[ مصاحبه ی علمی-عقیدتی شرکت نفت ] سایت آزمون: azmoon.nioc.ir

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام به همه ی مهندسای گل بویژه بچه هایی که واسه مصاحبه اماده میشن....
این تایپیکو ایجاد میکنیم تا بشه پاتوقی واسه بچه هایی که قراره توی خان سوم رستم (مصاحبه) شرکت کنن....
اشکالات و سوالاتتون رو بپرسین ایشالا که با تجربه ها و بچه هایی که اطلاعات دارند کمک کنند...
اگه کسی فکر میکنه که مطلبی مهمه واسه مصاحبه بگه تا بچه ها مطالعه داشته باشن و اگه مطلب مفید یا جزوه ایی در این زمینه دارین بذارین لطفا...

آخرین ویرایش توسط مدیر:

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان اگه کسی اطلاعات مفید و مختصر و کاملی در حد مصاحبه در مورد حفاری چاههای نفتی تجهیزات مورد نیاز نمک زدایی و سایر کارهایی که بروی نفت خام بعد از استخراج در محل بروی اون انجام میشه و همچنین گل حفاری بذاره لطفا...

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
?What is the difference between boiler and reboiler
In boiler the feed is only liquid but in reboiler the feed may be any liquid. second is that, reboiler do partial vapourization but the boiler does complete vapourization

?What is the difference between a furnace and a boiler
Boiler is a device which is used to produce steam for getting power from Turbine. Furnace is one part of the boiler to produce steam​

?Difference between fan blower and compressor​
The pressure rise which is the main difference between fans, compressors and blowers can be stated as follows​
(ΔP(psig​
Fans 2​
Blowers 2-10​
Compressors >10​

peiman66

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام.اول مرسی از اینکه این تایپک رو ساختی.فکر میکنم خیلی بتونیم به همدیگه کمک کنیم.دوما من سوالات خیلی زیادی دارم.فعلا دوتاشو میپرسم اگه میتونید بهم کمک کنید.1-یه توضیح درباره اریفیس و طرز کارش می خوام.2-من شنیدم احتمالا برای شروع مصاحبه میگن که خودتون رو به زبان انگلیسی معرفی کنید.اگه اینو از شما بخوان چطور جواب میدید؟اینجا به انگلیسی بگید چی خواهید گفت؟

bera

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.اول مرسی از اینکه این تایپک رو ساختی.فکر میکنم خیلی بتونیم به همدیگه کمک کنیم.دوما من سوالات خیلی زیادی دارم.فعلا دوتاشو میپرسم اگه میتونید بهم کمک کنید.1-یه توضیح درباره اریفیس و طرز کارش می خوام.2-من شنیدم احتمالا برای شروع مصاحبه میگن که خودتون رو به زبان انگلیسی معرفی کنید.اگه اینو از شما بخوان چطور جواب میدید؟اینجا به انگلیسی بگید چی خواهید گفت؟

اریفیس یکی از وسایل اندازه گیری جریان است که شدت جریان سیال ربر اساس میزان افت فشار محاسبه میکند وچون داری دقت کمتری نسبت به وسایل اندازوگیری دیگر است .استفاده از ان محدود شده وکاربرد ان بیشتر در پالایشگاهها میباشد

kebrit

عضو جدید
بستگی به هر شرکت برخی سوالات تخصصی متفاوته - و بعضی ها هم مربوط به درسهاست - انگلیسی هم من سه جا مصاحبه رفتم هیچکدوم نگفتن خودت رو معرفی من ولی سر یه موضوعی باهات بحث انگلیسی میکرد مثلا من یه قسمت از پروژم رو توضیح دادم - اگه هم مثل من انگلیسیت خوب نیست سعی کن نکات کلیدی چیزهایی رو که ازت میپرسه بفهمی واز این به بعد البته بلغور کردن انگلیسی کار سختی نیست!

peiman66

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دسد خوش داش برا.ولی خوم تا ای حده زانم اریفیس چس.توضیح کامل وجزییاتی توام

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها درسته که بعضیا میگن محل خدمت بعد از ازمون شغلی مشخص میشه؟
اگه اینجوری باشه به نظرم خیلی بهتره چون وقتی محل خدمت معلوم باشه میشه سوالای مصاحبه رو بهتر پیش بینی کرد..
منم انگلیسیم زیاد خوب نیست و وقت زیادی هم نداریم که بخوایم روی زبان به این گستردگی کار کنیم...بهتره وقت رو روی مطالب تئوری و درسا تقسیم کرد و برای زبان با 4 آمادگی بریم ..1)در حد معرفی کردن و بیوگرافی خودمون رو آماده کنیم از قبل 2)چند خطی در مورد پروژمون کار کنیم که بتونیم بگیم بصورت پیوسته 3)چند خطی در مورد کاراموزی 4)یه رزومه که البته میشه در همون مورد اول گنجوندش....
بقیش توکل بخدا...
بعضی جاها توی دروس که میدونین مفهومی بنیادین داره اگه فرمول مهمی داره حفظ کنین اگه در حین مصاحبه بتونین حین گفتن مطالب فرمولای مختصر رو جا بدین مسلط جلوه میکنین....

peiman66

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دستت درد نکنه داش برا.کبریت جون شما که قبلا مصاحبه رفتی نرم افزارهای تخصصی تا چه حد مهمه؟و در مورد سوال حامد منم اینو شنیدم.به نظر شما این ازمون چه ربطی به محل خدمت داره؟برای تعیین محل خدمت چه معیاری دارن؟

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
دستت درد نکنه داش برا.کبریت جون شما که قبلا مصاحبه رفتی نرم افزارهای تخصصی تا چه حد مهمه؟و در مورد سوال حامد منم اینو شنیدم.به نظر شما این ازمون چه ربطی به محل خدمت داره؟برای تعیین محل خدمت چه معیاری دارن؟

یه کتاب پیدا کردم با عنوان آزمون های روانشناسی....سوالا یجوریه که کاملا پته آدم رو میریزه رو آب...وقتی داری جواب میدی حس نمیکنی ولی وقتی نتیجه رو میبینی تازه متوجه میشی...یه چیزه عجیب غریبیه مثلا توی یکی از مهمترین ازموناش که M.M.P.I هست 71 سوال مطرح شده که 7 تا جوابیه داره و هر کدوم از این جوابیه ها از یه نظر آنالیز میکنن...یکی از این جوابیه ها صرفا مربوط به این میشه که اگه داولب تو این جوابیه نمره بالایی بیاره معلومه با صداقت جواب سوالارو نداده...جالبه که این جوابیه فقط 5 تا سوال از 71 رو آنالیز میکنه برای صداقت شما و اگه از 5 نمره 4 یا 5 بگیرین مشکوکین به اینکه صداقت نداشتین...به راحتی میتونن از این ازمون اکشن بگیرن واسه محل خدمت چون جاهایی که سختتره و شرایط بدتری داره ادم های سخت تری میطلبه و این ازمون همه چیو معلوم میکنه...

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان یه تست هوش میذارم که خیلی جالبه و میتونه یکم مغزتون رو گرم کنه واسه امتحان البته اگه واقعا تست هوش داشته باشه...
انگلیسی رو انتخاب کنید و سند رو بزنید سوالایی رو که نمیدونید رد کنید برید یعدی هوای زمان هم داشته باشین که نمره داره...
http://www.asheghi4u.net/IQ.htm

mehdi4209

عضو جدید
دوستان سلام
چیزهایی که میگم تجربیات خودمه و تو دوتا مصاحبه ای که داشتم کاملا" موفق بودم(بدو استخدام و انتقال به شرکت جدید)
1- سعی کنین جو مصاحبه رو به دست بگرین و شما باشین که سوالات رو به سمت بخشی که مهارت بیشتری دارین هدایت کنین (اگه قبلا" جایی کار کردین حتما" بگین و سعی کنین جوری بشه که سوالات در مورد کارتون باشه چون برای اون شخصی که مصاحبه میکنه مهمه که بدونه شما تو کار چقدر مهارت داری شاید اون طرف حتی چیزی در مورد کار شما ندونه ولی نوع بیانتون میزان اشراف شما رو می رسونه -خلاصه اعتمتد بنفس داشته باشین)
2- در مورد زبان خیلی ناراحت نباشین دیگه معرفی کردن خودتون یا 4 کلمه راجه به پروژه خیلی سخت نیست خودتون رو ناراحت نکنین.
3- در مورد نرم افزار هم زیاد سوال نمی پرسن چون خودشون هم بلد نیستن مگه اینکه بد شانسی بیارین (اگه بلد نیستین) یه نفر گیرتون بیافته که خبره باشه.

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیز در پی تحقیقات انجام شده و نظر به آزمون روانشناختی سوالات مصاحبه علمی تماما از بحث موتور هواپیما و نحوه پنچرگیری چرخ ها همچنین تعویض روغن انواع خودروها میباشد ...همچنین تسلط به روی تجهیزات شرکت نفت نظیر میلنگ - میل بادامک - سیستم ترمز - ساسات و .... مفید میباشد ..موفق و سربلند باشید

sadeghrenjer

عضو جدید
دوستان عزیز در پی تحقیقات انجام شده و نظر به آزمون روانشناختی سوالات مصاحبه علمی تماما از بحث موتور هواپیما و نحوه پنچرگیری چرخ ها همچنین تعویض روغن انواع خودروها میباشد ...همچنین تسلط به روی تجهیزات شرکت نفت نظیر میلنگ - میل بادامک - سیستم ترمز - ساسات و .... مفید میباشد ..موفق و سربلند باشید

میگم این سوالات سری اول که برای تست سرعت و دقت بود چقدر مسخره بود
مگه ما مکانیک خودرو هستیم که این چیزا رو باید بدونیم
شمع و یاتاق میل لنگ سوپاپ سیلندر

خیلی مسخره بود

این سوالات رو میتونستن بزارن برای روز مصاحبه
این همه راه رو از شیراز پاشدیم رفتیم اونجا واسه این سوالات

از همین الان پیش بینی میکنم مصاحبه مسخره ای پیش رو باشه
سوالات بی ربط

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
خوب دیگه مهندس شیمی که نمی خوان استخدام کنن راننده جرثقیل اشنا به فنی کامل اتومبیل نیازمندن

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها خودتونو اماده کنید واسه مصاحبه که قراره موتور یه ماشین سنگینو پیاده کنید و دوباره سر هم کنید. قطعه شناسیتون بیست باشه ها وگرنه رد میشید

راستی یکمم در مورد نجوم وستاره شناسی اطلاعات داشته باشید بد نیست بالاخره خدا رو چی دیدید شاید تو مصاحبه بدرد خورد

mohammadhosin

عضو جدید
يه كمك هم من بهتون ميكنم
در مورد "مش" بخونيد
نامردا با اين سوال منو تو مصاحبه گاز گير انداختن البته من يه چيزايي بهشون گفتن

مش= تعداد روزنه هايي كه در واحد اينچ در في*لت*ر استفاده ميشه(اينو خودش بهم گفت)

يه چيز ديگه
در مورد كاراموزي و پرژه حتما بخونيد
چون اگه پروژه يا كاراموزيتون در ارتباط با شركت نفت باشه(كه حتما هست) بايد به طور كامل براشون توضيح بدي (براي ما شركت گاز كه اينجوري بود)

و در مورد زبان انكليسي
بايد يه جورايي مسلط باشي
مثلا براي خودم اينو گفت كه (به انگليسي) كه يه برج تقطير بكش و تمام جزئيات رو تو وارد كن و يكم هم در مورد اون توضيح بده (كه منم كم نيوردم براش)

و يا از بچه هاي ديگه پرسيده بودن كه مراحل كاراموزي خود رو به صورت انگليسي در حد چند جمله توضيح بده

در كل 5 نفر اونجا بودن
1- مهندس كامپيوتر : چند سوال در باره كامپيوتر و نرم افزار ازم پرسيد
2- مهندس شيمي : سوالات تخصصي شيمي ازم پرسيد و همچنين سوال زبان رو
3- يكي ديگشون در باره ايمني (HSE) ازم پرسيد (لباس كار در محيط كار شامل چه چيزايي مي باشد
:redface:)
4- نفر چهارمي فكر كنم روان شناس بود: همون سوالاتي كه تو امتحان روانشناسي پاسخ داده بودي رو يكيشو ازت ميپورسيد(اينجاست كه مچتو ميگرفت
:eek:)
5- نفر پنجم عملا نقش بوق رو داشت يه جورايي ناظر بود و هيچي ازم نپرسيد
:biggrin:

آخرین ویرایش:

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
يه كمك هم من بهتون ميكنم
در مورد "مش" بخونيد

يه چيز ديگه
چون اگه پروژه يا كاراموزيتون در ارتباط با شركت نفت باشه(كه حتما هست) بايد به طور كامل براشون توضيح بدي (براي ما شركت گاز كه اينجوري بود)

و در مورد زبان انكليسي
بايد يه جورايي مسلط باشي
مثلا براي خودم اينو گفت كه (به انگليسي) كه يه برج تقطير بكش و تمام جزئيات رو تو وارد كن و يكم هم در مورد اون توضيح بده (كه منم كم نيوردم براش)

و يا از بچه هاي ديگه پرسيده بودن كه مراحل كاراموزي خود رو به صورت انگليسي در حد چند جمله توضيح بده

در كل 5 نفر اونجا بودن
3- يكي ديگشون در باره ايمني (HSE) ازم پرسيد (لباس كار در محيط كار شامل چه چيزايي مي باشد
4- نفر چهارمي فكر كنم روان شناس بود: همون سوالاتي كه تو امتحان روانشناسي پاسخ داده بودي رو يكيشو ازت ميپورسيد(اينجاست كه مچتو ميگرفت

مورد 4 رو کجای دلم بذارم....هیچی ازش یادم نیست

sadeghrenjer

عضو جدید
يه كمك هم من بهتون ميكنم
در مورد "مش" بخونيد

يه چيز ديگه

و در مورد زبان انكليسي
بايد يه جورايي مسلط باشي

در كل 5 نفر اونجا بودن

یه دنیا ممنون
خیلی کمک کردی

لطفا دوستان دیگه هم اگر قبلا مصاحبه رفتن کمک کنن

sadeghrenjer

عضو جدید
يه كمك هم من بهتون ميكنم
در مورد "مش" بخونيد

يه چيز ديگه

و در مورد زبان انكليسي
بايد يه جورايي مسلط باشي

در كل 5 نفر اونجا بودن

ببخشید اون کسی که سوالای تخصصی شیمی پرسید به غیر از سوالای زبان که گفتین دیگه چی پرسیدن
از دوستان دیگه که میشناسید و مصاحبه دادن چیزی اضافه نمیدونید بگید؟؟
من شنیدم از خود درسای تخصصی نمیپرسن ؟؟
یعنی ما باید بشینیم مثل امتحانی که واسه آزمون کتبی اولیه دادیم بشینیم بخونیم؟؟؟؟؟
فکرکنم نیاز نباشه چیزای جزئی خونده بشه درسته؟؟؟

سوال عقیدتی سیاسی هم ازتون پرسیدن؟؟

آخرین ویرایش:

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان 40 تا سوال هست که واسه مصاحبه مهم هستن البته بعضیاشون گازیه ولی با این وجود شک نکنین مهمه چون اصلا کارشون معلوم نیست ..روانشناختی رو که یادتون هست...افرادی که مصاحبه میکنن ترجیح میدن تو اون حیطه وارد بشن که خودشون وارد هستن...لطفا از دوستان و مدیران هرکی جواب سوالی رو میدونه توی پست فقط شماره سوال رو بزنه و جواب رو بده تا بتونیم استفاده کنیم ..با تشکر
1- فرق گاز ترش غني با گاز شيرين خشك چيست ؟ 2- تركيب شيميائي گاز طبيعي را نام ببريد ؟3- GTL چيست؟ و خواص و كاربرد آن چيست ؟ 4- فرق LNG با CNG چيست ؟ 5- قيمت گاز چگونه تعيين مي شود ؟6- حجم گاز و مايعات گازي در جاي مخزن پارس جنوبي چه ميزان است ؟7- مشخصات عمومي نفت خام چيست ؟8- انواع مختلف نفت خام را نام ببريد ؟9- ارزش حرارتي ويژه نفت خام و گاز طبيعي در چه حدودي مي باشد ؟10- LPG چيست ؟ و كاربرد آن چگونه است ؟ 11- شيرين سازي گاز ترش چگونه انجام مي شود ؟ 12- خشك كردن گاز طبيعي يعني چه ؟ 13- روش هاي خشك كردن گاز طبيعي را نام ببريد ؟ 14- اتان ، پروپان و بوتان از گاز طبيعي چگونه جدا مي شود ؟ 15- روش هاي نگهداري گاز مايع را نام ببريد ؟ 16- گوگرد در يك پالايشگاه گاز چگونه توليد مي شود ؟17- روش هاي گرم كردن و خنك كردن در يك پالايشگاه گاز و نفت چگونه انجام مي گيرد؟18- بسته هاي كنترل متداول در پالايشگاه گاز را نام ببريد ؟19- چند نوع فلر در يك پالايشگاه گاز وجود دارد و كاربرد هر يك كدام است ؟20- محصولات يك پالايشگاه نفت را نام ببريد ؟ 21- فرق مخزن ذخيره سقف شناور با سقف ثابت چيست ؟ و كاربرد هر يك كدام است ؟ 22- كار مبدل ها در تأسيسات نفت يا گاز چيست ؟ 23- چند نوع فرمان كنترل در يك پالايشگاه گاز يا نفت وجود دارد ؟ 24- ابزارهاي كنترل فرمان پذير در يك پالايشگاه نام ببريد ؟ 25- روش هاي شناسائي مخازن هيرو كربوري را نام ببريد ؟ 26- چند نوع روش حفاري چاه هاي نفت يا گاز وجود دارد ؟ 27- انواع چاه هائي كه براي مخازن نفت يا گاز حفاري مي شود كدامند ؟ 28- منظور از خطوط لوله جرياني چيست ؟ 29- انواع بافت هاي زمين شناسي در مخازن نفتي يا گازي چگونه است ؟ 30- انواع ذخيره سازي زير زميني را نام ببريد ؟ 31- روش هاي جدا سازي نفت خام از آب ، گاز و نمك را نام ببريد ؟ 32- مزاياي ذخيره سازي گاز يا نفت در مخازن زير زميني را بيان كنيد ؟ 33- انواع ذخيره سازي گاز يا نفت و يا صيانت از مخازن را نام ببريد ؟ 34- فرق خط لوله هاي انتقال نفت و گاز چيست ؟35- روش هاي تميز كردن خطوط انتقال را نام ببريد ؟ 36- انواع لوله هاي رايج در صنايع نفت و گاز را نام ببريد ؟ 37- انواع شيرهاي رايج در پالايشگاه هاي نفت و گاز را نام ببريد ؟ ( حداقل 5 نوع ) 38- انواع شيرهاي مورد استفاده در يك چاه نفت يا گاز را نام ببريد ؟ 39- انواع كمپرسورهاي رايج و مورد استفاده در صنايع نفت و گاز را نام ببريد ؟ ( حداقل 4 نوع ) 40-انواع كابل هاي مورد استفاده در يك پالايشگاه نفت يا گاز را نام ببريد ؟ ( حداقل 5 نوع )

peiman66

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
هاااااااا!!!اینها که وگفتی یحنی چهههه؟:eek:

شهرام 59

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان 40 تا سوال هست که واسه مصاحبه مهم هستن البته بعضیاشون گازیه ولی با این وجود شک نکنین مهمه چون اصلا کارشون معلوم نیست ..روانشناختی رو که یادتون هست...افرادی که مصاحبه میکنن ترجیح میدن تو اون حیطه وارد بشن که خودشون وارد هستن...لطفا از دوستان و مدیران هرکی جواب سوالی رو میدونه توی پست فقط شماره سوال رو بزنه و جواب رو بده تا بتونیم استفاده کنیم ..با تشکر
1- فرق گاز ترش غني با گاز شيرين خشك چيست ؟ 2- تركيب شيميائي گاز طبيعي را نام ببريد ؟3- GTL چيست؟ و خواص و كاربرد آن چيست ؟ 4- فرق LNG با CNG چيست ؟ 5- قيمت گاز چگونه تعيين مي شود ؟6- حجم گاز و مايعات گازي در جاي مخزن پارس جنوبي چه ميزان است ؟7- مشخصات عمومي نفت خام چيست ؟8- انواع مختلف نفت خام را نام ببريد ؟9- ارزش حرارتي ويژه نفت خام و گاز طبيعي در چه حدودي مي باشد ؟10- LPG چيست ؟ و كاربرد آن چگونه است ؟ 11- شيرين سازي گاز ترش چگونه انجام مي شود ؟ 12- خشك كردن گاز طبيعي يعني چه ؟ 13- روش هاي خشك كردن گاز طبيعي را نام ببريد ؟ 14- اتان ، پروپان و بوتان از گاز طبيعي چگونه جدا مي شود ؟ 15- روش هاي نگهداري گاز مايع را نام ببريد ؟ 16- گوگرد در يك پالايشگاه گاز چگونه توليد مي شود ؟17- روش هاي گرم كردن و خنك كردن در يك پالايشگاه گاز و نفت چگونه انجام مي گيرد؟18- بسته هاي كنترل متداول در پالايشگاه گاز را نام ببريد ؟19- چند نوع فلر در يك پالايشگاه گاز وجود دارد و كاربرد هر يك كدام است ؟20- محصولات يك پالايشگاه نفت را نام ببريد ؟ 21- فرق مخزن ذخيره سقف شناور با سقف ثابت چيست ؟ و كاربرد هر يك كدام است ؟ 22- كار مبدل ها در تأسيسات نفت يا گاز چيست ؟ 23- چند نوع فرمان كنترل در يك پالايشگاه گاز يا نفت وجود دارد ؟ 24- ابزارهاي كنترل فرمان پذير در يك پالايشگاه نام ببريد ؟ 25- روش هاي شناسائي مخازن هيرو كربوري را نام ببريد ؟ 26- چند نوع روش حفاري چاه هاي نفت يا گاز وجود دارد ؟ 27- انواع چاه هائي كه براي مخازن نفت يا گاز حفاري مي شود كدامند ؟ 28- منظور از خطوط لوله جرياني چيست ؟ 29- انواع بافت هاي زمين شناسي در مخازن نفتي يا گازي چگونه است ؟ 30- انواع ذخيره سازي زير زميني را نام ببريد ؟ 31- روش هاي جدا سازي نفت خام از آب ، گاز و نمك را نام ببريد ؟ 32- مزاياي ذخيره سازي گاز يا نفت در مخازن زير زميني را بيان كنيد ؟ 33- انواع ذخيره سازي گاز يا نفت و يا صيانت از مخازن را نام ببريد ؟ 34- فرق خط لوله هاي انتقال نفت و گاز چيست ؟35- روش هاي تميز كردن خطوط انتقال را نام ببريد ؟ 36- انواع لوله هاي رايج در صنايع نفت و گاز را نام ببريد ؟ 37- انواع شيرهاي رايج در پالايشگاه هاي نفت و گاز را نام ببريد ؟ ( حداقل 5 نوع ) 38- انواع شيرهاي مورد استفاده در يك چاه نفت يا گاز را نام ببريد ؟ 39- انواع كمپرسورهاي رايج و مورد استفاده در صنايع نفت و گاز را نام ببريد ؟ ( حداقل 4 نوع ) 40-انواع كابل هاي مورد استفاده در يك پالايشگاه نفت يا گاز را نام ببريد ؟ ( حداقل 5 نوع )

:eek:................

بالا