برنامه ریزی خود را به اشتراک بگذارید

Drago

پیشکسوت فعال فناوری اطلاعات
کاربر ممتاز
به نظر من هیچ چیز برای درس خوندن و درست خوندن درس مهم تر و مفیدتر از برنامه ریزی نیست.چه برای درس های دانشگاه باشه،چه ارشد و ...
این تاپیک رو ایجاد کردم تا :
  • برنامه های درسیمونو با هم به اشتراک بذاریم
  • در مورد برنامه های هم نظر بدیم
  • ایرادات همدیگرو بگیریم
  • با هم در این مورد بحث کنیم
فقط خواهش میکنم بحث رو منحرف نکنید.واسه شوخی،خنده،سلام و احوالپرسی،سوال های خارج از بحث و ... تاپیک های مناسبش وجود داره.
اصلا کلا با این طرح موافقین؟

danialfx

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من هیچ چیز برای درس خوندن و درست خوندن درس مهم تر و مفیدتر از برنامه ریزی نیست.چه برای درس های دانشگاه باشه،چه ارشد و ...
این تاپیک رو ایجاد کردم تا :
  • برنامه های درسیمونو با هم به اشتراک بذاریم
  • در مورد برنامه های هم نظر بدیم
  • ایرادات همدیگرو بگیریم
  • با هم در این مورد بحث کنیم
فقط خواهش میکنم بحث رو منحرف نکنید.واسه شوخی،خنده،سلام و احوالپرسی،سوال های خارج از بحث و ... تاپیک های مناسبش وجود داره.
اصلا کلا با این طرح موافقین؟

به نظر من هیچ چیز برای درس خوندن مهمتر از عملگرایی نیست.

حداقل من که اینجوریم.

1066 تا برنامه ریزی میکنم. بعد وقتی به عمل میرسه ....

خارج از اینکه من تنبلم. با کل طرحت موافقم. شاید کسایی که مثل من نیستن. برنامه ریزی خیلی براشون راهگشا باشه.

تو این تاپیک هم درخدمتم.

طاها حک

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز

حداقل من که اینجوریم.

خارج از اینکه من تنبلم. با کل طرحت موافقم. شاید کسایی که مثل من نیستن. برنامه ریزی خیلی براشون راهگشا باشه.

تو این تاپیک هم درخدمتم.
یکی از چیزایی که بهت انگیزه می ده تا رو برنامت دقیق باشی و اونو اجرا کنی، اینه که چند نفر بشین. این جوری افراد به خاطر هماهنگی با دوستاشون و این که ازشون عقب نمونن، سعی می کنن به برنامه پایبند باشن، کلاً این کار تو روحیه هم خیلی موثره

Drago

کاربر ممتاز

حداقل من که اینجوریم.

تو این تاپیک هم درخدمتم.
وقتی برنامه میریزی (حالت تک نفره رو میگم) هفته اول شاید ۱۰ درصد بیشتر مطابق برنامه پیش نری.ولی یواش یواش وضع بهتر میشه.تا نهایت به اونجا میرسی که میبینی 99درصد (و شاید هم ۱۰۰ درصد) برنامه رو عمل کردی.اگه هم گروهی باشه و همدیگرو چک کنن که رقابت باعث تلاش میشه.
یکی از چیزایی که بهت انگیزه می ده تا رو برنامت دقیق باشی و اونو اجرا کنی، اینه که چند نفر بشین. این جوری افراد به خاطر هماهنگی با دوستاشون و این که ازشون عقب نمونن، سعی می کنن به برنامه پایبند باشن، کلاً این کار تو روحیه هم خیلی موثره
دقیقا!
Learn to share and Share to learn! به خدا هزار تا معنی پشت این جمله خوابیده ، یکیش همینجاس.وقتی باید حواست باشه از رفیقت توی درس خوندن کم نیاری بیشتر میخونی.

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم هستم و زمانی هم که برنامه ریزی کردم حتما برنامم رو اینجا هم اعلام میکنم

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار

یادمه برای ارشد که میخوندم انگیزه خاصی نداشتم و مطالب خوبی هم رو نمیخوندم
یه روز که بی حوصله بودم گفتم برم کتابخانه درس بخونم

خلاصه این کتابخونه رفتن شد برام عادت
اونجا تقریبا چند تا دوست توپ که اونها هم برای ارشد میخوندن پیدا کردم

باور کنید صحبت کردن با اون آدمها به من خیلی انگیزه داد و اینکه چجور و چه چیزی رو بخونم برام روشن شد
که اگر کمی وقت بیشتر داشتم میتونستم رتبه خیلی خوبی بیارم (اگر سوالات هم استاندارد بودن)

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها یه سوال ، ممنون میشم نظر بدید: من قبلا برنامم (برنامه درسیا نه واسه ارشد . فعلا واسه ارشد برنامه ندارم )بصورت ساعتی بود مثلا از ساعت 9تا11 یه درسی رو بخونم و دو ساعت بعد یه درس دیگه . همینطوری بگیر برو تا اخر ولی الان یعنی این ترم برنامم اینجوری شده : صبح کلا یه مبحث از یه کتاب رو میخونم که شاید بشه 3الی 4 ساعت ، بعداز ظهر هم مبحث یه درس دیگه . نظر شما با این برنامه چیه ؟؟؟؟
با برنامه اولی کتابای بیشتری میخوندم ولی مباحثشون کمتر بود حالا برعکس کتابای کمتری میخونم ولی مباحثشون بیشتر شده .

dzzv_13

مدیر مهندسی فناوری اطلاعات
مدیر تالار
بچه ها یه سوال ، ممنون میشم نظر بدید: من قبلا برنامم (برنامه درسیا نه واسه ارشد . فعلا واسه ارشد برنامه ندارم )بصورت ساعتی بود مثلا از ساعت 9تا11 یه درسی رو بخونم و دو ساعت بعد یه درس دیگه . همینطوری بگیر برو تا اخر ولی الان یعنی این ترم برنامم اینجوری شده : صبح کلا یه مبحث از یه کتاب رو میخونم که شاید بشه 3الی 4 ساعت ، بعداز ظهر هم مبحث یه درس دیگه . نظر شما با این برنامه چیه ؟؟؟؟
با برنامه اولی کتابای بیشتری میخوندم ولی مباحثشون کمتر بود حالا برعکس کتابای کمتری میخونم ولی مباحثشون بیشتر شده .

بزارین یه تجربه ایی که من برای ارشد بدست آوردم بهتون بگم :

من برای ارشد در هر روز 3 تا کتاب میخوندم (با حجم کم)
ولی بعدا که اومدم و در یک روز فقط یک درس رو خوندم که با این روش 3 برابر اطلاعات رو بهتر توی ذهنم نگه میداشتم

میخوام بگم توی روز فقط به یه چیزی تمرکز میکردم که این باعث میشد تا 2 هفته هم مطالب توی ذهنم مثل روز اول باشه
ولی وقتی توی یک روز چند کتاب میخوندم بعد از 3 روز از مطالبی که خونده بودم همه برام مات بود

نتیجه : سعی کنید در یک روز که 3 بخش هست قبل اذان ظهر , قبل اذان مغرب , قبل از خوابیدن فقط به یک موضوع اختصاص بدین و توی این مدت یعنی در طول روز موضوع رو تکرار کنید

باور کنید که این یکی از بهترین تجربه های من بود که برای ارشد میخوندم (ولی حیف که آخرا متوجه شدم)

Drago

کاربر ممتاز
حرفای شما دوتا جالب بود.امتحان کنم ببینم چی میشه.

R-Quantum

عضو جدید
کاربر ممتاز
بزارین یه تجربه ایی که من برای ارشد بدست آوردم بهتون بگم :

من برای ارشد در هر روز 3 تا کتاب میخوندم (با حجم کم)
ولی بعدا که اومدم و در یک روز فقط یک درس رو خوندم که با این روش 3 برابر اطلاعات رو بهتر توی ذهنم نگه میداشتم

میخوام بگم توی روز فقط به یه چیزی تمرکز میکردم که این باعث میشد تا 2 هفته هم مطالب توی ذهنم مثل روز اول باشه
ولی وقتی توی یک روز چند کتاب میخوندم بعد از 3 روز از مطالبی که خونده بودم همه برام مات بود

نتیجه : سعی کنید در یک روز که 3 بخش هست قبل اذان ظهر , قبل اذان مغرب , قبل از خوابیدن فقط به یک موضوع اختصاص بدین و توی این مدت یعنی در طول روز موضوع رو تکرار کنید

باور کنید که این یکی از بهترین تجربه های من بود که برای ارشد میخوندم (ولی حیف که آخرا متوجه شدم)

ممنون منم با نظرت موافقم

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
امروز تاپیک های جالب پیدا می کنم کلا گشت مابین تاپیک هاست :biggrin: آقا امیر بابت این تاپیک خیلی ممنون (شرمنده اون تشکر پایین پست نبود اونو بزنم واسه همین اینجا گفتم ) کلا من در این مدت در برنامه ریزی دو تا چیز فهمیدم :1. هر روز فقط یه درس بخونین چون اونوقت می تونین رو یه موضوع تمرکز کنین و یه مبحث رو کامل بخونین این جوری یاد گیریش بهتره 2. اینکه کارهای هر روزتون رو برنامه ریزی کنید مثلا من این جوری برنامه ریزی می کنم مثلا 8-10 زبان و 10-12 .. حتی کارهای روزمره رو هم بنویسین دو هفته اجرا کنین مغزتون عادت می کنه (این جوری بگم کارها در مغزتون منظم و هماهنگ میشه ) من که راهنمایی می خوندم یه بار یه مشاور اومده بود در مورد برنامه ریزی اینا حرف می زد گفت مثلا می خواین هر روز زبان بخونین همیشه یه ساعت مشخص رو در نظر بگیرین مثلا فرض کنین ساعت 3 هر روز بگین زبان می خونم اونوقت بعد چند روز مغزتون به اون ساعت عادت می کنه و وقتی ساعت 3 میشه مغزتون برای یادگیری آماده اس و در این سرعت یادگیری تون رو بالا می بره و سریع تر می تونین تمرکز کنین .

DOZI

اخراجی موقت
سلام دوستای عزیزم

میشه لطفا یکی منو راهنمایی کنه که برای کنکور کاردانی به کارشناسی چه منابعی رو باید بخونم

و چه درسایی رو بهتر بخونم تا بتونم بالا بزنم که رتبه بهتری پیدا کنم

اگه لطف کنید راهنمایی کنید ممنون میشم:smile:

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
سلام دوستای عزیزم

میشه لطفا یکی منو راهنمایی کنه که برای کنکور کاردانی به کارشناسی چه منابعی رو باید بخونم

و چه درسایی رو بهتر بخونم تا بتونم بالا بزنم که رتبه بهتری پیدا کنم

اگه لطف کنید راهنمایی کنید ممنون میشم:smile:
در تاپیک سوالات و مشکلات مطرح کنید دوستان بیشتر می تونن راهنمایی کنن

sanamsayna

کاربر فعال مهندسی IT ,
کاربر ممتاز
ممنونم دوست عزیز

چون فکر کردم تاپیکه برنامه ریزی هست میتونه کسی کمکم کنه

بازم ممنونم:gol::gol::gol::gol:
فکر کنم این تاپیک واسه سوالتون مناسبه و زودتر جواب می گیرین درسته اسمش ارشد و دکتراس ولی کلا بچه ها اگه بدونن اونجا راهنمایی می کنن . شرمنده خودم اطلاعی ندارم که راهنمایی کنم .
http://www.www.www.iran-eng.ir/show...در-زمینه-ارشد-دکترا-فقط-اینجا-مطرح-کنید/page5

آخرین ویرایش:

Miss World

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
امروز تاپیک های جالب پیدا می کنم کلا گشت مابین تاپیک هاست :biggrin: آقا امیر بابت این تاپیک خیلی ممنون (شرمنده اون تشکر پایین پست نبود اونو بزنم واسه همین اینجا گفتم ) کلا من در این مدت در برنامه ریزی دو تا چیز فهمیدم :1. هر روز فقط یه درس بخونین چون اونوقت می تونین رو یه موضوع تمرکز کنین و یه مبحث رو کامل بخونین این جوری یاد گیریش بهتره 2. اینکه کارهای هر روزتون رو برنامه ریزی کنید مثلا من این جوری برنامه ریزی می کنم مثلا 8-10 زبان و 10-12 .. حتی کارهای روزمره رو هم بنویسین دو هفته اجرا کنین مغزتون عادت می کنه (این جوری بگم کارها در مغزتون منظم و هماهنگ میشه ) من که راهنمایی می خوندم یه بار یه مشاور اومده بود در مورد برنامه ریزی اینا حرف می زد گفت مثلا می خواین هر روز زبان بخونین همیشه یه ساعت مشخص رو در نظر بگیرین مثلا فرض کنین ساعت 3 هر روز بگین زبان می خونم اونوقت بعد چند روز مغزتون به اون ساعت عادت می کنه و وقتی ساعت 3 میشه مغزتون برای یادگیری آماده اس و در این سرعت یادگیری تون رو بالا می بره و سریع تر می تونین تمرکز کنین .

منکه اصلا عادت ندارم تو یه روز دو الی سه درس بخونم...
مغزم منحرف میشه:biggrin:...یعنی وقتی دارم گسسته میخونم حواسم به پیشرفتس..وقتی دارم پیشرفته میخونم حواسم به گسستس
کلا هیچی یاد نمیگیرم...
روزانه، خوندن یک درس موافقم

shaina1446

عضو جدید
سلام بچه ها کسی برنامه ای برای یه آدم فوق العاده بی اراده که نمیتونه مثل برنامه ریزیش پیش بره نداره؟!؟!؟
داغون شدم به خدا اصلا نمیتونم برنامه داشته باشم!!!!!

s.1.8.1.18

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه ها کسی برنامه ای برای یه آدم فوق العاده بی اراده که نمیتونه مثل برنامه ریزیش پیش بره نداره؟!؟!؟
داغون شدم به خدا اصلا نمیتونم برنامه داشته باشم!!!!!

سلام

میدونید بنظرم این طرز فکر آدم هست که آدم رو میسازه.
اگه آدما طرز تفکرشون رو عوض کنن اگه دیدشون رو به خودشون عوض کنن میتونن به سادگی عوض شن.
شما هم قبل هر چیزی باوری که به خودتون دارید رو عوض کنید. خودتون رو باور کنید...

یکی از راه هایی هم که میتونه کمکتون کنه همون طور که دوستان گفتن برنامه ریزی گروهی هست اینکه با چند نفر از دوستاتون برنامه ریزی کنید این باعث میشه که شما برای کم نیوردن از دوستاتون هم که
شده طبق برنامه پیش برید. البته حتما با کسایی برنامه ریزی کنید که پشتکار زیادی دارند نه با کسایی که عین خودتون همین مشکل رو دارند.

یه نکته هم در نظر بگیرید با توجه به توانتون برنامه ریزی کنید مثلا" شاید شما بیاین برای یه نصف روز بذارید 3 فصل از کتاب فیزیک درحالی که شما حتی تو اون نصف روز قادر نیستید 1 فصل رو درست بخونید چون مباحث سنگینه در نتیجه یا مجبور میشید روزنامه وار بخونید که هیچی یاد نمیگیرید یا اینکه به مقداری که برنامه ریختین نمیرسید و باعث میشه سرد بشید و بعد از چند روز کلا برنامه رو رها کنید.

یه چیز دیگه که من زمان کنکورم در برنامه ریزی داشتم ساعات جبرانی بود! خب هیچ چی قابل پیش بینی نیست اینکه در روز ممکنه یه اتفاقی بیفته که نذاره شما درس بخونید!
خب این ساعت نیاز به جبران داره اگه اون روز جبران نشه برنامه ی بقیه ی روزا هم ممکن تحت تاثیر قرار بده! برای همین هم شما میتونید 2 ساعت در روز رو برای ساعت جبرانی بذارید...

یه چیز دیگه که من همیشه تو برنامه ام بود این بود که من روزانه برنامه میریختم! مثلا شب قبلش درست قبل خواب(برای این تاکید دارم چون مغز انسان همیشه رو آخرین کاری که انجام میدید یا بهش فکر میکنید تمرکز میکنه مخصوصا" فکر کردن به برنامه قبل از خواب خیلی تاثیر داره!) برنامه ی فردا رو مینوشتم رو کاغذ مباحث و ساعت ها رو!!!
ولی یه برنامه ی کلی هم داشتم که مثلا" ظرف چند روز باید چه درسایی رو تموم کنم و بخونم! با توجه به تعداد فصلا براش برنامه میریختم!!!
نمیدونم چه جوری بگم ببینید مثلا" اولش تمام کتابایی رو که میخواستم بخونم می یوردم بعد با توجه به فصلا و مباحث جلوی کتابا مینوشتم چند روز برای خوندنش وقت نیاز داره!!!!!!!!!!!!!!! مثلا" طراحی الگوریتم 6 روز(مثال بودها)!!!

یه چیز دیگه هم که باعث خستگی میشه خوندن فقط یه درس در یه روزه! سعی کنید جوری برنامه بریزید که متنوع باشه و همش یه درس نباشه!

امیدوارم حرفام مشخص باشه و بتونه بهتون کمک کنه!!!

آخرین ویرایش:

shaina1446

عضو جدید
سلام

میدونید بنظرم این طرز فکر آدم هست که آدم رو میسازه.
اگه آدما طرز تفکرشون رو عوض کنن اگه دیدشون رو به خودشون عوض کنن میتونن به سادگی عوض شن.
شما هم قبل هر چیزی باوری که به خودتون دارید رو عوض کنید. خودتون رو باور کنید...

امیدوارم حرفام مشخص باشه و بتونه بهتون کمک کنه!!!
ممنونم دوست عزیز حرفات عالی و مفید بود. فکر کنم حق با شماست مشکل از دید من نسبت به خودمه که انشاا... درستش میکنم;)
بازم ممنون از اینکه کمکم کردی

hbigdeli

عضو جدید
من هم کاملا با s.1.8.1.18 موافقم چون در مرد خودم امتحان کردم وقتیکه به خودم دید مثبت داشتم در کار خودم موفق بودم درغیر اینصورت همش شکست خوردم. پس دیدتون رو به خودتون عوض کنید;)

zahra111

عضو جدید
سلااااام من اولین باره دارم مشارکتما بابروبچ شروع میکنم...امیدوارم مفیدواقع بشم...خب حالاکاملا موافقم چون توبرنامه ریزی تنبلی میکنم .....میخوام نهایت استفاده رو از نوشته ها تون داشته باشم منتظرفکرای خلاق توبرنامه ریزیم....:redface:

بالا