سخت ترین درس در متالوژی و چرا ؟

890183234

عضو جدید
ترمودینامیک،پدیده های انتقال و ریاضی مهندسی از همه سخت تره همه شون رو هم توی این ترم دارم

Hamid_MadNess

متخصص سرامیک
کاربر ممتاز
ترمودینامیک،پدیده های انتقال و ریاضی مهندسی از همه سخت تره همه شون رو هم توی این ترم دارم

هر سه تا این درس رو خیلی دوست دارم مخصوصا ترمودینامیک... بعد ریاضی مهندسی... خیلی درس های شیرینی ان... پدیده بستگی به استاد داره که سخت و آسون بگیره!!! ولی در کل پدیده خیلی باحاله مخصوصا حرارت...

Roozbeh69

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا من خیلی وقت پیش تو این تاپیک گفته بودم سختترین درس پدیده های انتقاله .....الان اومدم که بگم همچنان نظرم همونه.این ترم آخری دوباره پدیده برداشتم ، هنوز آدم نشده این درس .همچنان سخته

ghzshadow

عضو جدید
کاربر ممتاز
آقا من خیلی وقت پیش تو این تاپیک گفته بودم سختترین درس پدیده های انتقاله .....الان اومدم که بگم همچنان نظرم همونه.این ترم آخری دوباره پدیده برداشتم ، هنوز آدم نشده این درس .همچنان سخته

روزبه جان بزار بیای ارشد، همین پدیده انتقالو یه جوری تو انجماد بهت میگن که هیچی نمیشه ازش فهمید... ابتدا یه معادله انتقال حرارت همراه با انجماد استخراج میکنی... بعد با کمک اون، فصل مشترک مذاب جامد رو پیدا میکنی... بعد میری سر وقت مقاومت هایی که برای خروج حرارات، سر راه حرارت قرار میگیره( مثل جریان مذاب، لایه جامد شده، فصل مشترک لایه جامد و قالب، خود قالب)... حالا باید ببینی چند تای اینا کنترل کننده هستند و با ترکیب اونا، سرعت پیشروی جبهه انجماد و صخامت لایه منجمد شده رو به دست بیاری.. ( البته توی خیلی از دانشگاه ها اینارو درس نمیدنا... شانس بیاری استادت اینارو نگه). منابعی هم که برای تدریس این قسمت استفاده میشه، فلمینگ، فردریکسون، بکر من و ... :cry:
خدا برا هیچکی نخواد

Ho$$ein

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
روزبه جان بزار بیای ارشد، همین پدیده انتقالو یه جوری تو انجماد بهت میگن که هیچی نمیشه ازش فهمید... ابتدا یه معادله انتقال حرارت همراه با انجماد استخراج میکنی... بعد با کمک اون، فصل مشترک مذاب جامد رو پیدا میکنی... بعد میری سر وقت مقاومت هایی که برای خروج حرارات، سر راه حرارت قرار میگیره( مثل جریان مذاب، لایه جامد شده، فصل مشترک لایه جامد و قالب، خود قالب)... حالا باید ببینی چند تای اینا کنترل کننده هستند و با ترکیب اونا، سرعت پیشروی جبهه انجماد و صخامت لایه منجمد شده رو به دست بیاری.. ( البته توی خیلی از دانشگاه ها اینارو درس نمیدنا... شانس بیاری استادت اینارو نگه). منابعی هم که برای تدریس این قسمت استفاده میشه، فلمینگ، فردریکسون، بکر من و ... :cry:
خدا برا هیچکی نخواد

:cry: خدا بخیر کنه !

askari1199

عضو جدید
شیمی فیزیک و ترمودینامیک
البته اگه استاد خوبی باشه که اصولی تدریسشون کنه درسهای بدی نیستن:redface:

369852

عضو جدید
شما کارشناسی پیوسته ها ی موادخیلی گناه داریداخه عملی چیزی بلدنیستین، فقط بایدتئوری بخونین که هیچ کدومش به دردتون نمی خوره خداییش شما رشته ریاضی بودین چه فکری کردین اومدین مواد،حداقلش ماچندتاکارگاه ریخته پاس می کنیم شما چی اخه.............................................................................................................؟
به نظرمن که رشته مواددرس سخت نداره،باشه حالا شایدیکم ترمودینامیک سخت باشه

zahraie

عضو جدید
بنظرم دروس سختی به اونصورت نداریم و خیلی خوب میتونیم،از پس همشون بر بیایم.
ولی رشتمون جای تحقیق داره،نباید با کتابا بسنده کرد،خداییش وسیعه....بنظرم خارج از حوزه درسو دانشگاش سختتره

سمانه.

عضو جدید
سخت ترین درس در متالوژی و چرا این درس به نظر شما سخت هست البته اینو بگم که در بارهی سخت گیری استاد نگین که این دلیل نمیشه !!
ممنون ;)

سلام.واقعا که با این پستتون.
همتون منو ترسوندید
من تازه ترم یکمو پشت سر گذاشتم.
نه مبانی برق نه کریستال نه خواص فیزیکی و نه ترمو و نه مقاومت و هیچ کدوم از درس هایی که نام بردیدو پاس نکردم
خب الانم خیلی ترسیدم.خب یه پستی میذاشتید شیرین ترین درس ها چی بوده!!
من ترم بعد کریستال دارم:cry:
استاتیک هم دارم:cry:
اینا خیلی سختند؟؟

Melted_Boy

کاربر فعال مهندسی مواد و متالورژی ,
کاربر ممتاز
همتون منو ترسوندید
نه مبانی برق نه کریستال نه خواص فیزیکی و نه ترمو و نه مقاومت و هیچ کدوم از درس هایی که نام بردیدو پاس نکردم
اینا خیلی سختند؟؟

نه بابا اینا کجاش سخته...!!!!!
کریستال که خیــتلی شیرینه...

شما حرفهای دوستان رو تجربه کنید....!!!!!

sara.ceramic

عضو جدید
کاربر ممتاز
همتون منو ترسوندید
اینا خیلی سختند؟؟

نگران نباش دوست من.
اگه خوب بخونی هیچ درسی سخت نیس.
من شخصا اعتراف میکنم که درسایی که به نظرم سخت میومدنو واقعا نخونده بودم !
شمام سعی کنید از همین ترم های اول درساتونو واسه شبه امتحان نذارین تا بعدا مشکلی پیش نیاد.
موفق باشین ;)

avocado

کاربر فعال
خدا برا هیچکی نخواد

جدا اینا درسای ارشده؟؟؟
پس مرض داشتن تو کارشناسی به ما گفتن؟؟ >:(
مشکل ما موادیا اینه که هر چیزی رو میخان یه نوکی بهش بزنن... مثل همین پدیده... نه استاد درست درمون میذارن سرش نه کامل اون چیزی که باید رو میگن؛ یه جاهایی شو میگن همین میشه دیگه...
بعد میگن درسای مواد حفظیه... خب پدر مادر خوب! به تو هم یهو فرمول از توی آستین بدن حفظ میکنی دیگه، نمیکنی؟؟

avocado

کاربر فعال
نه بابا اینا کجاش سخته...!!!!!
کریستال که خیــتلی شیرینه...

شما حرفهای دوستان رو تجربه کنید....!!!!!

همتون منو ترسوندید
اینا خیلی سختند؟؟

ولی پیشنهادشو پسندیدما.... یه تاپیک با عنوان شیرین ترین درس یا شیرین ترین خاطره ای که موادی باشه حتما... بد نیست :)

Imanboroun

عضو جدید
سلام به همه دوستان
والا شما طوری میگید که کریستالوگرافی سخته که آدم باورش نمیشه!
من الان ترم 5 هستم و این درس رو با نمره 20 پاس کردم اتفاقا خیلی هم خوب یادش گرفتم
مبانی برق رو هم با 19 پاس کردم
اما خواص مکانیکی لعنتی رو با 11.25 پاس کردم.

مهندس2010

عضو جدید
اگه درسا رو خوب بخونیم و بهونه نیاریم...هیچ درسی سخت نیست...:)
البته میشه گفت شاید بعضی درسا مثه پدیده های انتقال مشکل هستند،ولی مشکلی که با یه کم مطالعه بیشتر حل شدنیه!!!:D
درسته استاد هم خیلی مؤثره!!!ما سر کلاس پدیده ها از درس دادن استاد هیچی متوجه نمی شدیم...:D

دانش2012

عضو جدید
سلام من هنوز ترم سه هستم وتجربه ای در مورد درسهایی که تا حالا گفتین ندارم من این ترم خواص فیزیکی1 دارم و به نظرم سخت ترین درسه چون نمی تونم بفهمم یا لمسش کنم. فقط امیدوارم بتونم پاسش کنم:cry::cry:

pouyan68

عضو جدید
اگه یه چیزی بگم شاید خندتون بگیره تو هر رشته ای درس سخت هس و تو همه ی رشته ها یه سری دروس سخت مشترک هست
قابل توجه دوستان ترم پایین من واسه ارشد میخونم بو ترم پیش از نجف اباد فارغ شدم نظر من هیچی درس تخصصی ای سخت نیس من شکل پدیده استاتیک ترمو مکانیکی فیزیکی .... همه رو بانمرات بالا 17 پاس کردم اما تاریخ تحلیلی نمرم 16 شد بنظر من بعضی دروس عممی مشکلتره و حتی تربیت 1
چقدر دویدیم تا پاس شدیم یه نصیحت با بچه های ترم پایین دانشگاه نجف اباد
تامیتونین با دکتر امامی درس نگیرین دوستم 5 واحد باهاش داشت یکیشو داده 25/5 یکیشم 5/6
سر کلاس دکتر اعلایی هم منظم و مرتب برید و مزه پرونی نکنین
خواستین بازم براتون میگم

pouyan68

عضو جدید

بابا یه انصافی چیزی
انقد این بچه های ترم پایین رو نترسونین هیچ درسی سخت نیس فقط باید خوب یادش بگیرین
قول میدم اگه سر کلاس خوب گوش کردین و یبارم تو خونه مرور کردین همه چی حله من که همین کارو کردم نتیجشم دیدم
ما سخت رو اشتباه برا خودمون معنی کردیم
سخت اونیه که هیچ رقمه نشه باهاش کنار اومد حتی اگه ده ساعت براش وقت بذاری
ما کم کاری خودمونو خیلی وقتا به استاد می جسبونیم میگیم استادمون خوب نبود یا به سخت بودن درسا
که اینا همش توجیهات واهی و غیر قابل قبوله
حداقل من یکی که قبولش ندارم
شما چی با من موافقی ؟

بالا