سخت ترین درس در متالوژی و چرا ؟

mold_silver

متخصص متالورژی صنعتی
کاربر ممتاز
این پدیده که حسابی اعصاب همه رو خورد کرده تو دانشکده ی ما انگلیسی تدریس شد!!!!!:cool:
ولی من 17 شدم.
من سر امتحان مقاومت مصالح حسابی اذیت شدم. اومدم خونه تا یه روز با هیچ کس حرف نزدم...فکر میکردم بیفتم ولی با 12 پاس شد! الانم که دارم دربارش صحبت میکنم عصبی شدم..:w06::w06::w06:

پدیده همه جا انگلیسی درس داده میشه تا اونجا که من دیدم
چون ماهیتش اینه
مقاومت که آسونه بابا

درسایی مثل شکل دادن و پدیده یه نمه پیچیده ان + ریاضی مهندسی :D

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
.

.

خواص فیزیکی مواد+ریاضی مهندسی
مقاومت مصالح+پدیده های انتقال در مهندسی مواد
نظر من تو این چهار درسه
خواص فیزیکی : چون پایه رشته مواد هست و اولش ما هیچ اطلاعی از اون نداریم
ریاضی مهندسی: مشترک با تمامی مهندسی ها این درس با توجه به ضعف ریاضی اکثر بچه ها درس دشواریه
مقاومت مصالح:مباحث جدیدی چون کرنش پیچش و خمش و... رو بیان می کنه که واسه همه گنگه یه کم
پدیده : این درس با 3 پدیده ی انتقال مومنتوم،انتقال حرارت،انتقال جرم بیان می شود.که مباحث سیالات و نفوذ ارتباطی چندانی با رشته مواد نداره و کلا انعطافپذیر نیست. اما انتقال گرما چون مقداری با ترمودینامیک معطوف است یک کوچولو قابل فهم و شیرینتره

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
در کل رشته مهندسی مواد و متالورژی یک رشته لازم برای تمامی مهندسی هاست
مهندسی مواد در صنعت حرف اول رو می زنه چون ما در دنیای مادی زندگی می کنیم و نیازمند به این علم گسترده و پرکاربرد هستیم و تمام وسایل زندگیمون اعم از ساخت ماشین های صنعتی(متالورژی) قطعات کامپیوتری(سرامیکها). . .

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر من سخت ترینش ریاضی مهندسی بود .. هر چند کمترین نمره ام تو مقاومت مصالح بود ... ( آخه بدون تقلب نوشتم )

setayesh 88

عضو جدید
پدیده همه جا انگلیسی درس داده میشه تا اونجا که من دیدم
چون ماهیتش اینه
مقاومت که آسونه بابا

درسایی مثل شکل دادن و پدیده یه نمه پیچیده ان + ریاضی مهندسی :D

براي من اين طور نبود. بحث سختي يا اسوني درس يه طرفه و طرفه ديگه استاده كه خيلي موثره....
استاد ما مقاومت رو براي ما المپياد كرده بود!

در ضمن رياضي مهندسي اسون بود.
موافقم شكل دادن هم درس سختيه ...

MOBIL

عضو جدید
به نظر منم که الان ترم 3هستم مهندسی مبانی برق و کریستالوگرافی سخته تا ببینیم بعدش چی میشه

به نظر منم که الان ترم 3هستم مهندسی مبانی برق و کریستالوگرافی سخته تا ببینیم بعدش چی میشه

:confused::confused:
سخت ترین درس در متالوژی و چرا این درس به نظر شما سخت هست البته اینو بگم که در بارهی سخت گیری استاد نگین که این دلیل نمیشه !!
ممنون ;)

Mossit

عضو جدید
کاربر ممتاز
بعدش معلومه چی میشه............سخت ترین درست میشه ، پدیده های انتقال
روزبه گیر دادی به پدیده. ریاضی مهندسی به این سنگینی، پدیده کجاش سخته؟ پدیده عشقه. پدیده زندگیه. من این رو آخر ترمش فهمیدم وقتی مجبور شدم برم تو بحرش.

sunset_69

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها واقعا پدیده اینقدر سخته؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
من این ترم برداشتمش خیلی ترسیدم.
واااااااااااااااااااااااااای

mut

عضو جدید

نترسین ، دیگه سخت ترین حالتش سیالات مکانیکاست ... چیزی نیست ...ریاضی مهندسیتون به خصوص باهاس خوب باشه... میگذره ... آخه مواد مگه درس سخت هم داره؟؟؟؟؟؟

porter

عضو جدید
نترسین ، دیگه سخت ترین حالتش سیالات مکانیکاست ... چیزی نیست ...ریاضی مهندسیتون به خصوص باهاس خوب باشه... میگذره ... آخه مواد مگه درس سخت هم داره؟؟؟؟؟؟

میگم درس استحاله رو با دکتر نیلی پاس کن اون وقت میبینی چه خبره

mut

عضو جدید
میگم درس استحاله رو با دکتر نیلی پاس کن اون وقت میبینی چه خبره

قرار بود استاد مطرح نباشه ... یادش به خیر ... مبانی برق 28 نفر بودیم ، یکی شد 10.5 ، دو تا 10 ، شش تا زیر 8 ، بقیه زیر 6
منم 10 شدم ...
و یه عالمه استاد فاجعه دیگه که یکیش هم برای ما همین پدیده بود ... به نظر من در کل مواد سخت نیست چون شیریینه ...

ghzshadow

عضو جدید
کاربر ممتاز

اگه تو ترم بخونی،سخت نیست.راحت پاسش میکنی.ولی اگه بزاریش شب امتحان...:cry::cry::cry:
بچه های رشته ریختگری یا استخراج تو ارشد،پدیده انتقال پیشرفته دارن...:cry::cry::cry:

mohsenfv

عضو جدید
سلام. مت یه استاد داریم به اسم دکتر آشوری که درس انجماد و ریخته گری رو درس میده. امسال از 40 نفر ظرفیت فقط 4 نفر اسم نوشتند.
معدل کلاسش هم تو کارشناسی و کارشناسی ارشد حدودا 9 هست و معمولا هر ترمی 4 تا 5 نفر رو پاس میکنه!!!!!

mold_silver

متخصص متالورژی صنعتی
کاربر ممتاز
سلام. مت یه استاد داریم به اسم دکتر آشوری که درس انجماد و ریخته گری رو درس میده. امسال از 40 نفر ظرفیت فقط 4 نفر اسم نوشتند.
معدل کلاسش هم تو کارشناسی و کارشناسی ارشد حدودا 9 هست و معمولا هر ترمی 4 تا 5 نفر رو پاس میکنه!!!!!

دکتر آشوری شریف دیگه ؟! :D

metalik

عضو جدید
آخ آخ آخمقهومت مصالح رو خوب اومدی!استاتیکم بزن تنگش.ببین چی از آب در میاد

rafsanjeles

عضو جدید
مبانی برق که درس گلابی هستش!به نظر من استخراج و ترمو سخت ترین درسای رشته هستن!!!!!!!!!!!!!

zeinab68

عضو جدید
کاربر ممتاز
منم ترم 4 هستم اما مقاومت به نظرم سخت نبوده اما پدیده که این ترم دارم فکر میکنم یه کوچولو زیاد سخته

پدیده رو باید براش زیاد تمرین حل کنی

با تمرین حل کردن واست آسون میشه

واسه من پدیده از شیمی فیزیک آسون تر بود چون هم مفهومی خونده بودم هم تمرین زیاد حل کردم

بالا