سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. چجوری میشه هیستوری کروم رو به صورت گزینشی پاک کرد؟ من یه سری سیو دارم تو بعضی از سایتا، و از طرفی میخوام یه سری از نتایج پاک بشن. همه جوره امتحان کردم اما یا یجوری پاک میشه که سیوا میره یا یه جوری پاک میشه که سیوا میمونه و از طرفی نتایج اونایی که میخوام پاک بشه هم هست

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
سلام. چجوری میشه هیستوری کروم رو به صورت گزینشی پاک کرد؟ من یه سری سیو دارم تو بعضی از سایتا، و از طرفی میخوام یه سری از نتایج پاک بشن. همه جوره امتحان کردم اما یا یجوری پاک میشه که سیوا میره یا یه جوری پاک میشه که سیوا میمونه و از طرفی نتایج اونایی که میخوام پاک بشه هم هست
سلام.اگر اشتباه نکنم. می شه توی قسمت تاریخچه هر کدوم از لینکها رو که دوست دارید حذف کنید و بقیه بمونه..البته وقت می گیره ولی این روش ممکنه جواب بده

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام.اگر اشتباه نکنم. می شه توی قسمت تاریخچه هر کدوم از لینکها رو که دوست دارید حذف کنید و بقیه بمونه..البته وقت می گیره ولی این روش ممکنه جواب بده
سلام. خیلی ممنونم. راستش بعضی وقتا اینجوری میشه عنوانی رو گوگل کردم یه زمانی، مثلا بوتیک رز. حالا با وجود اینکه چندین و چند بار کلیر هیستوری زدم باز تو گوگل بنویسم بوت....میاره بوتیک رز!:confused:

pandarm

کاربر بیش فعال
درود

نخست اینکه ممکنه اکانت گوگل شما وارد شده باشه و از اونجا تاریخچه بارگذاری بشه
دو دیگر استفاده از گوگل بدلیل رعایت نکردن حریم خصوصی کاربرانش پیشنهاد نمیشه ، بجای گوگل از داک‌داک‌گو استفاده کنید.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
درود

نخست اینکه ممکنه اکانت گوگل شما وارد شده باشه و از اونجا تاریخچه بارگذاری بشه
دو دیگر استفاده از گوگل بدلیل رعایت نکردن حریم خصوصی کاربرانش پیشنهاد نمیشه ، بجای گوگل از داک‌داک‌گو استفاده کنید.
اوا آره راس میگین. مرسی. من با اکانت گوگل جستجو میکنم بیشتر اوقات

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام
SQL بلد نیستم اصلا
یه دیتا بیس دانلود کردم از نت الان میخوام تو SQL خودم بارگزاریش کنم وصلش کنم به برنامه ای که میخوام. اما وقتی اجراش میکنم از خط اولش که if not exist... ایراد میگیره. باید چیکارش کنم؟

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام:gol:. این امکان وجود داره که برای یکی دو روز بشه فلش خور کیس رو disable کرد؟ (ینی هرچی فلش رو وارد کنیم مثل این باشه که فلش رو نمیخونه اصلا)

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام. از دیوایس منیجر میتونید یو اس بی رو غیر فعال کنید. یا برخی نرم افزار ها هم برای کنترل یو اس بی و فلش توی نت هست سرچ کنید پیدا میکنید

SHRP

کاربر ممتاز
سلام
SQL بلد نیستم اصلا
یه دیتا بیس دانلود کردم از نت الان میخوام تو SQL خودم بارگزاریش کنم وصلش کنم به برنامه ای که میخوام. اما وقتی اجراش میکنم از خط اولش که if not exist... ایراد میگیره. باید چیکارش کنم؟
اگر اس کیو ال شما قسمت مدیریتش نصب شده براحتی قابل بازیابی است وگرنه می تونید با استفاده از فرمانهای اس کیو ال از داخل برنامه ای که دارید اول اونو بازیابی کنید....در هر صورت می تونید عبارت بازیابی بانک اس کیو ال رو توی گوگل جستجو کنید

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام:gol:. تو winrar قسمت advenced، بخش compression، دو تا گزینه prediction و memory to use غیر فعال شدن. هستنا ولی نمیشه تغیرشون داد. من اصلا این مشکل و نداشتم تا زمانی که نسخه آخر winrar رو دانلود کردم. میخوام بدونم چجوری میشه اون آپشن رو برگردوند؟

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام یه مشکل جالب دارم یه اس دی کارت هس با هرچی فرمتش میکنم وقتی دوباره وصلش میکنم به سیستم همه اطلاعات قبلی سر جاش هس! گیکار کنم؟

SHRP

کاربر ممتاز
سلام. این قسمتها برای زمانی فعال هستن که قصد ساختن فایل فشرده دارید.معمولا در زمان باز کردن فایل فشرده تنظیمات تابع زمان ساخت هستن و قابل ویرایش نیستن
سلام:gol:. تو winrar قسمت advenced، بخش compression، دو تا گزینه prediction و memory to use غیر فعال شدن. هستنا ولی نمیشه تغیرشون داد. من اصلا این مشکل و نداشتم تا زمانی که نسخه آخر winrar رو دانلود کردم. میخوام بدونم چجوری میشه اون آپشن رو برگردوند؟

SHRP

کاربر ممتاز
سلام
در صورتی که خشاب اون مشکل نداشته باشه و دکمه رایت پروتکت خراب نباشه یعنی متاسفانه خود کارت خراب شده..بهترین راه فرمت کردن اون باید برنامه شرکت سازنده همون کارت است...اگر نشد احتمالا بد نیست با یه سخت افزار مثل رسیور یا تلویزیون هم تستش کنید
سلام یه مشکل جالب دارم یه اس دی کارت هس با هرچی فرمتش میکنم وقتی دوباره وصلش میکنم به سیستم همه اطلاعات قبلی سر جاش هس! گیکار کنم؟

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام
در صورتی که خشاب اون مشکل نداشته باشه و دکمه رایت پروتکت خراب نباشه یعنی متاسفانه خود کارت خراب شده..بهترین راه فرمت کردن اون باید برنامه شرکت سازنده همون کارت است...اگر نشد احتمالا بد نیست با یه سخت افزار مثل رسیور یا تلویزیون هم تستش کنید
فکر میکنم مشکل از خود کارت باشه چون با رم ریدر از طریق ویندوز از چند روش مختلف استفاده کردم هربار پیغام فرمت با موفقیت انجام شد اومد ولی با هربار اتصال اطلاعات قبل داخلش بود. داخل گوشیم انداختم فرمتش نکرد

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. این قسمتها برای زمانی فعال هستن که قصد ساختن فایل فشرده دارید.معمولا در زمان باز کردن فایل فشرده تنظیمات تابع زمان ساخت هستن و قابل ویرایش نیستن
سلام مرسی از لطفتون:gol:. درسته، منم میخوام یه فایل رو فشرده کنم. قبلا خیلی راحت انجام میشد. اما الان کاملا غیر قابل ویرایش هستن با وجود اینکه اون قسمتهایی که گفتم هست و موجوده

seyed*hamid

کاربر حرفه ای
سلام مرسی از لطفتون:gol:. درسته، منم میخوام یه فایل رو فشرده کنم. قبلا خیلی راحت انجام میشد. اما الان کاملا غیر قابل ویرایش هستن با وجود اینکه اون قسمتهایی که گفتم هست و موجوده
نرم افزارتون اکتیوه؟

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. نرم افزاری که "نصب آسان" بود و محل نصب رو هم خودش اتوماتیک انتخاب میکرد (درایو C) برای اولین باری که نصب شد، شماره سریال نصب خواست و نصبش کامل بود، اجرا شد و باهاش کار کردم، الان که دوباره میخوام نصبش کنم اصلا شماره سریال نمیخواد و بازم اتوماتیک با زدن گزیننه نصب (اتوران)، نصب میشه اما آخر سر اجرا نمیشه. چجوری میشه طوری نصبش کرد که شماره سریال بخواد اولش ت انصبش کامل باشه؟
1. یه دی وی دی جدید ازش خریدم دوباره، اما باز نصب نیمشه. ینی دی وی دی جدیدش هم مثه قبلیه
2. دیتاش رو کپی کردم رو هارد ولی باز نصب نمیشه (ینی نصب میشه اما اجرا نمیشه)

SHRP

کاربر ممتاز
سلام. نرم افزاری که "نصب آسان" بود و محل نصب رو هم خودش اتوماتیک انتخاب میکرد (درایو C) برای اولین باری که نصب شد، شماره سریال نصب خواست و نصبش کامل بود، اجرا شد و باهاش کار کردم، الان که دوباره میخوام نصبش کنم اصلا شماره سریال نمیخواد و بازم اتوماتیک با زدن گزیننه نصب (اتوران)، نصب میشه اما آخر سر اجرا نمیشه. چجوری میشه طوری نصبش کرد که شماره سریال بخواد اولش ت انصبش کامل باشه؟
1. یه دی وی دی جدید ازش خریدم دوباره، اما باز نصب نیمشه. ینی دی وی دی جدیدش هم مثه قبلیه
2. دیتاش رو کپی کردم رو هارد ولی باز نصب نمیشه (ینی نصب میشه اما اجرا نمیشه)
با توجه به اینکه هر نرم افزاری می تونه توی رجیستری یا قسمتهای مختلف هارد اطلاعات خودش رو بذاره نمی شه گفت دقیقا چیکار باید کرد. اگر نرم افزار شما خریداری شده است و ایرانی با شرکت اون تماس بگیرید تا راهنمایی کنن.

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
با توجه به اینکه هر نرم افزاری می تونه توی رجیستری یا قسمتهای مختلف هارد اطلاعات خودش رو بذاره نمی شه گفت دقیقا چیکار باید کرد. اگر نرم افزار شما خریداری شده است و ایرانی با شرکت اون تماس بگیرید تا راهنمایی کنن.
ممنون که پاسخ دادین. برنامه کرک شده خارجیه

آپدیت بایوس در محیط غیر ویندوز
سلام دوستان
من فایل آپدیت بایوس را گرفتم و unzip کردم و بوت رو هم روی usb گذاشتم اما فلش رو میشناسه ولی میگه این فایل اپدیت بایوس نیست. میشه راهنمایی کنید اپدیت بایوس در صورت نداشتن ویندوز چطوریه؟؟؟؟
در مورد legacy باید کاری انجام بدم??
مدل مادربورد:

MSI H81m-p321

توضیح تکمیلی :
هارد من سوخت. هارد جدید که گرفتم بعد از نصب ویندوز و آفیس.... بصورت هیچ دستکاری در بایوس براحتی بالا اومد.... فردا که روشن کردم دیگه ویندوز بالا نیومد و همون ارور دفعه قبل رو میداد که سوخته بود.
و همون هارد من روی یک سیستم دیگه بالا میاد ولی هارد دیگه روی سیستم من بالا نمیاد

ممنونم

آخرین ویرایش:

mitra*

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام دوستان.
من یه مشکلی دارم و نمیدونم چطوری درستش کنم.
من وقتی تمام عنوانها رو به طور اتوماتیک وارد کردم و فصل یک تموم شد و میخوام فصل دو رو شروع کنم وقتی میخوام عنوان رو به طور اتوماتیک وارد کنم اپدیت نمیشه و ادامه فصل یک رو میزنه!!! لطفا کمکم کنین:(:(
Untitled.jpg

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. اگه من بخوام یه فایلی به حجم مثلا 800 مگ رو تو نت آپلود کنم چقدر از اینترنتم مصرف میشه؟

SHRP

کاربر ممتاز
سلام. اگه من بخوام یه فایلی به حجم مثلا 800 مگ رو تو نت آپلود کنم چقدر از اینترنتم مصرف میشه؟
شاید حدود اندازه همون فایل بعلاوه 10 درصد دریافت اکت صحت ارسال...در صورتی که بدون مشکل منتقل بشه و نخواد تکرار بشه وگرنه تعداد ناموفق ارسال ضربدر حجم ارسالی رو باید در نظر گرفت

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
شاید حدود اندازه همون فایل بعلاوه 10 درصد دریافت اکت صحت ارسال...در صورتی که بدون مشکل منتقل بشه و نخواد تکرار بشه وگرنه تعداد ناموفق ارسال ضربدر حجم ارسالی رو باید در نظر گرفت
مرسییییییییییی:w42::w27:

HaMiD.TcI

مدیر تالار موبایل متخصص سیستم عامل Apple
مدیر تالار
آپدیت بایوس در محیط غیر ویندوز
سلام دوستان
من فایل آپدیت بایوس را گرفتم و unzip کردم و بوت رو هم روی usb گذاشتم اما فلش رو میشناسه ولی میگه این فایل اپدیت بایوس نیست. میشه راهنمایی کنید اپدیت بایوس در صورت نداشتن ویندوز چطوریه؟؟؟؟
در مورد legacy باید کاری انجام بدم??
مدل مادربورد:

MSI H81m-p321

توضیح تکمیلی :
هارد من سوخت. هارد جدید که گرفتم بعد از نصب ویندوز و آفیس.... بصورت هیچ دستکاری در بایوس براحتی بالا اومد.... فردا که روشن کردم دیگه ویندوز بالا نیومد و همون ارور دفعه قبل رو میداد که سوخته بود.
و همون هارد من روی یک سیستم دیگه بالا میاد ولی هارد دیگه روی سیستم من بالا نمیاد

ممنونم

این مشکل بعیده به دلیل مشکلات بایوس و عدم اپدیت بایوس رخ داده باشه
کابل های اتصالی رو چک کنید
باتری مادربورد رو خارج کنید چند دقیقه بعد مجدد بزارید تا تنظیمات مادربورد ریست بشه
به اون کابل ساتایی که هارد بهش متصله سی دی رام رو وصل کنید و ببینید کار میکنه یا نه
در آخر بررسی کنید که با روشن شدن سیستمتون، هارد هم روشن میشه یا نه؟ (هارد های ساتا بعد از روشن شدن صدای خفیفی بابت حرکت هد میدن که میشه فهمید روشنن یا نه)

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. من یه چنتا فایل دانلود کردم. به خاطر اینکه تعدادشون زیاده بعضیا رو مطمعن نبودم دانلود کردم یا نه برا همین دوباره دانلودشون کردم. الان تو یه پوشه هستن چجوری می تونم بفهمم از یه فایل چنتا هست و اضافه هارو پاک کنم؟
چون دانلود با ADM انجام نشده فایلای تکراری رو موقع دانلود تشخیص نداده

Takesh

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام. من یه چنتا فایل دانلود کردم. به خاطر اینکه تعدادشون زیاده بعضیا رو مطمعن نبودم دانلود کردم یا نه برا همین دوباره دانلودشون کردم. الان تو یه پوشه هستن چجوری می تونم بفهمم از یه فایل چنتا هست و اضافه هارو پاک کنم؟
چون دانلود با ADM انجام نشده فایلای تکراری رو موقع دانلود تشخیص نداده

از روی حجم فایل - محتوا رو با وینزیپ بررسی کنید و...

بالا