راهنمایی ,سوالات , درخواست ها , کمک , مشکلات

eli1989

عضو جدید
ترانسفورماتور

ترانسفورماتور

[FONT=&quot]سلام خوبين[/FONT]​
[FONT=&quot]ببخشيد من يه مطلب تحقيقي در مورد [/FONT] [FONT=&quot] ترانسفورماتورها [/FONT][FONT=&quot] ميخواستم (در مورد طرز كارشون ؛ابزارشون ؛هدف از بكارگيري ؛انواع و.....):confused: يه تحقيق در حدود 10 11 صفحه واسه آز فيزيكم ميخوام استادمون گفته كه تحقيق بيارين!منم كه برقي نيستم!:cry::redface:خلاصه اگه كمكم [/FONT] [FONT=&quot]كنين خيلي ممنون ميشم:w27::w27:[/FONT]​

ehsan.i

عضو جدید
درخاست کمک و 1 سوال از بچه های برق

درخاست کمک و 1 سوال از بچه های برق

میشه واسه لامپهای فلورسنت(20 وات) مهتابی تایمر گذاشت که چشمک بزنن؟
فوری اگه میشه مرسی

آخرین ویرایش:

hosseinassar

مدیر ارشد
[FONT=&quot]سلام خوبين[/FONT]​
[FONT=&quot]ببخشيد من يه مطلب تحقيقي در مورد [/FONT] [FONT=&quot] ترانسفورماتورها [/FONT][FONT=&quot] ميخواستم (در مورد طرز كارشون ؛ابزارشون ؛هدف از بكارگيري ؛انواع و.....):confused: يه تحقيق در حدود 10 11 صفحه واسه آز فيزيكم ميخوام استادمون گفته كه تحقيق بيارين!منم كه برقي نيستم!:cry::redface:خلاصه اگه كمكم [/FONT] [FONT=&quot]كنين خيلي ممنون ميشم:w27::w27:[/FONT]​

به آدرس زیر مراجعه کنید
لینک

hosseinassar

مدیر ارشد
سلام
ممنون همشهري. من يك پروژه دارم براي آزمايشگاه مدار منطقي . هر مداري باشه ايرادي نداره . فقط مشخص باشه كه بشه روي برد بست. بازم ممنون .ايشاالله كه پيدا كنيد
منتظرم

شما به آدرس زیر سر بزنید فکر می کنم همونی باشه که می خواید
لینک

hosseinassar

مدیر ارشد
سلام به همه دوستان مهندس برق و الکترونیک
1 سوال داشتم
فیلمی دیدم که توی اون فیلم صحبت از یک بمب الترو مغناطیس بود که با منفجر شدنش تمام دستگاه های دارای بورد الکتریکی میسوزن بدون اینکه به ساختمان یا کسی آسیب فیزیکی برسه

توی اون فیلم میگفت بمب اتمی همچین خاصیتی داره اما بخاطر تخریب زیادش کسی این قسمتش رو نمی بینه(فیلم یاران اوشن11)

اخیرا هم یک مقاله و یک سخنرانی راجع بهش خوانده و شنیدم

برام سوال پیش اومده

اینکه اولا همچین چیزی ممکنه؟

دوما روی دستگاههای آنالوگ تاثیر داره(مثل تلوزیون های آننالوگ قدیمی)؟

چطوری کار میکنه؟

تکنولوژی ساختش خیلی بالاست؟

ممنون میشم اگر به این دوست همکار(عمران) جواب بدید
قبلا ممنونم

به آدرس زیر مراجعه کنید
لینک

eli1989

عضو جدید
[FONT=&quot]سلام [/FONT]
[FONT=&quot]ممنون از لطفتون ولي من نتونستم خيلي ازش استفاده كنم!چون هم خيلي تخصصي بود:surprised::redface: و هم اينكه من نتونستم از عكساش استفاده كنم(نتونستم كپي كنم):cry:ممنون ميشم اگه منابع ديگه اي و معرفي كنين.:)[/FONT]

esi_pesi

عضو جدید
سلام

سلام

:D:D:D
درباره ساخت ربات مسیر یاب کمک کلی میخواستم از شماتیک گرفته تا برنامه;):)
اگرم مرجغ کامل اموزش avrدارید ممنون یشم:D

hosseinassar

مدیر ارشد
[FONT=&quot]سلام [/FONT]
[FONT=&quot]ممنون از لطفتون ولي من نتونستم خيلي ازش استفاده كنم!چون هم خيلي تخصصي بود:surprised::redface: و هم اينكه من نتونستم از عكساش استفاده كنم(نتونستم كپي كنم):cry:ممنون ميشم اگه منابع ديگه اي و معرفي كنين.:)[/FONT]

خواهش می کنم
عکس های سایت قبلی کپی می شن و سایت کامل درباره ترانسه
آدرس زیر هم توضیحاتی درباره ترانس داده
لینک

اجزای ترانس

tarne

عضو جدید
سلام.لطفن هر کی میتونه کمک کنه.
می خوام به حافظه رو با پورت usbبه میکرو وصل کنم ولی نمیدونم چی کار کنم.:(

morteza545

عضو جدید
:D:D:D
درباره ساخت ربات مسیر یاب کمک کلی میخواستم از شماتیک گرفته تا برنامه;):)
اگرم مرجغ کامل اموزش avrدارید ممنون یشم:D

دوست من شما اول باید کار با میکرو رو کمی یاد بگیرید
نمیگم در حد عالی .....
http://www.avr64.com/Article.asp
این رو دانلود کن .....(نقل از پسر ایرانی)

در مورد طراحی :

دیتا شیت این آیسی رو یه نگاهی بنداز
l298 یه کمی بگردی پیدا میکنی;)

در مورد سنسور هم میتونم بگم که میتونی از مادون قرمز سه میلیمتر استفاده کنید.

بگو دقیقا چی میخوای تا برات ردیف کنم (البته اگر یاد داشته باشم:redface:)

morteza545

عضو جدید
سلام.لطفن هر کی میتونه کمک کنه.
می خوام به حافظه رو با پورت usbبه میکرو وصل کنم ولی نمیدونم چی کار کنم.:(

دوست عزیز
شما میتونید external RAM توی help نرم افزار بسکام سرچ کنید و حتما خیلی ازجواب سوالات خودتون رو پیدا میکنید

موفق و شاد باشید

tarne

عضو جدید
پروژه

پروژه

سلام.لطفن راهنماییم کنید
پروژم درباره اتصال حافظه با پورت usb به میکرو کنترلرavr.
اصلن نمیدوننم از کجا شروع کنم یا حتی چه کارباید بکنم.
اگه میشه راهنماییم کنید.:(

mobtime

عضو جدید
سلام . حتما باید از پورت usb برای اتصال حافظه به میکرو استفاده کنی ؟ بدون پورت USB و مستقیما هم میشه حافظه های SRAM و EEPROM و FIFO رو به میکرو متصل کنید . لطفا منظورتون رو دقیق تر برسونید

persian_antonio

عضو جدید
سلام دوستان عزیز
کسی میتونه برام یکی دو تا پروژه matlab برام بگذاره ؟
مثل مانیتورینگ دمای اتاق
پیشاپیش از همتون ممنونم

mobtime

عضو جدید
پروژه متلب

پروژه متلب

سلام دوست عزیز .اگه منظورت پروژه با سیمولینک متلبه با عرض شرمندگی نداشتم .:cry:

پروژه زیر پردازش سیگنال فرکانس پایین با متلبه(3 کیلوهرتز) ، که تو این پروژه یه مبدل آنالوگ به دیجیتال به میکرو متصل شده ، نمونه های سیگنال ورودی بعد از تبدیل شدن به دیجیتال از طریق میکرو و پورت سریال وارد pc شده ، سپس توسط نرم افزار متلب پردازش میشه .;)

حالت زمان واقعیش رو هم ساختم با فرکانس خیلی بالاتر ، البته با چندین برابر هزینه و ... ، هنوز هم کامل نشده:wallbash:(کسی خواست کمک کنه... ممنون میشم):w30:

مشاهده پیوست spectrum-analysis.zip

اسم مدار رو SRAM گذاشتم .

tarne

عضو جدید
سلام . حتما باید از پورت usb برای اتصال حافظه به میکرو استفاده کنی ؟ بدون پورت USB و مستقیما هم میشه حافظه های SRAM و EEPROM و FIFO رو به میکرو متصل کنید . لطفا منظورتون رو دقیق تر برسونید

سلام.آره باید با پورت usb وصل شه.میدونم بدون پورت هم میشه.
الان نمیدونم چی کار کنم.باید اطلاعات رو از یه حافظه به یه حافظه دیگه کپی کنم .با usb و با میکروکنترلرavr.:(:(
موضوع پروژم همینه.ممنون.

mobtime

عضو جدید
سلام مجدد . با تراشه VNC1L میتونی . ولی این طور که تو دیتاشیت نوشته فک کنم بشه فقط حافظه فلش درایو با فرمت fat رو بهش متصل کنی . تو بازار هم موجوده (جوان الکترونیک 15000 تومان) .لینک دیتاشیت رو برات میزارم . امیدوارم که کارت راه بیفته .
دانلود دیتاشیت

آخرین ویرایش:

shahedeh

عضو جدید
سلام كسي جدول درستي اي سي 555 رو ميدونه اگه مقاله ي كاربردي هم باشه ممنونم(ويژگي ها . توصيف كامل .)

fafa ghodrat

عضو جدید
ببخشید من میخواستم این سوال رو توی قسمت کامپیوتر بنویسم ولی جای مناسبی براش پیدا نکردم!
یه برنامه ایی میخوام که با مطلب باشه و یک عدد رو به رقم بگیره از کاربر و اون رو به حروف نمایش بده. خواهش میکنم جوابم رو بدین:cry:

veronikaa

عضو جدید
........

........

من گرایشم الکترونیکه دیکه ممنون میشم کمکم کنید.راستی فرق مدولاسیون dsb با am چیه واقعا نمیفهمم فرقشو(لطفا نخندید به این سوالم مگه چی بلد نیستم خب)

hosseinassar

مدیر ارشد
از لحاظ تئوری فرق نرم افزار مطلب با پروتل چیه؟

چون گرایش من قدرته سوال اول تون نمی تونم جواب بدم انشاءالله دوستان به شما جواب می دن
مطلب برنامه ای برای انجام محاسبات و برنامه نویسیه توی همه رشته های مهندسی کاربرد داره
پروتل برنامه ایه برای رسم و شبیه سازی مدار
خلاصه خیلی فرق دارن

veronikaa

عضو جدید
نه ولی از طریق مطلب میشه مدولاسیون انجام داد و از طریق پروتلم میشه.........

veronikaa

عضو جدید
اهان ی چیزه دیگه کی جواب سوالامو میدم اخه من عجله دارم کسی نیست الان بپرسم

hosseinassar

مدیر ارشد
از لحاظ تئوری فرق نرم افزار مطلب با پروتل چیه؟

از مطلب بیشتر برای انجام محاسبات و برنامه نویسی استفاده می شه
مطلب قسمت simulink هم داره ولی برای طراحی فیبر های مدار چاپی نمی شه از مطلب استفاده کرد

veronikaa

عضو جدید
ممنو ن ولی کار شون مشابه دیگه اینجا کسی انلاین پاسخگوی سوالات نیست با تشکر.