مطالعه گروهی کارشناسی ارشد معماری 93

وضعیت
موضوع بسته شده است.

باران طلایی

عضو جدید
کاربر ممتاز
سوالای سال قبلو نگا کنین میبینین
مثلن زنت چ نوع وسیله ایه؟؟؟
تفاوت کولر آبی و گازی چیه؟؟؟
مولدهای تراکمی از چ اعضایی تشکیل شدن؟؟؟
شیر کنترل در مسیر چ نوع لوله ای نباید قرار گیرد؟؟؟جوابش لوله منبع انبساط

از این مدلا دیگه

متشکرم دوست عزیز . از تصاویرش هم سوال میاد؟؟

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
متشکرم دوست عزیز . از تصاویرش هم سوال میاد؟؟
تاسیسات ، عناصر ، مصالح شناسی جزء منابع درجه دو هستند...............حواستون باشه.کتابا و جزوه های
قیابکلو همون تاسیساتم پوشش میده.....................

آخرین ویرایش:

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
تاسیسات ، عناصر ، مصالح شناسی جزء منابع درجه دو هستند...............حواستون باشه.کتابا و جزوه های
قیابکلو همون تاسیساتم پوشش میده.....................

سجاد جان رسيدن به خير:smile: ..................آره درسته ...فقط تو مصالح حساب نانو رو جدا كنين به نظرم جزوه منابع درجه 1 قرارش بدين

سجی

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سجاد جان رسيدن به خير:smile: ..................آره درسته ...فقط تو مصالح حساب نانو رو جدا كنين به نظرم جزوه منابع درجه 1 قرارش بدين
سلام رفیق.............منظورم مصالح سنتی بود.
اصلاح میکنم نه اینکه مصالح و عناصر و تاسیسات مهم نباشه.مهمه ولی دیگه نه مثل سابق مثلا سام فروتن و غیره و ذالک................همین کتابای نانو.فن اوریهای نوین وساختمانها چگونه عمل میکنند و بقیه کتابای گلاب...............جای منابع سنتی رو تو مصالح و عناصر گرفتند...................
شما استاد ما هستین atrali کبیر;)

torens

عضو جدید
سللم بچه ها خوشهالم از این که تو جمع شما هستم
من تصمیم دارم امسال کنکور ارشد گرایش معماری - معماری شرکت کنم
ولی یه ذره سردر گمم
ممنون میشم اگه کسی کمکم کنه
از مدرک کارشناسیم 2 سال میگذره حس میکنم خیلی از درس و کنکور فاصله گرفتم
به نظرتون از شهریور شروع کنم امیدی هست بتونم خودمو اماده کنکور 93 کنم

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
سللم بچه ها خوشهالم از این که تو جمع شما هستم
من تصمیم دارم امسال کنکور ارشد گرایش معماری - معماری شرکت کنم
ولی یه ذره سردر گمم
ممنون میشم اگه کسی کمکم کنه
از مدرک کارشناسیم 2 سال میگذره حس میکنم خیلی از درس و کنکور فاصله گرفتم
به نظرتون از شهریور شروع کنم امیدی هست بتونم خودمو اماده کنکور 93 کنم

چرا که نه ..... :gol:

میتونی دوستی جون ....:gol:بهتره صفحات قبل رو یه مروری بکنی خیلی کمکت میکنه...............:gol:

بچه ها یه سری به تاپیک رفع اشکال بزنید.....ممنون
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...وس-تاریخ-و-مبانی-نظری-آزمون-ارشد-معماری/page4

torens

عضو جدید
بچه ها این اطلاعات درسته ؟
چگونگي برگزاري و شركت در آزمون زمان‌بندی آزمون سراسری:
  • تاریخ ثبت نام آزمون سراسری: اواسط آبان ماه
  • توزیع کارت ورود به آزمون تئوری و مشخص شدن حوزه امتحانی: 2 تا 3 روز قبل از روز آزمون از طریق سایت
  • تاریخ آزمون تئوری (معماری، مدیریت، تکنولوژی، انرژی): اواخر بهمن یا اوایل اسفند
  • تاریخ اعلام نتایج اولیه (اعلام رتبه تئوری و رشته‌هایی که در آنها مجاز به انتخاب رشته شده‌اید): نیمه دوم اردیبهشت
  • تاریخ اعلام ظرفیت دانشگاه‌ها در هر رشته: حدود 3 روز پس از اعلام نتایج اولیه
  • مهلت انتخاب رشته: حدود یک هفته از زمان اعلام ظرفیت‌ها
  • توزیع کارت ورود به آزمون اسکیس و مشخص شدن حوزه‌ها: 2 تا 3 روز قبل از روز آزمون به صورت حضوری (‌در این مرحله برای دریافت هر کارت باید مبلغی به حساب اعلام شده واریز کرد و برای دریافت کارت قبض آنرا ارائه نمود)
  • تاریخ برگزاری آزمون اسکیس: حدود 20 تا 30 تیر ماه (‌معمولاً در صبح روز اعلام شده اسکیس معماری و در بعد از ظهر آن اسکیس منظر برگزار می‌شود)
تاریخ اعلام نتایج نهایی: اواسط شهریور ماه
  • قرار گرفتن کارنامه نهایی (حاوی درصد اسکیس و رتبه در هر انتخاب) در سایت‌: اواسط مهرماه

**زهره **

عضو جدید
بچه ها این اطلاعات درسته ؟
چگونگي برگزاري و شركت در آزمون زمان‌بندی آزمون سراسری:

• تاریخ ثبت نام آزمون سراسری: اواسط آبان ماه
  • توزیع کارت ورود به آزمون تئوری و مشخص شدن حوزه امتحانی: 2 تا 3 روز قبل از روز آزمون از طریق سایت
  • تاریخ آزمون تئوری (معماری، مدیریت، تکنولوژی، انرژی): اواخر بهمن یا اوایل اسفند.....-17-19-18 بهمن باید باشه
  • تاریخ اعلام نتایج اولیه (اعلام رتبه تئوری و رشته‌هایی که در آنها مجاز به انتخاب رشته شده‌اید): نیمه دوم اردیبهشت
  • تاریخ اعلام ظرفیت دانشگاه‌ها در هر رشته: حدود 3 روز پس از اعلام نتایج اولیه
  • مهلت انتخاب رشته: حدود یک هفته از زمان اعلام ظرفیت‌ها
  • توزیع کارت ورود به آزمون اسکیس و مشخص شدن حوزه‌ها: 2 تا 3 روز قبل از روز آزمون به صورت حضوری (‌در این مرحله برای دریافت هر کارت باید مبلغی به حساب اعلام شده واریز کرد و برای دریافت کارت قبض آنرا ارائه نمود)
  • تاریخ برگزاری آزمون اسکیس: حدود 20 تا 30 تیر ماه (‌معمولاً در صبح روز اعلام شده اسکیس معماری و در بعد از ظهر آن اسکیس منظر برگزار می‌شود)
تاریخ اعلام نتایج نهایی: اواسط شهریور ماه

• قرار گرفتن کارنامه نهایی (حاوی درصد اسکیس و رتبه در هر انتخاب) در سایت‌: اواسط مهرماه
درسته ......

atrali

کارشناس ارشد مدیریت پروژه
کاربر ممتاز
بچه ها اينجا لازمه از چند نفر تشكر كنيم كه يادشون نره ما هميشه قدردان زحماتشون هستيم و شايد يه قوت قلب باشه واسشون گرچه كارشون اجرش با خداست و ميدونم انتظاري از ما ندارن و فقط به خاطر خداست.....پس حداقل دعاشون كنيم......
اول كهebram 0412 عزيز كه ديگه لازم به گفتن نداره و همه ارزش كارهاشو ميدونيد
بعد3ara6erafat و sahare.pirozmanesh مهربون كه هر كمكي از دستشون مياد دريغ نميكنن و خيلي هم با معرفتن
mahtab2689 واقعا اين دختر بچه ها خيلي خانمه با اون حجم سنگين فايل ها كه كلي واسه آپلودشون مشكل داره بازم تلاش ميكنه و ميدونيد اون حجم فايل چقدر آپلودش مشكله....حتي از خيلي حرفها ناراحت شد ولي گفت مهم نيست و من كارمو ادامه ميدم حتي اگه اينا بتونه به 1 نفر كمك كنه
hanimemar كه ايشونم يه كار ارزشمند كرد كه يه منبع با ارزش بود .............

بچه ها فكر نكنيد تا جزوه يا فيلم رو گرفتيم شما فراموش ميشيد ....نه....بعضي ها هميشه تو ذهن ماندگارند مثل شماها......

بچه ها تو رو خدا دعاشون كنيد چون اينا هيچ چي از ما در قبال زحماتشون نميخوان ولي بياييد همگي و هر وقت يادشون افتاديم دعاشون كنيم كه مطمئنم همه دوستان عزيز اين جمع اينكارو ميكنن چون خيلي قدر شناسن....چون بعضي وقت ها خيلي ها محتاج دعان و دعاي يه دل پاك ميتونه تمام مشكلات اين دوستان عزيزمون رو حل كنه.....

آخرین ویرایش:

cna12

عضو جدید
دندونه اسب پیشکشیو که نمیشمرن...یه سری از بچه ها میان اینجا به نیت کمک کردن اونوقت بعضیا شاکی می شن چرا اینجوریه اونجوریه:razz:...خب قربونت نمی خوایش نگیر کسی مجبورت نکرده:w43:
یه چیم بگم راجب کتاب فاطمی که اصلا مناسب خوندن به عنوان تنها منبع نیست واقعا گنگه فقط سعی کرده مطالب جمع کنه فک کنم برای مرورای دم کنکور مناسب باشه...مبسوط 2 هفته وقتمو گرفت:w39:
بهترین کار همون موضوع به موضوع خوندنه تا کتاب به کتاب خوندن
به سحر خانوم تسلیت میگم............................خدمت ebramعزیز:دریاب مارو حاجی............سارا خانوم تشکّرات وافره...
راستی این jmemorizeمعجزست نتنها زبان که کلا میخام واس همه ی حفظیات ازش استفاده کنم ...اپن سورسم هست راحت می شه ساخت کافیه پشت و روش اطلاعاتو وارد کنی
غیر از زبان چیز دیگه ای هست واسش حداقل زبون تخصصی چیزی

morteza2010

عضو جدید
سلام به همه
دوستان عزیز
امید وارم کمک به موسسه محک و
بهنام دهشپور
یادشون نرفته باشه
خدا به خانواده محترم خانوم سحر صبر بده و عموی بزرگوار ایشان را بیامرزد
انشالله هرچه زودتر برگردن و با شادی و امید بیشتر از گذشته در زندگی موفق باشند

آخرین ویرایش:

ati88

عضو جدید
دندونه اسب پیشکشیو که نمیشمرن...یه سری از بچه ها میان اینجا به نیت کمک کردن اونوقت بعضیا شاکی می شن چرا اینجوریه اونجوریه:razz:...خب قربونت نمی خوایش نگیر کسی مجبورت نکرده:w43:
یه چیم بگم راجب کتاب فاطمی که اصلا مناسب خوندن به عنوان تنها منبع نیست واقعا گنگه فقط سعی کرده مطالب جمع کنه فک کنم برای مرورای دم کنکور مناسب باشه...مبسوط 2 هفته وقتمو گرفت:w39:
به سحر خانوم تسلیت میگم............................خدمت ebramعزیز:دریاب مارو حاجی............سارا خانوم تشکّرات وافره...
راستی این jmemorizeمعجزست نتنها زبان که کلا میخام واس همه ی حفظیات ازش استفاده کنم ...اپن سورسم هست راحت می شه ساخت کافیه پشت و روش اطلاعاتو وارد کنی
دقیقا همین طوره،کسایی که از کار و زندگی شون می زنن،از وقتشون مایه می ذارن میان این جا به ما کمک می کنن هیچ وظیفه ای ندارن و واقعا به ما لطف می کنن،در حقشون کم لطفی نکنیم

arch 1 teh

عضو جدید
ضمن عرض تسلیت درگذشت استاد گرانقدر معماری دانشگاههای مختلف شیراز و مسئول معماری موسسه دیباگران شیراز(مهندس ساسان جهادیان)به اطلاع میرساند .مراسم خاکسپاری ایشان دوشنبه ساعت 8/30روبروی مسجد دارالرحمه و مجلس یادبود ایشان سه شنبه حسینه ثارا... واقع در بلوار زرهی ساعت 16/30 تا 18/3

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
دقیقا همین طوره،کسایی که از کار و زندگی شون می زنن،از وقتشون مایه می ذارن میان این جا به ما کمک می کنن هیچ وظیفه ای ندارن و واقعا به ما لطف می کنن،در حقشون کم لطفی نکنیم

آقا توروخدا من درست میبینم ؟ سازه در معماری رو نخونیییییییییییییییم ؟ :surprised: اقا یه چیزی میگیاااااااا :biggrin: بخدا مهمترین کتاب سازه در معماریه .. یعنی در این حد مهمه که اگه یکی که رشتش آبیاری گیاهان دریایی هم که باشه و هیچی از معماری بلد نباشه سازه در معماری رو تنها بخونه مطمئنا 20 تا 25 در فن ساختمان تو تکنولوژی میزنه :confused:

بچه ها این حرفا انقد واضحه که نیاز به یادآوری نداره اصلا و هر آدم سالمی این حرفا رو می دونه مگر اینکه واقعا نخواد بدونه!!!... اگه دقت کنین اکثر اونایی که با تندترین و بی ادبانه ترین لحن به بچه هایی که فایل می ذارن توهین می کنن کابرای جدیدی هستن که اصلا معلوم نیست یهو از کجا پیدا می شن، شک ندارم اینا کاملا مخالف گذاشته شدن فایلا تو باشگاه هستن حالا 2 حالت بیشتر نداره، یا خودشون به این جزوه های دسترسی دارن و نمی خوان بقیه رقبا هم دستشون به جزوه ها برسه، یا از طرف سایتایی هستن که جزوه ها رو می فروشن و دلشون نمی خواد تو یه فروم دیگه جزوه ها رایگان قرار داده بشه... نمی شه انگشت اتهام رو یه نفر خاص گذاشت ولی اکثرا اگه روند ارسال پست یه سری از اینا رو ببنین کاملا نشون می ده اومدن از آب گل آلود کنکور ماهی بگیرن (نمونه ش هم تبلیغ بعضی موسسات تو تاپیک موسسات کنکور که دیروزم یه نمونه ش بود) :confused:

morteza2010

عضو جدید
بچه ها این حرفا انقد واضحه که نیاز به یادآوری نداره اصلا و هر آدم سالمی این حرفا رو می دونه مگر اینکه واقعا نخواد بدونه!!!... اگه دقت کنین اکثر اونایی که با تندترین و بی ادبانه ترین لحن به بچه هایی که فایل می ذارن توهین می کنن کابرای جدیدی هستن که اصلا معلوم نیست یهو از کجا پیدا می شن، شک ندارم اینا کاملا مخالف گذاشته شدن فایلا تو باشگاه هستن حالا 2 حالت بیشتر نداره، یا خودشون به این جزوه های دسترسی دارن و نمی خوان بقیه رقبا هم دستشون به جزوه ها برسه، یا از طرف سایتایی هستن که جزوه ها رو می فروشن و دلشون نمی خواد تو یه فروم دیگه جزوه ها رایگان قرار داده بشه... نمی شه انگشت اتهام رو یه نفر خاص گذاشت ولی اکثرا اگه روند ارسال پست یه سری از اینا رو ببنین کاملا نشون می ده اومدن از آب گل آلود کنکور ماهی بگیرن (نمونه ش هم تبلیغ بعضی موسسات تو تاپیک موسسات کنکور که دیروزم یه نمونه ش بود) :confused:
خداشکر دوستان خانوم سارا و سحر و اقا ابرام
خیلی خیلی فهمیده و انسان هستن خدایش بدون تملق یا چاپلوسی واقعا واقعا نمره 20 که تو معماری مال خداست ولی دوستان ما 20 هستن
بیدی نیستن با چهارتا حرف بچه ها ناراحت بشن و یا به دل بگیرن

دوستانی که کم لطف در جریان باشند
این تلار ناظم و مدیر داره خیلی راحت میتونند یوزر های جدید بن کنند
امیدوارم ناظم تالار کنترلی در گفتگوی مابین افراد داشته باشند مخصوصا یوزر های 2013

آخرین ویرایش:

moeinz

کاربر بیش فعال
اینجا کسی قسم نخورده که اونچیزی ک باب میل همه دوستان هستو براشون فراهم کنه
هر کی خوشش نمیاد میتونه دانلود نکنه و اگرم دانلود کرده رو فایلش کلیک راس کنه بره رو دیلیت کلیک چپ کنه و پاشه بره دنبال چیزی ک باب میلشه
بحثو کش ندین

دوستان من میخام برا زبان بجای اینکه زبان تخصصی بخونم رو درک مطلب کار کنم
نظرتون چیه؟
یا مثلن از زبان تخصصی فقط لغتاشو بخونم

ati88

عضو جدید
اینجا کسی قسم نخورده که اونچیزی ک باب میل همه دوستان هستو براشون فراهم کنه
هر کی خوشش نمیاد میتونه دانلود نکنه و اگرم دانلود کرده رو فایلش کلیک راس کنه بره رو دیلیت کلیک چپ کنه و پاشه بره دنبال چیزی ک باب میلشه
بحثو کش ندین

دوستان من میخام برا زبان بجای اینکه زبان تخصصی بخونم رو درک مطلب کار کنم
نظرتون چیه؟
یا مثلن از زبان تخصصی فقط لغتاشو بخونم
درک مطلب تاثیرش خیلی بیشتره
سعی کن مقاله به زبان انگلیسی بخونی،متن هایی که توی آرک دیلی هست یا همچین چیزایی

moeinz

کاربر بیش فعال
درک مطلب تاثیرش خیلی بیشتره
سعی کن مقاله به زبان انگلیسی بخونی،متن هایی که توی آرک دیلی هست یا همچین چیزایی

این که شد همون زبان تخصصی
ی کتابی هس به نام دلتا که برا تافله....توش نحوه جوا بدادن به درک مطلبو آورده میخاستم رو اون کار کنم
آخه قبلنا زبان تخصصی مهرداد رو چن صفحشو خوندم
برام سخت بود...و میدونید که آدم چیزیو ک براش سخت باشه خوندنش غیر ممنکنه
البته اون زمون شاید زبونم ضعیفتر از این بود
نمیدونم؟؟؟فعلن گرامر میخونم

farzaneh*memary

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
ی کتابی هس به نام دلتا که برا تافله....توش نحوه جوا بدادن به درک مطلبو آورده میخاستم رو اون کار کنم
خب تمرین درک مطلب رو می تونین با سوالات سالای قبل کنکور خودمون انجام بدین! یعنی فن درک مطلب رو از هر کتابی کی می خوایین یاد بگیرین و تمرینش با نمونه سوالات درک معماری باشه،روند و نوع طراحی سوالای مختلف با هم فرق می کنه، مثلا درک مطلب کنکور با درک مطلب یه آزمون زبان متفاوته و اینا هر کدوم رو مهارت های متفاوتی تمرکز می کنن، میزان استاندارد بودن شونم متفاوته، کلا اگه بخوایین به کلی از سیستم کنکور جدا شین ضرر کردین، به خاطر اینکه بحث کنکور کاملا بحث سواد نیست متاسفانه! البته من اینجا با این حرفا و زیر سوال بردن کنکور پایه ی ضعیف خودمو توجیه نمی کنم! سواد عمیق قطعا برنده ست، مثلا دوست من که از دبیرستان زبانش عالیه دیگه غیراستاندارد ترین سوالارم جلوش بذاری زیر 70 نمی زنه وقتی هم سوالا خوب باشه 90 می زنه.... اما من که تازه 1 ماه نیست جدی شروع کردم نمی تونم تا بهمن ماه به این سطح برسم، مگر اینکه کل درسا رو ول کنم بشینم زبانو با همه ی ریزه کاریاش یاد بگیرم تا هر نوع سوالی با هر نوع کیفیتی دادن بتونم در حد قابل قبول جواب بدم

qazal.

عضو جدید
منم میخواستم این کتابو بخرم...arcdoc یجا توصیه کرده بود...ولی نمیدونم محیط کتاب چطوره ؟ کسی عکس داشت از یکی دو صفحش بزاره ممنون میشم...

moeinz

کاربر بیش فعال
منم میخواستم این کتابو بخرم...arcdoc یجا توصیه کرده بود...ولی نمیدونم محیط کتاب چطوره ؟ کسی عکس داشت از یکی دو صفحش بزاره ممنون میشم...
فایلش تو اینترنت هست
بگردین پیدا میکنین
صفحه اولش اینجوریهuntitled.jpg
و ی صفحه دیگهuntitled.jpg

آخرین ویرایش:

pguzahra68

عضو جدید
بچه ها من تو به ماه به زور دو تا جزوه خوندمممممممممممممممممممممم!!!!!!!!!!!!!!!!!تا کنکور فک کنم این وضع پیش براه نصف جزوه ها بمونههههه!!!!!

cna12

عضو جدید
بچه ها من تو به ماه به زور دو تا جزوه خوندمممممممممممممممممممممم!!!!!!!!!!!!!!!!!تا کنکور فک کنم این وضع پیش براه نصف جزوه ها بمونههههه!!!!!

منم کمابیش این مشکلو دارم و خیلیای دیگه غصه نخور...چیزی که خیلی مهمه اینه کیفت خوندنت بالا باشه قرار نیس که همشو بخونی اصن امکان نداره که بشه...
همینجوری کم کم پیش برو یهو می بینی که چقد پیشرفت کردی...
ضمنا سعیو بیشتر باید رو خوندن کتابای اصلی گذاشت جزوه ها جنبه ی تکمیلی دارن مگر یه سری مباحث خاص و جدید

mahfo

کاربر بیش فعال
بچه ها من درکم اصن خوب نیست...چیکار کنم؟:(:cry:
یعنی واقعا هیچ منبغی برای خوندنش نیست؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.