تحلیل سوالات درک معماری(ویژه کنکور 94)

وضعیت
موضوع بسته شده است.

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
بنا به درخواست دوستان تاپیک مجزایی برای هدفی که در تاپیک مطالعه گروهی داشتیم ایجاد شد.
هر روز صبح 10 سوال از کنکور ارشد معماری اینجا قرار داده میشه (از سال 84-93) و شب یکی از دوستان زحمت میکشند و پاسخنامه تشریحی رو میذارند

حتما وقطعا تحلیلتون رو بنویسین و به ذکر گزینه کفایت نکنید.

در این روند طی حداقل 20روز و حداکثر30روز همه سوالات درک تحلیل میشند و دلیل تاکیدم برای نوشتن توضیح پاسختون آشنایی با دیدگاه ها و تحلیل های مختلف هست.

خواهش میکنم در این تاپیک پست غیر مرتبط قرار ندید و سوالات خودتون رو در این تاپیک بپرسید: مطالعه گروهی ارشد سراسری 94

یا علی:gol:

آخرین ویرایش توسط مدیر:

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
تحلیل سوالات درک معماری(ویژه کنکور 94)

بچه ها لطفا اینقدر درباره حرفای متفرقه حساس نباشین خوندن 5 صفحه هم وقت کسی رو تلف نمیکنه نت رو بذارین برای اوقات تفریح :)
بنده خدا یولی اول تاپیک گفت حرفهای مهم بولد و بنفش نوشته بشه هیچکس گوش نداد :D

من نتونستم تا ظهر دووم بیارم (مسئولیت پذیری رو دارین؟:دی)
قسمت 1 - ازمون 84
مشاهده پیوست 211858
چون باشگاه کیفیت عکسا رو خراب میکنه آپلود هم میکنم که بهتر باشه کیفیتش
عکس با سایز اصلی

صادق باشین و بدون نگاه کردن به پاسخنامه و جواب بقیه بچه ها 5 تا رو حل کنید و بعدا جواباتون رو چک کنید هرجوابی رو هم غلط زدید اینجا دلیل و تحلیلتون رو حتما بنویسید چون اشنایی با دیدگاه های مختلف خیلی دیدمون رو توی تحلیل باز میکنه

لطفا ساعت8- 9 هم یکی لطف کنه پاسخنامه تشریحی بذاره جزوه درک باشگاه برای سال 89 به بعده

حالا جوابای من:

91)3 : اگه مخروط دیدناظر رو بکشیم گنبد توش قرار میگیره اما هیچ جوری توی اب دیده نمیشه ( من اینو از روی مسجد کبود تبریز جواب دادم که چون دیدم میتونم متوجه بشم و دلیل منطقی دیگه ای ندارم :دی)
92)4: چون از بالا اون آدم کنار جاده رو میبینیم پس ازش بالاتریم 2 و 3 حذف میشه چون سمت راست رو داریم میبینیم نه سمت چپ رو پس کمک راننده ناظر ماست (اگه راننده بود سمت چپ مهم تر بود)
93)1: خرپشته نمیتونه باشه چون در اون صورت پله برش نمیخورد دیگه همینطور اگه انباری مقابلش بود هم دیگه برش نمیخواست
94)3: من با رد گزینه جواب دادم توی حوض دیگه فشار اب زیاد نیست که مثل سد پس استحکام نمیتونه باشه از اونجایی هم که توی معماری ایرانی پرهیز از بیهودگیه پس 2 هم حذف میشه (چون حوض هایی داریم که لبه های ساده دارند) 4 هم که تراشیدن سنگ کار به صرفه ای نبوده پس صرفه جویی نمیتونه باشه با توجه به اینم که روی سوال تبریز رو نام برده پس توجیه اقلیمی منطقی تره

95) با هر ابعادی که گرفتم آجر رو نتونستم حلش کنم !! منتظر نظراتتون میمونم

پیوست ها

• 1.jpg
    1.jpg
    37 کیلوبایت · بازدیدها: 0

shezeh

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
بچه ها لطفا اینقدر درباره حرفای متفرقه حساس نباشین خوندن 5 صفحه هم وقت کسی رو تلف نمیکنه نت رو بذارین برای اوقات تفریح :)

قسمت 1 - ازمون 84
مشاهده پیوست 211858
عکس با سایز اصلی

صادق باشین و بدون نگاه کردن به پاسخنامه و جواب بقیه بچه ها 5 تا رو حل کنید و بعدا جواباتون رو چک کنید هرجوابی رو هم غلط زدید اینجا دلیل و تحلیلتون رو حتما بنویسید چون اشنایی با دیدگاه های مختلف خیلی دیدمون رو توی تحلیل باز میکنه

لطفا ساعت8- 9 هم یکی لطف کنه پاسخنامه تشریحی بذاره جزوه درک باشگاه برای سال 89 به بعده

حالا جوابای من:

91)3 : اگه مخروط دیدناظر رو بکشیم گنبد توش قرار میگیره اما هیچ جوری توی اب دیده نمیشه ( من اینو از روی مسجد کبود تبریز جواب دادم که چون دیدم میتونم متوجه بشم و دلیل منطقی دیگه ای ندارم :دی)
92)4: چون از بالا اون آدم کنار جاده رو میبینیم پس ازش بالاتریم 2 و 3 حذف میشه چون سمت راست رو داریم میبینیم نه سمت چپ رو پس کمک راننده ناظر ماست (اگه راننده بود سمت چپ مهم تر بود)
93)1: خرپشته نمیتونه باشه چون در اون صورت پله برش نمیخورد دیگه همینطور اگه انباری مقابلش بود هم دیگه برش نمیخواست
94)3: من با رد گزینه جواب دادم توی حوض دیگه فشار اب زیاد نیست که مثل سد پس استحکام نمیتونه باشه از اونجایی هم که توی معماری ایرانی پرهیز از بیهودگیه پس 2 هم حذف میشه (چون حوض هایی داریم که لبه های ساده دارند) 4 هم که تراشیدن سنگ کار به صرفه ای نبوده پس صرفه جویی نمیتونه باشه با توجه به اینم که روی سوال تبریز رو نام برده پس توجیه اقلیمی منطقی تره

91-2
92-4
93تا 95 :)

!ala

عضو جدید
کاربر ممتاز

قسمت 1 - ازمون 84
مشاهده پیوست 211858

بچه ها من جواب نمي دم فعلا ولي پاسخ تشريحي هارو دارم از كنكاش، اگه خواستيد بگين براتون بزارم:)

ozra69

عضو جدید
کاربر ممتاز

قسمت 1 - ازمون 84
مشاهده پیوست 211858
عکس با سایز اصلی

حالا جوابای من:

جوابهای من ،بچه ها من جواب ها را خفظم فقط یک مشکلی هست که من به بعضی جوابها اطمینان ندارم چون می بینی هر کتابی یک چیز گفته
3
4
1
این اخری هم من جوابهای متفاوت در جاهای مختلف خوندم یک جا زیبایی یک جا استحکام یک جا هم فک کنم سرما حالا دقیقا کدومه را ................................

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
چرا اینقدر بی کیفیت خو؟
ابعاد آجر رو چند گرفتی؟
چون با گوشی میام ....آپلود کردم تو خود سایت ...اونم کیفیتو میاره پایین....ابعاد آجرو مگه 5×10×22 نیس البته من الان دسترسی به کتابا ندارم دقیق نگاه کنم بگم ولی اینجوری یادم مونده .....درست زدم؟

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
کیفیتش بهتر شد؟

* sara *

عضو جدید
در مورد سوال 95 اگر فرض کنیم سوال درست طراحی شده باشه درست ترین گزینه 36 اجره و این از طریق حذف گزینه ها به راحتی به دست میاد گزینه 1 و 2 که کاملا واضحه غلطه. تشخیص گزینه درست بین 3و4 از طریق ترسیم به دست میاد در صورت استفاده از 37.5 اجر جایی برای ملات باقی نمی مونه!

yoolia

عضو جدید
کاربر ممتاز
در مورد سوال 95 اگر فرض کنیم سوال درست طراحی شده باشه درست ترین گزینه 36 اجره و این از طریق حذف گزینه ها به راحتی به دست میاد گزینه 1 و 2 که کاملا واضحه غلطه. تشخیص گزینه درست بین 3و4 از طریق ترسیم به دست میاد در صورت استفاده از 37.5 اجر جایی برای ملات باقی نمی مونه!
آجر رو چند در چن حساب کردین؟
اگه نیم آجره باشه دیوار چی؟؟؟

MaRaL.arch

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
مهندس طول ی آجر21.5ه
نصفش میشه 10.75
مجموعش میشه 32.25
2.75 واسه ملات میمونه
ینی وقتی میگن دیوار 35سانتی، آجر + ملاتو میگن نه فقط آجر!!!

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
با کمال ناباوری توی کتاب عصر کنکاش این آجرچینی رو 30 تا آجر رو درست دونسته.... مساحت سطح اشغال کل دیوار ÷مساحت یک آجر کرده
البته من کتابو ندارم اگرنه عکسشو میزاشتم .....تلفنی از یکی از رفقا پرسیدم:cool:

shirin.mohandes

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
با کمال ناباوری توی کتاب عصر کنکاش این آجرچینی رو 30 تا آجر رو درست دونسته.... مساحت سطح اشغال کل دیوار ÷مساحت یک آجر کرده
:surprised:
ابعاد هر آجر رو چند در نظر گرفته؟؟؟:confused:

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز

جوابو نگو خو منم دارم جوابو میخوام ببینم بچه ها چجوری حساب میکنن :دی

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
جوابو نگو خو منم دارم جوابو میخوام ببینم بچه ها چجوری حساب میکنن :دی

خو داری بزار دیگه.....:surprised:
منم از صبح دارم بال بال میزنم.... .... :w42:
کلی دنبال نحوه چیدمان آجرهای دیوار35 سانتی بودم.....

راستی سوال گوشه حوض هم گویا سرماست.....از کتاب عصر کنکاش:razz:

البته من هر دو رو غلط جواب دادم :cry:

آخرین ویرایش:

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
یکی بیاد تشریحیشو بذاره :دی

جواب صحیح:
91- 3
4-92
1-93
3-94
2-95

جواب95 هم اینجوریه: (ابعاد: 21*10*5 با بند 1.2)
برای 1 متر 12 تا آجر لازمه پس 2.5 برابرش میشه 30 تا
البته من اینو حل کردم 3 میلی متر کم آوردم اما خب قابل اغماضه (به شرکی که درست حل کرده باشم):D
یدمان دیوار 35 سانتی..png

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
قسمت دوم- 1384

2.jpg

بچه ها حتما تحلیلتون رو بنویسید وگرنه فایده ای نداره این روند که خودمون هم تو خونه میتونیم بشینیم حل کنیم دیگه اینجوری!

جوابای من:
96) 2: گزینه 1 که اصلا نوع تاسیساتش باهم فرق داره 3 هم که اهمیت زیادی نداره چون توی آشپزخونه همه جا پریز میذارن و متمرکز نمیکنند 4 هم که کابینت تاسیسات نداره فقط 2ئه که نیاز به تخلیه اب و ... داره
97) 4 : بیمارستان مسائل بهداشتی داره موکت نمیشه هتل 1 ستاره هم صرف نمیکنه براش اینکارو عرض راهرو اینقدر زیاد نمیشه خوابگاه هم که کمد تو هر اتاق عمرا کدی و همچنین موکت راهرو نمیشه گزینه 4 که لوکس تره تشریفاتی تره پس درسته
98) 1 : تابلوئه دیگه این! وگرنه تا الان همه دیکانسها منهدم شده بودن اما سازه های خاص و جدید و محکمی دارند
99) 4 (اینو با اطلاعات عمومی جواب دادم هنوز چیزی درباره کاروانسرا و مسجد و اینا و ویژگیهاشون نخوندم)
100) 4: با توجه به ابعاد تخت 1 رد میشه کف سرامیک و ابعاد اتاق به 2 نمیخوره کف سرامیک به 3 نمیخوره 4 از همه مناسب تره

MaRaL.arch

کاربر ممتاز

جواب صحیح:
91- 3
4-92
1-93
3-94
2-95

البته من اینو حل کردم 3 میلی متر کم آوردم اما خب قابل اغماضه (به شرکی که درست حل کرده باشم):D
مشاهده پیوست 211938

وات؟؟؟؟؟

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
96 2 منم ب تخلیه آبشون توجه کردم ک تاسیسات خاصی میخواد
97 4 همون لوکس تر!!!
98 4(مطالعاتی نداشتم اما فک کردم جالب نیس ی چیز تصنعی...! واقعی باشه ساختمون میریزه؟؟نمیشه واقعی باشه اما ب پایداری بنا ربطی نداشته باشه؟؟؟:ی)
99 2 منم مث سحر از اطلاعات عمومی گفتم!!
100 4 ...(ایضا!!)

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز

جواب صحیح:
91- 3
4-92
1-93
3-94
2-95

مشاهده پیوست 211938

مطمنی همچین دیوارچینی داریم ؟؟؟؟؟ از کجا اینو پیدا کردی عزیزم؟

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
مطمنی همچین دیوارچینی داریم ؟؟؟؟؟ از کجا اینو پیدا کردی عزیزم؟

از ایران سازه:
برای محاسبه ی تعداد اجر در یک دیوار 35 سانتی اگر به نحوه ی قرار گیری اجرها دقت کنید می بینیدکه در هر رج اجر چینی در طول 1 متر 12 عدد اجر به کار میرود.(فضا های خالی با ملات پر می شود که متاسفانه در پروزه ها با اجر های شکسته ی کوچک و یا سنگ پر می شود تا از ملات کمتری استفاده شود .)

اینم 10 سانت و 22 سانتی
چیدمان دیوار 10 سانت.png
چیدمان دیوار 22 سانت.png

setareh266

عضو جدید
کاربر ممتاز
:
از ایران سازه:
برای محاسبه ی تعداد اجر در یک دیوار 35 سانتی اگر به نحوه ی قرار گیری اجرها دقت کنید می بینیدکه در هر رج اجر چینی در طول 1 متر 12 عدد اجر به کار میرود.(فضا های خالی با ملات پر می شود که متاسفانه در پروزه ها با اجر های شکسته ی کوچک و یا سنگ پر می شود تا از ملات کمتری استفاده شود .)

اینم 10 سانت و 22 سانتی
مشاهده پیوست 211947
مشاهده پیوست 211948
ممنون از توضیحاتت دوستی جون...... :w27:

!ala

عضو جدید
کاربر ممتاز

جواب صحیح:
91- 3
4-92
1-93
3-94
2-95

مشاهده پیوست 211938

ببخشيد با تاخير شد:D

پیوست ها

• image.jpg
    image.jpg
    41.8 کیلوبایت · بازدیدها: 0

MaRaL.arch

کاربر ممتاز
سوال یکو بیشتر تشریحیشو بذار
ینی چی ک فاصله تو پرس محو شه؟؟؟

!ala

عضو جدید
کاربر ممتاز
چقد كيفيتش بد شد! بچه ها ببخشيد من عجله اي عكس گذاشتم يه تيكه آخرشم مجبور شدم بنويسم كه جواباي بعدي معلوم نشه:)

وضعیت
موضوع بسته شده است.
بالا