سوالات و مشکلات کامپیوتری خود را در اینجا مطرح کنید!

SHRP

همکار مدیر تالار مهندسی کامپیوتر متخصص برنامه نوی
کاربر ممتاز
دو تا۷ شبیه هم هست . دومی به اینترنت متصله و هر بلایی سرش می ارند. برای من مسئله اینه چه تو بوت و بالا امدن ویندوزو چه با کار باهاش و با نرم افزارهاش هیچ اثری برهم نگذارند
۱- میشه گفت تو بوت و بالا امدن هیچ اثری برهم ندارند و اگرم باشه ان دومی هست که از ویندوز درایو سی استفاده میکنه ؟
۲- کاری که فعلا به ذهنم میرسه اینه با نرم افزاری توی ویندوز دوم ، درایو سی رو قفل کنم که نه خود شخص و نه ویندوز بطور خودکار توی درایو سی نتونن کاری بکنند. اینطوری از کپی شدن هرچیزی روی درایو سی در امان هست و دیگه استفاده ای هم نمیشه میمانه خود ویندوزدوم و تغییر و اپدیتش که نکند از این اپدیت ویندوز اول استفاده کند که میتونم اپدیت ویندوز دوم رو ببندم. اینطوری به خواستم میرسم؟
البته من اصراری به استفاده از ویندوز اولی که سی باشه ندارم فقط چون فکرکردم تو بوت اولویت داره انتخابش کردم
منظورتون از قفل کردن درایو سی رو نفهمیدم..در واقع شما نمی تونید درایو اصلی بوت و کاری ویندوز رو قفل کنید مگر از همون برنامه های فریز کننده استفاده کنید..آپدیت ویندوز دوم تاثیری روی اولی ندارهو همینطور نصب برنامه ها مگر اینکه یه کاربر توی ویندوز بره و فایلهای ویندوز دوم رو دستی پاک کنه

SHRP

کاربر ممتاز
مرسی عزیزم. راستی هزینه دقیقشو پرسیدم گفتن8.5!:w47:
متاسفانه قیمت اجناس الکترونیکی بدلیل نبودن نظارت و دلال بازی بیش از 4 برابر اضافه شده و علیرغم اینکه دلار الان در وضعیت 2.8 برابر قیمت قبل از صعود است ولی این قیمتها حتی با 5 برابر قیمت قبلی معامله می شن

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
متاسفانه قیمت اجناس الکترونیکی بدلیل نبودن نظارت و دلال بازی بیش از 4 برابر اضافه شده و علیرغم اینکه دلار الان در وضعیت 2.8 برابر قیمت قبل از صعود است ولی این قیمتها حتی با 5 برابر قیمت قبلی معامله می شن
آره واقعا:cry:....حالا ما مغازه مطمعن خرید کردیم جاهای دیگه بماند:w05:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. دوستان من یه موس خریدم چن روز پیش. ایرانیه (مارک SADATA. )! دلم نیومد ببرم بدم حداقل چینیش رو بخرم. روزای اول یه جوری بود گفتم لابد عادت ندارم بهش. الان میبینم خرابه. اتوماتیک کلیک میکنه و اون چرخ وسطشم یه جاهایی لنگ میزنه. ببرم پسش بدم؟ یا همه موسا الان اینجورین؟:confused:

ترانه3

کاربر بیش فعال
سلام دوستان
یه سوال
آیا وزن سی دی خام بعد از رایت شدن بیشتر میشود یا کمتر ؟

Program14

عضو جدید
نام نرم افزاری رو میخواستم که روی ویندوز اجازه تغییری رو نده یعنی چه از خود ویندوز چه از ویروس و چه از کاربرش نتونن تغییری ایجاد کنند، فایلی اضافه یا کم نکنند و به حالتی که خود ان نرم افزار از سیستم ضبط کرده نگه دارد

SHRP

کاربر ممتاز
نام نرم افزاری رو میخواستم که روی ویندوز اجازه تغییری رو نده یعنی چه از خود ویندوز چه از ویروس و چه از کاربرش نتونن تغییری ایجاد کنند، فایلی اضافه یا کم نکنند و به حالتی که خود ان نرم افزار از سیستم ضبط کرده نگه دارد
با سلام
نسخه استاندارد برای کاربران کفایت می کنه
بقیه نسخه ها بیشتر به درد سایتها و سیتمهای متعدد می خوره
https://downloadly.ir/software/data-recovery/deep-freeze/

SHRP

کاربر ممتاز
سلام دوستان
یه سوال
آیا وزن سی دی خام بعد از رایت شدن بیشتر میشود یا کمتر ؟
سوال جالبی است
فکر کنم اونقدر این تغییر حبابها و سوختن در سطح میکروسکپی انجام می شه که تغییر وزن محسوسی نداشته باشه.
ولی اگر جوابی براش پیدا کردید به ما هم بگید

Program14

عضو جدید
با سلام
نسخه استاندارد برای کاربران کفایت می کنه
بقیه نسخه ها بیشتر به درد سایتها و سیتمهای متعدد می خوره
https://downloadly.ir/software/data-recovery/deep-freeze/

این فقط تغییرات حین اجرا ویندوز رو متوجه میشه و جلوگیری میکنه؟ منظور اینه که خارج از ویندوز ممکن تغییری تو درایوی ایجاد بشه ، بمحض اجراش متوجه میشه؟ کلل ان درایو وویندوز رو فریز میکنه چه داخل ویندوز باشه و چ خارج از ان تغییری ایجاد بشه؟

Program14

عضو جدید
اگر درایوی رو از طریق بوت hide کنی ایا چه انتی ویروس و وچه ویروس بهش دسترسی داره؟ اگه داره چکار کنیم که یک درایو نسبت به ویروس و حتی خود انتی ویروس. ایزوله و بسته باشه

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان یه سوال خیلی مهم دارم از خدمتتون. من کیس جدیدی که خریدم رو وصل کردم به تلوزیون و وصل شد. الان که کیس و دوباره به مانیتور وصل کردم به جای استفاده از کارت گرافیکی اصلی (GTX1050) از standard VGAadapter استفاده میکنه و بازیا و برنامه ها ارور میدن ارورایی مثه اینا:
کارت گرافیکی پشتیبانی نمی شود
درایو کارت گرافیکی را آپدیت کنید (آپدیت کردم)
دایرکت ایکس اجرا نمی شود

دوستان کنترل پنل هم کامل از کار افتاده در ضمن بعضی وقتا ویندوز با روزولوشن اشتباه بالا میاد.
میشه لطفا بگید چجوری درست میشه؟ مرسی:gol:

SHRP

کاربر ممتاز
این فقط تغییرات حین اجرا ویندوز رو متوجه میشه و جلوگیری میکنه؟ منظور اینه که خارج از ویندوز ممکن تغییری تو درایوی ایجاد بشه ، بمحض اجراش متوجه میشه؟ کلل ان درایو وویندوز رو فریز میکنه چه داخل ویندوز باشه و چ خارج از ان تغییری ایجاد بشه؟
بله تغییرات در هر سطحی که باشه رو متوجه می شه به شرط اینکه تحت ویندوز باشه و اگر با سی دی بوت یا هر حالت دیگه ای بشه نمی تونه کاری کنه
یعنی هیچ برنامه ای نمی تونه مگر حالتی که بصورت سخت افزاری بشه نظارت کرد و من در اون خصوص اطلاعاتی ندارم

SHRP

کاربر ممتاز
وصل کردن به تلویزیون نباید کوچکترین تاثیری رو سیستم داشته باشه مخصوصا اگر با پورت اچ دی ام ای یا پورت مانیتور وصل شده باشه. احتمالا یا تصادم سخت افزاری وجود داره یه درایوری مشکل داره. بنظرم بهتره با حالت VGA بالا بیاید و کلا کارت گرافیک و مانیتور رو حذف کنید و از اول ریست و نصب کنید
دوستان یه سوال خیلی مهم دارم از خدمتتون. من کیس جدیدی که خریدم رو وصل کردم به تلوزیون و وصل شد. الان که کیس و دوباره به مانیتور وصل کردم به جای استفاده از کارت گرافیکی اصلی (GTX1050) از standard VGAadapter استفاده میکنه و بازیا و برنامه ها ارور میدن ارورایی مثه اینا:
کارت گرافیکی پشتیبانی نمی شود
درایو کارت گرافیکی را آپدیت کنید (آپدیت کردم)
دایرکت ایکس اجرا نمی شود

دوستان کنترل پنل هم کامل از کار افتاده در ضمن بعضی وقتا ویندوز با روزولوشن اشتباه بالا میاد.
میشه لطفا بگید چجوری درست میشه؟ مرسی:gol:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
وصل کردن به تلویزیون نباید کوچکترین تاثیری رو سیستم داشته باشه مخصوصا اگر با پورت اچ دی ام ای یا پورت مانیتور وصل شده باشه. احتمالا یا تصادم سخت افزاری وجود داره یه درایوری مشکل داره. بنظرم بهتره با حالت VGA بالا بیاید و کلا کارت گرافیک و مانیتور رو حذف کنید و از اول ریست و نصب کنید
خیلی ممنونم جناب مهندس. درست شد:w27::w34:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان من نسخه نه چندان جدید Adobe reader که رو سیستم بود رو پاک کردم. الان میخوام آخرین ورژنش رو نصب کنم چون امکاناتی داره که لازم دارم و تو قبلیه نبود. آخرین ورژنش چیه و چجوری میشه یه نصب آسان پیدا کنم؟
پ.ن: تو دانلودها ورژن XI رو دانلود کردم اما نتونستم نصب کنم. نسخته پرتابل همین هم مشکل داشت و اکسترکت نشد.
ممنون میشم اگه ورژن خوب و جای خوب واسه دانلود سراغ دارین بگین:gol:

SHRP

کاربر ممتاز
دوستان من نسخه نه چندان جدید Adobe reader که رو سیستم بود رو پاک کردم. الان میخوام آخرین ورژنش رو نصب کنم چون امکاناتی داره که لازم دارم و تو قبلیه نبود. آخرین ورژنش چیه و چجوری میشه یه نصب آسان پیدا کنم؟
پ.ن: تو دانلودها ورژن XI رو دانلود کردم اما نتونستم نصب کنم. نسخته پرتابل همین هم مشکل داشت و اکسترکت نشد.
ممنون میشم اگه ورژن خوب و جای خوب واسه دانلود سراغ دارین بگین:gol:
قبل از نصب آخرین نسخه Winrar رو دریافت و نصب کنید.شاید مشکل شما از اون باشه
این نسخه باید بدون مشکل براتون نصب بشه:
https://soft98.ir/software/pdf/2932-Adobe-Acrobat-X-Professional.html
یا از این لینک:
https://downloadly.ir/software/office-pdf/adobe-acrobat-pro-8/
اگر به مشکل برخوردید خطا رو اینجا بذارید
من پیشنهاد می کنم قبل از شروع نصب اینترنت رو قطع کنید و طبق راهنمای نصب جلو برید

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
قبل از نصب آخرین نسخه Winrar رو دریافت و نصب کنید.شاید مشکل شما از اون باشه
این نسخه باید بدون مشکل براتون نصب بشه:
https://soft98.ir/software/pdf/2932-Adobe-Acrobat-X-Professional.html
یا از این لینک:
https://downloadly.ir/software/office-pdf/adobe-acrobat-pro-8/
اگر به مشکل برخوردید خطا رو اینجا بذارید
من پیشنهاد می کنم قبل از شروع نصب اینترنت رو قطع کنید و طبق راهنمای نصب جلو برید
خیلی ممنونم از لطفتون:gol:....برم نصب کنم:w42:
اگه ارور داد حتما اینجا میذارم:w41:

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. دوستان پی دی افی که هایلایتر و نُت براش غیر فعال هستن رو میشه فعال کرد؟(ورژن پی دی افم آخرین ورژنه )

ali-gold

کاربر فعال
سلام دوستان....

من یه ویدئویی رو با نرم افزار Camtazia ساختم و میخوام داخل اینستاگرام قرار بدم....ولی وقتی داخل اینستاگرام که آپلود کردم میبینم که بخشی از فیلم داخل کادر هست و خوبه ولی بخشی دیگه از فیلم، عکس های آن نصفه دیده میشه. خواستم با درگ کردن داخل نرم افزار کوچیکش کنم ولی وقتی مثلا عرض رو کوچیک میکنم، طولش خوب در نمیاد...چکار باید کنم؟ ولی توی گوشی بدون مشکل دیده میشه..کلا تنظیمات آپلود ویدئو در اینستاگرام به چه نحوی هست و چه نکاتی داره....ممنون میشم راهنمایی کنید....

puyan khan

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
من هم این مشکل رو داشتمیه فیلمی رو تو اینستاگرام آپلود میکردم همین اتفاق میفتاد همین فیلم رو با نرم افزاری به نام vivavideo ادیت کردم و خروجی اینستاگرام داره گرفتم آپلود کردم مشکل حل شد فقط باید فیلم کمتر از 1 دقیقه باشه تا بتونی آپلود کنی
سلام دوستان....

من یه ویدئویی رو با نرم افزار Camtazia ساختم و میخوام داخل اینستاگرام قرار بدم....ولی وقتی داخل اینستاگرام که آپلود کردم میبینم که بخشی از فیلم داخل کادر هست و خوبه ولی بخشی دیگه از فیلم، عکس های آن نصفه دیده میشه. خواستم با درگ کردن داخل نرم افزار کوچیکش کنم ولی وقتی مثلا عرض رو کوچیک میکنم، طولش خوب در نمیاد...چکار باید کنم؟ ولی توی گوشی بدون مشکل دیده میشه..کلا تنظیمات آپلود ویدئو در اینستاگرام به چه نحوی هست و چه نکاتی داره....ممنون میشم راهنمایی کنید....

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام. دوستان اگه یه فضایی باشه که وایر لس داشته باشه و چنتا سیستم و گوشی بتونن ازش استفاده کنن، و من فعلا نخوام از اینترنت استفاده کنم، تو control panel/ internet options / connections / lan settings
میتونم تیک پروکسی سرور رو فعال کنم تا مانع از استفاده اینترنت بشه؟ ینی مانع که میشه، برای بقیه سیستم ها مشکلی تو استفاده از اینترنت پیش نمیاد؟
(کابل آبی مودم که به کیس وصله رو هم بکشم یه همچین حالتی پیش میاد ولی میترسم این کابل و هی بکشم و وصل کنم خراب بشه - دنبال یه راه حل بهتری هستم)

sami131

عضو جدید
با سلام
فلش مموری بنده پیغام اینکه باید فرمت بشه میزنه، اما فرمت نمیشه! پیغام میده که شاید حالت فقط خواندنی آن فعال شده.
اما از طریق سی ام دی چک کردم و گزینه فقط خواندی آن خیر بود.
باید چکار کنم؟؟

یه سوال دیگه که خیلی برام حیاتی هست اینه که مموری کارت گوشی بنده سوخته و با توجه به اینکه گارانتی داره میخام تعویضش کنم. آیا اطلاعات رو به هیچ نحوی بازیابی نمیکنن؟؟؟؟
پس به چه دردی میخوره که کارت سوخته رو شرکت سازنده میگیره؟؟؟؟

بالا