مشاوره و راهنمایی درسی و شغلی معماران

مشاوره و راهنمایی درسی و شغلی معماران

• مجموع رای دهندگان
    322
  • نظرسنجی بسته .

maryam-mym

عضو جدید
من هرجوری شده باید شریعتی دربیاااام:-(
ولی نمیدونم روزی چن ساعت بخونم کدوم درسارو ببشتر بخونم...اونایی که شریعتی دراومدن رتبشون چند بوده..و کلی سواله دیگه...:-(

jhangard

کاربر بیش فعال
دوستان بین دانشکده های فنی حرفه ای دولتی، یزد و کاشان و همدان؛ برای کارشناسی ناپیوسته کدوم در مجموع بهتره لطفا نظر بدین راهنمایی کنید؟ من الان هر کدوم ازین سه تا رو انتخاب کنم میتونم برم رتبم پایینه.​

آخرین ویرایش:

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
دوستان بین دانشکده های فنی حرفه ای دولتی، یزد و کاشان و همدان؛ برای کارشناسی ناپیوسته کدوم در مجموع بهتره لطفا نظر بدین راهنمایی کنید؟ من الان هر کدوم ازین سه تا رو انتخاب کنم میتونم برم رتبم پایینه.​

اگر منظور ِ شما از همدان ، دانشگاه بوعلی هستش ، که بسیار عالی هست و سطح ِ معماری دانشکده ی معماریش ، top هستش ؛ با اساتید عالی و دانشجویان کوشا، و بناهای مطرح زیادی در سطح شهر که فقط برای دانشجوهای معماری تعمیر و نگهداری ش میکنن .
در مورد دانشگاه های یزد و کرمان اطلاعات زیادی ندارم ، اما قطعا به قول زنده یاد استاد دکتر پیرنیا ،دانشجوی معماری در شهرهایی مثل یزد و کاشان ادب یاد میگیره ؛ ادب ِ معماری ( از شیوه ی معماری ِ بناهای اونجا).
اما خب سطح و نوع دانشگاههای این دو شهر هم مهم هست که در این مورد امیدوارم دوستان نظر بدن .
با آرزوی موفقیت . . .:gol:

memari1900

عضو جدید
بچه ها دانشگاه هنر و معماری پارس تهران یا دانشگاه رسام کرج؟کدوم بهتر؟؟؟:surprised:

memari1900

عضو جدید
راستی یه سوال دیگه.خییییلیییی برام مهم. من از طرف یکی از اشنایانم دعوت به کار شدم.برا نظارت!خخخخخ.هیچی از نظارت هم نمیدونم!!:surprised:کسی هست راهنماییم کنه چکار کنم؟؟؟؟ فردا باید برم نظام مهندسی مدارکم و قراردادی که با شرکت بستم ببرم فک کنم باید اونجا ثبت شه.حالا برا نظارت اگر کسی تجربه اش داته راهنماییم کنه ممنون میشم:redface:

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
راستی یه سوال دیگه.خییییلیییی برام مهم. من از طرف یکی از اشنایانم دعوت به کار شدم.برا نظارت!خخخخخ.هیچی از نظارت هم نمیدونم!!:surprised:کسی هست راهنماییم کنه چکار کنم؟؟؟؟ فردا باید برم نظام مهندسی مدارکم و قراردادی که با شرکت بستم ببرم فک کنم باید اونجا ثبت شه.حالا برا نظارت اگر کسی تجربه اش داته راهنماییم کنه ممنون میشم:redface:

سلام.
اولین کاری که شما واسه نظارت بر حسن انجام کار باید بدونید تطبیق نقشه ها با اجراست.همین کلی شمارو جلو میندازه.مباحث ملی رو بخونید.نشریه 55 هم خوبه.
حالا این ساختمانی که میخواید ناظرش باشید چی هست؟
باید مورد به مورد بیاید اینجا تا بهتون کمک کنیم.مثلا تو تخریب(اگه تخریب هم دارید)یه سری نکاتی هست.تو گود برداری و فنداسیون و اسکلت و ...هر کدوم مسائل مربوط به خودشون رو دارن.

آخرین ویرایش:

ms.shahzad

عضو جدید
من هرجوری شده باید شریعتی دربیاااام:-(
ولی نمیدونم روزی چن ساعت بخونم کدوم درسارو ببشتر بخونم...اونایی که شریعتی دراومدن رتبشون چند بوده..و کلی سواله دیگه...:-(

سلام دوستم، مریم جان
من امسال کنکور دادم و رتبه ها 2150 شد و غیر انتفاعی قزوین قبول شدم!
البته ناگفته نماند اصلا درس نخونده بودم و قرارمون همون بود که دست جمعی علمی کاربردی درس بخونیم.
...و اما برای اطلاع شما بگم که روزانه شریعتی آخرین رتبه ای که گرفته بود 22 و شبانه 48 بود!!
من فن ساختمان رو 26% و مبانی نظری وتئوری معماری 23% و تقریبا بقیه رو صفر
پس نا امید نباش اگه بخوای کنکور سختی نیست! میتونه قبول بشی.
موفق باشی

memari1900

عضو جدید
من دانشجو هستم دو ترم اخر!من به عنوان مهندس ناظر که نیستم .در اصل معاون ناظرم.این کارای که گفتید و باید انجام بدم؟:surprised::)

memari1900

عضو جدید
سلام.
اولین کاری که شما واسه نظارت بر حسن انجام کار باید بدونید تطبیق نقشه ها با اجراست.همین کلی شمارو جلو میندازه.مباحث ملی رو بخونید.نشریه 55 هم خوبه.
حالا این ساختمانی که میخواید ناظرش باشید چی هست؟
باید مورد به مورد بیاید اینجا تا بهتون کمک کنیم.مثلا تو تخریب(اگه تخریب هم دارید)یه سری نکاتی هست.تو گود برداری و فنداسیون و اسکلت و ...هر کدوم مسائل مربوط به خودشون رو دارن.
شرمنده جناب مهندس سریع و مختصر سوال پرسیدم. اول اینکه از لطف و پیگیریتون واقعا ممنونم. و یه مشکلی امروز برا من پیش اومد.مهندس شرکت با کار من موافقت کرد.یعنی گفت مشکلی نداره که دانشجویی.اما مدارکمو که بردم امروز سازمان نظام مهندسی قبول نکرد گفت نباید دانشجو باشی و با ید فارق التحصیل شده باشی.حتی بهش گفتم من پرسیدم گفتن مشکلی نداره گفت اگر میشه به اون کسی که میگه میشه بگو بیاد کارتو انجام بده!!! اعصاب نداشت! اما من دانشجو ها ناظر زیادی دیدم!پس چکار میکنن اونا؟؟؟؟ ایا راهی هست؟ بنظرم رسید که مدرک کاردانیم و ببرم اخه گفت باید گواهی فارق التحصیلی بیاری. بنظرتون مدرک کاردانی رو قبول میکنن؟؟؟؟؟؟؟؟ و در جواب سوالتون این ساختمون مسکونی هست

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
شرمنده جناب مهندس سریع و مختصر سوال پرسیدم. اول اینکه از لطف و پیگیریتون واقعا ممنونم. و یه مشکلی امروز برا من پیش اومد.مهندس شرکت با کار من موافقت کرد.یعنی گفت مشکلی نداره که دانشجویی.اما مدارکمو که بردم امروز سازمان نظام مهندسی قبول نکرد گفت نباید دانشجو باشی و با ید فارق التحصیل شده باشی.حتی بهش گفتم من پرسیدم گفتن مشکلی نداره گفت اگر میشه به اون کسی که میگه میشه بگو بیاد کارتو انجام بده!!! اعصاب نداشت! اما من دانشجو ها ناظر زیادی دیدم!پس چکار میکنن اونا؟؟؟؟ ایا راهی هست؟ بنظرم رسید که مدرک کاردانیم و ببرم اخه گفت باید گواهی فارق التحصیلی بیاری. بنظرتون مدرک کاردانی رو قبول میکنن؟؟؟؟؟؟؟؟ و در جواب سوالتون این ساختمون مسکونی هست

سلام.
خواهش میکنم.
اینکه جزئیات رو میپرسم واسه اینه که بتونم بهتر کمکتون کنم.
خب اگه دانشجویید رسما نمیتونید نظارت کنید.
اونایی که میگید دارن نظارت میکنن کمک ناظرن.ابنا لازم نیست به نظام مهندسی ارجاع داده بشن.منظورم اینه که لازم نیست نظام مهندسی بدونه.
در اصل اسم اون ناظر اصلی باید رد بشه.
مدرک کاردانی تون رو ببرید شاید قبول کردن.
سوال من اینه که واسه چی شما باید به نظام مهندسی معرفی بشید؟مگه قرار نیست کمک ناظر باشید؟

آخرین ویرایش:

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام خسته نباشین

ببخشید یک مهندس معمار در شهرداری چه کارهایی میتونه انجام بده و چه وظایفی بر عهده ش هست...؟

ممنون

سلاممم.
اگه منظورتون خود شهرداریه باید بگم که شهرداری بخش های مختلفی داره:
مهمترینش شورای معماریه که تو بعضی طرح های خاص و مشکل دار نظر میده.یا تو تدوین طرح تفصیلی دخیله.این شورا زیر مجموعه معاونت شهرسازیه.
بخش های دیگه ای هم هست.
دفاتر خدمات الکترونیک هم هست که یه جورایی خصوصی هستن ولی زیر مجموعه شهرداری بحساب میان.اونجا بچه های معماری کار کنترل نقشه ها و همچنین بازرسی های قبل و بعد از ساخت(جهت صدور پایان نامه و پایان کار) رو انجام میدن.تو این دفاتر کار معمارا بیشتره.

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلاممم.
اگه منظورتون خود شهرداریه باید بگم که شهرداری بخش های مختلفی داره:
مهمترینش شورای معماریه که تو بعضی طرح های خاص و مشکل دار نظر میده.یا تو تدوین طرح تفصیلی دخیله.این شورا زیر مجموعه معاونت شهرسازیه.
بخش های دیگه ای هم هست.
دفاتر خدمات الکترونیک هم هست که یه جورایی خصوصی هستن ولی زیر مجموعه شهرداری بحساب میان.اونجا بچه های معماری کار کنترل نقشه ها و همچنین بازرسی های قبل و بعد از ساخت(جهت صدور پایان نامه و پایان کار) رو انجام میدن.تو این دفاتر کار معمارا بیشتره.
ممنون اقا فرزاد...
خب این شورای معماری و اونایی که تو خود شهرداری اند چکار میکنند...: تو بعضی طرح های خاص و مشکل دار نظر میده
مورد خاصی هست که باید بلد باشن؟

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
ممنون اقا فرزاد...
خب این شورای معماری و اونایی که تو خود شهرداری اند چکار میکنند...: تو بعضی طرح های خاص و مشکل دار نظر میده
مورد خاصی هست که باید بلد باشن؟

خواهش میکنم.
عمده اونایی که تو معاونت شهرسازی هستن میتونن بچه های معماری و شهرسازی باشن.
مثلا یه بخشی داره این معاونت به اسم بر و کف.پرونده شما قبل از دستور نقشه میره اونجا....اونجا پهنه و گذر و اصلاحی زمینتون رو تعیین میکنن.
بعد از تعیین این برو کف مثلا شما میرید اعتراض میکنید که پیشرویتون از همسایه کمتر شده...یعنی ساختمان شما عقب تر از ساختمان همسایه قرار میگیره (بفرض همسایه تخلف نکرده باشه)اون موقع شما نقشتون رو با پیشروی بیشتر از دستور نقشه ترسیم میکنید و میفرستید شورای معماری و اونا نظر میدن........این فقط یه مثال بود....حوزه کاریشون وسیع تره.کلا رو طرح های معماری نظر میدن(البته نه ساختمان های معمولی)
چیزی که اونا بلدن :
-ظوابط شهرداری(بیس ظوابط شهرداری مبحث 4 مقررات ملی)
-ظوابط آتش نشانی
-تسلط کامل رو طرح تفصیلی
-مسائل مربوط به معماری و بلند مرتبه سازی و ...
.
.
.
شهرداری معاونت های دیگه هم داره.مثلا معاونت فضای سبز و ...اونا هم ممکنه از بچه های معماری استفاده بشه.
ممکنه جاهای دیگه هم استفاده کنن بطوری غیر تخصصی.
از وقتی که این دفاتر خدمات الکترونیک تو تهران بوجود اومده اونجا بیشتر استفاده میشه از مهندسین معمار.اونجا ظوابط رو کامل آموزش میدن بعد آزمون میگیرن و هر کی قبول شد بهش یوزر-پسوورد میدن که به یه سری پرونده ها و سایت ها دسترسی پیدا میکنن.

art-s

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان.
اینجا کسی تو زمینه فروش متریال و مصالح ساختمانی تجربه و اطلاعات نداره؟
با تکیه به مهندسی صرف که نمی شه غم نان رو برطرف کرد.خیلی وقته تو فکر مصالح ساختمانی هستم. نرده استیل-سنگ نما - کامپوزیت و.... نوع متریال ها رو زیاد تحقیق نکردم.فعلن مشغول نت گردی هستم.
اگه تجربه ای دارید ممنون میشم به اشتراک بزارید

chekonam

عضو جدید
باسلام

خیلی موضوع خوبی رو مطرح کردی .موضوعی که جای بحثش زیاده .من خودم ترم 4 بودم که رفتم سر کار.اونم به واسطه آشنایی .کلاسهای دانشگاه هم بود و خلاصه سر کار راه میومدن باهام.ولی چیزی که مهم بود اینکه اطلاعاتی که از دانشگاه داشتم واقعا کافی نبود.کارهای بیرون با کارهای دانشگاه واقعا متفاوته و خلاصه یکی دو ماهی طول کشید تا رو فرم اومدم و تونستم مستقیما با کارفرماها صحبت کنم و اینو بگم زمان میبره تا بتونی طرح های قابل قبولی بزنی و باید حسابی تلاش کنی. الان که 3 ساله کار می کنم واقعا به این نتیجه رسیدم که در حین تحصیل رشته معماری باید کار هم بکنی تا بتونی خودت را با جو بیرون هم هماهنگ کنی.

فکر کنم خیلی حرف زدم .بهتره برم.اگه سوالی داشتین خوشحال می شم کمکتون کنم.:gol:

سلام به دوستان عزیز
درجواب شما جاداره بگم شما کارمرتبط با رشته نشون بده من باکله میرم
من 3ساله دنبال کارمیگردم ولی گیرنیومد برای همین نمایندگی پیام کوتاه گرفتم
به نظرم رشته مزخرفی رفتم چون کسایی رودیدم که دررشته های دیگه خیلی راحت کارگیرآوردن حالاکلی هم درامد دارن البته
شغل من کم درامد نیست ولی شغل موردعلاقه ام نبوده ونیست
برای همین میگم اگرراهی بلدی بگو من میرم
ولی بااوضاع فعلی ملت فقط دنبال یکین که مفت کار کنه هرچندمن که دنبالش رفتم طرف باپررویی تمام گفته500هزارتومن بده بزارم3ماه بیایی سرکار حقوق هم نمیدم
واقعا ادم چی بگه حالابلفرض رفتیم چی یادمیگیریم؟ بااین کارا فقط وقتوعمرمونوحیف میکنیم
به نظرمن هنوز زوده رشته تونوعوض کنین مثل من الاف نشین

jhangard

کاربر بیش فعال
سلام به دوستان عزیز
درجواب شما جاداره بگم شما کارمرتبط با رشته نشون بده من باکله میرم
من 3ساله دنبال کارمیگردم ولی گیرنیومد برای همین نمایندگی پیام کوتاه گرفتم
به نظرم رشته مزخرفی رفتم چون کسایی رودیدم که دررشته های دیگه خیلی راحت کارگیرآوردن حالاکلی هم درامد دارن البته
شغل من کم درامد نیست ولی شغل موردعلاقه ام نبوده ونیست
برای همین میگم اگرراهی بلدی بگو من میرم
ولی بااوضاع فعلی ملت فقط دنبال یکین که مفت کار کنه هرچندمن که دنبالش رفتم طرف باپررویی تمام گفته500هزارتومن بده بزارم3ماه بیایی سرکار حقوق هم نمیدم
واقعا ادم چی بگه حالابلفرض رفتیم چی یادمیگیریم؟ بااین کارا فقط وقتوعمرمونوحیف میکنیم
به نظرمن هنوز زوده رشته تونوعوض کنین مثل من الاف نشین
خیلی دید تیره و تاری داری دوست عزیز حالا چون شما تو رشته تحصیلیت کار مناسب پیدا نکردی، نمیتونی برای بقیه هم نسخه بپیچی رشتشونو عوض کنن!
اتفاقا کمتر رشته ای مثل معماری این همه گستردگی و تنوع کار داره... همیشه هم براش کار و بازار هست. همیشه" منتها
هرکاری از صفر شروع بشه زحمت و دوندگی و پادویی داره تا به جایگاه مناسب و پایدار و درآمدزایی خوب برسه. مگه اینکه سرمایه خوب آدم داشته باشه که اون بحثش جداست.
کارآموزی هم جزو همین مشقاته برا کار معماری باید تحمل کرد(البته پیش معمار و شرکت حسابی) و بدون چشمداشت فقط یاد گرفت...(بیگاری فرق داره فقط حمالیه بدون درآمد. کارآموزی یادگیریه بدون درآمد!) بعدش وارد شد و کار کرد و اعتبار پیدا کرد و بعدش کار از در و دیوار برا "معمار با سواد" میاد...

chekonam

عضو جدید
خیلی دید تیره و تاری داری دوست عزیز حالا چون شما تو رشته تحصیلیت کار مناسب پیدا نکردی، نمیتونی برای بقیه هم نسخه بپیچی رشتشونو عوض کنن!
اتفاقا کمتر رشته ای مثل معماری این همه گستردگی و تنوع کار داره... همیشه هم براش کار و بازار هست. همیشه" منتها
هرکاری از صفر شروع بشه زحمت و دوندگی و پادویی داره تا به جایگاه مناسب و پایدار و درآمدزایی خوب برسه. مگه اینکه سرمایه خوب آدم داشته باشه که اون بحثش جداست.
کارآموزی هم جزو همین مشقاته برا کار معماری باید تحمل کرد(البته پیش معمار و شرکت حسابی) و بدون چشمداشت فقط یاد گرفت...(بیگاری فرق داره فقط حمالیه بدون درآمد. کارآموزی یادگیریه بدون درآمد!) بعدش وارد شد و کار کرد و اعتبار پیدا کرد و بعدش کار از در و دیوار برا "معمار با سواد" میاد...

حرف شما تایه جاییش درسته ولی اینکه تویه شرکت بری کاراموزی بیشترشانسیه دیگه خودم هیچ
دوستان دیگه مودیدم که فقط برای به قولی یادگیری رفتن جاروکشی هنوزم بیکارن من که
شمامیگی بدبین ماهی بالای10تومن درامددارم ولی اونایی ادامه دادن چطور!
حداقل باید15سال سابقه کارداشته باشن تا بتونن یه کاربادرامد معمولی داشته باشن
تازه اگرکارشون به شرکتای درحال ورشکستگی نخوره وحقوق بگیرن
شما زیادی موضوعواسون گرفتی حتی برای کارآموزی هم هرشرکتی قبول نمیکنه بری اونایی هم که واقعا کار یادمیدن انگشت شمارن
خیلیاشون فقط درحداینکه یه جاروبکشی وازاین کارا تازه اونم بامنت میزارن بری پیششان
حالابااین کارآموزی آخرش میخوایم چی یادبگیریم ؟
ماشاالله رشته بدی نیست ولی درصورتی که یه سابقه کار درستوحسابی داشته باشی یابتونی جورش کنی
این رشته برای من که فقط اتلاف وقت بود انشالله که برای بقیه اینطوری نباشه

آخرین ویرایش:

raha pania

کاربر بیش فعال
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...آزاد-تا-ناپیوسته-سراسری?p=7255035#post7255035

*Maedeh.archi*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حرف شما تایه جاییش درسته ولی اینکه تویه شرکت بری کاراموزی بیشترشانسیه دیگه خودم هیچ
دوستان دیگه مودیدم که فقط برای به قولی یادگیری رفتن جاروکشی هنوزم بیکارن من که
شمامیگی بدبین ماهی بالای10تومن درامددارم ولی اونایی ادامه دادن چطور!
حداقل باید15سال سابقه کارداشته باشن تا بتونن یه کاربادرامد معمولی داشته باشن
تازه اگرکارشون به شرکتای درحال ورشکستگی نخوره وحقوق بگیرن
شما زیادی موضوعواسون گرفتی حتی برای کارآموزی هم هرشرکتی قبول نمیکنه بری اونایی هم که واقعا کار یادمیدن انگشت شمارن
خیلیاشون فقط درحداینکه یه جاروبکشی وازاین کارا تازه اونم بامنت میزارن بری پیششان
حالابااین کارآموزی آخرش میخوایم چی یادبگیریم ؟
ماشاالله رشته بدی نیست ولی درصورتی که یه سابقه کار درستوحسابی داشته باشی یابتونی جورش کنی
این رشته برای من که فقط اتلاف وقت بود انشالله که برای بقیه اینطوری نباشه
:w22::w22::w05:

mrm73

عضو جدید
سلام خدمت معمارن عزیر من یه سوال داشتم.من ترم اول دانشگاه هستم و هندسه کاربردی نظری که یه واحده رو رد شدم یعنی استاد 4 نفر رو رد کرده بود بعد رفتیم خواهش کردیم که ما رو قبول کنه و اونم قبول کرد ولی حواسش نبود که 4 نفریم و 3 نفر دیگه رو قبول کرد و منو رد کرد.حالا سوال من اینجاست هندسه نظری پیش نیاز هندسه مناظره.چرا دانشگاه اجازه نمیده این دو تا رو هم نیاز کنم؟سوال دومم اینه که آیا هندسه مناظر پیش نیاز مقدمات طراحی 2 هست یا خیر؟توی چارت اموزشی که به ما دادن زده هست ولی جاهای دیگه بهم گفتن نیست.چون اگه باشه من قشنگ یه ترم عقب میمونم.ممنون میشم جوابمو بدین

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من مدرک کارشناسی پیوسته دارم
مهرماه دانشگاه علمی-کاربردی کاردانی ب کارشناسی ثبت نام کردم
قبل ثبت نام با ریاست واحد استان خراسان رضوی حضورا صحبت کردم ک چون لیسانس دارم میتونم مجددا کاردانی ب کارشناسی بخونم؟؟؟ گفت آره.معدل کارشناسیت ب جای کاردانی حساب میشه.مشکلی هم نداره
موقه ثبت نام آموزش گفت نمیشه. رفتم با ریاست دانشگاهمون صحبت کردم گفت اصلا مشکلی نداره و با آموزش صحبت کرد ک از واحد استان خراسان شمالی نامه بگیرن ک موقه فارغ التحصیلی مشکلی پیش نیاد
حالا ک 1ترم گذشته آموزش بم گفت نمیتونم انتخاب واحد کنم چون ثبت نامم مشکل داره
اون موقه تلفنی استعلام گرفتن واحد استان اوکی داده اما اینا پیگیری نکردن و نامه نگرفتن
حالا واحد استان میگه ک نمیتونستن ثبت نامم کنن !!!
روز اولین امتحانم این موضوعو بهم گفتن و نمیزاشتن امتحان بدم ک با ریاست صحبت کردموامتحانامو دادم
اما الان هیچکدومشون پاسخگو یستن
توپو میندازن تو زمین هم...:cry:

دوستان هرکی دراین زمینه اطلاعاتی داره ک میتونه کمکم کنه تروخدا بگه...
امروز تلفنی با واحد مشهد صحبت کردم گفت ب واحد خراسان شمالی مربوط میشه و اونا باید نامه بدن و آموزش باید پیگیرش باشه
بنظرتون چیکار کنم؟؟؟
من حتی حاضرم مدرک کارشناسی قبلیمو معادل کاردانی کنن اما بتونم ادامه بدم...:cry:

kavoosrahmani

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من مدرک کارشناسی پیوسته دارم
مهرماه دانشگاه علمی-کاربردی کاردانی ب کارشناسی ثبت نام کردم
قبل ثبت نام با ریاست واحد استان خراسان رضوی حضورا صحبت کردم ک چون لیسانس دارم میتونم مجددا کاردانی ب کارشناسی بخونم؟؟؟ گفت آره.معدل کارشناسیت ب جای کاردانی حساب میشه.مشکلی هم نداره
موقه ثبت نام آموزش گفت نمیشه. رفتم با ریاست دانشگاهمون صحبت کردم گفت اصلا مشکلی نداره و با آموزش صحبت کرد ک از واحد استان خراسان شمالی نامه بگیرن ک موقه فارغ التحصیلی مشکلی پیش نیاد
حالا ک 1ترم گذشته آموزش بم گفت نمیتونم انتخاب واحد کنم چون ثبت نامم مشکل داره
اون موقه تلفنی استعلام گرفتن واحد استان اوکی داده اما اینا پیگیری نکردن و نامه نگرفتن
حالا واحد استان میگه ک نمیتونستن ثبت نامم کنن !!!
روز اولین امتحانم این موضوعو بهم گفتن و نمیزاشتن امتحان بدم ک با ریاست صحبت کردموامتحانامو دادم
اما الان هیچکدومشون پاسخگو یستن
توپو میندازن تو زمین هم...:cry:

دوستان هرکی دراین زمینه اطلاعاتی داره ک میتونه کمکم کنه تروخدا بگه...
امروز تلفنی با واحد مشهد صحبت کردم گفت ب واحد خراسان شمالی مربوط میشه و اونا باید نامه بدن و آموزش باید پیگیرش باشه
بنظرتون چیکار کنم؟؟؟
من حتی حاضرم مدرک کارشناسی قبلیمو معادل کاردانی کنن اما بتونم ادامه بدم...:cry:

سلام دوست عزيز.
همه دوست دارن پيوسته بخونن،شما برعكسي...
خب چرا تلاش نميكني براي ارشد

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
سلام دوست عزيز.
همه دوست دارن پيوسته بخونن،شما برعكسي...
خب چرا تلاش نميكني براي ارشد

سلام
من ی لیسانس پیوسته دارم
کاردانی ب کارشناسی شرکت کردم ک 4سال از عمرمو باز نذارم
اما اگه میدونستم احتمال این اتفاق هست از کاردانی شروع میکردم...
ارشد معماری خیلی سخته بخصوص واسه من ک پلان کشیدنو هم بلد نبودم!!!

Harvard_eng

کاربر بیش فعال
سلام
من ی لیسانس پیوسته دارم
کاردانی ب کارشناسی شرکت کردم ک 4سال از عمرمو باز نذارم
اما اگه میدونستم احتمال این اتفاق هست از کاردانی شروع میکردم...
ارشد معماری خیلی سخته بخصوص واسه من ک پلان کشیدنو هم بلد نبودم!!!

ببخشیدا ولی به نظرم کار خوبی نکردین ارشد MBA رو رها کردین بعد اومدین عملی کاربردی کاردانی به کارشناسی معماری خوندن
شما می تونستید ارشد معماری شرکت کنید بعد با چندتا کلاسهایی که بیرون هست و مطالعاه چندتا کتاب و یه خورده جمع کردن اطلاعات تو ارشد موفق بشین چون الان طرف لیسانس حقوق داره اما ارشدش رو معماری می گیره خیلی جالبه نه؟؟؟؟
به نظرم این یه جورهایی از این شاخه به اون شاخه پریدنه!!!!!!!!!

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
ببخشیدا ولی به نظرم کار خوبی نکردین ارشد MBA رو رها کردین بعد اومدین عملی کاربردی کاردانی به کارشناسی معماری خوندن
شما می تونستید ارشد معماری شرکت کنید بعد با چندتا کلاسهایی که بیرون هست و مطالعاه چندتا کتاب و یه خورده جمع کردن اطلاعات تو ارشد موفق بشین چون الان طرف لیسانس حقوق داره اما ارشدش رو معماری می گیره خیلی جالبه نه؟؟؟؟
به نظرم این یه جورهایی از این شاخه به اون شاخه پریدنه!!!!!!!!!

از اسکیسش ترسیدم...
اما الان اگه مشکلم حل نشه وقت و انرژیمو میذارم واسه ارشد معماری
راجب MBA هم ب اندازه کافی خلاف جهت استعداد و علاقم حرکت کردم(دبیرستان ریاضی-دانشگاه سخت افزار... بس بود دیگه!)

*Maedeh.archi*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
از اسکیسش ترسیدم...
اما الان اگه مشکلم حل نشه وقت و انرژیمو میذارم واسه ارشد معماری
راجب MBA هم ب اندازه کافی خلاف جهت استعداد و علاقم حرکت کردم(دبیرستان ریاضی-دانشگاه سخت افزار... بس بود دیگه!)

الانم میتونید ارشد معماری شرکت کنیدو تو این فرصت چند تا دوره اسکیس برید
اصـــلا کاری نداره اسکیس!حیفه بخاطرش از کاردانی شروع کنید!

MaRaL.arch

کاربر ممتاز

الانم میتونید ارشد معماری شرکت کنیدو تو این فرصت چند تا دوره اسکیس برید
اصـــلا کاری نداره اسکیس!حیفه بخاطرش از کاردانی شروع کنید!

واسه ارشد93 پیگیر ثبت نام هستم.ثبت نامش آبان93 باشه فک کنم
اما اگه مشکلی پیش نیاد تا اون موقع لیسانسمو میتونم بگیرم
اگه همون مرداد ک ثبت نام کردن میگفتن نمیشه ارشد امسال شرکت میکردم...:mad::(

mars

کاربر بیش فعال
سلام
برو اپارات آپارات احسان طایفه رو سرچ کن کلیپ خوبی داره.
اسکیس آره حق با تو چون سخته ولی فقط تمرین زیاد میخواید.
باید از پایه شروع کنی چون صفری
ولی فکر نکن همه از تو بهتربن من لیسانشو دیدیم ک واقعا در حد دیپلمم نیست

mars

کاربر بیش فعال
واسه ارشد93 پیگیر ثبت نام هستم.ثبت نامش آبان93 باشه فک کنم
اما اگه مشکلی پیش نیاد تا اون موقع لیسانسمو میتونم بگیرم
اگه همون مرداد ک ثبت نام کردن میگفتن نمیشه ارشد امسال شرکت میکردم...:mad::(
سلام
برو اپارات آپارات احسان طایفه رو سرچ کن کلیپ خوبی داره.
اسکیس آره حق با تو چون سخته ولی فقط تمرین زیاد میخواید.
باید از پایه شروع کنی چون صفری
ولی فکر نکن همه از تو بهتربن من لیسانشو دیدیم ک واقعا در حد دیپلمم نیست

بالا