مهندسی کیفیت؟؟

hilda

عضو جدید
سلام.
من به دنبال هر گونه مطلب یا مقاله در زمینه مهندسی کیفیت و ارتباط آن با کنترل کیفیت آماری هستم.لطفا مرا یاری نمایید.
با تشکر فراوان.

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
باسلام
من یادم راجع به این موضوع یک بار نوشته بودم ، ولی بازم می نویسم. اما باید بگم که هرکدوم رو باید مستقل بخونید ، خوب که بخونید ارتباط ش معلوم میشه.
مهندسی کیفیت یعنی مهندسی جلب رضایت مشتری ( البته می دونید که چهار نوع سطح رضایت مشتری داریم) رابطه اون با کنترل کیفیت آماری رابطه مستقیم نیست چراکه کنترل کیفیت آماری وسیله یا ابزاری برای تحت کنترل دراومدن میزان تولید ناقص و یا دوباره کاریه که کاهش هزینه ها رو به دنبال داره ولی توی بحث جنس با کیفیت دادن هم نقش داره.پس اینطوری تمومش میکنم که یکی از ابزارهای اجرای مهندسی کیفیت، کنترل کیفیت آماریه.
بااحترام

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بازم می نویسم

بازم می نویسم

با سلام
در مهندسی و تولید صنعتی، بخش کنترل کیفیت و مهندسی کیفیت به بخشی گفته می‌شود که به درست کردن روش‌هایی مشغول است تا کارخانه بتواند به‌وسیله آن روش‌ها از مرغوبیت و مشتری‌پسند بودن کالاهای تولیدی خود مطمئن گردد. این روش‌ها و سیستم‌ها معمولاً با همکاری با دیگر رشته‌های مهندسی و بازرگانی طراحی می‌شوند.
اینم تعریف کتابیش.
توی رشته تضمین کیفیت Tqm رو بخونید و توی بخش کنترل کیفیت آماری Spc رو بخونید بازم اگه سوالی داشتید خوشحال می شم کمکتون کنیم.
با احترام

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوره های تکامل کیفیت

دوره های تکامل کیفیت

با سلام
دوره کیفیت رو میگن توی 4 مرحله تکامل پیدا کرده :
1- بازرسی
2- کنترل کیفیت آماری
3- تضمین کیفیت
4- مهندسی کیفیت
توی بحث مهندسی کیفیت سه تا راه مهم هست که کمک میکنه به ایجاد مهندسی کیفیت
1- Spc
2- Doe
3-Fmea
راجع به هرکدوم که بخواین میشه بحث کرد.
با احترام

hilda

عضو جدید
ممنون

ممنون

:gol: سلام.
من از عنایت شما در پاسخ به سوالم کمال تشکر را دارم.ولی در پاسخ به اینکه گفته بودید که برای دومین بار این مطلب را بیان میکنید باید بگویم سوال قبلی از جانب من نبوده دوست عزیز دیگری آن را مطرح کرده بوده.در ضمن من در این ضمینه احتیاج به یک مقاله یا مطلب کامل دارم نه توضیح اجمالی صرف.که در این رابطه برای شما یک پیغام خصوصی نیز فرستاده ام.و برای راهنمایی بیشتر آدرس میل خود را نیز نوشته ام.
با تشکر فراوان.

ali riazi

عضو جدید
سلام.
من به دنبال هر گونه مطلب یا مقاله در زمینه مهندسی کیفیت و ارتباط آن با کنترل کیفیت آماری هستم.لطفا مرا یاری نمایید.
با تشکر فراوان.

سلام
رجوع كنيد به كتاب SPC
كنترل آماري فرآيند مفاهيم وروشهاي پياده سازي تاليف امورمهندسي مرغوبيت شركت طراحي مهندسي وتامين قطعات ايران خودرو(ساپكو)

hilda

عضو جدید
oookkk

oookkk

سلام.
ممنون از توجه دوستان به سوال من.
من از قبل عضو سایت betsa بودم و با کتاب مذکور هم اشنایی دارم.
باز هم از توجه و عنایتتون کمال سپاس را دارم.

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من همچنان تحقیق می کنم

من همچنان تحقیق می کنم

با سلام
خانم هیلدا من همچنان در حال بررسی و تحقیق برای شما هستم ، به محض اینکه تونستم به نتیجه برسم براتون می فرستم. شاید به همین زودی به نتیجه برسم.
با احترام

moradi6598

عضو جدید
من يك كتاب خوب در زمينه مهندسي كيفيت دارم ولي مقالات به روز در اين زمينه در دانشگاه علم و صنعت موجود است من خودم از اين مقاله ها استفاده كردم بسيار خوب بود.

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من يك كتاب خوب در زمينه مهندسي كيفيت دارم ولي مقالات به روز در اين زمينه در دانشگاه علم و صنعت موجود است من خودم از اين مقاله ها استفاده كردم بسيار خوب بود.
با سلام
میشه خواهش کنم اگه فایلی دارین برای من بفرستید ، چون هنوز من یه مقاله به دردبخور فارسی پیدا نکردم ، ولی مقالات انگلیسی زیاد هست.
خوشحال میشم کمک کنی.
با احترام

pesare_darbedar

عضو جدید
سلام
نمی خواستم یه پست جدید باز کنم ولی به نظرم اومد اینجا جاش بد نباشه هم شاید کمکی به این دوستمون بشه هم اگه کسی دوست داشته باشه اونم استقبال کنه.
راستش یه گروه تو گوگل هست برای مهندسین صنایع اگه دوست داشتین عضو بشین و یکم فعالیتشو بیشتر کنین. اینم ادرسش: http://groups.google.com/group/Industrial-Eng
شب بخیر

سلام
درزمینه مهندسی کیفیت وکنترل کیفیت آماری وارتباط آنها با همدیگر مقالات زیادی در سایت مهندسان صنایع ایران وجود داره که شماهم میتوانید از انها استفاده کنید.;)
اگر مطلب مورد علاقه خود را پیدا نکردید 3 تامقاله جدید دراین خصوص دارم.

بالا