مهندسی کیفیت و کنترل کیفیت آماری

sa.seyyednezhad

عضو جدید
:que: با سلام
میشه لطف کنید و بگین مهندسی کیفیت چیه و چه ارتباطی با کنترل کیفیت آماری داره؟

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
باسلام
مهندسی کیفیت یعنی مهندسی جلب رضایت مشتری ( البته می دونید که چهار نوع سطح رضایت مشتری داریم) رابطه اون با کنترل کیفیت آماری رابطه مستقیم نیست چراکه کنترل کیفیت آماری وسیله یا ابزاری برای تحت کنترل دراومدن میزان تولید ناقص و یا دوباره کاریه که کاهش هزینه ها رو به دنبال داره ولی توی بحث جنس با کیفیت دادن هم نقش داره.پس اینطوری تمومش میکنم که یکی از ابزارهای اجرای مهندسی کیفیت، کنترل کیفیت آماریه.
بااحترام

sa.seyyednezhad

عضو جدید
با سپاس

با سپاس

این اسم پروژه ای بود که استادمون تو درس کیفیت داده و هر چی دنبال مقاله و... گشتم چیز مناسبی پیدا نکردم! بازم ممنون از توضیحی که دادین!

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام
امیدوارم توی درس تون موفق باشید.مقاله اتفاقا توی این رابطه زیاد هست.به هر حال اگه میل تون رو بدین شاید بیشتر بتونم کمکتون بکنم.
با احترام

just in time

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام
من خیلی دوست دارم به شما کمک کنم ، ولی دوتا چیز رو نمیدونم:
1- چی خوندید راجع به این موضوع
2- چقدر می دونید
من هم می تونم وهم می خوام که بهتون کمک کنم. جواب سوالام رو بدین تمام سعیم رو می کنم.
با تشکر

sa.seyyednezhad

عضو جدید
با سلام

با سلام

راستش من تقریبآ هیچی نمیدونم!
کلیت مهندسی کیفیت؟
ارکان مهندسی کیفیت که ما شنیدیم Sqc,doe و نمونه های پذیرش است،لطفآ در مورد هر کدام توضیح بدین وبهم بگین ارتباط این ارکان با کنترل کیفیت آماری چیه؟
ممنون از کمکی که می کنین!

malekzadeh

عضو جدید
;)مهندسي كيفيت براي مهندسين با حداقل 8سال سابقه كار وقبولي در آزمون باسرفصلهاي معين توسطASQC ارايه مي شود.همچنين دانشگاه تهران هم چنين رشته اي گذاشته.

cctv

عضو جدید
سلام
بیا تو تالار عمران یه تاپیک هست با عنوان مهندسی مدیریت پروژه
امیوارم بهت کمک کنه:gol:

KARA_DENIZ

عضو جدید
با سلام
امیدوارم توی درس تون موفق باشید.مقاله اتفاقا توی این رابطه زیاد هست.به هر حال اگه میل تون رو بدین شاید بیشتر بتونم کمکتون بکنم.
با احترام
سلام
لطفا اگه تو این زمینه مطلبی دارید برای من هم بفرستید.ممنون.
SIMA_NAZARI@YAHOO.COM

faka

عضو جدید
ممكن درمورد ايزو و چگونگي پياده سازي آن در سازمان به من كمك كنيد ؟ خيلي ممنون

a.ghadiri

عضو جدید
با سلام:
در خصوص شرح وظايف مهندسين بخش مهندسي كيفيت مي‌خواستم بدانم؟
همچنين هفت حوزه رضايت مشتري كه بيان فرموديد .
با سپاس

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
با سلام:
در خصوص شرح وظايف مهندسين بخش مهندسي كيفيت مي‌خواستم بدانم؟
همچنين هفت حوزه رضايت مشتري كه بيان فرموديد .
با سپاس

سلام، در این مقاله اطلاعات خوبی درباره مهندسی کیفیت و ارزش ارائه شده.

ابزاري نوين در مهندسي كيفيت : چالشي بر مهندسي ارزش

پیوست ها

• download 21.PDF
    192.6 کیلوبایت · بازدیدها: 1

H58

عضو جدید
سلام , میشه اگر زحمتی نیست فایل Word یا PDF کتاب کنترل کیفیت آماری نوشته کاظم نقندریان رو اگر دارید برام تویه سایت بگذارید . یا در صورت امکان به ایمیل من ارسال کنید : bamzeec@yahoo.com
ممنونم از زحمات ارزشمند همگی شما عزیزان :gol::smile:

matin ss

عضو جدید
سلام
خسته نباشید میخواستم دررابطه با نهوه هزینه یابی ازتون کمک بخوام .
باتشکر

بهرام نامدار

عضو جدید
مهندسي كيفيت يعني مباحث پيشرفته در مورد تحليلها و موارد طرح ريزي پروژه هاي كنترل كيفيت ميباشد .بيشتر از اين چيزي نميدونم .باييي

قدم

عضو جدید
سلام مهندس خسته نباشی تا اون جایی که اطلاع دارم مهندسی کیفیت یه جورایی به حفظ مشتری کمک میکنه البته این حفظ کردن برای هر زمینه کاری قابل استفاده است و کمک میکنه که کارها طبق معیاری که برای پیشرفت تعریف کردیم پیش بره ارتباطش با کنترل کیفیت اماری اینه که شرایط را تحت کنترل قرار میده تا اشتباهی صورت نگیره

malekzadeh

عضو جدید
سلام در ارتباط با یک مهندس برزیلی که دوره مهندس کیفیت تایید صلاحیت شده را در asq گدرانده بود این مطالب دستگیرم شد . مهندس کیفیت کسی است که 8 سال تجربه داشته باشد و قاعدتا با مبانی و سرفصل های مورد نظر asq آشنا باشدو امتحان مورد نظر را قبول شود که این سرفصل ها تقریبا تمام موارد آموزشی را در زمینه کیفیت در بر می گیرد برای اطلاعات کاملتر می توانید با american socity of quality تماس بگیرید