راهنمایی ,سوالات , درخواست ها , کمک , مشکلات

hosseinassar

مدیر ارشد
معمولا از ترانس برای جریان ac استفاده میشود .برای تقویت جریان dc از ap-amp استفاده می کنند

shahedeh

عضو جدید
با سلام
می تونید به تاپیک های زیر مراجعه کنید
اصول عملکرد آسانسورهای برقی
و هم چنین
مبحث 15 نظام مهندسی مربوط به استانداردها و نحوه انتخاب آسانسور میباشد و در خصوص طراحی و محاسبات آن جزوه اختصاصی در سندیکای آسانسور و پله برقی وجود دارد که فقط در اختیار شرکتهای آسانسوری قرار داده میشود
منبع
و اگر در مورد نحوه محاسبات اتاقک و ... اطلاعاتی می خواین فکر کنم در تاپیک عمران بهتر جواب بگیرید
موفق باشید
یا حق...:gol:

خوب شما می تونید دیتا شیت را از سایت های مثله

http://www.alldatasheet.com/
و یا از اطریق سرچ در گوگل بدست بیارین
اگر هم چیزه دیگه ای منظورتون هست واضح تر بفرمایین تا شاید دوستان بتونن کمکی کنن
موفق باشید

من يك datasheet ساده ميخوام فرقي نداره چي باشه
همه ي سايت ها انگليسيه . من رشتم برق نيست .
چند نمونه پيدا كردم .
مثل آي سي ضبط صوت يا سنسور دما ولي نتونستم اطلاعات كاملي بگيرم

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
من يك datasheet ساده ميخوام فرقي نداره چي باشه
همه ي سايت ها انگليسيه . من رشتم برق نيست .
چند نمونه پيدا كردم .
مثل آي سي ضبط صوت يا سنسور دما ولي نتونستم اطلاعات كاملي بگيرم
این که همه زبان اصلی هستم مسلمه البته برای خوندنشون نیاز به زبان خیلی قوی نمی خواد و من بهتون پیشنهاد می دم خودتون از روی دیتا شیت ترجمه کنید که اصلا کاره سختی نیست
ولی با این حال یه کاره دیگه هم می تونید بکنید این که به فارسی اسم آی سی مورد نظرتون را در گوگل بنویسید و گزینه سرچ را بزنید و خلاصه هایی را که ارائه شده سرهم بندی کنید و ... :دی
مثلا من توی گوگل زدم آی سی 555
اینا اومد
1
2
و ...
که البته اینا جزو اولین پیشنهاد های گوگل بود که من گذاشتم مطمئنا شما اگر وقت بیشتری بزارین مطالب بهتری گیرتون می یاد ولی هر جا برین و بخواین یکی براتون کامل نوضیح بده 100 درصد ارجاعتون می دن به دیتا شیت :دی
اگر هم خودتون خواستین از دیتا شیت استفاده کنید این سایت هم دیکشنری بسیار جامع و عالیی هست
موفق باشید
یا حق ....:gol:

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام
دوستان یاری کنید تا من درس داری کنم
میشه یه زبان برنامه نویسی که الان کاربرد زیادی داره معرفی کنید
با سلام
کلا متلب برای همه بچه های مهندسی خیلی مفیده ( به قول بعضی ها که می گن همه کاری می کنه فقط چایی دم نمی کنه :دی )
اگر گرایش مخابران و کنترل هستین به نظر من از نون شب براتون واجب تره (البته نظره منه :دی)
اگر الکترونیک هستین زبان سی را بلد باشید در سطوح بعد مثلا در یادگیری AVR کمکتون می کنه

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
دوستان کتاب خوب برای معادلات دیفرانسیل تو بازار چی هست بگیرم؟نویسنده-انتشارات فراموش نشه لطفاً:heart:
من خودم از این کتاب استفاده می کردم البته نمی شه گفت عالی بود ولی کاره من را راه انداخت حداقل :دی
اسم : معادلات دیفرانسیل مقدماتی و مسائل مقدار مرزی
نویسنده : ویلیام ای بویس و ریچارد دیپریما
ترجمه : مهندس محمود دیانی
انتشارات : نشر علوم دانشگاهی

abdolrahim

عضو جدید
چطوری برنامه نویسی مطلب یاد بگیرم؟ باید کلاس رفت ؟ هیچی یاد ندارم!

eee.eee99

عضو جدید
با توجه به نیازت،ببین کدوم بخششو میخای؟مطلب خیلی مفصله .باید کوچیک کوچیک یادش بگیری .با مطلب میتونی کاری معمولیتو راه بندازی مثله رسم نمودار ،کاری محاسباتی و یا اینکه تو کاربردهای تخصصی ازش استفاده کنی،مثله سیمولینک ..... بعد که moshakhas کردی چیمیخای
۱.یا یه کتاب آموزشی مطلب بگیر با توجه به ان gesmati که میخای یاد بگیری
۲.cd آموزشیش رو بگیر
۳.یا از این سایت استفاده کن
http://www.matlabtrainings.blogfa.com/

:)

چطوری برنامه نویسی مطلب یاد بگیرم؟ باید کلاس رفت ؟

هیچی یاد ندارم!

• Like
واکنش ها: sh85

majidmajidi

عضو جدید
درخواست کمک

درخواست کمک

دوستان دنبال یه مدار جهت سنجش شدت روشنایی میگردم کسی میتونه کمکم کنه:que:

arnold

عضو جدید
کمک واسه پروژم

کمک واسه پروژم

سلام دوستان
در مورد پایان نامه ام به کمک احتیاج دارم :w08:
قرار هست که در مورد انرژی های نو پروژه تحویل بدم و تو این پروژه باید یه مقایسه هزینه بین انرژی های تولید شده از هر طریق انجام بدم
به این صورت که مثلا تولید 1 کیلو وات انرژی از هر نوع (بادی-آبی-بیومس-اتمی...) چند دلار تموم میشه :w26:
در مورد این هزینه ها اگه کسی منبعی چیزی سراغ داره فوق العاده ممنون میشم که راهنماییم کنه :w16:

aliktric

عضو جدید
سوالم جواب میدین؟

سوالم جواب میدین؟

سلام دوستان

من در الکترونیک صفرم( البته نه دیگه تا این حد) ولی شما اینجوری فرض کنید

من میخام هر مداری که دلم میخواد طراحی کنم،مثلا یه چشمک زن ساده،
ازتون خواهش میکنم بگین از کجا باید شروع کنم الکترونیک یاد بگیرم، پله پله بگید اگه کتابی هم هست معرفی کنید.مهم نیست چقد زمان میبره یا چقد مشکله،پای همه چیش هستم

کیت آموزشی و مدارهای آماده هم منظورم نیستاhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/icon_gol.gifhttp://www.www.www.iran-eng.ir/images/smilies/a061.gif

sh85

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
سلام دوستان

من در الکترونیک صفرم( البته نه دیگه تا این حد) ولی شما اینجوری فرض کنید

من میخام هر مداری که دلم میخواد طراحی کنم،مثلا یه چشمک زن ساده،
ازتون خواهش میکنم بگین از کجا باید شروع کنم الکترونیک یاد بگیرم، پله پله بگید اگه کتابی هم هست معرفی کنید.مهم نیست چقد زمان میبره یا چقد مشکله،پای همه چیش هستم

کیت آموزشی و مدارهای آماده هم منظورم نیستا:gol::heart:
سلام دوست عزیز
راستش بستگی به این داره که شما چه طور مدار هایی بخوایم یاد بگیرین
مثلا اگر می خواین طرحی مدار هایی مثل آمپبی فایر و ... را به وسیله عناصر الکتریکی یادبگیرین
که باید الکترونیک 1و2و3 را خوب یاد بگیرین ( که از بچه های الکترونیکی هم صدتا یکی نمی تونن طراحی کنن :redface:)
ولی اگر بخواین از میکرو ها استفده کنید و مثلا مدار فلشر و غیره را یاد بگیرین با استفاده از میکرو ( که فکر کنم باز راحت تر باشه براتون ) باید درس معماری کامپیوتر که پیش نیازش منطقی هست را بلد باشید و بعد برید سراغ کار با مثلا avr یا سایر میکرو ها
و در کل برای ساخت هر مداری باید با عناصر الکتریکی مثل خازن و مقاومت و دیود و .... آشنایی داشته باشید
هر سوال دیگه ای هم داشتین بفرمایید
موفق باشید

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
سلام.کسی تا حالا اسم نرم افزار nano next به گوشش خورده؟

eee.eee99

عضو جدید
نرم افزار؟مطمئنید ؟

من سرچ کردم فقط آورد که nano next یک شرکت هست که کارش پخش و گسترش product هایی است که توسط تکنولوژی پیشرفته نانو طراحی شدن ،برای مصرف مختلف صنعتی و خانگی .....لطفآ age اطلاعات جدیدی بدست آوردن به من هم اطلاع بدین مرسی

سلام.کسی تا حالا اسم نرم افزار nano next به گوشش خورده؟

آخرین ویرایش:

hosseinassar

مدیر ارشد
سلام دوستان
قرار هست که در مورد انرژی های نو پروژه تحویل بدم و تو این پروژه باید یه مقایسه هزینه بین انرژی های تولید شده از هر طریق انجام بدم
به این صورت که مثلا تولید 1 کیلو وات انرژی از هر نوع (بادی-آبی-بیومس-اتمی...) چند دلار تموم میشه :w26:
در مورد این هزینه ها اگه کسی منبعی چیزی سراغ داره فوق العاده ممنون میشم که راهنماییم کنه :w16:
من گشتم یه سایت پیدا کردم یه سری اطلاعات کلی درباره هزینه ها داره فقط انگلیسیه
امیدوارم به شما کمک کنه
http://www.publications.parliament.uk/pa/ld200708/ldselect/ldeconaf/195/195i.pdf
http://www.nei.org/filefolder/New_Nuclear_Build_Benefits.pdf

آخرین ویرایش:

hosseinassar

مدیر ارشد
سلام دوستان

اینم یه سایت که در باره انرژی هسته ای که جدول قیمت ها رو داره فقط انگلیسیهhttp://www.world-nuclear.org/info/inf02.html

aliktric

عضو جدید
سوالی دیگر

سوالی دیگر

باید الکترونیک 1و2و3 را خوب یاد بگیرین ( که از بچه های الکترونیکی هم صدتا یکی نمی تونن طراحی کنن :redface:)

درود بر شما
برداشت من از میکروها اینه که مثلا باید با یه برنامه سازی کامپیوتری اونارو برنامه ریزی کرد، که این بازم شبیه مدارهای آمادست.
سختیش چیه که بچه های الکترونیک نمیتونن؟من به روش کار باقطعات علاقه مندم،حاضرم پای همه چیش وایسم،کدوم روش علمی ترو پایه ای ترو بهتره؟
راجع به قطعاتم که مقاومت،دیود،خازن وترانزیستور رو دارم از روی کتاب قطعات و مدارات الکترونیک(نشلسکی و اشتاد)و کتاب هنرستان مطالعه میکنم.

پیشنیازهای درس الکترونیک 1 چیا هستن؟ممنون میشم ذکر نام منبع کنید:gol:

nazliii

مدیر مهندسی برق مخابرات - متخصص نیمه هادی
نرم افزار؟مطمئنید ؟

من سرچ کردم فقط آورد که nano next یک شرکت هست که کارش پخش و گسترش product هایی است که توسط تکنولوژی پیشرفته نانو طراحی شدن ،برای مصرف مختلف صنعتی و خانگی .....لطفآ age اطلاعات جدیدی بدست آوردن به من هم اطلاع بدین مرسی
سلام.بله نرم افزار بودنشو که مطمئنم.قراره استادم برام میل کنه.و تا بعد از عیدم باید یاد بگیرم کلا و بهش گزارش بدم.