وضعيت درآمد رشته مكانيك

delf

عضو جدید
آيا مي توان با مدرك دكتراي رشته مكانيك درآمدي در حدود ماهي 10 ميليون تومان داشت؟

اگر جواب منفي است.پس خودتان بر چه اساس اين رشته را انتخاب كرديد؟

امین قیاسی 1986

عضو جدید
سلام
اصولا همچين تاپيك هايي رو تاييد نميكنم
ولي طرز فكر و سوالتون يه جورايي برام جالب بود.
دوستان زحمت ميكشن و جوابگو خواهند بود

mec.j

عضو جدید
سلام سوالت فقط یه دید خاص است به یک مسئله خیلی بزرگ.
1.ده میلیون که فکر نکنم ولی یه خرده عرضه داشتی باشی آدمشو میشناسم الان با دکترای مکانیکش بیشتر از این درآمد داره.
2.جایی که کار میکنی (بسته به میزان بها به علم در اون کشور) میتونه هر کسی رو 10 میلیون تومان برسونه.
3.نمیدونم؛شاید خنده ت بگیره.ولی مکانیک رو باید عاشقق بود..........همین;)

solarisal

عضو جدید
آيا مي توان با مدرك دكتراي رشته مكانيك درآمدي در حدود ماهي 10 ميليون تومان داشت؟

در جواب به سوالت باید بگم بله می توان بطور مثال یکی از اساتید ما دکتر آریانا فارغ التحصیل MIT ماهیانه 27000 دلار درآمد از مشاوره و تدریس در ایران کسب می کرد در سال 83.

قسمت دوم سوالت کمی مضحک بنظر میرسه همینطور که دوستمون اشاره کرد باید عاشق علم مهندسی و تحلیل و آنالیز و محاسبات باشی. در مورد من که بشخصه اینطوری بوده . اینم بگم که اگه قرار بود تمام مهندسای مکانیک ماهی 10 میلیون در می آوردن که باید در بقیه رشته هارو گل می گرفتن :)

hvacps

عضو جدید
گرفتن دکترا لزوماً مترادف خیلی پولدار شدن نیست . باید تو زمینه کاریت مسیرش رو پیدا کنی . ادامه تحصیل عشق و علاقه به درس خوندن میخواد و البته از نظر مالی خیلی دیر جواب میده و اما و اگر زیاد داره

faudis8

عضو جدید
جواب دو جنبه داره
اگه درآمد میخای کارای دیگه هم میشه کرد
اگه از مهندسی مکانیک میخای پول در بیاری بازم خیلی عجیب نیست به این درآمد رسیدن. کافیه یه کم خلاقیت داشته باشی و حس بازاریابی
قسمت دوم سوالتون یه کمی اهانت به شعور من و دوستانه.
علاقه پول رو نمیشناسه.
من از اول دبیرستان دنبال توربین بودم!

امین قیاسی 1986

عضو جدید
جواب دو جنبه داره
اگه درآمد میخای کارای دیگه هم میشه کرد
اگه از مهندسی مکانیک میخای پول در بیاری بازم خیلی عجیب نیست به این درآمد رسیدن. کافیه یه کم خلاقیت داشته باشی و حس بازاریابی
قسمت دوم سوالتون یه کمی اهانت به شعور من و دوستانه.
علاقه پول رو نمیشناسه.
من از اول دبیرستان دنبال توربین بودم!
اولين نفري هستي به موضوعي كه مد نظرم بود اشاره كردي
منتظر شنيدن اين حرف بودم ولي تا قبل از شما كسي چيزي نگفت

faudis8

عضو جدید
سلام
خواهش میکنم.این طرز تفکرم بود که گفتم .
sadegh 513
ساخت به سمت مواد و بخصوص شاخه متالورژی میره ها. اگه علاقه داری بسم الله!
اگرم به کنترل و مکاترونیک و دینامیک علاقه دارید جامدات بهتره. البته تنش هم باید اضافه بشه
موفق باشید

saeid_sr11

عضو جدید

علاقه به مکانیک+علم مکانیک+عرضه+خودباوری و نوآوری>100000000000000000000 تومان در ماه
چه برسه به 10 میلیون

CluSteRBomB

عضو جدید
سلام آقا صادق همونطوری که دوست عزیزمون گفتن ساخت بیشتر به سمت مواد میره البته نه زیاد ها ولی بیشتر به سمت کار با ماشین آلات... البته باید توجه کنی که جامدات با ساخت و همینطور با سیالات کلن در 20 واحد با هم اختلاف دارند. در ادامه جامدات بیشتر گرایش طراحی داره و همینطور بیشتر نظریه( تئوری).

arash nikzad

عضو جدید
به نظر من جامدات....خودم حامداتی هستم و دو سش دارم...ولی ساخت خیلی نمیشناسم عزیزم

afn741

عضو جدید
هر چيز تازه اي در شروع لذت بخش است اگر عشق و هدف نباشد بعد از مدتي تكراري و خسته كننده خواهد ( مهاجرت * درامد خوب و ... ) ولي تنها چيزي كه اين خستگي را لذت بخش ميكند عشق است . راهي را انتخاب كن كه به ان علاقه داري بقيه مسائل در طول زمان و شرايطي كه در ان قرار خواهي گرفت تعيين كننده خواهد بود .

golabi2007

عضو جدید

اگر درآمد می خواهی مکانیک نخون برو رشته های مالی رو بخون مهندس مکانیک توی ایران درآمد زیادی نداره

sina_eng.m

عضو جدید
اگر عاشق شغل و رشتت که باشی دیگه پول واست مهم نخواهد بود و اگر هم اراده کنی بدون شک میتونی بیشتر از اینا کسب در آمد کنی....................//////

BATOOO

عضو جدید
اگه يه كم عرضه داشته باشي 10 ميليون كه سهل خيلي بيشتر در مياري
برامثال ما يه استاد داشتيم مكانيكيا حتما ميشناسن پرفسور عظيميان جزء استاندارد asme بود اون ور براش سر و دست ميشكستن؟

oiler

عضو جدید
سلام. به نظرم مدرک تا حدودی به درآمد ربط داره. چون دوست من الان با مهندسی مکانیک تقریبا این درآمدو داره. همه چیز بستگی به تلاش و کوشش و توان هر کسی داره.
و در ضمن به نظر من پول تا حدی تو انتخاب رشته تاثیر داره و بقیش عشق و علاقس...

S.J.E

عضو جدید
خب نظرات جالب بود
منم اول با عشقو علاقه مکانیک خوندم وخوشحالم که این رشته رو خوندم ولی باید بگم شانس آوردم که مکانیک خوندم
شاید بعضیا بیشتر از این حرفا دربیارن ولی شک نکن باهوشنو فکرشون خوب کار میکنه ولی خوشحال باش که شاید بتونی بری سرکار
همین

r1390

عضو جدید
مکانیک یعنی کارمند دولت شدن یا تعمیرگاه یا کارخانجات پر سرو صدا و دور از شهر

مکانیک یعنی کارمند دولت شدن یا تعمیرگاه یا کارخانجات پر سرو صدا و دور از شهر

سلام

من در انتخاب رشته دانشگاه می خوام شرکت کنم.
آیا در مکانیک فقط میتوانی کارمند شوی؟ یا در تعمیرگاه - کارخانجات پر سرو صدا و دورر از شهر کار کنی؟
لطفا برام روشن کنید که به طور آزاد چکار میتوانی انجام بدی؟

امین قیاسی 1986

عضو جدید
سلام
بعيد ميدونم كه چون رشته ي تحصيلي مكانيكه حتما بايد دست به آچار بشي و كارت فني باشه
ممكنه كه كامند يه اداره ي ساكت و حوصله سر بر بشي
يه موضوعي رو برات روشن كنم
يه نفر رو ميشناسم كه با مدرك مهندسي كشاورزي در بانك صادرات مشغول به كاره
و دوستم كه بانك داري خونده كارمند اداره ي بيمه شده
70 تا 90 درصد اشتغال كارمندي در ايران به همين فرمه

r1390

عضو جدید
اگه یک مهندس مکانیک که کارشناسیش رو گرفته بخواد مستقل برای خودش کار کنه چه کار میتونه انجام بده؟؟؟؟:que:
هیچ هیچ هیچ
مگر چند کار بی ربط

Zaneti

مدیر تالار مهندسی مکانیک
مدیر تالار
درود
به نظر من یک مهندس مکانیک می تونه مستقل باشه اما هم باید یک پشتیبان مای داشته باشه و هم شمه اقتصادی
در ضمن اگه بتونه گروهی کار کنه کارش راحت تره میشه

H4M3D

عضو جدید
حالا منظور شما از مهندس مكانيك كدوم گرايش هست ؟ هر كدوم از گرايش هاي مكانيك عالمي دارن براي خودشون.

pinion

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با سلام

فکر کنم برای شما دوست عزیز هنوز مفهوم مهندسی مکانیک درست تبیین نشده

اون کسی که تو تعمیرگاه و گاراژ داره کار میکنه مکانیکه و نه مهندس مکانیک

متاسفانه نه تنها شما بلکه بسیاری از دانشجویان مهندسی هنوز مفهوم کلمه ی " مهندس "رو نمیدونند .

مهندس یعنی " طراح و ناظر "

پس کار یه مهندس دست به اچار شدن نیست

اونی هم که دانشگاه رفته و دست به اچاره بهش میگن " تکنسین فنی " یا همون " فوق دیپلم " .

در مورد محل کار هم از قدیم گفتند " نون خوردن سخته "

شما نمیتونید بگید من مهندس مکانیک بشم و یه جای تمیز و بی سر و صدا هم کار کنم و ماهی خدا تومن هم بگیرم !!!

اینو بدون که همیشه و تاکید میکنم همیشه مهندس مکانیک زیر دست مهندس صنایع هست و این به هیچ عنوان تغییر پذیر نیست و دلیلیش هم کاملا مشخصه .

میدونم خیلی از دوستان عزیز مکانیکی به خوندن جمله ی بالا بهشون بر میخوره ولی باید بگم من خودم به مکانیک تعصب خاص دارم ولی وقتی وارد کار بشین میبینید که اونکه کارخونه رو میچرخونه مهندس صنایعه .
پس اگر شغل تمیز میخوای برو صنایع بخون عزیز دل

اگر هم بطور ازاد میخوای کار کنی بهتره از الان فقط و فقط به فکر گرایش ساخت تولید باشی و قید بقیه گرایشها رو بزنی ...

موفق باشی عزیز

r1390

عضو جدید
توضیح بیشتری برام بدید.
غیر از اون توضیحاتی که همه جای اینترنت ریخته و به درد نمیخوره.
به من بگید الان من مدرک گرفتم دقیقا کجا میتونم کار کنم؟
مثال عینی بزنید؟

amin dd

عضو جدید
توضیح بیشتری برام بدید.
غیر از اون توضیحاتی که همه جای اینترنت ریخته و به درد نمیخوره.
به من بگید الان من مدرک گرفتم دقیقا کجا میتونم کار کنم؟
مثال عینی بزنید؟
نفت و گاز
خودرو سازی
نیروگاه
جوش(البته با گذراندن دوره)
این چند تایی که گفتم توش دنیا شغله
از بالانس توربین گرفته تا طراحی موتور ملی
همش هم تو ایران هست

Sparrow

مدیر تالار مهندسی هوافضا
مدیر تالار
دو جور مهندس مکانیک داریم:
1- مهندسی که پشت کامپیوتر نشسته، کتیا و فلوئنت و انسیس و باقی برنامه ها رو بلده و با این ها طراحی انجام میده.
2- مهندسی که هم تا حدودی کار کامپیوتری بلده انجام بده و هم علم کارگاهی داره. می تونه خودش وسیله بسازه. می تونه، طراحی کنه، بسازه و ثبت کنه.

هم اولی و هم دومی اوضاع کاریشون خوبه اما دسته دوم موفق ترن هم در کسب درآمد، هم در رشته مکانیک.