مشاوره و راهنمایی درسی و شغلی معماران

مشاوره و راهنمایی درسی و شغلی معماران

• مجموع رای دهندگان
    322
  • نظرسنجی بسته .

F.A.R.Z.A.D

متخصص مباحث اجرایی معماری , متخصص نرم افزار Archi
کاربر ممتاز
یعنی همه مثل "زاها حدید" و تیمش هم باشیم با این سلایق کارفرمایان و مردم، معماری ایران بهتر از این نمیشه مگه در موارد خیلی خاص مثل پردیس سینما ملت تهران... معماری نمایش فرهنگ و تمدن مردم در هر دورانه. معمار فقط عمله ی ماجراست.

بله دقیقا درست میگید.خب معمار هم که نمیتونه واسه دل خودش فقط طراحی کنه.ولی بازم تو کارای دولتی یکم شرایط بهتره.

نهایت کاری که معمار باید انجام بده مشورت دادنه.هم تو بحث معماری هم سازه.
چند روز پیش با یه کارفرما صحبت میکردیم میگفت میخوام اسکلت ساختمونم بتنی باشه(حالا خودش هم قرار نبود بسازه که بگیم واسه هزینش میگه....کار سرمایه گذار داشت)بهش گفتیم واسه چی؟گفت چون میخوام ساختمون محکم باشه!!!!این یعنی که اسکلت فلزی با اون همه مزیتش محکم نیست...

تو بحث معماری هم همینه.الان آجر آذرخش یه شرکت بین المللیه که به خیلی از کشور ها داره آجر صادر میکنه اونم با تنوع خیلی زیاد تو طرح و رنگ.....ولی تا به ملت میگی براتون نما آجری طراحی کنیم میگن نههههههههه مگه میخوایم مسجد بسازیم در صورتی که تو کشورای همسایه با همین آجرا نماهای خیلی خیلی زیبایی طراحی و اجرا میکنن.

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام بر تمامب دوستان یه سوال دارم شاید قبلا کسی هم این سوال رو پرسیده اگه این طوریه راهنماییم کنیین از اونجا جواب بگیرم من یه مدته تو دفتر فنی کار میکنم ولی کارش رو اصلا خوب نمیببینم چون تجربه خاصی نداره اصلا. خودم هم هم این ترم درسم تو مقطع کارشناسی تموم میشه تو این تبریز بزرگم هرچی دنبال کار تو شرکت مشاور میگردم پیدا نمیکنم شما ها بگین چطوری تو مشاور کار پیدا کنم یا یه شرکت پیمانکاری چون اطلاعات اجراییم هم بد نیس.ممنون میشم راهنماییم کنین چون اگه بتونم تا بهمن کار پیدا کنم ارشد میخونم بعد میرم سربازی
سلام.
تو این مقطعی که هستید دفتر خیلی خوبه دوست عزیز.شاید کارایی که میکنید خیلی براتون پیش پا افتاده باشه ولی همین هم براتون تجربه ای هست واسه اینکه در آینده با مشاور کار کنید.
ببینید کاری که مشاور انجام میده(مشاور معماری و سازه) در زمینه طراحی فاز صفر ،فاز یک و فاز دو و همچنین کارای دکوراتیو(البته اینم جز فار دو حساب میشه).فاز صفرو که مشاورای بزرگ اونم واسه کارای بزرگ انجام میدن ولی واسه فاز یک(که کار اصلی شرکتای مشاوره) اگه بخواید با این شرکتا همکاری کنید باید ظوابط طراحی شهرداری و ...رو بدونید و نمونه کار داشته باشید.تو کارای دکوراتیو هم حداقلش اینه که مادلینگ و رندر کار کرده باشید و نمونه کار داشته باشید.
بحث اجرا که کلا به داشتن تجربه کاری وابسطه ست.چون بحث اجرا گستردست و فقط دونستن همین نکات اجرایی نیست.باید توان مدیریت کارگاه(حالا یا کل کارگاه یا بخشی از اون)داشته باشید و این جر با تجربه بدست نمیاد.دفاتر فنی کارگاه هم هست که کار اصلیشون ادیت نقشه ها و متره و برآورده.

REZA RS

عضو جدید
مرسی دوست عزیز از راهمماییت ولی مشکل اینکه این دفتر اسمن دفتر فنی فقط نقشه های معماری مسکونی اونم تا 8 طبقه طراحی میکنن طرحم از خودشونه واسه همون میگم تجربه نمیشه به دست آورد

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
مرسی دوست عزیز از راهمماییت ولی مشکل اینکه این دفتر اسمن دفتر فنی فقط نقشه های معماری مسکونی اونم تا 8 طبقه طراحی میکنن طرحم از خودشونه واسه همون میگم تجربه نمیشه به دست آورد

یعنی خودشون طراحی میکنن و شما فقط نقشه کشی یا طراحی های فاز دومش رو انجام میدید؟
اگه اینطور هم باشه خوبه.خب شما الان نگاه میکنید به طراحی هاشون و میگید خب چیکار داره طراحی کردن این پلان ها ولی باید اینو بدوید که رعایت و همچنین تامین پارکینگ همین کارایی که میگید نیاز به تجربه داره.
الان چون مسئله حل شده شاید بنظرتون کار خاصی نکردن ولی اگه بخواید از اول خودتون طراحی کنید میبینید که خیلی مشکل خواهید داشت.
خیلی نگران نباشید وضعیت خوبی دارید.اگه میخواید خیلی بیشتر کار کنید زمین های فرضی نزدیک واقعیت رو در نظر بگیرید و براساس ظوابط شهرداری شروع کنید به طراحی کردن.....متوجه مشکلات کار هم خواهید شد.
بعد اینکه میگید ساختمونا نهایت 8 طبقه هست هم بگم شاید عمده طراحی هاتون متوجه همین پروژه هاست.پروژه های خاص رو به معمولا به دفاتر مشاوره قدر و آرشیتکتای بنام میدن.

jeny02

عضو جدید
ورود به بازار کار فارغ التحصیلان معماری

ورود به بازار کار فارغ التحصیلان معماری

سلام دوستان...من فارغ التحصیل معماری هستم ...به نظرتون برای وارد شدن به بازار کار از کجا شروع کنم؟چه مهارت هایی ضروری هست که یاد بگیرم؟
کلا چیکار باید بکنم خیلی گیجم:surprised::confused:

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام دوستان...من فارغ التحصیل معماری هستم ...به نظرتون برای وارد شدن به بازار کار از کجا شروع کنم؟چه مهارت هایی ضروری هست که یاد بگیرم؟
کلا چیکار باید بکنم خیلی گیجم:surprised::confused:

سلام.
معمولا ابتدای کار کارایی که فارغ التحصیلا میتونن انجام بدن یکی کارای دکوراتیو و نقشه کشی و طراحی فاز یک نقشه های شهرداری و همچنین طراحی فاز دو و کارای فنی نظیر متره و برآورد و صورت وضعیت نویسی و در نهایت کارای اجرائیه.
واسه کارای دکوراتیو که باید نرم افزار بلد باشی.حالا یا مکس و رویت یا مکس و آرشی کد یا مکس و اتوکد و .....معمولا تو این مرحله شما بیشتر کارتون مدل کردن و رندر گیریه و یه وقتایی بسته به شرکتتون طراحی هم میکنی.
واسه نقشه کشی هم بگم که کلا بچه های معماری بعد از فارغ التحصیلی هم نقشه کشی رو خوب بلد نیستن.حالا شمارو نمیدونم.........ولی نقشه کشی هم خیلی مهمه.اگه ضعیفی پیشنهاد میکنم کتاب نقشه کشی معماری هنرستان رو بگیری.این کتاب خیلی کم حجم خیلی مفیده.فکر میکنم بهترین منبع نقشه کشیه.اسم هنرستانی بودنش گولت نزدنه کتاب خوبیه.

واسه طراحی فاز یک و نقشه های شهرداری و تفسیر دستور نقشه ما یه تاپیکی زدیم البته هنو آموزشا شروع نشده ولی خیلی میتونه مفید باشه.حتما یه سر بزن بهش.لینکش آخر میزارم.واسه استخدام شرکت مشاورا و دفتار فنی معماری خوبه.

واسه فاز دو که بازار کار خوبی هم داره حتما همون کتابی که گفتم رو بخون و نیز نقشه های فاز دو رو ببین که چیکار کردن.ولی حتما اون کتاب رو بخون تا جایی اگه اشتباه دیدی تو نقشه های نمونه زود متوجه بشی.
متره و برآورد هم که یکی از کارای اصلی دفاتر فنی کارگاه هاست که قطعا بهش تسلط داری.
صورت وضعیت نویسی هم بازار کار خوبی داره.صدرت وضعیت دوجوره.یکی براساس فهرست بها که واسه یاد کرفتنش باید کلاس بری.یکی هم آیتمیه که چیز خاصی نداره.
همین دیگه
این لینک:

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...-های-مشاور-و-دفاتر-فنی)?p=6978196#post6978196

jeny02

عضو جدید
سلام.
معمولا ابتدای کار کارایی که فارغ التحصیلا میتونن انجام بدن یکی کارای دکوراتیو و نقشه کشی و طراحی فاز یک نقشه های شهرداری و همچنین طراحی فاز دو و کارای فنی نظیر متره و برآورد و صورت وضعیت نویسی و در نهایت کارای اجرائیه.
واسه کارای دکوراتیو که باید نرم افزار بلد باشی.حالا یا مکس و رویت یا مکس و آرشی کد یا مکس و اتوکد و .....معمولا تو این مرحله شما بیشتر کارتون مدل کردن و رندر گیریه و یه وقتایی بسته به شرکتتون طراحی هم میکنی.
واسه نقشه کشی هم بگم که کلا بچه های معماری بعد از فارغ التحصیلی هم نقشه کشی رو خوب بلد نیستن.حالا شمارو نمیدونم.........ولی نقشه کشی هم خیلی مهمه.اگه ضعیفی پیشنهاد میکنم کتاب نقشه کشی معماری هنرستان رو بگیری.این کتاب خیلی کم حجم خیلی مفیده.فکر میکنم بهترین منبع نقشه کشیه.اسم هنرستانی بودنش گولت نزدنه کتاب خوبیه.

واسه طراحی فاز یک و نقشه های شهرداری و تفسیر دستور نقشه ما یه تاپیکی زدیم البته هنو آموزشا شروع نشده ولی خیلی میتونه مفید باشه.حتما یه سر بزن بهش.لینکش آخر میزارم.واسه استخدام شرکت مشاورا و دفتار فنی معماری خوبه.

واسه فاز دو که بازار کار خوبی هم داره حتما همون کتابی که گفتم رو بخون و نیز نقشه های فاز دو رو ببین که چیکار کردن.ولی حتما اون کتاب رو بخون تا جایی اگه اشتباه دیدی تو نقشه های نمونه زود متوجه بشی.
متره و برآورد هم که یکی از کارای اصلی دفاتر فنی کارگاه هاست که قطعا بهش تسلط داری.
صورت وضعیت نویسی هم بازار کار خوبی داره.صدرت وضعیت دوجوره.یکی براساس فهرست بها که واسه یاد کرفتنش باید کلاس بری.یکی هم آیتمیه که چیز خاصی نداره.
همین دیگه
این لینک:

http://www.www.www.iran-eng.ir/show...-های-مشاور-و-دفاتر-فنی)?p=6978196#post6978196
ممنون دوست عزیز.....کتابی رو که گفتی یه دفعه خوندمش اما بازم میخونم....ممنون از راهنماییت..مرسیییییییییییییییییییییی:gol::gol:;)

trosa063

عضو جدید
سلام.

همین دیگه
این لینک:

ممنون دوست خوبم
منم میخاستم سوال دوستمونو تو تاپیک بذارم که الحمدلله راهنماییت جامع ومفید بود
:)
راستی منم میخاستم شیراز شرکت بزنم اما الان فکر میکنم هنوز یه خورده راهنمایی ومشاوره نیاز دارم

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
ممنون دوست خوبم
منم میخاستم سوال دوستمونو تو تاپیک بذارم که الحمدلله راهنماییت جامع ومفید بود
:)
راستی منم میخاستم شیراز شرکت بزنم اما الان فکر میکنم هنوز یه خورده راهنمایی ومشاوره نیاز دارم

سلام.
خواهش میکنم.
همیشه خود کارفرما بودن بهتر از واسه یکی دیگه کار کردنه........ولی یه چند سالی کسب تجربه باید داشته باشیم.این تجربه باعث میشه وقتی هم که خودمون میخوایم کاری رو شروع کنیم اشتباه نکنیم:smile:

trosa063

عضو جدید
سلام.
خواهش میکنم.
همیشه خود کارفرما بودن بهتر از واسه یکی دیگه کار کردنه........ولی یه چند سالی کسب تجربه باید داشته باشیم.این تجربه باعث میشه وقتی هم که خودمون میخوایم کاری رو شروع کنیم اشتباه نکنیم:smile:

حق با شماست
واقعا باشگاه و دوستان اینجا یه نعمتی هست واسه همه معماران جوان و کم تجربه
بازم مرسی از راهنماییت;)

ms.shahzad

عضو جدید
سلام به همه معمارهایی که الان دارن کار می کنند و از کارشون هم راضی هستن!
من یه سوال فنی دارم!
من در این دانشگاه علمی کاربردی که درس میخونم مجبورم معماری داخلی رو انتخاب کنم و برای ارشد هم داخلی بخونم. در این صورت باید قید نظام مهندسی رو بزنم!
راه دوم اینکه بعد از گرفتن کارشناسی چند واحد پیشنیاز بخونم و بازم معماری معماری انتخاب کنم و بعدش برم دنبال نظام مهندسی!
حالا با این اوضاع ایران کدوم حالت بیشتر پاسخگو هست؟

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام به همه معمارهایی که الان دارن کار می کنند و از کارشون هم راضی هستن!
من یه سوال فنی دارم!
من در این دانشگاه علمی کاربردی که درس میخونم مجبورم معماری داخلی رو انتخاب کنم و برای ارشد هم داخلی بخونم. در این صورت باید قید نظام مهندسی رو بزنم!
راه دوم اینکه بعد از گرفتن کارشناسی چند واحد پیشنیاز بخونم و بازم معماری معماری انتخاب کنم و بعدش برم دنبال نظام مهندسی!
حالا با این اوضاع ایران کدوم حالت بیشتر پاسخگو هست؟

سلام.

راستش تو طراحی داخلی دست خیلی زیاد شده.هر کسی که با تعدادی متریال آشنایی داره احساس میکنه طراح داخلیه.یا هم این بخش از طراحی رو آسون میدونن و با توجه به این که بحث طراحی داخلی نظارت و پروانه ای نمیخواد خیلیا اومدن تو این بخش دارن کارن میکنن.(البته توجه داشته باشید من با توجه به وضع موجود صحبت میکنم)
ولی بحث معماری گستردگی خیلی زیادی داره.من این بخش رو پیشنهاد میکنم.طراحی داخلی بخشی از معماریه.بنظرم نمیشه نمیشه هیچ کدوم از قسمتهای معماری رو از هم جدا کرد.
یه چیزی هم بگم(البته تو تاپیک گفتگوی 14 مفصل در موردش صحبت میکنم)
خیلی خودتونو درگیر نظام مهندسی نکنید.شما اگه تواناییتون تو طراحی بالا باشه نیازی به تایید نظام ندارید.خیلی از معماران پر کار پایتخت اصلا نظام رو نمیشناسن.الان هم میبینید که چقدر دارن بازی در میارن سر فارغ التحصیلای معماری.هر روز یه حرفی میزنن.

Mosafer-1

عضو جدید
دوستان خوشحال میشم در زمینه تجریبات خودتون ومشاهدات خودتون تو تاپیک فعالیت کنید مرسی

http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/521647-راز-موفقیت-شرکت-های-معماری

*آوا*

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
من دوست دارم رشته معماری (یا عمران)در دانشگاه فردوسی مشهد بخونم.نمیدونم برای دختری که معماری خونده چقدر کار پیدا میشه و درامدش چجوری هست؟میشه راهنماییم کنید.:w10:

Sina-Arch

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
من دوست دارم رشته معماری (یا عمران)در دانشگاه فردوسی مشهد بخونم.نمیدونم برای دختری که معماری خونده چقدر کار پیدا میشه و درامدش چجوری هست؟میشه راهنماییم کنید.:w10:
سلام
در همین حد بگم که هیچ کدوم از این دوتا رشته یه فرد کاربلد رو از دست نخواهند داد و درآمد همین فرد کاربلد از پایین ترین حد شروع می شه تا 2.5 هم شنیدم. البته برای تازه کارها و فارغ التحصیل های جدید نه با سابقه کاری های بالا

*آوا*

عضو جدید
سلام
در همین حد بگم که هیچ کدوم از این دوتا رشته یه فرد کاربلد رو از دست نخواهند داد و درآمد همین فرد کاربلد از پایین ترین حد شروع می شه تا 2.5 هم شنیدم. البته برای تازه کارها و فارغ التحصیل های جدید نه با سابقه کاری های بالا

یعنی یه فرد تازه کار میتونه تا 2.5 درامد داشته باشه؟به نظر شما واسه یه دختر معماری بهتره یا عمران؟

20 sara

عضو جدید
سلام
موضوع خیلی خوبیه برای صحبت.
من دانشجو معماری هستم ولی بازار کار ویا استخدامی توی شهر ما اصلا خوب نیست
کار دولتی که اصلا گیر نمیاد و کارهای دفتری و یا شرکتی هم که کلا جو خوبی برای دختر نیست وهمین طور عدم امکانات برای دفتر مهندسی گذاشتن چون ساخت و ساز ها پیمانکاریه و بیشتر پیمانکار ها با شرکت های خاصی قرار داد دارند. وبیشتر این شرکت ها هم زیر نظر مهندسینی هست که در ادارات دولتی مشغول به کار هستند و برش زیادی دارن ....!
و کلا فرصت شغلی برای دانشجویان خیلی کم هست.

Sina-Arch

عضو جدید
یعنی یه فرد تازه کار میتونه تا 2.5 درامد داشته باشه؟به نظر شما واسه یه دختر معماری بهتره یا عمران؟
راستش به نظر شخص من فرقی نمی کنه. مونده به علاقه خودت.جفتشون کار دفتری دارن و هم کار سرپروژه ای.مونده به خلقیات خودت که کدوم رو انتخاب کنی
آره.الان دوست من توی یه شرکته که 2-2.5 بسته به میزان کار هرماه درآمدشه.
علاقه ات به هرکدومشه همون عامل موفقیت تو میتونه باشه
البته گفتم که کاربلد و با سواد رنج حقوقی خوبی داره نه هرکسی که معماری یا عمران بخونه!

Sina-Arch

عضو جدید
سلام
موضوع خیلی خوبیه برای صحبت.
من دانشجو معماری هستم ولی بازار کار ویا استخدامی توی شهر ما اصلا خوب نیست
کار دولتی که اصلا گیر نمیاد و کارهای دفتری و یا شرکتی هم که کلا جو خوبی برای دختر نیست وهمین طور عدم امکانات برای دفتر مهندسی گذاشتن چون ساخت و ساز ها پیمانکاریه و بیشتر پیمانکار ها با شرکت های خاصی قرار داد دارند. وبیشتر این شرکت ها هم زیر نظر مهندسینی هست که در ادارات دولتی مشغول به کار هستند و برش زیادی دارن ....!
و کلا فرصت شغلی برای دانشجویان خیلی کم هست.
سلام
سارا نکته خیلی خوبی گفتی
پیمانکارها بیشتر با یه سری شرکت خاص برای طراحی هاشون قرارداد می بندن
هنرهم همینه که تو این بازار بتونی خودتو بکشی بالا والا میشی عین اونایی که میگن کار نیست!
کار دولتی تو رشته ما واقعا خنده داره.میدونی چرا؟
چون کل هفته صبح تا عصر یه جایی.امضا می زنی و گه گاه میری سر یه پروژه ای.آخرش هم یه حقوق کارمندی ساده!
ولی دانشجوی معماری عزیز این راهش نیست! تو فرقت چیه با کسی که مدیریت یا حسابداری خونده و در اولویت اول حقوق دولتی رو مدنظر داره؟
فرق ما با اکثر رشته ها خوداشتغالیه...
اگر میتونین چندنفری جمع بشید.یه دفتر اجاره کنید.حتی در حد یه اتاق 20 متری!
یه اسم بذارین و شروع کنین به طراحی های کوچیک و برین دنبال گرفتن کار.خیلی راحته به خدا!
حتی اولش 2-3 تا پروژه رو بگین چون اولین ها هستن رایگان طراحی می کنید و ...
کلی راه هست برای یه شروع قوی
من خودم هم به صورت شخصی تجربه کردم این شرایط رو و الان شکر خدا از بابت کار و درآمد هیچ غم و غصه ای ندارم!
فکر اجرا و پیمانکاری نباشین که کار بزرگ های این کاره فعلا.طراحی رو اصل اول بذارین...

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام
سارا نکته خیلی خوبی گفتی
پیمانکارها بیشتر با یه سری شرکت خاص برای طراحی هاشون قرارداد می بندن
هنرهم همینه که تو این بازار بتونی خودتو بکشی بالا والا میشی عین اونایی که میگن کار نیست!
کار دولتی تو رشته ما واقعا خنده داره.میدونی چرا؟
چون کل هفته صبح تا عصر یه جایی.امضا می زنی و گه گاه میری سر یه پروژه ای.آخرش هم یه حقوق کارمندی ساده!
ولی دانشجوی معماری عزیز این راهش نیست! تو فرقت چیه با کسی که مدیریت یا حسابداری خونده و در اولویت اول حقوق دولتی رو مدنظر داره؟
فرق ما با اکثر رشته ها خوداشتغالیه...
اگر میتونین چندنفری جمع بشید.یه دفتر اجاره کنید.حتی در حد یه اتاق 20 متری!
یه اسم بذارین و شروع کنین به طراحی های کوچیک و برین دنبال گرفتن کار.خیلی راحته به خدا!
حتی اولش 2-3 تا پروژه رو بگین چون اولین ها هستن رایگان طراحی می کنید و ...
کلی راه هست برای یه شروع قوی
من خودم هم به صورت شخصی تجربه کردم این شرایط رو و الان شکر خدا از بابت کار و درآمد هیچ غم و غصه ای ندارم!
فکر اجرا و پیمانکاری نباشین که کار بزرگ های این کاره فعلا.طراحی رو اصل اول بذارین...

سلام.
بهر حال شما باید چند سالی کار کنید تا تجربه لازم رو داشته باشید.خیلیا این کارو رو هم کردن و شکست خوردن.
قبلا گفتم بهترین شرکت واسه کار کدوم شرکته...شرکتی که صفر تا صد طراحی و اجرا رو انجام بده.یک سال تو همچین شرکتی کار کنید اندازه 7 8 سال پیشرفت میکنید.
اگه کار رو بلد نباشید نهایتا رو میارید به دلالی کردن.مثل همین کاری که خیلی از شرکتهای مشاور دارن انجام میدن.

Sina-Arch

عضو جدید
سلام.
بهر حال شما باید چند سالی کار کنید تا تجربه لازم رو داشته باشید.خیلیا این کارو رو هم کردن و شکست خوردن.
قبلا گفتم بهترین شرکت واسه کار کدوم شرکته...شرکتی که صفر تا صد طراحی و اجرا رو انجام بده.یک سال تو همچین شرکتی کار کنید اندازه 7 8 سال پیشرفت میکنید.
اگه کار رو بلد نباشید نهایتا رو میارید به دلالی کردن.مثل همین کاری که خیلی از شرکتهای مشاور دارن انجام میدن.
آقا فرزاد خیلی با نظرتون موافق نیستم.با اینکه راه خیلی خوبیه ولی برای کسی که شرایطش رو نداشته باشه نمی تونه نقطه شروع خوبی باشه
ولی در کل حرفت صادقه

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
آقا فرزاد خیلی با نظرتون موافق نیستم.با اینکه راه خیلی خوبیه ولی برای کسی که شرایطش رو نداشته باشه نمی تونه نقطه شروع خوبی باشه
ولی در کل حرفت صادقه

سلام.
ممنون.
بنظرتون کسی که شرایط کار کردن واسه یکی دیگه رو نداشته باشه میتونه خودش کار کنه؟
البته بعضی شرایط هم وجو داره بخصوص واسه خانوما که باعث میشه از کار کردن تو شرکت ها منصرف شن و خودشون کار کنن.من دیدم همچین شرکت هایی رو که چند تا خانم در کنار هم یه شرکت مشاوری رو تاسیس کردن.

Sina-Arch

عضو جدید
سلام.
ممنون.
بنظرتون کسی که شرایط کار کردن واسه یکی دیگه رو نداشته باشه میتونه خودش کار کنه؟
البته بعضی شرایط هم وجو داره بخصوص واسه خانوما که باعث میشه از کار کردن تو شرکت ها منصرف شن و خودشون کار کنن.من دیدم همچین شرکت هایی رو که چند تا خانم در کنار هم یه شرکت مشاوری رو تاسیس کردن.
نه کاملا موافقم با اینکه اگه کسی نتونه واسه کسی کار کنه،واسه خودش هم نمی تونه
دقیقا منظورم همون محدودیت ها بود که متاسفانه بین بعضی دوستان صاحب شرکت برای برخی از خانوما ایجاد می کنن
با اینکه خیلی کم پیش میاد از این موارد ولی بازهم یه سد محسوب میشه تو ذهن کسایی که می خوان شروع به کار کنن

pari_abk

عضو جدید
درخواست : هندسه کاربردی

درخواست : هندسه کاربردی

سلام... شب تون بخیر.... بچه هاااا من ترم اولیم..معماری...این ترم هندسه کاربردی داریم ...هندسه فضا رو از اول نخوندم الان عین چی تو گل موندم،میخواستم حذفش کنم این ترم...ب نظرتون کار درستیه؟ ؟؟
آخ 12 نمره پایان ترمه میترسم پاس نشه ...استادمون خیلییییی سحت گیره...:cry: چیکااااااااااااااااااااااااار کنم؟؟چقد عقب میوفتم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
توروخدا کمک کنین خیلی استرس دارم:cry::crying:

F.A.R.Z.A.D

کاربر ممتاز
سلام... شب تون بخیر.... بچه هاااا من ترم اولیم..معماری...این ترم هندسه کاربردی داریم ...هندسه فضا رو از اول نخوندم الان عین چی تو گل موندم،میخواستم حذفش کنم این ترم...ب نظرتون کار درستیه؟ ؟؟
آخ 12 نمره پایان ترمه میترسم پاس نشه ...استادمون خیلییییی سحت گیره...:cry: چیکااااااااااااااااااااااااار کنم؟؟چقد عقب میوفتم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

سلام.
بنظرم حذف نکنید.کلا هیچوقت درسی رو بخاطر سخت بودن حذف نکنید.الان خیلی فورس ماژور اون درس هندسه فضا رو مرور کنید تا یه چیزایی دستگیرتون بشه.
کلا این درس هندسه کاربدی واسه همه سخته.دری پایه هم هست.یه چند روی روش تمرکز کنید حتما یاد میگیرید.این درسا بیشتر تجسمیه.یکم رو تجسم فضاییتون کار کنید.ورنه چیزی نداره.
واسه این چیزار هم استرس نگیرید:):gol:

*Maedeh.archi*

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام امیدوارم این فایل کمکتون کنه:smile:

http://uplod.ir/oove39ds6im9/learn_how_to_draw__good_tutorial_.pdf.htm

maryam-mym

عضو جدید
سلام
میشه یکی راهنماییم کنه! کاردانی معماریمو گرفتم و واسه کارشناسی میخونم دوس دارم داتشگاه دخترانه شریعتی دربیام! ولی نمیدونم چه رتبه هایی رو برمیداره یا روزی چند ساعت باید بخونم!! ممنون میشم راهنماییم کنید...

jhangard

کاربر بیش فعال
سلام
میشه یکی راهنماییم کنه! کاردانی معماریمو گرفتم و واسه کارشناسی میخونم دوس دارم داتشگاه دخترانه شریعتی دربیام! ولی نمیدونم چه رتبه هایی رو برمیداره یا روزی چند ساعت باید بخونم!! ممنون میشم راهنماییم کنید...
اولا متقاضی دیگه زیاد نیست با کمی تلاش و برنامه ریزی حتما قبول میشی.
دوما برا ریاضی بیشتر وقت بذار چون کلی تاثیر داره اکثرا هم نمیزنن. همینطور زبان.
شریعتی تا زیر 100 برمیداره.

maryam-mym

عضو جدید
دوباره سلام
سایتی رو نمیشناسید که کارنامه رتبه های برتر معماری توش باشه!

بالا