سوالات و مشکلات و درخواست های خود را فقط اینجا مطرح کنید

zeost

عضو جدید
سلام بچه ها!
من یه ارئه دارم با موضوع فرمت تصویری Gif. واسه درس گرافیک ...
می خواستم تو جمع کردن اطلاعات کمکم کنین.باید ppt درست کنم و تا یه هفته دیگه ارائه بدم...
ممنون

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها!
من یه ارئه دارم با موضوع فرمت تصویری Gif. واسه درس گرافیک ...
می خواستم تو جمع کردن اطلاعات کمکم کنین.باید ppt درست کنم و تا یه هفته دیگه ارائه بدم...
ممنون

بفرمایین

http://www.prdev.com/search/aisearch.asp?id=152

http://forum.geomapia.net/showthread.php?t=54

http://goftman.super-forum.net/montada-f4/topic-t155-40.htm

http://forum.p30parsi.com/showthread.php?t=3487

پاور پوینت درست کردن هم به سلیقه شما بر میگرده. میتونین یه خلاصه ای از نکات رو پاور پوینت درست کنین و مثلا تیتر ها رو فقط بنویسین
و روی کاغذی که خودتون دارید توضیحات رو بنویسید و وقتی تیتر های فایل پاور پوینت عوض شد . شما توضیحات هر کدوم رو بیان کنی
به طور معمول اینجوری خوبه
موفق باشید.

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا به نظر شما بهترین زبان برنامه نویسی کدومه ؟

من میخوام یه زبان تا تخصصی یاد بگیرم - من رو راهنمایی کنید

البته تو دبیرستان با زبان VB 6 و Delphi 7 برنامه مینوشتم - چند تا برنامه برای طلا فروشی ها و شرکت نفت نوشتم ولی میخوام یه زبان خوب و کامل و پیشرفته یاد بگیرم

یا اینکه این دوتا رو ادامه بدم؟

خوشحال میشم اگه راهنماییم کنید

c . c++ . c#
البته بستگی داره برای چه کاری میخواین از زبان برنامه نویسیتون استفاده کنید
ضمن اینکه وقتی 2 تا زبون برنامه نویسی بلدید. دیگه کار زیاد مشکلی نیست که زبون های برنامه نویسی بعدی رو یاد بگیرید. باز هم میگم پشتکار لازمه. و اینکه بتونید از این برنامه ها استفاده کنید. یا اینقدر تمرین کنید که همه چیز رو تجربه کنید .

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
آقا به نظر شما بهترین زبان برنامه نویسی کدومه ؟

من میخوام یه زبان تا تخصصی یاد بگیرم - من رو راهنمایی کنید
بهترین زبان وجود نداره!
اینو بخونی بد نیست ۳ زبان برنامه نویسی که باید بلد باشید
همونطور که میبینی چیزی که تو باهاش راحت باشی یه زبانه ولی ممکنه توی بازار به دردت نخوره...
سلام به همه، من کد یه ماشین حساب ساده تو C# میخوام، کسی میتونه تا فردا عصر بهم بده، ممنون میشم.
یا برام ایمیل کنه. gitar_kaka@yahoo.com
راستش من نمیخوام کدشو بهت بدم،چیز پیچیده ای هم نیست ولی ترجیح میدم راهنمایی کنم فقط : من خودم یه بار با سوییچ نوشتم (++C) شاید 10 خط هم نشد!

Y@30N

عضو جدید
c . c++ . c#
البته بستگی داره برای چه کاری میخواین از زبان برنامه نویسیتون استفاده کنید
ضمن اینکه وقتی 2 تا زبون برنامه نویسی بلدید. دیگه کار زیاد مشکلی نیست که زبون های برنامه نویسی بعدی رو یاد بگیرید. باز هم میگم پشتکار لازمه. و اینکه بتونید از این برنامه ها استفاده کنید. یا اینقدر تمرین کنید که همه چیز رو تجربه کنید .

میدونم ولی یکی از دوستام که ترم 5 IT هست میگه برو دنبال C# و اون دوتا رو ول کن - چون اونا قدیمی هستن و زیاد به درد خور نیستند -

به همین خاطر میخوام برم دنبال C# -

راستی چه کتابی برای آموزش C# خوبه

البته بگم - C , C++ , avr رو کمی بلدم

sara.mortazavi

کاربر حرفه ای
سلام
من کدهای htmlیاjava را میخوام
البته خودم یه چیزایی دارم ولی خیلی کمه و محدود
کد های جدیدو میخوام برای ساخت وب

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام

سلام مسعود جان
یعنی چی که کدهای html و java رو میخواین؟؟؟
برای اینکه بخواین وبسایت طراحی کنین باید Html یاد بگیرن. اگه تگ ها رو میخواین که تو هر نرم افزاری که باهاش مینویسین باید باشه.
تو dream weaver فکر میکنم با crtl و space این تگ ها نشون داده میشه
css هم یاد بگیرین کارتون راحت تر میشه.
اگه میخواین تو سایت از Java script خاصی استفاده کنین که سرچ کنید و کد جاوا اسکریپت مورد نظرتون رو پیدا کنید .

(FARZANEH)

عضو جدید
درخواست جزو مبانی الکترونیک دیجیتال

درخواست جزو مبانی الکترونیک دیجیتال

سلام به همه
من دنبال جزوه مبانی الکترونیک دیجیتال هستم
اگه از دوستان کسی جزوه ای در این مورد داره ممنون میشم به من کمک کنه

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
واقعاً هر چقدر در این مورد بحث بشه تمومی نداره و انتخاب زبان سوالی که مدام پرسیده می شه

میدونم ولی یکی از دوستام که ترم 5 IT هست میگه برو دنبال C# و اون دوتا رو ول کن - چون اونا قدیمی هستن و زیاد به درد خور نیستند -

به همین خاطر میخوام برم دنبال C# -

راستی چه کتابی برای آموزش C# خوبه

البته بگم - C , C++ , avr رو کمی بلدم

خب منم به عنوان دانشجوی ترم 8 یه قسمتی از حرف دوستت رو تایید می کنم، من خودم C# کار کردم، ولی یه قسمت دیگش رو قبول نمی کنم.
یکی از دوستای من دلفی کاره،اون می گفت ورژن جدید این زبان قدرتمند تر و قوی تر از C# شده (من خودم امتحان نکردم ولی دوستم آدم معتبریه) طوری که دوستم حاضر بود با من مسابقه ای سر سرعت نوشتن یه برنامه تو این دو تا زبان و قدرتشون بده. اون طور که دوستم می گفت ظاهراً تونستن افرادی که چندین سال پیش تو توصعه زبان دلفی کار می کردن ولی به ماکروسافت پیوسته بودن و C# رو گسترش داده بودن، دوباره برگشتن سر کار خودشون. البته اینم واضحه که ماکروسافت هم زیاد علاقه ای به ادامه C# نداره، F# ماکروسافت می خواد توسعه بده، کلاً متفاوت از C#. (میتونی نمونه های کد F# رو تو ویژوال استدیو ببینی)
در ضمن باید این رو هم در نظر بگیری که هر زبانی مزایا و معایب خودشو داره، C++ نسبت به C# با سخت افزار متناسب تره و سرعتش هم بیشتره (C# یه لایه اضافی هم داره که یکم تو تبدیل به زبان ماشین سرعتش رو کم می کنه) ولی C# خیلی خیلی روون و راحته.

ولی یه توصیه دوستانه، باید یه زبان رو به صورت تخصصی بلد باشی و در ضمن مفهوم چند زبان دیگه رو هم متوجه شی.

آخرین ویرایش:

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
برو yahoo.com
از قسمت mail و بعد foreget pass رمزت رو عوض کن.
سلام مسعود جان
:D
اقا من اشتباه راهنمایی کردم
حواسم به سوال نبود.
شما از سایت yahoo.com وارد mail میشین
بعد هم با یوزر نیم و پسورد وارد میشید.
بعد هم فکر کنم وارد اکانت اینفو یا setting یا چیزهای مشابه میشید و رمز رو عوض میکنید.
البته با سوالی که پرسیدید.
به هر حال وقتی که داشتم جواب میدادم فکر کنم. فکر کردم که چون مسنجرتون باز نمیشد مشکلتون عوض شدن و یا گم شدن پسورد بود.
به هر حال امیدوارم مشکلتون حل شده باشه
شاد و موفق باشید.

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
سلام

سلام
گل پسر با کدهای html که سایت طراحی نمیکنند بلکه ارتقا میدن

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
ببین مهندس جوان که کلی انرژی داری چون تو حرفات میشه این انرژی رو حس کرد . کد خواستنی نیست . کد ها رو نباید یکی دودستی تقدیمت کنه چرا چون اون موقع به ضرر شما میشه . باید خودت بری دنبال کدها و بیای اینجا خطای کد ها رو سوال کنی . بگی این کد فلان جا خطا میده بگید مفهوم خطاش چیه ؟ به قول دوستمون تو اینترنت یه سرچ بزن کلی بهت کد میده . خودت برو دنبالش منم کمکت میکنم . به قول dzzv جان با اچ تی ام ال نمیتونی یه سایت بزنی فقط میتونی صفحات استاتیک بسازی عین یه وبلاگ اگه هدفت سایت زدنه باید یه زبان دیگه ای رو کنار اچ تی ام ال بلد باشی . ببین دوست خوبم اچ تی ام ال یه زبان برنامه نویسی نیست . شما میتونی با اچ تی ام ال بهمراه جاوایی که خودت گفتی چهارچوب سایتت رو بسازی . خیلی کارا میشه با این دو انجام داد . برو سراغشون اگه سوالی داشتی من در خدمتم َ

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
به قول dzzv جان با اچ تی ام ال نمیتونی یه سایت بزنی فقط میتونی صفحات استاتیک بسازی عین یه وبلاگ َ

سلام مهندس. امیدوارم خوب باشید
ببخشید که اشکال میگیرم
ولی بعضی از سایت ها واقعا نیازی نیست که دینامیک باشند. مثل سایتی که میخواد خدمات خودش رو ارائه بده و نیازی نداره که هر روز مطالب خودش رو عوض کنه.
در حقیقت برای این نوع سایت ها استاتیک بودن کافیست.
ضمن اینکه وبلاگ ها هم همونطور که میدونید استاتیک نیستن و از کنترل پنل تشکیل شدن و تا اونجایی که من میدونم تعاریف دینامیک براشون صدق میکنه.
البته ببخشید اشکال گرفتم دوست عزیز
نظر شخصیم رو گفتم.
شاد و موفق باشید.

sara.mortazavi

کاربر حرفه ای
منظورم طراحی صفحات وب بود
سرچ کردم
همش تکراریه
باید از کدهای بلگفا و اینا استفاده کنم؟
تونت پراز اوناست
فارسی هم نمیتونم بنویسم
علامت سوال نشون میده

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
منظورم طراحی صفحات وب بود
سرچ کردم
همش تکراریه
باید از کدهای بلگفا و اینا استفاده کنم؟
تونت پراز اوناست
فارسی هم نمیتونم بنویسم
علامت سوال نشون میده

کدهای قالب های بلاگفا فقط به درد بلاگفا میخوره.
شما باید اول هدفت رو مشخص کنی که میخوای چیکار کنی
اگه میخوای قالب بلاگفا رو عوض کنی.سرچ کن قالب های بلاگفا. کلی قالب برات میاد
اگه میخوای سایت طراحی کنی.
در اول کار باید html و css یاد بگیری . سرچ کن اموزش Html و css
برای تمرین کردن با html و css هم میتونی از نرم افزارهای front page و dream weaver و ... استفاده کنی
بعد هم اگه میخوای کد جاوا اسکریپتی برای سایت استفاده کنی سرچ کن کد های جاوا اسکریپت. که کدهای زیادی پیدا میکنی
یا میتونی خودت جاوا اسکریپت یاد بگیری
بعد از اون اگه سایت های استاتیک نیازت رو تامین نمیکنن باید بری سراغ php و asp.net . asp .

love4php

عضو جدید
سلام من تازه عضو شدم!

کسی نمیدونه جزوه مدیریت دانشگاه امیرکبیر که واسه منبع کنکور ارشد هست رو از کجا میشه گیر آورد؟؟؟

اصفهان تهران مشهد رو گشتم پیدا نکردمممممممممممممممممممممم

sara.mortazavi

کاربر حرفه ای
کدهای قالب های بلاگفا فقط به درد بلاگفا میخوره.
شما باید اول هدفت رو مشخص کنی که میخوای چیکار کنی
اگه میخوای قالب بلاگفا رو عوض کنی.سرچ کن قالب های بلاگفا. کلی قالب برات میاد
اگه میخوای سایت طراحی کنی.
در اول کار باید html و css یاد بگیری . سرچ کن اموزش Html و css
برای تمرین کردن با html و css هم میتونی از نرم افزارهای front page و dream weaver و ... استفاده کنی
بعد هم اگه میخوای کد جاوا اسکریپتی برای سایت استفاده کنی سرچ کن کد های جاوا اسکریپت. که کدهای زیادی پیدا میکنی
یا میتونی خودت جاوا اسکریپت یاد بگیری
بعد از اون اگه سایت های استاتیک نیازت رو تامین نمیکنن باید بری سراغ php و asp.net . asp .

والا من همه اینو را بلدم
یه کدها ی جدید میخوام

baharan.68

عضو جدید
سلام به دوستان
يك سوال درمورد لينوكس داشتم،من افكتاي دسك تاپم غير فعال شده لطفا اگه اطلاعاتي در اين مورد دارين راهنماييم كنيد.

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
والا من همه اینو را بلدم
یه کدها ی جدید میخوام
همه اینا رو بلدی؟؟؟
یعنی HTML و CSS و PHP و ASP و JavaScript رو مسلطی؟
خب مگه کد جدیدو با چی مینویسن؟ با اینا کد مینویسن دیگه.
سلام به دوستان
يك سوال درمورد لينوكس داشتم،من افكتاي دسك تاپم غير فعال شده لطفا اگه اطلاعاتي در اين مورد دارين راهنماييم كنيد.
سلام.
کدوم افکت های دسکتاپ؟ دقیق متوجه نشدم...
میشه یه کم بیشتر توضیح بدین؟
من که کار نکردم
و تا حالا فرق HTML ، CSS رو با زبان ها ی برنامه نویسی جاوا ، ASP.NET و PHP نفهمیدم:surprised::surprised::surprised::surprised:
یه دوستی مثال خوبی میزد : HTML مثل جسم میمونه و CSS مثل روح.برای اینکه بدونید CSS چیه و چه ربطی به HTML پیدا میکنه یه راه پیشنهاد میکنم :توی فایرفاکس از منوی View گزینه Style رو پیدا کن و None رو انتخاب کن.صفحه ای که میبینی فقط HTML هست بدون CSS.
فرق HTML با یه زبانی مثل جاوا که پلتفرمش هست.یعنی جاوا روی ماشین مجازی جاوا اجرا میشه ولی html روی وب.فرقش با PHP و ASP هم اینه که اینا زبان های دینامیک تری هستند.در اصل html فقط یک سری تگ هست و قابلیت چندانی نداره.

Y@30N

عضو جدید
واقعاً هر چقدر در این مورد بحث بشه تمومی نداره و انتخاب زبان سوالی که مدام پرسیده می شه

خب منم به عنوان دانشجوی ترم 8 یه قسمتی از حرف دوستت رو تایید می کنم، من خودم C# کار کردم، ولی یه قسمت دیگش رو قبول نمی کنم.
یکی از دوستای من دلفی کاره،اون می گفت ورژن جدید این زبان قدرتمند تر و قوی تر از C# شده (من خودم امتحان نکردم ولی دوستم آدم معتبریه) طوری که دوستم حاضر بود با من مسابقه ای سر سرعت نوشتن یه برنامه تو این دو تا زبان و قدرتشون بده. اون طور که دوستم می گفت ظاهراً تونستن افرادی که چندین سال پیش تو توصعه زبان دلفی کار می کردن ولی به ماکروسافت پیوسته بودن و C# رو گسترش داده بودن، دوباره برگشتن سر کار خودشون. البته اینم واضحه که ماکروسافت هم زیاد علاقه ای به ادامه C# نداره، F# ماکروسافت می خواد توسعه بده، کلاً متفاوت از C#. (میتونی نمونه های کد F# رو تو ویژوال استدیو ببینی)
در ضمن باید این رو هم در نظر بگیری که هر زبانی مزایا و معایب خودشو داره، C++ نسبت به C# با سخت افزار متناسب تره و سرعتش هم بیشتره (C# یه لایه اضافی هم داره که یکم تو تبدیل به زبان ماشین سرعتش رو کم می کنه) ولی C# خیلی خیلی روون و راحته.

ولی یه توصیه دوستانه، باید یه زبان رو به صورت تخصصی بلد باشی و در ضمن مفهوم چند زبان دیگه رو هم متوجه شی.

ممنون از راهنماییتون

Y@30N

عضو جدید
من تو سی شارپ یه برنامه ی ساده می نویسم بعد اجراش میکنم - بعدش چند تا btn , txtو... که اضافه میکنم و روشون کد مینویسم وفتی اجرا میکنم اونارو نمیاره و همون برنامه ی قبلی اجرا میکنه و حتی تغییرات جدید رو ذخیره میکنم بازم همان قبلی رو باز میکنه

مجبورم یه پروژه ی جدید باز کنم و دوباره از اول بنویسم -

اگه کمکم کنید ممنون میشم ازتون

آخرین ویرایش:

ali_vb

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
من تو سی شارپ یه برنامه ی ساده می نویسم بعد اجراش میکنم - بعدش چند تا btn , txtو... که اضافه میکنم و روشون کد مینویسم وفتی اجرا میکنم اونارو نمیاره و همون برنامه ی قبلی اجرا میکنه و حتی تغییرات جدید رو ذخیره میکنم بازم همان قیلی رو باز میکنه

مجبور یه پروژه ی جدید باز کنم و دوباره اط اول بنویسم -

اگه کمکم کنید ممنون میشم ازتون
ای بابا
باز هم که .............
یه باز دیگه این کار رو بکنی اخطار:redcard::redcard: میگیری

بالا