مشاوره و راهنمایی درسی و شغلی معماران

• مجموع رای دهندگان
    322
  • نظرسنجی بسته .

soheyl7

عضو جدید
سلام به همه معمارای عزیز
میخاستم بدونم برای کارآموزی توی یک شرکت خصوصی چه چیزهایی باید بلد باشم یعنی باید چیکار کنم؟
ممنون میشم کمکم کنید

E . H . S . A . N

مدیر تالار مهندسی معماری مدیر تالار هنـــــر
مدیر تالار
سلام به همه معمارای عزیز
میخاستم بدونم برای کارآموزی توی یک شرکت خصوصی چه چیزهایی باید بلد باشم یعنی باید چیکار کنم؟
ممنون میشم کمکم کنید

سلام
به صورت کلی برای مفید بودن (یعنی کار کردن) در یک شرکت ، باید حداقل ِ آشنایی با این چند نرم افزار رو داشته باشید :
اتوکد - آفیس (شامل word ، اکسل و ..) - فوتوشاپ
این سه نرم افزار، تقریبا خیلی حیاتی و مهم هست و توی پروژه های هر شرکتی مورد استفاده قرار میگیرند جهت مطالعات، نقشه کشی و ارائه .
در کنار این موارد که عرض شد ، شما هر چیز دیگری که بلد باشید ، نقطه ی قوت کار شما خواهد بود و مسلما برای شرکت و گروه فرد موثرتری خواهید بود ، از نرم افزارهای سه بعدی ِ تری دی مکس و اسکچ آپ گرفته تا نرم افزارهایی از قبیل رویت و ...؛
ضمنا بسته به شرایط و حال و هوای شرکت، میشه از یک کارآموز برای ساخت ماکت نیز استفاده کرد .
با آرزوی موفقیت :gol:

1393.08.30
11:00

وسعت

عضو جدید
ادم خودش بخاد شرکت بزنه باید چه کارهایی بکنه و میانگین درامدش چقدره؟>

M.Shimi84

عضو جدید
سلام
میشه یه نفر بگه فضای مکث و حرکت و سیرکلاسیون مثبت ومنفی و فضای پر و خالی یه خونه ویلایی کجاهاشه؟؟!! خودمم حدودا می دونم ولی شک دارم و برای ارائم شدیدا مهمه.......

سلام به همه دوستان !
يكي به من كمك كنه... :( واسه پايان نامه ارشد كسي ميتونه به من بگه چيكار بايد كنم ؟ اخه با جمع اوري مطالعات مشكل دارم كلا با تحقيق بهتره بگم ! ايرانم نيستم ديگه اصلا نميدونم بايد چيكار كنم با توجه به اينكه استادم هم اصلا توضيح نميده و ميگه كار تحقيقاتي نيازي به توضيح من نداره :( موضوع پايان نامم يه جورايس. ميشه گفت مجتمع مسكوني يا در واقع ساختمانهاي بلند ! اصلا نميدونم بايد از كجا و چجوري شروع كنم !!

زیبا وهاب پور

عضو جدید
سوال در مورد فواید و مشکلات تغییر رشته به مهندسی معماری در مقطع ارشد

سوال در مورد فواید و مشکلات تغییر رشته به مهندسی معماری در مقطع ارشد

سلام دوستان گرامی و معمار:smile:

میدونم که همچین تاپیکایی در این تالار زیاد به گوشتان خورده . ولی خواستم یه بار دیگه به طور مختصر و مفید فواید و مشکلات تغییر رشته مطرح شود در ارشد معماری...

میخام بدونم
1 .بعد از گرفتن مدرک میشود باهاش کار کرد؟ در دفاتر مهندسی و ......
2.آیا ماهایی که از رشته های غیر مهندسی و مرتبط با معماری (هنر) این رشته رو در مقط ارشد بخونیم به ما مدرک مهندسی داده میشود؟
3.نظام مدرک ما رو قبول میکنه؟
4.کلا با مدرک ارشد چه کارایی میشود کرد؟؟؟؟؟ (کسایی که کارشناسیشون یه چیز دیگه بوده و ارشد رفتن معماری خوندن)

این بحثا رو به فرض این میگیریم که مثلا ارشد کنکور دادیم و قبول شدیم....:victory:

هدف از زدن این تاپیک این است که بدونم بعد از درس خوندن برای کنکور که میدونم خودش سخت و دشواره چون دو مرحله ای هم هست و گذراندن ارشد در دانشگاه ، آیا بعد از گرفتن مدرک ارشد میشود باهاش کاری انجام داد؟
یا صرفا فقط یه مدرک گرفته ایم!

پیشاپیش از نظراتون ممنونم:gol::gol:

DDDIQ

مدیر ارشد
با سلام خدمت دوستان هنرمند معمار , اعضا تالار معماری
با توجه به ایجاد زیرتالار جدید اشتغال و استخدام معماری و اختصاص این قسمت به مباحث شغلی معماران میتوانید مطالب مد نظر خودتان را در این بخش مطرح بفرمائید

تاپیک به زیرتالار اشتغال و استخدام معماری منتقل شد

فائقه آهنگر

عضو جدید
ادم خودش بخاد شرکت بزنه باید چه کارهایی بکنه و میانگین درامدش چقدره؟>
سلام وسعت جان
شرکت زدن خوبه ولی باید ببینی می تونی از پس هزینه های شرکت بر بیای یا نه ! توی این کسادی بازار کار و کمی کار شاید خیلی سخت بتونی برسونی این همه هزینه رو

وسعت

عضو جدید
سلام وسعت جان
شرکت زدن خوبه ولی باید ببینی می تونی از پس هزینه های شرکت بر بیای یا نه ! توی این کسادی بازار کار و کمی کار شاید خیلی سخت بتونی برسونی این همه هزینه رو

مرسی دوستم
میشه راهنمایی کنی که چه کارهایی باید کرد کلا؟

mh.aramesh

عضو جدید
سلام

دوستان بنده مدرک کاردانیم رو گرفتم و در حال حاظر دانشجوی کارشناسی هستم

خواستم ببینم با مدرک کاردانی میتونم تووی آزمون های نظام مهندسی شرکت کنم؟؟ مدرکی که میدن تحت چه عنوانی هست؟؟
مدرک دیپلم ام معماری هست...کاردانی هم "نقشه کشی معماری- معماری" هست
در مجموع برای ثبت نام از کجا باید شروع کنم؟

kavoosrahmani

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

دوستان بنده مدرک کاردانیم رو گرفتم و در حال حاظر دانشجوی کارشناسی هستم

خواستم ببینم با مدرک کاردانی میتونم تووی آزمون های نظام مهندسی شرکت کنم؟؟ مدرکی که میدن تحت چه عنوانی هست؟؟
مدرک دیپلم ام معماری هست...کاردانی هم "نقشه کشی معماری- معماری" هست
در مجموع برای ثبت نام از کجا باید شروع کنم؟

سلام دوست عزیز
شما میتونید عضو کانون کاردانهای فنی ساختمان(زیر مجموعه نظام مهندسی) بشید،و بعد از گذشت 5 سال از اخذ مدرک کاردانی آزمون بدید و پروانه اشتغال کاردانی برای شهرهای زیر 25000 نفر بگیرید.
موفق باشید
یا حق...

takmemar

عضو جدید
سلام دوستان
کسی میدونه هزینه جدید طراحی پلان مسکونی، سال 93 یا 94 (اگه تغییری کرده) چقدره؟ البته هزینه طراحی بدون مهر و امضا رو میگم...
اگه زودتر اطلاعاتتونو بگید ممنون میشم چون یکم کارم فوریه :smile:

apadana34

عضو جدید
يه بنده خدايي ميگفت كه رشته معماري در دانشگاهها به دو صورت ارايه ميشه يه جنبه مهندسي كه بيشتر درسهاش فني و سازه است و يكسري ديگه جنبه هنريش بيشتره كه بيشتر درسهاي طراحي داره . ميخواستم ببينم اينطوره ؟
من ميخوام معماري را به عنوان يه رشته هنري و ذوق و طراحي انتخاب كنم . ميخوام ببينم اينطوره؟

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

يه بنده خدايي ميگفت كه رشته معماري در دانشگاهها به دو صورت ارايه ميشه يه جنبه مهندسي كه بيشتر درسهاش فني و سازه است و يكسري ديگه جنبه هنريش بيشتره كه بيشتر درسهاي طراحي داره . ميخواستم ببينم اينطوره ؟
من ميخوام معماري را به عنوان يه رشته هنري و ذوق و طراحي انتخاب كنم . ميخوام ببينم اينطوره؟
اگه دنبال رشنه هنری هستید من گرافیک و مجسمه سازی و ...رو پیشنهاد میکنم،وارد بهترین دانشگاه معماری هم که بشید (تو ایران)اخرش با یه سرخوردگییی بزرگ فارغ التحصیل میشید شک نکنید

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز

اطلاعاتی ک من میتونم دراختیارتون بذارم اینه ک معماری در دانشگاههای علمی کاربردی زیشاخه هنر محسوب میشه و ن فنی
گرایشهاشم متفاوت از سایر دانشگاه هاست. بعنوان مثال من ترم 4 کارشناسی ناپیوسته معماری داخلی هستم و تنها واحد درسیم ک تا حدودی سازه ای بود عناصر مدولار و پیشرفته بود. متره هم بعنوان پیش نیاز بهمون دادن اما تو چارت درسیمون نبود.

بازار کار معماری وحشتناک خرابه دوستان....حالا حالا هام درست شدنی نیست...کاش بیشتر درس میخوندم و تجربی زده بودم....با کلی تجربه و همه فن حریف بودنم بازهم امسال کار گیرم نمیاد...

DDDIQ

مدیر ارشد
سه‌شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۴
سونامی بیکاری در بین فارغ‌التحصیلان معماری

رئیس کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی مهندسان معمار ایران با بیان اینکه با سونامی بیکاری در بین معماران مواجه خواهیم شد، اعلام کرد: در استان قزوین 21 دانشکده معماری وجود دارد که 500 هزار دانشجو در رشته معماری مشغول به تحصیل هستند و این یک آسیب محسوب می‌شود.
به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه قزوین، محمدرضا نوروزیان رئیس کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی مهندسان معمار ایران در نخستین نشست با اصحاب رسانه که در موزه کشاورزی قزوین برگزار شد، اظهار کرد: در استان قزوین 2 هزار و 100 معمار وجود دارد که از این تعداد فقط 700 نفر پروانه اشتغال دارند که 60 درصد آن‌ها بیکار هستند.
وی افزود: باید دانشگا‌ه‌های غیراستاندارد تعطیل شوند و فضای آموزشی استاندارد وجود داشته باشد.
رئیس کانون سراسری انجمن‌های صنفی کارفرمایی مهندسان معمار ایران خاطرنشان کرد: همایش توسعه پایدار شهری بیستم خردادماه با حضور میهمانانی از سراسر کشور برگزار خواهد شد که تا به امروز 300 مقاله در رشته‌های عمران و معماری و شهرسازی به دبیرخانه این جشنواره ارسال شده است.
نوروزیان از ارکان توسعه پایدار به تلفیق حفاظت و توسعه و تامین نیازهای اولیه زیستی انسان اشاره کرد و افزود: در حال حاضر بافت تاریخی قزوین در حال از بین رفتن است و برخی از محلات قدیمی شهر که حتی آثاری از دوران قاجار را درون خود جای داده بودند از بین رفته و مهاجران داخلی و خارجی در آن اسکان پیدا کردند.

http://isna.ir/fa/news/94022917440/%...A7%D8%B1%DB

24arch

عضو جدید
سلام
دوستان من یه سوالی داشتم، من یک سال دیگه درسم تموم میشه و لیسانس معماری میگیرم، میخواستم نظرتون رو درباره ارشد بدونم
آیا فایده داره من ارشد معماری بگیرم؟؟؟؟
به نظرتون من ارشد برم یه رشته ای مثل مدریت بازگانی به صرفه تر نیست؟؟؟؟
که به این شکل هم بتونم از رشته معماریم استفاده کنم هم مدریت
ممنون میشم تجربیاتتون رو بدونم

DDDIQ

مدیر ارشد
سلام
دوستان من یه سوالی داشتم، من یک سال دیگه درسم تموم میشه و لیسانس معماری میگیرم، میخواستم نظرتون رو درباره ارشد بدونم
آیا فایده داره من ارشد معماری بگیرم؟؟؟؟
به نظرتون من ارشد برم یه رشته ای مثل مدریت بازگانی به صرفه تر نیست؟؟؟؟
که به این شکل هم بتونم از رشته معماریم استفاده کنم هم مدریت
ممنون میشم تجربیاتتون رو بدونم

سلام دوست گرامی
مدرک ارشد و بالاتر و محل ایده آل برای تحصیلات تکمیلی و ... ارتباط مستقیمی با نگرش شما در استفاده از مدرک داره , که آیا با این مدرک در نظر دارید کار کنید و یا برای ادامه آموخته ها میخواید ادامه تحصیل بدین ؛ در کل پیشنهاد میکنم در ارشد به رشته های نزدیک تر با رشته لیسانس خودتون وارد بشید , البته اگر به گرایشهای مدیریتی علاقه دارید شاید گرایش مدیریت پروژه از مجموعه هنرهای ساخت معماری برای شما مناسب باشد

شاد و تندرست باشید

یوسف جمالی

عضو جدید
تقاضای راهنمایی

تقاضای راهنمایی

سلام
من تاز وارد این رشته (معماری) شدم و قبلاً در دوره کاردانی نقشه برداری می خوندم . آیا لزمه که در دوره کارشناسی کلاس های خصوصی برم و اگه لازمه لطفاً معرفی کنید.

Rah Pardaz

همکار مدیر تالار مهندسی عمران متخصص راهداری
کاربر ممتاز
سلام
من تاز وارد این رشته (معماری) شدم و قبلاً در دوره کاردانی نقشه برداری می خوندم . آیا لزمه که در دوره کارشناسی کلاس های خصوصی برم و اگه لازمه لطفاً معرفی کنید.

درود بر شما .......

بنده پیشنهاد میکنیم ...........موارد زیر رو در برنامه تون داشته باشید .

- آشنایی کاملا با ضوابطی طراحی معماری و تهیه نقشه های معماری ( کتابهای مقررات ملی ساختمان)
- قوی نمودن دست در طراحی ( تمرین و ممارست)
- آشنایی و بالا بردن توانایی ترسیم سه بعدی با یک برنامه سه بعدی سازی دلخواه

بدرود........:gol:

Nazi_sab

عضو جدید
سلام. خسته نباشيد. ببخشيد بچه ها من كنكور ارشد شركت كردم ولي هيچي نخوندم. هم ازاد هم سراسري. كسي هست اينجا راهنمايي و كمك كنه؟ ممنون😞🙏

lmelon

عضو جدید
سلام ،وقتتون بخير،ازتون يه راهنمايي مي خواستم ،من كارداني معماري،كارشناسي مهندسي تكنولوژي معماري،و الانم دانشجوي ارشد معماري داخلي هستم،مي خواستم ببينم براي آزمون بعدي نظام مهندسي ي بابد چيكار كنم؟عضو نظام هم نيستم،
خيلي ممنون ميشم راهنماييم كنيد

memarane

کاربر فعال
سلام. راهنمایی در چه حوزه ای ؟ اینکه چی بخونید ؟
یه مقدار دیر شده ولی از کتابای خلاصه مطالب میتونید استفاده کنید. مثل راهیان ارشد. و البته مرور سوالای سالهای گذشته

memarane

کاربر فعال
سلام ،وقتتون بخير،ازتون يه راهنمايي مي خواستم ،من كارداني معماري،كارشناسي مهندسي تكنولوژي معماري،و الانم دانشجوي ارشد معماري داخلي هستم،مي خواستم ببينم براي آزمون بعدي نظام مهندسي ي بابد چيكار كنم؟عضو نظام هم نيستم،
خيلي ممنون ميشم راهنماييم كنيد

سلام . باید برید نظام مهندسی سوال کنید. مهم مدرک کارشناسیتونه. قبلا تکنولوژی معماریا یه مقداری مشکل داشتن برا آزمون نظام مهندسی ولی الان نمیدونم رفع شده یا نه؟

آخرین ویرایش توسط مدیر:

arak_2008

عضو
درخواست راهنمایی

درخواست راهنمایی

رشته من معماری هست و ترم آخرم.اوضاع این رشته افتضاحه و اشباع شده است.حالامیخوام اگه بشه دفتر پیمانکاری بزنم.نرم افزارهای طراحی نما و دکوراسیون داخلی رو بلدم.به نظر شما کارم درسته.چطوری در این زمینه موفق شوم.اگه ممکنه نظرات مثبت دهید و راهنمایی کنید برای پیشرفت در این کار.تشکر

persian_sphinx

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
رشته من معماری هست و ترم آخرم.اوضاع این رشته افتضاحه و اشباع شده است.حالامیخوام اگه بشه دفتر پیمانکاری بزنم.نرم افزارهای طراحی نما و دکوراسیون داخلی رو بلدم.به نظر شما کارم درسته.چطوری در این زمینه موفق شوم.اگه ممکنه نظرات مثبت دهید و راهنمایی کنید برای پیشرفت در این کار.تشکر

سلام مهندس فکر میکنم اگر اول کار سعی کنید نمونه کار و رزومه برای خودتون درست کنید برای کار به دفتر های معماری مراجعه کنید و اونجا کسب تجربه کنین بهتر باشه و هم بتونین ارتباط خودتون رو بیشتر کنین و شناخته بشین

pari.arch

عضو جدید
سلام ...وقتتون بخیر...ی سوالی داشتم ممنون میشم راهنمایی کنید
من طرح های دوره ی دانشجویی رو با رویت و کد جمع میکردم ولی الان میخام نرم افزار های دیگه رو یاد بگیرم...برای ورود به بازار کار چه نرم افزارهایی رو باید بلد باشم و بین مکس و راینو برای مدلسازی و رندر کدوم بهتره؟

سورا مفخر

عضو جدید
من طرح های دوره ی دانشجویی رو با رویت و کد جمع میکردم ولی الان میخام نرم افزار های دیگه رو یاد بگیرم...برای ورود به بازار کار چه نرم افزارهایی رو باید بلد باشم و بین مکس و راینو برای مدلسازی و رندر کدوم بهتره؟

سلام برو سراغ نرم افزار راینو قابلیت راینو از سایر نرم افزار های دیگه بالاتره و یادگیری اون آسان تر از طرفی می توان پلاگین گرس هاپر و چند پلاگین دیگه رو نصب کرد در راینو برای مدل سازی پارامتریک تا چند سال دیگه کلا همه میان سراغ نرم افزار رویت و راینو خیالت راحت .

digitalarch

عضو جدید
کاربر ممتاز

ولی الان تو بازار کار همه دارن با مکس کار میکنن همشهری رو هم نگاه کنین 90% دنبال کسی هستن که مهارت تو کد و مکس داشته باشه،رویت و راینو حالا حالاها تو ایران جا نمی افته

بالا