پسران دختران باحجاب را برای ازدواج قابل اعتمادتر می دانند..

وضعیت
موضوع بسته شده است.

raha.68m

عضو جدید
کاربر ممتاز
ولی من هرچقدر بیشتر دقت می کنم به این نتیجه می رسم که نمی شه هیچ اصلی رو تجویز کرد مبنی بر اینکه پسرها به حجاب توجه می کنند یا زیبایی یا اخلاق یا هرچیزی دیگه...
چون واقعا موقع حرف زدن هر کسی ارزش هاش رو می گه ولی موقع انتخاب نمی دونم چی تاثیرگذاره که گاهی خیلی تناقض دیده می شه بین چیزی که آدم انتظار داره و چیزی که اتفاق می افته....

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
وقتی این بحثا مطرح میشه ناخوداگاه واسه اکثر افراد این نظر پیش میاد که اره دخترای با حجابم اب زیرکاهن و باحجابا رو هم دیدیم که بی حیان و این چیزا اما واسه من واقعا جای سواله چرا یه دفعه انقد موضع میگیرین؟هرکسی بنا به شرایطی یه نوع پوشش انتخاب کرده دلیل بر محکومیت هیچ کسی نیس/......
;)...

A N A H I T A

عضو جدید
کاربر ممتاز
آنچه در همه پدر و مادر ها مشترک است ، این است که مذهب را طوری تعریف می کنند که انگار شیپور را از طرف دیگرش باد می کنند !

توصیه هایی که به نسل جوان می کنند اینطوری است .
درست مثل این است که طبیبی - یا به هر حال آدمی - دائم به کسی که لبش زخم شده یا صورتش جوش زده بگوید که « جوش نزن » و « زخم نشو » ؛ و بعد هم بگوید که به طور مثال «زخم شدن دهن فلان بدی را دارد ؛ جوش صورت فلان قدر بد است» !

این - اگر چه درست است – اصولا" چه تاثیری دارد ؟ چه می خواهد بشود و بعد چه نتیجه ای می خواهد بگیرد ؟
به جای این صحبتها باید فهمید چه عواملی باعث شده که این جوشها در زندگی روحی این بچه و این نسل بوجود آمده ؛ آن ریشه ها را باید یافت.
تجربه نشان می دهد که به عنوان اینکه دین فلان چیز را می گوید ، نمی شود حجاب را بر زن تحمیل کرد ، و عبادت را بر پسر تحمیل کرد ، مگر اینکه یک آگاهی انسانی پیدا کند ، و این ها نماینده یک طرز فکر باشد.

آیا در عوام ما پوشش اسلامی به عنوان یک طرز تفکر خاص است؟
نه ، طرز تفکر خاص نیست ، بلکه به عنوان تیپ خاص است ، که در آن مومن دارد ، فاسق دارد ، بد اندیش دارد ، خوش اندیش دارد ، خلاصه همه جور آدمی دارد !
البته حجاب غیر از چادر است ؛ چادر فرم است.
اصل قضیه این است که ، این دختری که الان می خواهد پوشش را انتخاب کند ، انگیزه اش چیست؟

معمولا انگیزه این است که « مادرم همینطور بوده ، خاله ام همینطور است ، محیطمان همینطور است ».این ، یک لباس سنتی است ؛ نشانه طبقه عقب مانده در حال مرگ است. جلویش را هم نمی توان گرفت ؛ بخواهی ده سال دیگر هم ادامه اش بدهی ، بعد از سال یازدهم تمام می شود ؛ رشد و تکاملش به سمت ریختن این حجاب است ، یعنی تکامل جامعه به سمت تَرک آن سمبل های سنتی اُمّلی.

بنابر این شما طرز فکر بچه ها را عوض کنید ، آنها خودشان پوشش را انتخاب خواهند کرد ؛ شما نمی خواهد مدلش را بدوزید و تنش کنید ! او خودش انتخاب می کند. شما را بطه عاشقانه بین او و این عالم وجود برقرار کنید ؛ او خودش به نماز می ایستد . هی به زور بیدارش نکنید !

« دکتر علی شریعتی »

Beat

متخصص محیط زیست
کاربر ممتاز
پسران دختران باحجاب را برای ازدواج قابل اعتمادتر می دانند
دبیر دفتر هم اندیشی اساتید نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران گفت: نتایج یک پژوهش نشان می دهد از نظر دانشجویان پسر، دخترانی که پوشش مناسبتری دارند برای ازدواج و زندگی قابل اعتمادترند.

هادی بهرامی در گفتگو با خبرنگار مهر ادامه داد: نتایج این پژوهش که بر روی دانشجویان دانشگاه تهران انجام شده مشخص کرد پسران دانشجو معتقدند که در دانشگاههای ایران نیز باید همانند دانشگاههای معتیر دنیا برای پوشش دانشجویان ضوابطی وجود داشته باشد.

دانشجویان معتقد به محدودیت بیشتر حجاب در دانشگاه نسبت به محیط بیرونند...

امان از این پژوهشها
فکر کنم جامعه آماری این پژوهش خودش بوده و بغل دستیش

maahzad

عضو جدید
من به ضرس قاطع مخالفم
توهین نباشه ولی یه سری از خانومهای باحجاب آب نمیبینند وگرنه شناگرهای ماهری هستند(تجربیات شخصی داشتم تو این زمینه )
به خاطر یه سری محدودیتها حالا چه از طرف خانواده و چه از طرف جامعه و... مجبوری حجاب رو انتخاب کردند
به نظر من حجاب اصلا نمیتونه ملاک نجابت باشه
به خصوص تو جامعه ما که یه چیز اجباریه
مهم اینه که تو جامعه باشی و امکان خلاف و یا گناه کردن داشته باشی بعد بتونی خودتو حفظ کنی و گرنه تو محدودیتها میزان نجابت مشخص نمیشه

کاملا موافقم
به کسی برنخورده ولی خیلی از این چادریا زیر چادر چه طوفان هایی که به پا نمیکنن

Yuri Boyka

عضو جدید
اگه تو جامعه همه خودشون باشن و سعی نکنن ادای افرادی رو که می پسندن رو در بیارن معلوم میشه که تمام این حرفا کشکه. اگر اسطوره سازی کارا رو پیش می برد هیتلر فرمانروای جهان می شد نه اینکه خود کشی کنه.

maahzad

عضو جدید
بچه ها خواهش میکنم نظرتونو بگید این مسله خیلی مهمه!!!
من چادری نیستم ولنگو وازو نیستم!!! یکی از همکلاسیام چند وقت پیش از من خواستگاری کرد. خانواده ی مزهبی و محجبه ای داره.واقعا پسر خوبیه اصلا نمیشه ازش ایراد گرفت خیلیم منو دوست داره تنها چیزی که الان مطرح شده اینه که من اگه بخوام باهاش ازدواج کنم باید چادر سرم کنم.مامانم مخالفه ولی من با این موضوع مشکلی ندارم.
هر چی گذشت بیشتر خودشو به من ثابت کرده که میشه روش حساب کرد منظورم اینه که من تصمیم گرفتم حتی مامانم هم به جز این قضیه نتونسته ایرادی بگیره.
شما میگین من چه کنم؟؟ چه طور مامانم راضی کنم که من خودم پذیرفتم!!!!؟؟؟؟؟
مردم از سردرگمی!!
اگه همه چیش خوبه فقط مشکلت اینه قبول کن،اگه ارزششو داره قبول کن،چادر سر کردن دلیل کافی برای رد کردن یه پسر خوب نیست

eti68

عضو جدید
کاربر ممتاز
واسه چی باید چادر سرکنی اونوقت؟؟
جواب من بی برو برگرد نه بود little galaxy
حتی اگه از عشق من سر به جنگل و بیابون بزنه!!
:D

معمار اسمان

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
هر کسی یه اولویت هایی برا خودش داره و همه مثل هم نیستن....برای همین نباید بگیم پسران چون اینجوری یعنی همشون همین نظرو دارن!!!!!

باران طلایی

عضو جدید
کاربر ممتاز
na baba ona ba hejab tarano khodeshon miposhonan zire on poshesheshon hezarta hileo kalak daran
y hade moteadel na be on shorie shor na be in binamaki;-)

همه چادری ها که مثل هم نیستن . اونایی که از نظر شما زیر چادر کار خلاف میکنن کارشون اینه که چادر بپوشن تا راحت تر بتونن به کار خلاف ادامه بدن

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
من تا حدودی آقایونو درک میکنم که به خانوم چادری اعتماد بیشتری دارن
اما یادمون باشه هر گردی گردو نیس
ظاهر تا حدودی میتونه توی شناخت تاثیربذاره اما هیچ وقت 100درصد نمیشه یکی رو رد کرد یا تایید
شخصیتی که هر کس داره
ارزش هایی که هر کس بهش پایبنده چه دختر چه پسر
و خیلی چیزای دیگه نسبتا به ظاهر ربط داره اما هیچ وقت تنها دلیل نیس

nazi jooon

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
درسته که پسرا به حجاب اهمیت میدن ولی بیشتر از اون به زیبایی توجه دارن حتی اگه تو ذهن اون ملکه زیبا حجاب جایی نداشته باشه!!!:question:

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلا پسری که بخواد به خاطره چادر یا عدم چادر...حجاب یا عدم حجاب انتخابشو انجام بده همون بهتر که بره یه چادریو بگیره....

رفتار ادمها ... لبخندشون .... نگاهشون .... ادبشون .... تربیتشون .... احترامشون به دیگران ....سوادشون .... میزان فعالیّت اجتمایشون ... نگاهشون به زندگی‌... اینا شخصیت میاره ... پوشش که متغیره

سیّد

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اون پسرا که طرز فکرشون اینه عقب افتادن ... فقط بی حجابی و ازادی در پوشش و عشقه :)

elnaz0020

عضو جدید
کاربر ممتاز
پسرا الان به هیچی جز پول دراوردن فک نمیکنن ..بعدشم وقتی کارشون اکی شد یهووویی خدا یه دختر<فرشته زیبا>رو سر راهشون قرار میده وربطی به حجاب نداره..
اگه پسر خوشش بیاد باحجاب اونو انتخاب میکنه خوشش نیاد بی حجاب ..زوری که نیستش...همه عقل دارن..بعدشم والسلام.....:smile:..

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز
کلا پسری که بخواد به خاطره چادر یا عدم چادر...حجاب یا عدم حجاب انتخابشو انجام بده همون بهتر که بره یه چادریو بگیره....

رفتار ادمها ... لبخندشون .... نگاهشون .... ادبشون .... تربیتشون .... احترامشون به دیگران ....سوادشون .... میزان فعالیّت اجتمایشون ... نگاهشون به زندگی‌... اینا شخصیت میاره ... پوشش که متغیره

:surprised:...........

AMMARIYA

عضو جدید
کاربر ممتاز

من با این تایپیک موافق نیستم...ولی به این نتیجه رسیدم شما که چادر سرت نمیکنی خیلی باکمالاتی...بهتره رو نظر دادنامون یکم فکر کنیم ...شما این جملاتتو بدون اینکه توهینی در کار باشه میتونستی بگی.

etnn

عضو جدید
کاربر ممتاز

بهههههله!

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
با توجه به عنوان تاپیک که مردان دختران محجبه و چادریو برای ازدواج ترجیح میدن منم میگم اگه به خاطر اون چادره که ترجیح میدن و اعتماد می‌کنن خوب بره همون چادریو بگیره.... اگه تو عنوان میگفت مردها دختران مانتویی رو ترجیح میدن هم باز می‌گفتم همون بهتر که بره همون مانتویی رو بگیره... اگه میگفت شلوار جین پوش:redface:... منم می‌گفتم شلوار جین پوش .... اگه میگفت جوراب قرمز پوش:w01:منم می‌گفتم همون بهتر که بره جوراب قرمز پوش رو بگیره. ...
.ادمها وقتی‌ دهانشونو باز می‌کنن و حرف می‌زنن یا تو موقعیت‌های مختلف واکنشهایی که از خودشون نشون میدن ایناست که شناخت درست و واقعی به من میده... ...
هر کسی‌ هم بخواد حالا با چادر یا هر پوشش دیگه مانتوی معمولی‌ یا با جوراب قرمزش یا شلوار آبیش یا موی بلوند یا کردن مو زیر یه پارچه برای خودش شخصیت درست کنه به نظر من خیلی‌ آدم ضعیفیه و هیچی‌ از درون نداره که به این متوسل شده... و کسی‌ هم که با پوشش طرف مقابل بهش شخصیت میده از اون بدتر و سطحی‌تر
به هر حال اگه از حرف من برداشت توهین آمیز کردین من واقعا معذرت می‌خوام گاهی‌ ممکنه تو یک پست به خاطراینکه آدم می‌خواد نوشتش کوتاه بشه توضیح بیشتر نده و بقیه دچار سؤ تفاهم شن ....چادرم یه پوششه که من واقعا هیچ حسی بهش ندارم همونطور که هیچ حسی به یه مانتو معمولی‌ یا به یه مانتو خیلی‌ به قول معروف تنگ و ... ندارم ... نمیگم نگاه نمیکنم ولی‌ فقط در حد اینکه خوب امروز اینو پوشیده فردا ممکنه چیز دیگه‌ای بپوشه و پسفردا هم ممکنه باز چیز دیگه‌ای....حتی کهنه بودن یه لباس هم این حسو به من نمیده که اون طرف فقیره... من خودم یه روزایی که میدونستم می‌خوام برم یه جایی که لباسم کثیف می‌شه کهنه‌ترین لباسم رو میپوشیدم و اینم احساس می‌کردم که مردم دارن چه‌جوری بهم نگاه می‌کنن... و دارن چه فکرایی می‌کنن ولی‌ اصلا مهم نبود چون یه روز دیگه که بهترین لباسمو بپوشم باز همون مردم با نگاه دیگه‌ای بهم نگاه می‌کنن... انقدر قضاوتها سطحی و زودگذره ...پس اصلا نوع پوشش ادمها انقدر ارزش فکر کردن و نسبت دادن شخصیت به طرف رو نداره چه برسه به اعتماد و ازدواج و.... برای همین خودم سعی‌ می‌کنم از این قضاوتها نکنم...

آخرین ویرایش:

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
اینکه پسرا اینجور فک میکنن به نظرم تا حدودی درسته
ولی همیشه اینجور نیس
در واقع به نظرم ربطی نداره
اینکه یه همسر خوب حتما محجبه اس!!!همسرخوب باید خوب باشه
باید شخصیتش خوب باشه
طرز فکرش خوب باشه
اخلاقش خوب باشه
که برای آیندخ بشه روش حساب کرد
بعد به ظاهرش نگاه کنی ببینی ظاهرش اونی هست که تو میخای یا نه که اون دیگه سلیقه ایه
که کی چادر یدوس داره,کی مانتویی خوشش میاد ,کی دوس داره همسرش موهاش بیرون نباشه,کی براش مهم نیس یا حتی کی این کارو دوس داره

elahe66

عضو جدید
کاربر ممتاز
من با این تایپیک موافق نیستم...ولی به این نتیجه رسیدم شما که چادر سرت نمیکنی خیلی باکمالاتی...بهتره رو نظر دادنامون یکم فکر کنیم ...شما این جملاتتو بدون اینکه توهینی در کار باشه میتونستی بگی.

اگه من حرفی‌ زدم که برداشت توهین آمیزی ازش شده من واقعا و از صمیم قلب از شما معذرت می‌خوام

saeed gas

عضو جدید
حجاب یه عنص لاینفک انتخاب همسره ولی یادمون نره که "بسیارند چادر داران بی چادر" حجاب میتونه بدون چادر هم کامل باشه.
خیلیا چادری نیستن ولی حیا و حجابشون از صدتا چادری بیشتر;)

samira-71

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه جورای با این تایپک مخالفم یه جورایی آره . در کل اینکه آدم دست خودشه چطور باشه چه شخصیتی داشته باشه درسته ولی خب انتخاب لباس و انتخاب پوشش بنظرتون برنمیگرده به طرز فکر و شخصیت آدم؟؟؟ ادم هرجایی بره یه نوع لباس میپوشه و این بستگی به جای که میری داره همونطور دوستمون گفت گاهی آدم کهنه ترین لباسشو میپوشه میره ..... ما تو این جامعه داریم زندگی میکنیم کاری ندارم انتقاد کنم جامعه ما اشتباه یا درست . به هر حال هر جور هست ما باید با شرایط اینجا رفتار کنیم . آره شاید تو بی روسری و با هر نوع لباسی بری فلان کشور خارجی هیچ پسری حتی نگاهت نکنه ولی توهم کلا واsه خاطر اینکه اون لباس رو دوستداری پوشیدی نه جلب توجه پس مشکلیم پیش نمیاد . حالا تو وسط ایران تو خیابونا هیچکدوم از آدمای اون کشور که نیستن نگاهت کنن و بی تفاوت بگذرن!!! اون تیپو تو خیلی از جاهای کشور خودمون بزن چشمتم بدوز به سنگ فرش خیابون یه لبخند کوچیک هم نزن یه خیابون رو برو و بیا ببین چیکارا که به سرت نمیارن چیا بهت نمیگن . پس این وظیفه تو که وقتی داری میای تو خیابون میبینی اون موهای تیپوکه داری و وقتی داری راه میری اون که از کنارت رد میشه و بدون اینکه تو منظوری داشتی به خودش اجازه میده هر حرکتی انجام بده یا هر چیزی از دهنش میاد بگه. تو نمیتونی که برگردی بزنی تو دهنش یا .... تنها کاری که میتونی بکنی اینه که دفعه بعد با اون نو تیپ نیای اون محل . اگه باز اومدی معنی بر اینه که خوشت اومده چون دروغه بگی من فلان کارو به سرم آوردن واسم مهم نیست ! اصا با عقل جور درنمیاد !!!!دوحالت داره یا واسه شخصیتت و جسمت ارزش میذاری و بدت میاد و پیشگیری میکنی. یا خوشت میاد و ادامه میدی . آره گاهی جایی پیش میاد انواع آرایش و لباسو بپوشی هیچکی مزاحمت ایجاد نمیکنه ولی جاهای هست که نمیشه هرچی خواست پوشید .من خودم دخترم و تو دخترام حالا هی الکی انکار کنین حقیقته دخترای که تو خیابون تیپ زننده میزنن واسه جلب توجه اینکارو میکنن من که هر آنکه اطرافممه اینجورین!!!! چادر حجاب کامله ولی آره گاهی ی چادری هم ممکنه بد باشه ولی خب معلومه با یکی دوتا رفتار خودشو لو میده !! دلیل نمیشه بیای همه چادریا رو تو یه دید ببینی میشه با مانتو هم حجاب رعایت کرد ولی خب باز حجاب کامل چادر یه پله جلوتره .

آخرین ویرایش:

mavadd

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
من یه جورای با این تایپک مخالفم یه جورایی آره . در کل اینکه آدم دست خودشه چطور باشه چه شخصیتی داشته باشه درسته ولی خب انتخاب لباس و انتخاب پوشش بنظرتون برنمیگرده به طرز فکر و شخصیت آدم؟؟؟ ادم هرجایی بره یه نوع لباس میپوشه و این بستگی به جای که میری داره همونطور دوستمون گفت گاهی آدم کهنه ترین لباسشو میپوشه میره ..... ما تو این جامعه داریم زندگی میکنیم کاری ندارم انتقاد کنم جامعه ما اشتباه یا درست . به هر حال هر جور هست ما باید با شرایط اینجا رفتار کنیم . آره شاید تو بی روسری و با هر نوع لباسی بری فلان کشور خارجی هیچ پسری حتی نگاهت نکنه ولی توهم کلا واsه خاطر اینکه اون لباس رو دوستداری پوشیدی نه جلب توجه پس مشکلیم پیش نمیاد . حالا تو وسط ایران تو خیابونا هیچکدوم از آدمای اون کشور که نیستن نگاهت کنن و بی تفاوت بگذرن!!! اون تیپو تو خیلی از جاهای کشور خودمون بزن چشمتم بدوز به سنگ فرش خیابون یه لبخند کوچیک هم نزن یه خیابون رو برو و بیا ببین چیکارا که به سرت نمیارن چیا بهت نمیگن . پس این وظیفه تو که وقتی داری میای تو خیابون میبینی اون موهای تیپوکه داری و وقتی داری راه میری اون که از کنارت رد میشه و بدون اینکه تو منظوری داشتی به خودش اجازه میده هر حرکتی انجام بده یا هر چیزی از دهنش میاد بگه. تو نمیتونی که برگردی بزنی تو دهنش یا .... تنها کاری که میتونی بکنی اینه که دفعه بعد با اون نو تیپ نیای اون محل . اگه باز اومدی معنی بر اینه که خوشت اومده چون دروغه بگی من فلان کارو به سرم آوردن واسم مهم نیست ! اصا با عقل جور درنمیاد !!!!دوحالت داره یا واسه شخصیتت و جسمت ارزش میذاری و بدت میاد و پیشگیری میکنی. یا خوشت میاد و ادامه میدی . آره گاهی جایی پیش میاد انواع آرایش و لباسو بپوشی هیچکی مزاحمت ایجاد نمیکنه ولی جاهای هست که نمیشه هرچی خواست پوشید .من خودم دخترم و تو دخترام حالا هی الکی انکار کنین حقیقته دخترای که تو خیابون تیپ زننده میزنن واسه جلب توجه اینکارو میکنن من که هر آنکه اطرافممه اینجورین!!!! چادر حجاب کامله ولی آره گاهی ی چادری هم ممکنه بد باشه ولی خب معلومه با یکی دوتا رفتار خودشو لو میده !! دلیل نمیشه بیای همه چادریا رو تو یه دید ببینی میشه با مانتو هم حجاب رعایت کرد ولی خب باز حجاب کامل چادر یه پله جلوتره .

ممنون...

Elmira2010

عضو جدید
کاربر ممتاز
چادرخوبه وقتی واقعادرکش کنی وبدونی واسه چی پوشیدیش خیلیاهستن به زورخونواده و..چادرمیپوشن ایناچادرشون به دردنمیخوره چون ممکنه رفتارایی داشته باشن که ازبدحجاباهم بدترباشه
هم چادرخوبه هم بی چادری زمانی که بفهمی پوششت واسه چیه وحجاب درک کنی نه به اجبار
خیلی ازپسرابخاطرمصونیت زنش ازچشم نامحرم واینکه هم جنساشونومیشناسن که باچه دیدی دخترای مانتویی(البته اونایی که خیلی بدحجابن)نگامیکنن دوس دارن همسرشون ازاین نگاههادرامون باشن وفکرمیکنن اون طرف چادرروبخاطرحفاظت ازخودش انتخاب کرده واسه همین چادریاروبیشترمیپسندن
ازحق نگذریم چادرحجاب کاملتره توزمانی که ماهستیم هزارتامانتوجورواجورونامناسب اومده بازارفکرمیکنم اینحرف منطقیه که دخترای باحجاب قابل اعتتمادترن واسه ازدواج ولی زمانیکه اون حجابوبخاطرخودش وهمون مصونیتی که گفتم بخاداگه غیراین باشه چادرش بدردم نمیخوره
البته من ازبعضی ازچادریای متعصب که فکرمیکنن ازهمه برترن متنفرم

gharybeh

عضو جدید
کاربر ممتاز
به عنوان یک پسر اینطور فکر نمیکنم ، این بستگی به ذات و شخصیت و شعور و فهم آدمها داره نه صرفا ظاهر و حجاب

saeed-28

عضو جدید
ممنون موافقم . واقعا اگه یه دختر با شخصیت باشه و واسه خودش ارزش قائل باشه میبینه نوع پوشش باعث جالب توجه میشه دیگه اون پوشش رو نداره و اون دخترای که با یه ظاهر زننده میان بیرون و هرکسی یه چی بهشون میگه و باز ادامه میدن یجا کارشون میلنگه نمیتونن ادعا کنن که نجیبن حقیقته .

وضعیت
موضوع بسته شده است.