معرفی ، آشنایی و گفتگوی مهندسان نساجی

motahhar

عضو جدید
دوست عزیز واقعا حرفت درسته و باهات کاملا موافقم .... ولی این بی توجهی فقط از ناحیه دانشجوها نیست بلکه خود اساتید این رشته هم به نظرم خیلی رو این موضوع و انگیزه داشجوها تاثیر دارن تو دانشگاهی که من تحصیل میکنم واقعا این مشهوده با اینکه مثلا دولتیه!:mad: .... به طوری که با بیمیلی درس میدن اکثرشون انگار اصن واسشون مهم نیست دانشجویی که بعد 4 سال که میخواد بره بیرون حداقل یه چیزایی باید بلد باشه فقط میخوان ترم تموم شه و ترم بعد بیاد ..... منم واقعا ازطرز فکر عوام و حتی تحصیل کرده ها حرص میخورم:(

سلام به همه من يه عضو جديدم رشته تحصيليم فناوري اطلاعاته ولي توليد كننده موكت هستم جديدا دنبال دستگاه فرش 500 شانه هستم .من هميشه دوست داشتم رشتم نساجي باشه ولي نشد.خيلي نا اميديد نساجي واقعا يه هنرهمين طور زرنگ باشي درامد عالي داره.من افتخار ميكنم به نساجي ايران در زمينه فرش
بيايد توي بازار بعد بگيد كار نيست اول كار ميز جاي نيست از كم شروع كنيد ولي چند سال بعدخود شما چند نفرو ميشونيد پشت ميز .البته بي گدار به اب نزنيد مشورت كنيد موفق مي شيد.

maryamss63

عضو جدید
salam agaye alirezaei76 mikhastam be arz beresunam man ye roghani dorost kardam be jaye rogane nasaji paye gyahi hast va kheyli ba keyfyat tar va behtar az bagye va be mohite zist zarar nadare fagat ye eyb dare dastghah haye irani kohne hastan va in roghan gesmathaye zangh zade ye dastghaha ro mishure va mosh kel ijad mishe mikham bebinam jahaye digam intorye?

jalil16577

عضو جدید
سلام عزیز
بازار نساجی در حال حاضر تا جاییکه من اطلاع دارم بسیار خوبه به طور متوسط در هر هفته 2 تا 3 اعلام نیاز برای مهندسین نساج پشت در اتاق ارتباط با صنعت دانشکده نساجی دانشگاه صنعتی اصفهان میزنند و علتش رو هم افزایش رقابت در بین کارخونه ها و ارتقای ماشین آلاتشون میدونم
تو هر زمینه ای که علاقه دارید فعالیت کنید تا جاییکه در توانم باشه در خدمتتون هستم

maryamss63

عضو جدید
منظورتون من بودم؟ اگه این طوره من حاضرم محصولی که تهیه کردم یعنی روغن بافت میتونم همکاری کنم و به تولید این محصول بپردازیم

afi.hssn

عضو جدید
سلام دوست عزیز هم تو تهران کار نساجی هست هم تو کرج و هم تو قزوین
اگه یه سری تو شهرک های صنعتی این شهرها بزنی می بینی که همه کاری میشه توش پیدا کرد من و برادرم جفتمون نساجی خوندیم و جفتمونم ساکن کرج هستیم و تو شهرهای مختلف ایران هم کار کردیم از مازندران و چالوس گرفته تا بروجن و شهرکرد و کاشان و الانم کرج

siavash.1986

عضو جدید
سلام سیاوش هستم
دانشجوی تکنولوژی نسّاجی
مقالات نساجی سایت trj رو دارم
اگه مقاله ای میخواهید بگید تا برای دانلود بگذارم

من هم لیسانسمو قائم شهر تموم کردم (سال 87)
الان هم برای فوق، علوم تحقیقات هستم و احتمالا بهمن90، نساجی از شرم خلاص میشه

از دیدن همه دوستان نساج خوشحالم

آخرین ویرایش:

Setayesh

مدیر تالار کتابخانه الکترونیکی
مدیر تالار
سلام من فارق التحصیل شیمی نساجی از دانشگاه آزاد شهر ری هستم و دارم فوق لیسانس میخونم.خوشحالم باهاتون آشنا شدم

سلام
خوشحالیم که شما رو اینجا میبینیم.
خوش اومدید.:gol:

دانشجوی سال آخر نساجی..دانشگاه گیلان..زنده باد نساج و نساجی...

سلام کارلینا جان
خوش اومدی.:gol:

سلام منم اومدم ولي بايد کمکم کنيد تا راه بيفتم
من 88تکنوي صنعتي اصفهانم

سلام اقا یا خانوم علی ابادی
خوش اومدید.
حتما هر کمکی از دستمون بربیاد در خدمتیم.:gol:

سلام سیاوش هستم
دانشجوی تکنولوژی نسّاجی
مقالات نساجی سایت trj رو دارم
اگه مقاله ای میخواهید بگید تا برای دانلود بگذارم

من هم لیسانسمو قائم شهر تموم کردم (سال 87)
الان هم برای فوق، علوم تحقیقات هستم و احتمالا بهمن90، نساجی از شرم خلاص میشه

از دیدن همه دوستان نساج خوشحالم

سلام اقا سیاوش
خیلی خوش اومدین.
چرا که نه.
حتما خوشحال میشیم مقالات رو بذارید.
لطفا به زیرتالار مقالات مراجعه کنید.
ممنون از همکاریتون.:gol:

yasaman banoo

عضو جدید
سلام.من تازه واردم
ولی از اینکه تونستم مهندس های دیگرو هم پیدا کنم و باهاشون ارتباط داشته باشم واقعا خوشحالم.
من دانشجوی ترم 3 تکنولوزی هستم(دانشگاه صنعتی اصفهان)
مشکلی هم که دارم اینه که رشتمو دوس ندارم:(راهنماییم کنید.
با تشکر

yasaman banoo

عضو جدید
سلام.من ورودی 89 صنعتی ام.گرایش خودتون اقا/خانم علی ابادی
خیلی خوشحالم که یه هم دانشگاهی پیدا کردم:D

hadi.textile64

مدیر تالار مهندسی نساجی
مدیر تالار
سلام.من تازه واردم
ولی از اینکه تونستم مهندس های دیگرو هم پیدا کنم و باهاشون ارتباط داشته باشم واقعا خوشحالم.
من دانشجوی ترم 3 تکنولوزی هستم(دانشگاه صنعتی اصفهان)
مشکلی هم که دارم اینه که رشتمو دوس ندارم:(راهنماییم کنید.
با تشکر

سلام دوست عزیز
به باشگاه خوش اومدی
شما هنوز ترم 3 هستی
چطور به این نتیجه رسیدی که به این رشته علاقه مند نیستی؟
البته بهتون حق میدم این گرایش هم از لحاظ فنی و کاریابی و هم از لحاظ جو دانشگاهی و تئوریکی یکم مردونه تره
ولی در کل اگه قبل از انتخاب رشته و ورود به دانشگاه یکم بیشتر تحقیق می کردی و بر اساس علاقت انتخاب رشته می کردی خیلی بهتر بود
هنوز هم دیر نشده میتونی امسال دوباره کنکور بدی و رشتتو عوض کنی
یا میتونی تحقیقاتو در مورد رشته خودت بیشتر کنی و در طول تحصیل علاقت به این رشته بیشتر بشه

shabnam...

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.منم که پلیمرم . ترم اول.هنوز نظر خاصی راجع به رشتم ندارم.خوشحال میشم نظر بقیه هم بدونم
واسه این تاپیکم مرسییییییییی

hadi.textile64

مدیر تالار مهندسی نساجی
مدیر تالار
سلام.منم که پلیمرم . ترم اول.هنوز نظر خاصی راجع به رشتم ندارم.خوشحال میشم نظر بقیه هم بدونم
واسه این تاپیکم مرسییییییییی

سلام
در مورد پستی که زدی
میشه از همون ترم اول در مورد رشتت اطلاع کسب کنی
ولی از این طرف تا یه سری درسارو پاس نکنی ( مخصوصا درسای تخصصی و آزمایشگاهی ) نمیشه فهمید آیا این رشته منو جذب میکنه یا نه
در هر صورت پیشگیری بهتر از دنبال راه حل برای مشکل بودنه

yasaman banoo

عضو جدید
سلام به همه دوستان مخصوصا اونهای که عاشق رشته نساجی هستند
من بهمن خزائی وبا عشق این رشته را انتخاب کردم و الان 10 ساله که در صنعت نساجی هستم
هر کسی از دوستان سوالی دارد یا اینکه کمک یا راهنمای لازم داره من در خدمتش هستم.
موفق و پیروز باشید.
سلام اقای بهمن خزایی.خیلی خوشحالم کسی رو پیدا کردم که عاشق این رشته است. یک مشکلی دارم که فکر کنم بتونید کمکم کنید.من به رشته ام علاقه ندارم.....یعنی راستشو بخواید به غیر از هوا فضا قبل کنکورم به هیچی فک نمی کردم ولی بعدش که قرار بود انتخاب رشته کنم دیگه بجز اون هیچ رشته ی دیگه ایی واسم قشنگ نبود.میخوام به رشته ام علاقه مند شم.کمکم کنید....

sam.saadat

عضو جدید
معرفی

معرفی

سلام
منهم سمیرا سعادتی هستم. فارغ التحصیل ارشد شیمی نساجی از امیرکبیر
عاشق رشته ام هستم و توی فروش و بازاریابی کار کرده ام و در زمینه تحقیقات بازار فعالیت میکنم
اگه سوالی داشتید خوشحال میشم کمکتون کنم.
تحقیقات بازار یکی از هیجان انگیزترین و جالبترین کارها در این صنعت هست که متاسفانه کسانی که در این حیطه تبحر داشته باشن توی ایران خیلی کم هستن!:)

hadi.textile64

مدیر تالار مهندسی نساجی
مدیر تالار
سلام
منهم سمیرا سعادتی هستم. فارغ التحصیل ارشد شیمی نساجی از امیرکبیر
عاشق رشته ام هستم و توی فروش و بازاریابی کار کرده ام و در زمینه تحقیقات بازار فعالیت میکنم
اگه سوالی داشتید خوشحال میشم کمکتون کنم.
تحقیقات بازار یکی از هیجان انگیزترین و جالبترین کارها در این صنعت هست که متاسفانه کسانی که در این حیطه تبحر داشته باشن توی ایران خیلی کم هستن!:)

سلام خانوم مهندس
مدت کمی نیست که اینجا هستید
ولی به هر حال خوش اومدین
امیدواریم بتونیم از تجارب شما استفاده کنیم

سلام من محمد هستم کارشناس ارشد تکنولوژی نساجی - تخصصم توی تکنولوژی تولید الیاف دوب ریسی هست هرکی کمک میخواد خبر بده- مرسی

mitra8

عضو جدید
مهمترین مزیت رشته مهندسی نساجی

مهمترین مزیت رشته مهندسی نساجی

من تازه با این سایت آشنا شدم
من شیمی نساجی دانشگاه یزد خوندم.الان خیلی از تاپیک ها رو که خوندم دیدم بعضی ها از این که این رشته رو انتخاب کرده اند نا امید اند،فقط خواستم به یکی از مزیت های مهندسی نساجی اشاره کنم و اون داشتن یک کار کوچیک برای خودمونه.من توی یک شرکت معتبر با پست مدیریتی کار می کردم ولی بعد از 5 سال کار کردن به این نتیجه رسیدم که بهتره وقت و جوونی خودم رو برای کاری که متعلق به خودم هست صرف کنم ،خیلی تحقیق کردم به تولیدی های زیادی سرزدم از تولیدی عروسک گرفته تا پوشاک و... تصمیم گرفتم تولیدی پوشاک بزنم ،از کارم استعفا دادم و با توجه به اینکه از خیاطی هیچی نمی دونستم در کلاس های فنی حرفه ای شرکت کردم و یک دوره 4 ماهه خیاطی گذروندم ، برای یک وام هم اقدام کردم که خدا رو شکر با همه شکست های اولیه الان بعد از یک سال داره درست می شه، الان دارم کارای ثبت شرکت رو انجام می دم، اگه به سود کم قانع باشین در ابتدای کار،تا پیدا کردن بازار فروش ، این کار ریسک زیادی نداره.موفق باشین

پشت كنكوري

عضو جدید
سلام من يه كنكوريم
تازعضوشدم
همه ميگن رشته نساجي خوب نيس
ميشه يه توضيحي راجع به رشتتون بهم بديد
ممنون ميشم

arman000

عضو جدید
با سلام ، رشته نساجی فقط برای صاحبان صنعتش خوبه بعلاوه دانشگاه ها ، رشته مهندسی نساجی بایستی از رشته ها حذف شود.

hadi.textile64

مدیر تالار مهندسی نساجی
مدیر تالار
با سلام ، رشته نساجی فقط برای صاحبان صنعتش خوبه بعلاوه دانشگاه ها ، رشته مهندسی نساجی بایستی از رشته ها حذف شود.

چیزی که باید حذف شه واردات بی رویه محصولات بی کیفیت چینیه
چیزی که باید حذف شه متخصصان بی تخصص و بی ربط به رشته نساجی و صاحبان پول دوست این صنعته
چیزی که باید حذف شه طرز فکرهای مثل شماست

من نمیدونم چطور یک مهندس یا دانشجوی صنایع که تحلیل گر یا محاسبه گر یا صنعتگره به جای حل مشکل و مسئله تنها چیزی که به ذهنش خطور میکنه پاک کردن صورت مسئلست
اگه جامعه مهندسین صنایع کشورمون این باشه و طرز تفکرش اینچنین جای تاسف بسیار داره ....

mirjalili

عضو جدید
سلام
از نظر نبود کار در این رشته باهات موافقم اما چه خوب بود شما از دوران تحصیل هم شروع به یاد گیری مسائل فنی نساجی هم میکردی.به عنوان مثال در بافندگی الان بیش از 40 درصد دستگاههای موجود در ایران دستگاه سولزر است و اگر شما از نظر فنی به این دستگاه تسلط داشته باشی مطمئن باش که روی هوا تو را میزنند و با عزت و التماس تو را دعوت به کار میکنند.بدون تعارف به همه دوستان بگم که مسائلی که در دانشگاه به ما یاد دادن به درد لای جرز هم نمیخوره اگه میخوای موفق باشی باید عملی کار کنی.
من فارغ اتحصیل کارشناسی ارشد تکنولوژی نساجی دانشگاه یزد هستم و عمرم را واقعا در دانشگاه تلف کردم چون نه درس اخلاق اسلامی به درد من خورد نه ایستایی نه استاتیک و نه معادلات دیفرانسیل.
به هر حال به دوست عزیز توصیه میکنم تا کار عملی را در مرحله اول سر لوحه کار خودش بده،من مسئول کنترل و کیفیت یک کارخانه نساجی در یزدم و جزو خوش شانسها بودم چون از نظر فنی کار بلد بودم و توی شرکت موندم و لی خیلی از مهندس های دیگه هم که یکیشون فارغ اتحصیل دانشگاه امیر کبیر بود بعد از 3 ماه انداختنش بیرون.
واقعا واسه این چند سالی که توی دانشگاه عمرم را سپری کردم افسوس میخورم و روزی هزار بار لعنت میفرستم به اساتید دانشگاهی که این موضوعات را میدونن و به دانشجوها این موضوع مهم را یاد آور نمیشوند.

ramin hajeb

متخصص ریسندگی الیاف کوتاه
با سلام.
شما اگه تحصیلات دانشگاهی نداشته باشید و همچنین توانایی تجزیه و تحلیل نداشته باشید هیچ پیشرفتی رو نخواهی داشت.تنها کار فنی بلد بودن کافی نیست.
من با اکثر نصابها و راه اندازها مثل زینسر-تروشلر-ریتر و اشلافهورست آشنا هستم.پس چرا کارخانجات اونها رو تو هوا نمیزنن؟
برای موفقیت طبق حرف شما که من هم موافق هستم اینه که دید فنی داشته باشید ، اما کافی نیست.
اطلاعات نساجی - شجاعت -به روز بودن - مدیریت و روابط عمومی و ... لازمه.
اون دوست شما که از دانشگاه امیرکبیر بوده احتمالاً بعضی فاکتورها رو نداشته.
خیلی کارآموز داشتم از دانشگاه شما هم بودن(یزد)و اصفهان ، امیرکبیر و اراک و شهر ری بعضی ها تنبل و بیسواد - بعضی ها اکتیو اما بیسواد - بعضیها تنبل اما باسواد و نفراتی هم خیلی خیلی خوب بودن.
کسی موفق هست که ... (شرایط برای موفقیت نسبی تو هر کارخونه متفاوته) اما موفقیت تو صنعت ی سری فاکتور مشترک رو مطلبه (بگذریم)
هنر شما بکار بردن سوادتون تو صنعت هست.
اگه عادت نکنیم که پشت میز بشینیم و منتظر حقوق آخر ماه نباشیم،دید فنی با تجربه و گذر زمان حاصل میشه.
موفق باشید.

امیدوارم موفق باشی.

آخرین ویرایش:

ramin hajeb

متخصص ریسندگی الیاف کوتاه
جناب عزیز سلام.بدون استثنا تمام رشته های فنی و مهندسی مشکلات خاص خودشون رو دارن.با توجه به وابستگیهای رشته های مختلف با هم حذف ی رشته معنای و مفهوم نداره.
لطفاً صحبتهایی بکنید که پایه منطقی داشته باشه تا نظرات عقلانی ارائه بشه و همه استفاده بکنیم.
موفق باشید

Setayesh

مدیر تالار کتابخانه الکترونیکی
مدیر تالار
دوستان عزیز
برای راحت تر بودن بحث و مشخص بودن مخاطبتون از گزینه ی پاسخ با نقل قول استفاده کنید.

sh@hin

عضو جدید
سلام

سلام

سلام من يه كنكوريم
تازعضوشدم
همه ميگن رشته نساجي خوب نيس
ميشه يه توضيحي راجع به رشتتون بهم بديد
ممنون ميشم[/QUOTE

رک و پئست کنده بگم شما اگر می خوای بعد فارق التحصیلی بری سر کار بیخیال نساجی بشو من خودم ارشد نانو رفتم ولی بازم هیچی شما که تازه اول راهی بهتر رشته مناسبتری انتخاب کنید

زنده باشید

hadi.textile64

مدیر تالار مهندسی نساجی
مدیر تالار
رک و پئست کنده بگم شما اگر می خوای بعد فارق التحصیلی بری سر کار بیخیال نساجی بشو من خودم ارشد نانو رفتم ولی بازم هیچی شما که تازه اول راهی بهتر رشته مناسبتری انتخاب کنید

زنده باشید[/QUOTE]

ببخشید میتونم بدونم کارشناسی ارشد نانو تو کدوم دانشگاه خوندین ؟
خود نانو یا نساجی گرایش نانو ؟