[ مصاحبه ی علمی-عقیدتی شرکت نفت ] سایت آزمون: azmoon.nioc.ir

_mahdi_

عضو جدید
امروز یه پرس و جوی اساسی از چند تا از دوستام که وارد بودن کردم گفتن این که هیچی معلوم نمیشه یعنی با چشم غیر مسلح معلوم نمیشه و منظور چشم پزشکا از این جمله اینه که خود آدم و اطرافیان نمیتونن فرق چشم اصلاح شده و غیر اصلاح شده رو تشخیص بدن اما با دستگاهای که یک شکل بخصوصی رو توی اون می بینیم و با کمک اون شماره چشم کامپیوتری که میگن رو بدست میارن, با همون براحتی میتونن بفهمن که مقداری از سطح قرنیه در جراحیپی آر کی تراشیده شده که این بخش تراش خورده خیلی کوچیکه ولی با کمک اون دستگاه کاملا تابلوه و همچنین در مورد جراحی لیزیک اگر تازگیها انجام شده باشه که بااون بخش دایره ای برش خورده در دور مردمک راحت معلوم میشه و اگر مدت حدود سه ماه از عمل گذشته باشه طوری که اون بخش برش خورده که بهش میگن فلپ کاملا جوش هم خورده باشه باز با دیدن ضخامت نسبتا زیاد عدسی چشم که توی جراحیهای عیوب انکساری با اون هیچ کاری ندارن میتون بفمن یه دستکاریهای این وسط شده چون عیوب انکساری دلیل اصلیشون همون ضخامت غیر معمول عدسی چشمن که برای دوربینی این ضخامت کمتر از حد معمول بوده و برای نزدیک بینی بیشتر از حد معمول و فلسفه این جراحیها اینه که با تغییر دادن ضخامت قرنیه یا اون بخش زیر قرنیه این اشکال رو برطرف کنن خلاصش اینکه تف به این زندگیو لعنت به ای قوانین مسخره استخدامی که فرقی بین کسی که چشمش ضعیفه و با یه جراحی ساده قابل حله با کسی که ناراحتی قلبی یا اختلالات شدید عصبی داره قایل نیستن
سلام برفرض که فهمیدن عمل پی ار ک کردیم . از کجا می فمهن قبلا شماره چشم بالای 4 بوده ؟

mahdibavi

عضو جدید
بومی خوزستان فقط برای کاردانی سهمیه دارن و کارشناسی هیچ سهمیه ای ندارن
بوشهر هم کاردانی هم کارشناسی سهمیه بومی دارن
نه عزیز دل برادر با پیگیری نمایندگان محترم خوزستان و موافقت رئیس جمهور ، استان خوزستان در کلیه مقاطع دارای سهمیه بومی میباشد.:)cool:دنیا فقط اُبودان)

نقل از دکتر دزفولی زاده: در آزمون استخدامی اخیر، سهم نیروهای بومی با توجه به اخذ موافقت از رئیس جمهوری مبنی بر اختصاص 50 درصد در تمام مقاطع به خوزستان بیشتر است تا از این نظر نیازهای عملیاتی شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب برطرف شود

http://www.naftnews.net/m-12033.htm

http://dr-dehdashti.ir/news/news-view.aspx?id=623

آخرین ویرایش:

candyjoon

عضو جدید
سلام برفرض که فهمیدن عمل پی ار ک کردیم . از کجا می فمهن قبلا شماره چشم بالای 4 بوده ؟

آقا جسارتا مزنه این عمل لیزیک و لازیک و پی ار کی چنده ما هم یه عملی بکنیم. طبق یکی از اون بندها نزدیک بینی بالای 4 قبول نمیشه منم یکی از چشمهام 4.25 هستش.

_mahdi_

عضو جدید
آقا جسارتا مزنه این عمل لیزیک و لازیک و پی ار کی چنده ما هم یه عملی بکنیم. طبق یکی از اون بندها نزدیک بینی بالای 4 قبول نمیشه منم یکی از چشمهام 4.25 هستش.
دو سال پیش حدود یک میلیون و دویست البته 600 هزار تومن هم بود ولی جراحش معروف نبود .. الان هم شنیدم حدود یک میلیون و پونصد . اونایی که مشهدن می تونن ببرن ملاصدرای 7 دکتر خاکشور و یا بیمارستان چشم خاتم الاانبیا ء .
تا یک مدت بعد عمل یک لنز پانسمان داخل چشم هستش پیگیر شو موقع معاینه برات مشکلی پیش نیاره .

shahreston

عضو جدید
اره مهندس اصل کار قبله اینکه بگن بیا برا معاینه پزشکی . به اون طرفش سرازیریه

amir4924

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان
از دوستان میخوام که هر کدوم جایی تماس میگیرند و پیگیری برا ی اعلام نتایج می کنند،بیان و اطلاع بدن.
من خودم پالایشگاه اراک زنگ زدم و تنها چیزی که گفتند این بود که فعلا چیزی به ما ابلاغ نشده.

cheshmac

عضو جدید
دو سال پیش حدود یک میلیون و دویست البته 600 هزار تومن هم بود ولی جراحش معروف نبود .. الان هم شنیدم حدود یک میلیون و پونصد . اونایی که مشهدن می تونن ببرن ملاصدرای 7 دکتر خاکشور و یا بیمارستان چشم خاتم الاانبیا ء .
تا یک مدت بعد عمل یک لنز پانسمان داخل چشم هستش پیگیر شو موقع معاینه برات مشکلی پیش نیاره .
سلام. من هر دو چشمم بالاي 4 هست. يعني ممكنه به اين خاطر ردم كنن؟؟؟ :cry:

braveheart1981

عضو جدید
یکی از آشناهای ما در پتروشیمی شیراز کار میکنه به من گفت برو عمل کن مشکلی نداره
الان هم حدود 3 سال هست عمل کردم
عمل چشم من LASIK بود نه لیزیک
در عمل LASIK قرنیه رو برش نمیدن
فکر کنم منظورت عمل لازک بود (LASEK) نه LASIK این عمل فرقش با پی آر کی فقط اینه که تو این یکی اون لایه محافظ روی قرنیه رو به جای روش مکانیکی با یه نوع الکل شل می کنن و کنار میزنن ولی بعدش که به سطح قرنیه دست پیدا کردن دقیقا مثل عمل پی آر کی کار رو انجام میدن که قبلا توی یکی از پستهام ماجرای کاملشو نوشته بودم القصه اینکه من دیگه ماجرا رو بیخیال شدم و شاید روز معاینه پزشکی نرم اونجایی که میخوان و اگرم برم فقط برای این برم که هر چی از دهنم در اومد بار مسوولین طب صنعتی شرکت نفت کنم که همون اول توی شرایط آزمون این قوانین احمقانشونو ننوشتن تا امثال من نیایم اینقدر خودمونو اطرافیانمونو عذاب بدیم اما خطاب به اون دسته از دوستانی که هنوز دنبال یه راه امید میگردن میخوام بگم که همون طور که از قدیمیا شنیدیم چشم سلطان بدنه به هیچ عنوان به خاطر هول شدن و عجله و ... بی گدار به آب نزنین که بحث کیفیت یه عمر زندگی مطرحه و به نظر من حتی وزیر نفت شدن هم به کم شدن دایمی کیفیت بینایی یک چشم نمیرزه پس اگر بر عکس من هنوز قصد عمل دارین براش کم نذارین و توی بهترین بیمارستانها ممکن کار رو انجام بدین نه تو مطب این چشم پزشکای کوچه و بازاری که صد در صد قیمتاشونم خیلی پایینه و اگر هم تونستین و با تاکید دوباره اگر, سعی کنین سریع برین توی یکی از کشورهای پیشرفته تر همسایه مثل ترکیه یا دوبی یا ... که من اگر خودم یه روز امکاناتش رو داشتم فقط حاضرم اونجاها چشمهامو عمل کنم.

candyjoon

عضو جدید
فکر کنم منظورت عمل لازک بود (LASEK) نه LASIK این عمل فرقش با پی آر کی فقط اینه که تو این یکی اون لایه محافظ روی قرنیه رو به جای روش مکانیکی با یه نوع الکل شل می کنن و کنار میزنن ولی بعدش که به سطح قرنیه دست پیدا کردن دقیقا مثل عمل پی آر کی کار رو انجام میدن که قبلا توی یکی از پستهام ماجرای کاملشو نوشته بودم القصه اینکه من دیگه ماجرا رو بیخیال شدم و شاید روز معاینه پزشکی نرم اونجایی که میخوان و اگرم برم فقط برای این برم که هر چی از دهنم در اومد بار مسوولین طب صنعتی شرکت نفت کنم که همون اول توی شرایط آزمون این قوانین احمقانشونو ننوشتن تا امثال من نیایم اینقدر خودمونو اطرافیانمونو عذاب بدیم اما خطاب به اون دسته از دوستانی که هنوز دنبال یه راه امید میگردن میخوام بگم که همون طور که از قدیمیا شنیدیم چشم سلطان بدنه به هیچ عنوان به خاطر هول شدن و عجله و ... بی گدار به آب نزنین که بحث کیفیت یه عمر زندگی مطرحه و به نظر من حتی وزیر نفت شدن هم به کم شدن دایمی کیفیت بینایی یک چشم نمیرزه پس اگر بر عکس من هنوز قصد عمل دارین براش کم نذارین و توی بهترین بیمارستانها ممکن کار رو انجام بدین نه تو مطب این چشم پزشکای کوچه و بازاری که صد در صد قیمتاشونم خیلی پایینه و اگر هم تونستین و با تاکید دوباره اگر, سعی کنین سریع برین توی یکی از کشورهای پیشرفته تر همسایه مثل ترکیه یا دوبی یا ... که من اگر خودم یه روز امکاناتش رو داشتم فقط حاضرم اونجاها چشمهامو عمل کنم.

این شرایط رو برای مشاغل عملیاتی و سخت نوشتن شاید رفتیم به نفعمون شد گذاشتن دم کولر:D گفتن شما همینجا خدمت کن. اصلا خودتو ناراحت نکن:cool:

amir4924

عضو جدید
من یکبار دیگه هم تو این تاپیک گفتم که کسی که عمل کرده باشه را برای کمیسیون می فرستن نه اینکه ردش کنن.فعلا فکر اعلام نتیجه باشید و سعی کنید سریعتر بفهمید کی اعلام می کنن.

sadeghrenjer

عضو جدید

اشتب میکنی عزیز
کی گفته ترکیه و دوبی در پزشکی از ایران پیشرفته تر هستن؟؟؟
کشور های عربی و ترکیه اصلا در مقابل ایران در پزشکی و حتی فناوری که بومی باشه چیزی ندارن
شهر های دیگه رو اطلاع ندارم ولی در شیراز خوبه بدونید که حتی از کانادا و کشورهای حوزه خلیج فارس میان شیراز عمل چشم میکنن چون هم هزینه کمتر هست هم پزشکی در سطح خیلی بالایی هست
دکتری که من عمل کردم فوق تخصص قرنیه از آمریکا بود و عضو جامعه جراحان اروپا و آمریکا هم بود و هر هفته هم پرواز داره و حتی در کشورهای اروپایی هم عمل چشم میکنه

dezhkord

عضو جدید
عزیز من باید خدمتتون عرض کنم که پیشرفته ترین کشور خاورمیانه از نظر پزشکی ایران خودمونه و ما بهترین پزشکا رو داریم ولی بدبختانه یه عده از هموطنا دائم اصرار دارن که مرغ همسایه غازه من خودم شیرازی هستم داداشم 3 هفته پیش تو بیمارستان دکتر خدادوست عمل لیزیک کرد والان هم دیدش خوب شده چند نفر دیگه رو هم میشناسم که همینجا عمل کردن و خوب شدن در ضمن محض اطلا عتون بگم که خود دکتر خدا دوست بهترین متخصص قرنیه ی جهان هستن میتونید تو اینترنت سرچ کنید
پس اگر قصد عمل دارید ;)بدون نگرانی یه دکتر خوب گیر بیارید و تو همین ایران عمل کنید.:gol:

one_1

عضو جدید
کاربر ممتاز

کجا ميخوای عمل کنی؟
هرجا عمل کنی اول يه عکس به اسم توپوگرافی ميندازی که بين 40 تا 50 چوب واست آب ميخوره بعد با توجه به اطلاعات اون تصميم ميگيری ( ميگيرن) که چه عملی مناسبه ! من هم ليزيک ميشد بکنم هم لازک که دکترا توضيح دادن خطرات و مزاياشو که به نظرم لازک با اینکه گرون تره و بيشتر طول ميکشه تا آدم خوب خوب بشه اما خطرات عفونت و اینارو نداره (فلپی از رو قرنيه برداشته نميشه ) بهتر از بقيه اشونه!
حالا تهران که من عمل کردم 17 روز پيش بدون قيمت عکس يک و دويست خرجم شد که ميگن انگار اصفهان حدود سيصد چارصد تومن ارزون تر حالا شهرهای ديگه رو نميدونم

منم چشام 5/2 بود اما مهم اینه که چشم 1 سال باشه که تغيير نکرده باشه

amir4924

عضو جدید
خب میبینم که موضوع تاپیک هم به کل عوض شده و ما هم داریم از دلشوره نتایج میمیریم!!!!!:cry:

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
اقا حالا که بحث پزشکیه ببینم به دندون هم گیر میدن

مثلا دندون خراب یا کشیده؟
:D

braveheart1981

عضو جدید
عزیز من باید خدمتتون عرض کنم که پیشرفته ترین کشور خاورمیانه از نظر پزشکی ایران خودمونه و ما بهترین پزشکا رو داریم ولی بدبختانه یه عده از هموطنا دائم اصرار دارن که مرغ همسایه غازه من خودم شیرازی هستم داداشم 3 هفته پیش تو بیمارستان دکتر خدادوست عمل لیزیک کرد والان هم دیدش خوب شده چند نفر دیگه رو هم میشناسم که همینجا عمل کردن و خوب شدن در ضمن محض اطلا عتون بگم که خود دکتر خدا دوست بهترین متخصص قرنیه ی جهان هستن میتونید تو اینترنت سرچ کنید
پس اگر قصد عمل دارید ;)بدون نگرانی یه دکتر خوب گیر بیارید و تو همین ایران عمل کنید.:gol:
من که تخصص پزشکای عزیز مملکتو زیر سوال نبردم لطفا یه بار دیگه پستهای ارسالیمو اگه وقت کردین بخونین این حقیر فقط دو تا مطلب رو که از دو سه نفر از دوستای قدیمیم که از دانشجوهای دانشکده پزشکی شهید بهشتی و دانشکده پزشکی قزوین بودن به دوستان منتقل کردم یکی در مورد روشهای تشخیص انجام شدن عمل لیزیک و پی آر کی و لازک و ... توسط معاینه کننده ها و یکی هم در مورد اینکه اگرم هنوز میخواین این عملو انجام بدین بی گدار به آب نزنین و براش سنگ تموم بذارین این پزشکایی که فرمودین مسلما با دستگاهها و تجهیزات در دسترس خو دشون بهترین عمل ممکن رو انجام خواهند داد اما آیا این دستگاههایی که داخل ایران هستن واقعا بالاترین مدلها و از بهترین مارکهای ساخت کشورهای آلمان و آمریکا و ژاپن و ... هستن که تمامشون ایران رو به شدت تحت تحریم صادراتی خودشون قرار دادن؟ همین الان میدونین چقدر فرق بین دستگاههای موجود در بیمارستانهای شهرهای مختلف کشور وجود داره الان منی که تهرانی هستم و مثلا توی مرکز امکانات کشور برای اینکه بتونم با پیشرفته ترین دستگاه موجود در کشور جراحی بشم باید برم اصفهان که با عرض معذرت از اصفهانیهای عزیز اصلا خاطرات خوبی ازش ندارم و در مرکز چشم پارسیان که تنها دستگاه برش فلپ با لیزر رو داره وقت عمل بگیرم اصلا میدونین تو هرکدوم از این مراکز بسیار پیشرفته که تشریف ببرین ازتون یه رضایتنامه برای عوارض احتمالی میگیرن؟ حتی در این مرکز اخیرالذکر؟ و به دروغ هر چند بدون غرض و مرض میگن در همه جای دنیا این عوارض وجود داره و در این مملکت هم ما پیشرفته ترین دستگاههای دنیا رو داریم و این احتمال 10 درصد ایجاد عوارض در پیشرفته ترین کشورهای دنیا هم هست اما ملت اینو نمیدونن که این احتمال ایجاد عوارض در کشورهایی که اونا میگن 10 درصد نیست بلکه چند صدم درصده و این عمل در اونجاها یک عمل کاملا بیخطر و سیف به حساب میاد هرچند با هزینه خیلی بالاتر از ایران که تو این اوضاع فجیع اقتصادی دنیا واقعا قابل توجهه در آخر درسته که این عوارض واقعا احتمال وقوعشون حتی با تجهیزات داخل ایران کمه ولی برای من و خیلیهای دیگه کمشم زیاده وگرنه میرفتم توی یکی از همین مطب های معمولی کوچه بازاری و همونجا با هزینه نصف جاهایی مثل بیمارستان پارسیان اصفهان یا فارابی تهران عمل میکردم که فرق احتمال عوارض اونها با اون مراکز معظم که عرض کردم شاید فقط 5 یا 6 درصد باشه ولی همین اختلاف میبینید که چقدر برای ملت مهمه چون چشمه و بسته به دیدگاه افراد در مورد کیفیت زندگی و آیندشون جرات ریسک کردنشون در این مورد با هم فرق میکنه و یکی میگه خب فرق احتمال 10 درصد با احتمال 15 یا 16 درصد که چیزی نیست خب پس بریم تو یکی از این مراکز 700 یا 800 هزار تومنی ولی یکی هم میره مثلا آلمان و 10 تا 15 هزار یورو فقط برای عملش خرج میکنه تا با یه دستگاهی عمل بشه که اصلا تخصص متخصص چشم در اون هیچ اهمیتی نداره و یه کاربر معمولی که حکم پزشکی یک دکتر متخصص رو بهش نشون میدین شما رو میخوابونه تو دستگاه و اونو روشن میکنه و احتمال عوارض رو هم یه چیزی نزدیک صفر اعلام میکنه آره منم قبول دارم که این تحریمها خیلی ظالمانه ان ولی یه واقعیتن و مثل خیلی چیزای دیگه چه بخوایم چه نخوایم رو زندگیمون تاثیر میذارن به هر حال شرمنده ام که سرتونو درد آوردم ولی باید یه سری واقعیتا رو برای دوستان که همگی از بهترین متخصصین و مهندسین این مملکتن و کیفیت زندگی اونا تو آینده این مملکت تاثیر مستقیم میذاره به عرض میرسوندم دیگه تصمیم با خودتون شاید اگر شما بتونین به یه پست خوب توی شرکت نفت یا جاهای دیگه برسین بتونین این قوانین ظالمانه استخدامی رو لغو کنین

braveheart1981

عضو جدید
یکی از نمونه های عینی این موارد عوارض دایی ناتنی خودم بود که تاجره و خیلی مایه دار اما در مورد این عمل به حرف چشم پزشکش گوش کرد و تو بیمارستان فارابی عمل لازک کرد ولی بعد از 8 یا 9 ماه به علت عوارض عملش مقداری کدورت قرنیه گرفته و دکترها هم میگن چون بار اول خیلی تراش خورده نمیشه کار زیادی انجام داد و حالا توی سن اوج کار و زندگیش یعنی 61 سالگیش یه همچین مشکلی داره البته چون مشکل مالی نداره میخواد پیوند قرنیه انجام بده ولی اگر پول نداشت باید حداقل 20 سال با این وضعیت کنار میومد ولی در عوض از موارد موفق پسر خالمه که با یه عمل موفق شماره چشمشو از 7 و 8 رسوند به 0,5 و 0,25

candyjoon

عضو جدید
کجا ميخوای عمل کنی؟
هرجا عمل کنی اول يه عکس به اسم توپوگرافی ميندازی که بين 40 تا 50 چوب واست آب ميخوره بعد با توجه به اطلاعات اون تصميم ميگيری ( ميگيرن) که چه عملی مناسبه ! من هم ليزيک ميشد بکنم هم لازک که دکترا توضيح دادن خطرات و مزاياشو که به نظرم لازک با اینکه گرون تره و بيشتر طول ميکشه تا آدم خوب خوب بشه اما خطرات عفونت و اینارو نداره (فلپی از رو قرنيه برداشته نميشه ) بهتر از بقيه اشونه!
حالا تهران که من عمل کردم 17 روز پيش بدون قيمت عکس يک و دويست خرجم شد که ميگن انگار اصفهان حدود سيصد چارصد تومن ارزون تر حالا شهرهای ديگه رو نميدونم

منم چشام 5/2 بود اما مهم اینه که چشم 1 سال باشه که تغيير نکرده باشه
فعلا که این هزینه برام خیلی زیاده!:( منصرف شدم شاید اگر خدا بخواد یه سال دیگه

candyjoon

عضو جدید
خب میبینم که موضوع تاپیک هم به کل عوض شده و ما هم داریم از دلشوره نتایج میمیریم!!!!!:cry:

آره والا این اعلام نتایج عجب بساطی شده. جالب که آقایون مسئول به خودشون زحمت نمی دن یه خط خبری، اعلامیه ای، دادی ،هواری،........ چیزی از خودشون در کنن لااقل ملت تو کف نمونن

amir4924

عضو جدید
آره والا این اعلام نتایج عجب بساطی شده. جالب که آقایون مسئول به خودشون زحمت نمی دن یه خط خبری، اعلامیه ای، دادی ،هواری،........ چیزی از خودشون در کنن لااقل ملت تو کف نمونن
آخه اونها که دلشون نمیسوزه.من بدبخت به خاطر این کار 2تا فرصت شغلی را از دست دادم.حالا هم همه به جای اینکه به یه جایی زنگ بزنن و پیگیر بشن دارن راجع به بعدش حرف میزنن.شما بزارید اول جواب بیاد بعد برای طب صنعتی یه کاری میکنیم!!!

rezamn

عضو جدید

مهندسین عزیز مواظب بار معنایی کلماتی که بکار میبرین باشین. بهترین پیشرفته ترین مجهزترین متخصص ترین ... در ایران خاورمیانه جهان کهکشان کیهان ... و این دست حرفای مطلق در اکثر موارد غلطه. و توصیه میکنم حرفی رو بصورت مطلق بکار نبرین چون به جرات میتونم بگم در 99.9 درصد موارد براش مثال نقض وجود داره و مثال نقض طبق علوم ریاضیات و فیزیک یعنی رد یک اصل و قاعده. بیشتر بدبختی مملکت ما (البته اگر بدبختی داشته باشیم) بخاطر تکیه کردن به محدود "ترین" هایی که شاید داریم.

آخرین ویرایش:

dezhkord

عضو جدید
من که تخصص پزشکای عزیز مملکتو زیر سوال نبردم لطفا یه بار دیگه پستهای ارسالیمو اگه وقت کردین بخونین این حقیر فقط دو تا مطلب رو که از دو سه نفر از دوستای قدیمیم که از دانشجوهای دانشکده پزشکی شهید بهشتی و دانشکده پزشکی قزوین بودن به دوستان منتقل کردم یکی در مورد روشهای تشخیص انجام شدن عمل لیزیک و پی آر کی و لازک و ... توسط معاینه کننده ها و یکی هم در مورد اینکه اگرم هنوز میخواین این عملو انجام بدین بی گدار به آب نزنین و براش سنگ تموم بذارین این پزشکایی که فرمودین مسلما با دستگاهها و تجهیزات در دسترس خو دشون بهترین عمل ممکن رو انجام خواهند داد اما آیا این دستگاههایی که داخل ایران هستن واقعا بالاترین مدلها و از بهترین مارکهای ساخت کشورهای آلمان و آمریکا و ژاپن و ... هستن که تمامشون ایران رو به شدت تحت تحریم صادراتی خودشون قرار دادن؟ همین الان میدونین چقدر فرق بین دستگاههای موجود در بیمارستانهای شهرهای مختلف کشور وجود داره الان منی که تهرانی هستم و مثلا توی مرکز امکانات کشور برای اینکه بتونم با پیشرفته ترین دستگاه موجود در کشور جراحی بشم باید برم اصفهان که با عرض معذرت از اصفهانیهای عزیز اصلا خاطرات خوبی ازش ندارم و در مرکز چشم پارسیان که تنها دستگاه برش فلپ با لیزر رو داره وقت عمل بگیرم اصلا میدونین تو هرکدوم از این مراکز بسیار پیشرفته که تشریف ببرین ازتون یه رضایتنامه برای عوارض احتمالی میگیرن؟ حتی در این مرکز اخیرالذکر؟ و به دروغ هر چند بدون غرض و مرض میگن در همه جای دنیا این عوارض وجود داره و در این مملکت هم ما پیشرفته ترین دستگاههای دنیا رو داریم و این احتمال 10 درصد ایجاد عوارض در پیشرفته ترین کشورهای دنیا هم هست اما ملت اینو نمیدونن که این احتمال ایجاد عوارض در کشورهایی که اونا میگن 10 درصد نیست بلکه چند صدم درصده و این عمل در اونجاها یک عمل کاملا بیخطر و سیف به حساب میاد هرچند با هزینه خیلی بالاتر از ایران که تو این اوضاع فجیع اقتصادی دنیا واقعا قابل توجهه در آخر درسته که این عوارض واقعا احتمال وقوعشون حتی با تجهیزات داخل ایران کمه ولی برای من و خیلیهای دیگه کمشم زیاده وگرنه میرفتم توی یکی از همین مطب های معمولی کوچه بازاری و همونجا با هزینه نصف جاهایی مثل بیمارستان پارسیان اصفهان یا فارابی تهران عمل میکردم که فرق احتمال عوارض اونها با اون مراکز معظم که عرض کردم شاید فقط 5 یا 6 درصد باشه ولی همین اختلاف میبینید که چقدر برای ملت مهمه چون چشمه و بسته به دیدگاه افراد در مورد کیفیت زندگی و آیندشون جرات ریسک کردنشون در این مورد با هم فرق میکنه و یکی میگه خب فرق احتمال 10 درصد با احتمال 15 یا 16 درصد که چیزی نیست خب پس بریم تو یکی از این مراکز 700 یا 800 هزار تومنی ولی یکی هم میره مثلا آلمان و 10 تا 15 هزار یورو فقط برای عملش خرج میکنه تا با یه دستگاهی عمل بشه که اصلا تخصص متخصص چشم در اون هیچ اهمیتی نداره و یه کاربر معمولی که حکم پزشکی یک دکتر متخصص رو بهش نشون میدین شما رو میخوابونه تو دستگاه و اونو روشن میکنه و احتمال عوارض رو هم یه چیزی نزدیک صفر اعلام میکنه آره منم قبول دارم که این تحریمها خیلی ظالمانه ان ولی یه واقعیتن و مثل خیلی چیزای دیگه چه بخوایم چه نخوایم رو زندگیمون تاثیر میذارن به هر حال شرمنده ام که سرتونو درد آوردم ولی باید یه سری واقعیتا رو برای دوستان که همگی از بهترین متخصصین و مهندسین این مملکتن و کیفیت زندگی اونا تو آینده این مملکت تاثیر مستقیم میذاره به عرض میرسوندم دیگه تصمیم با خودتون شاید اگر شما بتونین به یه پست خوب توی شرکت نفت یا جاهای دیگه برسین بتونین این قوانین ظالمانه استخدامی رو لغو کنین
سلام خدمت دوست عزیز و شجاع دل (braveheart1981) خودم منم باهات تا حدود زیادی موافقم تحریم ها رو همه چی تاثیر داره حتی رو جون مردم نمونشم سقوط هواپیما ها و وفات بیماران در بیمارستان و .....قصد جسارت و ... نداشتم چون خودمم مثل تو فکر میکنم و نباید به هر پزشکی وهر مرکزی اعتماد کرد ولی هنوزم دست کم در مورد لیزیک و... مراکز قابل اطمینان تو کشور پیدا میشن با تشکر از شما و آرزوی پیروزی وشادکامی برای ایران و ایرانی

dezhkord

عضو جدید
مهندسین عزیز مواظب بار معنایی کلماتی که بکار میبرین باشین. بهترین پیشرفته ترین مجهزترین متخصص ترین ... در ایران خاورمیانه جهان کهکشان کیهان ... و این دست حرفای مطلق در اکثر موارد غلطه. و توصیه میکنم حرفی رو بصورت مطلق بکار نبرین چون به جرات میتونم بگم در 99.9 درصد موارد براش مثال نقض وجود داره و مثال نقض طبق علوم ریاضیات و فیزیک یعنی رد یک اصل و قاعده. بیشتر بدبختی مملکت ما (البته اگر بدبختی داشته باشیم) بخاطر تکیه کردن به محدود "ترین" هایی که شاید داریم.
آقا rezamn عزیز شاید متوجه منظورم نشده باشین منظورم این بود که نیازی نیست هموطنامون در مورد عمل لیزیک و... که تو ایران جا افتاده برن چند ده میلیون هزینه کنن و وقت بذارن که تو خارج عمل کنن در ضمن اگر منظورت از کنایه ای که زدی حرف من در مورد دکتر خدادوسته بهتره اینو بخونی البته با کلیت حرفت موافقم چون ما به اغراق عادت کردیم:
"""""وی به طور متناوب توسط شخصیت‌های برجسته‌ای در چشم پزشکی آمریکا به عنوان بهترین جراح پیوند قرنیه در دنیا معرفی شده‌اند و شهرت ایشان علاوه بر مقالات علمی متعدد و تحقیقات گسترده درزمینه‌های مختلف و کیفیت درمان و تجربه در درمان جراحی، مدیون تحقیقات پایه‌ای بر ناراحتی‌های سطح قرنیه‌است، تا آنجا که در پیوندهای قرنیه روی مکانیسم دفع پیوند به افتخار ایشان Khodadoust line نامگذاری شده‌است.در تارنمای پاب‌مدسین تعدادی از مقالات بین‌المللی وی چاپ گردیده‌است. """""""""
اینم لینکش: دکتر علی اصغر خدادوست در ویکیپدیا
;):gol: پیروز باشید
http://fa.wikipedia.org/wiki/علی_اصغر_خدادوست

mehdi.p86

عضو جدید
همه دکترهای ایرانی بهترین که نیستند هیچ، بلکه اکثرشون هم یا سطح علمی پایینی دارند یا دل بکارنمیدند مثل مهندسهای کشور و یا مثل اکثر مردم ایران، دلیلشم وضعیت کشورمون هست که همیشه همینطور مونده. ولی در این جمع تعداد معدودی هم پیدا میشه مثل دکتر خدادوست که البته بشرطی که برای پروش و کشف استعداد و آموزش راهی کشورهایی بشن که ما میگیم مرغشون غاز نیست.
خلاصه دیگه بظر این حقیر بحث پزشکی نکنید من چشمام ممکنه برام مشکل ایجاد کنه ولی تو فکرش نمیرم ، اصلا من دوست دارم اگه قرار تو آزمون رد بشم در مرحله طب پزشکی باشه نه مصاحبه چون اون موقع دیگه دست من نبوده و عذاب وجدان ندارم هرچند هیچ کدام از ما و حتی اونهایی که برای آزمون کتبی زحمت کشیدند ولی قبول نشدند نباید عذاب وجدان داشته باشند چون بدست آوردن کار در همه جای دنیا حق هر فرد است نه اینکه از 120 هزار نفر 5 هزار نفر مجاز بکار کردن باشند و اگه کشور سر و صاحب داشت هممون کار داشتیم نه اینکه سرکار باشیم.
دوستان عزیز خبرهای معتبر و مهم را بگین مخصوصا امید بخشاش
با تشکر از همه کسانی که اطلاع رسانی میکنند

amir4924

عضو جدید
همه دکترهای ایرانی بهترین که نیستند هیچ، بلکه اکثرشون هم یا سطح علمی پایینی دارند یا دل بکارنمیدند مثل مهندسهای کشور و یا مثل اکثر مردم ایران، دلیلشم وضعیت کشورمون هست که همیشه همینطور مونده. ولی در این جمع تعداد معدودی هم پیدا میشه مثل دکتر خدادوست که البته بشرطی که برای پروش و کشف استعداد و آموزش راهی کشورهایی بشن که ما میگیم مرغشون غاز نیست.
خلاصه دیگه بظر این حقیر بحث پزشکی نکنید من چشمام ممکنه برام مشکل ایجاد کنه ولی تو فکرش نمیرم ، اصلا من دوست دارم اگه قرار تو آزمون رد بشم در مرحله طب پزشکی باشه نه مصاحبه چون اون موقع دیگه دست من نبوده و عذاب وجدان ندارم هرچند هیچ کدام از ما و حتی اونهایی که برای آزمون کتبی زحمت کشیدند ولی قبول نشدند نباید عذاب وجدان داشته باشند چون بدست آوردن کار در همه جای دنیا حق هر فرد است نه اینکه از 120 هزار نفر 5 هزار نفر مجاز بکار کردن باشند و اگه کشور سر و صاحب داشت هممون کار داشتیم نه اینکه سرکار باشیم.
دوستان عزیز خبرهای معتبر و مهم را بگین مخصوصا امید بخشاش
با تشکر از همه کسانی که اطلاع رسانی میکنند
خدا خیرت بده.من پیشنهاد میکنم که از شنبه همه با جاهایی که میدونن تماس بگیرن تا یه خبری کسب کنن تا لااقل آقایون به خودشون یه تکونی بدن و اطلاعیه ای صادر کنن

sadeghrenjer

عضو جدید
فعلا که این هزینه برام خیلی زیاده!:( منصرف شدم شاید اگر خدا بخواد یه سال دیگه

دوست عزیز اگر بیمه تکمیلی یا طلایی باشی برای هر چشم 300 هزار میدن یعنی مجموع دوچشم 600 هزار و باقیش رو باید خودت بدی
حالا اون دوستمون گفتن 40 - 50 هزار خرج عکسی میشه که قبل عمل باید بگیری و در اون ضخامت قرنیه و چیزای دیگه مشخص میشه که دکتر با استفاده از این عکس ها تشخیص میده چه نوع عملی براتون مناسبه
البته این هزینه عکس برای من 130 هزار شد که به طبع چون تعداد عکس های من بیشتر بوده جژئیات نوع عمل رو میتونه مشخص کنه
حدود 60 - 60 هزار هم باید خرج قطره چشم کنی
این کل هزینه چشم هست

در مورد نوع عمل که با توجه به عکس هایی که گرفته میشه اینم اضافه کنم که یکی از آشناهای ما عمل چشمش 4 میلیون پانصد هزار شد و دلیلش هم مربوط به قرنیه میشد و باز یکی دیگه از آشناهامون عملش شد 1 میلیون و 800 هزار
خرج عمل خود من 950 هزار شد که عمل لازک بود
پس میبینید که برای هر چشمی یک نوع عمل مناسبه و هر چه قرنیه ضخامتش مناسب تر باشه و عمل راحت تر باشه هزینه کمتر میشه

braveheart1981

عضو جدید
همه دکترهای ایرانی بهترین که نیستند هیچ، بلکه اکثرشون هم یا سطح علمی پایینی دارند یا دل بکارنمیدند مثل مهندسهای کشور و یا مثل اکثر مردم ایران، دلیلشم وضعیت کشورمون هست که همیشه همینطور مونده. ولی در این جمع تعداد معدودی هم پیدا میشه مثل دکتر خدادوست که البته بشرطی که برای پروش و کشف استعداد و آموزش راهی کشورهایی بشن که ما میگیم مرغشون غاز نیست.خلاصه دیگه بظر این حقیر بحث پزشکی نکنید من چشمام ممکنه برام مشکل ایجاد کنه ولی تو فکرش نمیرم ، اصلا من دوست دارم اگه قرار تو آزمون رد بشم در مرحله طب پزشکی باشه نه مصاحبه چون اون موقع دیگه دست من نبوده و عذاب وجدان ندارم هرچند هیچ کدام از ما و حتی اونهایی که برای آزمون کتبی زحمت کشیدند ولی قبول نشدند نباید عذاب وجدان داشته باشند چون بدست آوردن کار در همه جای دنیا حق هر فرد است نه اینکه از 120 هزار نفر 5 هزار نفر مجاز بکار کردن باشند و اگه کشور سر و صاحب داشت هممون کار داشتیم نه اینکه سرکار باشیم.دوستان عزیز خبرهای معتبر و مهم را بگین مخصوصا امید بخشاشبا تشکر از همه کسانی که اطلاع رسانی میکنند
این حرف کاملا حقه که نباید به خاطر اینکه این قوانین بی ارزشو مانع استخدام متخصصای واقعی این مملکت کردن و قراره به همین راحتی حذفمون کنن عذاب وجدان بگیریم ولی حداقل این حقو باید بدی که به خاطر این ظلم بزرگی که بهمون کردن از ته دل ناراحت باشیم و به بخت بدمون که چنین سر و صاحبایی الان توی این کشور هستن لعنت بفرستیم همونطور که توی یکی از پستهای قبلیمم عرض کرده بودم بزرگترین ظلمشونو تو این ماجرا همون امید واهی دادن به داوطلبا میدونم که از همون اول نیومدن این مثلا قوانینشونو هم به همراه بقیه شرایط آزمون ذکر کنن تا این جوونای بدبخت و یکیشونم من اینقدر این چندماهه زندگیشونو تحت تاثیر قرار ندن و به این امید واهی برنامه های دیگشونو تغییر ندن باز باید ما اعضای این تاپیک خدا رو صدهزارمرتبه شکر کنیم که یکی دو ماه قبل از این ماجراها تکلیف خودمونو فهمیدیم حساب اون مهندسها و متخصصای دیگه رو بکنین که این معاینه طب صنعتی رو هم با خیال راحت میدن و باز میرن چند ماه دیگه چشماشون به تلفن سفید میشه که کی قراره تماس بگیرن و بگن بیا سر کار دیگه اون بیچاره ها پیش خودشون میگن من که قلب و عروق و وضعیت عضلانی و عصبیم که کاملا روبراهه دید چشمامم که با یه جراحی کاملا خوب شده یا اینکه با یه عینک کاملا راحت میبینم پس دیگه همه چی درسته و قطعا به زودی دعوت میشم اما بعد چند ماه امید واهی که دیدن هیچ خبری نشد تازه با پرسوجو میفهمن عیب کار کجا بوده و چقدر زمانو بیجهت از دست دادن آره همون امید واهی دادن که از خصوصیات همیشگی سر و صاحبای ماست بیشتر از هر چیزی منو میسوزونه

بالا