لطفا مباحث مشاوره ای وشخصی خود را دراین تاپیک مطرح فرمایید

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
فکر کنم چون داره کچل میشه میخوان زدودتر زنش بدن:D

هر چند در ازدواج معیار اساسی تریم وجود داره ک در انتخابمون باید اول اونها رو در درجه اول قرار بدیم.ولی اختلاف سنیم در حد خودش قابل توجه هست.
نمیشه بطور قطع گفتم باید اختلاف سنی اینقد باشه تا زندگی اینده ایده ال بشه.ممکنه یکی از لحاظ سن و سال ادم پخته ای بنظر بیاد ولی رفتارش و تصمیماتش بچه گانه باشه میخام با این حرفم بگم اینک ی ادم10سال از شما بزرگتر باشه دلیل قاطعی نمیشه ک مردی جاافتاده تری باشه و شما بیشتر میتونین بهش تکیه کنین و همینطور اگ کسی هم سن شما هم باشه حتما باهاش در زندگی بمشکل برمیخورین ک این ادم رفتاراش بچه گانه ست.پس شخصیت طرف مهمه ک چجور شکل گرفته و در چ خانواده ای بزرگ شده!

ولی اونچه ک تجربه نشون داده اختلاف سنی بین 2تا7سال بهترین اختلاف سنیه!
اینک مرد کوچکتر از خانم باشه من شدیدا مخالفم.

tiana_mo

عضو جدید
هر چند در ازدواج معیار اساسی تریم وجود داره ک در انتخابمون باید اول اونها رو در درجه اول قرار بدیم.ولی اختلاف سنیم در حد خودش قابل توجه هست.
نمیشه بطور قطع گفتم باید اختلاف سنی اینقد باشه تا زندگی اینده ایده ال بشه.ممکنه یکی از لحاظ سن و سال ادم پخته ای بنظر بیاد ولی رفتارش و تصمیماتش بچه گانه باشه میخام با این حرفم بگم اینک ی ادم10سال از شما بزرگتر باشه دلیل قاطعی نمیشه ک مردی جاافتاده تری باشه و شما بیشتر میتونین بهش تکیه کنین و همینطور اگ کسی هم سن شما هم باشه حتما باهاش در زندگی بمشکل برمیخورین ک این ادم رفتاراش بچه گانه ست.پس شخصیت طرف مهمه ک چجور شکل گرفته و در چ خانواده ای بزرگ شده!

ولی اونچه ک تجربه نشون داده اختلاف سنی بین 2تا7سال بهترین اختلاف سنیه!
اینک مرد کوچکتر از خانم باشه من شدیدا مخالفم.

میشه معیارهای مهمتر رو نام ببرین؟ خیلیاش رو میدونم فقط میخوام از قول شما بخونم شاید نکته ای توش باشه مرسی

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
میشه معیارهای مهمتر رو نام ببرین؟ خیلیاش رو میدونم فقط میخوام از قول شما بخونم شاید نکته ای توش باشه مرسی

ممکنه ترتیب این معیار ها برای افراد مختلف فرق کنه:
ایمان و اخلاق،سطح فرهنگ و تشابه طبقاتی،تناسب تحصیلی،سلامت جسمی و روانی،تناسب شخصیتیو تناسب سنی(

• Like
واکنش ها: s_aa

tiana_mo

عضو جدید
ممکنه ترتیب این معیار ها برای افراد مختلف فرق کنه:
ایمان و اخلاق،سطح فرهنگ و تشابه طبقاتی،تناسب تحصیلی،سلامت جسمی و روانی،تناسب شخصیتیو تناسب سنی(

اینا رو میدونستم ولی دوتا معیار مهم که خواستگارم داره اینه که 1- خواهر نداره 2- مادرش نسبتا جوونه و روشنفکر اینا به نظر من خیلی مثبته

midas.h

عضو جدید
با این توصیفات بهتره هرچه زودتر ج مثبت رو بدین...
معلومه هرچی مام تو گوشتون بندازیم بازم شما جواب مثبت میدین...ولی چرا دارین نظر میپرسین خدا میدونه
ماشالا قانع و کم توقع...بزنم به تخته

یکی از بچه ها

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان

ممنون میشم منو راهنمایی کنید .
به نظرتون چقدر احتمالش هست بعد از ازدواج علاقه مند بشین به کسی که زیاد به دلتون نمینشینه؟؟ فرض کنید وسواسیم هستین!
سلام.
با وجود این که میگین وسواسی هستین احتمالش خیلی کمه.البته این نظر شخصی من هستش

AUTUMN LEAVE

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام.
با وجود این که میگین وسواسی هستین احتمالش خیلی کمه.البته این نظر شخصی من هستش

ینی میشه به مرور زمان به کسی علاقه مند شد؟؟ اونم برا کسی که از کسی خوشش نمیاد؟ ینی به دلش نمیشینه ..

یکی از بچه ها

عضو جدید
کاربر ممتاز
ینی میشه به مرور زمان به کسی علاقه مند شد؟؟ اونم برا کسی که از کسی خوشش نمیاد؟ ینی به دلش نمیشینه ..
شدن که میشه.ولی بستگی ب طرفین داره چقد از همدیگه شناخت پیدا کنن و همدیگه رو درک کنن.

secret11

عضو جدید
سلام دوستان

ممنون میشم منو راهنمایی کنید .
به نظرتون چقدر احتمالش هست بعد از ازدواج علاقه مند بشین به کسی که زیاد به دلتون نمینشینه؟؟ فرض کنید وسواسیم هستین!

اگه وسواس هستید بنظرم خیلی احتمالش کمه که بهش علاقمند شی

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز

ریسکش بالاست عزیزم.
من خیلیا رو دیدم همین فکرو داشتن یعنی میگفتن برو سر زندگی بعد کم کم طرف بدلت میشینه ولی بعدش بمشکل برخورد و نتونست باهاش کنار بیاد.
البته من بحث ظاهرو میگم ک باید بدلت بشینه!وگرنه اخلاق و رفتار ک بمرور مشخص میشه و ممکنه با ی اخلاق خوب تو رو کم کم بخودش جذب کنه و شایدم برعکس.

پس اینک میگن باید توو نگاه اول بدل بشینه بحث ظاهره نه رفتار.

AUTUMN LEAVE

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ریسکش بالاست عزیزم.
من خیلیا رو دیدم همین فکرو داشتن یعنی میگفتن برو سر زندگی بعد کم کم طرف بدلت میشینه ولی بعدش بمشکل برخورد و نتونست باهاش کنار بیاد.
البته من بحث ظاهرو میگم ک باید بدلت بشینه!وگرنه اخلاق و رفتار ک بمرور مشخص میشه و ممکنه با ی اخلاق خوب تو رو کم کم بخودش جذب کنه و شایدم برعکس.

پس اینک میگن باید توو نگاه اول بدل بشینه بحث ظاهره نه رفتار.

خب از اونجایی که من وسواسم خب نمیشه که هر کی میاد خواستگاری ردش کنم .. راستش کسی به دلم نمیشینه .. :|

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
:|
یعنی واقعا معیار های یک دختر واسه ازدواج شامل این 2تا میشن؟!

میگم واقعا شما دخترا چیکار به کار آجی و مامان ما دارید؟! :D
جریانش چیه؟مثلا چه اتفاقی میفته اگر پسر مامانشو خیلی دوست داشته باشه یا یه آجی عزیز داشته باشه؟!
چیش بده مگه :D ؟
هیچوقت شوماها رو درک نکردم،هیچوقت :D

منم اعتقاد دارم این توقع بیجایی هست ک فردی رو برفرض 28سال از عمرش در کنار این مادرو خواهر بوده و هر لحظه زندگی ش رو با اونا نفس کشیده و همدمش همین خواهر و مادر بوده ،بخوایم ک اونا رو کنار بزاره یا در بهترین حالت کمتر توجه بکنه و بیکباره همه ی توجهش بشه زنش ک حداکثر2سال باهاش اشنا شده!!!!!!!!!

اعتمادی ک یک مرد در 28سال نسبت ب مادر و خواهرش بدست اوورده ما نمیتونین تو چندماه یا توو یکی دوسال اول زندگی همشو جمع کنیم!
پس بجای حرفای خواهرشوهری یا مادرشوهری و مغشوش کردن ذهن خودمون بهتره تمام حواسمون رو پی همسرمون بدیم و سعی کنیم بما هم به اندازه مادر و خواهرش اعتماد و اطمینان کنه.

SHM.IT

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب از اونجایی که من وسواسم خب نمیشه که هر کی میاد خواستگاری ردش کنم .. راستش کسی به دلم نمیشینه .. :|

ببین عزیزم بلاخره اونکه میاد خاستگاری ویژگی های مثبت دیگه ای هم شاید داشته باشه مثل کار مناسب،تحصیلات مناسب و..سعی کنید اون نکات مثبت رو هم در نظر بگیرید و یک بعدی تصمیم گیری نکنید.

برای ظاهرم همیشه باید بدونید ک توقع اینک مرد زیبا و خوشتیب بیاد خاستگاری ک بدلتم بشینه،توقع زیادی ای هست...پس سعی کنید یسری ویژگی های طاهری رو توی ذهنتون از همسر اینده ت داشته باشی ،ویژگی های ک شما پس فردا باهاش رفتی بیرون خجالت نکشی یا بهش ایراد نگیری چرا اینجوری چرا اونجوری!
اینا همه باعث میشه دیگه اون وسواسیت رو بخرج ندی.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستم. من یه دختر رو تو دانشگاه میشناختم که یه خواستگار براش میاد و دختره رو تقریباً مجبور میکنن بهش جواب مثبت بده. دختره اولش ناراحت بود اما اصلا طولی نکشید که به نامزدش علاقه مند شد. چون نامزدش هم معتقد و متین بود و هم شرایط خوبی داشت ولی مهمتر از همه که باعث شد به دل دختره بشینه مهربونی و صبوریش بود. بعدشم ازدواج کردن.

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب حالا من یه سوال بپرسم؟ جدی جدی
خجالت میکشم بپرسم :redface: دیگه خودتون رحم کنید،اذیتم نکنید ها :D

بنظرتون به عنوان یه دختر یا پسری که پخته هستید، بهم بگید :
سوال»

قبل از اینکه برم سربازی ،با دختری آشنا بشم و قول و قرار بزارم و خلاصه منظورم اینه قبل از اینکه سنم بره بالا عشق و این صحبت ها رو شروع کنم؟
یا اینکه بعد از سربازی تازه بخوام دنبال کسی باشم؟
هر کدوم خوبی و بدی خاص خودشو داره،بعد از سربازی سر کار میرم،راحت تر و سریعتر میتونم از نامزدی به ازدواج برم، ولی میدونم اگر سنم بره بالا خیلی آدم گَندی میشم :D
ولی قبل از سربازی خوبیش اینه از تنهایی در میام و کمک حالم هست،ولی میترسم انتخاب بچه گانه کنم.
خداییش پدرم همسنم بود یه بچه داشت،احساس میکنم خیلی هم دیر ـه،ولی از یه طرف دیگه سن ازدواج بالاست

آدم میمونه،راه خودشو بره یا به دوره زمونه نگاه کنم؟

اگر دوست داشتید نظرتونو بهم بگید :)

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

سوال»

قبل از اینکه برم سربازی ،با دختری آشنا بشم و قول و قرار بزارم و خلاصه منظورم اینه قبل از اینکه سنم بره بالا عشق و این صحبت ها رو شروع کنم؟
هر کدوم خوبی و بدی خاص خودشو داره،بعد از سربازی سر کار میرم،راحت تر و سریعتر میتونم از نامزدی به ازدواج برم، ولی میدونم اگر سنم بره بالا خیلی آدم گَندی میشم :D
ولی قبل از سربازی خوبیش اینه از تنهایی در میام و کمک حالم هست،ولی میترسم انتخاب بچه گانه کنم.
خداییش پدرم همسنم بود یه بچه داشت،احساس میکنم خیلی هم دیر ـه،ولی از یه طرف دیگه سن ازدواج بالاست

آدم میمونه،راه خودشو بره یا به دیگران نگاه کن؟

جواب

من بعدش رو میگم چی میشه خودت انتخاب کن
اگه قبل سربازی با کسی اشنا بشی حالا کار نداریم هدفت ازدواج هستش یا دوستی یا هرچیز دیگه مهم اینه تنها نباشی -یه خوبی داره یه بدی-خوبیش اینه از تنهایی در میای و ... بدیش اینه که هر یه روز سربازی برات 10 روز میگذره -24 ساعت به فکرشی -همش دنبال مرخصی گرفتنی-کلا بهت سخت میگذره -البته خوبی هایی هم داره ها مثلا یکیش اینکه هر چی خاطره قهرمانانه از بقیه شنیدی رو به اسم خودت براش تعریف کنی کلی هم قمپز در کنی که منم آن شیر دستان :D

اگه شهر خودت سرباز باشی که از مزایای دوست داشتن به نحو احسنت استفاده میکنی -اگه شهرستان بیفتی دوری از یار و غم فراق ی آه جان سوزی به دلت میندازه که نگو و نپرس

حالا چه اصراریه که قبل سربازی زن رویاهات رو انتخاب کنی -فعلا یه دونه اعتباریش رو انتخاب کن -این همه دغدغه داری اینو دیگه از اونا بردار یکم ذهنت آروم تر بشه

بابا رو بیخیال -بابات مثل تو سیبیل به این قشنگی و یه ریبن نداشت مطمعنم

به هیچ کدوم از حرفای من عمل نکن

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز

سوال»

قبل از سربازی ریسکش بالاتره از همه لحاظ !. ولی خب هرچی میدونی درسته انجام بده بشرطی که بدونی داری چیکار میکنی واسه یه عمر زندگی کردنت و یه آدم دیگه رو هم درگیر کردن.
قضایای اعتباری دوستان رو هم به قول خودشون جدی نگیر!.
از بابا و مامانت هم یه مشورت بگیری بد نیست. اونان که پخته هستن و صلاحت رو میخوان.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه میدونی سنت میره بالا گند میشی:Dپس بعد از ازدواج هم خودبخود سنت میره بالا و گند میشیدر بطن زندگی!!!... در هرصورت باید جلو گندیدگی رو بگیری.خخخخ.
میتونی قبل سربازی یا درحینش مقدماتش رو فراهم کنی.
موفق و خوشبخت باشی. خخخخ

mansourblogfa

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
قبل سربازی بهتره که خودت رو درگیر مسایل ازدواج نکنی-حالا تو هم سربازی نرفتی هم کار نداری -این کارو سخت تر میکنه-به حرف زنای فامیل و دوروبرت توجهی نکن که میگن برو زن بگیر خدا روزی میده و ... -این مدل زنا -اول برات زن میگیرند بعد اگه دیدن از پسش بر اومدی و زیرش نزاییدی میگن این پسر غیرت داشت و جربزه داشت-اگه برعکس شد -میگن این از همون اول هم عرضه زن نگه داشتن نداشت

تا از لحاظ مالی به یه سطحی نرسیدی که خودت راضی باشی طرف ازدواج نرو -اولویت رو خودت قرار بده-از اون گذشته اون دختر چه گناهی کرده -با هزار امید و ارزو میاد خونه تو

نزار برات زن بگیرن-خودت زن بگیر

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال

سوال»

همه اینا بستگی به طرف مقابلتون داره.شما سرچتونو بکنین اگر مورد مناسبی پیدا کردین که حاضره با شرایطتون کنار بیاد و ازدواج کنه، از دستش ندین.چون ممکنه برین سربازی و برگردین،اما اون آدم دیگه ازدواج کرده باشه.شاید اصلا خود به خود تا بعد از سربازیتونم اون آدمو نتونین پیدا کنین که احتمالش کم هم نیست.مورد خوب چه واسه دختر چه پسر منتظر نمی مونه تا شما برین به کاراتون برسین و هروقت دلتون خواست برین بهش بگین بیا ازدواج کنیم!مگه اینکه یکیو پیدا کنین، با دوستیو یواشکی وابستش کنین که اونم خطرناکه.چون بعدا اگر خونواده ها مخالفت کنن یا به هر دلیلی نتونین ازدواج کنین،جفتتون آسیب میبینین.
من معتقدم بررسی و کسب تجربه برای انتخاب خوب رو عقب نندازین.اگر شرایطشو نسبتا دارین، زمان رو از دست ندین.

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
جواب
من بعدش رو میگم چی میشه خودت انتخاب کن
اگه قبل سربازی با کسی اشنا بشی حالا کار نداریم هدفت ازدواج هستش یا دوستی یا هرچیز دیگه مهم اینه تنها نباشی -یه خوبی داره یه بدی-خوبیش اینه از تنهایی در میای و ... بدیش اینه که هر یه روز سربازی برات 10 روز میگذره -24 ساعت به فکرشی -همش دنبال مرخصی گرفتنی-کلا بهت سخت میگذره -البته خوبی هایی هم داره ها مثلا یکیش اینکه هر چی خاطره قهرمانانه از بقیه شنیدی رو به اسم خودت براش تعریف کنی کلی هم قمپز در کنی که منم آن شیر دستان :D
اگه شهر خودت سرباز باشی که از مزایای دوست داشتن به نحو احسنت استفاده میکنی -اگه شهرستان بیفتی دوری از یار و غم فراق ی آه جان سوزی به دلت میندازه که نگو و نپرس
حالا چه اصراریه که قبل سربازی زن رویاهات رو انتخاب کنی -فعلا یه دونه اعتباریش رو انتخاب کن -این همه دغدغه داری اینو دیگه از اونا بردار یکم ذهنت آروم تر بشه
بابا رو بیخیال -بابات مثل تو سیبیل به این قشنگی و یه ریبن نداشت مطمعنم
به هیچ کدوم از حرفای من عمل نکن

قبل سربازی بهتره که خودت رو درگیر مسایل ازدواج نکنی-حالا تو هم سربازی نرفتی هم کار نداری -این کارو سخت تر میکنه-به حرف زنای فامیل و دوروبرت توجهی نکن که میگن برو زن بگیر خدا روزی میده و ... -این مدل زنا -اول برات زن میگیرند بعد اگه دیدن از پسش بر اومدی و زیرش نزاییدی میگن این پسر غیرت داشت و جربزه داشت-اگه برعکس شد -میگن این از همون اول هم عرضه زن نگه داشتن نداشت
تا از لحاظ مالی به یه سطحی نرسیدی که خودت راضی باشی طرف ازدواج نرو -اولویت رو خودت قرار بده-از اون گذشته اون دختر چه گناهی کرده -با هزار امید و ارزو میاد خونه تو
نزار برات زن بگیرن-خودت زن بگیر

ها من دقیقا مشکلم همینه
بشدت احساسی ام :redface: ، میترسم همین بلا سرم بیاد،واسه همین تا الآن عاشغ نشدم :D چون نمیتونم فارغ بشم :D
اوکی،نه فامیل واسم هیچ اهمیتی نداره.ولی هواسم هس

قبل از سربازی ریسکش بالاتره از همه لحاظ !. ولی خب هرچی میدونی درسته انجام بده بشرطی که بدونی داری چیکار میکنی واسه یه عمر زندگی کردنت و یه آدم دیگه رو هم درگیر کردن.قضایای اعتباری دوستان رو هم به قول خودشون جدی نگیر!.
از بابا و مامانت هم یه مشورت بگیری بد نیست. اونان که پخته هستن و صلاحت رو میخوان.
=====
اگه میدونی سنت میره بالا گند میشی:Dپس بعد از ازدواج هم خودبخود سنت میره بالا و گند میشیدر بطن زندگی!!!... در هرصورت باید جلو گندیدگی رو بگیری.خخخخ.
میتونی قبل سربازی یا درحینش مقدماتش رو فراهم کنی.
موفق و خوشبخت باشی. خخخخ
خب منم دل دارم :(
نه خو ببین مثلا الآن من شور و شوقش رو دارم که مثلا متعهد و عاشغ و این صحبتا بشم :D ولی اگر سنم بره بالا چون هدف زندگیم از زندگی کردن به کار کردن و پولدار شدن Shift میکنه،واسه همین اون موقع ممکنه خانواده دار بودن واسم بی ارزش تر بشه تا الآن که این شور رو دارم
ببین اینجوری نیست آدم اگر بد باشه بد ـه اگر خوب باشه تا آخر خوبه،شرایط آدم رو بد و خوب میکنه وگرنه آدم ذاتش که همیشه پاکـه
منم یه آدمم،ممکنه خیلی ادعا کنم ولی میدونم شرایط ممکنه من رو به گند بکشونه.خدا بالا سرت چنتا پسر هستن سن 27-28 برسن،به اندازه یه نی نی 2 ساله پاک و معصوم و بی گناه باشن؟

همه اینا بستگی به طرف مقابلتون داره.شما سرچتونو بکنین اگر مورد مناسبی پیدا کردین که حاضره با شرایطتون کنار بیاد و ازدواج کنه، از دستش ندین.چون ممکنه برین سربازی و برگردین،اما اون آدم دیگه ازدواج کرده باشه.شاید اصلا خود به خود تا بعد از سربازیتونم اون آدمو نتونین پیدا کنین که احتمالش کم هم نیست.مورد خوب چه واسه دختر چه پسر منتظر نمی مونه تا شما برین به کاراتون برسین و هروقت دلتون خواست برین بهش بگین بیا ازدواج کنیم!مگه اینکه یکیو پیدا کنین، با دوستیو یواشکی وابستش کنین که اونم خطرناکه.چون بعدا اگر خونواده ها مخالفت کنن یا به هر دلیلی نتونین ازدواج کنین،جفتتون آسیب میبینین.
من معتقدم بررسی و کسب تجربه برای انتخاب خوب رو عقب نندازین.اگر شرایطشو نسبتا دارین، زمان رو از دست ندین.
درست میگی زینب خانم، مشکلم اینه بشدت وابسته میشم واسه همین سرچ کردن واسم معنی نداره،یعنی اصلا نمیتونم و خجالت میکشم و بیش از حد سربزیرم که برم سرچ کنم سوال بپرسم و پیدا کنم،نمیدونم چقدر دارم اشتباه میکنم.... :(
از طرفی دوستیه یواشکی هم متنفرم،یعنی خودم معتقدم یکیو پیدا کنم یک ماه اول نه ولی ماه دوم و سوم باید خانواده ها بدونن بصورت رسمی،نه حالا نامزدی و صیغه نه،ولی بدونن کی با کی میره بیرون.
در مورد مخالفت خانواده ها هم،از طرف من که خداروشکر پدر و مادر عالی ماه دارم (بوس:heart: واسشون) و ساپورتم میکنن اگر بخوام همین فردا میتونم ازدواج کنم،ولی چون میخوام مستقل بار بیام،تا الآن اصلا سمت روابط نرفتم.
میترسم وابسته بشم (که صد در صد میشم)
میترسم تعهد بدم عمل نکنم
و از همه بدتر اگر نشد بدجور ضربه میخورم :(

عزیزم شما هنوز خیلی برا ازدواج نی نی هستی...
M.A777

:D
شما چهل سال سن داری ازدباج نکردی دلیل نمیشه من ـه بیست و چند ساله نی نی بنظر برسم :D
والا! :D

خب بهنام قبول کن خب منم یه آدمم،من هیچوقت عادت نکردم دوس دختر داشته باشم دوره جوونی بگذره از تنهایی موقت در بیام و این صحبت ها،ایزوله هم که نیستم،آدمم و یک انسان به همدم نیاز داره.منظورم کسی نیس که بیست چهار ساعته کنارم باشه،ولی حداقل بدونم یک نفر هست میتونم باهاش همصحبت باشم،مشکلاتم رو بفهمه مشکلاتش رو بشنوم و مثل یک انسان زندگی کنم
متوجه نمیشم چرا آدما تا سن های بالا مثلا 25 یا 30 یا 35 بازم تنهایی رو انتخاب میکنن.
من حقیقتن نه میخوام اینجوری باشم و نه دوست دارم.

حالا شاید فکر کنی زود ـه،ولی خدا شاهده مُدلم اینه....

:gol:

fire.boy

کاربر فعال
همه این جمله رو میدونن که زندگی مثل شطرنجه ولی جالبه که توعمل بکار نمیبندن!

اگه پشت هرحرکتت وقت نزاری، مهره های اصلیتو میزنن (آقایون و خانوما ببینین مهره های اصلیتون چیه:))

اون کسی هم که به این شرایطت ok میده، پنجاه پنجاه میتونی روش حساب کنی چون از سطح چندان بالایی برخوردار نیست

ولی در کل هرکسی پشت فرمون زندگی خودش نشسته و بهتر از بقیه به جزئیات زندگیش دید داره پس تصمیم نهائی با خودشه

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
آها گند شدن از اون لحاظ رو گفتی؟. بهرحال همه جوانب رو در نظر بگیر و مقدمات رو که دیگه میتونی آماده کنی؟. تا به وقتش که همه چی اوکی بشه . چونکه درهرصورت پسرا تو همین سن و سالاست که باید آماده کنن خودشون رو . یهوکه نمیشه همه چی.

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
آها گند شدن از اون لحاظ رو گفتی؟. بهرحال همه جوانب رو در نظر بگیر و مقدمات رو که دیگه میتونی آماده کنی؟. تا به وقتش که همه چی اوکی بشه . چونکه درهرصورت پسرا تو همین سن و سالاست که باید آماده کنن خودشون رو . یهوکه نمیشه همه چی.
ببین همه چی اوکی نمیشه

اصن از آدمای ایده آل گرا (مثل خودم) بدم میاد :| یعنی یکی نیس تو این دنیا ایده آل گرا و منتظر بهترین ها و این صحبت ها،نباشه؟

من بهترین نیستم،میخوام کسیرو که انتخاب میکنم اون هم دنبال "من ـه بهترین" نباشه.میخوام درکش اونقدر بالا باشه از من ـه داغون،یه چیز خاص بسازه.
از آدمایی که دنبال لقمه آماده ان متنفرم.اینا نمک نشناسن (به چشم دیدم،توی فامیل هم داریم،اصن ازشون خوشم نمیاد،حس میکنم همش پی زرنگی کردن هستن،از شوهر کردنشون گرفته تا تک تک رفتاراشون،کمی واسم منزجر کنندست.نمیدونم شوهرش چطو دوسش داره :D ،خوشبخت باشن اصن به من چه :D )

نمیدونم،توقعم هم بالا نیست ـا،عجیب شده دنیا.قبلن ها تو کوچه اینوری اونوری یه نگاه مینداختن یه دختر میدیدن ازدواج میکردن پنجاه سال پیش هم ده تا بچه بدون یه دعوا همش بگو بخند و رفت و امد با فامیل ووضعیت مالی معمولی و همه چیز معمولی و هم خوب و هم بد میگذشت و خیلی هم حال میداد.

الآن دنیا بدجور عوض شده.حال بهم زن شده.

modir banoo

عضو جدید
کاربر ممتاز

سوال»

اگه دختر خاصی مد نظرتونه که میشناسینش و یه شناخت کلی ازش دارید و می دونید که تا حدودی با معیارای شما تطابق داره قبل از سربازی برید جلو که از دست ندینش
اما اگه دختر خاصی مد نظرتون نیس و تازه میخواین پیداش کنید، من میگم خیلی عجله نکنید، چون شاید همینی که انتخابش می کنید بعدا بفهمید که به هم نمی خورید و کلی مشکلات به وجود بیاد، آخه اون جور که تو پستاتون خوندم اهل دوست دختر بازی و این حرفا نیستید و میخواین با همینی که انتخابش می کنید تا آخرش باشید و گفتید که احساسی هم هستید و این بیشتر از همه برا شما ضرر داره
ضمنا چون میخواید به طرفتون متعهد بمونید به نظرم بهتره با کسی دوست بشید که یه شناخت قبلی ازش دارید که بعد به خاطر خیلی چیزا سورپرایز نشید و جا نخورید
راستی نمی دونم چند سالتونه؟!

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببین همه چی اوکی نمیشه

اصن از آدمای ایده آل گرا (مثل خودم) بدم میاد :| یعنی یکی نیس تو این دنیا ایده آل گرا و منتظر بهترین ها و این صحبت ها،نباشه؟

من بهترین نیستم،میخوام کسیرو که انتخاب میکنم اون هم دنبال "من ـه بهترین" نباشه.میخوام درکش اونقدر بالا باشه از من ـه داغون،یه چیز خاص بسازه.
از آدمایی که دنبال لقمه آماده ان متنفرم.اینا نمک نشناسن (به چشم دیدم،توی فامیل هم داریم،اصن ازشون خوشم نمیاد،حس میکنم همش پی زرنگی کردن هستن،از شوهر کردنشون گرفته تا تک تک رفتاراشون،کمی واسم منزجر کنندست.نمیدونم شوهرش چطو دوسش داره :D ،خوشبخت باشن اصن به من چه :D )

نمیدونم،توقعم هم بالا نیست ـا،عجیب شده دنیا.قبلن ها تو کوچه اینوری اونوری یه نگاه مینداختن یه دختر میدیدن ازدواج میکردن پنجاه سال پیش هم ده تا بچه بدون یه دعوا همش بگو بخند و رفت و امد با فامیل ووضعیت مالی معمولی و همه چیز معمولی و هم خوب و هم بد میگذشت و خیلی هم حال میداد.

الآن دنیا بدجور عوض شده.حال بهم زن شده.

خو بحث اونا که پی زرنگی هستن فرق میکنه و باعث نمیشه چون تو دنبال اونجور آدما نیستی، پس یعنی ایده آل گرا هستی. شایدم .... نمیدونم.
بهرحال بنظر من لازم نیست استرس داشته باشی و همش فکرکنی کسی وجود نداره همه زرنگن همه بدن... بدبینی زیادم خوب نیست. به قول خودت وسواست میکنه. هرچند این دوره زمونه باید چشمات باز باشه و با عقلت انتخاب کنی.

M.A777

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه دختر خاصی مد نظرتونه که میشناسینش و یه شناخت کلی ازش دارید و می دونید که تا حدودی با معیارای شما تطابق داره قبل از سربازی برید جلو که از دست ندینش
اما اگه دختر خاصی مد نظرتون نیس و تازه میخواین پیداش کنید، من میگم خیلی عجله نکنید، چون شاید همینی که انتخابش می کنید بعدا بفهمید که به هم نمی خورید و کلی مشکلات به وجود بیاد، آخه اون جور که تو پستاتون خوندم اهل دوست دختر بازی و این حرفا نیستید و میخواین با همینی که انتخابش می کنید تا آخرش باشید و گفتید که احساسی هم هستید و این بیشتر از همه برا شما ضرر داره
ضمنا چون میخواید به طرفتون متعهد بمونید به نظرم بهتره با کسی دوست بشید که یه شناخت قبلی ازش دارید که بعد به خاطر خیلی چیزا سورپرایز نشید و جا نخورید
راستی نمی دونم چند سالتونه؟!
متشکرم از صحبتت
حدودای بیس تُ چار

خعلی کوچیکم اینگار،ولی چهار تا از دوستای صمیمیم از من هم کوچیکترن یا نامزد کردن یا عقد و ازدواج
دوتاشون هم قراره بعدن ازدواج کنن.میشه شش تا از دوستام....
بگذریم از بقیه که به قول خودشون دوست دختر فاب دارن و قراره بعد ها ازدواج کنن و این قول و قرارا و صحبت ها!

یا من خعلی پرتم،یا نداره دیگه،خیلی پرتم :D
احساس ضعف میکنم.از همون "پرت" بودن.... :(

zeynab_ghhh

کاربر بیش فعال
ها من دقیقا مشکلم همینه
بشدت احساسی ام :redface: ، میترسم همین بلا سرم بیاد،واسه همین تا الآن عاشغ نشدم :D چون نمیتونم فارغ بشم :D
اوکی،نه فامیل واسم هیچ اهمیتی نداره.ولی هواسم هس

خب منم دل دارم :(
نه خو ببین مثلا الآن من شور و شوقش رو دارم که مثلا متعهد و عاشغ و این صحبتا بشم :D ولی اگر سنم بره بالا چون هدف زندگیم از زندگی کردن به کار کردن و پولدار شدن Shift میکنه،واسه همین اون موقع ممکنه خانواده دار بودن واسم بی ارزش تر بشه تا الآن که این شور رو دارم
ببین اینجوری نیست آدم اگر بد باشه بد ـه اگر خوب باشه تا آخر خوبه،شرایط آدم رو بد و خوب میکنه وگرنه آدم ذاتش که همیشه پاکـه
منم یه آدمم،ممکنه خیلی ادعا کنم ولی میدونم شرایط ممکنه من رو به گند بکشونه.خدا بالا سرت چنتا پسر هستن سن 27-28 برسن،به اندازه یه نی نی 2 ساله پاک و معصوم و بی گناه باشن؟

درست میگی زینب خانم، مشکلم اینه بشدت وابسته میشم واسه همین سرچ کردن واسم معنی نداره،یعنی اصلا نمیتونم و خجالت میکشم و بیش از حد سربزیرم که برم سرچ کنم سوال بپرسم و پیدا کنم،نمیدونم چقدر دارم اشتباه میکنم.... :(
از طرفی دوستیه یواشکی هم متنفرم،یعنی خودم معتقدم یکیو پیدا کنم یک ماه اول نه ولی ماه دوم و سوم باید خانواده ها بدونن بصورت رسمی،نه حالا نامزدی و صیغه نه،ولی بدونن کی با کی میره بیرون.
در مورد مخالفت خانواده ها هم،از طرف من که خداروشکر پدر و مادر عالی ماه دارم (بوس:heart: واسشون) و ساپورتم میکنن اگر بخوام همین فردا میتونم ازدواج کنم،ولی چون میخوام مستقل بار بیام،تا الآن اصلا سمت روابط نرفتم.
میترسم وابسته بشم (که صد در صد میشم)
میترسم تعهد بدم عمل نکنم
و از همه بدتر اگر نشد بدجور ضربه میخورم :(

شما چهل سال سن داری ازدباج نکردی دلیل نمیشه من ـه بیست و چند ساله نی نی بنظر برسم :D
والا! :D

خب بهنام قبول کن خب منم یه آدمم،من هیچوقت عادت نکردم دوس دختر داشته باشم دوره جوونی بگذره از تنهایی موقت در بیام و این صحبت ها،ایزوله هم که نیستم،آدمم و یک انسان به همدم نیاز داره.منظورم کسی نیس که بیست چهار ساعته کنارم باشه،ولی حداقل بدونم یک نفر هست میتونم باهاش همصحبت باشم،مشکلاتم رو بفهمه مشکلاتش رو بشنوم و مثل یک انسان زندگی کنم
متوجه نمیشم چرا آدما تا سن های بالا مثلا 25 یا 30 یا 35 بازم تنهایی رو انتخاب میکنن.
من حقیقتن نه میخوام اینجوری باشم و نه دوست دارم.

حالا شاید فکر کنی زود ـه،ولی خدا شاهده مُدلم اینه....

ببینین آقای M.A شما اگر در 50 سالگی هم ازدواج کنین،باید یه سری مراحلو در ازدواج و نسبت به شناخت طرف مقابلتون بگذرونین تا به درجه ای از بلوغ،رشد فکری و پختگی برسین.چون هرکسیو در هر سنی انتخاب کنین،ممکنه بعدا تغییر کنه یا ابعاد جدیدی از شخصیتشو وقتی رفتین زیر یه سقف بشناسین.کما اینکه خودتون هم ممکنه تغییر کنین.چیزی که مهمه اینه که اصول مبانی فکری و فرهنگی خودتون و خونواده هاتون به هم بخوره،بتونین بر اساسش انتخاب کنین و در نهایت هم به خدا توکل کنین.چون هیچ آدمی گارانتی نداره.فقط میشه در حق همدیگه دعا کنیم که خدا خودش حفظمون کنه.هرچقدر دیرتر اینکارو کنین،انرژی کمتری خواهید داشت و جوونیتونو بیشتر از دست دادین.اینکه میگین الان اراده کنین برای ازدواج،خونوادتون ساپورت میکنن و فردا میتونین...(میدونم یکم اغراق داره) اما به همین سرعت هم نیست.اکثر پسرا حداقل 5 6 بار خواستگاری به نحو های مختلفو تجربه میکنن.تازه هرکدوم از این ها ممکنه زمان شناخت خودشو ببره.تا بالاخره یکی که هم کفوشونه انتخاب کنن.
در مورد استقلال در انتخاب هم باید بگم هرچقدر با کمک پدر ومادرتون و دیگران انتخاب کنین،در نهایت این شمایین که تصمیم به انتخاب کردن یا نکردن میکنین.پس نگران مستقل بودنتون نباشین.