سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
قاعدتا باید بتونید بنویسید توی منوی Run
mspaint.exe
و اجرا بشه
دستتون درد نکنه:w27:. آره اسمشو تو قسمت ران سرچ کردم، باز شد، تو منوی پایین صفحه دسکتاپ، رو آیکون پین زدم ثابت موند. الان تو صفحه دسکتاپ نیس ولی تو نوار پایین هست خدا رو شکر. یه موردیم هست که من اسمشو شما نوشتین تونستم سرچ کنم، من فک می کردم به این صورته paint!
آیکون ورد رو هم گم کردم، تو قسمت ران سرچ می کنم نمیاره، حتما اسمش فقط word نیست دیگه. الان مجبورم یه فایل ورد رو باز کنم، صفحه جدید ایجاد کنم و ازش استفاده کنم.

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
دستتون درد نکنه:w27:. آره اسمشو تو قسمت ران سرچ کردم، باز شد، تو منوی پایین صفحه دسکتاپ، رو آیکون پین زدم ثابت موند. الان تو صفحه دسکتاپ نیس ولی تو نوار پایین هست خدا رو شکر. یه موردیم هست که من اسمشو شما نوشتین تونستم سرچ کنم، من فک می کردم به این صورته paint!
آیکون ورد رو هم گم کردم، تو قسمت ران سرچ می کنم نمیاره، حتما اسمش فقط word نیست دیگه. الان مجبورم یه فایل ورد رو باز کنم، صفحه جدید ایجاد کنم و ازش استفاده کنم.
بله اسم اون هم از زمان قدیم WINWORD.exe بوده و باید همین رو جستجو کنید

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان. توی ورد که بعضی وقتا می خوایم هم مطالب انگلیسی بنویسیم و هم فارسی (تو یه فایل)، بعضی وقتا بعد از چند سطر تایپ کردن دیگه اصلا انگلیسی نمی نویسه. حتی Shift + Alt رو می زنم بازم تاثیری نداره و فارسی می نویسه

relife

عضو جدید
سلام
میخواستم بدونم نصب ویندوز رو لبتاب با pcمتفاوته؟لبتابم مارک لنوو هست مدلy700 ویندوز8نصبه،بخوام ویندوز عوض کنم میشه روش7ریخت؟شنیدم رو بعضی لبتاب ها نمی شه.وچیز خاص دیگه نباید روش نصب شه؟به من گفتن درایور هاش باید جدا نصب شه،درسته؟
ممنون از شما
یه برنامه نصب کردم رو لبتاپم که کد فعال سازی شو که میزنم میزنه اشتباهه،از پشتیبانی برنامه پرسبدم میگه به خاطر ویندوز هستش،راه حلی داره که اصلن میندوز عوض نکنم؟

آخرین ویرایش:

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. میخوام بدونم چرا اخیراً هروقت با لپتاپ به نت وصلم، هر دو دقیقه یبار یا زودتر قطع و وصل میشم!. مدت زمان قطع هم بیشتر از وصله. کار ضروری داشته باشم مثل یه ثبتنام، نمیتونم اعتماد کنم. ویندوز10 هم هستم. :confused:.

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. میخوام بدونم چرا اخیراً هروقت با لپتاپ به نت وصلم، هر دو دقیقه یبار یا زودتر قطع و وصل میشم!. مدت زمان قطع هم بیشتر از وصله. کار ضروری داشته باشم مثل یه ثبتنام، نمیتونم اعتماد کنم. ویندوز10 هم هستم. :confused:.

همش باید ری استارت کنم. الان دیگه همون اولشم که سیستم رو روشن میکنم، نت قطعه. باید همون اول یا ری استارت کنم یا حداقل یه ربع منتظر بمونم وصل بشه. نمیدونم اشکالش کجاست. سرچ میکنم تو نت، حرفای تخصصی زدن که من بلد نیستم.:book:

EECi

مدیر بازنشسته
سلام
با متصدی پشتیبانی ISP که از اون اینترنت گرفتید تماس بگیرید احتمالا مشکل رفع بشه

mihua

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
با متصدی پشتیبانی ISP که از اون اینترنت گرفتید تماس بگیرید احتمالا مشکل رفع بشه

سلام.ممنون ولی فکرنمیکنم مشکل از اینترنت باشه. چون با دسکتاپ و گوشی اصلا قطع نمیشه. فقط روی لپتاپ من اینجوریه.

EECi

مدیر بازنشسته
سلام.ممنون ولی فکرنمیکنم مشکل از اینترنت باشه. چون با دسکتاپ و گوشی اصلا قطع نمیشه. فقط روی لپتاپ من اینجوریه.
درایور وای فای لپتاپ رو اپدیت کنید . همین مشکل رو با مودم های دیگه دارید؟ لپتاپ رو با مودم های دیگه امتحان کنید و نتیجه رو اعلام کنید

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. اگه تو یه سایتی مثه همین سایت، با چنتا نام کاربری عضو بشیم معلوم میشه؟ (مثلا در صورتی که سه تا از اعضای خانواده بخوان از این سایت استفاده کنن) یعنی از طرف پی سی من مثلا سه تا نام کاربری هست و سه نوع پیام مختلف ارسال میشه، آیا ممکنه از طرف اوپراتور این سایت، همه اون پیامای پی سی من با سه نام کاربری مختلف بره تو یه جا قرار بگیره و یکی حساب بشه؟ (مثلا از طریق وی آی پی یا یه همچین چیزی). معلوم میشه اون آدرس یه آدرس برابر برای سه فرد مختلفه؟

پ.ن: البته ای نسایت نظورم نیستا، مثال زدم

ali-gold

کاربر فعال
با سلام...

من یه هارد یک ترا دارم که در واقعا مثل شکل زیر هارد پی سی رو به هارد اکسترنال تبدیل کردم.

حالا سوال من اینه میتونم روی چنین هاردی پسورد بزارم؟

باتشکر

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. دوستان اطلاعی دارید که اینترنت شبانه رایگان هست یا نه؟ (برای سرور شاتل)

SHRP

کاربر ممتاز
سلام. دوستان اطلاعی دارید که اینترنت شبانه رایگان هست یا نه؟ (برای سرور شاتل)
بستگی به سرویس مورد استفاده شما داره...معمولا نیم بها است و در پاره ای از اوقات به شرط قطع و وصل کردن در شروع و پایان ساعات شبانه رایگانه ...یعنی اونقدر موضوع رو پیچیده می کنن که کاربران نتونن درست استفاده کنن و این برای تقریبا همه شرکتها صادق است

SHRP

کاربر ممتاز
با سلام...

من یه هارد یک ترا دارم که در واقعا مثل شکل زیر هارد پی سی رو به هارد اکسترنال تبدیل کردم.

باتشکر
تا اونجایی که من می دونم خیر...بعضی برنامه ها هستند که قابلیت رمز گذاری روی هارد دارن ولی هاردهای اکسترنال که این قابلیت رو دارن برای تامین حفاظت از حافظه ها یا قسمتهای اضافی بهره می برن که هاردهای اینترنال معمولی این سخت افزارهای اضافی رو ندارن...
می تونید از همون برنامه های رمز گذار استفاده کنید ولی بصورت کامل قابل اطمینان نخواهد بود

apadana34

عضو جدید
سلام من برا اندروید دنبال نرم افزاری هستم بدون کد نویسی برنامه ای بسازم خیلی پیشرفته نیست شامل بخشهای مختلفه که با اشاره به هر بخش متن همان بخش رو بیاره ،همین و البته یه بخش جستجو هم داشته باشه که با اطلاعاتی که میدم ان رو در بین مطالب جستجو کنه میتونید معرفی کنید؟

SHRP

کاربر ممتاز
سلام من برا اندروید دنبال نرم افزاری هستم بدون کد نویسی برنامه ای بسازم خیلی پیشرفته نیست شامل بخشهای مختلفه که با اشاره به هر بخش متن همان بخش رو بیاره ،همین و البته یه بخش جستجو هم داشته باشه که با اطلاعاتی که میدم ان رو در بین مطالب جستجو کنه میتونید معرفی کنید؟
من بدون کد نویسی ندیدم ..ولی برنامه هایی هستن که با ویژوال بیسیک می شه کد نوشت و از جاوا راحت تره و اسمش [h=3]B4A (Basic4android) [/h]است

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان. من چنتا سوال دارم ممنون میشم جواب بدین:gol:

1. ویندوز کامپیوترم رو تازه عوض کردم. هنوز هیچ گیم یا نرم افزار خاصی مثه اتوکد یا تری دی مکس روش نصب نیس. بعضی وقتا موس هنگ می کنه، تیکه تیکه میره جلو، سیستمم هنگ می کنه و به صورت لحظه ای تصویر سیاه میشه و یه ارور گوشه سمت راس پایین دسکتاپ ظاهر میشه. سیستم که اینطوری میشه دیگه باید ری استارت کنم. (اگه اشتباه نکنم از وقتی اینجوری شد که لازم داشتم از فلش پلیر استفاده کنم و چون کروم آپدیت نبود آپدیتش کردیم). نظری راجع بهش دارین؟ به نظرتون مشکل از چیه؟

2. می خوام یه وبلاگ باز کنم و از یه سروری استفاده کنم که هم رایگان باشه و هم مشهور نباشه. مثلا بلاگفا نباشه، یه چیزی که گمنام تر باشه. می تونین تو این ضمینه راهنمایی کنین که کدوم بهتره؟ (و اینکه باید wordpress باشه)

3. می خوام از یه سایتی پک کامل یه گیم رو بخرم، نظر کاربرا زیر اون سایت 4 تا ستاره داره، اما وقتی اعتبار سایت رو تو سایت اعتبار سنجی اینترنتی بررسی میکنم نوشته اعتبار نداره، می خواستم بدونم یه همچین سایتهایی قابل اطمینان هستن؟ اصلا درسته که سایت ها رو اینطوری چک کنیم یا نه؟
(یه دنیا ممنون):gol:

SHRP

کاربر ممتاز
ظاهرا نسخه نصب شده درایور کارت گرافیک با ویندوز شما سازگاری نداره...بهتره آخرین نسخه مورد نیاز رو از سایت سازنده دریافت و نصب کنید تا مشکل جل بشه
www.nvidia.com
با توجه به تحریمها بهتره با قندشکن برید توی این جور سایتها ...

سلام دوستان. من چنتا سوال دارم ممنون میشم جواب بدین:gol:

1. ویندوز کامپیوترم رو تازه عوض کردم. هنوز هیچ گیم یا نرم افزار خاصی مثه اتوکد یا تری دی مکس روش نصب نیس. بعضی وقتا موس هنگ می کنه، تیکه تیکه میره جلو، سیستمم هنگ می کنه و به صورت لحظه ای تصویر سیاه میشه و یه ارور گوشه سمت راس پایین دسکتاپ ظاهر میشه. سیستم که اینطوری میشه دیگه باید ری استارت کنم. (اگه اشتباه نکنم از وقتی اینجوری شد که لازم داشتم از فلش پلیر استفاده کنم و چون کروم آپدیت نبود آپدیتش کردیم). نظری راجع بهش دارین؟ به نظرتون مشکل از چیه؟

2. می خوام یه وبلاگ باز کنم و از یه سروری استفاده کنم که هم رایگان باشه و هم مشهور نباشه. مثلا بلاگفا نباشه، یه چیزی که گمنام تر باشه. می تونین تو این ضمینه راهنمایی کنین که کدوم بهتره؟ (و اینکه باید wordpress باشه)

3. می خوام از یه سایتی پک کامل یه گیم رو بخرم، نظر کاربرا زیر اون سایت 4 تا ستاره داره، اما وقتی اعتبار سایت رو تو سایت اعتبار سنجی اینترنتی بررسی میکنم نوشته اعتبار نداره، می خواستم بدونم یه همچین سایتهایی قابل اطمینان هستن؟ اصلا درسته که سایت ها رو اینطوری چک کنیم یا نه؟
(یه دنیا ممنون):gol:

Asghar_

عضو جدید
سلام دوستان...

این امکان وجود داره که من مثلا از طریق ایدی تلگرام با یکی چت کنم و بعد بخوام نوشته های درون چتش رو پاک کنم و دستم بخوره به Share my contact و شمارم براش بره؟

Uchiha Itachi

عضو جدید
سلام دوستان...

این امکان وجود داره که من مثلا از طریق ایدی تلگرام با یکی چت کنم و بعد بخوام نوشته های درون چتش رو پاک کنم و دستم بخوره به Share my contact و شمارم براش بره؟

تا جایی که من اطلاع دارم تا یک مدت زمانی می تونید دستور ویرایش یا حذف رو با یک لمس کوچک پیغام و سپس انتخاب گزینه مورد نظرتون انجام بدین (دقت کنید که این با حذفی که فقط از صفحه شما انجام میشه و دو طرفه نیست فرق داره). اما این امکان بعد از یک مدت مشخص از شما گرفته میشه (نمی دونم این مدت زمان چقدر هست).

یه غیر از این اگر اکانت خودتون رو کلاً حذف کنید یا فرد مورد نظر رو بلاک کنید همچنان مکاتبات و فایل ها باقی می مونن.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
ظاهرا نسخه نصب شده درایور کارت گرافیک با ویندوز شما سازگاری نداره...بهتره آخرین نسخه مورد نیاز رو از سایت سازنده دریافت و نصب کنید تا مشکل جل بشه
www.nvidia.com
با توجه به تحریمها بهتره با قندشکن برید توی این جور سایتها ...
سپاس:w27:

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
با سلام...

باتشکر
بله میتونید ولی نمیتونید اطلاعاتتون رو انکریپت کنید، یعنی یه رمز کاملا نا امن روش میزارید که به راحتی شکسته میشه،ترجیحا این کار رو انجام ندین
http://vatansource.ir/android-app-building-software/
سلام دوستان
کسی اینجا پایتون بلده؟؟؟؟
بفرمایید
سلام دوستان...

بله این امکان وجود داره
میتونید تا 48 ساعت بعد از ارسال پیام اون رو ویرایش و یا حذف کنید به طوریکه هم برای شما حذف بشه هم برای مخاطبتون
https://venturebeat.com/2017/01/03/...ets-you-delete-sent-messages-within-48-hours/

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
سلام
میخواستم بدونم نصب ویندوز رو لبتاب با pcمتفاوته؟لبتابم مارک لنوو هست مدلy700 ویندوز8نصبه،بخوام ویندوز عوض کنم میشه روش7ریخت؟شنیدم رو بعضی لبتاب ها نمی شه.وچیز خاص دیگه نباید روش نصب شه؟به من گفتن درایور هاش باید جدا نصب شه،درسته؟
ممنون از شما
یه برنامه نصب کردم رو لبتاپم که کد فعال سازی شو که میزنم میزنه اشتباهه،از پشتیبانی برنامه پرسبدم میگه به خاطر ویندوز هستش،راه حلی داره که اصلن میندوز عوض نکنم؟
تفاوتی توی نصب ویندوز روی لپتاپ و پی سی بجز درایور هاشون نیست
آنتی ویروستون رو غیر فعال کنید،ایراد برطرف میشه

سلام. اگه تو یه سایتی مثه همین سایت، با چنتا نام کاربری عضو بشیم معلوم میشه؟ (مثلا در صورتی که سه تا از اعضای خانواده بخوان از این سایت استفاده کنن) یعنی از طرف پی سی من مثلا سه تا نام کاربری هست و سه نوع پیام مختلف ارسال میشه، آیا ممکنه از طرف اوپراتور این سایت، همه اون پیامای پی سی من با سه نام کاربری مختلف بره تو یه جا قرار بگیره و یکی حساب بشه؟ (مثلا از طریق وی آی پی یا یه همچین چیزی). معلوم میشه اون آدرس یه آدرس برابر برای سه فرد مختلفه؟

پ.ن: البته ای نسایت نظورم نیستا، مثال زدم

هر اتصال به وبسایت حاوی آدرس ای پی نام کاربری و رمز عبور و سشن خاص خودش هست
شما میتونید با دو مرورگر هم با دو نام کاربری وارد سایت بشید،این به خاطر تغییر کردن سشن ها هست. پس میتونید مطمئن باشید که هیچوقت اینها با هم تداخل پیدا نمیکنن، ولی امکان پیگیری اینکه هر فرد چند نام کاربری مشترک داره، از طریق ای پی و متون ارسالی وجود داره

Asghar_

عضو جدید

Asghar_

عضو جدید
دوستان...

من به دلیل این که پیام کد تلگرام دیر میامد دو سه بار شماره رو زدم ولی این دفعه پیام زیر رو میاد:

کی درست میشه؟

"ALPHA"

دستیار مدیر مهندسی کشاورزی , صنایع غذایی
کاربر ممتاز
دوستان...

من به دلیل این که پیام کد تلگرام دیر میامد دو سه بار شماره رو زدم ولی این دفعه پیام زیر رو میاد:

کی درست میشه؟
سلام
48 الی 72 ساعت بعد معمولاً درست میشه دقیق نمی دونم
ظاهراً بطور مدام دیلیت اکانت کردین

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. دوستان صفحه گوگل کروم من موقع سرچ کردن، قبلا نتایج رو از سمت چپ نشون میداد الان از راست نشون میده. میشه لطفا بگین چیکار کنم به حالت سابق برگرده؟

Asghar_

عضو جدید
دوستان دلایل ریپورت شدن تلگرام چیه؟

یعنی من توی گروهی برم و در پی وی یه شخصی یه سوال کنم هم ریپورت میشم؟

ممنون میشم توضیح بدین.

بالا