راهنمایی ,سوالات , درخواست ها , کمک , مشکلات

eee.eee99

عضو جدید
پیشنیاز الکترونیک ۱ مدار ۱ هست.منبع برای چی؟برا الکترونیک که منبع میر عشقی و شفیعی هست.کتابای خوبین.
سوالتون رو در مورد میکرو ها دقیق متوجه نشدم......مشکلتون چیه؟
اگه گرایشتون الکترونیکی که خیلی راحت تر میتونید میکرو یاد بگیرید.چون معماری computer و ... جز درسی اصلیتون هست و اما اگر گرایشتون الکترونیک نبود هم باز میتونستید یاد بگیرید. برا شروع هم برد سراغ ۸۰۵۱ یا avr .
تنها پیش درسی که به nazare من قبل میکرو باید یاد گرفته باشد مدار منطقی هست.باز اگر سوالی داشتید بفرمایید.:)

درود بر شما
برداشت من از میکروها اینه که مثلا باید با یه برنامه سازی کامپیوتری اونارو برنامه ریزی کرد، که این بازم شبیه مدارهای آمادست.
سختیش چیه که بچه های الکترونیک نمیتونن؟من به روش کار باقطعات علاقه مندم،حاضرم پای همه چیش وایسم،کدوم روش علمی ترو پایه ای ترو بهتره؟
راجع به قطعاتم که مقاومت،دیود،خازن وترانزیستور رو دارم از روی کتاب قطعات و مدارات الکترونیک(نشلسکی و اشتاد)و کتاب هنرستان مطالعه میکنم.

پیشنیازهای درس الکترونیک 1 چیا هستن؟ممنون میشم ذکر نام منبع کنید:gol:[/QUOTE
]

ماریا جمشیدی

عضو جدید
سلام
يك سنسور تشخيص رنگ با مشخصات TCS-230 SMD دارم كه مي خوام تبديلش كنم به CCD و براي اين كار به برنامه پردازش تصوير نياز دارم .كسي مي تونه يه برنامه پردازش تصوير سازگار با اين سنسور برام بفرسته ؟
متشکرم

aliktric

عضو جدید
درود:gol:

رشته من صنایع هست ولی عاشق الکترونیکم اگه مشکل نظام وظیفه برام پیش نمیومد الان کنکور میدادم و الکترونیک میخوندم.

سوال من این بود که اگه خودم بخام یه مدار طراحی کنم،مثلا یه چشمک زن،از کجا باید شروع کنم؟ دوستمون گفتن باید الکترونیک 1،2و3بخونید.

فرمودید پیش نیاز الکترونیک 1 مدار 1 هست،واسه مدار 1 چه منبع خوبی هست که روان ساده و کامل باشه؟

ممنونم:gol:

hosseinassar

مدیر ارشد
درود:gol:

رشته من صنایع هست ولی عاشق الکترونیکم اگه مشکل نظام وظیفه برام پیش نمیومد الان کنکور میدادم و الکترونیک میخوندم.

سوال من این بود که اگه خودم بخام یه مدار طراحی کنم،مثلا یه چشمک زن،از کجا باید شروع کنم؟ دوستمون گفتن باید الکترونیک 1،2و3بخونید.

فرمودید پیش نیاز الکترونیک 1 مدار 1 هست،واسه مدار 1 چه منبع خوبی هست که روان ساده و کامل باشه؟

ممنونم:gol:
کتاب برای درس مدار خیلی زیاده ولی به نظر من کتاب مدار دکتر عابدی از اول شروع کرده و خیلی توضیح داده (بیش از حد) این کتاب برای کسایی که تازه میخوان مدار یاد بگیرند کتاب خوبیه

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
دوستان عزیز ایشون رشته اش صنایع هست، نیاز نیست برای یاد گرفتن عملی الکترونیک بهش درسهایی مثل مدار رو معرفی کنید، کافی هست سراغ کتابهای عملی الکترونیک بره، نیاز به پیشنیاز مداری هم نداره.

hosseinassar

مدیر ارشد
دوستان عزیز ایشون رشته اش صنایع هست، نیاز نیست برای یاد گرفتن عملی الکترونیک بهش درسهایی مثل مدار رو معرفی کنید، کافی هست سراغ کتابهای عملی الکترونیک بره، نیاز به پیشنیاز مداری هم نداره.

گفتن کدوم کتاب مدار خوبه منم جواب دادم .
خب شما لطفا یه کتاب خوب معرفی کنید

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
گفتن کدوم کتاب مدار خوبه منم جواب دادم .
خب شما لطفا یه کتاب خوب معرفی کنید

دوست عزیز هنر مشاور،ه راهنمایی صحیح است، بطوریکه طرف مقابل در کوتاهترین زمان به نتیجه مطلوب برسه، من کتاب لاتین زیاد دارم، ولی متاسفانه در مورد کتاب فارسی زیاد اطلاعات ندارم.
اگه کتاب لاتین نیاز داشتین بگید تا لینک بزارم، البته تو وبلاگم فراوان هست.

aliktric

عضو جدید
:gol::gol:
از راهنمایی تموم عزیزان ممنونم،

دوستان اگه من فرضا بتونم به الکترونیک 2،1و3 مسلط بشم اونموقع قادر به طراحی مدارهایی که میخام خواهم بود؟

دوست عزیز فرمودید کتابهای عملی،میشه راجع بهش بیشتر توضیح بدید؟

بسیار ممنون از لطفتون

Benefic.H

عضو جدید
کاربر ممتاز
:gol::gol:
از راهنمایی تموم عزیزان ممنونم،

دوستان اگه من فرضا بتونم به الکترونیک 2،1و3 مسلط بشم اونموقع قادر به طراحی مدارهایی که میخام خواهم بود؟

دوست عزیز فرمودید کتابهای عملی،میشه راجع بهش بیشتر توضیح بدید؟

بسیار ممنون از لطفتون

دوست عزیز شما از طریف این کتابها(الکترونیک 1، 2، 3) طراحی انواع مدار را یاد می گیرید ولی درگیر بحثهای ریاضی وار وتئوری هم می شوید که شاید خیلی برای شما لازم نباشد، ولی کتابهایی وجود داره که بیشتر به یادگیری عملی الکترونیک تمرکز داره و می تونه برای شما کلی مفید باشه.

aliktric

عضو جدید
دوست عزیز شما از طریف این کتابها(الکترونیک 1، 2، 3) طراحی انواع مدار را یاد می گیرید ولی درگیر بحثهای ریاضی وار وتئوری هم می شوید که شاید خیلی برای شما لازم نباشد، ولی کتابهایی وجود داره که بیشتر به یادگیری عملی الکترونیک تمرکز داره و می تونه برای شما کلی مفید باشه.

میشه یه نمونه کتاب معرفی کنید؟:gol:

sinafar667

عضو جدید
زبان تخصصی برق

زبان تخصصی برق

با سلام من دنبال ه جزوه خوب واسه زبان تخصصی برق یا یه کتاب خوب در این زمینه می خواستم واسه سلف استادی)elf study
(

Majid.na

عضو جدید
درخواست کمک در مورد سلول های خورشیدی؟

درخواست کمک در مورد سلول های خورشیدی؟

به نام خدا​
با سلام خدمت دوستان من می خوام با یک یا چند سلول خورشیدی مقدار برقی رو ذخیره کنم تا بتوانم باهاش یک سماور را 5 ساعت روشن نگهدارم
ممنون می شم کسی در این رابطه کمک کنه
1- از چه سلولی استفاده کنم چند ولت چند آمپرو کجا می فروشن؟
2- برای ذخیره برق از چه باتری استفاده کنم ماشین یا تریلی یا غیره../.؟
3- آیا برای ذخیره برق نیازی به طراحی مدار الکترونیک است؟

ایمیلم
pana_kho@yahoo.com یا یک پیام خصوصی بزنید

hosseinassar

مدیر ارشد
به نام خدا​
با سلام خدمت دوستان من می خوام با یک یا چند سلول خورشیدی مقدار برقی رو ذخیره کنم تا بتوانم باهاش یک سماور را 5 ساعت روشن نگهدارم
ممنون می شم کسی در این رابطه کمک کنه
1- از چه سلولی استفاده کنم چند ولت چند آمپرو کجا می فروشن؟
2- برای ذخیره برق از چه باتری استفاده کنم ماشین یا تریلی یا غیره../.؟
3- آیا برای ذخیره برق نیازی به طراحی مدار الکترونیک است؟

ایمیلم
pana_kho@yahoo.com
ابتدا باید ببینید برای کارتون چند وات نیاز دارید ( به سماور بستگی داره)
از روی وات می تونید دنبال سلول خورشیدی باشید .البته پنل های خورشیدی هرجایی پیدا نمی شن . می تونید از این آدرس خیابان جمهوری بعد پل حافظ پاساژ امجد و یا
به سایت شرکتهای مادیران و الف که سلول خورشیدی ارائه می کنند سر بزنید و از اون ها مشاوره بگیرید

آخرین ویرایش:

n.mahdavi

عضو جدید
سلام عیدتون مبارک...اگرمطلبی درمورددیامغناطیس وبینایی ماشین داریددراختیارم بذاریدنیازشدید به مطلب درموردش دارم

hasting_m

عضو جدید
طراحي تقويت كننده

طراحي تقويت كننده

در مورد ثابت زماني اتصال بازو اتصال كوتاه مطلب مي خواستم. اينكه اصلا چيست؟و نيز مرجع براي آن؟ممنون اگر كمك كنيد
اصلا در كتابامون راجع به ثابت زماني چيزي هست ؟چه درسي
اينم متن پروژه ام

http://rapidshare.com/files/367630091/sctc_and_octc_metho_for_..amplifiers.pdf.html

hosseinassar

مدیر ارشد
در مورد ثابت زماني اتصال بازو اتصال كوتاه مطلب مي خواستم. اينكه اصلا چيست؟و نيز مرجع براي آن؟ممنون اگر كمك كنيد

اينم متن پروژه ام

http://rapidshare.com/files/367630091/sctc_and_octc_metho_for_..amplifiers.pdf.html

مطلب انگلیسی می خواید؟

• Like
واکنش ها: sh85

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
با سلام به همه دوستان
ممنون از زحماتتون
بچه هایی که هنرستان رفتن یه سوال داشتم
می خواستم بپرسم کتاب های هنرستان را مثل دبیرستان و راهنمایی از بیرون تهیه می کنن و یا خود هنرستان کتاب ها را می ده
با تشکر از لطف همه :gol:

hasti-k

عضو جدید
لطفا راهنماييم كنيد

لطفا راهنماييم كنيد

سلام اگه كسي از شما عزيزان ميتونه منو تو اين پروژه راهنمايي كنه
تنظيم نور اتاق با فتول ونور لامپها
من بايد از چه فتوسلي استفاده كنم؟

MILAD AHWAZI

عضو جدید
با سلام به همه دوستان
ممنون از زحماتتون
بچه هایی که هنرستان رفتن یه سوال داشتم
می خواستم بپرسم کتاب های هنرستان را مثل دبیرستان و راهنمایی از بیرون تهیه می کنن و یا خود هنرستان کتاب ها را می ده
با تشکر از لطف همه :gol:

تا جایی که من میدونم و اطلاع دارم

1- کتاب های هنرستان رو فقط خود هنرستان میده .

2 - از هر جایی یا بهتره بگم از بیرون نمیشه تهیه کر د .

3 - اما خیابان انقلاب تهران هست و میتونی گیر بیاری شاید بقیه شهر های بزرگ مثل

اصفهان گیرت بیاد اما میگم شاید . البته برای انقلاب مطمئن ام .

4 - توی سایت ها اینترنت می تونی نسخه pdf این هارو تهیه کنی من بعضی از کتب برق رو دیدم .

5 - دقیقا چه کتاب هایی نیاز داری اگه می خوای و اگه گیرم اومد لینک دانلودشو بذارم .

• Like

MILAD AHWAZI

عضو جدید

اينم متن پروژه ام

فدات شم این لینکی که گذاشتی خرابه خواستم چک کنم ببینم پروژت درباره چیه اما لینک

جواب نمیده حالا نمی دونم برای من اینجوره یا .... یه توضیحی درباره پروژت بذار شاید تونستم

کمکت کنم .

hosseinassar

مدیر ارشد
فدات شم این لینکی که گذاشتی خرابه خواستم چک کنم ببینم پروژت درباره چیه اما لینک

جواب نمیده حالا نمی دونم برای من اینجوره یا .... یه توضیحی درباره پروژت بذار شاید تونستم

کمکت کنم .

لینک مشکل نداره و متنش هم انگلیسیه

آخرین ویرایش:
  • Like

hosseinassar

مدیر ارشد
ثابت زمانی : مدت زمانی که جریان به مقدار نهاییش ( V/R ) برسه که در مدت 5 ثابت زمانی جریان تقریباَ به این مقدار نهایی میرسه
خازن در ثابت زمانی صفر اتصال کوتاه و در بی نهایت اتصال باز
سلف در ثابت زمانی صفر اتصال باز و در بی نهایت اتصال کوتاه

نمی دونم منظور شما همین بود ؟

Majid.na

عضو جدید
درخواست کمک در مورد سنسور روبات آتشنشان

درخواست کمک در مورد سنسور روبات آتشنشان

با سلام خدمت دوستان بنده در حال طراحی یک روبات آتش نشان هستم می خواستم از شما برقی های عزیز بپرسم که برای اینکه روبات از یک فاصله ای آتش را تشخیص دهد و خاموش کند از چه سنسوری می توان استفاده کرد ممنون می شم کمکم کنید
ایمیلم pana_kho@yahoo.com

private

عضو جدید
نیروگاههای زمین گرمایی

نیروگاههای زمین گرمایی

سلام
من یه پروژه درباره نیروگاههای زمین گرمایی باید ارایه بدم اما مطلب زیادی تئی این زمینه ندارم.بهم گفتند که شاید بچه های رشته برق بتونند کمکت کنند.لطفا اگر می تونید بهم کمک کنید.
مرسی

علی رضا1111

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ثابت زمانی : مدت زمانی که جریان به مقدار نهاییش ( V/R ) برسه که در مدت 5 ثابت زمانی جریان تقریباَ به این مقدار نهایی میرسه

نمی دونم منظور شما همین بود ؟
ثابت زمانی:
مدت زمانی که طول میکشد ولتاژ یا جریان خازن یا سلف(چه در حال شارژ و چه در حال دشارژ)به2/63درصد مقدار نهایی خود برسد یک ثابت زمانی هست و واحد ان secهستش

فک کنم این کامل تره

hosseinassar

مدیر ارشد
سلام
من یه پروژه درباره نیروگاههای زمین گرمایی باید ارایه بدم اما مطلب زیادی تئی این زمینه ندارم.بهم گفتند که شاید بچه های رشته برق بتونند کمکت کنند.لطفا اگر می تونید بهم کمک کنید.
مرسی

فکر کنم این سایت بتونه به شما کمک کنه
http://geoaria.blogfa.com/post-373.aspx