واکنش ها به حادثه واژگونی اتوبوس که طی آن 19 سرباز وظیفه جان باختند.

karabama

عضو جدید
به گزارش خبرنگار اخبارداغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛در پی حادثه ای که در ساعت ۱:۲۰ بامداد چهارشنبه در محور سیرجان - نی‌ریز رخ داد، یک دستگاه اتوبوس از مسیر خود خارج و به دره سقوط کرد و منجر به کشته شدن 19 سرباز وظیفه بر اثر واژگونی اتوبوس جان باختند.

ساعتی بعد از انتشار این خبر هنرمندان و چهره های کشورمان با انتشار پست هایی در شبکه های اجتماعی، درگذشت تعدادی از سربازان وظیفه در سانحه جاده‌ای را تسلیت گفتتند هنرمندان هر یک با انتشار تصاویر یادشان را گرامی داشتند.

شهره سلطانی بازیگر در اینیستا پست خود نوشت :

سرباز ..... واژه اي كه هزاران مفهوم رو در بر ميگيره و با شنيدن اين اسم چه تصاويري كه به ذهن خطور نميكنه مثل اين عكس يادگاري قبل از ...دلم گرفت برأى شما و آرزوهاتون ، چه زود و چه غمگين رفتين خيلي جوون بودين خيلي تسلييت به خانواده اين عزيزان و آرزوي صبر برأى دل داغدارشون

سید علی ضیاء مجری رسانه ملی نوشت: تسلیت می گم

لیلا بلوکات توشت: تسليت براي از دست دادن سربازان روحشون شاد

آرش میر احمدی بازیگر نوشت:مسافران اتوبوس سرباز بودند تسلیت به میهنم و هموطنان مظلومم.شریک غمتان هستیم.

سید علی صالحی نوشت :
اين اخرين عكس يادگاري سربازان عزيز در پادگان ، قبل از حادثه ديروز سقوط اتوبوس به دره است ، واقعا تا كي بايد شاهد اين حوادث تلخ بر اثر بي احتياطي و فرسوده بودن ناوگان حمل و نقل باشيم ، من ،خودم پدرم بر اثر سانحه تصادف از دست دادم ، درد اين خانواده هاي داغدارو ميفهمم ،تسليت به باز ماندگان اين عزيزان

بهاره رهنما بازیگر سینما و تلویزیون در اینیستا گرامش نوشت:

براي سربازان عزيز كشورم عرض تسليت دارم حادثه تصادف اتوبوس حامل سربازان جوان كشورم و فوت نوزده جوان ايراني كه شايد هر كدام براي اينده كشورم سرمايه اي بودند، قلب همه ما رو به درد اورد ، به خانواده هاي محترم اين سربازان تسليت ميگم و از خداوند مهربان برايشان صبر و ارامش ارزو دارم، روايت هست كه هركسي در حال انجام وظيفه از بين برود براي خداوند مثل يك شهيد محسوب ميشود، براي روح پاك اين سربازان علو درجات الهي را ارزو دارم...
وطنم، تسليت...

عبدالرضا امیر احمدی مجری سیما نوشت : سرباز شدن برای سر باختن است.به خانواده های داغدار سربازان وطنم صمیمانه تسلیت می گویم

علی سرلک نوشت:
۹۵/۴/۳
داغ ودرد بزرگ

واژگونی سه اتوبوس و مرگ دلخراش نوزده جوان سرباز ومجروح شدن تعدادی دیگر حقیقتا تلخ و طاقت فرساست

خواب آلودگی رانندگان ونقص فنی این ماشینها علت واژگونی بوده است

یعنی خواب، گاه این همه مرگ آفرین و کشنده است
امان از خواب طولانی بعضی ها!

به خانواده های محترم و داغدارشان صمیمانه تسلیت می گویم
خدا رحمتشان کند

پ ن؛ مشکل مدیریت حمل ونقل و زیرساخت های آن و فرهنگ ترافیکی از مشکلات مملکت ماست
پ ن:عکس خداحافظی سرباز بامادرش ظاهرا مرتبط با این حادثه نیست

سارا خوینی ها نوشت :وچقدر ناخوشايند است كه هربار براي اخباري تاسف بار و دلخراش بخواهيم ابراز ناراحتي و اطلاع رساني كنيم ! كه البته اطلاع رساني وظيفه ي رسانه ها هستش و متاسفانه جاي سوال دارد كه چرا پوشش خبري تا اين حد ضعيف عمل ميكند .....
ديروز دو اتوبوس حامل سربازان پادگان ٠٥ كرمان در اثرتصادف واژگون شد و ١٩ سرباز و بيش از ٥٠ نفر از آنها مجروح شدند،اين حادثه در كيلومتر ١٥ جاده ي ني ريز /كرمان اتفاق افتاده !!! آنهم درست وقتيكه براي ديدار خانواده هايشان راهي شده بودند ........تسليت به مادراني كه فرزندانشان را انتظار ميكشيدند و انتظارشان پايان نگرفت .روحشان شاد
طلب صبر براي خانواده هاشون

شراره رخام نوشت :
آخرين عكس يادگاري سربازان عزيز و آينده سازاني كه در حادثه دلخراش سقوط اتوبوس به دره جان باختند ... تسليت ميگم با تمام قلبم به بازماندگان و خانواده داغدارشان ،،، جوانان نازنيني كه خدا گلچينشان كرد و برد ... با آرزوي اينكه شاهد اين حوادث تلخ نباشيم ... باز هم تسليت .. باز هم تسليت ....

مهتاب کرامتی بازیگر سینما نوشت :تسليت به مادران و خانواده هاى سربازان عزيزى كه به خانه باز نگشتند ،تسليت تسليت به همه مردم ايران

برزو ارجمند نوشت:
روحتون شاد

• فلور نظری بازیگر در پست خود نوشت :
  • تسليت به خانواده هاي عزيزشون و آرزوي صبر براي دل داغدارشون

• المیرا شریفی مقدم گوینده خبر نوشت :

• «امان از شب که همیشه اشتهای زیادی دارد. چه در بالش خودت غرق خواب باشی و چه سرت را مثل آن سرباز، زیر پرده چرک‌گرفته اتوبوس به شیشه تکیه داده باشی و خواب به چشمت نیاید بابت همه تصویرهایی که از مقصد این سفر برای خودت ساخته‌ای.شب که بیاید، همه چیز را می‌بلعد.
  • پلک‌ها کم‌کم سنگین می‌شوند، حتی پلک‌های اتوبوس و همه می‌خوابند. دیگر هر چه می‌روند، نمی‌رسند که ببینند واقعا خبری نیست. نمی‌رسند که لباس‌ها را بگیرند و برگردند. نمی‌رسند که تلفن بزنند بگویند : الو مادر، رسیدم، حالم خوب است ...».
    سربازان وطن خدا نگهدارتان.
    نوزده سرباز لیسانس وظیفه بر اثر سانحه واژگونی اتوبوس جان باختند.به علت وخامت حال چند تن دیگر ،احتمال افزایش آمار وجود دارد. روحشان شاد.

گلاره عباسی بازیگر در اینیستا پست خود نوشت:

• [h=1]امروز اين خبر قلب همه ي ما را به درد اورد.تسليت به خانواده داغدارشان .روحتان شاد .[/h]

Saeed.bi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پوتین هایت را که آخرین بار واکس می زدی
خودت را برای اهتزاز پرچم کشورت آماده می کردی
غافل از آنکه پرچم زندگیت را بزودی پایین خواهند کشید
.
.
حالا مادرت هر روز لباسهایت را می شوید
پوتین هایت را واکس می زند
صدایت می کند
پسرم بیدار شو
به مادرت احترام نظامی بگذار

الله اکبر....جانم فدای مادر
.
.
.
.
روحشان شاد

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وقتی قانون به راننده 65 ساله اجازه میده که تو جاده رانندگی بکنه و خودرو ها و اتوبوس ها هم با پول و رشوه کارت گواهی معاینه فنی میگیرن , نتیجه ش همین میشه .
روحشان شاد باد.

ali199_1991

کاربر بیش فعال
وقتی قانون به راننده 65 ساله اجازه میده که تو جاده رانندگی بکنه و خودرو ها و اتوبوس ها هم با پول و رشوه کارت گواهی معاینه فنی میگیرن , نتیجه ش همین میشه .
روحشان شاد باد.

اول اینکه قانون به راننده اتوبوس تا یه سنی اجازه میده(یادم رفته دقیقشو) و دفترچه طرفو پاره می کنن وقتی به اون سن رسید!!
بعدشم چه ربطی به معاینه فنی داره؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
اول اینکه قانون به راننده اتوبوس تا یه سنی اجازه میده(یادم رفته دقیقشو) و دفترچه طرفو پاره می کنن وقتی به اون سن رسید!!
بعدشم چه ربطی به معاینه فنی داره؟
تصمیم گرفتم به نظرات شما بی تفاوت باشم.

حسین72

عضو جدید
روحشان شاد باد.
الان همه تقصیر ها رو دایورت کردیم روی راننده و معاینه فنی؟
قبلش یه چیز دیگه وجود نداره؟مسئولینی که جوانان وطن رو به اجبار به سربازی میبرن الان دقیقا کجان؟نباید الان جوابگو باشن؟یا این رو مشکل بزرگی نمیبینن؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قبلش یه چیز دیگه وجود نداره؟مسئولینی که جوانان وطن رو به اجبار به سربازی میبرن الان دقیقا کجان؟نباید الان جوابگو باشن؟یا این رو مشکل بزرگی نمیبینن؟

زبان در دهان ای خردمند چیست

کلیـد در گنــج صــاحب هنــر

چو در بسته باشد چه داند
کسی که جوهر فروش است یا پیلور
اگر چه پیش خردمند خامشی ادب است به وقت مصلحت آن به که در سخن کوشی
دو چیز طیره عقـل است دم فـرو بستن به وقت گفتـن و گفتــن به وقت خامــوشـی

آخرین ویرایش:

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سربازی وظیفه ست نه اجبار
اون دایورت من برای بررسی و ریشه یابی است. شما مفهوم آسیب شناسی رو میدونی چیه ؟

حسین72

عضو جدید
سربازی وظیفه ست نه اجبار
اون دایورت من برای بررسی و ریشه یابی است. شما مفهوم آسیب شناسی رو میدونی چیه ؟
باشه.اگر وظیفه است بزارن طرف خوش این وظیفه رو انتخاب کنه.این طوری دلچسب تر نیست؟
کی قرار اسیب شناسی بشه.دوست گرامی نمیدونم قضیه تغییرات در مورد معافیت فرزندان ایثارگر رو شنیدید یا نه؟اگر شنیدید حتما دلیل رد این لاحیه رو هم میدونید.دوستان از سرباز دارن به عنوان یک وسیله انتخاب میکنن.من باید برم سربازی .حاضرم به جای دوسال 5 سال به بدترین منطقه اب و هوای کشور برم ورایگان در شرکت نفت(که مرتبط با رشته ام هست)کار کنم.اینجور تجربه ایی کسب میکنم و شرکت نفت مجبور نیست چند سال صرف اموزش من کنه.ولی توی این دوسال چه چیز ادم میتونه بدست بیاره؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
باشه.اگر وظیفه است بزارن طرف خوش این وظیفه رو انتخاب کنه.این طوری دلچسب تر نیست؟
کی قرار اسیب شناسی بشه.دوست گرامی نمیدونم قضیه تغییرات در مورد معافیت فرزندان ایثارگر رو شنیدید یا نه؟اگر شنیدید حتما دلیل رد این لاحیه رو هم میدونید.دوستان از سرباز دارن به عنوان یک وسیله انتخاب میکنن.من باید برم سربازی .حاضرم به جای دوسال 5 سال به بدترین منطقه اب و هوای کشور برم ورایگان در شرکت نفت(که مرتبط با رشته ام هست)کار کنم.اینجور تجربه ایی کسب میکنم و شرکت نفت مجبور نیست چند سال صرف اموزش من کنه.ولی توی این دوسال چه چیز ادم میتونه بدست بیاره؟
فعلا اوضاع همینه که هست. بجای مجادله بی نتیجه , عاقلانه ترین کار اینه که بی سر و صدا بری و خدمتت رو تموم کنی و به زندگیت برسی .
شما تو اون دو سال یاد میگیری که سر خودت رو بچسبی و سری رو که درد نمیکنه , دستمال نبندی . زبان سرخ سر سبز میدهد بر باد.

حسین72

عضو جدید
فعلا اوضاع همینه که هست. بجای مجادله بی نتیجه , عاقلانه ترین کار اینه که بی سر و صدا بری و خدمتت رو تموم کنی و به زندگیت برسی .
شما تو اون دو سال یاد میگیری که سر خودت رو بچسبی و سری رو که درد نمیکنه , دستمال نبندی . زبان سرخ سر سبز میدهد بر باد.
شما از یه طرف میگید وظیفه است و از طرفی میگید به هیچی کار نداشته باشید.با بیخیال من وامثال من وضعیت این کشور درست نمیشه.تا کی باید سکوت کنیم؟

reza_19933

عضو جدید
تاوقتی همه همدل نباشیم واسه کاری اوضا همینه حسین اقا. تو این کشور بخای به چیزی اعتراض کنی بخای هماهنگ کنی همون قشری که بیشتر نیازمند این اعتراضه همون قشر میشینه و میگه تو برو اعتراض کن ببینم به کجا میرسی.. و بدترش اینه واسه اعتراض باید مجوز بگیری! خنده دارترین موضوع تاریخ جهان..

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
شما از یه طرف میگید وظیفه است و از طرفی میگید به هیچی کار نداشته باشید.با بیخیال من وامثال من وضعیت این کشور درست نمیشه.تا کی باید سکوت کنیم؟

آخه حرف منطقی و معنی داری نمیزنی که بشه روش حساب باز کرد. یه شمشیر بی منطقی رو از رو بستی و داد و هوار میکنی و فکر میکنی که چه خبره ؟
مملکت قانون داره .

حسین72

عضو جدید
تاوقتی همه همدل نباشیم واسه کاری اوضا همینه حسین اقا. تو این کشور بخای به چیزی اعتراض کنی بخای هماهنگ کنی همون قشری که بیشتر نیازمند این اعتراضه همون قشر میشینه و میگه تو برو اعتراض کن ببینم به کجا میرسی.. و بدترش اینه واسه اعتراض باید مجوز بگیری! خنده دارترین موضوع تاریخ جهان..
اقا رضا منم همین رو دارم میگم اخی تا کی باید این وضع رو تحمل کنیم؟چرا هم دل نیست و فقط بلدیم بشینیم یه گوشه و نق بزنیم وتا وقت عمل میرسه همه جا میزنیم.من عاشق وطن هستم.مگه ما درس امادگی دفاعی توی دوران دبیرستان نخونیدم.مگه کار با تفنگ رو یاد نگرفتیم.حالا هم میشه یه دروه اموزشی بزارن و خلاص.اخه چه دلیلی دار بعدش دوسال ادم رو الاف کنن.چرا به ای این دوسال کار وتجربه به جوانامو یاد نمیدیم؟تاکی میخوام به ژاپن و چین نگاه کنیم وحسرت بخوریم؟

حسین72

عضو جدید
آخه حرف منطقی و معنی داری نمیزنی که بشه روش حساب باز کرد. یه شمشیر بی منطقی رو از رو بستی و داد و هوار میکنی و فکر میکنی که چه خبره ؟
مملکت قانون داره .
کدوم هوار اینجا هم نمیتونیم صحبت کنیم؟کجاش بی منطق بگید من خودم هم بدونم.یعنی قانون نمیتونه مشکل داشته باشه.یعنی قانون رو نباید اصلاح کرد؟
عذر میخوام دوست گرامی شما نمیخوای تغییر موضع بدی.میخوام رو هم حرف پای بند باشی.یعنی شما این رو قبول نداری که این سیستم اشتباه هستش.یعنی قبول نداری داره خیلی از جون ها رو از خیلی چیزها عقب میندازه؟
من 4سال پیش مدرک زبان گرفتم وحالا هرجا میرم برای تدریس به جای اینکه دانش منو بسنجن میگن کارت پایان خدمت.اخه تدریس زبان چه ربطی به کارت پایان خدمت داره؟

reza_19933

عضو جدید
اقا رضا منم همین رو دارم میگم اخی تا کی باید این وضع رو تحمل کنیم؟چرا هم دل نیست و فقط بلدیم بشینیم یه گوشه و نق بزنیم وتا وقت عمل میرسه همه جا میزنیم.من عاشق وطن هستم.مگه ما درس امادگی دفاعی توی دوران دبیرستان نخونیدم.مگه کار با تفنگ رو یاد نگرفتیم.حالا هم میشه یه دروه اموزشی بزارن و خلاص.اخه چه دلیلی دار بعدش دوسال ادم رو الاف کنن.چرا به ای این دوسال کار وتجربه به جوانامو یاد نمیدیم؟تاکی میخوام به ژاپن و چین نگاه کنیم وحسرت بخوریم؟

تو ایران زندگی کردی قطعا میدونی هیچ راهی نیست. شاید ayja هم منظورش همین باشه. ولی این دلیل نمیشه امثال من حرص نخورده و غر نزنه.. چون واقعا تحملش سخته. شرایط درست نمیشه. لااقل چیزی که من توی چهارسال دانشگاه بش رسیدم این بود. دانشجویان و جوانای امروزی حتی بلد نیستن به غذای مزخرف دانشگاشون اعتراض کنن چه برسه یه قانون!
نمیشه ، سعی کن انرژیتو بذاری واسه پول دراوردن.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من 4سال پیش مدرک زبان گرفتم وحالا هرجا میرم برای تدریس به جای اینکه دانش منو بسنجن میگن کارت پایان خدمت.اخه تدریس زبان چه ربطی به کارت پایان خدمت داره؟

وقتی تا این حد حواست پرته که هنوز ندونستی قانون مملکت قابل احترام و اجراست . اونوقت میای و در مورد سیستم مملکت نظر میدی ؟ شما میخوای با این دانشت قانون رو عوض کنی ؟ اینهمه بقول خودت زبان خوندی ولی بلد نیستی دو کلمه حرف حساب بزنی.

حسین72

عضو جدید
وقتی تا این حد حواست پرته که هنوز ندونستی قانون مملکت قابل احترام و اجراست . اونوقت میای و در مورد سیستم مملکت نظر میدی ؟ شما میخوای با این دانشت قانون رو عوض کنی ؟ اینهمه بقول خودت زبان خوندی ولی بلد نیستی دو کلمه حرف حساب بزنی.
من کجا بی احترامی کردم.دارم به عنوان یه شهروند نظر میدم حالا یا نظر درسته یا غلط.اگر غلطه شما بگو کجاش غلط تا من درستش کنم؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من کجا بی احترامی کردم.دارم به عنوان یه شهروند نظر میدم حالا یا نظر درسته یا غلط.اگر غلطه شما بگو کجاش غلط تا من درستش کنم؟

دو چيز طيره عقل است دم فرو بستن / به وقت گفتن، گفتن به وقت خاموشي(سعدي)

reza_19933

عضو جدید
چقد تند!!!!
قانون میتونه اشتباه باشه !ممکنه ینی. مگه قانون گذار کیه؟نماینده مجلس. نماینده کیه؟ شهر ما که دوتا نماینده داره که سر مسائل قومیتی هرسال یکیشون رای میاره و مدرکش ربطی به قانون نداره!
تعصبی برخورد نشه. درسته قانون ، قانونه، ولی میتونه اشتباه باشه. و خیلی کشورهای پیشرفته مردمش به قانون های غلط اعتراض میکنن و از نماینده مجلس خدا نمیسازن!

حسین72

عضو جدید
دو چيز طيره عقل است دم فرو بستن / به وقت گفتن، گفتن به وقت خاموشي(سعدي)
چشم به احترام قانونی که نماینده مجلس گذاشته بنده سکوت میکنم باشد که کشور سر وسامان بگیره و تا چند سال اینده اقتصادمون به اقتصاد چین تنه بزنه. باشد تا همه امیدمو دیگه به نفت نباشه وتا قیمتش بالا وپایین شه تن وبدنمون نلرزه

reza_19933

عضو جدید
اینجا قانون بقا حکم میکنه با ayja موافق باشیم. بلاخره زنده موندن مهم تر .ولی انسانیت سکوت رو قبول نمیکنه .. ازادی!

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چشم به احترام قانونی که نماینده مجلس گذاشته بنده سکوت میکنم باشد که کشور سر وسامان بگیره و تا چند سال اینده اقتصادمون به اقتصاد چین تنه بزنه. باشد تا همه امیدمو دیگه به نفت نباشه وتا قیمتش بالا وپایین شه تن وبدنمون نلرزه

اگر هر کسی وظائف خودش رو درست انجام بده , همه مشکلات حل میشه.
شما برو سربازیت رو تمومش کن و کارتت رو بگیر و برو دنبال تدریس و زندگیت. الان دوره بازی کردن نقش کاوه آهنگر نیست. هنوز 22 سال داری و باید خیلی چیزا رو یاد بگیری. برای زندگی خودت تلاش و کوشش کن . مثه همه مردم. سعی نکن نقش مدعی العموم رو بازی کنی . این برات عالیه. موفق باشی.

پویان ط

عضو جدید
پس چرا غایبا خریدن ؟قانون که قانون شرعی نیست .قانون بودن دلیل بر درست بودن نیست . برو ائبن نامه معافیت پزشکی رو بخون ببین چقدر خنده داره .

پویان ط

عضو جدید
شما برو سربازیت رو تمومش کن و کارتت رو بگیر و برو دنبال تدریس و زندگیت. الان دوره بازی کردن نقش کاوه آهنگر نیست. هنوز 22 سال داری و باید خیلی چیزا رو یاد بگیری. برای زندگی خودت تلاش و کوشش کن . مثه همه مردم. سعی نکن نقش مدعی العموم رو بازی کنی . این برات عالیه. موفق باشی.
کاوه اهنگر ؟ چه ربطی داره خواستن اصلاح قوانین ربطی به طلب هرج و مرج نداره

حسین72

عضو جدید
من انگشت کوچیک کاوه هم نیستم.مدعی العموم هم نیستم.فقط حق و حقوق خودم رو دنبال میکنه.نه بلدم به قانون توهین کنم.نه بلد به کسی دیگری توهین کنم.اگر با رفتن من به سربازی همه چیز حل میشه.چشم من میرم سربازی.

حسین72

عضو جدید
پس چرا غایبا خریدن ؟قانون که قانون شرعی نیست .قانون بودن دلیل بر درست بودن نیست . برو ائبن نامه معافیت پزشکی رو بخون ببین چقدر خنده داره .
چون غایبان به قانون احترام گذاشتم وبیش از 8 سال نرفتن سربازی.چونکه سرشون تو کار خودشون بود و کاری به مملکت و قانونش نداشتن.

بالا