قدم به قدم تا ارشد 92 قدم قدم پیش به سوی رتبه برتر

وضعیت
موضوع بسته شده است.

timaj

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان منم تازه به جمعتون پیوستم من این سایت از 2 سال پیش دنبال می کردم ولی از وقتی پذیرش بون کنکور که از طریق سازمان سنجش اعلام شد ،کلا دوره کنکور خط کشیدم نشستم معدلم بالا بردم ولی با اینکه رتبه یک فارغ التحصیلیمون بودم هیچ جا نتونستم پذیرش بگیرم و سازمان سنجشم لطف کردن نتایج تا آخر مهر طولش دادن و از درس خوندنم جا موندم و به این نتیجه رسیدم بیشتر این مزایا فقط مال دانشجوهای دانشگاهای تهران دانشجوهای استانای دیگه احتمال قبولیشون از این طریق کم هست من به خاطر این مسائل خیلی عقب افتادم:(و از آبان شروع کردم به نظر تون امیدی به رتبه زیر 50 می تونم داشته باشم یا برای سال بعد برنامه ریزی کنم پایه دروس تاریخی و درکم خوبه فقط از زبان می ترسم چون اصلا نمی رسم بخونم و در حدود 15 تا 20 درصد می تونم بزنم خیلی خوشحال میشم دوستان در دروسی مثل زبان راهنماییم کنن .

به نظر من غیر ممکن نیست.اگه شما رتبه یک ورودیتون هستین اینطور می شه نتیجه گرفت که همیشه درسا رو خوندینو خوب هم خوندین.مثلن دروس تاریخ و بعضی درسای دیگه.(همونطور که خودتونم گفتین)تازه نفس هم هستین پس مستمر درس بخونین.به نظر من واسه زبان هم reading یا یه سری مقاله های معماری یا کتاب رستگارپور رو بخونین و ترجمه کنین روزی 3 ساعت(البته بستگی به خودتون داره که چند ساعت،ولی هر روز)و خودتونو درگیرش کنین.ایشالا که قبولین.(البته بچه ها بیشتر می تونن کمکتون کنن.)

با احترام به نظر eltegha اما به نظر من شما بهتره به ترتیب لغات تافل و بعد 504 رو با جعبع لایتنر (بهتره نرم افزار جعبه لاینتر رو استفاده کنی تا کاغذیش) بخونی و خوندن متون کتاب رستگارپور الان که وقت زیادی نمونده شاید وقتگیر باشه. در ضمن لغات زبان عمومی کنکورهای سال قبل رو هم حتما بخون
ایشالا که قبولی!

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلااام . بچه کسی درسنامه های مرکز معماری بتن و سبک شناسی و سازه معماری قبلا زحمت کشیدن چند نفر گذاشتن کسی ماله درسای دیگه رو هم داره ؟؟
خواهشا اگه دارید بزارید خیلی مفید بودن

من این درسنامه رو فقط دارم خلاصه اقلیم و معماری کسمایی خیلی هم مختصرو مفید ! کسی فایل دیگه داره بذاره لطفا همگی دعاش میکنیما !

پیوست ها

• خلاصه اقلیم و مع&#.pdf
    446.1 کیلوبایت · بازدیدها: 0

همراهی

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
این هم لغات زبان، شرمنده دیر شد هر کاری میکردم آپلود نمیشد!!!

مشاهده پیوست 122773
سلام/دستت درد نکنه
فقط یه چیزی مترادف انگلیسی و کاربرد توی جمله ای رو نداشت؟
بعد1200 تا لغت برای 10تا سوال عمومی؟؟؟:confused:

اینم از شاهکار من :

سبک شناسی پیرنیا
پارادایم های پردیس
بررسی اقلیمی ابنیه سنتی
زبان
زیبایی شناسی گروتر
.... اینا رو خوندم تمومه واسه بقیه : درک عمومی معماری + مبانی نظری و تاریخ + فن میخام انتشارات کنکاشو بخونم. دیدین کتاباشو؟ به نظر من که واقعا کتابای خوبین. مختصر و مفید.
کتاب زبان کنکاشو هم دیدی؟اون چطوریه خوبه؟چی داره؟

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
من درسنامه سازه در معماری رو دیدم اما بتن و سبک شناسی کجای سایته؟

نمی دونم از کجا دانلود کردم . الان اپلود نشدن هر کاری کردم . که حودم بزارم
فردا دوباره تلاشم می کنم یا میل میکنم به یکی اون بزار تو سایت .

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
من زنگ زدم به مرکز معماری گفتن درس نامه جدا نمی فروشن باید ازمونا رو شرکت کنید و این درسنامه ها رو قبل ازمون میدن به بچه ها .

eltegha

عضو جدید
نانو مال پارسال بود!!! از امسالیا فقط طبیعت، منبع الهام(بررسی آثار کالاتراوا )اومده. اونم تا جایی که من شنیدم دیتیل خاص یا مطلب تحلیلی نداره. بیشتر همون توضیحات کلیه.

راست می گی.شیراز نمایشگاه کتابه،من امروز که رفتم،انتشارات دانشگاه تهران همه رو داشت،به جز معماری آرکی تایپی که در دست چاپه:cry: !! طبیعت منبع الهام رو هم گرفتم که فقط تحلیل کارای کالاتراوا و مبانی نظریش هست.بعد جالبه که با فونت 20 تایپ و چاپ شده!!!!یعنی روزی 1 دور می تونی بزنی :biggrin:معماری دیجیتال هم اگر بخواین تکنولوژی شرکت کنین خوبه.

YA3_3PID

عضو جدید
کاربر ممتاز
راست می گی.شیراز نمایشگاه کتابه،من امروز که رفتم،انتشارات دانشگاه تهران همه رو داشت،به جز معماری آرکی تایپی که در دست چاپه:cry: !! طبیعت منبع الهام رو هم گرفتم که فقط تحلیل کارای کالاتراوا و مبانی نظریش هست.بعد جالبه که با فونت 20 تایپ و چاپ شده!!!!یعنی روزی 1 دور می تونی بزنی :biggrin:معماری دیجیتال هم اگر بخواین تکنولوژی شرکت کنین خوبه.

نمایشگاه کتاب هست شیراز ؟
گلستان ؟
طبیعت منبع الهام چند خریدی ؟
دیشب خواب دیدم از این کتاب تو کنکور سوال امده

lena.0

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها آزمون های مدیرت پروژه سال هی قبل رو کسی داره بزاره؟
تو سیلابس مرکز خواسته

az.sa

عضو جدید
سلام بچه ها میدونید واسه ثبت نام کنکور آزاد کی باید اقدام کنیم؟

abbasbostaniasl

عضو جدید
سلام/دستت درد نکنه
فقط یه چیزی مترادف انگلیسی و کاربرد توی جمله ای رو نداشت؟
بعد1200 تا لغت برای 10تا سوال عمومی؟؟؟:confused:

کتاب زبان کنکاشو هم دیدی؟اون چطوریه خوبه؟چی داره؟

بله. من زبانشم دارم. البته اختصاصیشو. تقریبا تموم کردمش. بر اساس سرفصلا و سوالای کنکورهای سال قبل دسته بندی شده. کتاب خوبیه به نظر من.

lena.0

عضو جدید
کاربر ممتاز
مرسی دوستم این آزمونای سال 88 مدیریت منظورش چیه تو سیلابس اومده؟

yazevi

عضو
سلام دوستان منم تازه به جمعتون پیوستم من این سایت از 2 سال پیش دنبال می کردم ولی از وقتی پذیرش بون کنکور که از طریق سازمان سنجش اعلام شد ،کلا دوره کنکور خط کشیدم نشستم معدلم بالا بردم ولی با اینکه رتبه یک فارغ التحصیلیمون بودم هیچ جا نتونستم پذیرش بگیرم و سازمان سنجشم لطف کردن نتایج تا آخر مهر طولش دادن و از درس خوندنم جا موندم و به این نتیجه رسیدم بیشتر این مزایا فقط مال دانشجوهای دانشگاهای تهران دانشجوهای استانای دیگه احتمال قبولیشون از این طریق کم هست من به خاطر این مسائل خیلی عقب افتادم:(و از آبان شروع کردم به نظر تون امیدی به رتبه زیر 50 می تونم داشته باشم یا برای سال بعد برنامه ریزی کنم پایه دروس تاریخی و درکم خوبه فقط از زبان می ترسم چون اصلا نمی رسم بخونم و در حدود 15 تا 20 درصد می تونم بزنم خیلی خوشحال میشم دوستان در دروسی مثل زبان راهنماییم کنن .

عزیزم برای منم دقیقا همینطور شد وتا آبان کلی وقتم هدر رفت.اشکال نداره پایه شما قویه.با برنامه مرکز معماری شروع کن مطمئنا میرسونی. اصلا نگران باش فقط برای 3 یا 4 هفته ساعتای مطالعتو روزی حداقل 10 ساعت نگه دار و تو سه هفته خودتو برسون به آزمون سوم مرکز.اما حتما از جزوه های کم حجم تر به جای کتابای حجیم مثل کتابای مرکز و عصر کنکاش یا راهیان استفاده کن. بعدشم بقیه برنامه رو برا هر آزمون سه هفته حداکثر وقت بذاری تا 15 یا 22 دی تموم میکنی.برای زبانم با برنامه مرکز پیش برو +جزوه خانم شبنم خلیل پور. هرجام یکی دوتا از درسات باقی موند رو دروس آزمون بعد پخشش کن.چون میدونم پشتکار شما بالاس و میتونی میگم و شرایططو درک میکنم.
امیدوارم موفق بشی دوستم.

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورش مدیریت پروژس؟اخه چرا؟
نمیدونم والا واسه آزمونای زوج مدیریته واسه آزمونای فرد ریدینگای معماریا باید خونده شه اینجور که تو سیلابس میبینم

یه سوال دیگم داشتم
این نشریه 55 چقد مهمه؟
منم دقیقا همین سوالو دارم اونایی که قبلا کنکور دادن بگن

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
بچه شما تمام سیلابس مرکز و می رسید دردو هفته بخونید؟؟

memar-86

عضو جدید
دوستان 2 سوال داشتم
1-زبانو چی کار کنم ؟؟:cry:
مدتیه که شروع کردم به خوندن لغات دبیرستان و 504 ..اما یاد نمیگیرم که نمیگیرم(از بس خوندم سردرد گرفتم:confused:)
نظرتون چیه زبانو کلا بی خیال شم و وقتمو بزارم رو درک منظر که ضریب 1 داره ؟؟؟؟

2-کتابهای ایستایی به زبان ساده عصر کنکاش چجوریه؟؟ من رفتم کتابفروشی گفتن نداریم بیعانه بذارین برات میاریم گفتم خودم باید کتابو ببینم بعدش بخرم
کسانی که گرفتن بگن چجوریه خلاصه درساشو تستاش؟؟؟ میشه با خوندنش 4-5 تا تست ایستایی جواب داد؟؟

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان 2 سوال داشتم
1-زبانو چی کار کنم ؟؟:cry:
مدتیه که شروع کردم به خوندن لغات دبیرستان و 504 ..اما یاد نمیگیرم که نمیگیرم(از بس خوندم سردرد گرفتم:confused:)
نظرتون چیه زبانو کلا بی خیال شم و وقتمو بزارم رو درک منظر که ضریب 1 داره ؟؟؟؟

2-کتابهای ایستایی به زبان ساده عصر کنکاش چجوریه؟؟ من رفتم کتابفروشی گفتن نداریم بیعانه بذارین برات میاریم گفتم خودم باید کتابو ببینم بعدش بخرم
کسانی که گرفتن بگن چجوریه خلاصه درساشو تستاش؟؟؟ میشه با خوندنش 4-5 تا تست ایستایی جواب داد؟؟

زبانو با نرم افزار جی 5 بخون خیلی تاثیر داره من خودم با همین روش لغتای 504 و تافل و دارم میخونم و خوب جواب میدم(40-50 میزنم همینم کافیه) زبانامو و یه چند صفحه قبل ببینی یکی از دوستان لطف کردن لغات 5 سال زبان عمومی رو گذاشتن اونو هم حتما بگیر و بخونش کنار نذارش اصلا سعی کن سوالاتی که کاملا مطمئن هستی رو جواب بده رو ریدینگ ها هم سرمایه گذاری کنی بد نیست کتاب مهرداد امیری راحت تر میتونی درصد بگیری چون معمولا لغات دوشوار ! ندارن و چند تاییوشونو میتونی بزنی

آره کتاب خیلی خوبیه واسه ایستایی توصیه اکید دارم حتما بگیر ش مختصر و مفید هر چی لازمه رو گفته تستا رو هم پاسخ تشریحی داده

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
من چند بار روی کاغذ برنامه ریزی کردم ولی تو اجراش موفق نبودم چون واسه یکی دو هفته بعدمم برنامه میریختم یهو مثلا این وسط یه روز نمیرسیدم بخونم همش به هم میریخت به خاطر همین و هر شب واسه روز بعدم برنامه ریزی میکنم و مینونم عملیش کنم با روزی 8-10 ساعت که متغیره من این 2 تا آزمون و رسیدم کامل بخونم البته به جز نویفرت و نشریه 55 که اینا رو نرسیدم واسه مرورم روز چهارشنبه و پنجشنبه همه چیزایی رو که خوندم مرور میکنم مرور روزای آخر خیلی کمک میکنه که مطالب تو زهنت تثبیت بشن و سر جلسه با سرعت بیشتری تستا رو بزنی و درصد اشتباهت نسبت به وقتی که خوندی و نرسیدی مرور کنی به مراتب کمتر بشنمرور هم فقط اون 2 روز آخر نیست موقعی که یه بخشی از یه درسو میخونی بعد از مثلا یک ساعت 2 ساعت بستگی به خودت داره و اون درسی که میخونی یه یک ربع استراحت کن و بعد یک ربع دوباره بیا تمام اون چیزایی که تو اون مدت خوندی رو دوباره سریع یه نگاه مختصر 5 دقیقه ای بنداز نکاتی که زیرش خط کشیدیو سریع نگاه کن و بعد برو ادامه درسو بخون دو روز بعد برای ادامه همون کتاب دوباره همون مطلبا رو مرور سریع کن این مرورای کم خیلی تاثیر داره
امیدت به خدا باشه اصلا فکر منفی به زهنت راه نده هر روز به خودت بگو که من موفق میشم من میتونم نهایت تلاشمو میکنم
من با چند تا از دوستام که دانشگاه تهران رفتن صحبت کردم یکیشون که همین امسال یا 150 داخلی تهران قبول شد از کتابای گلابچی فقط سازه در معماری و درک رفتارو خونده بود منابعی که به من داد
خیلی مختصر ولی مفید بود
اول ببین تو این آزمون چیکار کردی همه سوالا رو با پاسخنامه چک کن غلطاتو دربیار ببین کجا اشتباه کردی و چرا اشتباه کردی مثلا سوالو شانسی زدی ٰ..یا خونده بودی و اشتباه زدی اینجوری میفهمی که واسه آزمون بعد چیا رو دقیق تر بخونی کدوم نوع سوالا رو اصلا نزنی جون بعضی سوالا رو نزی بهتر از زدنشه چون احتمال غلط زدنش زیادتره طبق تجربه خودت

اینا خلاصه و مجموع راهنمایی هایی بود که من تو این 1-2 ساعته که اینجا بودم به 2-3 نفر دیگه کردم مخصوص اونایی که مثل من و بعضی از دوستان آزمون های منظم تو موسسات شرکت مبکنن مفید تره براشون برای شما هم امیدوارم مفید باشه

آخرین ویرایش:

النازا

عضو جدید
سلام شما کلا بامرکز پیش میری؟من تازه میخام مرکز ثبت نام کنم تا الن طبق برنامه ای که خودم داشتم پیش میرفتم.برای تست زنی فن وتاریخ ازچه کتابی استفاده می کنید

آخرین ویرایش:

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام شما کلا بامرکز پیش میری؟من تازه میخام مرکز ثبت نام کنم تا الن طبق برنامه ای که خودم داشتم پیش میرفتم.برای تست زنی فن وتاریخ ازچه کتابی استفاده می کنید

من که وقتم به تست زدن نمیرسه فقط خود منابعی که تو سیلابس هس رو برای هر آزمون مبخونم میرسم تو دو هفته تموم کنم کتابا رو یه مروز یکی دو روزه کنم همونا رو تستو دیگه سر جلسه میزنم !
حالا اگه وقتم رسید کتاب ایستایی و فن فاطمی رو تو اون روزای مرور یه نگاه میکنم چون خلاصه گلابچی هاست واسه مرور بد نیست چند تا هم از تستاشو میزنم

آخرین ویرایش:

nima-sd

عضو جدید
کاربر ممتاز
وضعیت
موضوع بسته شده است.