رفع اشکال | درک عمومی و منظر آزمون ارشد معماری

Shabe man

عضو جدید
4 میشه جواب.. غروب پاییز خورشید جنوب غربی و سایه به سمت شمال شرقی است. پس تو سوال شمال بالاست..
طلوع تابستان هم خورشید شمال شرقی و سایه به سمت جنوب غربی.. فقط گزینه ۴ به سمت جنوب غربی هست...
نمونه این تست ها تو مجموعه سوالاتم زیاد هست.. تو ازمونای اکدمی هم تو فیلمش جواب میدم.. یک ربع کتمل اموزس سایه ۱ هم در همین مورد هست.

جوابش میشه گزینه 1
من خودم رسم کردم جهات رو ... نکته مهم این سوال اینه که جهت شمال بالا نیست!

h_kian

عضو جدید
یه سوال دیگه،ترکیات گنبد فولر مثلثی و 6 ضلعی یا مثلثی و 8 ضلعی...؟
ممنون واسه سوال که جواب دادین

saminightstar

عضو جدید
اگر منظر رو زیر 30 درصد بزنیم به نظرتون میشه رتبه زیر 100 آورد؟ :redface: البته بقیه درس ها رو هم کاملا متوسط زدم.

Arezoo1384

عضو جدید
همیشه من روی منظر مشکل دارم امسال هم فکر کنم کمترین درصدم رو از منظر بگیرم:( خدا رو شکر که ضریبش 1. شما منظر رو چیکار کردید؟

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر منظر رو زیر 30 درصد بزنیم به نظرتون میشه رتبه زیر 100 آورد؟ :redface: البته بقیه درس ها رو هم کاملا متوسط زدم.
آره..چرا که نه؟!اسکیسم در نظر بگیر دیگه....کلا رتبه های برترم اکثرا منظر و حول و حوش 30 یا 40 میزنن;)

DDDIQ

مدیر ارشد
سلام دوستان توصیه میکنید درک عمومی رو کلا چه طور بخونیم ؟

سلام جناب مهندس
برای درک عمومی و منظر پیشنهاد میکنم ابتدا یه مرور کلی روی منابع و جزواتی که در تالار توسط دوستان پیشنهاد شده داشته باشید و بعد از اون با تست زدن زیاد از تست های سالهای گذشته کنکور و همچنین آزمون های موسسات معتبر تا حدود زیادی با سبک طرح سوالات درک عمومی آشنایی پیدا خواهید کرد و به مرور اگر زمان پیدا کردید منابع رو هم مرور کنید مخصوصا از بخش هایی که توی تست ها ضعف بیشتری داشتین
شاد و تندرست باشید

pari.arch

عضو جدید
مشاهده پیوست 254434دوستان می خواستم به این سوال درک عمومی معماری جواب بدید حسابی فکرمو در گیر خودش کرده سرانه برای هر نفر چند متر مربع باید در نظر بگیریم .
من ی جا خوندم حداقل سرانه برای سرویس بهداشتی 3.6متر مربع هست اگه درست باشه حداقل فضای 10 تا سرویس میشه36 متر مربع و طبق گزینه ها 45 نزدیک ترین عدد هست ولی نمیدونم درسته یا نه:|

سورا مفخر

عضو جدید
من ی جا خوندم حداقل سرانه برای سرویس بهداشتی 3.6متر مربع هست اگه درست باشه حداقل فضای 10 تا سرویس میشه36 متر مربع و طبق گزینه ها 45 نزدیک ترین عدد هست ولی نمیدونم درسته یا نه:|

سلام عزیزم جواب درست متاسفانه 65 متر مربع است توضیح نداده که چرا 65 مترمربع فضای مورد نظر برای ده سرویس بهداشتی است . دوستان هر کس می تونه لطفا کمک کنه ممنون میشم که چطوری میشه این جواب

pari.arch

عضو جدید
سلام عزیزم جواب درست متاسفانه 65 متر مربع است توضیح نداده که چرا 65 مترمربع فضای مورد نظر برای ده سرویس بهداشتی است . دوستان هر کس می تونه لطفا کمک کنه ممنون میشم که چطوری میشه این جواب
65 متر:-oمنبع سوال رو میشه بگی؟

pari.arch

عضو جدید
بچه ها سلامبه نظرم بیاین برعکس تحلیل کنیم....|
گفته بود خود چشمه و قسمت شستن دستا و فضای عبور رو هم سرانه 3.6 متر مربع داره.... یادم نیست کجا خوندم شاید منبع معتبری نبوده
مجموعه 2800 تست طبقه بندی شده درک عمومی معماری مرکز معماری ایران
مرسی عزیزم....

• Like
واکنش ها: atp2

سورا مفخر

عضو جدید
خریدم کتاب رو درک عمومی معماری مهگل مرتهب ، مهر علی و چند نفر دیگه نویسنده اون هستن مال مرکز معماری ایران .

• Like
واکنش ها: atp2

keyvan2006

عضو جدید
سلام سورا خانوم.. با آرزوی موفقیت برای همه دوستان
سوال فضای بهداشتی رو با مقررات ملی ساختمان مبحث 16 تطبیق دادم هیچکدوم از جوابا به نظر درست نمیاد

gima

عضو جدید
سلام
نمی دونستم این سوالو کجا بذارم که جوابشو بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

پیوست ها

• sos0.jpg
    sos0.jpg
    13.4 کیلوبایت · بازدیدها: 0

معماربرتر

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام
نمی دونستم این سوالو کجا بذارم که جوابشو بگیرم؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

باید توی تاپیک رفع اشکال دروس بزارید
بااین حال من فکر میکنم گزینه2بشه
گزینه یک بخاطر اینکه یه جاهاییش دیواره پس نمیتونه گزینه درست باشه
میمونه گزینه 2 و3
گزینه 3 مشابه گزینه دوهست اما وسطش یه نوار دیواره باریک
پس گزینه دو درسته

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
باید توی تاپیک رفع اشکال دروس بزارید
بااین حال من فکر میکنم گزینه2بشه
گزینه یک بخاطر اینکه یه جاهاییش دیواره پس نمیتونه گزینه درست باشه
میمونه گزینه 2 و3
گزینه 3 مشابه گزینه دوهست اما وسطش یه نوار دیواره باریک
پس گزینه دو درسته
2 میشه جوابش......

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان.:gol:.سوال مربوط به آینه تو کنکور ارشد 94 (سراسری-سوال 98) ، جوابی که سنجش گفته درسته؟ گفته گزینه 4 درسته....من فک می کردم 3 درسته:confused:..میدونم پارسال کلی بحث من بابش پیش اومد، منم نمی خوام دوباره شروع کنم، خواستم بدونم اگه 4 درسته یه جورایی تو مغزم هضمش کنم (حفظ کنم
)

Arezoya

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 257080

تو این سوال دیدهای مناسب درسته یا مسائل سازه ای؟

فک کنم دیدهای مناسب در اولویت بیشتری قرار داره

سلام بچه ها. منم اینجور سوالارو متوجه نمیشم:(. جناب مهندس مثلا اگه تو اقلیم یزد بود، دید مناسب اولویتش کم میشد؟ :confused:.

morteza*amini

عضو جدید
به نظر منم دید مناسب درسته. بعدشم سازه بعدش اقلیم
اصلا استادیوم طراحی میشه که برن بازی تماشا کنن یعنی اگه دید مناسب نداشته باشه کلا هدف طراحی زیر سوال میره. بیمارستان و استادیوم و این جور کاربری های عملکردی اقلیم زیاد مهم نیست

farhadarch

عضو جدید
تو سوالای این چنینی درک اولویت بندی مراتب بسیار مهمه و اقلیمی که تو روی سوال اومده مهمترین دلیلو زیر سوال نمیبره و یه جورایی انحرافیه.. همونطوری که دوست عزیزمون آقای امینی فرمودن و خیلیم کامل بود

بالا