استخدام شرکت ملی نفت ایران 91...( آزمون کتبی + مصاحبه علمی + مصاحبه عقیدتی + طب صنعتی )

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت دوستان گلم بخصوص دوستانی که به شدت منتظر ثبت نام در پورتال آزمون شرکت نفت و شرکت در آزمون هستند...
پیرو تاپیک قبلی که در تالار مهندسی شیمی طرفدارهای فراوانی پیدا کرد و ازش خیلی بهره بردیم ( مصاحبه علمی - عقیدتی شرکت نفت ) خواستم یه جمع جدیدی داشته باشیم تا بچه های جذب انبوه 91 بتونن دور هم جمع بشن و با استفاده از این تاپیک مراحل استخدامی رو خیلی راحتتر با موفقیت طی کنن...
من و همه دوستانی که قبلا استخدام شدیم سعی میکنیم اطلاعات رو در اختیار دوستان قرار بدیم...
با تشکر :gol:

mohsenv21

عضو جدید
با سلام خدمت دوستان گلم بخصوص دوستانی که به شدت منتظر ثبت نام در پورتال آزمون شرکت نفت و شرکت در آزمون هستند...
پیرو تاپیک قبلی که در تالار مهندسی شیمی طرفدارهای فراوانی پیدا کرد و ازش خیلی بهره بردیم ( مصاحبه علمی - عقیدتی شرکت نفت ) خواستم یه جمع جدیدی داشته باشیم تا بچه های جذب انبوه 91 بتونن دور هم جمع بشن و با استفاده از این تاپیک مراحل استخدامی رو خیلی راحتتر با موفقیت طی کنن...
من و همه دوستانی که قبلا استخدام شدیم سعی میکنیم اطلاعات رو در اختیار دوستان قرار بدیم...

سلام دوست عزیز، مرسی لطف کردین، اول از همه یه سوال
از تاریخ آزمون کتبی تا زمانی که دوره آموزشیتون شروع شد چقدر طول کشید؟

mataa

کاربر فعال
تشکر حامد جان

هنوز مشخص نشده ثبت نام آزمون کی هست ؟
کسی اطلاعی داره که چقدر پذیرش دارن و تقریبا چقدر داوطلب هست ؟

ممنون

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوست عزیز، مرسی لطف کردین، اول از همه یه سوال
از تاریخ آزمون کتبی تا زمانی که دوره آموزشیتون شروع شد چقدر طول کشید؟

آزمون کتبی اواسط تابستان برگذار شد پس از اعلام نتایج قبول شده ها اواخر تابستان دعوت شدیم به آزمون روانشناختی و تست هوش
آبان ماه دعوت شدیم به مصاحبه علمی حضوری بعد از اون مجددا قبولی هارو اعلام کردند و معرفی شدیم برای مصاحبه عقیدتی و پس از اون هم معرفی شدیم برای طب صنعتی
شروع بکار بچه ها همه یکی نبود بطور میانگین میشه گفت خرداد ماه بود...یعنی پروسه استخدامی از برگذاری ازمون تا دعوت بکار کمتر از 1 سال طول کشید

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
تشکر حامد جان

هنوز مشخص نشده ثبت نام آزمون کی هست ؟
کسی اطلاعی داره که چقدر پذیرش دارن و تقریبا چقدر داوطلب هست ؟

ممنون

تمام روال و مجوزهای آزمون استخدامی گرفته شده و فقط مونده شروع ثبت نام که باید از طریق سایت صورت بگیره و مطمئنا با شروع ثبت نام چه از طریق تلویزیون چه روزنامه ها خود شرکت نفت فراخوان میزنه...
جذب انبود 90 تعداد شرکت کننده هاش 150 هزار نفر بودن تقریبا که نزدیک 3500 نفر جذب شدن...
دوستان از این امار و ارقام نترسین...مطمئن باشین از 146 هزار نفری که نتونستن قبول شن دست کم 130 هزار نفرشون سیاهی لشکر بودن..افرادی که گفتن حالا میریم یه ازمونم میدیم شاید شد ...سر جلسه بعد از نیم ساعت 80 درصد صندلیای من خالی بود...خیلی ها تا کیک و ساندیس رو زدن همون اول جلسه رفتن

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان خودتون رو درگیر آمار و اعداد نکنین که چقدر میخوان چجوریه شرایط ...باید به این باور برسین که اگه حتی قراره 1 نفر استخدام شه اون یک نفر باید شما باشین..کسی که بطور نسبی رشتش رو در مقطع کاردانی . کارشناسی یا ارشد فهمیده باشه به راحتی از پس آزمون برمیاد...سطح سوالا از آزمون ارشد پایینتر هستش ویک نکته یادتون باشه سختی و راحتی ازمون هیچ تاثیری بر قبولی شما نداره..اگه سخت باشه برای همه سخته و اگر اسون باشه برای همه اسونه

mohsenv21

عضو جدید
دوستان خودتون رو درگیر آمار و اعداد نکنین که چقدر میخوان چجوریه شرایط ...باید به این باور برسین که اگه حتی قراره 1 نفر استخدام شه اون یک نفر باید شما باشین..کسی که بطور نسبی رشتش رو در مقطع کاردانی . کارشناسی یا ارشد فهمیده باشه به راحتی از پس آزمون برمیاد...سطح سوالا از آزمون ارشد پایینتر هستش ویک نکته یادتون باشه سختی و راحتی ازمون هیچ تاثیری بر قبولی شما نداره..اگه سخت باشه برای همه سخته و اگر اسون باشه برای همه اسونه

توی این وضعیتی که همه نا امیدانه حرف میزنن و اندک امید و انگیزه بقیه رو خورد میکنن باید قدر این حرفها رو دونست، واقعا ممنون حامد جان

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

دمت گرم حامد جان...
همه ی حرفات بهم آرامش دادن...
میدونم تجربت به اندازه ی کافی بالاست چون هم واسه ارشد میخوندی و هم واسه آزمون.پس وقتی میگی از ارشد اسونتره حتما همینطوره.
فقط دوس دارم راجب سطح سوالای عمومی هم برامون توضیح بدی؟؟
مثلا سطح سوالای ادبیات و زبان چطوره؟
کامپیوتر رو شنیدم که خیلی مسخرست سوالاش و آسون.

bahaaaar

عضو جدید

سلام اقا حامد.من تازه درسم تموم شده(کارشناسی) و الان میخوام شروع کنم واسه ازمون بخونم البته اگه واسه خانومام استخدامی باشه ولی نمی دونم باید از چه منابعی استفاده کرد ؟همون جزوه های خودمونو بخونیم یا از کتابای ارشد استفاده کنیم؟

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام اقا حامد.من تازه درسم تموم شده(کارشناسی) و الان میخوام شروع کنم واسه ازمون بخونم البته اگه واسه خانومام استخدامی باشه ولی نمی دونم باید از چه منابعی استفاده کرد ؟همون جزوه های خودمونو بخونیم یا از کتابای ارشد استفاده کنیم؟

سلام.انگیزتون قابل تحسینه....
من شنیدم کتابای راهیان رو آدم بخونه دیگه مطمئنه که سخت تر از اونا نیست!

آخرین ویرایش:

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
دمت گرم حامد جان...
همه ی حرفات بهم آرامش دادن...
میدونم تجربت به اندازه ی کافی بالاست چون هم واسه ارشد میخوندی و هم واسه آزمون.پس وقتی میگی از ارشد اسونتره حتما همینطوره.
فقط دوس دارم راجب سطح سوالای عمومی هم برامون توضیح بدی؟؟
مثلا سطح سوالای ادبیات و زبان چطوره؟
کامپیوتر رو شنیدم که خیلی مسخرست سوالاش و آسون.

دروس عمومی شامل ادبیات - زبان و کامپیوتر هستن...
دروس اختصاصی شامل ترمو-جرم و عملیات-حرارت-سیالات...(برای رشته مهندسی شیمی)
دروس عمومی در مجموع ضریب 1 و دروس اختصاصی ضریب 3 میخوره ولی این به این معنی نیست که دروس عمومی رو دست کم بگیرین...دروس عمومی از هر درس معمولا 10 سوال مطرح میشه که یکم قدرت ریسک داوطلب رو بالا میبره یعنی هر سوال درست 10 درصد.و اگه داوطلبی بتونه مثلا هر 10 سوال کامپیوتر رو درست جواب بده خودش یه برگ برندست...
از اادبیات شروع میکنم این درس درس تخصصی ما نبوده و نیست و دانشجوهای مهندسی با این درس سر وکاری نداشتن و آشنایی افراد برمیگرده به زمینشون از این درس توی دبیرستان و علاقه ای که به این درس دارن..از اونجا که مفاهیم و تاریخ ادبیات و دستور زبان خیلی گسترده هست هیچوقت اونجوری وقت نذارین که مثلا بشینین کتابای دبیرتان رو بخونین بلکه تعدادی سوال هستن که همیشه تکرار میشن توی ازمونای استخدامی پس بهتره درس ادبیات تمام ازمونای استخدامی رو از شهرداری و نفت و فرمانداری و گرفته تا بانک و بقیه جاها رو یه مرور کنین با این روش ادبیات رو بالای 50 میتونین بزنین که خیلی خوبه برای این درس و اگه زمینه ادبی هم داشته باشین و علاقه داشته باشین بیشتر هم میتونین بزنین چون بعضی سوالاتش واقعا راحت و روتین هستن و سر جلسه میبینین سوالی اومده که از دبیرستان و هنوز در خاطرتون هست...

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد درس کامپیوتر : روی این درس حساب ویژه ای باز کنین شما اگه از 10 تا سوال این درس به 8 تاش جواب بدین یعنی 80 درصد و این خودش خیلی خوبه..سوالات مطرح شده در این درس از مبانی کامپیوتر و ویندوز هستن و با مطالعه روی سایر ازمون ها و یاد گرفتن یکسری بحث های ابتدایی و تئوری این درس رو حتی میتونین 100 بزنین...این درس نسبت به زبان و ادبیات دامنه خیلی محدودتری داره واسه همین گفتم روی این درس حساب ویژه ای باز کنین...حافظه های جانبی-مبناها در کامپیوتر-تاریخچه رایانه-ram و rom -کلید های ترکیبی در ویندوز-خروجی ها و ورودی ها-سخت افزار ها و نرم افزارها و.... محدوده ی سوالات کامپیوتر هستن...
مثال : آزمون نفت جذب انبوه سال 90 :
کدامیک از کلیدهای ترکیبی زیر باعث بسته شدن یک پنجره در ویندوز میشود ؟
4 تا گزینه داشت که یکیشون alt+f4 بود که گزینه درست بود...

درس زبان : این درس هم دامنه وسیعی داره و به این برمیگرده که دامنه لغاتتون چقدر قوی هست...یه دانشجوی متوسط با اطلاعات زبان معمولی انتظار میره این درس رو 40 تا 50 درصد بزنه...

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوست عزیز متاسفانه باید خدمتتون عرض کنم نیروهایی که قراره نفت جذب کنه برای قسمت های عملیاتی هست بنابراین پذیرش خانوم نداره..
ولی اگه سوالتون کلی هست برای کلیه ازمون ها کتاب های تست خیلی مفید هستن...
نظر شخصی خودم هم برای خانومایی که مهندسی شیمی هستن اینه که اصلا دنبال کار نرن و فقط دنبال ادامه تحصیلشون باشن...
موفق باشین

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی از دوستان در مورد شزایط اقماری مناطق نفت خیز پرسیده بود که باید بگم این شرکت بالای 150 تا کارخونه داره ولی در مجموع 4-5 تا واحد اقماری نداره که سر اونا هم دعواست...پس در مناطق نفت خیز جنوب فکر اقماری شدن رو از سر بیرون کنین...
ایشالا شماها برای مناطق نفت خیز جنوب(اسکان)- فلات قاره(اقماری)-پارس جنوبی(اسکان و اقماری) و حفاری(اکثرا اقماری) بکار گرفته میشین...
در مورد شرکت ها موقع ثبت نام بیشتر میگم براتون...

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
حامد جون ممنون.
یه سوال دیگه:
واسه درس زبان از گرامر هم سوال میدن یا فقط دایره ی لغتمونو ببریم بالا؟؟
راستی این تاپیکتو باید طلا گرفت بخدا...
واقعا ممنونم.

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
حامد جون ممنون.
یه سوال دیگه:
واسه درس زبان از گرامر هم سوال میدن یا فقط دایره ی لغتمونو ببریم بالا؟؟
راستی این تاپیکتو باید طلا گرفت بخدا...
واقعا ممنونم.

وحید جان خاصیت درس زبان اینه که دایره لغت حرف اول رو میزنه..چه توی ارشد چه توی ازمونای استخدامی چه تعیین سطح زبان...با دایره لغت بالا این درس رو بالای 70 میزنی...

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
خب بعضی وقتا هست صرفا فقط سوالات از ما دایره ی واژگان بالا میطلبه!!!مثه ریدینگها!!!
ولی بعضی سوالا هم صرفا گرامریه!!!!
این چیزی که منظورم بود اینه که سوالای صرفا گرامری میدن!؟
شما تجربه ی شرکت تو آزمونای استخدامی رو دارین؟
چون تعداد سوالا محدوده سوالای گرامری از یکی 2 تا تجاوز نمیکنه..مگر اینکه خیلی سلیقه طراح سوال خاص باشه...
آزمون زبان نفت 90 آسون بود...یعنی با یه درک متوسط از زبان بالای 60 70 میزدی

Hosse!N_206

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب بعضی وقتا هست صرفا فقط سوالات از ما دایره ی واژگان بالا میطلبه!!!مثه ریدینگها!!!
ولی بعضی سوالا هم صرفا گرامریه!!!!
این چیزی که منظورم بود اینه که سوالای صرفا گرامری میدن!؟
شما تجربه ی شرکت تو آزمونای استخدامی رو دارین؟
اره ..
هم استخدامی
هم کنکوری

همه لغت و گرامر باهم سوال داده بودن ...

keyvanm

عضو جدید
سلام و تشکر ویژه از اقا حامد عزیز که بی دریغ اطلاعات جامع و کاملی رو در اختیار میزارن ممنون و واقعا متشکر ..از آقا وحید و بقیه دوستان هم به خاطر فعالیت واهمیتی که به این تاپیک دادن تشکر میکنم امیدوارم تا اخر این مسیر با موفقیت وکنار هم باشیم ..

یه سری سوالات عمومی استخدامی هست

رمز تمام فایلها:www.njir.ir

دانلود نمونه سوالات کامپیوتر و فناوری.حجم:۱٫۵ m

دانلود نمونه سوالات زبان انگلیسی حجم:۳٫۸
دانلود نمونه سوالات زبان و ادبیات فارسی حجم:۶m

آخرین ویرایش:

keyvanm

عضو جدید
یکی از دوستان تالار مهندسی شیمی اطلاع داده که با دفتر منابع انسانی وزارت نفت تماس گرفته و تاریخ 26 دی رو برای ثبت نام بهش گفتن

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان اگه میتونن کتاب آزمون های استخدامی شرکت نفت مهندس ناظمی رو تهیه کنن..شامل چندین سال ازمون شرکت نفت پتروشیمی و پالایشگاهها هستش...هم عمومی داره هم اختصاصی...
عمومی هاش خوبه ولی اختصاصی هاش 70 درصد جواباش غلطه که خودتون باید بشینین حل کنین ولی در کل برای اشنایی با سوالات نفت خوبه

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
یکی از دوستان تالار مهندسی شیمی اطلاع داده که با دفتر منابع انسانی وزارت نفت تماس گرفته و تاریخ 26 دی رو برای ثبت نام بهش گفتن

امیدوارم تاریخ ثبت نام زودتر مشخص بشه ولی چیزی که تجربه دوره پیش و دوره های پیش نشون داده اینکه توی ازمونای نفت به تاریخ هایی که خودشون اعلام میکنن دلخوش نکنین...ما قرار بود 3 ماهه سرکار باشیم که کار کشید به 1 سال....دیر و زود داره ولی سوخت و سوز نداره نگران نباشین..امیدوارم همون 26 دی که دوستمون گفتم شروع ثبت نام باشه..
گرچه بنظرم اگه عقب تر هم بیفته لاقل این مزیت رو داره که میتونین آماده تر بشین برای ازمون

mataa

کاربر فعال
دوستان معمولا از تاریخ ثبت نام تا تاریخ آزمون چند روز وقت هست ؟

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
احساس میکنم تا آگهیش نیاد بیرون نمیتونم جدی درس بخونم!!!
دیروز خوندم ولی امروز دقیقا 0 دقیقه درس خوندم!!!!خیلی بد بود امروز!!!

دقیقا وقتی اگهیش میاد بیرون استرس میگیرتتون که ای وای چقدر کم وقت دارین حتی اگه این وقت 6 ماه باشه..پس قدر این دوران طلایی رو بدونین و تا کمتر کسی تو فازشه از رقبا پیش بیفتین

vahid.gerrard

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دقیقا وقتی اگهیش میاد بیرون استرس میگیرتتون که ای وای چقدر کم وقت دارین حتی اگه این وقت 6 ماه باشه..پس قدر این دوران طلایی رو بدونین و تا کمتر کسی تو فازشه از رقبا پیش بیفتین

آره 100% قبول دارم ولی درس خوندنم مفید نیست!
یه ساعت به زور میشینم پا کتابا!!!
نمیدونم چطور میتونم رانمانو ببرم بالا!؟؟
باید شروع کنم به منظم درس خوندن این جور شاید رانمانم بره بالا...
خودم به حرارت علاقه دارم واسه همین دوس دارم حرارت بخونم ولی از درسی مثه سیالات بی نهایت متنفرم!!!

mataa

کاربر فعال
آره 100% قبول دارم ولی درس خوندنم مفید نیست!
یه ساعت به زور میشینم پا کتابا!!!
نمیدونم چطور میتونم رانمانو ببرم بالا!؟؟
باید شروع کنم به منظم درس خوندن این جور شاید رانمانم بره بالا...
خودم به حرارت علاقه دارم واسه همین دوس دارم حرارت بخونم ولی از درسی مثه سیالات بی نهایت متنفرم!!!
چی میخونی وحید جان ؟ رفرنس میخونی یا کتاب های راهیان ارشد ؟
من که جزوه های دانشگاهیم گم و گور شده
.......
حامد جان قبلا تاپیک زدم در مورد کسانی که معافیت پزشکی دارن . اما پاک شد .
میشه بی زحمت اینجا یه توضیحی بدی ؟ (این بار چهارمه که میگم )
من معافیت پزشکی دارم ( چشم ) . مشکلی پیش میاد ؟

ممنون

hmdjml

مدیر تالار مهندسی نفت
مدیر تالار
سلام
تاپیک بسیار مفیدی هست برای دوستانی که در شرف استخدام شدن هست. از عزیزانی هم که اطلاعاتشون در اختیار بقیه میزارن بسیار سپاسگزارم.
از کلیه دوستان تقاضا میشه از زدن پستهای بی ارزش خودداری کنید. همچنین از اسپم کردن هم خودداری کنید. تا کاربرهایی که بعدا هم به ین تاپیک مراجعه میکنن بتونن مثل شما عزیزان از اطلاعات تاپیک حداکثر استفاده رو ببرن و نخوان کلی پست بی محتوای اضافی رو هم بخونن.
در غیر این صورت این گونه پستها بدون اطلاع حذف میشن.
با تشکر از همکاری همه ی عزیزان و به امید استخدامیه همتون انشاالله. (شیرینی ما هم فراموش نشه:D)

bahaaaar

عضو جدید
دوست عزیز متاسفانه باید خدمتتون عرض کنم نیروهایی که قراره نفت جذب کنه برای قسمت های عملیاتی هست بنابراین پذیرش خانوم نداره..
ولی اگه سوالتون کلی هست برای کلیه ازمون ها کتاب های تست خیلی مفید هستن...
نظر شخصی خودم هم برای خانومایی که مهندسی شیمی هستن اینه که اصلا دنبال کار نرن و فقط دنبال ادامه تحصیلشون باشن...
موفق باشین

ممنون.کلا به ریشه امون زدین.گرایش من صنایع غذایی هستش پس یه کم امید هست در ضمن توکلمون به خداست.

hamed_majhool

عضو جدید
کاربر ممتاز
چی میخونی وحید جان ؟ رفرنس میخونی یا کتاب های راهیان ارشد ؟
من که جزوه های دانشگاهیم گم و گور شده
.......
حامد جان قبلا تاپیک زدم در مورد کسانی که معافیت پزشکی دارن . اما پاک شد .
میشه بی زحمت اینجا یه توضیحی بدی ؟ (این بار چهارمه که میگم )
من معافیت پزشکی دارم ( چشم ) . مشکلی پیش میاد ؟

ممنون

دقیقا مشکل چشمت چیه؟
درصورت استفاده از عینک چه شماره ای؟
توی تست بینایی سنجی جهت ها رو تا چه حدی میتونی تشخیص بدی ؟ تا 2 -3 ردیف اول که بزرگ هستن رو میتونی ببینی؟(بدون عینک)

بالا