[ پرزانته ] کارگاه پرزانته وشيت بندي معماری

mary94

کاربر فعال
سلام دوستان...:)خوشحال میشم تجربیاتتونو در اختیارم بگذارید:redface:
برای پروژه درس بیان معماری ازمون خواستن از بین 4 شهر رم،اصفهان،کاشان و یزد دو شهرو انتخاب کنیم و اونو توی 2شیت 50در70 با ترسیم بناهای تاریخی یا مدرن، اون شهرو معرفی کنیم...
من شهر رم و اصفهان و انتخاب کردم...برای راندو هم،شهر رم رو با آبرنگ و شهر اصفهانو با وایتکس میخوام راندو کنم...
اگه نکته ای یا تجربه ای در این زمینه دارید ممنون میشم راهنماییم کنین:gol:
کسی منو راهنمایی نمیکنه؟؟؟؟؟؟ وقت کمی دارم......تا حالا هم ازاین کارا نکردم:cry:

8811103

عضو جدید
کسی منو راهنمایی نمیکنه؟؟؟؟؟؟ وقت کمی دارم......تا حالا هم ازاین کارا نکردم:cry:

سلام از کلاژ خیلی قشنگ میتونی تو کارت استفاده کنی ،اول کاراتو و عکس و اطلاعاتتو دسته بندی کن و توی شیت بچین توجه به رنگ کلی شهر و رنگ کلی که تو شیت به چشم میاد داشته باش مثلا وقتی میگی اصفهان یه رنگ ابی فیروزه ای به ذهنت میاد ........اینکه بناهایی که انتخاب کردی عمدتا عناصر عمودی یا افقی دارن و جهت شیتت !!مردم فراموشت نشه....شهررو علاوه بر تک بنا از بالا هم ببین و کم کم به سطح شهر و معابر و تک بنا بیا چون یه شهر مجموع ایناست و مثلا در معماری بومی اصفهان یا یزد و ...توجه به تک خونه ها فارغ از معابر و ساباط و .یه جور کج فهمیه!!
امیدوارم کمک کرده باشه........................;)

آخرین ویرایش:

Sina-Arch

عضو جدید
سلام
برای شهر رم نمی دونم کجاها رو انتخاب کردی ولی برای اصفهان شخصا مدرسه شیخ لطف الله و یکی از ایوان های مسجد جامع رو توصیه می کنم چون ترکیب رنگی این دوتا فوق العاده در میاد...
خصوصا اگر با آبرنگ کار کنی

mary94

کاربر فعال
سلام
برای شهر رم نمی دونم کجاها رو انتخاب کردی ولی برای اصفهان شخصا مدرسه شیخ لطف الله و یکی از ایوان های مسجد جامع رو توصیه می کنم چون ترکیب رنگی این دوتا فوق العاده در میاد...
خصوصا اگر با آبرنگ کار کنی
ممنون دوست خوبم،برای رم میدان اصلی رم،برج پیزا،کولوسیوم،پانتئون و شهر واتیکان رو انتخاب کردم و قراره با آبرنگ رنگشون کنم...
از کمکی هم که راجع به اصفهان بهم کردی ازت ممنونم.
بنظرت اصفهانو با وایتکس کار کنم یا آبرنگ؟؟ گفتم رم رو با آبرنگ کار می کنم اصفهانو با چیز دیگه ای راندو کنم وایتکس به نظرم رسید:redface:

claccik39

عضو جدید
شماره های مازیک برای راندو وپرزانته
ماژیک های راندو متفاوت هستند با برند های گوناگون . در بازار فعلی ما 2 مارک
KURECOLOR &TOUCH موجود هست که به دو دسته تقسیم می شوند یک سر و دو سر , در اینجا تعدادی از شماره رنگهای مورد نیاز رو به اون اشاره میکنیم :

Touch: 99(or98) , 94(or 95) ,103(or97) , 104 , 36 , 26 , 34 , 43 , 47 , 48 , 59 , 41 , 64 , 76 , 62 , 65 , 21
Kurecolor: 730 , 843 , 285 , 723 , 302 , 340 , 823 , W02 , W05 , W09 , C02 , C05
لازم ذکر هست که به کمک ابزار مختلف همچون مدادرنگ، پاستل و .. غیره هم می توان استفاده کرد.
شماره های ماژیک های دیگر جهت کامل کردن رنگها :
341 , 841 , 544 , 843 , 404 , 124 , 900 , 140 , 767 , 106 , 732 , 506 , 769 , 217 , 302 , 520 , 153 ,
C.04 , C.08 , 420 ,542 , 304 , W.04 , W.08 , 821 , 823

moonlight95

عضو جدید
سلام
میشه در مورد راندو کردن یکمی توضیح بدید؟
من تو درک و بیان و بیان 1 اصلا راندو یاد ندادن درست استادا میگفتن خودتون باید یاد بگیرید
من فقط بلدم الان مث مداد رنگی تو مهد کودک کامل رنگ کنم
الان برای تحویل شیت بیان 1 مشکل دارم
راندو با ماژیک اصلا بلد نیستم میشه راهنماییم کنید؟
ممنون

Mohandeselnaz

عضو جدید
سلام
میشه در مورد راندو کردن یکمی توضیح بدید؟
من تو درک و بیان و بیان 1 اصلا راندو یاد ندادن درست استادا میگفتن خودتون باید یاد بگیرید
من فقط بلدم الان مث مداد رنگی تو مهد کودک کامل رنگ کنم
الان برای تحویل شیت بیان 1 مشکل دارم
راندو با ماژیک اصلا بلد نیستم میشه راهنماییم کنید؟
ممنون

دوست گلم چند نمونه شیت ببین دستت میاد. انتظار نداشته باش کار خیلی قوی ارائه بدی. راندو فقط با تمرین کردن قوی میشه. شیتی که الان هم میخوای ببندی لازم نیست خیلی قوی باشه. تو درس بیان معماری 2 و هندسه مناظر و مرایا که ترم بعد داری باهات کار میکنن و اصولش و بهت یاد میدن

گلد

عضو جدید
سوال در مورد خط آزاد و شیت بندی

سوال در مورد خط آزاد و شیت بندی

سلام دوستان
من ترم 1 معماری داخلی هستم استاد بیان گفته با خطوط ش3 پر کنید و طوری این خطوطو رسم کنید که عمق و ضخامت و... ایجاد کنه و چون جلسه اول بود و وسیله نداشتیم کلاس تعطیل شد و هیج توضیح دیگه ای نداد میشه راهنمایی کنین ممنون میشم

behnaz.khanoomii

عضو جدید
سلام دوستان تا حالا کسی شیت رو کلاژ کرده؟ممنون میشم اگه عکس نمونه شیتهای کلاژ شده رو واسم بذارید;)

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
این نوع شیت ها تو چه برنامه ای تهیه شده ؟

8114d97efed7dbf235226128704f9b33.jpg
ab28e1465366ce14ac970c319d0a3f36.jpg

*FARZAN*

دستیار مدیر کتابخانه الکترونیکی
کاربر ممتاز
کلاژ اینجوری منظورم بود دوستان
مشاهده پیوست 230226

من ی سری برای یکی از ترم پایینیامون انجام دادم . استادشون خواسته بود با کلاژ ببندید
کار خاصی نداره ها ولی ی کم خلاقیت میخواد . عکسشو ندارم که بفرستم واست اما بنظرم هر استادی خوشش نمیاد با کلاژ واسش شیت ببندی مگه اینکه واقعا خوب از کار در بیاد
من ندیدم زیاد کسی با کلاژ شیت ببنده . مگه اینکه مثه اون مورد استاد خودش بخواد;)

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
این نوع شیت ها تو چه برنامه ای تهیه شده ؟

مشاهده پیوست 231468
مشاهده پیوست 231469

بستگی داره چی بلد باشی. کار دوم رو با همه برنامه های سه بعدی میشه انجام داد یکم خوش ذوقی توی رنگ و شفافیت متریال ها نیازه
اولی رو هم میتونی با کد سه بعدی انجام بدی یا در حالت بهتر با فتوشاپ کار کنید (من 90 درصد این مدل دیاگرام هام رو با ترکیب کد و فتوشاپ انجام میدم) حتی با مکس هم میتونید اینکار رو انجام بدین

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بستگی داره چی بلد باشی. کار دوم رو با همه برنامه های سه بعدی میشه انجام داد یکم خوش ذوقی توی رنگ و شفافیت متریال ها نیازه
اولی رو هم میتونی با کد سه بعدی انجام بدی یا در حالت بهتر با فتوشاپ کار کنید (من 90 درصد این مدل دیاگرام هام رو با ترکیب کد و فتوشاپ انجام میدم) حتی با مکس هم میتونید اینکار رو انجام بدین

ممنون سحر جان
منم با ترکیب کد و فتوشاپ انجام دادم.
اما بنظرم اومد این نوع شیت ها حرفه ای تر هستند. احتمال دادام شاید نرم افزار خاصی وجود داره.
مثلا تو رویت هم با هیدن کردن بعضی قسمت ها و شفاف کردن باقی موندش میشه کار کرد.

baran270

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام .طرح جلد آلبوم میخوام تا فردا فقط مهلت دارم
تو رو خدا بهم بگید طرح جلدمو چطور بزنم :cry:

mhds73

عضو جدید
مشکل در شیت بندی

مشکل در شیت بندی

سلام دوستان .....
خواهشا کمک کنید ...
برای پروژه پایانی بیان دو باید چند تا شیت از خانه ابشار ببندیم. راهنماییم کنین لطفا... در زمینه شیت بندی که چه جوری ببندم؟ چه جوری بهش خلاقیت بدم؟:(

raha pania

کاربر بیش فعال
سلام دوستان .....
خواهشا کمک کنید ...
برای پروژه پایانی بیان دو باید چند تا شیت از خانه ابشار ببندیم. راهنماییم کنین لطفا... در زمینه شیت بندی که چه جوری ببندم؟ چه جوری بهش خلاقیت بدم؟:(

DSC08133.jpg
یه نمونه شیت از خانه آبشار

بالا