مشاوره و راهنمایی درسی و شغلی معماران

مشاوره و راهنمایی درسی و شغلی معماران

• مجموع رای دهندگان
    322
  • نظرسنجی بسته .

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام
برو اپارات آپارات احسان طایفه رو سرچ کن کلیپ خوبی داره.
اسکیس آره حق با تو چون سخته ولی فقط تمرین زیاد میخواید.
باید از پایه شروع کنی چون صفری
ولی فکر نکن همه از تو بهتربن من لیسانشو دیدیم ک واقعا در حد دیپلمم نیست
سلام

بجز اسکیس منابعشو خودم بخونم از پس کنکورش برمیام؟
واسه مدیریت ک تونستم
اما اینو نمیدونم...

راستی کارامو دیدید؟
لینکش تو امضامه

kavoosrahmani

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

بجز اسکیس منابعشو خودم بخونم از پس کنکورش برمیام؟
واسه مدیریت ک تونستم
اما اینو نمیدونم...

راستی کارامو دیدید؟
لینکش تو امضامه

سلام خانم مهندس.
اولا كاراتو ديدم،خوبه و مطمينم كه خيلي هم عالي ميشي...
دوما،بزرگترين اهداف با كوچيكترين قدما شروع ميشن،پس زياد ذهنتو درگير اسكيس نكن،ميدوني خيلي از بچهاي معماري هنوز تعريف درستي از اسكيس ندارن(البته به جز دوستاي خوبم تو باشگاه،كه همه استادن)
سوما،زياد سخت نگير،ثبت نام ارشد آزاد شروع شده و خب تو ازمون ارشد آزاد اسكيس زياد مهم نيست و فقط پول مهمه،ديگه بقيش بستگي به خودت داره كه چطور و با چه علاقه اي شروع كني به يادگيري دروس و حست چقدر تو طراحي به كمكت مياد.
ايشالله كه موفق باشي دوست عزيز.

sepideh(IT)

عضو جدید
سلام دوستان!
من رشته ام آی تی هست، برای ارشد می خوام تغییر رشته بدم به معماری.
از کجا باید شروع کنم(به معماری ایرانی علاقمند)! چی بخونم؟ بنظرتون چه کتابا و منابعی رو بخونم؟ فک می کنید می تونم خودم بخونم یا باید حتما کلاس برم!؟ اگه کلاس نیاز هست چه کلاسی؟؟؟! لطفا معرفی کنید ...
ممنون

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
سلام دوستان!
من رشته ام آی تی هست، برای ارشد می خوام تغییر رشته بدم به معماری.
از کجا باید شروع کنم(به معماری ایرانی علاقمند)! چی بخونم؟ بنظرتون چه کتابا و منابعی رو بخونم؟ فک می کنید می تونم خودم بخونم یا باید حتما کلاس برم!؟ اگه کلاس نیاز هست چه کلاسی؟؟؟! لطفا معرفی کنید ...
ممنون

سلامم.
معماری اجزا متفاوتی داره.یه بخشی نیاز به مطالعه داره.یه بخشش هم هنریه.یه بخشی هم فنی.واسه اون قسمت هنری و فنیش حتما باید جایی برید آموزش ببینید.
کازی که بچه های معماری تو چند سال یاد گرفتن رو شما میخواید تو مدت کوتاهی آموزش ببینید پس حتما باید از کلاس های آموزشی استفاده کنید.
کتاب و منابع زیادی وجود داره تو بخش های مختلف این رشته.ولی واسه آشنایی اولیه کتابای هنرستان خوبه.چون خیلی ساده توضیح داده.بعد از اون میتونید کتابای دانشگاهی رو هم مطالعه کنید.
موفق باشید.

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
سلامم.
معماری اجزا متفاوتی داره.یه بخشی نیاز به مطالعه داره.یه بخشش هم هنریه.یه بخشی هم فنی.واسه اون قسمت هنری و فنیش حتما باید جایی برید آموزش ببینید.
کازی که بچه های معماری تو چند سال یاد گرفتن رو شما میخواید تو مدت کوتاهی آموزش ببینید پس حتما باید از کلاس های آموزشی استفاده کنید.
کتاب و منابع زیادی وجود داره تو بخش های مختلف این رشته.ولی واسه آشنایی اولیه کتابای هنرستان خوبه.چون خیلی ساده توضیح داده.بعد از اون میتونید کتابای دانشگاهی رو هم مطالعه کنید.
موفق باشید.
سلام
نمیدونم مشکل منو خوندید یا نه(http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/63902-مشاوره-و-راهنمایی-درسی-و-شغلی-معماران/page54)
من ی ترم معماری خوندم اما با توجه ب مشکلی ک پیش اومده دارم خودمو واسه آزمون ارشدد معماری سال آینده آماده میکنم
فعلا از تاپیک جزوات معماری واسه ازمون ارشد شروع کردم
اسکیس رو با تمرین میتونم ب حد قابل قبولی برسونم
لیسانس سخت افزار دارم پس احتمالا از پس دروس فنی هم برمیام
بنظرتون شرکت تو کلاسامهمه واسم؟
اگه آره چه کلاسایی؟
آزمونای ازمایشی کفایت نمیکنه؟؟

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام
نمیدونم مشکل منو خوندید یا نه(http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/63902-مشاوره-و-راهنمایی-درسی-و-شغلی-معماران/page54)
من ی ترم معماری خوندم اما با توجه ب مشکلی ک پیش اومده دارم خودمو واسه آزمون ارشدد معماری سال آینده آماده میکنم
فعلا از تاپیک جزوات معماری واسه ازمون ارشد شروع کردم
اسکیس رو با تمرین میتونم ب حد قابل قبولی برسونم
لیسانس سخت افزار دارم پس احتمالا از پس دروس فنی هم برمیام
بنظرتون شرکت تو کلاسامهمه واسم؟
اگه آره چه کلاسایی؟
آزمونای ازمایشی کفایت نمیکنه؟؟

سلاممم.
من صرفا قبولی تو آمون ارشد رو نگفتم.بحث اینکه معماری چه بخشهایی داره و چه طور باید اونارو یاد گرفت.معماری خیلی وسعت داره.
اگه فقط بحث قبولی تو آزمون ارشد باشه شاید اگه یکم رو همین بحثای اسکیس و موضوعات سال گذشته کار کنید امکان قبولی وجود داره.
منظورم از بحثای فنی ،نقشه کشی و متره و طراحی فنی و ....موضوعات دیگست.
همه چی بستگی به خودتون داره.من خبر ندارم تو این کلاسا چی یاد میدن.چون خودم گرایش تکنولوژی معماری رو انتخاب کردم واسه ارشد.
ولی همه چی به تمرینات خودتون بستگی داره.خیلیا کلاس میرن قبول نمیشن و دوستانی هم هستن بدون کلاس قبول میشن.
قطعا کار واسه شما سخت تر از کسانیه که معماری خوندن.
ببینید مثلا ما که ریاضی خونده بودیم رفتیم تو رشته معماری ضعیفتر از دوستان هنرستانی بودیم تو دانشگاه.(البته کلیت نداره این مطلب ولی معمولا اینطور بود)
شما هم همینطور باید دوبرابر بچه های معماری تلاش کنید.
ایشالا قبول میشید.

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
خب من این ترم متره داشتم و با اینکه تو عمرم ی پلان ندیده بوودم متره 20 شدم
درس طراجی معماری هم داشتیم ک هنو نمرش نیومده ااما از کارم راضیم
اسکیسو هم خودم شروع کردم
پس انشا... میتونم
حاضرم 20برابر تلاش کنم
فقط واسه برنامه ریزی مطالعاتیش موندم
اخه مهم و اهمو نمیدونم
من میخوام طراحی داخلی یا معماری-معماری بخونم
ب ی برنامه ریزی(روند مطالعاتی) نیاز دارم
میتونید راهنماییم کنید؟

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
خب من این ترم متره داشتم و با اینکه تو عمرم ی پلان ندیده بوودم متره 20 شدم
درس طراجی معماری هم داشتیم ک هنو نمرش نیومده ااما از کارم راضیم
اسکیسو هم خودم شروع کردم
پس انشا... میتونم
حاضرم 20برابر تلاش کنم
فقط واسه برنامه ریزی مطالعاتیش موندم
اخه مهم و اهمو نمیدونم
من میخوام طراحی داخلی یا معماری-معماری بخونم
ب ی برنامه ریزی(روند مطالعاتی) نیاز دارم
میتونید راهنماییم کنید؟

شما الان تو چه مقطعی هستید؟ترم چندید؟
خیلی خوبه .به درسای دانشگاه خیلی اکتفا نکنید.هر چقدر مطالعاتتون بیشتر باشه موفق ترید.جایی تردید داشتید یا مسئله ای رو متوجه نشدید اینجا دوستان کمکتون میکنن.
واسه برنامه ریزیتون هم هرجور خودتون راحتید اونطور عمل کنید.خب اسکیس که تو کنکور ضریب 5 داره و خیلی مهمه باید روش کار کنید.
بقیه رسا هم منابع مختلفی دارن که میتونید تو همین سایت ازشون مطلع بشید.
چون علاقه دارید به این رشته حتما قبول میشید.
این ارشد قبول شدن براتون هدف نباشه.هدفتون بالا بردن سوادتون باشه.وگرنه مدرک تحصیلی دیگه بدرد نمیخوره.بخصوص کارشناسی ارشد.الان بچه های کارشناسی ارشد سخت تر کار پیدا میکنن تا کارشناسی.
این معماری هم گرایش های مختلف نداره.اینکه جدا کردن مثلا معماری داخلی رو فکر نمیکنم درست باشه.شما هدفتون همون معماری معماری باشه.

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
شما الان تو چه مقطعی هستید؟ترم چندید؟
خیلی خوبه .به درسای دانشگاه خیلی اکتفا نکنید.هر چقدر مطالعاتتون بیشتر باشه موفق ترید.جایی تردید داشتید یا مسئله ای رو متوجه نشدید اینجا دوستان کمکتون میکنن.
واسه برنامه ریزیتون هم هرجور خودتون راحتید اونطور عمل کنید.خب اسکیس که تو کنکور ضریب 5 داره و خیلی مهمه باید روش کار کنید.
بقیه رسا هم منابع مختلفی دارن که میتونید تو همین سایت ازشون مطلع بشید.
چون علاقه دارید به این رشته حتما قبول میشید.
این ارشد قبول شدن براتون هدف نباشه.هدفتون بالا بردن سوادتون باشه.وگرنه مدرک تحصیلی دیگه بدرد نمیخوره.بخصوص کارشناسی ارشد.الان بچه های کارشناسی ارشد سخت تر کار پیدا میکنن تا کارشناسی.
این معماری هم گرایش های مختلف نداره.اینکه جدا کردن مثلا معماری داخلی رو فکر نمیکنم درست باشه.شما هدفتون همون معماری معماری باشه.

لیسانس کامپیوتر دارم.اما بخاطر علاقم ب معماری کاردانی ب کاشناسی معماری (علمی-کاربردی)ثبت نام کردم و 1ترم خوندم اما حالا میگن آیین نامه جدید اومده ک کارشناسی پیوسته نمیتونه مجددا کارشناسی بگیره مگه اینکه از کاردانی شروع کنه
واسه همین تصمیم گرفتم ارشد معماری بخونم
علاقم ب معماری هدفمه نه مدرکش
مطالعات جانبی تو همه زمینه هاش دارم از ضوابط شهرداری تا مباحث زیبایی شناسی و ...
اما چون حالا میخوام واسه آزمون بخونم باید تو خوندن مطالب ترتیبی داشته باشم ک بتونم مطالبو دسته بندی کنم
مثلا واسه بیان اول کدوم منبع و کتابو بخونم
همینطور سایر مباحث
منابع زمون ارشدو لیست کردم
جزواتشم از تاپیکجزوات ارشد تالارمون دانلود کردم
فقط موندم از کدومش شروع کنم...
من

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
لیسانس کامپیوتر دارم.اما بخاطر علاقم ب معماری کاردانی ب کاشناسی معماری (علمی-کاربردی)ثبت نام کردم و 1ترم خوندم اما حالا میگن آیین نامه جدید اومده ک کارشناسی پیوسته نمیتونه مجددا کارشناسی بگیره مگه اینکه از کاردانی شروع کنه
واسه همین تصمیم گرفتم ارشد معماری بخونم
علاقم ب معماری هدفمه نه مدرکش
مطالعات جانبی تو همه زمینه هاش دارم از ضوابط شهرداری تا مباحث زیبایی شناسی و ...
اما چون حالا میخوام واسه آزمون بخونم باید تو خوندن مطالب ترتیبی داشته باشم ک بتونم مطالبو دسته بندی کنم
مثلا واسه بیان اول کدوم منبع و کتابو بخونم
همینطور سایر مباحث
منابع زمون ارشدو لیست کردم
جزواتشم از تاپیکجزوات ارشد تالارمون دانلود کردم
فقط موندم از کدومش شروع کنم...
من

فرقی نمیکنه از مباحث فنی میتونید شروع کنید یا از مبانی نظری.به ضرایبش نگاه کنید.من ضریبارو نمیدوم ولی اونی که ضریبش بالاتره میتونید از اون شروع کنید.
کتابایی که میدونید از مهمتره و تو سالهای قبل ازش بیشتر سوال امده اونارو اول بخونید.

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
فرقی نمیکنه از مباحث فنی میتونید شروع کنید یا از مبانی نظری.به ضرایبش نگاه کنید.من ضریبارو نمیدوم ولی اونی که ضریبش بالاتره میتونید از اون شروع کنید.
کتابایی که میدونید از مهمتره و تو سالهای قبل ازش بیشتر سوال امده اونارو اول بخونید.

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...اری**/page31?p=5859200&viewfull=1#post5859200

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/347559-دانلود-جزوات-و-آزمون-های-معماری

سلام..
لیست منابع و جزواتو ازین دوتا تاپیک دانلود کردم
اگه تایم دارید ی نگاه بندازید ببینید کافیه
هرکدوم هم کمه ک کتابشو تهیه کنم
من باید دانشگاه دولتی قبول شم حتمن حتمن
همه تلاشمم میکنم
معماری رو فقط واسه علم معماری و علاقه ای ک بهش دارم میخوام نه واسه مدرک
و از تلاش تو این راه لذت میبرم
میخوام جایی قبول شم ک باعث پیشرفتم بشه
از توجهتون و وقتی ک میذارید ممنونم:gol:

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...اری**/page31?p=5859200&viewfull=1#post5859200

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/347559-دانلود-جزوات-و-آزمون-های-معماری

سلام..
لیست منابع و جزواتو ازین دوتا تاپیک دانلود کردم
اگه تایم دارید ی نگاه بندازید ببینید کافیه
هرکدوم هم کمه ک کتابشو تهیه کنم
من باید دانشگاه دولتی قبول شم حتمن حتمن
همه تلاشمم میکنم
معماری رو فقط واسه علم معماری و علاقه ای ک بهش دارم میخوام نه واسه مدرک
و از تلاش تو این راه لذت میبرم
میخوام جایی قبول شم ک باعث پیشرفتم بشه
از توجهتون و وقتی ک میذارید ممنونم:gol:
سلام.
اینا که همش لینک دانلوده.
راستش من خودم هیچوقت جزوه نمیخونم و مستقیم میرم سراغ کتاب.
باز با بچه هایی که درگیر کنکور ارشد هستن مشورت کنید اونا بهتر میتونن راهنمایی کنن.چون من گرایش چیز دیگه ایه شاید نتونم خوب راهنماییتون کنم:smile:

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
سلام.
اینا که همش لینک دانلوده.
راستش من خودم هیچوقت جزوه نمیخونم و مستقیم میرم سراغ کتاب.
باز با بچه هایی که درگیر کنکور ارشد هستن مشورت کنید اونا بهتر میتونن راهنمایی کنن.چون من گرایش چیز دیگه ایه شاید نتونم خوب راهنماییتون کنم:smile:

آره خب
جزواتو ازینجا دانلوود کردم همینطور لیست دروسی ک واسه ارشد باید بخونمو هم ازین لینک هاا برداشتم
باشه حتما
سپاس:gol:

sepideh(IT)

عضو جدید
مچکرم از راهنماییتون... دوست عزیز

یه سوال دیگه! مسیر خیلی طولانی رو باید پشت سر بزارم؟
من الان ترم 6 ITهستم از کی شروع کنم؟ چه کلاسهایی بنظر شما برای من بهتره؟؟(در واقع کجا برم؟)
(من با دوستم که هدف مشترکی داریم میخوایم بریم کلاسهای پژوهشکده هنر و معماری ، دوره هاشو بگذرونیم انشا الله... ) نظرتون رو اگه بدونم میتونه کمکم کنه!
ممنونم:smile:

sepideh(IT)

عضو جدید
چه خوب !
واقعا اینطوریه که شما میگید؟
من همیشه فکر میکنم اگه بخوام از IT برم معماری (برای ارشد) خیلی از بقیه عقبترم! :cry:

jhangard

کاربر بیش فعال
چه خوب !
من همیشه فکر میکنم اگه بخوام از IT برم معماری (برای ارشد) خیلی از بقیه عقبترم! :cry:
در واقع همینطوریه شما خیلی عقب تر هستید چون اصل فن و هنر و تخصص معماری رو تو لیسانس آموزش میدن و ارشد بیشتر پژوهشه و خبری نیست.
با خیل عظیم دانشجوهای معماری الان، شما باید تلاشتون رو چندین برابر بکنید تا در درس و بازار کار حرفی برای گفتن داشته باشید در هر صورت خواستن توانستن است.
همچنین با ارشد معماری بدون لیسانس از پروانه نظام مهندسی خبری نیست.

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
مچکرم از راهنماییتون... دوست عزیز

یه سوال دیگه! مسیر خیلی طولانی رو باید پشت سر بزارم؟
من الان ترم 6 ITهستم از کی شروع کنم؟ چه کلاسهایی بنظر شما برای من بهتره؟؟(در واقع کجا برم؟)
(من با دوستم که هدف مشترکی داریم میخوایم بریم کلاسهای پژوهشکده هنر و معماری ، دوره هاشو بگذرونیم انشا الله... ) نظرتون رو اگه بدونم میتونه کمکم کنه!
ممنونم:smile:

سلاممم.
خواهش میکنم.
هر چه زودتر شروع کنید بهتره.
سرفصل دروس معماری معلومه.میتونید تو نت سرچ کنید و طبق اون عمل کنید.
شروع کار با رسم فنی و ترسیم فنیه.هندسه فضایی و هندسه ترسیمی(برای بالا رفتم قدرت تجسم فضایی شما که مهترین اصول فنی معماریه) .......همزمان با اینها بحثای هنری مانند ساخت و ارائه(همون درک و بیان) رو باید پیش ببرید که میشه اصول ارائه کار و همچنین حجم سازی(همون ماکت سازی).......در مرحله بعد میتونید بحثای مربوط به اقلیم و تنظیم شرایط محیطی و تاسیسات رو پیش ببرید......مرحله بهد میشه تمرین معماری که میشه بحثای مربوط به مقدمات طراحی معماری (از قبیل آنالیز سایت و .....).......مرحله بعد هم میشه بحث طراحی معماری که بخش های مختلفی داره....همزمان با با طراحی معماری و شاید قبلش بحثای مربوط به مبانی نظری معماریه که متاسفانه تو دانشگاه خیل ضعیف روش کار میشه و خود دانشجویان هم اصلا طرفش نمیرن(به همین دلیل بعد فارغ التحصیلی تبدیل به اپراتور میشن)....من حداقل توصیه میکنم بخش عمده توانتون رو رو اون قسمت بزارید.
معماری رو باید در طول عمرتون یاد بگیرید.
موفق باشید:)

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
چه خوب !

علاوه بر چیزایی که دوستمون گفتن باید بدونید که معماری یه رشته بین رشتیه.یعنی محض نیست.رشته ای بین علوم انسانی و هنر و فنی و مهندسی.پس خیلی میتونه سخت باشه.
نگاه به خیل عظیم دانشجویان این رشته نکنید درصد خیلی بالایی از ماها نمیدونیم معماری چیه.:smile:

Bacchus

عضو جدید
درود بر دوستان

من ترم آخر لیسانس معماری هستم. برای کارآموزی چند وقت پیش چون به آثار تاریخی علاقه داشتم به میراث فرهنگی اصفهان رفتم و در یکی از پروژه ها مرمتی این سازمان مسئولِ کارگاه شدم و کارهایی نظیر متره و بر آورد را در یکی از آثاری تاریخی اصفهان انجام دادم. کارم چون خوب بود بهم از سو یک پیمانکاران پیشنهاد کار شد. حقیقتش با چند ماه گذروندن در کارگاه های مرمتی کم مردد شدم که آیا واقعا این زمینه در تخصص یک معمار هست یا نه؟! چیزی که در طول چند ماه حضور در این کارگاه برداشت کردم این بود که فضای کار خیلی مناسب یک معمار نیست و شاید اگر یک مهندس عمران در این فضا فعالیت می کرد مناسب تر بود چرا که در سایت های تاریخی شما کم ترین حق طراحی از خودتون را دارید و صرفا وظیفه دارید چیزی که هست را حفظ کنید.

کسی در حوزه مرمت هست که من را راهنمایی کنه از جو، وضعیت شغلی و آینده مرمت توضیحی به من بده؟ الان پیشنهاد کاری که به من شده می دونم بیشتر در حوزه متره و برآورد و مسئول کارگاه بودن هست. واقعا به نظرتون برای یک معمار شروع در این حوزه های کاری در مرمت مناسب هست؟ الان بازار کار مرمت چطور هست اصلا؟

حقیقتش خیلی با خودم درگیرم که کار در مرمت و به این شکل را ادامه بدم یا به دفاتر فنی برم و در طراحی داخلی و امثال این مشغول بشم. یک جورایی به هر دو هم علاقه دارم.

yaldayi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درود بر دوستان

من ترم آخر لیسانس معماری هستم. برای کارآموزی چند وقت پیش چون به آثار تاریخی علاقه داشتم به میراث فرهنگی اصفهان رفتم و در یکی از پروژه ها مرمتی این سازمان مسئولِ کارگاه شدم و کارهایی نظیر متره و بر آورد را در یکی از آثاری تاریخی اصفهان انجام دادم. کارم چون خوب بود بهم از سو یک پیمانکاران پیشنهاد کار شد. حقیقتش با چند ماه گذروندن در کارگاه های مرمتی کم مردد شدم که آیا واقعا این زمینه در تخصص یک معمار هست یا نه؟! چیزی که در طول چند ماه حضور در این کارگاه برداشت کردم این بود که فضای کار خیلی مناسب یک معمار نیست و شاید اگر یک مهندس عمران در این فضا فعالیت می کرد مناسب تر بود چرا که در سایت های تاریخی شما کم ترین حق طراحی از خودتون را دارید و صرفا وظیفه دارید چیزی که هست را حفظ کنید.

کسی در حوزه مرمت هست که من را راهنمایی کنه از جو، وضعیت شغلی و آینده مرمت توضیحی به من بده؟ الان پیشنهاد کاری که به من شده می دونم بیشتر در حوزه متره و برآورد و مسئول کارگاه بودن هست. واقعا به نظرتون برای یک معمار شروع در این حوزه های کاری در مرمت مناسب هست؟ الان بازار کار مرمت چطور هست اصلا؟

حقیقتش خیلی با خودم درگیرم که کار در مرمت و به این شکل را ادامه بدم یا به دفاتر فنی برم و در طراحی داخلی و امثال این مشغول بشم. یک جورایی به هر دو هم علاقه دارم.

سلام دوست عزیز
با توجه به اینکه شما مهندسی معماریتو تقریبا تکمیل کردی پس میشه ازت دوتا سوال کرد که :آیا میخای ارشد رو ادامه بدی یانه؟و اگه میخای ادامه بدی چه گرایشی مد نظرت هست؟
اگه میخای رشته ی معماری و طراحی رو ادامه بدی بهتره که این موقعیت شغلی که برات پیش اومده رو گذرا ببینی. و صرف یک تجربه ی عملی خوب ازش استاده کنی چون به هر حال توی کار معمار آشنایی با تخصص مرمت هم مهمه.اما بعد از اینکه تجربه ات مناسب شد برگرد به رشته ی معماریت و ارشدت رو ادامه بده که به امید خدا بتونی با این سابقه ای که داری شانس بالاتری برای کار طراحی معماری توی بازار کار داشته باشی.
اما اگه به خود مرمت علاقه داری که چه بهتر همین شغل رو بپذیر و همزمان با اون ارشدت رو مرمت انتخاب کن و پیش برو.که مطمئنا توی کارت و ارتقای اون تاثیر میذاره.
مرمت برای خانوم ها زیاد رشته ی مناسب و پر درامدی نیست.البته بستگی به شهری که قراره کار کنی هم داره. که اون شهر بافت تاریخی خوبی داشته باشه مثل همون اصفهان.
برای آقایون هم در ابتدای کار میتونن با قناعت به حقوق پایه شغلشون رو ادامه بدن.در کل مرمت به تنهایی در مقابل معماری از لحاظ موقت بازار کار در سطح پایین تریه.
اصولا خانوم هایی که مرمت خوندن به واسطه ی افرادی تونستن کار طراحی کنن و در انتها هم نیاز داشتن که تدریس انجام بدن تا بتونن از رشتشون بیشترین بهره رو ببرن.

hado_st

عضو جدید
سلام دوستان
من یه ساله درسم تموم شده و هنوز بیکارم. دیگه خسته و نا امید شدم. کد و اسکچ آپ و رویت هم بلدم :(
چیکار کنم؟؟؟

yaldayi

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من یه ساله درسم تموم شده و هنوز بیکارم. دیگه خسته و نا امید شدم. کد و اسکچ آپ و رویت هم بلدم :(
چیکار کنم؟؟؟

سلام
امیدتونو از دست ندید.امتحان نظام شرکت کردین؟میتونید توی دانشکده های و آموزشکده های فنی به عنوان استادیار همکاری کنید.دفتر مهنهدسی های زیادیم هستن که نیرو میخوان اما دنبالش نمی گردن.
چه شهری زندگی می کنید؟
می تونید اگه خیلی نیاز به درامد زایی دارید پروژه های دانشجویی بگیرید این می تونه قدم اول باشه.
اما با همه ی اینا پارتی از هر جی موثر تره.

hasanar368

عضو جدید
سلام دوستان
چیکار کنم؟؟؟
سلام. من هم دقیق مثل شما 1 سال بعد از خدمت بیکارم مکس و ویری هم بلدم ولی متاسفانه تو شهرستانا کار نیست تو تهران هم من جایی سراغ ندارم چند جا فقط رفتم سابقه 3 سال میخاستن!! اگه آدم آشنا نداشته باشه تو شرکتا کسی بهش کار نمیده به خاطر عدم سابقه. منم دیگه کم کم پشیمونم از 20 سال درس خوندن و نا امید

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام دوستان
چیکار کنم؟؟؟

سلام. من هم دقیق مثل شما 1 سال بعد از خدمت بیکارم مکس و ویری هم بلدم ولی متاسفانه تو شهرستانا کار نیست تو تهران هم من جایی سراغ ندارم چند جا فقط رفتم سابقه 3 سال میخاستن!! اگه آدم آشنا نداشته باشه تو شرکتا کسی بهش کار نمیده به خاطر عدم سابقه. منم دیگه کم کم پشیمونم از 20 سال درس خوندن و نا امید

سلامم دوستان.
بنظرم سعی کنید رو بحث ضوابط شهرداری و دستور نقشه کار کنید.چند تا نمونه کار داشته باشید از هیچی بهتره. هر چند انگیزه تو این موارد کم میشه ولی خب نا امید نشید.
میتونید از تاپیک های زیر استفاده کنید.

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...-های-مشاور-و-دفاتر-فنی)?p=7393124#post7393124

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/443014-*ضوابط-شهرداری-و-طراحی-معماری*

hasanar368

عضو جدید
سلامم دوستان.
بنظرم سعی کنید رو بحث ضوابط شهرداری و دستور نقشه کار کنید.چند تا نمونه کار داشته باشید از هیچی بهتره. هر چند انگیزه تو این موارد کم میشه ولی خب نا امید نشید.

سلام مهندس. اصلا بحث توانایی و بلد بودن نیست. اول میپرسن که چند سال سابقه داری!!! انگار خودشون از اول با سابقه شروع به کار کردن و از ابتدای تولد سابقه داشتن. تا کسی نباشه از اول دست آدم رو بگیره و آشنایی تو شرکتا نداشته باشی کار به آدم نمیدن من کسیو ندارم باور کنید اگه از اول کسی بهم میگفت شرایط اینه معماری نمیخوندم

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلامم دوستان.

سلام مهندس. اصلا بحث توانایی و بلد بودن نیست. اول میپرسن که چند سال سابقه داری!!! انگار خودشون از اول با سابقه شروع به کار کردن و از ابتدای تولد سابقه داشتن. تا کسی نباشه از اول دست آدم رو بگیره و آشنایی تو شرکتا نداشته باشی کار به آدم نمیدن من کسیو ندارم باور کنید اگه از اول کسی بهم میگفت شرایط اینه معماری نمیخوندم

سلامممم.
بله شما کاملا درست میگید.
منم همین وضعیت رو داشتم.هر جا میرفتیم سابقه کار میخواستن.یه شرکتی آگهی کرده بود که یکی میخوان آرشیکد بلد باشه.ما هم رفتیم چند ماهی با حقوق پایین کار کردیم ولی 2 سالی که اونجا بودم اندازه چندین سال برام مفید بود.
حالا خوبه شما مکس رو بلدید من فقط آرشیکد بلد بودم.
یه آلبومی از کاراتون درست کنید ایشالا حتما درست میشه.

mon-@-rchitect

عضو جدید
سلام بچه ها من تازه فارغ تحصیل شدم سابقه کاری ندارم کلا در مورد شیوه کار کردن در این رشته اطلاعاتی ندارم ی جورایی حس میکنم تو این ۴ سال چیزی از معماری نفهمیدم حالا میخوام از اول شروع کنم و بیشتر اجرایی بدونم به نظرتان چکار کنم؟پیشاپیش ممنون از راهنمایی

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
سلام بچه ها من تازه فارغ تحصیل شدم سابقه کاری ندارم کلا در مورد شیوه کار کردن در این رشته اطلاعاتی ندارم ی جورایی حس میکنم تو این ۴ سال چیزی از معماری نفهمیدم حالا میخوام از اول شروع کنم و بیشتر اجرایی بدونم به نظرتان چکار کنم؟پیشاپیش ممنون از راهنمایی

سلام عزیزم
فارغ التحصیلیتو تبریک میگم
ب نظرم این تاپیک کمکت کنه

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.p...24#post7393124

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.p...7%D8%B1%DB%8C*
:gol:

apadana34

عضو جدید
سلام . من توي انتخاب رشته هام يكي از رشته ها معماري هستش . براي اينكه بيشتر باهاش اشنا بشم مي خواستم درس يا واحدي كه من را بيشتر با اين رشته اشنا مي كنه و دورنمايي ازش بهم مي ده را معرفي كنيد تا با مطالعه اش بيشتر اشنابشم و ببينم ايا مي تونم انتخابش كنم يا نه. مي تونيد راهنمايي كنيد و معرفي كنيد؟ ممنون(هدف اشنايي با رشته اس)

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام . من توي انتخاب رشته هام يكي از رشته ها معماري هستش . براي اينكه بيشتر باهاش اشنا بشم مي خواستم درس يا واحدي كه من را بيشتر با اين رشته اشنا مي كنه و دورنمايي ازش بهم مي ده را معرفي كنيد تا با مطالعه اش بيشتر اشنابشم و ببينم ايا مي تونم انتخابش كنم يا نه. مي تونيد راهنمايي كنيد و معرفي كنيد؟ ممنون(هدف اشنايي با رشته اس)

سلام دوست عزیز.
رشته معماری گستردگی زیادی داره.از علوم انسانی تا مهندسی و هنر.
ولی واسه آشنایی و اینکه یه دیدی نسبت بهش پیدا کنید بهترن منبع کتاب های هنرستانه.در حد نقشه کشی خیلی خوب توضیح داده.
کتابایی مانند:
نقشه کشی معماری
آشنایی با طراحی معماری
عناصر و جزئیات
آشنایی با معماری جهان
هنرهای تجسمی
مواد و مصالح
یه کتابی در مورد معماری ایران هم دارن.

دروس اصلی این رشته 6 طرح معماریه.که ترم 4 بهتون طراحی معماری 1 رو ارائه میدن.تا ترم 8 که طرح معماری 5 رو باید پاس کنید.1 طرح هم بعنوان پایان نامه.
هر طرح یه موضوع داره.(مثلا طراحی معماری میتونه مسکونی باشه)
مهمترین واحد مبانی نظری معماریه.
یه سری مباحث سازه ای و تاسیساتی و تنظیم شرایط محیطی هم داره.
واحدهایی در مورد جزئیات اجرایی و طراحی فنی هم خواهید داشت.
واحد هایی درمورد معماری ایر ن قبل و بعد از اسلام و معماری جهان هم باید پاس کنید.
مابقی واحد ها مربوط میشه به ارائه کار(نقشه کشی و طراحی فنی و درک و بیان و ماکت سازی و .....)

بالا