[ پرزانته ] کارگاه پرزانته وشيت بندي معماری

ایلناز71

عضو جدید
سلام
این یکی از کارای خودمه
اشکالش اینه که سمته راست پایینه شیتم خیلی سنگین شده وبهتر بود جای پلانارو عوض میکردم:D

baran270

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهندسان گرامی
یه ایده برای کار شیت بندی آلبومی دارید من همه شیتام در مقوای 70*50 هستن حدودا میشن فکر کنم 10 تا نمیخوام فنریش کنم میخوام یه ایده جالبی باشه هم برای خودم هم برای استادم کار تمرین معماری2 هست
اگه ایده جالبی دارید بگید من هم بدونم
و میخوام روی مقوای اولم همه طرحامو به مقیاسه کوچیکتر بکشم استادم گفت که با فتوشاب کاره قشنگیه اما من منظورشو نفهمیدم شما که بالاتر از منید میدونید.. کارما همش دستیه منظورش با فتوشاپ چیه یعنی تکی تکی اسکنش کنم با فتوشاپ کارو انجام بدم نمیدونم ؟بگید لطفا
کلا یه ایده جالب برام بگید
ممنونتون میشم
:gol::gol::gol::gol::gol::gol:

بهونه

عضو جدید
سلام مهندسان گرامی
یه ایده برای کار شیت بندی آلبومی دارید من همه شیتام در مقوای 70*50 هستن حدودا میشن فکر کنم 10 تا نمیخوام فنریش کنم میخوام یه ایده جالبی باشه هم برای خودم هم برای استادم کار تمرین معماری2 هست
اگه ایده جالبی دارید بگید من هم بدونم
و میخوام روی مقوای اولم همه طرحامو به مقیاسه کوچیکتر بکشم استادم گفت که با فتوشاب کاره قشنگیه اما من منظورشو نفهمیدم شما که بالاتر از منید میدونید.. کارما همش دستیه منظورش با فتوشاپ چیه یعنی تکی تکی اسکنش کنم با فتوشاپ کارو انجام بدم نمیدونم ؟بگید لطفا
کلا یه ایده جالب برام بگید
ممنونتون میشم
:gol::gol::gol::gol::gol::gol:

سلام
برای فوتوشاپ باید تصویر کارهات رو داشته باشی حالا اگر اسکن شیت 50در70 سخته میتونی از کارهات با دوربین عکس بگیری(فقط تو کادر درست که عکسات به پرسپکتیو نره) بعد تو فوتوشاپ عکسهارو مرتب کنی
یا اگرهم دستی بخای میتونی یه اسکیس کوچیک از کارات رو تو یه شیت بکشی..
نوع آلبومت هم بستگی به ارائه کارت داره مثلا اینکه میشه کارهارو روی دیوار بیچینید یا حتما باید در قالب آلبوم ارائه بدید؟

baran270

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
برای فوتوشاپ باید تصویر کارهات رو داشته باشی حالا اگر اسکن شیت 50در70 سخته میتونی از کارهات با دوربین عکس بگیری(فقط تو کادر درست که عکسات به پرسپکتیو نره) بعد تو فوتوشاپ عکسهارو مرتب کنی
یا اگرهم دستی بخای میتونی یه اسکیس کوچیک از کارات رو تو یه شیت بکشی..
نوع آلبومت هم بستگی به ارائه کارت داره مثلا اینکه میشه کارهارو روی دیوار بیچینید یا حتما باید در قالب آلبوم ارائه بدید؟

گفته باید تو آلبوم ارائه بدید مثلا فنریش کنیم
اما من نمیخوام فنری کنم یه کاره دیگه ای میخوام مثلا با روبان گره میزنن اما اگه من با روبان انجام بدم این مقواها خودشون یکم وزنی که دارن میترسم پاره اشون کنه نه اینم نمیشه یه ایده جدید میخوام
من فتوشابی نمیخوام الان همه بچه ها فتوشاپی میکنن استاد یه چیز گفت نمیخوام کارم مثله بچه ها باشه میخوام یه کاره ساده باشه اما ساده ی شیک....

بهونه

عضو جدید
گفته باید تو آلبوم ارائه بدید مثلا فنریش کنیم
اما من نمیخوام فنری کنم یه کاره دیگه ای میخوام مثلا با روبان گره میزنن اما اگه من با روبان انجام بدم این مقواها خودشون یکم وزنی که دارن میترسم پاره اشون کنه نه اینم نمیشه یه ایده جدید میخوام
من فتوشابی نمیخوام الان همه بچه ها فتوشاپی میکنن استاد یه چیز گفت نمیخوام کارم مثله بچه ها باشه میخوام یه کاره ساده باشه اما ساده ی شیک....

به نظرم اگه همون اسکیس خیلی کوچیک و اولیه از هر کارت رو روی شیت اولت بکشی جالب باشه
آلبومتم چیزی که به ذهنم میرسه اینه که شاید اگه یجوری سیمی کنی که مثل تقویم رومیزی ورق بخوره بد نباشه
البته این نظر شخصی منه، امیدوازم یه ایده خوب به ذهنت برسه دوست عزیز

baran270

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام..دوستان یه سوال دارم شما برای پروژه اتون اگه میخواستید کار کنید مثلا با 10 تا مقوای فابرینا تک رنگ بکار میبرید مثلا رنگ سفید..استخونی..و ..غیره یا هر برگی (مقوایی) یه رنگ بکار میبرید؟
یکی بهم گفت چرا بعضی از اکثر دانشجویانه معماریو میبینم پروژه اشون تک رنگه؟
میخواستم نظرشما رو بپرسم اگه 10تا مقوا همه رنگ باشه اشکالی داره اما رنگ بندیشون بهم بخوره؟میخوام بدونم نظرتونو لطفا جواب بدید

parmiss_archi

عضو جدید
سلام..دوستان یه سوال دارم شما برای پروژه اتون اگه میخواستید کار کنید مثلا با 10 تا مقوای فابرینا تک رنگ بکار میبرید مثلا رنگ سفید..استخونی..و ..غیره یا هر برگی (مقوایی) یه رنگ بکار میبرید؟
یکی بهم گفت چرا بعضی از اکثر دانشجویانه معماریو میبینم پروژه اشون تک رنگه؟
میخواستم نظرشما رو بپرسم اگه 10تا مقوا همه رنگ باشه اشکالی داره اما رنگ بندیشون بهم بخوره؟میخوام بدونم نظرتونو لطفا جواب بدید
اگر تفاوت رنگ در حد سایه روشن باشه خوب هم هست . چون چشم خسته نمی شه . ولی اگه می توانی یه چیزی به شیت ها اضافه کن که تو همه شیت ها باشه . یه جوری به چشم حرکت بده . ;) موفق باشی

baran270

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر تفاوت رنگ در حد سایه روشن باشه خوب هم هست . چون چشم خسته نمی شه . ولی اگه می توانی یه چیزی به شیت ها اضافه کن که تو همه شیت ها باشه . یه جوری به چشم حرکت بده . ;) موفق باشی

میخوام هنوز نظرتونو بدونم
مثلا چه رنگیا باشه؟
منظورتون چیه که گفتید چیزی به شیتها اضافه کن که تو همه شیت ها باشه؟مثلا چی بزنم؟
میشه بگید ممنونتون میشم

negin jo0on

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مثلا چه رنگیا باشه؟
منظورتون چیه که گفتید چیزی به شیتها اضافه کن که تو همه شیت ها باشه؟مثلا چی بزنم؟
میشه بگید ممنونتون میشم

من واسه طرح یکم اومدم مقواها رو یکی در میون سفید مشکی کردم:دی
بعد روشون با مشکی و سفید کار کردم..اما اونموقع شیتم دستی بود..خیلی جالب شد...اما الان که دسای کار نمیکنم حوصله شیت بندی ندارم...تکرنگ کار میکنم...
اما اینکه کلی رنگ به کار بره بنظر جالب نمیاد...مگه اینکه به صورت کلاژ دورنگ یا نهایتا سه رنگ کار کنی که یجورایی تو شیت بندی بهت کمک کنه...

parmiss_archi

عضو جدید
مثلا چه رنگیا باشه؟
میشه بگید ممنونتون میشم
مثلا من تو بعضی کارام کلی دایری رنگی کوچیک (از یه رنگ متضاد با شیت ) می بریدم بعد اون رئ تو کل شیت ها جوری می چسبوندم که حرکت چشم را کامل کنه ( می دونی که معمولا چشم به طور نا خودآگاه از سمت بالا چپ صفحه می چرخه و گاهی چیزایی که اون پایین می کشی خیلی دیده نمی شه )
یا حتی می توانی با الهام از concept یه چیزایی درست کنی که روند تکاملی داشته باشه و هم توضیحی باشه برای ایده و هم شیت ها را قشنگ کنه ;)
با آرزوی موفقیت

mohandesmemari

عضو جدید
سلام دوستان من اولین بار است که در اینجا پست جدیدی ایجاد میکنم من یه سوالی دارم که اینقدر سخت نیست فقط میخوام بدونم با چه نرم افزاری کار میکنند میبرند پلات میگیرند مثل راندو های خارجی همون تصویر زیر قابل مشاهده است من که با اتوکد فتوشاپ تری دی مکس کار میکنم این اینها با فتوشاپ رنگ کاری میکنند یا اینکه از تری دی مکس رندر میگیرند میبرند فتوشاپ یا چیکار میکنند مثل تصویر زیر درمیارند ممنون میشم اگر جواب بدید خوشحال میشم خیلی عجله دارم
موفق باشید

پیوست ها

• 106921_28.jpg
    106921_28.jpg
    15.7 کیلوبایت · بازدیدها: 0
  • 111293_33.jpg
    111293_33.jpg
    26.9 کیلوبایت · بازدیدها: 0
آخرین ویرایش:

parmiss_archi

عضو جدید
سلام دوستان من اولین بار است که در اینجا پست جدیدی ایجاد میکنم من یه سوالی دارم که اینقدر سخت نیست فقط میخوام بدونم با چه نرم افزاری کار میکنند میبرند پلات میگیرند مثل راندو های خارجی همون تصویر زیر قابل مشاهده است من که با اتوکد فتوشاپ تری دی مکس کار میکنم این اینها با فتوشاپ رنگ کاری میکنند یا اینکه از تری دی مکس رندر میگیرند میبرند فتوشاپ یا چیکار میکنند مثل تصویر زیر درمیارند ممنون میشم اگر جواب بدید خوشحال میشم خیلی عجله دارم
موفق باشید
معمولا هر کسی اونجوری که راحت تره کار می کنه . من خودم با v-ray 3dmax ; کار می کنم . که راحت تر از ایجاد تصویر تو photoshop به تنهایی است .
گاهی بعدش می برم تو photoshp
هر چی بیشتر رو یه render کار کنی طبیعی تر می شه . یه وقتایی بعضی کارا ی 3d رو می بینی از واقعی خوشگل تره .

mohandesmemari

عضو جدید
معمولا هر کسی اونجوری که راحت تره کار می کنه . من خودم با v-ray 3dmax ; کار می کنم . که راحت تر از ایجاد تصویر تو photoshop به تنهایی است .
گاهی بعدش می برم تو photoshp
هر چی بیشتر رو یه render کار کنی طبیعی تر می شه . یه وقتایی بعضی کارا ی 3d رو می بینی از واقعی خوشگل تره .

ممنون که جواب دادید ولی بعضی ار تصاویر با رندر کار کردند بعد بردند فتوشاپ اضافه جذاب تر کردند حتی بعضی از تصاویری که نشون دادم مشخصه که با رندر کار نکردند فقط با فتوشاپ کارکردند به هر حال خیلی خوشحال شدم که جوابمو دادید موفق باشید با خودم گفتم چند تا هم راندو ی خارجی بذارم تا بچه ها ببینند
امیدوارم از نمونه های خارجی که گذاشتم لذت ببرید

parmiss_archi

عضو جدید
ممنون که جواب دادید ولی بعضی ار تصاویر با رندر کار کردند بعد بردند فتوشاپ اضافه جذاب تر کردند حتی بعضی از تصاویری که نشون دادم مشخصه که با رندر کار نکردند فقط با فتوشاپ کارکردند به هر حال خیلی خوشحال شدم که جوابمو دادید موفق باشید با خودم گفتم چند تا هم راندو ی خارجی بذارم تا بچه ها ببینند
امیدوارم از نمونه های خارجی که گذاشتم لذت ببرید
خلیلی قشنگ اند . ممنون . منم گفتم برای تنهایی با Photoshop کار کردن باید خیلی خوب دید که بشه سایه ها refle ها و چیزای دیگه رو تنظیم کرد
ممنون از شما

behzad_runner

عضو جدید
سلام
خسته نباشید
دوستان کسی هست بدونه این استاد ما دقیقاً چی میخواد. والا ما که هرچی بردیم میگه نه اینو نمیخوام.
میگه تو یه شیت ۳۰*۳۰ با مربع های ۵*۵ مثل شطرنج بچینیدش بعد با رنگ یه حسی رو القا کنید. کمک کنید لطفا

Hojjat.66

عضو جدید
سلام
خسته نباشید
دوستان کسی هست بدونه این استاد ما دقیقاً چی میخواد. والا ما که هرچی بردیم میگه نه اینو نمیخوام.
میگه تو یه شیت ۳۰*۳۰ با مربع های ۵*۵ مثل شطرنج بچینیدش بعد با رنگ یه حسی رو القا کنید. کمک کنید لطفا

bebin mohande...nemidonam darse dark bayane ..ya honarhaye tajassomi...

masalan abi range letafat....hesse zendegi.......ghermez.....shor hayajan enerzhi

zard marizi...bihali...kesalat...

ishall ke ina bashan:))

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
خسته نباشید

همیشه با رنگ نیست
اینا به کمک میکنه:

behzad_runner

عضو جدید
سلام
مرسی بابت همه چی.
واقعا کمکم کرد
اگه میشه یکم دیگه کمکم کنید
۵*۵ باشه.
کوچیکو بزرگ نباشه.

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
مرسی بابت همه چی.
واقعا کمکم کرد
اگه میشه یکم دیگه کمکم کنید
۵*۵ باشه.
کوچیکو بزرگ نباشه.

دیگه کم لطفی میکنید!
خلاقیت شما قراره پرزانته بشه
طرح دایره ها و اخری بیشتر به مورد شما شباهت داره

DONYA16822

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از نظرت .... جلد کارم با گونی بود نمیشد از راپید استفاده کنم .... چون گونی بافت داره

pirbaba

عضو جدید
سلام ... من مشکلی که دارم نمیدونم چه جوری پلان نما مقطع و... رو بچینم برای شیت بندی .... کمکم میکنید بچه ها ؟؟؟/:(

سلام دوست عزیز توی اسکیس و شیت بندی قاعده خاصی نیست همه به خلاقیت خودت بستگی داره ولی در کل بهتره پرسپکتیو اصلی وسط کارت باشه بالا سمت چپ پلان وپایین برشو نما باشه. البته اینم اضافه کنم من پرسپکتیومو اگر تو a3کار کنم به اندازه کف دست بازشدم میکشم تو پرانتز اینا نظر شخصیمه ممکنه اشتباه یا درست باشه

asal_bh

عضو جدید
سلام دوستان
من واسه تحویل نهایی باید یه شیت100*70 واسه ایدیوگرام بدم!کسی نمونه ای سراغ داره که بهم کمک کنه؟ممنون.

zohre0011

عضو جدید
سلام دوستان من طرح 4 ارائه شیت دستی دارم استاد گفته خطها دست ازاد بشه درست متوجه نمیشم نمونه دارین؟
دوسته عزیز من فکر میکنم حالت اسکیس و کروکی ازتون میخوات نه ترسیم فنی .البته کروکی با اسکیس فرق میکنه .

بالا