سوالات و مشکلات و درخواست های خود را فقط اینجا مطرح کنید

baharan.68

عضو جدید
سلام خدمت همه ی دوستان عزیز و بزرگواران جمع IT.

خدمت دوستانم عرض کنم که من میخوام دوره های شبکه رو کامل بگذرونم و مدرکاشو اگه خدا توفیق داد بگیرم. این نکته رو بگو که به دنیای شبکه واردم و میتونم یه ISP رو کامل نصب و راه اندازی کنم.حالا با این مقدمه اگه دوستان اطلاعاتی در این زمینه دارن منو راهنمایی کنن که از کجا شروع کنم. اگه هم مراکزی تو شهر اصفهان هست و دوستان آشنایی دارن به من بگن....
منتظر راهنماییتون هستم.;)

Email:Admin@DiamondIPS.net​
سلام
شما بايد دوره هاي mcse رو بگذرونيد البته الان ديگه mcse ديگه از رده خارج شده و به جاش mcitp روي كار اومده ،حالا اگه بازم اطلاعات بيشتر خواستين در خدمت هستم.

baharan.68

عضو جدید
همه اینا رو بلدی؟؟؟
یعنی HTML و CSS و PHP و ASP و JavaScript رو مسلطی؟
خب مگه کد جدیدو با چی مینویسن؟ با اینا کد مینویسن دیگه.

سلام.
کدوم افکت های دسکتاپ؟ دقیق متوجه نشدم...
میشه یه کم بیشتر توضیح بدین؟

یه دوستی مثال خوبی میزد : HTML مثل جسم میمونه و CSS مثل روح.برای اینکه بدونید CSS چیه و چه ربطی به HTML پیدا میکنه یه راه پیشنهاد میکنم :توی فایرفاکس از منوی View گزینه Style رو پیدا کن و None رو انتخاب کن.صفحه ای که میبینی فقط HTML هست بدون CSS.
فرق HTML با یه زبانی مثل جاوا که پلتفرمش هست.یعنی جاوا روی ماشین مجازی جاوا اجرا میشه ولی html روی وب.فرقش با PHP و ASP هم اینه که اینا زبان های دینامیک تری هستند.در اصل html فقط یک سری تگ هست و قابلیت چندانی نداره.
سلام وقتتون بخير
من نسخه كوبونتو لينوكس رو روي لپ تاپم نصب كردم و الان افكتاي دسك تاپم غير فعال شده وهيچكدوم اعمال نميشه،منظورم از افكت همون جابه جايي خاص پنجره ها ،يا داشتن همه ي صفحه هاي دسك تاپ به صورت مكعب و ...

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهندس. امیدوارم خوب باشید
ببخشید که اشکال میگیرم
ولی بعضی از سایت ها واقعا نیازی نیست که دینامیک باشند. مثل سایتی که میخواد خدمات خودش رو ارائه بده و نیازی نداره که هر روز مطالب خودش رو عوض کنه.
در حقیقت برای این نوع سایت ها استاتیک بودن کافیست.
ضمن اینکه وبلاگ ها هم همونطور که میدونید استاتیک نیستن و از کنترل پنل تشکیل شدن و تا اونجایی که من میدونم تعاریف دینامیک براشون صدق میکنه.
البته ببخشید اشکال گرفتم دوست عزیز
نظر شخصیم رو گفتم.
شاد و موفق باشید.
نه اشکال چیه. اتفاقا خوشحالم میشم .

والا من همه اینو را بلدم
یه کدها ی جدید میخوام
:surprised::surprised:

همه اینا رو بلدی؟؟؟
یعنی HTML و CSS و PHP و ASP و JavaScript رو مسلطی؟
خب مگه کد جدیدو با چی مینویسن؟ با اینا کد مینویسن دیگه.

یه دوستی مثال خوبی میزد : HTML مثل جسم میمونه و CSS مثل روح.برای اینکه بدونید CSS چیه و چه ربطی به HTML پیدا میکنه یه راه پیشنهاد میکنم :توی فایرفاکس از منوی View گزینه Style رو پیدا کن و None رو انتخاب کن.صفحه ای که میبینی فقط HTML هست بدون CSS.
فرق HTML با یه زبانی مثل جاوا که پلتفرمش هست.یعنی جاوا روی ماشین مجازی جاوا اجرا میشه ولی html روی وب.فرقش با PHP و ASP هم اینه که اینا زبان های دینامیک تری هستند.در اصل html فقط یک سری تگ هست و قابلیت چندانی نداره.
دراگو عزیز راست میگه . کد همونه دیگه . اگه به اونا تسلط داری برو سراغ یه تکنولوژی جدید چه میدونم مثل ajax

Y@30N

عضو جدید
ارسال یک سوال در تاپیک های مختلف بر خلاف قوانین تالار است
لطفا" سوالات خود را در تاپیک مخصوص به آن مطرح نمایید

چشم - از این به بعد تو یه تاپیک سوال می پرسم

ولی اینم بدون که ارسال پست در باشگاههای مختلف بر خلاف قوانین تالار است

اینجا واسه مهندسی فناوری اطلاعات است نه واسه کامپیوتر

آخرین ویرایش:

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
چشم - از این به بعد تو یه تاپیک سوال می پرسم

ولی اینم بدون که ارسال پست در باشگاههای مختلف بر خلاف قوانین تالاز است

اینجا واسه مهندسی فناوری اطلاعات است نه واسه کامپیوتر
جای باشگاه و تالار رو عوضی ننوشتی؟؟:surprised::surprised:
این تالاز دیگه چیه؟؟:confused::confused:
منظورت از باشگاه های مختف !!! تالار های مختلف هست؟؟
پس چرا خودت میای توی تاپیک مهندسی کامپیوتر و توی تاپیک C# سوال میپرسی؟؟
من عضو فعالم هر جا دلم بخاد پست میدم :):);) ثانیا" این بر خلاف مقررات نیست÷

Y@30N

عضو جدید
علی جون شوخی کردم به دل نگیر بابا

هرچی تو بگی - از این به بعد سوالم رو فقط تو یه تاپیک میپرسم -

عید همتون هم مبارک

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
منظورم از افكت همون جابه جايي خاص پنجره ها ،يا داشتن همه ي صفحه هاي دسك تاپ به صورت مكعب و ...
واسه جا به جایی نرم پنجره ها اینو امتحان کنید :
روی دستکتاپ ( یه جای خالی ازش) کلیک راست کنید.گزینه آخر(Change Desktop Background) رو انتخاب کنید.پنجره ای که باز شده چندتا Tab داره و شما تب Visual Effects رو انتخاب کنید.گزینه آخر باید همه چی رو درست کنه.
قسمت دوم رو متوجه نشدم...اونی که میشه چند تا دسکتاپ داشته باشی؟ روش کلیک راست کن بعدش Prefrences رو انتخاب کنی میتونی تعداد سطرها و ستون ها رو مشخص کنی و به همون تعداد دستکتاپ داشته باشی.
جای باشگاه و تالار رو عوضی ننوشتی؟؟:surprised::surprised:
این تالاز دیگه چیه؟؟:confused::confused:
منظورت از باشگاه های مختف !!! تالار های مختلف هست؟؟
پس چرا خودت میای توی تاپیک مهندسی کامپیوتر و توی تاپیک C# سوال میپرسی؟؟
من عضو فعالم هر جا دلم بخاد پست میدم :):);) ثانیا" این بر خلاف مقررات نیست÷
اون پستی که تذکر دادید به جا بود.
اما این پست شما ناراحت کننده بود و خود لازم به تذکر داشت.
از بحث ، دعوا و ارسال پست های Offensive بپرهیزید.
خوش حالم که میبینم بحث ادامه پیدا نکرده...

Y@30N

عضو جدید
من تو سی شارپ یه برنامه ی ساده می نویسم بعد اجراش میکنم - بعدش چند تا btn , txtو... که اضافه میکنم و روشون کد مینویسم وفتی اجرا میکنم اونارو نمیاره و همون برنامه ی قبلی اجرا میکنه و حتی تغییرات جدید رو ذخیره میکنم بازم همان قبلی رو باز میکنه

مجبورم یه پروژه ی جدید باز کنم و دوباره از اول بنویسم -

اگه کمکم کنید ممنون میشم ازتون

کسی نبود جوابه سوال من رو بده؟

gelayor14

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
دوستان یه موضوع خوب برای پایان نامه سراغ دارید ؟که مطلب راجع به اش راحت پیدا شود و موضوع اش هم به نظر خودتان جالب باشد

anahel

عضو جدید
سلام می شه لطفا جواب این سوال ساده رو اگه میدونید بگید بد جور گیر کردم:wallbash:
چرا اسم برنامه های افیس (اکسس پاورپوینت ورد اکسل) رو گذاشتند؟هر جور سرچ کردم نتیجه ای نگرفتم:(

Drago

کاربر ممتاز
سلام می شه لطفا جواب این سوال ساده رو اگه میدونید بگید بد جور گیر کردم:wallbash:
چرا اسم برنامه های افیس (اکسس پاورپوینت ورد اکسل) رو گذاشتند؟هر جور سرچ کردم نتیجه ای نگرفتم:(
اگه بخوایم از زیرش در بریم میتونیم بگیم که حالا اصلا به چه دردت میخوره؟! ولی این جواب قانع کننده ای نیست!
نکته مهم اینجاست که من اینا رو از منبع خاصی نگرفتم،یه کم تحقیق و بعد نتیجه گیری های خودم بوده.پس الزامی نداره درست باشه.

Word : من فکر میکنم این اسم به این دلیل انتخاب شده چون این برنامه یک ویرایشگر کلمه (Word Processor) هست.اولین ورژن های این نرم افزار (در دهه ۸۰ تولید شده!) به اسم Multi-tool word بوده.و فکر میکنم به این دلیل بقیه اش رو نمیگن چون سخته!
Excel : این کلمه از نظر لغوی به معنی "برتری" هست و خب همه عادت دارن بگن کار ما برتر و بهتره! سال 1982 مایکروسافت یه برنامه Spreadsheet به نام Multiplan داشت اما روی سیستم عامل MS-DOS نتونست موفق باشه و لوتوس 3-2--1 گوی سبقت رو ربود.در سال 1998 مایکروسافت Excel رو بیرون داد و لوتوس رو شکست داد،میشه گفت به این خاطر "برتری" داشته.
Outlook : دقت کنید که این را با Outlook express اشتباه نکنید.این برنامه مثل یک برنامه ریز عمل میکند یعنی دفترچه یادداشت،دفترچه تلفن،مدیر کار(Task manager) ،تقویم و از همه مهمتر برنامه ایمیل است.(اکسپرس فقط کلاینت ایمیل است) اگه بخوایم یه کم لغوی بهش نگاه کنیم میتونه آوردن اطلاعات از بیرون باشه(ایمیل و گروه خبری) یعنی یه نگاهی بندازی ببینی بیرون چه خبره.یعنی یه Lookی به Out بکنی!
Powerpoint : اول اسم این برنامه Presenter بوده (یعنی ارائه کننده) ولی به خاطر مشکلات حقوقی و نام تجاری مجبور شدن عوض کنن و آقای Robert Gaskin پیشنهاد میده که بزارن پاور پوینت! پاور که میخواد قوی بودن برنامه رو نشون بده و پوینت هم میخواد به نکته ای که داره ارائه میشه اشاره کنه.مثلا بگیم اشاره کردن به نکته به صورت قوی! اگه سوالی داشتین از خودشون بپرسین : http://www.robertgaskins.com :D
Access : خب با استفاده از این برنامه دسترسی (Access) به اطلاعات درون پایگاه داده حاصل میشه دیگه...
===============================
خلاصه ببخشید اگه بیشتر شبیه بهانه است!!

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگه بخوایم از زیرش در بریم میتونیم بگیم که حالا اصلا به چه دردت میخوره؟! ولی این جواب قانع کننده ای نیست!
نکته مهم اینجاست که من اینا رو از منبع خاصی نگرفتم،یه کم تحقیق و بعد نتیجه گیری های خودم بوده.پس الزامی نداره درست باشه.

Word : من فکر میکنم این اسم به این دلیل انتخاب شده چون این برنامه یک ویرایشگر کلمه (Word Processor) هست.اولین ورژن های این نرم افزار (در دهه ۸۰ تولید شده!) به اسم Multi-tool word بوده.و فکر میکنم به این دلیل بقیه اش رو نمیگن چون سخته!
Excel : این کلمه از نظر لغوی به معنی "برتری" هست و خب همه عادت دارن بگن کار ما برتر و بهتره! سال 1982 مایکروسافت یه برنامه Spreadsheet به نام Multiplan داشت اما روی سیستم عامل MS-DOS نتونست موفق باشه و لوتوس 3-2--1 گوی سبقت رو ربود.در سال 1998 مایکروسافت Excel رو بیرون داد و لوتوس رو شکست داد،میشه گفت به این خاطر "برتری" داشته.
Outlook : دقت کنید که این را با Outlook express اشتباه نکنید.این برنامه مثل یک برنامه ریز عمل میکند یعنی دفترچه یادداشت،دفترچه تلفن،مدیر کار(Task manager) ،تقویم و از همه مهمتر برنامه ایمیل است.(اکسپرس فقط کلاینت ایمیل است) اگه بخوایم یه کم لغوی بهش نگاه کنیم میتونه آوردن اطلاعات از بیرون باشه(ایمیل و گروه خبری) یعنی یه نگاهی بندازی ببینی بیرون چه خبره.یعنی یه Lookی به Out بکنی!
Powerpoint : اول اسم این برنامه Presenter بوده (یعنی ارائه کننده) ولی به خاطر مشکلات حقوقی و نام تجاری مجبور شدن عوض کنن و آقای Robert Gaskin پیشنهاد میده که بزارن پاور پوینت! پاور که میخواد قوی بودن برنامه رو نشون بده و پوینت هم میخواد به نکته ای که داره ارائه میشه اشاره کنه.مثلا بگیم اشاره کردن به نکته به صورت قوی! اگه سوالی داشتین از خودشون بپرسین : http://www.robertgaskins.com :D
Access : خب با استفاده از این برنامه دسترسی (Access) به اطلاعات درون پایگاه داده حاصل میشه دیگه...
===============================
خلاصه ببخشید اگه بیشتر شبیه بهانه است!!

خیلی عالی بود drago جان.
منم بعد از سوالشون منبع های فارسی رو زیاد نگاه کردم. منبع فارسی در این مورد نداشتیم.
به نظرم بهتره این سوال و جواب به یه تاپیک منتقل بشه تا منبع فارسی این مطلب هم به راحتی پیدا بشه
عالی بود به هر حال

mahrokh123

عضو جدید
سلام
چطور میشه یه فایل رو از VPS به کامپیوتر خودم انتقال بدم؟؟؟؟؟

اگه میشه یه نفر کمک کنه لطفااااااااااااااااا :cry::cry:http://www.iran-eng.../images/smilies/cry.gif

nargil

عضو جدید
سلام
من در حال نوشتن برنامه یک کتابخونه با نرم افزار sql, #Cهستم اما در مورد نحوه نوشتن داکیومنت گیر کردم کسی هست یه نمونه داشته باشه بذاره ببینم حداقل تو جمله بندی کمکم می کنه
ممنون می شم اگه کمک کنید

Drago

کاربر ممتاز
سلام
چطور میشه یه فایل رو از VPS به کامپیوتر خودم انتقال بدم؟؟؟؟؟

اگه میشه یه نفر کمک کنه لطفااااااااااااااااا :cry::cry:http://www.iran-eng.../images/smilies/cry.gif
سلام
من این سوال رو خیلی قبل اومدم جواب بدم ولی دیتابیس باشگاه همکاری نکرد!
دانلود یه فایل از VPS فکر نمیکنم فرق زیادی با دانلود از یه هاست ساده داشته باشه...شما یا یه لینک دانلود در اختیار داری یا اینکه با FTP فایل رو انتقال میدی...
سلام
من در حال نوشتن برنامه یک کتابخونه با نرم افزار sql, #Cهستم اما در مورد نحوه نوشتن داکیومنت گیر کردم کسی هست یه نمونه داشته باشه بذاره ببینم حداقل تو جمله بندی کمکم می کنه
ممنون می شم اگه کمک کنید
تمام داکیومنت؟ از روز اول تا پیاده سازی و تست و اعتبارسنجی؟
کتاب های مهندسی نرم افزار (حتی همین کتاب پرسمن) میتونه کمک خوبی باشه.راستش نمونه اشو ندارم بهت بدم...یعنی خودمم ندیدم.

sara.mortazavi

کاربر حرفه ای
//Fig. 2.17:fg02_17.cpp
//counter-contorolled repitiion whit the for structure
#include <iostream.h>

int main()
{
//Initalization,repetition condition,and incrementing
//are all included in the for structure header.

for ( int counter = 1; counter <= 10; counter++)
cout << counter << endl ;
getch()
return 0;
}
Elate run nashodanename in barname chie?
Chetori mishe 1 brname ra az hafeza pak kard?
Jayiar soragh darin ke beshe vsual stadio ra lod kard?
c++

Drago

کاربر ممتاز
//Fig. 2.17:fg02_17.cpp
کد:
//counter-contorolled repitiion whit the for structure
#include <iostream.h>

int main()
{
    //Initalization,repetition condition,and incrementing
   //are all included in the for structure header.

for ( int counter = 1; counter <= 10; counter++)
   cout << counter << endl ;
   getch()
   return 0;
}
Elate run nashodanename in barname chie
Chetori mishe 1 brname ra az hafeza pak kard?
Jayiar soragh darin ke beshe vsual stadio ra lod kard?
c++
آخه چه مهندسی هستی تو؟ کد رو توی تگ کد بزار که مرتب بشه...قسمت سوال رو هم از کد جدا کن که بفهمیم چی به چیه.
جواب رو هم برنامه نویسا بدن!!
سلام
من می خوام یه فروم بسازم.ولی بلد نیستم.می شه کمکم کنید؟؟؟:w20:
با کدوم قسمتش مشکل دارین؟
به این آیدی توی یاهو پی ام بدین : amsunrise2

آخرین ویرایش:
بالا