معرفی ، آشنایی و گفتگوی مهندسان نساجی

afi.hssn

عضو جدید
سلام دوستان
ببخشید که اینقدر رک و پوست کنده حرف می زنم
ببخشید اینو بذارین رو حساب بی ادبیم
ما نساجا آدمای خیلی بی غیرت و بی معرفت و قدر نشناسی هستیم هممون
ما حداقل 4 سال عمرمون رو واسه خوندن این رشته صرف کردیم
مطمئنم همتونم میدونیم که صنعت نساجی تو ایران چقدر مورد ظلم و ستم قرار گرفته ولی بازم ساکت نشستیم هرکی از هر رشته ای که دوست داره میاد در مورد ما هرچی دلش میخواد میگه و میره ما هم انگار نه انگار
ما بجای اینکه به این حداقل 4 سال عمرمون احترام بذاریم داریم ازش بد میگیم و میذاریم بزنن تو سرمون هممون میخوایم رشتمونو تو ارشد تغییر بدیم یا اینکه اصلا ادامه تحصیل ندیم
همتون میدونین هر رشته و علمی که تو دنیا وجود داره یه شاخش به نساجی حالا چه تکنولوژی و چه شیمی مربوطه
ولی خودمونو میزنیم به اون راه
واقعا دلم خیلی از خودمون پره نمیدونم چطوری باید خالیش کنم هرچی میگم تموم نمیشه
بعضی اوغات دلم واسه این رشته می سوزه
چون واقعا مورد ظلم قرار گرفته اونم نه از طرف غریبه ها بلکه از طرف خود ما نساجا
بازم از همه دوستان معذرت می خوام که بی ادبی کردم
و واقعا شرمندم که همچین پستی گذاشتم
ولی وقتی بحثای این تاپیک رو خوندم نتونستم جلوی خودمو بگیرم
به امید روزی که همه ما با افتخار بگیم که یه نساج هستیم

احمديIUT

عضو جدید
سلام منم دوره کارشناسي شيمي نساجي هستم و ميخوام ببينم واقعا ارزش داره که تا دکترا پيش برم آخه يه کم حس بدي دارم نسبت به آينده اين رشته!! ولي درساشو دوست دارم!حالا نظر شما چيه؟

احمديIUT

عضو جدید
سلام و فقط يک چيز:
اصلا ما اومديم که مشکلات رو حل کنيم اين هنر نيست که توي رشته اي موفق باشين که خودش جامع و کامله
اگر مشکلات ملت رو توي اين حرفه حل کنين و کاري هر چند کوچيک انجام بدين تا نساجي ايران رونق بگيره اونوقت هنر کردين
من اصلا نااميد نيستم اما ناراحتم از نا اميدي شما (اميدوارم خدا اميد رو از هيچ کس نگيره چون اين بدترين مصيبته)

afi.hssn

عضو جدید
سلام دوست عزیز شما تا جایی که علاقه داری می تونی پیش بری آدم هرچیزی رو بیشتر در موردش بدونه بیشتر بهش علاقمند میشه شما اگه علاقمند هستی بیشتر علاقت به این رشته خودشو نشون میده
اینم به شما بگم که این رشته یعنی نساجی خیلی رشته ی گسترده ایه
تو همه علوم کاربرد داره
همه رشته ها یه درس حداقل در مورد نساجی دارن
از همه بیشترا به رشته پلیمر شباهت داره و بیشترین ارتباط رو با پلیمر داره
اصلا اصل این رشته و پایه و بنیانش پلیمره
شما هم اگه تا دکترا پیش بری مطمئن باش ضرر نمیکنی

afi.hssn

عضو جدید
سلام و فقط يک چيز:
اصلا ما اومديم که مشکلات رو حل کنيم اين هنر نيست که توي رشته اي موفق باشين که خودش جامع و کامله
اگر مشکلات ملت رو توي اين حرفه حل کنين و کاري هر چند کوچيک انجام بدين تا نساجي ايران رونق بگيره اونوقت هنر کردين
من اصلا نااميد نيستم اما ناراحتم از نا اميدي شما (اميدوارم خدا اميد رو از هيچ کس نگيره چون اين بدترين مصيبته)
واقعا اینجا جای تشکر داره از دوست عزیزمون واسه پست زیباشون همه ما هم مطمئنا همین امید رو داریم

dieas

عضو جدید
اسپام فقط تو تالار گفتگوی آزاد جواب میده نه فنی مهندسی

سلام

دوستان تو تهران كرج قزوين كار نساجي گير مياد؟

برادر من ليسا نس نساجي از كاشان داره..ساكن كرجيم...سخته و يه جورايي غر ممكنه كه بتونه تو كاشان يا يزد يا دليجان كه كار نساجي هست كار كنه..

يه سوال ميكنم......من معتقدم آدم تحصيل كرده بايد تو شهري كه بزرگ شده و حق آب و گل داره كار پيدا كنه و خدمت كنه و ديگران حق ندارن حق اين افراد رو ضايع كنن و از شهر هاي ديگه بيان...فكر ميكنيد اشتباه مي گم؟

__mehi__

عضو جدید
سلام به همه ی دوستای خوبم .... من هم مثل بعضی از شما ها تا چند وقته پیش نا امید از این رشته شده بودم ... و مدامی فکر می کردم وقت و پول رو دارم با دست های خودم دور میریزم خصوصا اینکه من دانشگاه آزاد شهر ری درس می خونم و دیگه هزینه ی دانشگاه هم سر به فلک می کشه ... اما چند روز پیش یکی از اساتید خیلی خیلی با سواد و با سابقه کار ما ....ما رو برد به شهرک های نساجی شهر کاشان درسته که کار تو تهران نیست و خیلی از کارخانجات دولتی و شاید بگم همشون بر شکست شدن اما خدا رو شکر که خصوصی هاش در حد عالی و شاید بهتر از عالی دارن کار می کنن .... و جالب ابن که تو یکی از این کارخانه ها کلی مهندس و تکنسین خانم کار می کرد ... می دونید بچه ها من به این نتیجه رسیدم اگر عشق و علاقه باشه همه چی درست می شه و به قولی : خدایا تو به آنکه عشق دادی چه ندادی و به آنکه عشق ندادی چه دادی؟

afi.hssn

عضو جدید
بله دوست عزیز فقط یه کارخونه یا دوتا کارخونه نیست که اینطوری باشه از این کارخونجات زیادن

Setayesh

مدیر تالار کتابخانه الکترونیکی
مدیر تالار
سلام دوست جونا !!! من هدی دانشجوی بهترین رشته دنیا !
سلام هدی جان
خیلی خوش اومدی به جمع بچه های نساجی باشگاه مهندسان.:gol:

salam nafas vaghean harfe haghighato zadi
vaghean be shoma migan ye nassaje vaghei
jameeye nasajaye dnya be vojoode hmchin mohandesini eftekhar bayad kone

بله دوست عزیز
حق با شماست.
فقط لطفا فارسی تایپ کنید.
جزء مقررات باشگاه هست.

سلام من احمد هستم کارشناس ارشد نساجی و از کاشان هستم در خدمت هستم

سلام اقای مهندس
ورودتون رو به جمع مهندسین نساجی باشگاه خوش امد میگم.:gol:

:-)

عضو جدید
با سلام.من خسرو فارغ التحصیل صنایع نساجی دانشگاه قائمشهر.نمی خوام کسی رو نا امید کنم ولی رشته نساجی واقعا رشته فلاکت باریه متاسفم واسه اونهائی که نساجی خوندن یا میخونن الان من 6 ماه که از فارغ التحصیلم میگذره ولی کو کار متاسفم واسه نساجی حیف این 4 سالی که صرف این رشته کردم روزی میرسه شما هم به درستی این حرفحا میرسید:cry:روزی بود که من عاشق رشتم بودم تا اونجا که معدل کل من شد 18 ولی ........................................[/QUO

سلام من دانشجوي سال5 نساجي دانشگاه شهرري ام يه چيزي مي خواستم بگم اينو بدون كه اينجا رشته ادم هرچي كه باشه اگه پارتي نداشته باشي نمي توني بري سركار من خودم توي يه اداره دولتي كار مي كنم اينجا هيچ كس نيست كه بدون پارتي اومده باشه سر كار!!!!!!!!!!!!!!!

:-)

عضو جدید
سلام رشته نانو براي ارشد هست كه من خودم خيلي دوست دارم به نظرم خيلي رشته خوبيه اگه بتونيد پليمر هم بخونيد خيلي خوبه

moderntextile

عضو جدید
دوستان عزیز به نظرم تمام رشته ها به بن بست رسیدند چه مکانیک و برق و ... و چه نساجی دلیل عمده اش هم عدم تطابق ظرفیت دانشگاه ها و تحصیل کرده ها با بازار و اقتصاد ماست. شاید بدی این رشته برای ادامه تحصیل عدم وجود دانشگاههای متعدد برای پذیرش اون باشه که در حقیقت معضل اساسی است ولی از اون طرف در نظر بگیرید 1000 فارغ التحصیل مکانیک داریم و پذیرش در سال مثلا 100 نفر است بنابراین تمام رشته ها امروزه یکسانند.
ولی ما نساجها اگه .... بذارند و حمایت کنند میتونیم شق القمر کنیم اقتصادمان را دگرگون کنیم شما در نظر بگیرید کدام رشته اینقدر دستش بازه که کالاهای متنوع را وارد بازار کند از لباسهای نظامی استتار ضد آب ضد روغن ضد گلوله کامپوزیت لباسهای هوشمند موکت فرش جوراب .....
جالبه یه بنده خدایی میگفت که پنبه ازبکستانی در مرز ایران کیلویی 500 تومانه ولی واردایران که میشه در بازار کیلویی بالای 4500 میخرند یعنی اگه بازار جهانی باز بشه صنعتی که رونق میگیره نساجیه

todaytextile

عضو جدید
بگم اينو بدون كه اينجا رشته ادم هرچي كه باشه اگه پارتي نداشته باشي نمي توني بري سركار

در مورد ادارات دولتی با توجه به اینکه اکثراً نیاز به نیروهای متخصص وجود ندارد لذا اصلاً مهم نیست که دنبال یک فرد متخصص باشند . اگر هم در یک ارگان دولتی نیاز به یک کار تخصصی باشه با شرکتهای خصوصی بصورت پیمانکاری قرار داد میبندند تا اون کار انجام بشه ! (انفورماتیک ، حقوقی ، مشاوره فنی و ....) . البته قضیه یک نیروی با تجربه قدیمی که شاید در شرف بازنشستگی در اداره باشد جداست چراکه در اثر گذشت سالها بالاخره تجارب ارزنده ای رو باید کسب کرده باشه !

آیا تا بحال شده شخص سالمی برای مدیریت تولید کارخانه خود فردی را با پارتی استخدام کنه؟ به قول گفتنی impossible

بهتر نیست لیست تواناییهای خود پس از فارق التحصیلی را جلوی چشم گذاشت و سپس منصفانه جویای کار شد؟

سقف درآمدی رشته های مهندسی که برای کارفرمایان کار میکنند در دنیا مشخص میباشد (موارد استثنا رو در نظر نگیریم)

afi.hssn

عضو جدید
با سلام.من خسرو فارغ التحصیل صنایع نساجی دانشگاه قائمشهر.نمی خوام کسی رو نا امید کنم ولی رشته نساجی واقعا رشته فلاکت باریه متاسفم واسه اونهائی که نساجی خوندن یا میخونن الان من 6 ماه که از فارغ التحصیلم میگذره ولی کو کار متاسفم واسه نساجی حیف این 4 سالی که صرف این رشته کردم روزی میرسه شما هم به درستی این حرفحا میرسید:cry:روزی بود که من عاشق رشتم بودم تا اونجا که معدل کل من شد 18 ولی ........................................[/QUO

سلام من دانشجوي سال5 نساجي دانشگاه شهرري ام يه چيزي مي خواستم بگم اينو بدون كه اينجا رشته ادم هرچي كه باشه اگه پارتي نداشته باشي نمي توني بري سركار من خودم توي يه اداره دولتي كار مي كنم اينجا هيچ كس نيست كه بدون پارتي اومده باشه سر كار!!!!!!!!!!!!!!!
خوب دوست عزیز شما که قایمشهر فارغ التحصیل شدی برو پیش دکتر ولی پور یا دکتر مقسم یا دکتر طیبی بگو دنبال کار می گردی اونا یجا بهت معرفی می کنن

masoomeh2013

عضو جدید
بیکاری واسه فارغ التحصیل های همه رشته هاست (مخصوصا اگه پارتی نداشته باشن) فقط واسه نساج ها نیست

sam.saadat

عضو جدید
سلام
من پارسال فراغ التحصیل شدم. معدل چندان جالبی هم نداشتم. اما نساجی رو واقعاً دوست داشتم بلافاصله وارد کار شدم. به خواست خودم محل کارم رو عوض کردم و الان هم از کار جدیدم بسیار راضی هستم. دوستش دارم و فکر میکنم اگر کسی که تو این رشته تحصیل کرده با عشق و کمی دید باز باهاش کنار بیاد خیلی هم میتونه توش موفق باشه. طی این مدت اشخاص بسیار زیادی رو دیدم که خیلی خوب پول در میارن و ادمهای موفقی هم هستن. همه جا هم کم و کاستی وجود داره مهم اینه که ادم چقدر بتونه پای همه چیز وایسته و چقدر وقت و انرژی بذاره واسش. من نمیگم خیلی خوش گذرونده ام ... نه ... از لحظه ای که وارد کار شدم همه جوره پدرم رو درآورده اند ولی بد و خوبش رو با هم دوست دارم و حاضر نیستم ازش دست بکشم. پیشنهاد میکنم شما هم ناراضی نباشید فقط سعی کنید جهت درست و پیدا کنید و بیخود این در و اون در نزنید. توانایی خودتون رو بشناسید و روش سرمایه گذاری کنید.

sam.saadat

عضو جدید
چطوری دودل من! تو کجا اینجا کجا؟ ... خیلی خوشحال شدم اینجا عکستو دیدم.

purtex

عضو جدید
سلام به همه نساجاي گل، من پوريا هستم فارغ التحصيل(البته اصلا از كلمات عربي خوشم نمياد) دانشگاه آزاد يزد. همه چيز خوبه؟، چرا بعضي هاتون اينقدر از نساجي بد مي گيد، حالا مگه بقيه صنايع دارن چيكار مي كنند كه نساجي نمي كنه؟، راستي الان دانشجوي ارشد علوم تحقيقاتم و دارم كار طراحي پارچه و بافت ريزي مي كنم ، آرزوي موفقيت براي تك تكتون:w34:

arman1629

عضو جدید
سوال

سوال

ممکنه یه تعریف کلی از مهندسی نساجی وبازار کار اون بگید؟؟

ramin hajeb

متخصص ریسندگی الیاف کوتاه
دوست گرامی رشته های مهندسی قابل تعریف نیست.اما در مورد بازار کار اینو میتونم بگم که : برای کسانیکه محدودیت مکانی برای خودشون ایجاد نمیکنن کار هست اما پیشرفت تو کار خیلی به سختی حاصل میشه و میزان درآمد نسبت به سایر رشته ها کمتره (بخاطر همین موضوع خیلی ها وسط راه ، کارو رها میکنن) اما افرادی که ادامه میدن در عرض 8 الی 9 سال به شرایط ایده آل از لحاظ مالی و شغلی میرسن.(البته این نظر و تجربه من هست)

Setayesh

مدیر تالار کتابخانه الکترونیکی
مدیر تالار
چطوری دودل من! تو کجا اینجا کجا؟ ... خیلی خوشحال شدم اینجا عکستو دیدم.

سلام دوست عزیز
خیلی خوش اومدین.:gol:
منظورتو از این پست نفهمیدم ولی؟
اشتباه نشده احیانا؟:)

سلام به همه نساجاي گل، من پوريا هستم فارغ التحصيل(البته اصلا از كلمات عربي خوشم نمياد) دانشگاه آزاد يزد. همه چيز خوبه؟، چرا بعضي هاتون اينقدر از نساجي بد مي گيد، حالا مگه بقيه صنايع دارن چيكار مي كنند كه نساجي نمي كنه؟، راستي الان دانشجوي ارشد علوم تحقيقاتم و دارم كار طراحي پارچه و بافت ريزي مي كنم ، آرزوي موفقيت براي تك تكتون:w34:

سلام اقا پوریا:)
خیلی خوش اومدین.
خوشحالیم از اینکه به جمع ما پیوستید.
شما هم انشالله همیشه موفق باشید.:gol:

rezahemati

عضو جدید
سلام
دوستان خودشونو معرفی کنن و بگن کجا درس خوندن و کجا مشغول کارن ؟
من خودم آزاد قائمشهر درس خوندم و الانم کارخانه خزر ریس کار می کنم:)

sam.saadat

عضو جدید
منهم با نظر ایشون موافقم. شروع کار سختی و هیجان خاصی داره که در کمتر رشته ای یافت میشه. اما اگه صبر و پشتکار و انرژی مثبت زیاد داشته باشید همه چیز خیلی بهتر از اون چیزیکه تصور میکردید پیش میره و بعد از چندسال سرعت پیشرفت واقعاً قابل ملاحظه میشه. علاوه بر اون همون مسئله ای که گفتن هم خیلی مهمه: محدودیت مکانی دشمن اصلی پیشرفتتون میتونه باشه ... در ساده ترین حالتش اینه که شما باید مدام در حال سفر باشید و کارخانجات مختلف تولیدکننده رو از نزدیک ببینید و صنعتتون رو بشناسید و لمس کنید.

rgho

عضو جدید
سلام من فارق التحصیل شیمی نساجی از دانشگاه آزاد شهر ری هستم و دارم فوق لیسانس میخونم.خوشحالم باهاتون آشنا شدم