سبک طراحی شما چیست؟

AMIR-ES

عضو جدید
تا بحال فکر کرده اید اگر یک اسم برای طرحهای خود در نظر بگیرید ، آن اسم چیست؟
از کجا به این سبک رسیده اید؟
تا بحال چه تغییراتی در آن داده اید؟ چه عواملی بیشتر تاثیر گذار بوده اند؟
آیا از نتیجه کارتان راضی هستید؟
برای آینده آن چه برنامه ای دارید، یا پیش می روید تا ببینید چه پیش می آید؟
فلسفه و توجیه و مبانی نظری آن چیست؟

PostModern

عضو جدید
عجب سوال باحالی . یک جواب باحال بهت میدم که احتمالا هیچ کس قبول نداره !!!

ببین . من فکر میکنم هیچ طراح واقعی وجود نداره که پیرو سبکی باشه . مگر اینکه صرفا یک مقلد آثار دیگران باشه !!

به تعداد آرشیتکتهای واقعی سبک و مکتب در معماری وجود داره . هر طراحی که واقعا طراحه دارای مکتبی به نام خودشه !

معمارباشی

عضو جدید
عجب سوال باحالی . یک جواب باحال بهت میدم که احتمالا هیچ کس قبول نداره !!!

ببین . من فکر میکنم هیچ طراح واقعی وجود نداره که پیرو سبکی باشه . مگر اینکه صرفا یک مقلد آثار دیگران باشه !!

به تعداد آرشیتکتهای واقعی سبک و مکتب در معماری وجود داره . هر طراحی که واقعا طراحه دارای مکتبی به نام خودشه !

فکر کنم منظور اقا امیر هم همین بوده اخه ایشون گفتند برای سبک خودتون تا حالا اسم گذاشتید یا نه
راستش من خودم تازه یه ساله طراحی رو شروع کردم اونم به خاطر رشتمه
قبلا اصلا هیچ نظری در باره ی معماری و طراحی نداشتم ولی الان که اومدم توش عاشق رشتم شدم
حرفایی که زدید جالبه و سوالای معنی داری بود
می خواستم خواهش کنم اگه ممکنه بچه ها و مهندسین جوان ما بیان کاراشون رو چه ابتدایی و چه حرفه ای این جا بگذارند تا ما هم استفاده کنیم
نه به منظور تقلید از اون سبک بلکه برای اشنایی با سبک های مختلف
ممنونم

AMIR-ES

عضو جدید
فکر کنم منظور اقا امیر هم همین بوده اخه ایشون گفتند برای سبک خودتون تا حالا اسم گذاشتید یا نه
راستش من خودم تازه یه ساله طراحی رو شروع کردم اونم به خاطر رشتمه
قبلا اصلا هیچ نظری در باره ی معماری و طراحی نداشتم ولی الان که اومدم توش عاشق رشتم شدم
حرفایی که زدید جالبه و سوالای معنی داری بود
می خواستم خواهش کنم اگه ممکنه بچه ها و مهندسین جوان ما بیان کاراشون رو چه ابتدایی و چه حرفه ای این جا بگذارند تا ما هم استفاده کنیم
نه به منظور تقلید از اون سبک بلکه برای اشنایی با سبک های مختلف
ممنونم
بچه ها سلام
ببینید من نمی خواهم وارد بحث مد ، سبک ، خلاقیت و ... شوم، و همانطور که اشاره کردید بسیاری از ما از طراحان بزرگ و صاحب سبک تقلید می کنیم ، اما ما ایرانی هستیم و اعتقاد ما بر این باور است که
^^^ تقلید درست بهتر از نو آوری بد است^^^
ولی خب هر اثری بدلیل تز فکری و موقعیت منحصر به فرد هر کسی ، منحصرا مربوط به خود آن شخص است و فقط با یکسری تشابهات می توان آنرا در یک دسته قرار داد.
بنابراین بحثی راجع به تقلید یا تصنعی و ابداعی بودن طرح نیست ، مثلا خود شما معمارباشی عزیز ، مسلما در این یک سال اخیر که از صفر شروع کرده اید روند فکری و طراحی تکاملی را داشته اید حال این روند را چگونه می بینید ؟
چه عواملی باعث تاثیر در کارهای شما می شود؟
به گذشته و آینده ، چگونه بها داده و استفاده می کنید؟
اعتقادات شخصی ( مذهبی ، فرهنگی و ...) چگونه در کارهای شما تاثیر دارند؟

AMIR-ES

عضو جدید
خود من در اکثر موارد هیچ طرح خاصی مد نظرم نیست که بخواهم از آن الگو بگیرم .
در اوائل بیشتر کارکرد گرایی فضا ها مد نظرم بود و سعی از تقلید نمونه کارهای تایید شده داشتم ، اما خب کم کم با آشنا شدن بیشتر با معماری و برخورد با اساتید این رشته کمی جرات پیدا کرده و از فرمهای خطی و بدون مقیاس کتابهای مرجع خارجی استفاده می کردم و سعی در کاربردی کردن احجام آن داشتم ، و غیر از آن دهها فرم برای خودم اسکیس می زدم تا یکی از آنها را بپسندم و در مقیاس بزرگ شروع به طراحی در آن بکنم ، عامل بسیار مهم در حین طراحی من در آن زمان تکرار و تجانس یک فرم خاص در کل اثر ، از شکل پلان و نما گرفته تا در ها و پنجره ها بود.
هر چند که در آن زمان بعلت موقعیت من ، حتی در یکسری اصول اولیه نیز ضعیف بودم ولی در هر حال به نظر خودم سبک طراحی من در آن زمان ^^^شکل گرا^^^ بود.
بقیه داستان بعدا....

maral55

مدیر بازنشسته
بچه ها سلام
ببینید من نمی خواهم وارد بحث مد ، سبک ، خلاقیت و ... شوم، و همانطور که اشاره کردید بسیاری از ما از طراحان بزرگ و صاحب سبک تقلید می کنیم ، اما ما ایرانی هستیم و اعتقاد ما بر این باور است که
^^^ تقلید درست بهتر از نو آوری بد است^^^
ولی خب هر اثری بدلیل تز فکری و موقعیت منحصر به فرد هر کسی ، منحصرا مربوط به خود آن شخص است و فقط با یکسری تشابهات می توان آنرا در یک دسته قرار داد.
بنابراین بحثی راجع به تقلید یا تصنعی و ابداعی بودن طرح نیست ، مثلا خود شما معمارباشی عزیز ، مسلما در این یک سال اخیر که از صفر شروع کرده اید روند فکری و طراحی تکاملی را داشته اید حال این روند را چگونه می بینید ؟
چه عواملی باعث تاثیر در کارهای شما می شود؟
به گذشته و آینده ، چگونه بها داده و استفاده می کنید؟
اعتقادات شخصی ( مذهبی ، فرهنگی و ...) چگونه در کارهای شما تاثیر دارند؟

به نظر من کار هیچ دو آرشیتکتی عینا مثل هم نیست حتی کسانی که کاملا از نظر تئوری گفته شده که دارای یک سبک طراحی هستن توی کار همون ها هم یه دیتیل هایی وجود داره که یکی نیست ولی صرفنظر از این جزئیات البته شاید هم گاهی کلیات! میشه تا حدودی سبک گذاری کرد و به نظر من هم اکثر بچه های که دارن کار معماری میکنن متاثر از یه چیزی هستن حالا اگه نخوایم بگیم که دارن تقلید می کنن یا خدای نکرده بعضا کار آماده تحویل میدن بقیه حداقل متاثر هستن .

من به شخصه به خاطر اینکه اولین تجربه طراحیم در مقدمات یک بود بیشتر تحت تاثیر نظرات استادم که زیاد متعقد به کارای زاها بود و اینجور چیزا بیشتر به اون سمت کشیده شدم ولی خودم حس می کنم به تدریج که بالاتر رفتم داره تغییر میکنه.
الان دیگه نمی دونم چه سبک خاصی هست ولی سعی می کنم به اقلیم خیلی اهمیت بدم
و خوب مسائل دیگه که در روند طراحی هر طرح خاصی پیش میاد.

nino

مدیر بازنشسته
من بارها خواهش کردم عزیزام کاراشونو بزارن واقعا عالی میشه اگه این کارو بکنن
نمی دونم علت اینکه استقبال نمیشه چیه

كاملا موافقم عالي ميشه اگه بچه ها كارهاي درس طرحشون رو بگذارند كه هم از راهنمايي هاي همديگر استفاده كنيم و هم از پيشنهاد و انتقاداتشون كه باعث بهبود كارمان ميشه استفاده كنيم در حقيقت يك كوركسيون خوب .
اميدوارم براي ترم جديد اين اتفاق بيوفته . فقط يكي بايد شروع كند ;)

معمارباشی

عضو جدید
من شروع میکنم
کارام خیلی جالب نیست
همونطور که بالا توضیح دادم من تازه شروع به طاراحی کردم و دستم خیلی ضعیفه

archi_arch

مدیر بازنشسته
من بارها خواهش کردم عزیزام کاراشونو بزارن واقعا عالی میشه اگه این کارو بکنن
نمی دونم علت اینکه استقبال نمیشه چی
خیلی کار خوبیه ممنون.اتفاقآ منم تو ذهنم بود همچین کاری بکنیم.خیلی عالیه.حتی اگه کارهای بقیه ی دوستامونم بشه بذاریم روشون بحث کنیم خیلی خوب میشه.من از کار همکلاسیهام همیشه عکس میگیرم!(به نظرتون اشکالی داره اونها رو تو سایت بذاریم؟!!!!:redface:)
من شروع میکنم
کارام خیلی جالب نیست
ممنون معمارباشی عزیز فقط اگه میشه یه کم درباره ی کارت توضیح بده.موضوتون چی بوده؟و اگه حتی پلانی هم ازش داری بذاری خیلی خوب میشه.:w16:
(یه کلاس درس مجازی!!!!:w17::w14::w40:)

maral55

مدیر بازنشسته
من شروع میکنم
کارام خیلی جالب نیست

یه دنیا ممنونم که کارتو گذاشتی در مورد ضعیف و قوی بودنم اصلا نگران نباش
اینو بگم که اگه من کارمو بزارم میبینین از همه ضعیف تره پس با خیال راحت بزارین

فقط اگه میشه لطفا در موردش یه توضیح مختصر هم بدین که موضوع اسکیس چی بوده و این چیزا

معمارباشی

عضو جدید
شوخی: چه فایده هیشکی یه مثبت هم بهم نمی ده

ممنونم دوستان
این کاری که گذاشته بودم طراحی سر در دانشگاه بود (به همه چیز شبیه جز سر در)
عکس پلانش هم اینه:

ماکتش هم خوب نشد ولی ...

ببخشید اگه بد شده

(راستش هنوز کار با ماژیک رو اموزش ندیدم اینا همش من در اوردی هست
)

آخرین ویرایش:

nino

مدیر بازنشسته
شوخی: چه فایده هیشکی یه مثبت هم بهم نمی ده

ممنونم دوستان
این کاری که گذاشته بودم طراحی سر در دانشگاه بود (به همه چیز شبیه جز سر در)
عکس پلانش هم اینه:

ماکتش هم خوب نشد ولی ...

ببخشید اگه بد شده

(راستش هنوز کار با ماژیک رو اموزش ندیدم اینا همش من در اوردی هست
)

خيلي هم خوب شده . ماكتت هم خيلي خوب .
اولا كار با ماركر كه خيلي سخته . ثانيا كنترش تمرين مي خواد .
البته منم خيلي وارد نيستم ولي چندتا نكته به نظرم اومد كه بدوني بد نباشه .
عزيزم تو كارت ديدم كه رنگي كه با ماركر گذاشتي جدا جدا بود . هميشه با ماركر كه رنگ مي كن يك سطح را كامل پر كن . و بايد تمرين كني ( البته حيف اين ماركراي گرون براي تمرين ولي چاره اي نيست :() توي يك صفحه شروع كن به كشيدن خط صاف در طول كاغذ .
يك نكته كه كار رو خيلي بهتر مي كنه تكنيك ماركر و مدادرنگي هست . انتخاب رنگ مناسب هم خيلي مهمه . چون مثلا رنگ آسمانت بسيار پر رنگ بود . من بعدا چندتا رنگ ماركر بهت معرفي مي كنم كه رنگاش خوش رنگ هستن .
يك نكته هم در مورد ماكت . البته ماكتت خيلي خوب شده . اما ماكتهاي خرفه اي رو يا يك رنگ دست مي كنن يا با يك طيف رنگي (مثلا مشكي ، توسي، سفيد ) و يا مثلا سفيد با كف چوب پنبه و اين تيپ ها خيلي كاربرد داره ;)
موفق باشي ، عالي بود .:smile:

معمارباشی

عضو جدید
اما ماكتهاي خرفه اي رو يا يك رنگ دست مي كنن يا با يك طيف رنگي (مثلا مشكي ، توسي، سفيد ) و يا مثلا سفيد با كف چوب پنبه و اين تيپ ها خيلي كاربرد داره
ببخشید من منظور این جملتو متوجه نشدم می شه بیشتر توضیح بدی ! ممنون می شم

nino

مدیر بازنشسته
ببخشید من منظور این جملتو متوجه نشدم می شه بیشتر توضیح بدی ! ممنون می شم

عزيزم اين حرف رو از يك ماكت ساز خيلي حرفه اي شنيدم و خودم هم اجرا مي كنم .
چون خودش ماكت براي پروژه هاي بزرگ مي ساخت گفت كه اگر ماكت مي سازيم مثلا از يك رنگ استفاده كنيم مثلا تمام اجزا از فوم برد و مقواي سفيد باشه ، و استفاده از رنگ هاي مختلف براي ماكت زماني خوب هست كه ماكت را براي مردم عامه مي سازيم .
يا اينكه از يك طيف رنگي مثل سرمه اي ،‌آبي پررنگ ، آبي كم رنگ ،‌سفيد استفاده كنيم .
البته اگر ماكت رو رو شيت مي چسباني مي توني يكم از رنگهاي متنوع تري استفاده كني .
اين ماكت يكي از كاراي ميرميران هست ، تمامش سفيد .

http://www.www.www.iran-eng.ir/imagehosting/933146efa3393a9b4.jpg

خوب كه بچه ها اگر ماكت خوبي هم درست كردن عكسشو بذارن اينجا ;)

maral55

مدیر بازنشسته
درسته منم دیدم که بسیاری از شرکت های بزرگ و دفتر های معماری معروف ماکت هاشنو با یه رنگ یا یه طیف رنگی درست میکنن اکثرا سفید کامل

البته گاهی هم از رنگ های خیلی ملایم استفاده میکنن مثلا آبی خیلی خیلی کم رنگ یا سبز خیلی خیلی کم رنگ

ولی من هم به شخصه فکر می کنم سفید کامل به همه این حالت ها ارجحیت داره و البته سفید و مشکی و والر های آن هم خوبه و کار خوب میشه

معمارباشی

عضو جدید
فکر خوبیه
از این به بع همین کارو می کنم
این جوری دیگه مثل کاردستی بچه دبستانی ها هم نمی شه

ممنونم نینو جان از توضیح کامل و واضحت
متشکرم

archi_arch

مدیر بازنشسته
معمار جون ترم چندی؟
کارات که خوبه عزیزم مخصوصآ من از پرسپکتیو سومی خیلی خوشم اومد فقط مشکلشون اینه که جای دستت رو کار مونده که اونم فکر میکنم به خاطر نوک تیز مداد یا نوع مدادیه که انتخاب کردی.یه کم بیشتر تمرین کنی اونم کامل از بین میره;)راستی چه مدادی استفاده کردی؟
اون دو تا کار اولت با چی بود؟

nino

مدیر بازنشسته
دوستان اینم چند تا دیگه از کارهای من

http://www.www.www.iran-eng.ir/imagehosting/826446efba3e77eb3.jpg

http://www.www.www.iran-eng.ir/imagehosting/826446efbac439913.jpg

نظر یادتون نره

معمارباشي جان بسيار خوب .
حالا نظر من : از نظر طراحي و پرسپكتيو خيلي خوب شده ولي يك نكات ريزي به نظرم ميرسه كه كارتو بهتر ميكنه چون هم دستت قويه و استعدادشو داري ;)
يك نكته كه در كروكي هاي با مداد رعايت نكردي ، كنتراست يا تيره و روشن كه اون هم بخاطر اينكه از يك مداد استفاده كردي در صورتي كه بايد حتما مداد B6 يا B4 هم استفاده مي كردي كه خيلي كار رو جلوه مي ده .

دوستان اینم چند تا دیگه از کارهای من

http://www.www.www.iran-eng.ir/imagehosting/826446efb9601744f.jpg

http://www.www.www.iran-eng.ir/imagehosting/826446efba3e69846.jpg

نظر یادتون نره

اما كروكي هات با روان نويست هم خيلي خوب شده ولي باز هم به چندتا نكته توجه نكردي . وقتي كار به گوشه ميرسه بايد داراي جزئيات كمتر و محو تر بشه . و يكم هاشورهات نامنظم شده كه از كيفيت كار كم ميكنه . مي تونستي از ماركر براي سايه هم استفاده كني . البته واقعا خوب شده چون كروكي خيلي خيلي تمرين ميخواد .
يك نگاهي به كتاب كروكي دكتر صديق بنداز ;)

archi_arch

مدیر بازنشسته
فرق اسکیس و کروکی!

فرق اسکیس و کروکی!

راستی بچه ها من یه سوال دارم من فرق اسکیس و کروکی رو دقیقا نمیدونم!:redface:میدونم اسکیس طراحی سریع و بدون جزییاته و کروکی بر عکس با جزییات کامل ولی وقتی بهم میگن اسکیس بزن میمونم چی باید بکشم!
اصلآ چیا رو باید حذف کنم و ازشون صرف نظر کنم؟
مثلآ اسکیسهای طراحهای معروف و میبینم به نظرم بیشتر خط خطیه!و یه طرح خیلی کلی و در واقع شکل حجم ولی اسکیس راندو شده رو که میبینم توشون با راندو خیلی جزییات و نشون دادن.
یا این مسابقه های اسکیس که وقت کمی هم میدن.من معمولآ رو کارام زیاد فکر میکنم و یه طراحی حجم و پلانم گاهی چندین ساعت وقتمو میگیره ولی تو مسابقه ها هم باید طرح بدی هم راندو کنی هم پلان و نما مقطع!!!!!
من واقعا از فکر کردن بهشم وحشت به جونم میوفته چه برسه به اینکه بخوام توشون شرکت کنم!!!!!!!!
کسی میدونه فرق اینها چیه و من باید چی کار کنم؟

maral55

مدیر بازنشسته
راستی بچه ها من یه سوال دارم من فرق اسکیس و کروکی رو دقیقا نمیدونم!:redface:میدونم اسکیس طراحی سریع و بدون جزییاته و کروکی بر عکس با جزییات کامل ولی وقتی بهم میگن اسکیس بزن میمونم چی باید بکشم!
مثلآ اسکیسهای طراحهای معروف و میبینم به نظرم بیشتر خط خطیه!و یه طرح خیلی کلی و در واقع شکل حجم ولی اسکیس راندو شده رو که میبینم توشون با راندو خیلی جزییات و نشون دادن.
یا این مسابقه های اسکیس که وقت کمی هم میدن.من معمولآ رو کارام زیاد فکر میکنم و یه طراحی حجم و پلانم گاهی چندین ساعت وقتمو میگیره ولی تو مسابقه ها هم باید طرح بدی هم راندو کنی هم پلان و نما مقطع!!!!!
من واقعا از فکر کردن بهشم وحشت به جونم میوفته چه برسه به اینکه بخوام توشون شرکت کنم!!!!!!!!

ببین عزیزم تا جایی که من همیشه از استادام شنیدم اسکیس یعنی "ارائه یک روند فکری در یک زمان مشخص"

یعنی شما نتیجه فکر کردنت در مورد یک پروژه رو در یک زمان مشخص ارائه بدی به صورت پرسپکتیو یا نما یا حتی همون خطوط خرچنگ قورباغه معماران معروف که فقط خودشون ازش سر در میارن معنی اصلی اسکیس اینه حالا اینکه تو مسابقه ها می خوان ازت که راندو اینجور باشه و اونجور باشه و حتما پلان و نما و برش این چیزا داشته باشه من فکر می کنم این چیزی هست که خودشون اختراع کردن! وگرنه اسکیس حتما احتیاجی نیست که کامل باشه و اصلا چنین امکانی هم نیست!

در مورد کروکی و اینکه فرقش با اسکیس چیه دقیقا نمی دونم کروکی رو چی تعریف میکنن ولی فکر می کنم همون برداشت از یک نما یا صحنه باشه حالا با هر وسیله ممکن به صورتی که دربرگیرنده اطلاعاتی اجمالی باشه .جزییاتش هم ولی فکر نکنم لزوما همیشه باید زیاد باشه یه موقع هایی هست که ما خیلی سریع کروکی میزنیم.

PostModern

عضو جدید

وقتی اتود رو میگیری دستت و خط خطی میکنی داری اسکیس میزنی . یعنی داری چیزی رو که توی ذهنته میاری روی کاغذ . اولین اتود طراحیت . اون قلب طرحت . حتی توی کارهای حرفه ای که نگاه میکنی ممکنه به نظرت جالب یا قابل درک نباشه ولی اگر به نتیجه اجرا شده کار نگاه کنی میتونی همون خطوط اصلی رو توی اون پیدا کنی . ( هرکسی یکجور طرحش رو میاره روی کاغذ . یکی فقط با پلان . یکی با پرسپکتیو . یکی باید برش بزنه تا خودش هم بفهمه چی میخواد طراحی کنه . و یکی ... . خلاصه هرکدوم یکجور ) . ولی کروکی کشیدن فرق میکنه . نشون دادن جزئیات یک طرحه بدون اینکه خیلی روی نکات ریز ترسیم تکیه کنی . ( درست به همون معنی متعارف روزمره ش وقتی که مثلا میخوای کروکی خونه تون رو بکشی ! ) . اصل تفاوت اینها در اینه که اسکیس کلیت یک طرح رو در برمیگیره ولی کروکی میخواد در حداقل زمان و با حذف جزئیات غیر مفید در اون لحظه و برای اون کار خاص یک دیتیل قابل فهم به طرف بده . در کارهای اجرایی هم به دستور کارهایی که با دست آزاد ترسیم میشه و توی محل به پیمانکار داده میشه میگن کروکی فلان بخش یا ... .

معمارباشی

عضو جدید
معمار جون ترم چندی؟
کارات که خوبه عزیزم مخصوصآ من از پرسپکتیو سومی خیلی خوشم اومد فقط مشکلشون اینه که جای دستت رو کار مونده که اونم فکر میکنم به خاطر نوک تیز مداد یا نوع مدادیه که انتخاب کردی.یه کم بیشتر تمرین کنی اونم کامل از بین میره;)راستی چه مدادی استفاده کردی؟
اون دو تا کار اولت با چی بود؟

ممنونم ارچی جان
من این ترم ،ترم 3 ام کارشناسی پیوسته . کارایی هم که دیدید مال ترم قبل بود .
راستش یادم نیست با کدوم مداد کار کردم فکر کنم با f , hbو2b باشه
اون دو تا کار هم همونطور که نینو جان اشاره کردند کار با روان نویسه که خودم تو خونه کار کردم دو تاش اولین کارام با روان نویسه و دیگه کار نکردم (فکر کنم لازم باشه اول برم کلاس )

+ هم دادم

nino

مدیر بازنشسته
archi جان كار با ماركر خيلي فرق داره و تكنيك هاي خاص خودش رو داره اين كارو ببين كه ماركر اروم اروم فاصله اش زياد ميشه و با زمينه تركيب ميشه . در كار با ماركر دليلي نداره كامل همه سطح رو رنگ كني .
در ضمن نوع رنگ انتخابي هم بسيار مهمه كه خيلي جيغ نباشن .
مثلا به آب اين عكس نگاه كن كامل سطح رو رنگ نكرده يا حتي درختاش .
سطح ديوار ها هم سطحي انتخاب شده كه كمترين مساحت رو داره تا رنگش كه جيغ خيلي زياد نباشه و تو ذوق بزنه .

memareiram

عضو جدید
سلام
ببخشید که یک دفعه وارد بحثتون میشم.
من با نظر دوستمون موافقم که هر معماری که واقعا معمار بارایه خودش سبکی داره.
ولی پیشنهاد میکنم اونقدر به داشتن سبک فکر نکنیم، که یادمون بره برای چی طراحی میکنیم. من فکر میکنم بعضی از سبکها مثل دادایسم اونقدر پوچن که ارزش اسم بردن هم ندارن. یا اونقدر بی تفکر بنا میشن که زود به پوچی میرسن مثل مدرنیسم یا دیکانست.:gol:

memareiram

عضو جدید
سلام
ببخشید که یک دفعه وارد بحثتون میشم.
من با نظر دوستمون موافقم که هر معماری که واقعا معمار بارایه خودش سبکی داره.
ولی پیشنهاد میکنم اونقدر به داشتن سبک فکر نکنیم، که یادمون بره برای چی طراحی میکنیم. من فکر میکنم بعضی از سبکها مثل دادایسم اونقدر پوچن که ارزش اسم بردن هم ندارن. یا اونقدر بی تفکر بنا میشن که زود به پوچی میرسن مثل مدرنیسم یا دیکانست.:gol:

amir hossaen

عضو جدید
من کاری با سبکای دیگه ندارم ولی سبک من به قول خودم a.h.sهستش که همه کارام با این مخفف امضا میشه فقط توصیه میکنم بناهای رو که من طراحی میکنم توش نرین هر لحظه احتمال مرگتون 100%هستش;)

Harpak

عضو جدید
من احساس ميكنم هنوز تو طراحي مشكل داريم و قوانين بازي رو خوب نميدونيم. نحوه اموزش تو دانشگاه ها واقعا افتضاحه. به قول اقايجبروتي(استادمون) اين سبك اموزش مال دهه 1960.لطفا يكم درباره اصول طراحي بحث كنيد تا سبك.چون سبك از تو طرح در مياد به نظر من.مر30;)

atepte_poloos

عضو جدید
سلام
من معتقدم هر کسی سبک خودشو داره خطی که با دست من کشیده می شه با دسته دیگه ای تکرار نمی شه. منم کارامو می ذارم ولی اگه بده ببخشید

archman

عضو جدید
تا بحال فکر کرده اید اگر یک اسم برای طرحهای خود در نظر بگیرید ، آن اسم چیست؟
از کجا به این سبک رسیده اید؟
تا بحال چه تغییراتی در آن داده اید؟ چه عواملی بیشتر تاثیر گذار بوده اند؟
آیا از نتیجه کارتان راضی هستید؟
برای آینده آن چه برنامه ای دارید، یا پیش می روید تا ببینید چه پیش می آید؟
فلسفه و توجیه و مبانی نظری آن چیست؟

سلام :gol:
من عقیده دارم که یه معمار باید اول با تمام سبک هایی که تا به حال به وجود اومدن آشنا بشه و در موردشون مطالعه داشته باشه...بعد بشینه خوبی ها و معایب هر سبک رو کنار هم بزاره ... در مرحله بعد ما به عنوان یک معمار...خوبی های هر سبک رو گلچین میکنیم و سعی میکنیم با استفاده از تجربه هایی که اون سبکها داشتن دست به طراحی بزنیم ...
من به عنوان یک دانشجو که تازه وارد بازار کار شده ...من اگه قراره یه خونه مسکونی طراحی کنم سعی میکنم که با نوع طراحیم فضا رو به گونه ای طراحی کنم که هر لحظه حضور در اون محل(فضا) برای شخص خوش آیند و حتی خاطره انگیز باشه ...با نوع ترکیب رنگ وحتی دست رسی و ترکیب فضا ها....یه نکته هم هست اگه ما سعی کنیم مثلا پست مدرن کار کنیم یا هر سبک دیگه و مقید به اون باشیم باید بدونیم که داریم خودمون رو توی یه قالب قرار میدیم
که ما رو محدود میکنه ...پس همون طور که بالاتر گفتم بهتره خوبی های سبکها رو بشناسیم و برای خودمون سبکی اختصاصی داشته باشیم که ما رو محدود به هیچی نکنه...من که تا حالا از این کارم راضی بودم مخاطب هایی هم که بهشون کار تحویل دادم راضی بودن(خدا رو شکر) ....اینم بگم که فلسفه من همون طور که گفتم به وجود آوردن فضایست که شخص در آن احساس راحتی و آرامش داشته باشد :gol:
پر گویی من رو ببخشید....

بالا