[ سوالات و مشكلات نقشه برداری ]►

sarkhani

عضو جدید
علائم

علائم

هعلائم نقشه برداری رو می خواستم
مثلا رود رو روی نقشه چه جوری نشان میدهند .
مر30 لطفاسریع

jamali.unes

عضو جدید
هعلائم نقشه برداری رو می خواستم
مثلا رود رو روی نقشه چه جوری نشان میدهند .
مر30 لطفاسریع
با سلام اگه فوری میخواین این علائم روپیدا کنین کتاب نقشه برداری رشته ساختمان که در هنرستان تدریس میشه رو گیر بیار اکثر این علائم توی اون هستش:child:

essense

عضو جدید
کمک.راهنمایی

کمک.راهنمایی

سلام به دوستای نقشه بردار عزیز.میخواستم بدونم تو اتوکد چطور میتونم با دادن زاویه های قرائت شده از تئودولیت نقشه منطقه مورد نظر رو بدست بیارم.

javad_koohi89

عضو جدید
سلام به دوستای نقشه بردار عزیز.میخواستم بدونم تو اتوکد چطور میتونم با دادن زاویه های قرائت شده از تئودولیت نقشه منطقه مورد نظر رو بدست بیارم.

دوست عزیز منظورت را کمی واضحتر بیان کن تا شاید کمکی از دستمون برآمد.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

free surveyer

عضو جدید
درخواست فرمول قوسهای قائم

درخواست فرمول قوسهای قائم

با سلام خدمت همه دوستان و همکاران گرامی
اگر همکاران فرمول محاسبه قوسهای قائم را دارند ممنون میشم ارائه بفرمایند.

essense

عضو جدید
دوست عزیز منظورت را کمی واضحتر بیان کن تا شاید کمکی از دستمون برآمد.

والا این کاره ما شبیه به پیمایشه.ما از چند نقطه مورد نظر دور تا دورهر ساختمون با تئودولیت قرائت داشتیم.حالا باید با اطلاعات بدست اومده از این نقاط(مختصاتشون)پلان ساختمونا رو بکشیم.چطور میتونم تو اتوکد با دادنه زاویها و تارها پلان رو رسم کرد؟ ممنون میشم اگه کسی بتونه کمکی بکنه.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

mahian90

عضو جدید
کاربر ممتاز
والا این کاره ما شبیه به پیمایشه.ما از چند نقطه مورد نظر دور تا دورهر ساختمون با تئودولیت قرائت داشتیم.حالا باید با اطلاعات بدست اومده از این نقاط(مختصاتشون)پلان ساختمونا رو بکشیم.چطور میتونم تو اتوکد با دادنه زاویها و تارها پلان رو رسم کرد؟ ممنون میشم اگه کسی بتونه کمکی بکنه.

شما باید اول یه پولی لاین برای خودتون در نظر بگیرید و و اندازه زاویه های اون رو با دوربین تئودولیت بدست بیاورید

بعد دوربین رو در همون نقاط مستقر کنید و کنج های جاهایی که می خواهید سایت پلانش رو رسم کنید با استفاده ار متر کشی و قرائت زاویه بدست بیارید و بعدش هم میتونید تو کد خیلی خیلی راحت رسمش کنید.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

shamsabadi

عضو جدید
ارسال اموزش توتال

ارسال اموزش توتال

لطفا برای من اموزش لیکا 407 رو بفرستید خواهشا
خیلی خوشحال میشم کمکمکنید

essense

عضو جدید
شما باید اول یه پولی لاین برای خودتون در نظر بگیرید و و اندازه زاویه های اون رو با دوربین تئودولیت بدست بیاورید

بعد دوربین رو در همون نقاط مستقر کنید و کنج های جاهایی که می خواهید سایت پلانش رو رسم کنید با استفاده ار متر کشی و قرائت زاویه بدست بیارید و بعدش هم میتونید تو کد خیلی خیلی راحت رسمش کنید.

کارای قرائت رو انجام دادیم.ولی کشیدن این پلان باید بر اساس زاویه ها باشه نه با مترکشی

آخرین ویرایش توسط مدیر:

rasoul2023

عضو جدید
این تست هوشه یا سوال نقشه برداری از کدوم بعد باید بهش نگاه کرد نقشه برداری یا ...

backworm

عضو جدید
کمک لطفآ ....

کمک لطفآ ....

با سلام و خسته نباشید ....

شرمنده اگه جای بدی برای پست دادن انتخاب میکنم ...

برای پروژه نقشه کشی 2 یه گیربکس (three speed trans 1937) شرکت فورد انتخاب کردم

لینک :
کد:
http://www.vanpeltsales.com/FH_web/FH_images/FH_trans-pics/Flathead_Trans_1937-40car60hp.jpg

حالا برای 3 تصویر یا ابعاد قطعه ها موندم که چیکار کنم ...

اگه سایت خوبی یا نظر خوبی دارین ممنون میشم کمکم کنید ...

در ضمن پروژه با solidworks انجام میشه ... با تشکر

maghsoodrayaneh

عضو جدید
سلام به همه مهندسان نقشه بردار عزیز .
من یک سئوال داشتم . می خواهم برای یک کارگاه ساختمانی یک دوربین تراز یاب تهیه کنم .(نیوو) من اطلاع زیادی در رابطه با مدل و محلهای فروش معتبر ندارم . در ضمن ارزان ترین دوربین را می خواهم چون خیلی بخوام ازش کار بکشم می خواهم یه ارتفاع سنگ کاری انتقال بدهم . البته چون ناظر اجازه نمیده از شیلنگ استفاده کنم دوربین می خوام . قیمت بالا نباشه (رنج 100 تا 150) نهایتا . آیا چیزی هست .ممنون میشم اگر جنس موجود بازار را معرفی کنید .

ava13

عضو جدید
روشهاي تعيين مساحت

روشهاي تعيين مساحت

سلام به دوستان عزيز من نياز فوري به هرمطلبي راجع به روشهاي تعيين مساحت دارم اگر كسي مطالب مفيدي درباره تعيين مساحت داره لطفا كمك كنه ممنون

آخرین ویرایش:

ajamincc

عضو جدید
جواب دوستم

جواب دوستم

سلام
خواستم بدونم تو قرارداد های نقشه برداری امکان قید کردن این بند که ده درصد از مبلغ کل پروژه به عنوان حسن انجام کار نزد کارفرما باقی میمونه ؟

میمونه،خوبم میمونه.همچین میمونه که نگو.مخصوصا اگه واسه بنیاد مسکن کار کنی.میمونه...میمونه...بازم میگم میمونه

mahya69

عضو جدید
جدول پیمایش طول در پیمایش بسته

جدول پیمایش طول در پیمایش بسته

21122010192.jpg
سلام
واسه ی حل این جدول کمک میخوام
نمیدونم بنچ مارکش را چکار کنم , و کلا مشکل دارم باهاش.میشه کمکم کنید؟سریعا

آخرین ویرایش توسط مدیر:

ajamincc

عضو جدید
سلام
بالاخره پس از مدت ها انتظار پروژه لیسانس ام که در مورد تسطیح لیزری اراضی بود تموم شد.
حالا کل پروژه رو که شامل آموزش نرم افزار (
GradePlane)برای محاسبه حجم عملیات خاکی و سیستم تسطیح لیزری میشه رو دانلود کنید.

این کار حدود سه چهار ماه وقتم رو گرفت.جان ممد با ذکر منبع هر جا خواستین استفاده کنید
.
اجرتون با سید الشهدا.........آخیش:)

:cry:http://persiandrive.com/324090:cry:

این هم خود نرم افزار grade plane

http://s1.picofile.com/file/6244335010/gp.exe.html

آخرین ویرایش:

reza74

عضو جدید
محاسبه حجم یه دپوی خاک

محاسبه حجم یه دپوی خاک

سلام خدمت همه نقشه بردارهای عزیز
دوستان سوال من احتمالا جزو ساده ترین مسائلیه که شما باهاش سرو کار دارین ولی منو مدتیه که سرکار گذاشته. اگه لطف کنین و بصورت مشروح برام توضیح بدین واقعا شرمندم میکنین و امیدوارم بتونم براتون جبران کنم.
قضیه از این قراره که من میخوام حجم یه دپوی خاک رو که توی معدن قرار داره اندازه بگیرم. دوربین نقشه برداری هم در دسترس نیست.
خودم فکر کنم باید از طریق انتگرال دوگانه محاسبه بشه ولی دقیقا نمیدونم چه جوری!
خلاصه اینکه منتظر لطف شما عزیزان هستم.
بازم ممنون.

آخرین ویرایش توسط مدیر:

msc87

عضو جدید
دوستان سوال من احتمالا جزو ساده ترین مسائلیه که شما باهاش سرو کار دارین ولی منو مدتیه که سرکار گذاشته. اگه لطف کنین و بصورت مشروح برام توضیح بدین واقعا شرمندم میکنین و امیدوارم بتونم براتون جبران کنم.
قضیه از این قراره که من میخوام حجم یه دپوی خاک رو که توی معدن قرار داره اندازه بگیرم. دوربین نقشه برداری هم در دسترس نیست.
بازم ممنون.

سلام دوست عزیز...
اینکه بخوای از انتگرال دوگانه استفاده کنی یکم دور از ذهنه چرا که برای این کار شما باید معادله ریاضی سطح بالا و پایین رو داشته باشی و بعد بینشون انتگرال بگیری...شاید برای محاسبه حجم خاک تو نرم افزار از این روش استفاده بشه ولی بصورت دستی عملا غیر ممکنه...
حالا برای اینکه مشکل شما رفع بشه باید بگید شما چجور ابزاری در اختیار دارین.... چنین کاری بدون ابزار هر چند ابتدایی غیر ممکنه یا خیلی سخت خواهد بود.....

ajamincc

عضو جدید
کمک

کمک

بازم ممنون.

سلام
آقا ساده تر از اینی که میگم نمیشه.واسه محاسبه حجم لطف میکنی یه ترازیاب کرایه میکنی، تومنی 10،000 تومن.بعد میری رو این محل دپو و بسته به شکلش، اونو شبکه بندی میکنی و با نرم افزار Gradplane که تو پیامای قبلیم گذاشتم و راهنماش هم هس ،حجمش رو حساب میکنی.فکر میکنی حجم و مساحت تقریبی که اشغال کرده چقدره؟

arsyus

عضو جدید
امان از دست نقشه بردای و کتابهای عتیقه اششششششششششششششش

Omid Jackson

عضو جدید
دوست من برای درخواست هاتون به تاپیک های مربوطه مراجعه کنید. اگر نبود در آنجا درخواست بدید و یک تاپیک درست نکنید کاربران دیگر کلافه بشوند. در ضمن تاپیک با یک عنوان بهتر است تا با درخواست یک دوست!!!!!
چقدر لفظ قلم میگن چی میگن!؟ از اونا صحبت کردم!!!!!! :O

ajamincc

عضو جدید
ایجاد نقطه سه بعدی

ایجاد نقطه سه بعدی

شما در صورتی که می خواهید نقاط را با استفاده از import/export وارد کنید حتما باید قبل از آن در قسمت point setting در دو تب create و insert در قسمت elevation گزینه actual elevation و automatic را فعال و سپس نقاط را وارد کنید. همچنین در حالت ورود اعداد باید در قسمت advanced گزینه do elevation if possible را فعال کنید.

با تشکر از نبویان پور:)

بالا