.
ملکه آسمان تو کنکور بدترین چیز نا امیدی هست ، فقط بدونید که اگر تلاش کنید نتیجه میگیرید ، فقط کارهای اضافی رو تو این مدت کنکور کم کنید، مثل اینترنت مثل تلفن و مسافرت های طولانی رو ناامیدی یک حس است ، وقتی بدونین تلاش همیشه جواب میدهد ، مگر اینکه خدا صلاح رو چی بدونه، من قول میدم شما تلاش کنید از حالا بهترین نتیجه رو میگیرید، نقاط قوت و ضعف رو همونطور آقا حسین نوشتند باید در نظر بگیرید ، کنکور فقط پایه علمی و دانشگاه قوی نیست ، کنکور سختکوشی هم میخواد ، من میدونم شما موفق میشین فقط اگر تلاش کنید و بدونید 50 درصد افرادی سیاهی لشکر کنکورن چون همین حس رو دارند، اگر این حس رو حذف کنین و بدونین ظرفیت ها هر سال بیشتر میشود و احتمال قبولی بالاتر میره و اینکه شما هم قبول میشید ، و دایم به خودتون بگید من قبول میشم ، تقریبا میشه گفت شما 60 درصد که تلاش است رو باید انجام بدید، هیچ کس برای کنکور ارشد نمیتونه همه دروس رو کامل بخونه پس دروسی که قوی هستید رو کامل کنید و دروسی که کاستی هست رو پوشش خواهد داد،
انشالله قبول میشید، مطمین باشید....

در مورد رتبه ها هم اقا حسین یک فایل از سایت پارسه داشتند میتونید ببینید احتمالا داخلش چیزی میخواین باشه
http://parseh.ac.ir/past-years-success/9?grade=master
من دیدم با رتبه 1700 روزانه تبدیل انرژی رازی کرمانشاه قبول شدند،
با سپاس

آخرین ویرایش: