راهنمایی ,سوالات , درخواست ها , کمک , مشکلات

ARC_2008

مدیر بازنشسته
سلام
سوالات خود را مطرح نمائید . اما در این تاپیک !
ممنون

dynamic

عضو جدید
کاربر ممتاز
با سلام خدمت برقیای گل!:)
من دو تا سوال دارم مربوط به بخش نوره
می خواستم ببینم اطلاعی در این مورد دارین؟
ممنون می شم راهنماییم کنید:redface:
شار خروجی یک منبع نوری غیر یکنواخت با شدت I که دارای pattern تشعشعی به شکل یک مخروط با زاویه ی راس دو آلفا را حساب کنید . می خوام بدونم برا حساب کردن مساحت این مورد مساحت یه نیمکره رو باید حساب کنیم؟ قاعده ی مخروط مورد نظر رو یا اینکه مساحت مخروط رو؟
دومیش هم اینه:در یک لامپ فرضی توان الکتریکی ورودی 40 وات است نیمی به حرارت و نیمی به نور در طول موج 0.51 میکرون تبدیل می شود بهره روشنایی و بهره ی التریکی لامپ چقدر است؟( V برای لاندا ی 0.51 برابر با 0.5 است)
مرسی :gol::gol::gol::gol:

daneshpajooh

عضو جدید
قسمت حقيقي عدد مختلط

قسمت حقيقي عدد مختلط

سلام :smile:

قسمت حقيقي يه عدد مختلط كه زير راديكال هستش رو چه جوري حساب كنيم ؟ :)
راحت ترين راهش چيه ؟ :surprised:

nimfadora

عضو جدید
اندازه ی عدد را با فرمول (a^2+b^2) به توان یک دوم بدست بیار جزرشو بگیر حله!!!

daneshpajooh

عضو جدید
اين كه ميشه اندازه ي اون عدد ! :confused:
به نظر شما اندازه ي عدد مختلط با قسمت حقيقيش برابره ؟؟!! :eek:

tarbiyati

عضو جدید
راهنمایی ,سوالات , درخواست ها , کمک , مشکلات , درخواست پروژه

راهنمایی ,سوالات , درخواست ها , کمک , مشکلات , درخواست پروژه

با سلام به دوستان
من در ارتباط با یک پروژه احتیاج به استانداردهای EN یاIEC دارم که شماره های آن عبارتند از
EN 60079-0
EN 60079-1
EN 61241-0
EN 61241-1
EN 60529
اگر دوستان به این استانداردها یا استانداردهای هم ارز دسترسی دارند ممنون میشم اونو برام ایمیل کنند.

hani87

عضو جدید
سلام میخواستم ببینم کسی برات استاندارد ایمیل کرد؟

سلام میخواستم ببینم کسی برات استاندارد ایمیل کرد؟

با سلام به دوستان
من در ارتباط با یک پروژه احتیاج به استانداردهای EN یاIEC دارم که شماره های آن عبارتند از
EN 60079-0
EN 60079-1
EN 61241-0
EN 61241-1
EN 60529
اگر دوستان به این استانداردها یا استانداردهای هم ارز دسترسی دارند ممنون میشم اونو برام ایمیل کنند.
اگه کسی برات فرستاده میشه برا منم بفرستی؟ ازت ممنون میشم.

Thais

عضو جدید
سلام لطفا در مورد انتخاب دروس اختیاری مخابرات گکه به درد بخور هستند کمکم کنید؟

p_sh

عضو جدید
سوال فني

سوال فني

سلام به همگي
من اين تاپيك رو تو تالار هاي كامپيوتر و موبايل هم گذاشتم،گفتم شايد اينجا هم كسي باشه كه تو اين زمينه اطلاعاتي داشته باشه...موضوع از اين قراره كه من يه گوشي مو بايل چيني دارم كه چند وقته مريض شده يعني بيشتر از 2 الي 3 ساعت شارژ نگه نمي داره...از روز اولشم زياد شارژ نگه نمي داشت ولي الان ديگه شورشو در اورده و چون اين گوشي هاي چيني لوازم يدكيشون تو بازار نيست من واقعا با مشكل مواجه شدم و اين 4مين گوشي هستش كه من دارم خراب ميكنم البته خودشون خراب ميشن:w19::w05:
خلاصه من دارم دنبال يه راه حل واسه اين مشكلم ميگردم...جالب اينجاست كه گوشي من 2 تا باطري داره 2تاشونم خراب شدن ...مشخصات باطريها
standard voltage :3.7v
standard capacity:2400mAh
refresh retriction voltage:4.2 v
به نظر تون اگه به باطري ها شوك بديم يعنيrefresh كنيم درست ميشند؟يا اگه راه ديگه اي به نظر تون ميرسه بي نصيبم نذاريد.

asiabadboy

عضو فعال
کاربر ممتاز
سلام به همگي
من اين تاپيك رو تو تالار هاي كامپيوتر و موبايل هم گذاشتم،گفتم شايد اينجا هم كسي باشه كه تو اين زمينه اطلاعاتي داشته باشه...موضوع از اين قراره كه من يه گوشي مو بايل چيني دارم كه چند وقته مريض شده يعني بيشتر از 2 الي 3 ساعت شارژ نگه نمي داره...از روز اولشم زياد شارژ نگه نمي داشت ولي الان ديگه شورشو در اورده و چون اين گوشي هاي چيني لوازم يدكيشون تو بازار نيست من واقعا با مشكل مواجه شدم و اين 4مين گوشي هستش كه من دارم خراب ميكنم البته خودشون خراب ميشن:w19::w05:
خلاصه من دارم دنبال يه راه حل واسه اين مشكلم ميگردم...جالب اينجاست كه گوشي من 2 تا باطري داره 2تاشونم خراب شدن ...مشخصات باطريها
standard voltage :3.7v
standard capacity:2400mAh
refresh retriction voltage:4.2 v
به نظر تون اگه به باطري ها شوك بديم يعنيrefresh كنيم درست ميشند؟يا اگه راه ديگه اي به نظر تون ميرسه بي نصيبم نذاريد.

عوض این همه هزینه و چهارتا گوشی ..... یه گوشی خوب می خریدی .... خیالتو راحت می کردی....:w16:
....
محل اتصال باتریاتو چک کن..... ببین جایی جریان دزدی نداره ؟؟
اگه باتری خراب بشه ....بعیده با شوک دادن درست بشه .....
راستی ....باتریهات باد کرده؟؟

• Like
واکنش ها: p_sh

p_sh

عضو جدید
عوض این همه هزینه و چهارتا گوشی ..... یه گوشی خوب می خریدی .... خیالتو راحت می کردی....:w16:
....
محل اتصال باتریاتو چک کن..... ببین جایی جریان دزدی نداره ؟؟
اگه باتری خراب بشه ....بعیده با شوک دادن درست بشه .....
راستی ....باتریهات باد کرده؟؟
خوب دو گوشی اول بهم ارث رسید...تو زمون خودشونم گوشیهای خوبی بودند...گوشی سومم خیلی گوشی خوبی بود ولی از دستم افتاد و...
و این گوشی چهارمم هم قول ظواهرشو خوردم:دو سیم کارته، قلم نوری دار،شش بانده،تازهtv هم داشت خلاصه تو گوشی شانس نیاوردم یا به قول دادشم فرهنگ استفاده از گوشی رو ندارم
نه جریان دزدی نداره،بادم نکردند،نمیدونم چه مرگشه

asiabadboy

عضو فعال
کاربر ممتاز
خوب دو گوشی اول بهم ارث رسید...تو زمون خودشونم گوشیهای خوبی بودند...گوشی سومم خیلی گوشی خوبی بود ولی از دستم افتاد و...
و این گوشی چهارمم هم قول ظواهرشو خوردم:دو سیم کارته، قلم نوری دار،شش بانده،تازهtv هم داشت خلاصه تو گوشی شانس نیاوردم یا به قول دادشم فرهنگ استفاده از گوشی رو ندارم
نه جریان دزدی نداره،بادم نکردند،نمیدونم چه مرگشه

نحوه شارژکردن باتریهات به چه صورتیه .....هر چند مدتی....باید بزاری تا باتری گوشیت به طور کامل تخلیه بشه و بعد از خاموش شدن گوشیت بزنی به شارژ .....
اگه در زمانی که باتریت به شارز نیازی نداره ....بزاری زیر شارژ .... عمر باتریت کم میشه ....
....
خلاصه با این همه دم و دستگاه که گوشیت داره ..... به نظر میرسه مصرف گوشیت بالاست .... مخصوصا اگه باهاش موسیقی گوش کنی و صداش زیاد باشه ....ولی به شارژ کردن باتریت توجه کن....نور صفحه نمایش رو کم کن ....وقتی تو خونه ای ویبره رو غیر فعال کن ... موسیقی با هدفون گوش بده ....خلاصه ...روی مصرف انرژی مدیریت کن ...:w12:

• Like
واکنش ها: p_sh

gonzo

عضو جدید
دو سوال فنی از مدار 1

دو سوال فنی از مدار 1

1) توی تابع ضربه چرا وقتی که دلتا میل میکند به صفر " ( Lim ∫f (t) (1/∆) dt = f (0 " ؟ در ضمن کران های انتگرال (دلتا - صفر)

2)چرا (u(t)-u(t-∆)) /(∆) = P(t) ؟ P تابع پالسه !

jalil14ms

عضو جدید
سلام.چند تا سوال در مورد فازمتر الکترونیکی دارم

سلام.چند تا سوال در مورد فازمتر الکترونیکی دارم

درمورد ساختار و طرز کار فازمتر الکترونیکی سوال دارم.ممنون:)

p_sh

عضو جدید
درمورد ساختار و طرز کار فازمتر الکترونیکی سوال دارم.ممنون:)

پیرجو

مدیر ارشد
مدیر کل سایت
مدیر ارشد
سلام خدمت مهندسان عزيز، يك سوال داشتم:
يك كنترلر فشار داريم كه رنج آن از 0 تا 1000 ميلي بار مي باشد،‌زماني كه برج خلا ما شروع به كار مي كند پمپ باعث ايجاد خلا مي شود ولي كنترلر فشار پيغام خطاي External Alarm‌ را به ما مي دهد و هر كاري كه مي كنيم رفع نمي شود مگر اينكه از پشت دستگاه دكمه اف و آن را بزنيم اگر امكانش هست راهنمايي كنيد!

asiabadboy

عضو فعال
کاربر ممتاز
سلام خدمت مهندسان عزيز، يك سوال داشتم:
يك كنترلر فشار داريم كه رنج آن از 0 تا 1000 ميلي بار مي باشد،‌زماني كه برج خلا ما شروع به كار مي كند پمپ باعث ايجاد خلا مي شود ولي كنترلر فشار پيغام خطاي External Alarm‌ را به ما مي دهد و هر كاري كه مي كنيم رفع نمي شود مگر اينكه از پشت دستگاه دكمه اف و آن را بزنيم اگر امكانش هست راهنمايي كنيد!

سلام اقای مهندس

احتمال داره تعریف بازه الارم ایراد داشته باشه .... کنترلرها معمولا درارای تعریف الارم high و low هست ....
میشه مدل و تیپ کنترل تون رو بفرمایید ....

daneshpajooh

عضو جدید
AVR

AVR

سلام
به نظر شما ، دانستن AVR براي يك مهندس برق تا چه حد ضرورت داره ؟
متشكرم :gol:

omali

عضو جدید
salam

salam

salam be hamey dostan allalkhosos electronicea

(agar kesi ketabi darbare (active filter
mishnase moarefi kone
mamnoon misham

omidshsh

عضو جدید
3 سوال آسان:
1-بار اهمی چیست؟
2-بار سلفی چیست؟
3-بار خازنی چیست؟
لطفا جواب ها هر کودوم نیم صفحه باشه
برای گزارش کار مبانی برق می خوام
ممنون

ARC_2008

مدیر بازنشسته
3 سوال آسان:
1-بار اهمی چیست؟
2-بار سلفی چیست؟
3-بار خازنی چیست؟
لطفا جواب ها هر کودوم نیم صفحه باشه
برای گزارش کار مبانی برق می خوام
ممنون
...
به یکی از کتب مدار مراجه نموده . سپس آن را کپی فرمائید !
با تشکر

ali_kral

عضو جدید
کسی مطالبی در مورد کسینوس فی متر و کنتور دیجیتال داره!!؟؟ خیلی واجبه اگه دارین لطفا برام بزارین.ممنون میشم:redface:

satt1353

عضو جدید
سلام
اميدوارم سوالم را در انجمن موردنظرم نوشته باشم ......
نقشه كابلي را ميخواهم كه يك طرف آن پورت usb و در طرف ديگر آن سوكت مادگي باشد. اين كابل جهت شارژ انواع موبايل از طريق كامپيوتر كاربرد دارد .
;);)

Thais

عضو جدید
در مورد مدارهای pll مدار محابراتی کمکم کنید polin rang -holding rang و پایداری اونا. ممنون

behzad67

عضو جدید
میکرو کنترلر

میکرو کنترلر

:w10:سلام بر همگی دوستان. دانشجوی کامپیوترم از میکروکنترلر چیزی نمیدونم لطفا اونایی که تو این زمینه کار کردن درباره برنامه نویسی اون راهنماییم کنن:evil::wallbash::w27:

m_mis

عضو جدید
:gol::gol::que::que:سلا م کسی از عزیان میتونه راهنماییم کنه ویاد بده که کنتور دیجتال سه فاز سه تعرفهای رو چطور هک میکنند با تشکر فراوان;););):gol:

Civiler

عضو جدید
مهندسی معکوس!

مهندسی معکوس!

سلام.
کارتریجهای اپسون چیپهایی دارند که میزان مصرف جوهر رو ذخیره میکنند و هنگامی که جوهر تمام شد دیگر کارتریج به درد نمیخورد و غیر قابل شارژ است . کسی می تواند در زمینه هک کردن این چیپها به بنده کمک کند؟
رشته من برق نیست اما به الکترو نیک و خلاقیت موجود در آن بسیار علاقه مندم. اگر سوالی برای راهنمایی خود و جواب بهتر دارید در خدمتم. در ضمن برای راهنمایی موثر دوستان حاضر به هزینه کردن هستم چون میصرفه.