شرکت نفت و گاز پارس استخدام شده های آزمون 1390

POGC1390

عضو جدید
این جور که تو تهران متوجه شدیم شرکت پایانه ها برای گرفتن 150 نفر از بچه ها اعلام آمادگی کرده . کسی از این شرکت اطلاعات بیشتری نداره ؟ کارشون چیه ؟ حقوق ها چطوریه ؟ اگه کسی اون جا کار می کنه از حقوقش و شرایط کاریش رضایت داره ؟ نسبت به نفت و گاز چه مزایا و معایبی داره؟ و ...

خوب اگه قرار باشه 150 نفر نیرو توسط پایانه ها پذیرفته بشه به نظر میاد بیشتر از این تعداد رو به مصاحبه دعوت کنن تا مصاحبه معنی پیدا کنه و بتونن بین نفرات قدرت انتخاب داشته باشند.

ضمن اینکه آقای اسماعیل امیری هم به تازگی در تاریخ 92/2/1 در سایت pogc گفته بودن مراحل استخدامی و اخذ شماره شناسایی حدود 260 نفر (متشکل از پذیرفته شدگان آزمون، ممتازان، بورسیه ها و ...) نیز در دست اقدام می باشد که در آینده نزدیک به آمار فوق الذکر اضافه خواهند شد.

1. پس اونوقت تکلیف نفرات غیر از اون 150 نفر با چه شرکتهاییه؟ آیا اونها هم مصاحبه دارن؟

2. اگر قرار باشه مصاحبه انجام بشه و مثلا شرکت پایانه ها نیروهای بهتر رو برای خودش انتخاب کنه بالاخره یک سری نیرو باقی می مونه که در هر صورت باید جذب بشن و اگه شرکت های دیگه هم مصاحبه داشته باشن در واقع یک مصاحبه کاملا فرمالیته و صوری هست چون در نهایت مجبور به جذب تمام نفرات اعزام نشده هستن!

3. شرکت نفت و گاز پارس که از قبل از نوروز یا شاید هم قبلتر میخواسته این تعداد نیرو رو انتقال بده اصلا چرا آقای اسماعیل امیری باید در تاریخ 92/2/1 (و حتی یک روز زودتر یعنی در 92/1/31 در ویژه نامه دنیای اقتصاد) این 260 نفر رو جزء آمار خودشون قلمداد کنه؟!

آخرین ویرایش:

gulunc

عضو جدید
شما که در پایانه های نفتی خارگ مشغول هستید کمی از حقوق و مزایا و شرایط کاری توضیح بفرمایید.

با این حساب که شما میفرمایید انتقال به گاز ملغی میشه؟!

لطفا اگه شماره امور اداری شرکتتون رو دارید بفرمایید.

شما اطلاع دارید که پایانه ها چند نفر نیرو میخواد؟

دوره آموزشی پایانه ها کجا برگزار میشه؟

سپاس.
با سلام
در شرکت پایانه های خارگ اکثر نیروها به صورت روزکار وتایم کاری از 6.30 الی 13 و15-18.30 هستش از 13-15 هم استراحت، البته در برخی موارد شب کاری هم وجود دارد مانند نیروهایی که در قسمت عملیات دریایی مشغول هشتند که یک هفته شبکار یک هفته هم روزکار هستش، حقوق و مزایا هم بستگی به ساعات اضافه کاری که براتون رد میشه داره وبرای نیرهای جدیدالاستخدام لیسانس وفوق لیسانس بسته به شرایط کاریشون و نوع مدارکشون بین 2-1.5 متغیر هستش افزایش سال 92 راهم نمی دونم به چه صورت باشه، چون سیستم مالی من هنوز فعال نیست اطلاعات بیشتری در مورد حقوق و مزایا ندارم.
راجع به انتقال به شرکت گاز من اطلاعی ندارم و این شرکت هایی که گفتم را از امور اداری شرکت شنیدم، اینکه دقیقاً به چه شرکت هایی قراره معرفی بشین را من نمی دونم ولی قطعاً یکی از این شرکت ها شرکت پایانه هاست چون شخصاً لیست بچه ها یی که قراره مصاحبه بشن را دیدم.
شماره شرکت 07722823671 داخلی امور اداری 26633
اون لیستی که من دیدم حدوداً80-90 نفر بود.
دوره های آموزشی قبلاً اصفهان بوده ولی غیر از گروه اول که تابستون رفتن اصفهان بقیه گروه ها دوره نرفتن ومستقیم اومدن جزیره، این که بفرستن یا نه هم معلوم نیست مثل اینکه ارداه ای برای این کار نیست ویک سری دوره های فرمالیته بدو استخدام در همین خارک برگزار میشه.
این مختصر اطلاعاتی بود که من در طی این مدت چند ماه کسب کردم، امیدوارم مفید واقع بشه
با آرزوی موفقیت برای همه دوستان
شاد باشید

nima_4321

عضو جدید
با سلام
در شرکت پایانه های خارگ اکثر نیروها به صورت روزکار وتایم کاری از 6.30 الی 13 و15-18.30 هستش از 13-15 هم استراحت، البته در برخی موارد شب کاری هم وجود دارد مانند نیروهایی که در قسمت عملیات دریایی مشغول هشتند که یک هفته شبکار یک هفته هم روزکار هستش، حقوق و مزایا هم بستگی به ساعات اضافه کاری که براتون رد میشه داره وبرای نیرهای جدیدالاستخدام لیسانس وفوق لیسانس بسته به شرایط کاریشون و نوع مدارکشون بین 2-1.5 متغیر هستش افزایش سال 92 راهم نمی دونم به چه صورت باشه، چون سیستم مالی من هنوز فعال نیست اطلاعات بیشتری در مورد حقوق و مزایا ندارم.
راجع به انتقال به شرکت گاز من اطلاعی ندارم و این شرکت هایی که گفتم را از امور اداری شرکت شنیدم، اینکه دقیقاً به چه شرکت هایی قراره معرفی بشین را من نمی دونم ولی قطعاً یکی از این شرکت ها شرکت پایانه هاست چون شخصاً لیست بچه ها یی که قراره مصاحبه بشن را دیدم.
شماره شرکت 07722823671 داخلی امور اداری 26633
اون لیستی که من دیدم حدوداً80-90 نفر بود.
دوره های آموزشی قبلاً اصفهان بوده ولی غیر از گروه اول که تابستون رفتن اصفهان بقیه گروه ها دوره نرفتن ومستقیم اومدن جزیره، این که بفرستن یا نه هم معلوم نیست مثل اینکه ارداه ای برای این کار نیست ویک سری دوره های فرمالیته بدو استخدام در همین خارک برگزار میشه.
این مختصر اطلاعاتی بود که من در طی این مدت چند ماه کسب کردم، امیدوارم مفید واقع بشه
با آرزوی موفقیت برای همه دوستان
شاد باشید

ممنون دوست عزیز . بسیار تشکر می کنم از وقتی که گذاشتید بابت به اشتراک گذاشتن دانسته هایتان . فرمودید که اکثرا روزکار هستند . روزکار مقیم که نیستند ؟ یعنی به مانند دیگر مناطق عملیاتی 14 روز کار ، 14 روز استراحت است دیگر ؟ در پی او جی سی و شرکت گاز هر سه چهار ماه مبلغی به عنوان حق بهره وری و ... به پرسنل پرداخت میشود . در پایانه ها هم چنین پرداخت هایی وجود دارد ؟ شایعاتیت مبنی بر خصوصی شدناین شرکت وجوددارد . تایید می کنید ؟و سوال آخرم که ممنون میشم جواب بدین در مورد شرایط خوابگاه ها و غذا و سایر مسائل رفاهی در جزیره خارگ است . ممنون میشم مقداری توضیح بفرمایید

gulunc

عضو جدید
این جور که تو تهران متوجه شدیم شرکت پایانه ها برای گرفتن 150 نفر از بچه ها اعلام آمادگی کرده . کسی از این شرکت اطلاعات بیشتری نداره ؟ کارشون چیه ؟ حقوق ها چطوریه ؟ اگه کسی اون جا کار می کنه از حقوقش و شرایط کاریش رضایت داره ؟ نسبت به نفت و گاز چه مزایا و معایبی داره؟ و ...
سلام
کار شرکت دریافت و اندازه گیری ونگهداری ودر نهایت صادرات نفت ایران میباشد، اطلاعات بیشتر را می توانید از سایت شرکت به آدرس nioc-iotc.ir بگیرید. البته مدیریت های مختلفی از جمله مدیریت امور فنی مدیریت عملیات دریای، صادرات،مدیریت خدمات پشتیبانی و ... داره، وکارتون بستگی به این داره که درکدوم قسمت مشغول باشین، مثل شرکت نفت و گاز پارس کار پروژ ه ای نداره، و کارهای فنی شرکت بیشتر در تعمیرات صنعتی خلاصه میشه، من خیلی اطلاعاتی راجع به شرکت نفت گاز پارس ندارم که این دو تا رو مقایسه کنم، بحث رضایت هم یک بحث نسبی هستش و بستگی به خودتون داره که چه انتظاراتی دارین، ولی حداقل برای من اون چیزی که فکر میکردم نیست، در کل این بحثی هست که راجع به همه مجموعه نفت صادقه.
اگه سوالی بود من در خدمتم ولی بعد از تایم کاری از ساعت 18-20
موفق باشید

nima_4321

عضو جدید
خوب اگه قرار باشه 150 نفر نیرو توسط پایانه ها پذیرفته بشه به نظر میاد بیشتر از این تعداد رو به مصاحبه دعوت کنن تا مصاحبه معنی پیدا کنه و بتونن بین نفرات قدرت انتخاب داشته باشند.

ضمن اینکه آقای اسماعیل امیری هم به تازگی در تاریخ 92/2/1 در سایت pogc گفته بودن مراحل استخدامی و اخذ شماره شناسایی حدود 260 نفر (متشکل از پذیرفته شدگان آزمون، ممتازان، بورسیه ها و ...) نیز در دست اقدام می باشد که در آینده نزدیک به آمار فوق الذکر اضافه خواهند شد.

1. پس اونوقت تکلیف نفرات غیر از اون 150 نفر با چه شرکتهاییه؟ آیا اونها هم مصاحبه دارن؟

2. اگر قرار باشه مصاحبه انجام بشه و مثلا شرکت پایانه ها نیروهای بهتر رو برای خودش انتخاب کنه بالاخره یک سری نیرو باقی می مونه که در هر صورت باید جذب بشن و اگه شرکت های دیگه هم مصاحبه داشته باشن در واقع یک مصاحبه کاملا فرمالیته و صوری هست چون در نهایت مجبور به جذب تمام نفرات اعزام نشده هستن!

3. شرکت نفت و گاز پارس که از قبل از نوروز یا شاید هم قبلتر میخواسته این تعداد نیرو رو انتقال بده اصلا چرا آقای اسماعیل امیری باید در تاریخ 92/2/1 (و حتی یک روز زودتر یعنی در 92/1/31 در ویژه نامه دنیای اقتصاد) این 260 نفر رو جزء آمار خودشون قلمداد کنه؟!

صحبت های امیری و سایر مسئولین نفت و گاز پارس را زیاد جدی نگیرید ! در دروغ گویی دستی دارند ! حتما بدشان هم نمی آید که گزارش عملکرد خود را پر رنگ تر و چند برابر جلوه دهند. به عنوان مثال دقیقا یک ساعت قبل از این که پایانه ها با من تماس بگیرد ما دفتر اعتمادی بودیم. وی گفت که شما قطعا به شرکت گاز یا پالایش و پخش انتقال پیدا می کنید . ما به این شرکت ها اعلام کرده ایم که سمت های خالی را به ما اعلام کنند تا ما هم نفرات را به آن ها اعلام کنیم و بین آن ها تقسیم کنیم .(نه اسمی از پایانه ها آورد و نه این که لیست نفرات ارسال شده است) یک ساعت بعد از پایانه ها با من تماس گرفتند و معلوم شد که اعتمادی کلا از روی باد معده صحبت کرده است بدون این که حرف هایش ارتباطی با آن چه در حال وقوع است داشته باشد. 150 نفر را هم حاجی غفاری اعلام کرد . وی گفت که پایانه ها هم همکاری بسیار خوبی دارد و گفته است که در حدود 150 نفر از نیروها را می خواهد. تقریبا هیچ کجا نگفتند که شما در پی او جی سی مشغول به کار خواهید شد. همه صحبت ها از انتقال است اما حاجی غفاری می گفت که ما سعی می کنیم که نفت و گاز رو مجبور کنیم که سریعا شما را استخدام کند ، به سر کار ببرد و آن گاه قضیه انتقال را پیگیری کند . اما نفت و گاز معتقد بود که وضعیت بچه ها بلاتکلیف بماند تا زمانی که محل انتقالشان مشخص شود.

smsm58

عضو جدید
با تشکر فراوان از شما که در این قحطی اطلاعات نکات ارزنده ای رو بیان کردین. ممکنه در مورده فعالیتها و تخصصهایی که یه مهندس مکانیک در شرکتی مثل پایانه ها نیاز داره توضیح بدین، جهت آمادگی در مصاحبه کمکم میکنه. همچنین آیا امکان زندگی متاهلی در اونجا وجود داره؟
یا سپاس

gulunc

عضو جدید
ممنون دوست عزیز . بسیار تشکر می کنم از وقتی که گذاشتید بابت به اشتراک گذاشتن دانسته هایتان . فرمودید که اکثرا روزکار هستند . روزکار مقیم که نیستند ؟ یعنی به مانند دیگر مناطق عملیاتی 14 روز کار ، 14 روز استراحت است دیگر ؟ در پی او جی سی و شرکت گاز هر سه چهار ماه مبلغی به عنوان حق بهره وری و ... به پرسنل پرداخت میشود . در پایانه ها هم چنین پرداخت هایی وجود دارد ؟ شایعاتیت مبنی بر خصوصی شدناین شرکت وجوددارد . تایید می کنید ؟و سوال آخرم که ممنون میشم جواب بدین در مورد شرایط خوابگاه ها و غذا و سایر مسائل رفاهی در جزیره خارگ است . ممنون میشم مقداری توضیح بفرمایید
اقماری به صورت 14-14 هستش، تاکنون هر 3-4 ماه یک بار مبلغی در حدود 800-900 پرداخت میشده اما با چه عنوانی را نمیدانم، شایعاتی وجود دارد حتی در آرم شرکت هم هم داخل پرانتز سهامی خاص نوشته شده ولی خصوصی که خود دولت مثلاً نماینده فرماندارهای برخی استان ها در هیت مدیره عضئو هستند اما بعید میدانم به شکل عملی خصوصی شدن این شرکت قابل اجرا باشه، چون یک جورایی اینجا گلوگاه اقتصادی ایران است و حدود 90 درصد صادرات نفت خام وسایر مواد نفتی از طریق این شرکت در خارگ انجام میگیرد، غذا بدک نیست اما رو به خرابی میرود، راجع به خوابگاه ها هم اینجا مهمانسراهای مختلفی وجود دارد، اما مهانسراهای محل اسکان نیروهای جدیدالاستخدام تعریف چندانی ندارد وبه صورت منازل 2 و 3 خوابه هستش که 6-7 نفر داخل انها اسکان دارد، اگر شیفت هم خانه ای ها باهم جور در بیاد که هر 14 روز 3 نفر داخل خونه باشند بد نیست، اما گذشته از همه اینها آلودگی هوای خارگ خیلی کمتر از عسلویه هستش و این میتونه یه کم خوشحال کننده باشه، البته اگر شما را به سایت شرکت تو عسلویه نفرستن، و کلاً از لحاظ طبیعت ومحیط کاری وتمیزی هوا خیلی بهتر از عسلویه هستش و امکانات ورزشی به نسبت خوبی داره.
موفق باشید

smsm58

عضو جدید
سلام
کار شرکت دریافت و اندازه گیری ونگهداری ودر نهایت صادرات نفت ایران میباشد، اطلاعات بیشتر را می توانید از سایت شرکت به آدرس nioc-iotc.ir بگیرید. البته مدیریت های مختلفی از جمله مدیریت امور فنی مدیریت عملیات دریای، صادرات،مدیریت خدمات پشتیبانی و ... داره، وکارتون بستگی به این داره که درکدوم قسمت مشغول باشین، مثل شرکت نفت و گاز پارس کار پروژ ه ای نداره، و کارهای فنی شرکت بیشتر در تعمیرات صنعتی خلاصه میشه، من خیلی اطلاعاتی راجع به شرکت نفت گاز پارس ندارم که این دو تا رو مقایسه کنم، بحث رضایت هم یک بحث نسبی هستش و بستگی به خودتون داره که چه انتظاراتی دارین، ولی حداقل برای من اون چیزی که فکر میکردم نیست، در کل این بحثی هست که راجع به همه مجموعه نفت صادقه.
اگه سوالی بود من در خدمتم ولی بعد از تایم کاری از ساعت 18-20
موفق باشید
با تشکر فراوان از شما که در این قحطی اطلاعات نکات ارزنده ای رو بیان کردین. ممکنه در مورده فعالیتها و تخصصهایی که یه مهندس مکانیک در شرکتی مثل پایانه ها نیاز داره توضیح بدین، جهت آمادگی در مصاحبه کمکم میکنه. همچنین آیا امکان زندگی متاهلی در اونجا وجود داره؟
یا سپاس

سلام.
من یکی از اون افرادی هستم که از شرکت پایانه های نفتی بهم زنگ زدن برای مصاحبه روز 16 ام. یه سوال داشتم:جنابعالی که مدتی هست سر کار هستید به نظر شما آیا پایانه های نفتی بهتر خواهد بود یا شرکت نفت و گاز پارس؟ لطفا راهنمایی کنید.

سلام. من هم رشته ام مهندسی مکانیک است و برای مصاحبه به شرکت پایانه دعوت شدم. اگر کسی مکانیک هست و اطلاعاتی در مورد سوالات مصاحبه دارد،ممنون میشوم راهنمایی مان کند.( باور کنید بعد دو سال سرشار از استرس هستم). لطفا کمک کنید.

POGC1390

عضو جدید
صحبت های امیری و سایر مسئولین نفت و گاز پارس را زیاد جدی نگیرید ! در دروغ گویی دستی دارند ! حتما بدشان هم نمی آید که گزارش عملکرد خود را پر رنگ تر و چند برابر جلوه دهند. به عنوان مثال دقیقا یک ساعت قبل از این که پایانه ها با من تماس بگیرد ما دفتر اعتمادی بودیم. وی گفت که شما قطعا به شرکت گاز یا پالایش و پخش انتقال پیدا می کنید . ما به این شرکت ها اعلام کرده ایم که سمت های خالی را به ما اعلام کنند تا ما هم نفرات را به آن ها اعلام کنیم و بین آن ها تقسیم کنیم .(نه اسمی از پایانه ها آورد و نه این که لیست نفرات ارسال شده است) یک ساعت بعد از پایانه ها با من تماس گرفتند و معلوم شد که اعتمادی کلا از روی باد معده صحبت کرده است بدون این که حرف هایش ارتباطی با آن چه در حال وقوع است داشته باشد. 150 نفر را هم حاجی غفاری اعلام کرد . وی گفت که پایانه ها هم همکاری بسیار خوبی دارد و گفته است که در حدود 150 نفر از نیروها را می خواهد. تقریبا هیچ کجا نگفتند که شما در پی او جی سی مشغول به کار خواهید شد. همه صحبت ها از انتقال است اما حاجی غفاری می گفت که ما سعی می کنیم که نفت و گاز رو مجبور کنیم که سریعا شما را استخدام کند ، به سر کار ببرد و آن گاه قضیه انتقال را پیگیری کند . اما نفت و گاز معتقد بود که وضعیت بچه ها بلاتکلیف بماند تا زمانی که محل انتقالشان مشخص شود.

من دیشب با واسطه شنیدم که در جلسه دیروز که نماینده های نفت و گاز هم حضور داشتن این شرکت از طرف وزارت و ملی نفت مجبور به اخذ کد پرسنلی و مشخص کردن تاریخ اعزام شده و در واقع همه چی قطعی شده و اجباری برای انتقال افراد نیست و حتی نامه نتیجه اون جلسه هم به دفتر خنیفر رفته تا رسما و سریعا به pogc ابلاغ بشه. حالا شماره نامه رو گیر آوردم حتما مینویسم ولی تاریخ اون نامه 92/2/8 هستش.

mahpok

عضو جدید
من دیشب با واسطه شنیدم که در جلسه دیروز که نماینده های نفت و گاز هم حضور داشتن این شرکت از طرف وزارت و ملی نفت مجبور به اخذ کد پرسنلی و مشخص کردن تاریخ اعزام شده و در واقع همه چی قطعی شده و اجباری برای انتقال افراد نیست و حتی نامه نتیجه اون جلسه هم به دفتر خنیفر رفته تا رسما و سریعا به pogc ابلاغ بشه. حالا شماره نامه رو گیر آوردم حتما مینویسم ولی تاریخ اون نامه 92/2/8 هستش.
خدا از دهنت بشنوه بردار
امیدوارم خبری که دادی بر اساس شایعه نباشه و موثق باشه

nima_4321

عضو جدید
اگر به دلبخواه هم باشد من که ترجیح می دهم پی او جی سی نمانم و به شرکت پایانه ها بروم. هر چند حقوق نفت و گاز بیشتر باشد احساس می کنم که پایانه ها مسئولیت پذیر تر است و مانند پی او جی سی بی در پیکر نیست

بچه ها جدا باید چیکار کنیم؟ من به شدت گیج شدم؟ الان برای مصاحبه بریم پایانه نفتی یا نه؟ شرکت نفت و گاز پارس بهتر است یا پایانه؟ اگه کسی اطلاعات داره کمک کنه.
من میترسم نریم پایانه بعد دوباره نفت و گاز پارس ما رو نخواد؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
خدا خودت کمک کن............

mahmudreza

عضو جدید
دوستان سلام.خب این چند روز اخبار ضد ونقیضی شنیده شد وهنوز هم شنیده میشه. نمیدونم آخرش تکلیفمان چی میشه.اولش گفتن میرید گاز بعد گفتن پایانه ها. هروز حرف جدیدی شنیده میشه. ولی من امروز با اعتمادی تلفنی صحبت کردم گفت کارهای شما داره انجام میشه تا به آموزش اعزام بشید وموقتا در شرکت نفت وگاز شروع به کار میشید وسپس منتقل میشید. باتوجه به حرف های زیادی که زده شده معلوم نیس این حرف اعتمادی درست باشه یا نه. دوستان اگه کسی خبر جدید وموثقی داره بگه

hyperlink05

عضو جدید
شاید جدی گرفتن آن لازم باشد...

دوستان سلام.خب این چند روز اخبار ضد ونقیضی شنیده شد وهنوز هم شنیده میشه. نمیدونم آخرش تکلیفمان چی میشه.اولش گفتن میرید گاز بعد گفتن پایانه ها. هروز حرف جدیدی شنیده میشه. ولی من امروز با اعتمادی تلفنی صحبت کردم گفت کارهای شما داره انجام میشه تا به آموزش اعزام بشید وموقتا در شرکت نفت وگاز شروع به کار میشید وسپس منتقل میشید. باتوجه به حرف های زیادی که زده شده معلوم نیس این حرف اعتمادی درست باشه یا نه. دوستان اگه کسی خبر جدید وموثقی داره بگه
به راستی دلیل احتمالی این حرفهای ضد و نقیض چه می تواند باشد؟

به نظر میرسد:
شرکت نفت و گاز پارس از مدتها پیش با آگاهی نسبی از نیاز چند شرکت و رایزنی با آنها و بدون اطلاع منابع انسانی وزارت و شرکت ملی نفت تصمیم به انتقال افراد داشته است. افرادی که به زعم شرکت نفت و گاز پارس مازاد بر نیاز فعلی و نه نیاز اعلام شده خود در آزمون گذشته هستند.

-اگر خود را به جای مسئولین نفت و گاز پارس بگذاریم، مسلما به عنوان پیشنهاد دهنده و دنبال کننده این انتقال مخفیانه (یعنی بدون اطلاع شرکت ملی نفت و حتی بدون اطلاع منابع انسانی وزارت نفت) تا آخرین لحظه با پافشاری بر موضع خود به دنبال انتقال تعداد بیشتری از افراد خواهیم بود. پس شاید به همین دلیل باشد که مسئولین منابع انسانی نفت و گاز پارس، در پاسخ به دوستانی که اظهار می دارند از فلان شرکت با ما تماس گرفته شده است میگویند اگر تمایل دارید بروید! این موقعیت را از دست ندهید! درحالی که اگر این اجازه را داشتند و می توانستند بگویند انتقال شما قطعی و در واقع اجباری است حتما مستقیما اینها را می گفتند. البته شاید هم منظورشان از اینکه میگویند اگر میخواهید بروید این باشد که اگر الآن هم نروید بالاخره در آینده مجبور به منتقل شدن هستید که این احتمال نیز بسیار ضعیف است. چرا که قبلا نیز که بین دو شرکت نفت و شرکت گاز در منطقه پارس جنوبی جابجایی هایی صورت گرفته بوده است با رضایت افراد بوده و هیچ جبری در کار نبوده است.

-اگر خود را به جای مسئولین منابع انسانی وزارت و شرکت ملی نفت بگذاریم، به عنوان مقامی که با رعایت نکردن سلسله مراتب اداری از سوی شرکت زیر مجموعه خود (یعنی شرکت نفت و گاز پارس) نادیده گرفته شده است و مستقیما به مقام وزارت مراجعه شده است، مسلما از وضع پیش آمده ناراضی خواهیم بود و سعی در به کرسی نشاندن حرف خود خواهیم داشت. و به احتمال زیاد دلیل این رعایت نکردن سلسله مراتب اداری از جانب نفت و گاز پارس می تواند این بوده باشد که میدانسته اولین مقام مافوق خود (در زمینه چنین انتقالی) یعنی منابع انسانی وزارت و شرکت ملی نفت، قطعا موافق این انتقال نخواهد بود و الا دلیلی برای این دور زدن به ظاهر قانونی (مراجعه مستقیم به وزیر) وجود نداشت و شاید هم با وجود شنیدن مخالفت اولیه باز هم به کار خود ادامه داده باشد.

علی ایحال شرکت نفت و گاز پارس در ضمن اینکه در سریعترین زمان ممکن موظف و مجبور به تخصیص کد پرسنلی به افراد و برگزاری دوره آموزش بدو استخدام شده است احتمالا همچنان سعی خواهد داشت تا آنجا که امکان دارد، نفرات منتقل شوند که این می تواند در قالب برگزاری همین دعوت به مصاحبه های جدید توسط شرکت هایی باشد که قبلا با آنها رایزنی شده است
(و اتفاقا در روزهای به اوج رسیدن جلسات و مذاکرات بین وزارت و شرکت ملی نفت و شرکت نفت و گاز پارس، تماس با افراد برای مصاحبه مجدد آغاز می شود!) و هستند کسانی که چه بسا با رفتن به مصاحبه جدید و قبولی و ایجاد علاقه نسبت به شرکت جدید، همانجا ماندگار شوند و بنا به اخبار این روزهای اخیر، شرکت ملی نفت نیز در مورد این مصاحبه های مجدد ایرادی نمی بیند و اگر مخالف بود آنرا متوقف میکرد (چرا که نیم نگاهی هم به وضعیت کلان آمار نیروی انسانی خود دارد و میبیند شرکت های مصاحبه کننده اعلام نیاز کرده اند و اگر اکنون نیرو جذب نکنند، شرکت ملی نفت در تکمیل ظرفیت آزمون اخیر یا در آزمون بعدی، موظف به تامین نیرو برای آنها خواهد بود ) فلذا ضمن عدم مخالفت با این مصاحبه های مجدد، تاکید دارد که در هر صورت، تخصیص کد پرسنلی برای تک تک افراد باید از جانب نفت و گاز پارس باشد و مجری دوره آموزش بدو استخدام نیز باید نفت و گاز پارس باشد و انتقال افراد اجباری نیست.

البته این احتمال نیز وجود دارد که نفت و گاز پارس از آنجایی که در این داستان، محکوم و مجبور شده است، با به تاخیر انداختن حتی یک روز دیرتر شروع دوره آموزش که این در واقع به معنای ایجاد فرصت برای تماس شرکتها با افراد و حضور ایشان در مصاحبه های مجدد می باشد، سعی کند که از این طریق نیز تعداد دیگری از افراد (به ویژه افرادی از بین ما که از نظر اقتصادی بیشتر تحت فشار هستند و یا افراد شاغلی که قرارداد کار فعلیشان رو به انقضا میرود)، به نوعی مجبور به ترک به ظاهر اختیاری شرکت نفت و گاز پارس شوند.

اینها احتمالاتی هستند که شاید به واقعیت تبدیل شوند.

آخرین ویرایش:

POGC1390

عضو جدید
خلف وعده شرکت نفت با 300 نفر از قبول شدگان آزمون استخدامی سال 90

نفت نیوز

کد خبر: 14637 سه شنبه، 10 اردیبهشت 1392 - 22:03

یادداشت کاربران/

با سلام و عرض احترام فراوان به سایت مردمی و دلسوز نفت نیوز؛
خواهشمند است با اطلاع رسانی وضعیت نامناسب اینجانبان به مدیران ارشد وزارت نفت، در حل این مشکل پس از 2 سال ما را یاری فرمایید.

پس از برگزاری آزمون هفته قبل شرکت ملی نفت، همچنان 2 سال از بلاتکلیفی حدود 300 نفر از قبول شدگان آزمون سال 90 این شرکت می گذرد. ما که قرار بود در شرکت نفت و گاز پارس مشغول به فعالیت شویم و مراحل اداری بدو استخدام و طب صنعتی را با معرفی نامه شرکت نفت و گاز پارس به انجام رسانده ایم، همچنان در بلاتکلیفی به سر برده و جدیداً شرکت نفت و گاز پارس اعلام کرده که از پذیرش ما معذور بوده و قرار است تا ما به شرکت گاز و یا شرکت پالایش و پخش معرفی شویم. این در حالی است که شرکت گاز و پالایش و پخش نیز از این موضوع اعلام بی اطلاعی می کنند.

ذکر چند نکته جالب توجه می باشد:

1- آزمون مذکور با نام شرکت ملی نفت و جهت اشتغال در شرکت های زیر مجموعه نفت انجام گرفته ولی پس از 2 سال بلاتکلیفی شرکت نفت و گاز پارس همگان را متعجب و خبر از شرکت گاز و یا پالایش و پخش را می دهد. موضوع جالب تر اینکه شرکت گاز و یا پالایش و پخش هم کاملا ابراز بی اطلاعی از موضوع مذکور را می نمایند!

2- برگزاری آزمون جدید شرکت نفت در حالی که حدود 300 نفر از قبول شدگان 2 سال قبل همچنان بیکار هستند چه معنایی دارد!؟

3- آیا برگزارکنندگان آزمون به تعداد افراد مورد نیاز شرکت ها توجهی کرده اند یا تنها آزمون برگزار می کنند؟! البته که شرکت نفت و گاز پارس این تعداد را می خواسته ولی چرا با تغییر مدیر عامل سیاست کاری شرکت تغییر می کند!؟

4- در برخی از رشته های تحصیلی (رشته های مربوط به صنایع بالادستی نفت)که ربطی به صنعت گاز و یا پالایش و پخش ندارد چه راه حلی دیده شده است؟

لذا عاجزانه از مدیران محترم منابع انسانی وزارت نفت و شرکت ملی نفت ایران بالاخض جناب آقای دکتر سلحشور و جناب آقای خنیفر خواهشمندیم با تصمیمی پدرانه و مناسب اینجانبان را از سردرگمی خارج نموده و زمینه اشتغال در محیط مرتبط با رشته تحصیلی را هر چه سربعتر فراهم فرمایید.

با سپاس فراوان

انتهای پیام

من به نوبه خودم از نویسنده و ارسال کننده این متن به سایت نفت نیوز تشکر میکنم.

برای ارسال نظرات و انتقادات خود در این زمینه به سایت نفت نیوز مراجعه کنیم:

http://naftnews.net/view/14637/خلف-وعده-شرکت-نفت-با-300-نفر-از-قبول-شدگان-آزمون-استخدامی-سال-90

آخرین ویرایش:
دمت گرم و مرسی برای گذاشتن این خبر در نفت نیوز.
من رفتم و کامنت دادم.
دوستان، هر کی نرفته بره و کامنت بذاره

Arbitrage

عضو جدید
در قالب سهام عدالت ؛

40 درصد سهام شرکت پایانه های نفتی واگذار می شود
رئیس کارگروه اصل 44 شرکت ملی نفت از واگذاری 40 درصد سهام شرکت پایانه های نفتی ایران در قالب سهام عدالت خبر داد. به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی شرکت کشتیرانی جمهوری اسلامی ایران، علی کاردور در رابطه با واگذاری سهام شرکت پایانه های نفتی ایران، اظهار کرد: در سفر استانی خراسان رضوی و با موافقت هیئت دولت 40 درصد سهام شرکت پایانه های نفتی ایران در قالب سهام عدالت واگذار شد. وی با بیان اینکه پیش از این شرکت ملی نفت با واگذاری سهام شرکت پایانه های نفتی با توجه به بالادستی بودن فعالیت های این شرکت موافق نبود، بیان کرد: اما سازمان خصوصی سازی پیشنهاد شرکت نفت مبنی بر مستثنی شدن این مجموعه را نپذیرفت. این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در حال حاضر با واگذاری 40 درصدی سهام شرکت پایانه های نفتی باید توسعه ظرفیت ذخیره سازی نفت در پایانه های نفتی کشور با مشارکت بخش خصوصی انجام بگیرد، اظهار کرد: اما کماکان مالکیت اسکله ها، میتیرینگ و مخازن ذخیره سازی نفت در دست دولت باقی می ماند. رئیس کارگروه اصل 44 شرکت ملی نفت ایران همچنین با اشاره به واگذاری مدیریت و راهبری پایانه های نفتی کشور به بخش خصوصی اظهار داشت: سهم 40 درصدی واگذار شده شرکت پایانه های نفتی شامل پایانه های نفتی بندر نکا، جزیره خارگ، عسلویه بوده است. به گفته این مقام مسئول همچنین سهم بخشی از پایانه های نفتی در دست ساخت نیز همچون چابهار و بندر جاسک نیز مشمول این واگذاری شده است.

منبع خبر: پایگاه اطلاع رسانی سهام عدالت

http://www.vase.ir/index.aspx?siteid=81&pageid=220&newsview=4119

arsalan.sh

عضو جدید
سلام من تازه با این تاپیک آشنا شدم. مطالب و اخبار دوستان رو خوندم.اطلاعات من هم تقریبا در همین حده. فقط یه چیزی هستش که دلم میخواد بقیه هم درجریان باشن.ظاهرا بجز دوستانی که از شرکت پایانه ها باهاشون تماس گرفتن، برای بقیه بچه ها خود POGC کد پرسنلی صادر میکنه. پس بقیه دوستان نگران که نباید باشن که هیچ،خوشحال هم باشید. پایانه ها با من هم تماس نگرفتن و توی لیست POGC موندم

Arbitrage

عضو جدید
سلام من تازه با این تاپیک آشنا شدم. مطالب و اخبار دوستان رو خوندم.اطلاعات من هم تقریبا در همین حده. فقط یه چیزی هستش که دلم میخواد بقیه هم درجریان باشن.ظاهرا بجز دوستانی که از شرکت پایانه ها باهاشون تماس گرفتن، برای بقیه بچه ها خود POGC کد پرسنلی صادر میکنه. پس بقیه دوستان نگران که نباید باشن که هیچ،خوشحال هم باشید. پایانه ها با من هم تماس نگرفتن و توی لیست POGC موندم
سلام
وضعیت پیش اومده بدین صورت است که اسامی 213 نفر به سایر شرکت ها(پایانه های نفتی-ملی گاز ایران-پالایش و پخش و...) ارسال شده است و شرکت ها با توجه به نیاز خودشان با توچه به رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی بایستی لیست مورد نیاز خود را به شرکت نفت و گاز پارس اعلام کنند تا شرکت نفت و گاز پارس نسبت به انتقال آنان اقدام نماید حال شرکت پایانه های نفتی برای اینکه بتواند لیست قطعی خود را POGC اعلام کند نسبت به برگزاری مصاحبه علمی کرده است تا لیست کسانی که در مصاحبه موفق به اخذ قبولی میشوند را از نفت و گاز پارس درخواست نماید.
ولی بنده که تمایلی به انتقال به شرکت پایانه های نفتی ندارم و به مصاحبه هم دعوت شده ام در روز مصاحبه به سوالات جواب نخواهم داد تا مردود مصاحبه اعلام شوم که در اینصورت شرکت پایانه ها اسمم را در لیست نیروی درخواستی از POGC قرار ندهد.

POGC1390

عضو جدید

سلام به این تاپیک خیلی خوش اومدی:gol:
دوست من طبق اخباری که من دارم شرکت پایانه ها از آخرین جلسه و تصمیمی که در مورد نیروهای اعزام نشده نفت و گاز پارس بوده اطلاع نداشته و طبق لیستی که از قبل داشته شروع کرده بوده به تماس گرفتن با بچه ها.
همه اعزام نشده ها وضعیتشون عین همه و pogc باید واسه همه کد بزنه و همه رو آموزش بده حالا ببینیم بعد از پایان دوره چی پیش بیاد.
یه عده از دوستان به نقل از آقای جوادی نیا (یکی از معاونین خنیفر)میگن pogc خودش باید بچه ها رو به کار بگیره و انتقال باید با رضایت بچه ها باشه ولی یه عده اینجور از حرفاش دستگیرشون شده که بعد از دوره آموزش pogc با توجه به ظرفیتی که داره کم کم بچه ها رو منتقل می کنه.
من که پاک گیج شدم دو تا از دوستام هم که جداگانه رفتن پیش جوادی نیا اون چیزی که از حرفای جوادی نیا دستگیرشون شده مثل هم نبوده.

POGC1390

عضو جدید
سلام
وضعیت پیش اومده بدین صورت است که اسامی 213 نفر به سایر شرکت ها(پایانه های نفتی-ملی گاز ایران-پالایش و پخش و...) ارسال شده است و شرکت ها با توجه به نیاز خودشان با توچه به رشته تحصیلی و مقطع تحصیلی بایستی لیست مورد نیاز خود را به شرکت نفت و گاز پارس اعلام کنند تا شرکت نفت و گاز پارس نسبت به انتقال آنان اقدام نماید حال شرکت پایانه های نفتی برای اینکه بتواند لیست قطعی خود را POGC اعلام کند نسبت به برگزاری مصاحبه علمی کرده است تا لیست کسانی که در مصاحبه موفق به اخذ قبولی میشوند را از نفت و گاز پارس درخواست نماید.
ولی بنده که تمایلی به انتقال به شرکت پایانه های نفتی ندارم و به مصاحبه هم دعوت شده ام در روز مصاحبه به سوالات جواب نخواهم داد تا مردود مصاحبه اعلام شوم که در اینصورت شرکت پایانه ها اسمم را در لیست نیروی درخواستی از POGC قرار ندهد.
سلام مهندس جان
این آمار 213 نفر از چه نفراتی تشکیل شدن؟
سپاس.

POGC1390

عضو جدید
چطور میشه کامنت گذاشت؟ میشه توضیح بدی من که متوجه نشدم کجا باید برم

روی لینک زیر کلیک کن
متن رو بخون
بعدش پایین متن در قسمت نام اسمت رو بنویس
نظرت رو در قسمت مربوطه تایپ کن
کد امنیتی رو در کادر روبروش تایپ کن
روی دکمه ارسال کلیک کن
اگر مراحل رو درست انجام داده باشی زیر کد امنیتی با رنگ قرمز می نویسه: نظر شما با موفقیت ارسال شد.

http://naftnews.net/view/14637/%D8%A...D8%A7%D9%84-90

arsalan.sh

عضو جدید
منون از راهنمایی های دوستان.با من از هیچ شرکتی تماس نگرفتند اما از اونجایی که یکی از آشنایانم که اجازه ذکر نامش رو ندارم اطلاعات دقیقی در مورد وضعیت بچه ها دارند به من این اطمینان رو دادند افرادی که اسامیشون توی لیست قبول شده های پالایش و پخش و پایانه های نفتی نباشه رو POGC جذب میکنه.پس بچه ها نگران نباشید. تازه وضعیت ما بهتر از اوناییه که برای مصاحبه میرن

POGC1390

عضو جدید
منون از راهنمایی های دوستان.با من از هیچ شرکتی تماس نگرفتند اما از اونجایی که یکی از آشنایانم که اجازه ذکر نامش رو ندارم اطلاعات دقیقی در مورد وضعیت بچه ها دارند به من این اطمینان رو دادند افرادی که اسامیشون توی لیست قبول شده های پالایش و پخش و پایانه های نفتی نباشه رو POGC جذب میکنه.پس بچه ها نگران نباشید. تازه وضعیت ما بهتر از اوناییه که برای مصاحبه میرن
تا الان از پایانه ها با بچه ها تماس گرفتن. مگه از پالایش و پخش هم تماسی با کسی گرفته شده؟

arsalan.sh

عضو جدید
این مطلب رو کسی که باهاش در ارتباطم به من گفته.از صحت خبر اطمینان دارم اما خب ممکنه که منظور ایشون این بوده که هفته آینده ،با مردودی های مصاحبه و تعداد دیگه ای از بچه ها ،برای پخش و پالایش تماس بگیرن

POGC1390

عضو جدید
این مطلب رو کسی که باهاش در ارتباطم به من گفته.از صحت خبر اطمینان دارم اما خب ممکنه که منظور ایشون این بوده که هفته آینده ،با مردودی های مصاحبه و تعداد دیگه ای از بچه ها ،برای پخش و پالایش تماس بگیرن
تعداد دیگه ای از بچه ها!
پس ممکنه با من و شما هم تماس بگیرن...

بالا