پسران دختران باحجاب را برای ازدواج قابل اعتمادتر می دانند..

وضعیت
موضوع بسته شده است.

م مژگان

عضو جدید
کاربر ممتاز
پسران دختران باحجاب را برای ازدواج قابل اعتمادتر می دانند
دبیر دفتر هم اندیشی اساتید نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران گفت: نتایج یک پژوهش نشان می دهد از نظر دانشجویان پسر، دخترانی که پوشش مناسبتری دارند برای ازدواج و زندگی قابل اعتمادترند.

هادی بهرامی در گفتگو با خبرنگار مهر ادامه داد: نتایج این پژوهش که بر روی دانشجویان دانشگاه تهران انجام شده مشخص کرد پسران دانشجو معتقدند که در دانشگاههای ایران نیز باید همانند دانشگاههای معتیر دنیا برای پوشش دانشجویان ضوابطی وجود داشته باشد.

دانشجویان معتقد به محدودیت بیشتر حجاب در دانشگاه نسبت به محیط بیرونند...

آناستازیا

عضو جدید
دبیر دفتر هم اندیشی اساتید نهاد مقام معظم رهبری در دانشگاه تهران گفت: نتایج یک پژوهش نشان می دهد از نظر دانشجویان پسر، دخترانی که پوشش مناسبتری دارند برای ازدواج و زندگی قابل اعتمادترند.

ه .

به نظر من این دیگه جزء واضحاته...

fire dragon

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به ضرس قاطع مخالفم
توهین نباشه ولی یه سری از خانومهای باحجاب آب نمیبینند وگرنه شناگرهای ماهری هستند(تجربیات شخصی داشتم تو این زمینه )
به خاطر یه سری محدودیتها حالا چه از طرف خانواده و چه از طرف جامعه و... مجبوری حجاب رو انتخاب کردند
به نظر من حجاب اصلا نمیتونه ملاک نجابت باشه
به خصوص تو جامعه ما که یه چیز اجباریه
مهم اینه که تو جامعه باشی و امکان خلاف و یا گناه کردن داشته باشی بعد بتونی خودتو حفظ کنی و گرنه تو محدودیتها میزان نجابت مشخص نمیشه

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به ضرس قاطع مخالفم
توهین نباشه ولی یه سری از خانومهای باحجاب آب نمیبینند وگرنه شناگرهای ماهری هستند(تجربیات شخصی داشتم تو این زمینه )
به خاطر یه سری محدودیتها حالا چه از طرف خانواده و چه از طرف جامعه و... مجبوری حجاب رو انتخاب کردند
مهم اینه که تو جامعه باشی و امکان خلاف و یا گناه کردن داشته باشی بعد بتونی خودتو حفظ کنی و گرنه تو محدودیتها میزان نجابت مشخص نمیشه

تابه حال بهت گفتم از نظراتت خیلی خوشم میاد ؟؟؟؟؟؟

م مژگان

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به ضرس قاطع مخالفم
آره منم با نظرت موافقم ....منتها خیلی از پسرها طیق این آمار مخالف این نظر هستن که به نظر من اشتباه میکنن من خودم چندتا از خانومای باحجابو تو دانشگاه میشناختم که...ولی خیلی از پسرای دانشگاه حتی تصورشم نمی کردن که اون خانوما چطورین...متاسفانه بعضی از پسرهای جامعه ما خیلی سطحی به یه سری مسائل نگاه می کنن...

j0o0o0o0o0di

عضو جدید
کاربر ممتاز
من به ضرس قاطع مخالفم

واقعا درست میگی......
الان تنها چیزی که نمی تونه ملاک نجابت باشه همین حجابه.....

محسن2115

عضو جدید
کاربر ممتاز
بله.حرفهای همتون درسته.قبلنا بودن کسایی که با چادر همه کار میکردن بخاطر گیر ندادن کمیته.
اما الان که خانواده ها راحت شدن وجامعه پرروتر دیگه زیاد اینطور نیست.
ولی چندتاتون ادمایی رو میشناسین که ارایش ناجور دارن ولباسای ناجور میپوشن ولی خوبن؟ولی چادریهایی که خرابند اندکند.
نجابت رو چی تعریف میکنید.قرار نیست همش یه قشر رو بکوبونیم.
الان وضع خیلی خرابه خیلی.فکرشم نمیتونید بکنید.وقتی بتونی خودتو تو ازادی محدود کنی خوبه.وقتی نشستی جای خلاف ونکردی اصله.
تو بی حجابی وکم حجابی حجاب داشتی بردی.

gelayor14

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بله.حرفهای همتون درسته.قبلنا بودن کسایی که با چادر همه کار میکردن بخاطر گیر ندادن کمیته.
اما الان که خانواده ها راحت شدن وجامعه پرروتر دیگه زیاد اینطور نیست.
ولی چندتاتون ادمایی رو میشناسین که ارایش ناجور دارن ولباسای ناجور میپوشن ولی خوبن؟ولی چادریهایی که خرابند اندکند.
نجابت رو چی تعریف میکنید.قرار نیست همش یه قشر رو بکوبونیم.
الان وضع خیلی خرابه خیلی.فکرشم نمیتونید بکنید.وقتی بتونی خودتو تو ازادی محدود کنی خوبه.وقتی نشستی جای خلاف ونکردی اصله.
تو بی حجابی وکم حجابی حجاب داشتی بردی.

و چه همت بلندی می خواد وقتی اراده کنی خلاف جمع حرکت کنی!!!!!

خاطره ميري

عضو جدید

هادی بهرامی در گفتگو با خبرنگار مهر ادامه داد: نتایج این پژوهش که بر روی دانشجویان دانشگاه تهران انجام شده مشخص کرد پسران دانشجو معتقدند که در دانشگاههای ایران نیز باید همانند دانشگاههای معتیر دنیا برای پوشش دانشجویان ضوابطی وجود داشته باشد.

ولي من فكر ميكنم از اينا نميشه قضاوت كرد براي ازدواح صدتا ملاك لازمه كه اين شايد نصفشم نباشه مگه نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
الان توی مملکت ما حجاب اجباریه؟ واسه این بعضیا چادرین؟؟؟
عجب حرفی می زنینا، این دوره زمونه که دیگه مونده دخترا ...
شما توی خیابون های تهران راه برید ببینید چقدر نجابت می بینید؟
نجابت متاسفانه خیلی وقته رخت بربسته، و صد البته توی دخترای با حجاب بیشتر هست
البته منظور من از با حجاب فقط چادری نیست، خیلی ها با مانتو خیلی با حجاب هستند و بعضی ها حتی با چادر هم با حجاب نیستند

ناز معمار

عضو جدید
چرا انقد با چادریا مشکل دارید؟؟؟
شما اینو قبول ندارید که هرچیزی خوب داره بد هم داره؟؟؟؟

parsita

عضو جدید
من به ضرس قاطع مخالفم

واقعا باهات موافقم

Hadi-Hashemi

عضو جدید

آخه دانشجوی دانشگاه تهران چی حالیشه :biggrin:

little galaxy

عضو جدید
بچه ها خواهش میکنم نظرتونو بگید این مسله خیلی مهمه!!!
من چادری نیستم ولنگو وازو نیستم!!! یکی از همکلاسیام چند وقت پیش از من خواستگاری کرد. خانواده ی مزهبی و محجبه ای داره.واقعا پسر خوبیه اصلا نمیشه ازش ایراد گرفت خیلیم منو دوست داره تنها چیزی که الان مطرح شده اینه که من اگه بخوام باهاش ازدواج کنم باید چادر سرم کنم.مامانم مخالفه ولی من با این موضوع مشکلی ندارم.
هر چی گذشت بیشتر خودشو به من ثابت کرده که میشه روش حساب کرد منظورم اینه که من تصمیم گرفتم حتی مامانم هم به جز این قضیه نتونسته ایرادی بگیره.
شما میگین من چه کنم؟؟ چه طور مامانم راضی کنم که من خودم پذیرفتم!!!!؟؟؟؟؟
مردم از سردرگمی!!

avante

عضو جدید
راستش نمیخواستم بگم ولی همیشه سکوت خوب نیست :smile:من مثل تمامی دختران پاک ایران با حجاب از سن 9 سالگی آشنا شدم :gol:نه کسی به من آن را تحمیل کرد و نه مجبور به استفاده از آن بودم .وارد دانشگاه که شدم تا کنون که ترم 6 هستم یک لحظه نشد که از پوششم خجالت بکشم و هر لحظه بیشتر به اهمیتش پی بردم و از وجودش لذت بردم قبول دارم که بعضی از خانم های چادری ...... ولی نه همه آنها همه به هم شبیه نیستند:redface: من عاشق چادرم و به ان میبالم و مخالف این هم اجبار به محجبه بودن در جامعه امروز هستم آزادی بیان و اندیشه حق همه ی انسانهاست در ضمن من حجاب را برای جلب توجه دیگران و پسران, برای ازدواج و...نمی پوشم بلکه برای حفظ خود از آن استفاده میکنم پدرم هرگاه مرا با پوشش حجاب میبیند با لبخندی می گوید تو مانند مرواریدی در صدف هستی و حجاب تو صدف توست:gol::gol::gol:

sherver

عضو جدید
به نظر من منظور از حجاب ، وضعیتی است که پوشش معمولی داشته باشه ولی در عین حال ، اخلاق هم مهمه
وگرنه این همه دخترخانم چادری داریم که اخلاق ندارن
تازه بعضی هاشون هم هستن که خیلی خشک هستند و اصلا هیچ کسو تحویل نمی گیرن
من نمی دونم خدا کجای قرآنش گفته که با هیچ کس حرف نزن ... به نظر من ، رفتار این جور آدما یعنی اجتماعی نیستند

avante

عضو جدید
من چادری نیستم ولنگو وازو نیستم!!! یکی از همکلاسیام چند وقت پیش از من خواستگاری کرد. خانواده ی مزهبی و محجبه ای داره.واقعا پسر خوبیه اصلا نمیشه ازش ایراد گرفت خیلیم منو دوست داره تنها چیزی که الان مطرح شده اینه که من اگه بخوام باهاش ازدواج کنم باید چادر سرم کنم.مامانم مخالفه ولی من با این موضوع مشکلی ندارم.
هر چی گذشت بیشتر خودشو به من ثابت کرده که میشه روش حساب کرد منظورم اینه که من تصمیم گرفتم حتی مامانم هم به جز این قضیه نتونسته ایرادی بگیره.
مردم از سردرگمی!!
دوست خوبم چادر بهترین محافظ زن است تو را از نگاه بد و شک و تردید جدا میکند اگر مجبور به استفاده از آن شوی مطمئن باش روزی آن را کنار خواهی گذاشت آرام و پله پله آن را انتخاب کن در موردش خوب مطاله کن و وقتی به یقین رسیدی ان را انتخاب کن

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز

یه مشت ابله باز بر می دارند میگند که اینا دروغه و اونا دانشجو نیستند و .......!!!!!!!!

s.ferdows

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست خوبم چادر بهترین محافظ زن است تو را از نگاه بد و شک و تردید جدا میکند اگر مجبور به استفاده از آن شوی مطمئن باش روزی آن را کنار خواهی گذاشت آرام و پله پله آن را انتخاب کن در موردش خوب مطاله کن و وقتی به یقین رسیدی ان را انتخاب کن

حجاب مصونیت است نه محدودیت

little galaxy

عضو جدید
خوب من چطور میتونم یقین پیدا کنم؟؟
چطور میتونم بفهمم که ایا روزی پشیمون میشم یا نه؟؟؟

fateme_003

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خوب من چطور میتونم یقین پیدا کنم؟؟
چطور میتونم بفهمم که ایا روزی پشیمون میشم یا نه؟؟؟

در موردش تحقیق کن و کاملا باهاش آشنا شو و فکر کن ببین اگه پسره به هر دلیلی نخواد باهاد ازدواج کنه بعدش هم باز چادرو انتخاب میکنی یا نه!؟ممکنه الان تحت تاثیر پسره قرار گرفته باشی اگه اون نباشه و بازم بخای چادر بسر کنی بدون دیگه کنارش نمیزاری! امیدوارم کمک کرده باشم
موفق باشی

tmeysam92

عضو جدید
راهنمایی

راهنمایی

سلام من نمیدونم رابطتون با ممانتون چه جوریاست اما این میتونم بگم من یه پسرم که دختر عممو می خوام اما مامانم مخالف شدیده.امروز رفتم پیش مشاوره .به من گفت کاش زودتر می اومدی. یه پیشنهاد واقعا واقعا بدردت بخوره.برو مراکز مشاوره یه مشاوره بکن.واقعا راهنمایی خوبیت میکنن . من که امروز رفتم. عالی بود.قبل از هر بحثی برو.یه وقتی نریکه که بگی کاش زودتر میرفتم.مشاوره ها بیشتر از من وتو میدونن.با اون چیزی که ما فکر میکنیم خیلی فرق میکنه.اگه دانشجویی-تو دانشگاهتون باید مرکز مشاوره باشه.احیانا تو دانشگاه فردوسی مشهد نیستی؟

.MosTaFa.

کارشناس تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
مردم از سردرگمی!!

به نظر من با حجاب بودن لزوما با چادر معنی نمیشه
خیلی ها بدون چادر پوشش خوب و با حجابی دارند
منطقی ترش اینه که خواستگار شما ازتون بخواد با حجاب باشید نه چادری

دو تا بحث البته:
اگه شما به حجاب اعتقاد دارین و اون رو خوب می دونین، که خب پوشیدن چادر هم مشکلی نداره، هرچند میگم بهتره که به اراده خودتون باشه
اگه به حجاب اعتقادی ندارین به نظر من در آینده این موضوع اذیتتون خواهد کرد، منظورم پوشیدن چادره

توی مسائل دیگه مذهبی هم عقیده هستین؟ نماز و روزه و این جور مسائل؟
چون اگه توی این مسائل هم عقایدتون فرق کنه و به اجبار بخواین خودتون رو مقید به این مسائل کنین واقعا در آینده به تناقض دچار میشین، خلاصه اینکه به نظر من اگه اشتراکات مذهبی دارین ازدواج کنین، اگه فقط توی همین مورد و موارد نه چندان مهم اختلاف دارین
ولی اگه اختلافات ریشه ای دارین، مثلا یکی به نماز اعتقاد داره یکی نه و از این دست، یا اصلا نگاهتون نسبت به خدا متفاوته ، این کارو نکنین بهتره

NEGARi2

عضو جدید
راه‌های همسر یابی‌ ‌هه ‌هه اونوقت میشه بگن این پژوهشو کی‌ انجام دادن که ما نفهمیدیم! خوشبختانه دخترهای با حجاب از انواعو اقسام دیدیم لازم نیست توضیح بدم...کلا مردا هر جور راحتن به هرکی‌ خواستن اعتماد کنن دخترا چشمشون دنبال اعتماد پسرا نیست هر راهی‌ که درست بدونن میرن چه باحجاب چه بی‌حجاب

آخرین ویرایش:
وضعیت
موضوع بسته شده است.