راهنمایی و کرکسیون در رابطه با موضوع پایان نامه کارشناسی معماری

ندا نامور

عضو جدید
سلام صبا خانوم ....... اگر موضوعت طرراحی مسکن هست ، این اسامی پروژه ها را ئر گوگل سرچ کن که خیلی با حالن و ایده خواهی گرفت :
ovaless house , fukushima, japan
metal shutter house , new york , usa

Seyed Reza Razaz

عضو جدید
سلام
بابت سوال دوستان
قضیه پایان نامه من برمیگرده به طرح 5 که یکی از اساتید تصمیم گرفت خاص تر از اساتید کلاسای دیگه موضوع بده و این شد که موضوع رو گذاشت طراحی محله ای جدید در محدوده بافت فرسوده آمل
خیلی ترم پر باری بود خیلی از بچه ها شاکی بودن چراکه تا اون زمان بافت شهری کارنکرده بودیم ولی من از این طرح و چیزایی که ازش یاد گرفتم تونستم با جسارت موضوع سخت بافت شهری خرم آباد رو با موضوع طراحی محله جدید در محدوده بافت تاریخی فرسوده خرم آباد بردارم
آثار تاریخی در محدوده محله من از ارزشمندترین بناهای شهرم هستن
قلعه فلک الافلاک - کاروانسرای میرزا رضا- حمام گپ - میدان گپ - حمام کوچک - مقبره باباطاهر - مقبره زیدبن علی -خانه آخوند ابو -ساختمان تاریخی میرملاس-مسجد توسلی - زورخانه طیب - کتابخانه مطهری - بازار قدیمی
و چند چشمه تاریخی همیشه جوشان و رودخانه خرم آباد که شهر را به 2 قسمت تقسیم کرده
تعجب نکنید تمام این بنا ها در محدوده کمتر از 1کیلومتر واقع هستن و هسته اصلی شهر خرم آباد را تشکیل دادند

Seyed Reza Razaz

عضو جدید
سلام دوستان
یه موضوع خوب برای طرح نهایی میخوام.میشه راهنماییم کنید؟

ممنون
سلام
انتخاب موضوعت توسط دیگران اشتباهه
چراکه اگه حتی ازش خسته نشی و کار خوبی هم بشه بازم کار دلت نبوده پایان نامه باید یه کار دلی باشه که هرگز ازش خسته نشی چراکه شاید مجبور شی تمدید کنی و اونوقت اگه علاقه نداشته باشی تو می مونی و یه عالمه خستگی
به اطرافت بهتر نگاه کن و شهرت رو بهتر درک کن مطمئنن پر از موضوعات نابه ،یه راهنمایی بابت انتخاب موضوع خوب اینه که تو ذهنت بازی کنی و بگی اگه جای اولین کسایی بودم که مثلا خانه ساختن ،مدرسه ساختن ،معبد و مسجد ساختن ،چه کارجدیدی می تونستم انجام دهم و اصلا توانایی تعریف جدیدی از این موضوعات داشتم اگه ایده ی جدیدی داشتی تو معمارخلاقی هستی و می تونی انتخاب کنی
یا حق

moh3n.mohtashami

عضو جدید
هلپ می!!!

هلپ می!!!

دوستان عزیز سلام:
من محسن هستم و دارم پایان نامه ام رو با تیتر "خانه کویری" رو انجام می دهم.

اگر هر گونه نظری دارید رو برای من بگذارید که به نهایت من با کمک شما می توانم کار بهتری ارائه دهم.
من مقداری مطالعات که خیلی کم هست رو بدست آوردم!!!:smile:

و اینکه تنها در مورد موارد مشابه بیشتر به من کمک کنید.
نمونه های انجام شده کمک بسیار خوبی خواهد بود.ممنون می شوم!!!:)

هر گونه مورد برای راهنماییم با ذکر منبع بهتر است.منتظر کمک هاتونم!!!:warn:

archi_arch

مدیر بازنشسته
سلام بهزیستی چطور؟من میخوام بهزیستی کارکنم البته تجربه هیچ طرح درمانی بیمارستانی تا حالا نداشتم این ضوابطش خیلی دست و پاگیره؟
بهتر نیست بهزیستی با تمرکز روی یک رویکرد دیگر مثلا اقامتی+درمانی کار کنم؟پیشنهاد؟
کلا مراکز درمانی خیلی درگیر ضوابطت میکنه.
اینکه چی کجا باشه با چه ابعاد و اندازه ای. چون از نظر بهداشتی باید حتما فکر بشه و از نظر سیرکلاسیون خیلی خاصن و باید ترتیب و چگونگی فضاها و فضاسازی تمام قسمتها دقیقا و طبق ضوابط رعایت بشه.
واسه همین نمیتونی ازاد باشی و خیلی محدود میشی.
موزه فرشی که گفتی بهتره بنظرم. یعنی تو طراحی دستت بازتره. از نظر کانسپت و پلان و ... روش بیشتر میتونی مانور بدی
اقامتی باشه راحتتری ولی درمانیش تورو درگیراین ضوابط میکنه که گفتم

اما جدا از اینها یکی از استادای ما میگفت برای پایان نامه یه موضوعی رو انتخاب کنید که قبلا تاحدی کار کرده باشید و بهش اشنا باشید. چون وقت زیادی نداری که از صفر شروع کنی و مثل ارشد نمیتونی خیلی روش کار کنی.

maman

عضو جدید
راهنمایی و کرکسیون در رابطه با موضوع پایان نامه

راهنمایی و کرکسیون در رابطه با موضوع پایان نامه

سلام دوستان من
من اين ترم طرح نهايي دارم. ولي براي انتخاب موضوع موندم چيكار كنم. يكسري موضوعاتي كه امكان تائيد استادم براشون هست رو انتخاب كردم يعني چند نفر بهم پيشنهاد دادن. ولي ازشون چيزي نميدونم. ميخوام اگر موضوع هاي انتخابيمو مطرح كردم و استادم تائيدشون كرد حرفي يراي گفتن راجع به اونا داشته باشم.
موضوع هايي كه بهم پيشنهاد دادن اينا هست: خانه پايدار، خانه سكوت، پاركي براي تنهايي، ايستگاه خلاقيت
بايد بگم از اين موضوعات خودم هم خوشم مياد.
ممنون ميشم كمكم كنيد:smile:

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
سلام دوستان من
من اين ترم طرح نهايي دارم. ولي براي انتخاب موضوع موندم چيكار كنم. يكسري موضوعاتي كه امكان تائيد استادم براشون هست رو انتخاب كردم يعني چند نفر بهم پيشنهاد دادن. ولي ازشون چيزي نميدونم. ميخوام اگر موضوع هاي انتخابيمو مطرح كردم و استادم تائيدشون كرد حرفي يراي گفتن راجع به اونا داشته باشم.
موضوع هايي كه بهم پيشنهاد دادن اينا هست: خانه پايدار، خانه سكوت، پاركي براي تنهايي، ايستگاه خلاقيت
بايد بگم از اين موضوعات خودم هم خوشم مياد.
ممنون ميشم كمكم كنيد:smile:

برای انتخاب پایان نامه ها چندین روش وجود داره .
1- موضوعات بر اساس علاقه شخصی دسته بندی بشن و با توجه به همین علاقه در همه ابعاد هم تئوری و هم مباحث مربوط به طراحی و معماری گسترش پیدا کنن .
2- موضوعات بر اساس اولویتهای پژوهشی : این موضوعات از طریق سازمانها و نهاد های مختلف معرفی می شن و برای اونها مشخصاتی عنوان میشه و براشون کمک هزینه و تشویقی و حمایتهای مشخصی در نظر گرفته می شه که می تونه خیلی مفید باشه .
3- موضوعات با اولویتهای علمی ، نوآوری و ابداعی : این نوع موضوع ها در بحث معماری زیاد نیستن ولی می تونن با یکسری ارتباطهایی با موضوع اصلی ارتباط پیدا کنن .
توصیه میک نم از عبارتها و کلید وازه های زیر برای جستجو استفاده کنید :
عناوین اولویتهای پژوهشی پایان نامه و تحقیقات .
موفق باشید

amineh_taheri

عضو جدید
سلام
به نطر من تو حوزه فرهنگی راحتتر میتونی مانور بدی
من هم کارم فرهنگیه، و البته دیدگاه ارگانیک دارم... میدونی که دید به گذشته و فرهنگ جزء اصول ارگانیکه. . . در نتیجه من هم به دلیل دیدگاه و سایتم باید با توجه به معماری بومی و گذشتگان طراحی کنم. . .
نمونه داخلی هم زیاد هست.
کارهای مهندس فرهاد احمدی و مهندس کامران دیبا را ببین واسه نمونه عالین. ;)

Faeze Ardeshiry

کاربر فعال تالار مهندسی معماری ,
کاربر ممتاز
اول باید ببینی که علاقه ت تو کدوم بخشه . بیشتر علاقه داری:
- آموزشی : مثل مدرسه، دانشگاه و....
- فرهنگی : مثل موزه
- خدماتی :مثل مترو ،ترمینال
- مسکونی
- اقامتی :مثل خانه سالمندان
- تفریحی
و........

کلیت میاد تو ذهنت حالا یه حوزه خاصش رو انتخاب میکنی مثلا مراکز درمانی رو ترجیح میدی و همچنین می خوای رو معماری کودک هم کارکنی مثلا مرکز درمانی کودکان سرطانی رو انتخاب میکنی با یه ایده جدید توش
گاهی از بین 5 تا طرح که تا حالا کار کردی یه موضوع رو انتخاب میکنی چون آشنایی داری البته با رویکرد جدید
گاهی یه تجربه جدید رو انتخاب میکنی چیزی که تو 4 سال جدی خط نکشیدی و حالا میخوای قبل تموم شدن دانشگاه اون رو هم تجربه کنی
گاهی یه انگیزه قوی داری براش جامعه آدمهای دورو برت دوستات و... عامل انتخابت میشن مثلا خودم علاوه بر تجربه جدید یه انگیزه قوی داشتم. یا یکی از بچه ها چون شهرشون نیاز یه مترو داشت انتخاب کرد و خیلی هم روش کار کرد. یا دوستم که میخواست کلینیک خودرو انتخاب کنه چون داداش که مکانیک می خوند برای ایده هاش نیاز به یه معماری جدید داشت. یا کسی که یه حوزه زنان علاقه داشت و باشگاه زنان رو انتخاب کرد. کسی که موسیقس کار میکنه و...

گاهی هم برای ارایه به عنوان رزومه برای شغل آینده (مثل دوستم که بیمارستان کار کرد)

البته تو همه اینها رویکرد جدید مهمه

این تا اینجا
موفق باشی
سوالی بود هستم

نگا
وقتي ميگيم موزه ذهنمون تمركز ميكنه رو موزه
حالا موزه آب
فرش
نقش
گياه
و ...........
من مجموعه ميخوام
كه

من مجموعه درماني مثل بيمارستان و كلينيك نميخام
: هتل و مجموعه تفريحي توريستي نميخوام
: بعدش
...
: شهرك و مجتمع مسكوني نميخوام
: مجموعه ورزشي نميخوام
: هنرستان و مدرسه نميخوام
: اينا رو كار كردم قبلا
: فرهنگي بيشتر حال ميكنم

كانون مهندسان معمار
باغ موزه ي آب
فضاي بينابين آب و خشكي
يه همچين چيزايي ميخام
كمكم ميكني؟

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
بچه ها ابعاد پوسترای پایان نامه به طور معمول چنده ؟ یعنی یه مقدار خاصی هست یا به خود طرف یا استاد راهنماش بستگی داره؟؟
1*2 بزن حالشو ببر
رو بنر يا پلكسي
ما واس تحليل زديم
خوب شد
ويل قبلش حتما تست نمونه بزن

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز

برای انتخاب پایان نامه ها چندین روش وجود داره .
1- موضوعات بر اساس علاقه شخصی دسته بندی بشن و با توجه به همین علاقه در همه ابعاد هم تئوری و هم مباحث مربوط به طراحی و معماری گسترش پیدا کنن .
2- موضوعات بر اساس اولویتهای پژوهشی : این موضوعات از طریق سازمانها و نهاد های مختلف معرفی می شن و برای اونها مشخصاتی عنوان میشه و براشون کمک هزینه و تشویقی و حمایتهای مشخصی در نظر گرفته می شه که می تونه خیلی مفید باشه .
3- موضوعات با اولویتهای علمی ، نوآوری و ابداعی : این نوع موضوع ها در بحث معماری زیاد نیستن ولی می تونن با یکسری ارتباطهایی با موضوع اصلی ارتباط پیدا کنن .
توصیه میک نم از عبارتها و کلید وازه های زیر برای جستجو استفاده کنید :
عناوین اولویتهای پژوهشی پایان نامه و تحقیقات .
موفق باشید

من كه چيزي نفهميدم
تو اين جمله ي زير كاما كجاشه؟
عناوین اولویتهای پژوهشی پایان نامه و تحقیقات

doomann

Moderator
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
کاربر ممتاز
من كه چيزي نفهميدم
تو اين جمله ي زير كاما كجاشه؟
عناوین اولویتهای پژوهشی پایان نامه و تحقیقات

کافیه همین عنوانی رو که اینجا هست رو داخل بخش سرچ گوگل تایپ کنید و درانتهاش هر سازمانی رو که مد نظرتون هست رو اضافه کنید .
مثلا چنانچه قصد دارید طراحی خودتون رو برای یک مجموعه آموزشی انجام بدید ، جمله شما به این شکل خواهد بود : عناوین اولویتهای پژوهشی پایان نامه و تحقیقات سازمان نوسازی مدارس
.
البته باید بگم موضوعات پایان نامه های معماری که با عنوان پژوهشی کار می شن بیشتر مربوط به سطوح کارشناسی ارشد و دکتراست که در مقطع ارشد ضمن مطالعات و پژوهش ، ، فرایند طراحی هم وجود خواهد داشت و در سطح دکترا ، پژوهش برای حل یه مساله به صورت تز ارائه خواهد شد .
در مورد پروژه های پایانی مقاطع کارشناسی که حکم پروژه پایان دوره رو داره توصیه من موارد زیر هست :

1- گسترش و یا بازنگری اساسی در یکی از طرحهایی که از نظر استاد و دانشجو تونسته به حدی برسه که با افزایش و باز طراحی مجدد به حد ساخت برسه و از حالت تئوریک خارج بشه . تغییر سایت ، تغییر کاربریها و دخالت دادن قوانین موجود شهرداری با ضوابطی که مقید کننده کار طراحی هست می تونه به عنوان آخرین تجربه برای دانشجوی معماری ، نقطه عطفی برای پیوند با یک گروه اجرایی و شروع کار عملی باشه و اجبار به پیدا کردن و شناختن این قوانین ، تا حدی نحوه طراحی خود دانشجو رو هم تغییر می ده و می تونه یک نوع اتو کرکسیون هم باشه .

2- استفاده از عناوین جدید برای طراحی :
اونچه در 7 طرح در مقاطع مختلف تحصیلات معماری موجوده بر اساس نیازهایی طبقه بندی میشه که گاها با صلاحدید گروههای اموزشی دستخوش تغییر می شه . چنانچه قصد دارید خارج از الگوهای این 7 طرح ، موضوع دیگری رو طراحی کنید و به عنوان یک پروژه تحویل بدید از گزینه های جدیدی که در طراحی های مدرن و سبک های مشخص موجود هست ، استفاده کنید . علی رغم عدم پیوند بین دروس تئوری و عملی ، سعی کنید تمام عوامل فرهنگی ، اقلیمی و سنتی رو هم به شکلی مدرن و تازه و در قالبی جدید در طراحی ارائه کنید و این خودش نوعی موفقیت در یک طرح به حساب میاد .

3- رویکردهای نو :
مباحث بسیار جدی در معماری و سطوح مختلف اجتماعی امروزه در حال رشد هست . همونطور که همکارم هم اشاره کردن ، معماری پایدار یکی از سر رشته های بزرگ در عناوین تحقیقات و پژوهشهای معماری امروز هست و کالبد معماری امروز با شکافت بسیار عظیمی که ناشی از اختلالات در سیستمهای جوی ، کره زمین ، از بین رفتن انرژِی های فسیلی ، آلوده شدن محیط زیست و ... جدای از مباحث زیبایی شناسی ، اقلیم و فرم و کانسپت به مسائل دیگه ایی هم توجه داره که به نظر میاد می بایست تمام طراحی های جدید رو تحت الشعاع قرار بده و این سر فصل شامل پروژه های معماری در حد کارشناسی و ارشد و دکترا هم می شه .

4- ترکیب ، نوسازی و باز سازی یک طرح :
اگر چه هر فضا و یا بنایی بر اساس اصولی خاص و ریز فضاهای مشخص شکل می گیره ، ولی لازمه بازنگری هایی در برنامه فیزیکی کاربریهای مختلف بشه و ارتباطات فضایی اونها هم چک بشه . این بازنگری می تونه با دیدگاهها و رویکردها نو در صرفه جویی انرژی ، استفاده از انرژی های طبیعی و ... هم باشه که معنای جدیدی از فضاها رو بوجود بیاره .

5- چند کاربری بودن فضاها - باز استفاده از منابع انرژی
بر خلاف معماری گذشته که هر فضایی بر اساس نیازهای یک کارکرد مشخص طراحی و ساخته می شد ، طراحی های امروزی بر اساس نیازهای بلند مدت و multifunctional طراحی و ساخته می شن . ارتباط قوی مابین مهندسین معمار و سازه و عمران و تاسیسات و همینطور ورود تکنولوژیهای جدید ساخت و ساز امکانات بسیار زیادی رو در عرصه معماری بوجود اورده که خلق فضاها رو بسیار ساده تر و تعویض و باز سازی فضاهای جدید رو به سهولت امکان پذیر می کنه . بنابر این نگرش به طراحی جدید می بایست بر اساس این قوانین باشه و طراحی های سنتی می بایست جای خودش رو به طراحی ها جدید و بر اساس تکنولوژی روز بده . به عنوان مثال بنایی رو طراحی کنیم که بتونه با چند نوع مختلف پلان برای کاربریهای مختلف استفاده بشه .

Faeze Ardeshiry

کاربر ممتاز
تا اين لحظه ميخوام موضوعمو "باهاس" بگيرم
يني خانه ي معمار
يه مركز آموزشي-فرهنگي واسه معماران جوان

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام بچه‌ها من موضوع پایان نامم مجموعه ورزشی ساحلی اما هیچ رویکردی براش نتونستم انتخاب کنم چه‌جوری می‌شه واسه یه موضوع یه رویکرد خوب پیدا کرد و بر اساس اون طراحی کرد??

m_arch_h

عضو جدید
سلام دوستان .راستش من یه مدته انگار حسم به سمت طراحی یه بنای عرفانی هدایت میشه .مثل خانه ی شعر یا خانه ی عرفان یا یه همچین موضاعاتی.اما همه میگن این کارو نکن تو رساله و نمونه بنا میمونی:confused:حالا از دوستان میخوام اگه رساله و مطلب کاملی تو این زمینه دارن کمکم کنن.واقعا گیر کردم م م م م م م م :(

amineh_taheri

عضو جدید
رویکرد بستگی به استاد راهنما و هیئت ژوری داره! ببین بیشتر چی دوست دارن!
البته به نظر من باتوجه به موضوعت دیدگاه معماری پایدار و یا معماری سبز جواب بده! نمونه خارجی هم فراوان هست....
فقط یک سایت خوب میخواد، مثل:
www.archdaily.com
تو این سایت نمونه مجتمع ورزشی هم میتونی پیدا کنی.

amineh_taheri

عضو جدید
یک سوال دارم:
اندازه فونتها را از توی یکی از تاپیکها پیدا کردم، اما سوالم اینه که اندازه فونت تیترهای مطالب چنده؟ میشه اگر کسی میدونه بگه! ممنون
فونت متن 16- فونت زیرنویس عکس و جدول 14- فونت پاورقی ها 12

baharak_arch

عضو جدید
سلام دوستان خسته نباشید
من این ترم طرح نهایی دارم دنبال یه موضوعی می گردم که در ارتباط با کودک باشه واسه انتخاب کردنش کلی دلیل دارم ولی همش دلیل های شخصیه یعنی علاقه ی شخصی
ولی می خوام طرحم یه طرح شاد باشه به بیمارستان کودکان هم فکر کردم ولی می تونید یکم راهنماییم کنید تا ذهنم باز شه چون خانه کتاب کودک، مهد کودک، اینا خیلی جزیین یه موضوع که بتونه قابل گسترش دادن باشه انعطاف پذیر تر باشه، چند منظوره..
ممنون میشم کمکم کنین...:smile:

MINAH2

عضو جدید
سلام موضوع پایان نامه من طراحی هنرستان معماریه میشه کمکم کنید ممنون میشم

نجوا

عضو جدید
مطلب یا کتاب درباره "آموزش سنتی معماری"

مطلب یا کتاب درباره "آموزش سنتی معماری"

سلام دوستان
من در حال تکمیل کطالعات پایان نامه نظری دوره کارشناسی ارشد با موضوع " در جستجوی الگوی آموزش معماری" با رویکرد بهبود کیفیت رابطه استاد و شاگرد - هستم
به دنبال مطلب درباره آموزش سنتی معماری و یا روش آموزشی حلقه مدار- یا روش آموزشی استاد- شاگردی هستم

اگر کسی در این مورد مطلب یا کتابی داره. لطفا به من کمک کنه
ممنون

memarkabir

عضو جدید
درخواست کمک از همه مهندسان عزیز

درخواست کمک از همه مهندسان عزیز

سلام میخواستم چند سطری در اول پایان نامه ام از خانواده ام وهمچنین استاد راهنمایم تشکر کنم نیاز به جملات زیبا داشتم ممنون میشم کمکم کنید

تسنیم 1

عضو جدید
سلام دوستان
من این ترم طرح نهایی دارم برای انتخاب موضوع سردرگم شدم لطف می کنید کمکم کنید
خودم چندتا موضوع انتخاب کردم/کانون فکری وپرورش کودکان-خانه موسیقی-خانه شعر سهراب-خانه گفتگو کودکان-کانون معماران جوان
به نظرتون کدوم یکی از این موضوع ها بهتره یا میشه اطلاعات بیشتری در موردش جمع آوری کرد
ممنون

sahar-architect

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من این ترم طرح نهایی دارم برای انتخاب موضوع سردرگم شدم لطف می کنید کمکم کنید
خودم چندتا موضوع انتخاب کردم/کانون فکری وپرورش کودکان-خانه موسیقی-خانه شعر سهراب-خانه گفتگو کودکان-کانون معماران جوان
به نظرتون کدوم یکی از این موضوع ها بهتره یا میشه اطلاعات بیشتری در موردش جمع آوری کرد
ممنون
خانه شعر سهراب به نظرم خيلي خوبه:)

nayla

عضو جدید
سلام.بازم حرف تکراری این صفحه...منم ترم آخر معماریم.موضوع پایان نامه جسته گریخته تو ذهنم هست اما نمیدونم باید از کجا شروع کنم.سایت پروزه مهمتره یا خود موضوع؟؟؟
کسی هست که بتونه یک سایت جالب برای طراحی معرفی کنه؟؟
مثلا یک روستا که خوش اب و هوا باشه و امکانات مثل فضای تفزیحی یا آموزشی کم داشته باشه.یا شهری که کاربری هایی مثل مجتمع تجاری یا مجتمع مسکونی نیاز داشته باشه.

joudi_star2007

عضو جدید
سلام به همه همکارای عزیزم. موضوع پایان نامه ی من بیمارستانه و 2 -3 هفته ی دیگه بیشتر تا دفاعم نمونده. رساله و پلان هام کامله اما تازه یادم افتاده که عنوانشو خاص تر کنم. تو کتاب "101 چیزی که در مدرسه معماری آموختم" خوندم که هرچه ایده ی یک طراحی اختصاصی تر باشه، جذاب تر میشه. مثال خود کتابو واستون میزارم:
DSC00119.jpg
واسه همین از شما دوستای خوبم خواهش میکنم اگه ایده ی قشنگی راجع به موضوع بیمارستان دارین به من هرچه زودتر خبر بدین و منو از نگرانی دربیارین!!!!
ممنونم

joudi_star2007

عضو جدید
سلام دوست عزیز، منم مثل تو خیلی در این مورد فکر کردم ولی آخر سر به این نتیجه رسیدم که اگر حرف دلم رو بدون هیچ اغراقی به زبون بیارم بهتره. مثل اون ضرب المثل معروف که میگه هرچه از دل برآید لاجرم بر دل نشیند( امیدوارم شعرو کامل گفته باشم:redface:)

203_fariba

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام به همه همکارای عزیزم. موضوع پایان نامه ی من بیمارستانه و 2 -3 هفته ی دیگه بیشتر تا دفاعم نمونده. رساله و پلان هام کامله اما تازه یادم افتاده که عنوانشو خاص تر کنم. تو کتاب "101 چیزی که در مدرسه معماری آموختم" خوندم که هرچه ایده ی یک طراحی اختصاصی تر باشه، جذاب تر میشه. مثال خود کتابو واستون میزارم:
مشاهده پیوست 84924
واسه همین از شما دوستای خوبم خواهش میکنم اگه ایده ی قشنگی راجع به موضوع بیمارستان دارین به من هرچه زودتر خبر بدین و منو از نگرانی دربیارین!!!!
ممنونم
اگه منظورت عنوان پایان نامتونه
برای بیمارستان میتونی از عنوان خانه سلامت استفاده کنی
منم خودم تقریبا مشکل تو رو دارم موضوع ام خیلی طولانی و دنبال یه عنوان خوب میگردم