مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

کورش68

عضو جدید
کاربر ممتاز
یه سوال داشتم....چرا تو تاپیک نتایج ارشد 92 ( لطفا جدول را تکمیل کنید).... ابتدای جدول، اکثریتشون درصد درک و منظرشون مثل همه یا تو یه بازه هست؟؟؟ مثلا 40-40 .......23-23.....60-63......28-25.........؟ تو پایین و وسط جدولم واسه بعضیا اینطوره و نسبت به بالا شباهتش کمتره
رتبه زیر 1000 اکثرا شبیه به هم هستند همیشه این ویژگی ارشده اما تک تست ها یک نفر رو میبرهبالا وپایین واسه همینه تو اسکیس رتبه ها زیرو رو میشه

qazal.

عضو جدید
رتبه زیر 1000 اکثرا شبیه به هم هستند همیشه این ویژگی ارشده اما تک تست ها یک نفر رو میبرهبالا وپایین واسه همینه تو اسکیس رتبه ها زیرو رو میشه

منظورم درصدهای درک و منظره....مثلا یه نفر هردورو تو رنج 40 زده ....یه نفر دیگه هر دو رو 60....یکی دیگه هردورو 23....چطوری حساب میکنن نمره های این دو درسو که خیلی نزدیک بهم یا عین هم واسه یه نفر درمیاد؟

meriil

کاربر فعال
منظورم درصدهای درک و منظره....مثلا یه نفر هردورو تو رنج 40 زده ....یه نفر دیگه هر دو رو 60....یکی دیگه هردورو 23....چطوری حساب میکنن نمره های این دو درسو که خیلی نزدیک بهم یا عین هم واسه یه نفر درمیاد؟

سوال جالبیه...... بقیه رو نمی دونم ولی فکر نکنم ارتباط خیلی خاصی باشه..... من که شخصا آخرش هم دستم نیومد سوالای درک رو چه شکلی باید جواب داد درصدم شد 23...... منظرم هم چون نرسیدم دوره کنم همون حدودا شد... این بود داستان ما :smile:

sweetbrier1989

عضو جدید
بچه ها یه سایت جالب پیدا کردم برای آموزش لغت زبان >>> http://www.memrise.com
توش فلش کارتای آماده داره و خودتون هم می تونید درست کنید.من دارم برای تافل رو درست می کنم تا درس 3 این کار رو کردم.
در حالی که درارید کلماتو می خونید هر چندتا کلمه که می خونید خودش برعکس سوال می پرسه حتی دیکته اش رو هم می تونید تمرین کنید.میتونید عکس اضافه کنید و خودتون هم نکته اضافه کنید برای خودتون.
من که باهاش خیلی حال کردم...
مطمئنم شماها هم خوشتون میاد امتحان کنید...
اینم آدرس فلش کارتاش >>> http://www.memrise.com/courses/persian/
حتی میتونیم هم روند همو دنبال کنیم :D
اینم پروفایل من >>> http://www.memrise.com/user/sweetbrier/

حتما باید عضو باشین

آخرین ویرایش توسط مدیر:

Parisa R

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها یه سایت جالب پیدا کردم برای آموزش لغت زبان >>> http://www.memrise.com
توش فلش کارتای آماده داره و خودتون هم می تونید درست کنید.من دارم برای تافل رو درست می کنم تا درس 3 این کار رو کردم.
در حالی که درارید کلماتو می خونید هر چندتا کلمه که می خونید خودش برعکس سوال می پرسه حتی دیکته اش رو هم می تونید تمرین کنید.میتونید عکس اضافه کنید و خودتون هم نکته اضافه کنید برای خودتون.
من که باهاش خیلی حال کردم...
مطمئنم شماها هم خوشتون میاد امتحان کنید...
اینم آدرس فلش کارتاش >>> http://www.memrise.com/courses/persian/
حتی میتونیم هم روند همو دنبال کنیم :D
اینم پروفایل من >>> http://www.memrise.com/user/sweetbrier/

من استفاده کردم سایت خوبیه البته نمیدونستم کارتهای فارسی هم داره من ایتالیایی می خوندم توش ممنون از نکته ای که گفتی

mina199219

عضو جدید
لزوما زیاد خوندن مطرح نیست...منابع گزیده ای رو می تونی انتخاب کنی ولی با درک بالا تمومشون کنی خیلی موثرتره تا زیاد بخونی و نتونی همه رو به خاطرت بسپری
ممنون از راهنماییتون اما آخه واقعا هم نمیدونم از کجا شروع کنم چه کار کنم

HOTT

عضو جدید
کاربر ممتاز
ممنون از راهنماییتون اما آخه واقعا هم نمیدونم از کجا شروع کنم چه کار کنم

البته من زیاد صاحب نظر نیستم
ولی به نظر خودم.....درک رفتار سازه ها، سازه در معماری،برای شروع فن خوبه البته کتابای قبابکلو هم خوبن ولی بهتر برا پاییز باشه
تو تاریخ....بستگی داره ناپیوسته باشی یا پیوسته.......اگه پیوسته ابراهیم زارعی و پیرنیا.....اگه ناپیوسته لادن اعتضادی و بانی مسعود...از اذر به بعدم جزوه بخون
تو درک....همون سایه و پرسپکتیو بزن و تا می تونی تست بزن
تو منظر اگه اصلا وقت نداری کتاب کنکاش خیلی عالیه و می تونی درصدتو ب بالای 50 برسونی اگه بیشتر وقت داشتی منصوری رو بخون و اعتضادی
در زبان از بچه ها کمک بگیر که عامل شکست خودم بود نمی تونم روش بهت کمک بدم....ولی راه های شکست شو اگه خواستی برات می گم
موفق باشی;)

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ولی به نظر خودم.....درک رفتار سازه ها، سازه در معماری،برای شروع فن خوبه البته کتابای قبابکلو هم خوبن ولی بهتر برا پاییز باشه
تو تاریخ....بستگی داره ناپیوسته باشی یا پیوسته.......اگه پیوسته ابراهیم زارعی و پیرنیا.....اگه ناپیوسته لادن اعتضادی و بانی مسعود...از اذر به بعدم جزوه بخون
تو منظر اگه اصلا وقت نداری کتاب کنکاش خیلی عالیه و می تونی درصدتو ب بالای 50 برسونی اگه بیشتر وقت داشتی منصوری رو بخون و اعتضادی
در زبان از بچه ها کمک بگیر که عامل شکست خودم بود نمی تونم روش بهت کمک بدم....ولی راه های شکست شو اگه خواستی برات می گم
موفق باشی;)
واقعا برای منظر عصر کنکاش خوبه؟
من نمیخوام وقت زیادی برای منظر بزارم واسه همین میخوام یه کتاب درک عمومی منظر بخونم فقط فک کنم جواب بده...........حالا بچه ها مال کدوم موسسه واقعا جواب میده ...راهیان ارشد یا عصر کنکاش یا پارسه..البته اگه بتونم کنارش کتاب لادن اعتضادی و خلاصه کتاب نعیما رو هم میخونم

sara_slash1

عضو جدید
کاربر ممتاز
من نمیخوام وقت زیادی برای منظر بزارم واسه همین میخوام یه کتاب درک عمومی منظر بخونم فقط فک کنم جواب بده...........حالا بچه ها مال کدوم موسسه واقعا جواب میده ...راهیان ارشد یا عصر کنکاش یا پارسه..البته اگه بتونم کنارش کتاب لادن اعتضادی و خلاصه کتاب نعیما رو هم میخونم

من پارسال فقط کتاب راهین ارشد رو واس منظر خوندم.20 یا 25 درصد زدم:(

ArchitecT EhsaN

کاربر بیش فعال

آره منم زیاد نمیخوام وقت بذارم. اگه عصر کنکاس بتونه درصد بالای 50 بیاره عالی میشه. جزوه الماسی‌فر چجوریه؟! :D

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
آره منم زیاد نمیخوام وقت بذارم. اگه عصر کنکاس بتونه درصد بالای 50 بیاره عالی میشه. جزوه الماسی‌فر چجوریه؟! :D

جزوشو داری بزاری اینجا؟
پارسال از یکی از فایلاش که اینجا بود یه سوال اومد

adroit

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز

موفق باشی;)

جداً همین یه دونه کتاب میتونه درصد 50 بیاره واسمون؟؟؟ باورش سخته. این کتاب از کی چاپ شده؟ یعنی توی کنکور 92 جوابشو پس داده؟ من کتاب منظر راهیان و سپاهان رو دارم. اگه کنکاش فرق داره و بهتره واقعاً، اونو بگیرم. راهیان 3 فصلشو خوندم بدک نبود. روون توضیح داده. بالاخره واسه اینکه یه چیزایی دستم بیاد و ببینم چی به چیه باید یه کتاب جامع خوب بخونم. حالا هرکدوم که بهتره. دوستانی که اطلاع دارن یاری کنن. من پارسال از یکی از دوستام پرسیدم راهیان ارشد و سپاهان رو توصیه کرد. البته اینم اضافه کنم که انگار مدل سوالات منظر این یکی دو سال اخیر یه کم عوض شده. نمیشه پایین شدن درصد رو دلیل بدی کتاب دونست. شاید کلاً تو اون کنکور منظر سخت بوده.

• Like
واکنش ها: HOTT

ArchitecT EhsaN

کاربر بیش فعال
Re: مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

جزوشو داری بزاری اینجا؟
پارسال از یکی از فایلاش که اینجا بود یه سوال اومد

جزوشو دارم البته فایل نیست پرینت شدست. حجمش زیاده واسه همین پرسیدم ببینم ارزش خوندن داره یا نه؟!

arch 1 teh

عضو جدید
سلام دوستان مهندس،خیلی عالیه که همه شما این تابستون رو باهم منابع ها رو پیدا کردید ودارید به هم کمک میکنید امیدوارم موفق باشید،فقط دوستان کسای تازه وارد و حتی خود شما برای پیدا کردن یه مباحث مفید گذشته به مشکل خواهید خورد الان مرداد ماه هست حدود 150پیج دارید تا بهمن ماه به 3000 میرسه ها،یا به کمک مدیر سایت تایپکتون رو ادیت کنین یا بعضی بحث ها یا در خواست هاتون رو توی یه تایپک دیگه بذارید،امیدوارم همه شما بهترین نتیجه رو بگیرید

vahidmod

عضو جدید
موفق باشی;)

اگه کنکوره سال قبل نیگا کنی می فهمی هیچ کتابی نمی تونست به تنهایی درصدتو به بالای 50 برسونه
طراح سوالای منظر دکتر منصوری که عشقش اینه که خیلی از سوالارو از سایت و مجله تخصصیه خودش بده
بقیه سوالاشم به سمت مفهومی بودن داره میره...

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من پارسال هیچی نخوندم.یعنی تو عمرم منظر نخوندم ولی درصدم باز خوب شد............
من امسال راهیان ارشد بعلاوه چن تا جزوه که تو باشگاست رو میخونم
در کل ترجیح میدم وقتمو زیاد رو منظر نزارم

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه ها من سازه در معماری و درک رفتار رو تازه تموم کنم
به نظرتون حالا مبانی سازه بخونم یا جزئیات ارتقا دهنده ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
برا مبانی سازه قبلش ایستایی عصر کنکاشو بخونم تو درکش تاثیر داره یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
عید همتونم مبارک.........امیدوارم در پس این عید تمام روزگارانتون عید باد

ghasedakkk

عضو جدید
کاربر ممتاز
برا مبانی سازه قبلش ایستایی عصر کنکاشو بخونم تو درکش تاثیر داره یا نه؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام هر 2 کتاب خیلی مهمند. ولی اول مبانی را بخونی بهتره چون جزو کتب پایه است. اون هفته یه سمینار رفتم اونم دقیقا همین حرف میزد.
برای خوندن مبانی همون سازه در معماری و درک کفایت میکنه نیاز نیست کتاب دیگه ای واسش بخونی. ویرایش کتاب خیلی بده و توش غلط زیاد داره ولی متن خیلی روونی داره.

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ماشالا به این همه اراده همینطور پیش بری 40 تا منبع میخونیا این 2 تا کتاب خیلی سنگینه

من که درک رفتار و سازه در معماری و طبیعت منبع الهام و جزئیات ارتقاع دهنده و خیلی جزوه های تاریخ و منظر رو خوندم چی ؟ شما تضمین مکنی تکنولوژی قبول شم ؟ :)

برو سر وقت مبانی سازه . من جزئیات ارتقاء دهنده رو خوندم چیزی نداره که فعلا بخواد وقت بزاری ... الان بزن تو کار عکس ها شکلهای کتابها به علاوه توضیحاتشون ...

سلام هر 2 کتاب خیلی مهمند. ولی اول مبانی را بخونی بهتره چون جزو کتب پایه است. اون هفته یه سمینار رفتم اونم دقیقا همین حرف میزد.
برای خوندن مبانی همون سازه در معماری و درک کفایت میکنه نیاز نیست کتاب دیگه ای واسش بخونی. ویرایش کتاب خیلی بده و توش غلط زیاد داره ولی متن خیلی روونی داره.

دقیقا

من پارسال هیچی نخوندم.یعنی تو عمرم منظر نخوندم ولی درصدم باز خوب شد............
من امسال راهیان ارشد بعلاوه چن تا جزوه که تو باشگاست رو میخونم
در کل ترجیح میدم وقتمو زیاد رو منظر نزارم

راهیان ارشد خیلی خوبه من کتاباشو داره درسته غلط داره ولی خوب همه کتابها غلط دارن ... منظر و تاریخ معماری رو با جزه سر کن ولی فن ساختمان و زبان رو بترکون .. فن رو 70 80 بزنی بقیه رو 40 درصد هم بزنی رتبت زیر 15 خواهد شد ...

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز

نقل قول میکنم از اساتید: مبانی کتاب پایه ای هستش هم پایه ایه هم سوال زیاد داره

shiva2009

کاربر بیش فعال
به نظرم الان یکی دو تا از کتابای آسون مثل فناوری های نوین یا طبیعت منبع الهام یا فاستر رو بخون که بین کتابای سنگین و مشابه فاصله بیفته. این طوری وقتی مبانی سازه رو می خونی اطلاعات اون دو تا کتاب برات مرور و تثبیت میشه.

SaM.J.D

عضو جدید
دوستانی که تجربه دارند، میشه یه اولویت بندی بین کتابای گلابچی کنید، یعنی که ترتیب خوندنشون چطور باشه بهتره...؟؟

bal2aan

عضو جدید
سلام.. از دوستان کسی می تونه در مورد نحوه خوندن کتاب جزئیات ارتقا دهنده منو راهنمایی کنه...لازمه رو دیتیل های کتاب خیلی دقیق شد؟ یا معمار بناها ..مکانشون رو تو ذهن سپرد؟

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.. از دوستان کسی می تونه در مورد نحوه خوندن کتاب جزئیات ارتقا دهنده منو راهنمایی کنه...لازمه رو دیتیل های کتاب خیلی دقیق شد؟ یا معمار بناها ..مکانشون رو تو ذهن سپرد؟
مث بقیه کتابای دکتر گلابچی عزیزم. اون دیتیلای آخر فصل که خیلی ریز توضیح داده فک نکنم سوال بیاد ازش. معمار و محل و مشخصات اضافی رو هم خود نویسنده کتاب دکتر سوشنیا همیشه تاکید دارن تو هیچ کتابی لازم نیس. من پارسال اینجوری خوندمش که راجب هر مساله ای که داره توضیح میده چنتا ساختمون مثال زده دیگه یادداشت میکردم که این ساختمان این ویژگیو داره البته پارسال که ازش سوال نیومدش

3ara6erafat

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها معاصر رئیسی خیلی مهمه ؟حتما باید بخونیم؟

من چیزی نشنیدم. جزوه معماری معاصر دکتر حقیر، دکتر خوشنویس، دکتر ویدا تقوایی، دکتر داراب دیبا رو شنیدم منبعن

mahyarSAMSUNG

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

اون صفحاتی که دیتیل های رو بزرگ گرده رو رو خونی کن توش مطالب کنکوری گفته ... مثلا فلان ماده چه عایقیه . یا مثلا پلنیوم ( تهویه هوای کف ) چیه ...

وضعیت
موضوع بسته شده است.