رفع اشکال | درک عمومی و منظر آزمون ارشد معماری

sr.sh

عضو جدید
والا همونطور که گفتم بستگی داره سوال چی باشه....نظرات جناب طباطبایی و عسگری که هردو یکیه تقریبا...فوقش دو سه کلمه کم و زیاد شده تو گفته جناب عسگری که به نظرم حرفای طباطبایی رو تکمیل میکنه....
مرکز رو هم نمیتونم بگم غلط گفته از طرفی خواسته کارفرما رو نادیده گرفتن غیر منطقیه!!!...یا مثلا چون گفته از فاز صفر باید با توجه به گزینه ها تو آخرین اولویت باشه...کلا بدون سوال نمیشه به جواب اکتفا کرد...یعنی وجود گزینه تو درک کمکیه برای تحلیلش....اگه امکانش هست سوال رو بذارین تحلیل کنیم....
این سوال سوال102 کنکور 93 بود.جواب سوال کاملا واضحه ومساله ای نداشت.این توضیح اضافه ای که مرکز داده مساله سازه.اینم توضیحاتش:
همواره در ابتدای هر پروژه ) فاز صفر ( باید سایت پروژه و وضع موجود به دقت بررسی شود و سپس باید شرایط فیزیکی و مکانی پروژه مورد
بررسی قرار بگیرد و در مرحله بعد باید به مطالعه مقررات و آیین نامه ها و سایر اطلاعات مرتبط پرداخته شود و در مرحله بعدی به ارائه کانسپت و
نقشه های جانمایی و ... پرداخته شود، درخواستهای کارفرما تاثیر چندانی در پروژه های از صفر شروع شده ندارد و معمار تنها به عنوان نیازهایی
در طرح به آنها توجه میکند و در اینگونه پروژه ها در الویتهای انتهایی قرار میگیرد. اما در پروژه های توسعه، اینکه کارفرما مایل به توسعه چه
بخشی است و دلیل وی برای احساس نیاز به توسعه در این بخش چه بوده و از طرفی تجربه حضور وی در گذشته به عنوان کاربر در پروژه میتواند
راهگشای مهمی در پروژه باشد. لذا نکته اصلی در این سوال این است که این پروژه یک طرح توسعه میباشد. بررسی سایت نیز در هر پروژه ای
الویتی بالاتر از مطالعات فیزیکی دارد، لذا گزینه 1 صحیح میباشد.
ولی با توجه به گفته های مهندس طباطبایی و عسگری،به نظر من در هر حالتی کارفرما(پاسخ به نیاز کارفرما) در الویته .

sr.sh

عضو جدید
دوستان راجع به این سوالهاهم نظرتونو بگید ممنون میشم.
به نظر خودم 105 گزینه 1 و 106 گرینه 4 میشه.IMG_20150101_141036.JPG

cerulean.del

عضو جدید
کاربر ممتاز
به نظر خودم 105 گزینه 1 و 106 گرینه 4 میشه.مشاهده پیوست 229156
چرا 105 گزینه 4 نمیشه؟
الان که نگاه میکنم با توجه به درخت های دور سایت و آلودگی صوتی دور کردن پارکینگ بیمارستان هم میتونه باشه...ولی جای دور زدن امبولانس کجاس:surprised:

آخرین ویرایش:

rezazilla

عضو جدید
به نظر خودم 105 گزینه 1 و 106 گرینه 4 میشه.مشاهده پیوست 229156

من میگم 105 هتل میشه ، به این دلیل که از پارکینگ دسترسی به ساختمان نداره ینی کسی که با ماشینش میاد دم هتل اون شخصی که دم در وایساده ماشینشو میگیره میبره تو پارکینگ ، اون دسترسی پشتی هم میتونه واسه تاسیسات و انبار باشه.106 هم مشخصه 3 میشه

آخرین ویرایش:

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
105 بیمارستان میشه باتوجه به 2ورودی و پارکینگهای محوطه و رامپ اورژانس
106گزینه4درسته
این جوابا دقیقه .

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بچه ها کسی می تونه سوالات جامع اول اکادمی را بزاره ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟با پاسخ نامه اش اخه من نمی تونم دانلود کنم به خصوص سوالات درکش میخوام ببینم که همه جواب دادنش هستن دمتون گرم

Dani ruler

عضو جدید
کاربر ممتاز

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
Picture1.jpg
Picture2.jpg

سلام نظرتون راجع این دوتا سوال میگید
چرا تو اولی گزینه 4 نمیشه تقارن هم داره دیگه؟نداره؟
دومی هم بر چه اساسی مساحت میده؟ قانون 60 درصد طول نیست؟

هانی25

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 229230
مشاهده پیوست 229231

سلام نظرتون راجع این دوتا سوال میگید
چرا تو اولی گزینه 4 نمیشه تقارن هم داره دیگه؟نداره؟
دومی هم بر چه اساسی مساحت میده؟ قانون 60 درصد طول نیست؟

:biggrin::biggrin::biggrin: الان فهمیدم که باید 60 درصد مساحت رو حساب کنیم درسته؟ نمیدونم رو چه اساسی طول رو حساب میکردم:D

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
مشاهده پیوست 229230 مشاهده پیوست 229231 سلام نظرتون راجع این دوتا سوال میگید چرا تو اولی گزینه 4 نمیشه تقارن هم داره دیگه؟نداره؟ دومی هم بر چه اساسی مساحت میده؟ قانون 60 درصد طول نیست؟
ببین من بلد نیستم خوب توضیح بدم ولی اگهدقت کنی توی شکل اش یک جورایی ریتمیک هست تا تقارن دقت کن یک چیزی داره هی تکرارمیشه و یک ریتم به وجود میاره درستهبیس کاریک شکل متقارن هست ولی نسبت به کل تفارن نیست داره یک ریتمی تکرار میشه .....نمی دونم متوجه منظورم شدی یا نه .....ببخشید توضیح دادنم افتضاح هستش واسه سوال دوم هم باید شصت درصدش حساب کنی برای ساخت ساز به عبارتی حد مجاز ساخت ساز زیر بنات 60 درصد هستش ......ایین نامه میگه ولی یادم نمیاد کجا خوندم این مطلب را این توی ذهن داشته باش ببین یک ساختمون که میسازی که اجازه نداری همه اش بسازی حیاط و... هم حسابه 60درصد زیر بنا اجازه ساخت داره ..................

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندس مصیب از اونجا است که سیستم من گوگل درایو و یاهو و مسنجز باز نمیکنه چراش هم نمیدونم با این شرایط دمش گرم که باشگاهرا میاره بالا ........نمیدونم چرافرصت ویندوز عوض کردن هم ندارم برا این گفتم وگرنه میدونم اونجا میزارن کهدست من بهشون نرسه

Dani ruler

عضو جدید
کاربر ممتاز
مهندس مصیب از اونجا است که سیستم من گوگل درایو و یاهو و مسنجز باز نمیکنه چراش هم نمیدونم با این شرایط دمش گرم که باشگاهرا میاره بالا ........نمیدونم چرافرصت ویندوز عوض کردن هم ندارم برا این گفتم وگرنه میدونم اونجا میزارن کهدست من بهشون نرسه

http://uplod.ir/1x609qelbbll/jame_1_akademi.zip.htm

sr.sh

عضو جدید
مطمئن باشید جواب درسته
چرا باید بیمارستان باشه؟ برای بیمارستان دسترسی سواره (آمبولانس ) از هر چیزی مهمتره ولی اینجا نشونه قوی از دسترسی سواره تا خود ساختمون نداره.من با توجه پارکینگ که کاملا جدا از ساختموته و فرم ساختمون که مستطیل (کشیده ست ) و بخش ورودیش تراکم حجم داره (محل ارتباط عمودی و...)و عدم توجه زیاد به دسترسی سواره میگم هتله.
رمپ اورژانس کجاست ،من نمیبینمش!!:surprised:

آخرین ویرایش:

sr.sh

عضو جدید
دوستان اینارو هم به هر مدلی که امکانش براتون هست نطرتونو بگیدلطفا.یا اگه پاسخ نامه آزمون 1کار در منزل آکادمی رو دارید اگه امکانش هست بذارید.پاسخ نامه ای که من دانلود کردم ناقصه و جواب یکیشو نداره:( شکل پنجره رو زمین رو هم خوب متوجه نشدم !!IMG_20150101_140931.JPGScreenshot_2015-01-01-13-45-55.jpg

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا باید بیمارستان باشه؟ برای بیمارستان دسترسی سواره (آمبولانس ) از هر چیزی مهمتره ولی اینجا نشونه قوی از دسترسی سواره تا خود ساختمون نداره.من با توجه پارکینگ که کاملا جدا از ساختموته و فرم ساختمون که مستطیل (کشیده ست ) و بخش ورودیش تراکم حجم داره (محل ارتباط عمودی و...)و عدم توجه زیاد به دسترسی سواره میگم هتله.
رمپ اورژانس کجاست ،من نمیبینمش!!:surprised:
ورودی اورژانس پشت ساختمونه !دقت کنی رمپشم میبینی .
کشیدگی سمته چپه ساختمون که قسمت بستری رو نشون میده.یه شفت عمودی بین دو حجم میبینیم که لازمه ی حجم بیمارستانه!و همینطور هاشورهایی که زده شده نشان از اختلاف ارتفاعه بینه احجامه که تو بیمارستان شاهدش هستیم .پارکینگه زیاد تو محوطه ام که مشخصه ی سایت بیمارستانه .ویه نکته دیگه اینکه میتونی تو این تست از حذف گزینه استفاده کنی !
IMG_20150101_141036.JPG

Dani ruler

عضو جدید
کاربر ممتاز
رفیق ظاهران دوتاش پاسخ نامهبود مال معماری و هنرهای ساخت ...........من سوالات اش هم ندارم ...............ولی بازم ممنون

اصن حواسم نبوده
فقط جوابارو زیپ کردم
اینم سوالا

آزمون جامع اول آکادمی :

http://uplod.ir/58jlin9a3chs/soalat_jame_1_memari.pdf.htm

http://uplod.ir/wmu3aaggg8xy/soalat_jame_1_sakht.pdf.htm

اینم جوابا برای دوستان دیگه :

http://uplod.ir/1x609qelbbll/jame_1_akademi.zip.htm

sr.sh

عضو جدید
ورودی اورژانس پشت ساختمونه !دقت کنی رمپشم میبینی .
کشیدگی سمته چپه ساختمون که قسمت بستری رو نشون میده.یه شفت عمودی بین دو حجم میبینیم که لازمه ی حجم بیمارستانه!و همینطور هاشورهایی که زده شده نشان از اختلاف ارتفاعه بینه احجامه که تو بیمارستان شاهدش هستیم .پارکینگه زیاد تو محوطه ام که مشخصه ی سایت بیمارستانه .ویه نکته دیگه اینکه میتونی تو این تست از حذف گزینه استفاده کنی !
مشاهده پیوست 229275
ممنومنم بابت توضیحات کامل.فقط من فکر میکنم اون رمپ، رمپ تاسیسات و انبارباشه چون دسترسیش از خیابون اصلی نیست.فکر میکنم اورژانس ورودیش باید از خیابون اصلی باشه،نباید اونقدر راهو از خیابون اصلی بپیچه بره تا برسه به اورژانس.

sr.sh

عضو جدید
بچه ها میشه این سوالو سریع جواب بدین
مشاهده پیوست 229341

روی ارتفاع اتاق فکر کنم فقط رنگ سقف موثر باشه.رنگ تیره جداره ها هم که معمولا باعث کوچیکتر به نظر رسیدن فضا میشه!!!با توجه به اینا من که نفهمیدم کدوم گزینه میشه!

rezazilla

عضو جدید
دوستان مرامی میشه بگید واسه منظر چه منبعی میشه خوند که پنجاه بزنم تو کنکور ؟

baran72

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
روی ارتفاع اتاق فکر کنم فقط رنگ سقف موثر باشه.رنگ تیره جداره ها هم که معمولا باعث کوچیکتر به نظر رسیدن فضا میشه!!!با توجه به اینا من که نفهمیدم کدوم گزینه میشه!

گزینه یک رو زده ولی به نظر درست نمیاد
چون رنگ سقف تو ارتفاع موثره و بدنه ها بازتر و بسته تر بودن فضا با این حال شاید اگه فضا تنگ تر بشه این تصور پیش بیاد که ارتفاع زیادهمنم نمیدونم چرا یک رو زده

ranaamiri

عضو جدید
کاربر ممتاز
بچه ها میشه این سوالو سریع جواب بدین
مشاهده پیوست 229341
تنها گزینه ی صحیح 1میتونه باشه با اینکه خیلی درستم نیست!ولی بین گزینه ها همین جواب میتونه باشه.

ممنومنم بابت توضیحات کامل.فقط من فکر میکنم اون رمپ، رمپ تاسیسات و انبارباشه چون دسترسیش از خیابون اصلی نیست.فکر میکنم اورژانس ورودیش باید از خیابون اصلی باشه،نباید اونقدر راهو از خیابون اصلی بپیچه بره تا برسه به اورژانس.
میتونه نظرت درست باشه ولی خب بین گزینه ها با توجه به توضیحات همین میتونه جواب باشه.

arcnew

عضو جدید
کاربر ممتاز
تنها گزینه ی صحیح 1میتونه باشه با اینکه خیلی درستم نیست!ولی بین گزینه ها همین جواب میتونه باشه.

من حس میکنم اتاق کشیده تر به نظرم میرسه ، کوتاهتر به نظر رسیدن واسه وقتیه که سقف رو تیره میکنیم
کلا جواباش رو جالب ننوشته

baran72

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فک میکنم گزینه 1 درست باشه چون وقتی بدنه ها رو رنگ تیره میزنیم پس بدنه ها کوتاه تر به نظر میرسن در نتیجه ارتفاع سقف کوتاه تر میشه
مگه وقتی بدنه ها رو رنگ تیره بزیم فضا بسته تر به نظر نمیاد؟
ولی فضای بسته تر تو گزینه ها نیست
شاید این تصور پیش بیاد که ارتفاع بلند تر شده یا اصلا ربطی به این نداره؟

بالا