مشاوره، سوال و درخواست مطالب مهندسی کشاورزی ...

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
سلام.....
من چند تا مقاله در مورد سر خرطومی برگ یونجه لازم دارم.......
میتونین کمکم کنین؟
مرسی..:w30:

شما چرا از منابع خارجی استفاده نمیکنین؟ توی گوگل اینا رو سرچ کنین چیزای خوبی رو میشه
hypera postica

یا

alfalfa weevil

بچه ها من 4 سال توی شهر ایشون درس خوندم...لطف کنین اگه ممکنه سفارشی کارشون رو راه بندازین:Dممنونم

juni

کاربر فعال مهندسی کشاورزی , گیاهپزشکی
شما چرا از منابع خارجی استفاده نمیکنین؟ توی گوگل اینا رو سرچ کنین چیزای خوبی رو میشه
hypera postica

یا

alfalfa weevil

بچه ها من 4 سال توی شهر ایشون درس خوندم...لطف کنین اگه ممکنه سفارشی کارشون رو راه بندازین:Dممنونم

سلام....
سراغش رفتم بیشتر پولی بودن........
میخواستم مقالاتی که توی مجالات داخلی چاپ شدن رو پیدا کنم........
ممنونم از لطفتون......:gol::gol:

گیلان(فومن)

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام. حداقل دمایی که توت فرنگی گلخانه ای رقم سلوا میتونه تحمل کنه چنده؟ میشه با یه رفرنس بفرمایید. ممنون

Hamzeh856

کاربر فعال مهندسی کشاورزی ,
کاربر ممتاز
سلام. حداقل دمایی که توت فرنگی گلخانه ای رقم سلوا میتونه تحمل کنه چنده؟ میشه با یه رفرنس بفرمایید. ممنون

سلام

همینقدر بگم که این گونه روز خنثی هستش .

به طور کل برای روز خنثی : کمتر از 0.5 - درجه خسارت شدید به غنچه توت میزنه . بهترین دما برای رشد هم بین 7 تا 30 هست ....یعنی بیشینه و کمیته ...نه اینکه تو 7 درجه همش باشه . تو این محدوده رشد خوبی داره و کمتر یا بیشتر نباید بشه . به طور کل تا زمانی که دمای محیطی کمتر از 30 درجه باشه تولید گل و میوه ادامه داره ...امیدوارم که توضیحات شفاف باشه .....

و اینم اضافه کنم

سعی بشه دما از 5 درجه پایین تر نیاد با اینکه توانایی تحمل رو داره ولی تو عملکرد میوه تاثیر داره .

تو ارقام روز کوتاه در شرایطی که 12 ساعت نور باشه تو کمتر از 15 درجه باردهی داره .

ولی تو روز خنثی مث همین گونه که گفتین بین 7 تا 30 درجه بهترین عملکرد رو داره . این رقمی که انتخاب کردین هم جز رقم های خوبی هست .

ببینین دمایی رویشی برای گیاه 24 تا 25 درجه هست و در مرحله ی بعد برای زایش 15 تا 18 درجه .....

آخرین ویرایش:

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز

معمولا توت فرنگی ها از صفر تا منفی یک درجه درجه حرارت بحرانی دارن که توی این دما خسارت شروع میشه...اما فراموش نکنید شرایط زیادی مثل سن گیاه، وضعیت تغذیه ای و آفات وامراض گیاه توی کم و زیاد شدن این درجه حرارت تاثیر داره...پس فقط به دنبال یک عدد ثابت نباشید

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
سلام
دنبال یه درختچه پهن برگ سایه دوست آپارتمانی میگردم که با کویر هم سازگار باشه!
یه چی تو مایه های این:

چی پیشنهاد می کنین؟

حمید 88

کاربر ممتاز
برای مبارزه با تریپس در رز هر روز تمام رزهای یک محدوده محیط باز رو با یک سم مختلف (دیازینون -دسیس - دی کلروس - مالاتیون ) سم پاشی کردیم ولی بعد از یه هفته تریپسها هنوز هستند چه کنم؟

Phyto

مدیر تالار مهندسی كشاورزی
مدیر تالار
برای مبارزه با تریپس در رز هر روز تمام رزهای یک محدوده محیط باز رو با یک سم مختلف (دیازینون -دسیس - دی کلروس - مالاتیون ) سم پاشی کردیم ولی بعد از یه هفته تریپسها هنوز هستند چه کنم؟
کارت آبی بذارید. البته کارت زرد هم جذب می کنه!

مارجين

کاربر ممتاز
ببخشيد يه چي بگم؟

ميتونيد از سموم بصورت تلفيقي استفاده كنيد در مورد تريپس سم تماسي آندوسولفان فقط روي تخم ها و حشره هاي نر تاثير داره...و روي حشره هاي ماده هيچ تاثيري نداره...در ضمن زمان سم پاشي هم مهمه..
به قول رئيس هم اگه از كارت هاي آبي آغشته به سموم هم استفاده كنيد خيلي عاليه...بخاطر اينكه تريپس همونطور كه خودتون هم ميدونيد حركت جهنده داره...و وقتي كه فرتي ميپره بالا كه بره روي يه گل ديگه اگه اين كارتها دقيقا بالاي غنچه هاي گل و برگهاي جوان گذاشته شده باشه...فرتي دستگيرشون ميكنه...

Hamzeh856

کاربر ممتاز

احتمال اینکه تریپس به خاک نفوذ کرده باشه و بعد از بالغ شدن و دباره به سمت گل حمله کرده باشن هم هست .

مارجين

کاربر ممتاز
احتمال اینکه تریپس به خاک نفوذ کرده باشه و بعد از بالغ شدن و دباره به سمت گل حمله کرده باشن هم هست .

آره راست ميگيا...در مورد اين مشكل هم بايد از سمومي كه به ريشه نفوذ كنه بايد استفاده بشه البته اساتيد خودشون خوب ميدونن .
راستي ميتونن از بخار دادن سم توي گلخونه هم استفاده كرد ولي نميدونم ميشه توي فضاي باز هم استفاده كرد يا نه...هوممم؟؟؟

Hamzeh856

کاربر ممتاز
آره راست ميگيا...در مورد اين مشكل هم بايد از سمومي كه به ريشه نفوذ كنه بايد استفاده بشه البته اساتيد خودشون خوب ميدونن .
راستي ميتونن از بخار دادن سم توي گلخونه هم استفاده كرد ولي نميدونم ميشه توي فضاي باز هم استفاده كرد يا نه...هوممم؟؟؟

تا جایی که بشه از سم تو گلخونه استفاده نشه بهتره .... البته اگه با روش های دیگه بشه جلوشو گرفت ....

فضای باز هم از سموم ترکیبی مثله

( البته فقط اینو از یه کتاب خوندم و هیچ تستی نکردم )

ایمیداکلوپرید + بی فنترین و کلرپایریفوس + سیفلوترین استفاده کرد .....

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز

فراموش نکنید شما دارید یه منطقه خاص رو سم پاشی میکنید...پس بقیه جاها جای امنی برای قصر در رفتن تریپس هستن
...
از این حرفها گذشته سموم بی بخار و پخمه هم کم نداریم...که کار دوستان چینیه

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
ببخشيد يه چي بگم؟

ميتونيد از سموم بصورت تلفيقي استفاده كنيد در مورد تريپس سم تماسي آندوسولفان فقط روي تخم ها و حشره هاي نر تاثير داره...و روي حشره .

این سم چند سالیه از طرف سازمان حفظ نباتات مصرفش ممنوع شده

افشین باتمانی

متخصص کشاورزی
کاربر ممتاز
تا جایی که بشه از سم تو گلخونه استفاده نشه بهتره .... البته اگه با روش های دیگه بشه جلوشو گرفت ....

فضای باز هم از سموم ترکیبی مثله

( البته فقط اینو از یه کتاب خوندم و هیچ تستی نکردم )

ایمیداکلوپرید + بی فنترین و کلرپایریفوس + سیفلوترین استفاده کرد .....

پیشنهاد میکنم بدون مطالعه و تجربه هیچ سمی را با سم دیگه مخلوط نکنین....

Hamzeh856

کاربر ممتاز
پیشنهاد میکنم بدون مطالعه و تجربه هیچ سمی را با سم دیگه مخلوط نکنین....

خب منم به همین دلیل اینو گفتم که از کتاب خوندم که حواسشون باشه .... البته کتابش معتبر هست ....

آریوداد

عضو جدید
سلام دوستان.:gol:
علت زرد شدن برگهای درخت صنوبر چی میتونه باشه؟ کود آهن استفاده شد موثر نبود.
ممنون.

nazi jooon

کاربر ممتاز
ممنون.
سلام...زرد شدن رنگ برگ فقط ناشی از کمبود آهن نیست..بستگی داره به اینکه برگهای پائین زرد باشن یا برگهای بالا..کل برگ زرد باشه،یا رکبرگ سبز باشه و پهنک زرد و یا اینکه برگها از حاشیه دچار زردی باشن یا وسط متفاوته...بهتره چند تا عکس بذارین تا با کمک سایر دوستان کمکتون کنیم..

faranak_nowshahr

عضو جدید
کشت بافت بنفشه آفریقایی

کشت بافت بنفشه آفریقایی

سلام.من ترم 4 کارشناسی هستم.پروژم در مورد کشت بافت بنفشه آفریقایی هست.متن به صورت word فارسی نیاز دارم.یا پاور با متن زیاذ.
متن برای چاپ کتابچه کم دارم.میشه کمک کنید.قول میدم متن بعذ از اتمام در اختیار سایت بزارم.به شرط اینکه کمکم کنیذ.
با تشکر
faranak_nowshahr@yahoo.com

آخرین ویرایش:

آریوداد

عضو جدید
ممنون.

سلام...زرد شدن رنگ برگ فقط ناشی از کمبود آهن نیست..بستگی داره به اینکه برگهای پائین زرد باشن یا برگهای بالا..کل برگ زرد باشه،یا رکبرگ سبز باشه و پهنک زرد و یا اینکه برگها از حاشیه دچار زردی باشن یا وسط متفاوته...بهتره چند تا عکس بذارین تا با کمک سایر دوستان کمکتون کنیم..

سلام.
ممنون که وقت گذاشتید و جواب دادید.
برگهای تمام قسمتهای درخت زرد شدند و همچنین تمام سطح برگ.

Hamzeh856

کاربر ممتاز
سلام.
ممنون که وقت گذاشتید و جواب دادید.
برگهای تمام قسمتهای درخت زرد شدند و همچنین تمام سطح برگ.

اگه یه عکس از درخت بذارین خیلی خوب میشه ...درخت چند ساله هست ؟ یعنی سال های قبل هم تو زمین بوده یا جدیدا کاشتین ؟

مارجين

کاربر ممتاز
ميدونيد كه صنوبر ريشه هاي سطحي و وسيعي داره ...وقتي كل درخت برگاش زرد شده احتمالا صدمه اي به ريشه هاش خورده...هان؟ بررسي كنيد ببينيد به ريشه ها آسيبي نرسيده؟؟
صنوبر آب زيادي هم مصرف ميكنه...احيانا با كمبود آب مواجه نشده؟؟؟

AREFE.KH

عضو جدید
کمک میخوام در مورد گیاه پالایی

کمک میخوام در مورد گیاه پالایی

سلام
اینجا کسی هست که روی گیاه پالایی کار کرده باشه؟:(:(

mehdi ja

عضو جدید
ابعاد سمپاش پشت تراکتوری ...........

ابعاد سمپاش پشت تراکتوری ...........

با سلام خدمت دوستانمن دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مکانیک بیوسیستم هستم.
برای پایاننامم باید ابعاد تمام قطعات سمپاش پشت تراکتوری(مخصوصا قسمت بوم) رو بدونم. ممنون میشوم اگر کمکم کنید.........

بازم ممنون.

shiba.s.a

سلام
اینجا کسی هست که روی گیاه پالایی کار کرده باشه؟:(:(

سلام.

من کار نکردم ولی یکم اطلاعات دارم و کسانی رو میشناسم که کار کردن.اگر کمکی ازم ساخته هست در خدمتم.

ببخشید میشه بگید این گیاه چی هست؟

گیاه نیست.کار هست.گیاه پالایی.کاری که گیاهان برای پالایش و زدودن (مثلا کاهش شوری آب) انجام میدن.