معرفی ، آشنایی و گفتگوی مهندسان نساجی

M.Deylamian

مدیر بازنشسته
دوستان عزیز سلام:)

به تالار خوش اومدید.:gol:

برای آشنایی و همکاری بیشتر می تونید خودتون رو در اینجا معرفی کنید .

M.Deylamian

مدیر بازنشسته
از خودم شروع می کنم .ماندانا هستم. گرایش شیمی نساجی و علوم الیاف (واحد قزوین ).

یاد ایام دانشگاه که بخیر باد...!!!:)

mehdi1592

عضو جدید
سلام من مهدی هستم گرایش مهندسی تکنولوزی نساجی (واحد قائم شهر ) میخواستم منو راهنمایی کنید که رشته ام خوبه یا نه تغییر رشته بدم

negar_dodel

عضو جدید
سلام من نگار هستم . دانشجوی سال اول رشته ی شیمی نساجی از دانشگاه امیرکبیر تهران .فقط چون سال اول هستم از مقالاتتون چیزی سر در نمیارم .
.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

M.Deylamian

مدیر بازنشسته
سلام من مهدی هستم گرایش مهندسی تکنولوزی نساجی (واحد قائم شهر ) میخواستم منو راهنمایی کنید که رشته ام خوبه یا نه تغییر رشته بدم

سلام مهدی جان.دوست عزیز این بیشتر بستگی به علاقه ی خودت داره چون با وجود مشکلات زیاد در سر راه نساجی و مشاغل اون اگر علاقه در رشته ی مورد نظر در وجودت باشه می تونی در اینده در اون زمینه و یا زمینه های جانبی اون پیشرفت کنی حالا چه از لحاظ شغلی و چه تحصیلی. ..:smile:

سلام من نگار هستم . دانشجوی سال اول رشته ی شیمی نساجی از دانشگاه امیرکبیر تهران .فقط چون سال اول هستم از مقالاتتون چیزی سر در نمیارم .

نگار جان سلام !

نگران نباش .یه کم کنجکاوی +دو برابرش فعالیت . :)این ها را خوب با هم مخلوط کن..
خیلی سریع با این رشته اشنا میشی.:w01:

khosrow_59

عضو جدید
درددل یک نساج

درددل یک نساج

با سلام.من خسرو فارغ التحصیل صنایع نساجی دانشگاه قائمشهر.نمی خوام کسی رو نا امید کنم ولی رشته نساجی واقعا رشته فلاکت باریه متاسفم واسه اونهائی که نساجی خوندن یا میخونن الان من 6 ماه که از فارغ التحصیلم میگذره ولی کو کار متاسفم واسه نساجی حیف این 4 سالی که صرف این رشته کردم روزی میرسه شما هم به درستی این حرفحا میرسید:cry:روزی بود که من عاشق رشتم بودم تا اونجا که معدل کل من شد 18 ولی ........................................

8248

عضو جدید
سلام مهدي هستم سال آخر شيمي علوم الياف واحد شهرري

M.Deylamian

مدیر بازنشسته
با سلام.من خسرو فارغ التحصیل صنایع نساجی دانشگاه قائمشهر.نمی خوام کسی رو نا امید کنم ولی رشته نساجی واقعا رشته فلاکت باریه متاسفم واسه اونهائی که نساجی خوندن یا میخونن الان من 6 ماه که از فارغ التحصیلم میگذره ولی کو کار متاسفم واسه نساجی حیف این 4 سالی که صرف این رشته کردم روزی میرسه شما هم به درستی این حرفحا میرسید:cry:روزی بود که من عاشق رشتم بودم تا اونجا که معدل کل من شد 18 ولی ........................................

شما مطمئنی که نخواستی کسی رو نا امید کنی ؟:surprised:
راستش اگر قرار بود من هم مثل شما به این فکر می کردم که این رشته بی ارزشه و تحصیل در اون جز اتلاف وقت چیزی دیگه ای نیست .اصلا به سراغ ایجاد چنین تالاری بر نمی اومدم.
و اینقدر امیدوارانه دنبالش نمی کردم ..
درست نیست این رشته به این گستردگی و عظیمی رو اینطور له کنید.
"کار نیست "<-- قبول دارم که این رشته مشکلات زیادی با خودش داره اما یادتون نره که چه کسانی می تونن کمک کنن تا این مشکلات کمتر بشه و رفع بشه.
پس خودتون رو دست کم نگیرید و اینقدر اینقدر ناامیدانه و تمام شده به همه چیز نگاه نکنید.
تمام این چیزیهایی که گفتید در عمل ثابت میشه .با معدل بالا و ... کاری درست نمیشه .فقط عمل .
علاقه ای درسته و کارسازه. که پشتش به دیوار محکمی مثل امیدواری گرم باشه.پس اول دیوار امیدتون رو محکم بسازید.

در ضمن شما که اینقدر علاقه دارید بیاید یه سری موضوع پروژه بهتون بدم ببینم بازم فکر میکنی که" نساجی= تلف کردن عمر و وقت و هزینه.. ":)

موفق باشید

M.Deylamian

مدیر بازنشسته
درددل یک نساج

درددل یک نساج

این تاپیک با این هدف زده شده که شما دوستان بیاید و مشکلاتتون رو درباره ی نساجی مطرح کنید .
انگیزه و ایده ها تو ن رو بیان کنید و بگید که دوست داشتید به جای رشته ی فعلی در
رشته ی دیگه ای فعالیت میکردید؟

• Like
واکنش ها: TeX

ali_rezaei76

عضو جدید
این تاپیک با این هدف زده شده که شما دوستان بیاید و مشکلاتتون رو درباره ی نساجی مطرح کنید .
انگیزه و ایده ها تو ن رو بیان کنید و بگید که دوست داشتید به جای رشته ی فعلی در
رشته ی دیگه ای فعالیت میکردید؟

سلام به همه دوستان:

مشکل نساجی فقط مربوط به ایران نمیشه بلکه من الان مدتی است که در کره جنوبی هستم. اینجا هم با ورود بی رویه کالاهای چینی صنعت نساجی و کارخانجات نساجی ( بجز چند مورد خاص) اوضاع خیلی خوبی ندارن.

M.Deylamian

مدیر بازنشسته
سلام دوست عزیز .
این مشکل لطمات زیادی داره به کارخانجات میزنه .ولی نمیدونم چرا در این زمینه اقدام جدی نمیکنن .

• Like

leanthinker

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام خدمته همه دوستان عزیز مخصوصا سرکار خانم ماندانا
یه خسته نباشید گرم تقدیم به ماندانای عزیز بابته این همه حسهای مثبتش نسبت به نساجی
من مدیریت امیر کبیر ترم آخرم(دعا کنین پروژمو زود بدم برم سربازی!) من به شخصه به بچه ها حق میدم اگه نگران رشتشون باشن اما این شاید تقدیر خدا بوده و من اعتقاد دارم اگه ما بخوایم می تونیم اونو متحول کنیم یعنی اگر نکنیم به خودمون و جامعمون ظلم کردیم.
اعتقاد دیگم اینه که خیلی از مشکلات ما به علت مدیریتهای نا صحیح و اتلافهای بسیار زیاد این صنعت هست که قیمت تمام شده محصولات اون رو غیر قابل رقابت با کشورهایی مثله هند-چین-پاکستان و ترکیه کرده
اما از طرفی کارخونه هایی هم هستن که با به کارگیری فنون جدید مدیریتی و استفاده بهینه از متخصصان سود های سرشاری می برند. از جمله این افراد آقای مهندس حمیدی هست که من خیلی بشون ارادت دارم و واقعا دلسوز این صنعت هست(رئیس کارخاه های فرش مشهد-چرم مشهد-پتوی قم و...) پس وقتی آدم افراد موفقی رو می بینه که نیازی به بازار داخلی حتی ندارن و عمده فروش آنها صادرات(در رقابتی سخت) هست دلگرم میشه و امید وار. همیشه صنعت و جامعه به افراد متخصص نیاز داره و اینها مغزهای اقتصادی ما هستند.
ایده این سایت برام خیلی جالب هست و با اینکه تازه آمدم خیلی خوشم آمد. با بحث تبادل نظر هست که ما می تونیم مهارتهای هم رو به اشتراک بگذاریم.
در مورده افرادی که نا امیدند یک جمله می نویسم. تو خود حدیث مفصل بخوان از این مجمل:
" عده ای وقتی به رودخانه ای می رسند آنقدر منتظر می نشینند تا کسی بیاید و برایشان پلی بسازد!"
سعی کنید خودتان به فکر ساختن پل باشید نه همیشه حرفهای دلسرد کننده بزنین.
به امید ایرانی شایسته هر ایرانی:cowboy:

آخرین ویرایش:

khosrow_59

عضو جدید
با سلام و عرض ادب.خوشحالم که اینقدر نسبت به رشته کاموابافی علاقه نشان میدهید ومتاسفم بابت امیدی که واهی است.در جواب دوستان باید عرض کنم که ما در حرف عالی هستیم چرا که شاعرانی مثل سعدی و فردوسی و مولاناو...........داریم ولی در تاریخ مرد عمل نداشتیم عزیزم پل ساختن هنره ولی بدون مصالح صنعتی شریف هم نمیتونه بسازه پس چه بهتر که الکی شعر نگیم.اگه مرد عملی بگو تا ما هم یاد بگیرم مثلا بگو شما که امیر کبیری واسه نساجی چیکار کردین؟؟

hamid_61

عضو جدید
سلام
درسته كه صنعت نساجي دچار مشكلاتي شده ولي بد نيست بدونيد در حال حاضر بيش از 3000000 نفر در اين رشته مشغول كارند.
كه البته اگر مشكلات مديريتي رشتمون حل بشه اين رقم ميتوته به 7000000 نفر برسه.
پس ميشه نتيجه گرفت كه با تموم مشكلات باز هم جزو صنايع برتر ايرانه.
قبول كردن اين كه اين رشته در ايراغن در حال برشكستگيه هم قابل قبول نيست.
چون در همين چند سال اخير كارخانه هاي بزرگ و قدرتمني افتتاح شدن يا در حال افتتاح هستند (از جمله همين كارخانه بزرگ سبلان) مشه نتيجه گرفت اين رشته در حال بر شكستگي نيست. اگر اين رشته در حال برشكستگي بود باور كنيد اين سرمايه گزارها همچين ريسكي رو نميكردن. در مورد كار هم رشته ما يك برتري نسبت به ساير رشته ها داره اونم اينه كه اگر كسي موفق نشد در كارخانه مورد علاقش كار كنه، مي تونه يك كارگاه كوچولو دست و پا كنه. چون سرمايه خيلي زيادي لازم نيست. (به خصوص دستگاه هاي حلقوي)

• Like

leanthinker

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام به همه مخصوصا خسرو عزیز
از مدیر سایت پوزش می خوام چون فکر می کنم این تاپیک فقط برای معرفی باشه(البته اینم یه جور معرفیه!)
خسرو جان منو ببخش اگه نارحتت کردم و اگه امیدی دادم که فکر می کنی منطق پشتش نیست.
من سابقه طولانی در نساجی نداشتم اما خیلی چیزها رو تو این مدت کم دیدم.
نمی خوام از خودم رزومه بدم اما 1 سال توی شرکت توس بودم که چون روکش صندلی خودرو برای ساپکو و سایپا می زد مجبور به گرفتن استاندارد خیلی سخته ایزو تی اس بود(شامل ایزو 90001 +الزامات سخته خودرو سازها) این شرکت با 250 نفر پرسنل اگر روزی خودرو سازها از اون چیزی نخرن ورشکست میشه. اما وقتی استاندارد پیاده شد دیدم که چقدر مدیریت ما از مدیریت های کنونی جهان عقب هست و هنوز یک برنامه ریزی تولید ساده نداریم. انبارهامون ،تعمیرات نگهداریمون، برنامه های بهبودمون(کاهش ضایعات-هزینه-..) همه یا وجود ندارن یا اشتباه هستند. من می دونم دولت هیچ کمکی که نمی کنه با مالیاتهای سنگین و عدم کنترل گمرکات کمر نساجی رو شکسته اما ما خودمونم سعی نکردیم در حیطه کارخانه به علم روز دنیا در اداره اون توجه کنیم. این مسئولیت ماست. که بخونیم -بفهمیم -عمل کنیم.
یک موضوع تاسف بار دیگه هم می گم و سرت رو در نمی آرم. تو دانشگاه اعلامیه زده بود برای استخدام مشاوره. وقتی رفتم و قبول شدم شاخ در آوردم. یه سری بچه که میانگین سنیشون 26-27 بود داشتن سند چشم انداز 20 ساله ایرانو بازبینی و عملیش می کردن! تنها دو مهندس نساج باهاشون بود و باقی صنایعی- شیمی و .. بودن که حتی نمی دونستن نساجی چی هست.
درد ما اینه ... کسی که تخصص داره اگر وابده، یه مشت آدم سودجو هر بلایی سرش بخوان میارن. ما باید جواب سیاستهای اونارو که فرضا از چی دولت حمایت کنه یا نکنه پس بدیم(البته من به خاطر پروژم 1ماه بیشتر نبودم اونجا)
خلاصش کنم. حرفی اگه زدم ... از تو کتاب نخوندم ... یه مقداریشم دیدم
حالا دیگه به خودت بستگی داره که می خوای کاری بکنی یا همینطور مایوس باش.
به امید ایرانی آباد

M.Deylamian

مدیر بازنشسته
سلام به همه مخصوصا خسرو عزیز
از مدیر سایت پوزش می خوام چون فکر می کنم این تاپیک فقط برای معرفی باشه(البته اینم یه جور معرفیه!)
خسرو جان منو ببخش اگه نارحتت کردم و اگه امیدی دادم که فکر می کنی منطق پشتش نیست.
من سابقه طولانی در نساجی نداشتم اما خیلی چیزها رو تو این مدت کم دیدم.
نمی خوام از خودم رزومه بدم اما 1 سال توی شرکت توس بودم که چون روکش صندلی خودرو برای ساپکو و سایپا می زد مجبور به گرفتن استاندارد خیلی سخته ایزو تی اس بود(شامل ایزو 90001 +الزامات سخته خودرو سازها) این شرکت با 250 نفر پرسنل اگر روزی خودرو سازها از اون چیزی نخرن ورشکست میشه. اما وقتی استاندارد پیاده شد دیدم که چقدر مدیریت ما از مدیریت های کنونی جهان عقب هست و هنوز یک برنامه ریزی تولید ساده نداریم. انبارهامون ،تعمیرات نگهداریمون، برنامه های بهبودمون(کاهش ضایعات-هزینه-..) همه یا وجود ندارن یا اشتباه هستند. من می دونم دولت هیچ کمکی که نمی کنه با مالیاتهای سنگین و عدم کنترل گمرکات کمر نساجی رو شکسته اما ما خودمونم سعی نکردیم در حیطه کارخانه به علم روز دنیا در اداره اون توجه کنیم. این مسئولیت ماست. که بخونیم -بفهمیم -عمل کنیم.
یک موضوع تاسف بار دیگه هم می گم و سرت رو در نمی آرم. تو دانشگاه اعلامیه زده بود برای استخدام مشاوره. وقتی رفتم و قبول شدم شاخ در آوردم. یه سری بچه که میانگین سنیشون 26-27 بود داشتن سند چشم انداز 20 ساله ایرانو بازبینی و عملیش می کردن! تنها دو مهندس نساج باهاشون بود و باقی صنایعی- شیمی و .. بودن که حتی نمی دونستن نساجی چی هست.
درد ما اینه ... کسی که تخصص داره اگر وابده، یه مشت آدم سودجو هر بلایی سرش بخوان میارن. ما باید جواب سیاستهای اونارو که فرضا از چی دولت حمایت کنه یا نکنه پس بدیم(البته من به خاطر پروژم 1ماه بیشتر نبودم اونجا)
خلاصش کنم. حرفی اگه زدم ... از تو کتاب نخوندم ... یه مقداریشم دیدم
حالا دیگه به خودت بستگی داره که می خوای کاری بکنی یا همینطور مایوس باش.
به امید ایرانی آباد

سلام به تمامی دوستان .خوشحالم که در این تالار حضور دارید .

در عین حال از لین عزیز هم تشکر می کنم و با حرف هاش موافقم چون خودم در حال رقابت با افرادی هستم که تخصصی در نساجی ندارن اما صاحب نظر هستن !!!
فکر می کنم هدف دیدن واقعیت ها اون طوری که هستن باشه و اگر واقعیت ها درست و منطقی باشن در نظر دیگران امید جلوه می کنه ..
حرف رو کوتاه میکنم تا مبدل به شعار نشه .

مشکلات داریم .امکانات نداریم. واردات بیش از حد داریم.حامی نداریم.اما اراده چی ؟ اون هم نداریم ؟؟
گاهی انگشت اشاره میگیرم به سمت دیگران اما یادمون میره این انگشت اشاره به سمت خودمون هم باید برگرده .هیچ کس نگفته بیاید فراتر از اون چه که هستید قدم بردارید شاید قابلیت شما در اون حد نباشه اما حداقل اون چیزی که در وجودت هست بشناس و در حد خودت بیا جلو . کار های بزرگ از قدم های کوچیک شروع میشه..و شما برای هر کاری در زندگی نه فقط رشته ی تحصیلی و کار و ... باید سعی کنی این قدم های کوتاه و کوچیک رو به طریقی شروع کنی ...
اینها شعار نیست تجربه ی من بوده و هست.

نساجی مشکلات زیادی داره .کارخانه بزرگ سبلان راه اندازی شد اما در کنارش کارخانجات خوب و عالی وجود داشتن که تعطیل شدن. اما باز این رشته اون قدر وسیع هست که بشه در اون فعالیت کرد.

دوستمون خسرو یه تعبیر جالب از نساجی کرد --> کاموا بافی )یادمه زمانی به یکی از دوستانم گفتم باید کاری انجام داد تا دیگران از تعبیر نساجی= میل بافتنی بیرون بیان .ولی هر وقت لباس کاموایی پوشیدید یادتون باشه که این کاموا از اول کاموا نبوده .این مراحل و استاندارد ها و تکنیک های خاص اون بوده که به صورت اینچنین پوششی اون رو تبدیل کرده...

آخرین ویرایش:

khosrow_59

عضو جدید
با سلام خبری از نساجی بدم تا بشتر سنگ نساجی رو به سینتون بزنین البته خدا شاهده من اصلا از این خبری که گرفتم و موثق هستش هیچ خوشحال نیستم بلکه خیلی هم ناراحتم همکلاسی من که بچه اردبیل هست و توی کارخونه نساجی سبلان مشغول به کار بود،خبر داد که بعد از افتتاح این مجتمع عظیم که توی ایران و خاورمیانه تکه متاسفانه تعطیل شده و از 3000 نفری که مشغول کار بودن الان 200 نفرش مونده بقیه اخراج.جالبه نه....این هم داستان سبلان پارچه خیلی غم انگیزه واقعا آخر این نساجی چی میشه.شما حالا بشین و شعار بده و حرفهای بزرگ بزرگ بزن من فلانم من فلان دانشگاهم من فلان رقابتو دارم و..........................................................
خوش باشین نه الکی خوش

hamid_61

عضو جدید
نساجي ما در چند ده پيش جزو قدرتمندترين نساجي هاي دنيا بود.تا حدي كه لباس فرم پليس انگليس رو يكي از شركت هاي ايراني ميزد. در حال حاضر اين صنعت دچار مشكلاتي شده. كه بيشتر مشكلاتش هم مربوط به بخش دولتي و مديريتيه. اما با وجود اين باز هم شركت ها و كارخانه هايي هستند كه با قدرت تمام مشغول به كارند و اعتبار جهاني دارند.
صنعت نساجي با اين قدمت در ايران به راحتي برشكست نميشه.اين هم بدونيد شركت ها و قدرت هاي
زيادي هستند كه ميخوان اين رشته در ايران برشكست بشه و براي اين هدف هركاري حاضرند انجام بدن.
ابتدايي ترين برنامه اون ها اينه كه دانشجويان نساجي رو از رشتشون دلسرد كنند. بعد اين رشته رو برشكست جلوه بدن تا سرمايه گذارها از سرمايه گذاري از اين صنعت فراري بشن.اون ها برنامه چندين ساله ريختن و طبق برنامه جلو ميرن. دولت ما هم ضعف مديرييتي داره و به اين وسيله كمكشون ميكنه.
فكر ميكنم وظيفه ما در اين موقعييت اينه كه تمام تلاشمون رو بكنيم تا علممون به روز باشه و اگر موفق شديم در صنعت نساجي فعالييتي داشته باشيم حرفي براي گفتن داشته باشيم.
به نظر من تسليم شدن و دلسرد شدن در اين موقييعت به صلاح نيست. باز هم تاكيد مي كنم شركت هاي زيادي در حال فعالييت در اي رشته هستند و 3 ميليون نفر در نساجي مشغول به كارند. پس درست نيست اين صنعت رو برشكسته دونست.

ali_rezaei76

عضو جدید
lمشکل اصلی کجاست؟

lمشکل اصلی کجاست؟

بله دوست عزیز:
تو اینجا هم صحبت سر این مسئله زیاده ..
و کره ایها علت اصلی تو این میبینن که هیچ سازمان و یا ارگان خاصی نیست که به این مسئله رسیدگی کنه...
ولیکن کره ایها برای مقالبه با این گونه ضررها شروع کردن به تولید پارچه هایی که از نظر کیفیت و طرح واقعا بی مظیر هستن
( البته یکی از عوامل اصلی ارزان بودن نیروی انسانی در چین است)

M.Deylamian

مدیر بازنشسته
سلام به تمام دوستان

سلام به تمام دوستان

این هم داستان سبلان پارچه خیلی غم انگیزه واقعا آخر این نساجی چی میشه.خوش باشین نه الکی خوش

دوست عزیز حداقل بذار اول در اون کارخونه بسته بشه بعد بگو ...!!!
الان بیشتر کارخونه های نساجی نیمه تعطیل هستند اما دارند کار می کنند .
والبته کارخونه های قدرتمندی هم وجود دارند که تعدادشون محدوده .

ببین اقا خسرو در این زمونه ی ما خوش بودن واقعی جز چیز های ایده ال هستش که اگر
عمرت و انرژی و توان زندگیت رو بگذاری شاید بهش برسی (پیشنهاد میکنم ایده ال فکر نکنید)
و الکی خوش بودن هم احتیاج به هنرمندی بیشتری داره.

mahdi957525

عضو جدید
معرفی

معرفی

سلام به همه من عضو جدید هستم
از اینکه من را پذیرفتید متشکرم
من دانشجوی سال سوم رشته ی نساجی دانشگاه آزاد شهرری هستمhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/graduated.gif

mahdi957525

عضو جدید
معرفی

معرفی

من مهدی دانشجوی سال سوم نساجی دانشگاه آزاد شهرری هستم.:)

melika_tex.gu

عضو جدید
سلام .ملیکا دانشجوی سال سوم نساجی-مهندسی پوشاک هستم .:cap:

من با نظر برخی که رشته ام را دسته کم می گیرند مخالفم . فکر میکنم توجه بیشتر به این رشته مثل دو

گرایش دیگه ی نساجی ، درشرایط حاضر که بحث مد مطرحه و در ایران هم با قاچاق کالاهای نساجی

بخصوص البسه رو در رو هستیم لازم است.نظر شما چیه؟:w26:

hamid_61

عضو جدید
سلام
اگر ممكنه در مورد رشتتون بيشتر توضيح بدين. البته كه مد و به روز بودن البسه اهمييت داره. چون اگر مدل لباس به روز نباشه (حالا هر چند كه جنس خوبي هم داشته باشه) بازار خوبي نخواهد داشت و نمي تونه با توليدات ديگه رقابت كنه. و يك كار تكميل كننده براي كالاي توليد شده محسوب ميشه.

M.Deylamian

مدیر بازنشسته
سلام به همه من عضو جدید هستم
از اینکه من را پذیرفتید متشکرم
من دانشجوی سال سوم رشته ی نساجی دانشگاه آزاد شهرری هستمhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/icons/graduated.gif

خوش آمدی مهدی جان .:)
آقا مهدی لطف میکنی اسامی اساتیدت رو برامون بگذاری؟

سلام منم جدیدم!!
منم بپذیرید دیگه!

تکس چه گرایشی هستی ؟

سلام .ملیکا دانشجوی سال سوم نساجی-مهندسی پوشاک هستم .:cap:
ملیکا جان خوش اومدی :gol:.اگه دوست داشتید اسم دانشگاهتون رو هم برامون بگذارید.
من هم تا حدودی با نظرت موافقم .چو ن طرح هایی که طراحان لباس دارن میزنن روز به روز در حال بهتر شدن هستش.امیدوارم بتونیم کیفیت مواد اولیه ی اون رو هم روز به روز بالا ببریم

<<خوشحالم که این نامیدی هنوزدر بین بچه ها فراگیر نشده .امیدوار باشید >>

سلام
اگر ممكنه در مورد رشتتون بيشتر توضيح بدين. البته كه مد و به روز بودن البسه اهمييت داره. چون اگر مدل لباس به روز نباشه (حالا هر چند كه جنس خوبي هم داشته باشه) بازار خوبي نخواهد داشت و نمي تونه با توليدات ديگه رقابت كنه. و يك كار تكميل كننده براي كالاي توليد شده محسوب ميشه.

سلام حمید جان .شما که خودت صاحب خونه هستی .!:smile:

آخرین ویرایش:

leanthinker

عضو جدید
کاربر ممتاز
من یه سری اطلاعات راجع به چرم دارم
ماندا خانم اجازه هست تو این تالار بذارم؟

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
در قسمت مقالات می توانید قرارش بدهید.
موفق باشید.