راهنمایی برای ارشد

s.o.h.a

عضو جدید
کـمــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــک!!!!

کـمــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــک!!!!

سلام دوستان
من میخوام امسال ارشد بخونم و از الانم تصمیم ب اینکار گرفتم.و اصلن نمیدونم گرایشهای ارشد چیه و کدوم بهتره و منابعش رو هم نمیدونم چیه.من فقط میدونم میخوام ارشد بخونم . تورو خدا کمکم کنید استرس گرفتم.الان من باید چیکار کنم؟؟؟
میتونید یه آشناییتی بهم بدید و بعدش هم راهنمایی؟؟؟؟؟
ممنون میشم.
کمک کنید .خواهش:cry::cry::cry:

portgirl

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام دوستان
من میخوام امسال ارشد بخونم و از الانم تصمیم ب اینکار گرفتم.و اصلن نمیدونم گرایشهای ارشد چیه و کدوم بهتره و منابعش رو هم نمیدونم چیه.من فقط میدونم میخوام ارشد بخونم . تورو خدا کمکم کنید استرس گرفتم.الان من باید چیکار کنم؟؟؟
میتونید یه آشناییتی بهم بدید و بعدش هم راهنمایی؟؟؟؟؟
ممنون میشم.
کمک کنید .خواهش:cry::cry::cry:

عزیزم به این تاپیک مراجعه کن...
همه مثل همیم تقریبا...
http://www.www.www.iran-eng.ir/showthread.php/468245-کنکوری-های-93-صنایع

شایسته69

عضو جدید
سلام ی سوال؟ظرفیت قبولی مدیریت مالی بیشتره یا سیستم ها؟کدوم آینده کاریشون بهتره؟مرسی

li@66

عضو جدید
سلام
مهندسی مالی در ادامه دکتری بخوای خارج از کشور بری چطوره؟؟؟؟ اصلا همچین رشته ای هس ؟؟؟؟

behzad-hr

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلااااااااااااام دوستان کسی نرم افزار decision lab را داره؟؟؟

naser.mars

عضو جدید
سلام
زبان .... از همه جا :)
ریاضی عمومی 1و2 از اغاسی
امار مجید ایوزیان
تحقیق در عملیات 1 مازیار زاهدی سرشت
اقتصاد خرد و کلان محسن نظری
متوسط 40-50 بزنی قبول میشی ایشالا

سحر اخگر

عضو جدید
ارشد دانشگاه آزاد بدون کنکور

ارشد دانشگاه آزاد بدون کنکور

سلام دوستان کسی در مورد ارشد بدون کنکور دانشگاه ازاد اطلاعی داره ؟ همون که به خاطر شاگرد اولیه؟ کسی میدونه بر چه اساسی کدوم دانشگاه قبول میشی؟

xzn75

عضو جدید
مهندسی صنايع يا بقيه مهندسی ها ؟؟؟ كدوم ؟

مهندسی صنايع يا بقيه مهندسی ها ؟؟؟ كدوم ؟

سلام بر شما مهندسان عزيز
من از شما يك سوال داشتم اگر ممكنه جواب بديد !!!‌
من در حال تحصيل رشته رياضی هستم ميخواستم بين رشته های زير يكی را انتخاب كنم البته به صنايع هم علاقه دارم لطفا نظرتون را درباره اعتبار و بازار كار و در آمد بيان كنيد

صنايع => با كار تو كارخانه مشكلی ندارم
كامپيوتر => بهش علاقه دارم ولی ميگن خيلی اشباه شده از اطرافيان هم رفتن اكثرا رشته كامپيوتر !!‌
معماری و عمران => خانواده اصرار ميكنن كه برو عمران ولی من خوشم نمياد از طرفی شنيدم خيلی رشته پرخرجی‌هست از 30 نفر كلاسمون 28 نفر ميخوان برن برق و عمران
برق=> اصلا علاقه ای ندارم :|

پيشاپيش ممنون !‌

دختر بهاری

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
سلام بر شما مهندسان عزيز
من در حال تحصيل رشته رياضی هستم ميخواستم بين رشته های زير يكی را انتخاب كنم البته به صنايع هم علاقه دارم لطفا نظرتون را درباره اعتبار و بازار كار و در آمد بيان كنيد

كامپيوتر => بهش علاقه دارم ولی ميگن خيلی اشباه شده از اطرافيان هم رفتن اكثرا رشته كامپيوتر !!‌
معماری و عمران => خانواده اصرار ميكنن كه برو عمران ولی من خوشم نمياد از طرفی شنيدم خيلی رشته پرخرجی‌هست از 30 نفر كلاسمون 28 نفر ميخوان برن برق و عمران

پيشاپيش ممنون !‌

من صنایع میخونم فوووووووووووووووق العاده س
از هر رشته ای که بگی یه درسی داره

xzn75

عضو جدید
دوسـتان لطفا بگيد تحصيل اين رشته ها در پيام نور يا علمی كاربردی امكان پذير هست يانه ؟

xzn75

عضو جدید
خواهش میشه! پیام نور داره ولی علمی کاربردی رو نمیدونم البته بستگی به شهرش داره!!! فک نکم کاردانی داشته باشه !! یه راس باید تا لیسانس بخونی!!

ممنون زهرا جان ،‌ به نظرت ميشه تو پيام نور اين رشته رو خوند ؟

behzad-hr

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام بر شما مهندسان عزيز

پيشاپيش ممنون !‌

سلام دوست عزیز
به نظر من شما با توجه به توضیحاتی که دادین دور برق و عمران رو خط بکشید چون خودتون گفتید که علاقه ای ندارید بهشون
از بین معماری و کامپیوتر و صنایع باید انتخاب بکنی که بهترین کار اینه که شما در درجه اول این سه تا رشته رو لیست دروسشون رو ببینی و متوجه بشی که اهداف این رشته ها چیه چون به نظر من شما اطلاعات کاملی ندارید چون صنایع فقط تو کارخونه ها نیست
رشته های معماری و کامپیوتر تا جایی که من میدونم کاردانی هم دا رند ولی رشته صنایع کارشناسی پیوسته داره و بعید میدونم که علمی کاربردی ها صنایع داشته باشند ولی پیشنهاد میکنم که اگر هدفتون تحصیلات تکمیلی هست بهتره که دانشگاهی انتخاب بکنید که اساتید و دانشجوهاشون فازشون تحصیلات تکمیلی باشه من خودم دانشگاه آزاد بودم کارشناسیم اونجا فازش فقط کار بود و حفظ کن پاس کن و برای همین از ورودی ما فقط 4 نفر ارشد رفتن از بین 60 نفر که آمار خیلی بدیه پس تو انتخاب دانشگاه و رشته حساسیت داشته باش و مطالعه کن درمورد رشته ها بعد برو
انشالا که موفق باشی

xzn75

عضو جدید
سلام دوست عزیز
به نظر من شما با توجه به توضیحاتی که دادین دور برق و عمران رو خط بکشید چون خودتون گفتید که علاقه ای ندارید بهشون
از بین معماری و کامپیوتر و صنایع باید انتخاب بکنی که بهترین کار اینه که شما در درجه اول این سه تا رشته رو لیست دروسشون رو ببینی و متوجه بشی که اهداف این رشته ها چیه چون به نظر من شما اطلاعات کاملی ندارید چون صنایع فقط تو کارخونه ها نیست
رشته های معماری و کامپیوتر تا جایی که من میدونم کاردانی هم دا رند ولی رشته صنایع کارشناسی پیوسته داره و بعید میدونم که علمی کاربردی ها صنایع داشته باشند ولی پیشنهاد میکنم که اگر هدفتون تحصیلات تکمیلی هست بهتره که دانشگاهی انتخاب بکنید که اساتید و دانشجوهاشون فازشون تحصیلات تکمیلی باشه من خودم دانشگاه آزاد بودم کارشناسیم اونجا فازش فقط کار بود و حفظ کن پاس کن و برای همین از ورودی ما فقط 4 نفر ارشد رفتن از بین 60 نفر که آمار خیلی بدیه پس تو انتخاب دانشگاه و رشته حساسیت داشته باش و مطالعه کن درمورد رشته ها بعد برو
انشالا که موفق باشی

کمی میشه درباره بازار کار مهندسی صنایع حرف بزنید ؟ مثلا دانشگاه ترمی چند هست ؟؟؟ میشه این رشته پیام نور خوند ؟؟ رشته های علمی کاربردی حتما ناپیوسته هست ؟

behzad-hr

عضو جدید
کاربر ممتاز
کمی میشه درباره بازار کار مهندسی صنایع حرف بزنید ؟ مثلا دانشگاه ترمی چند هست ؟؟؟ میشه این رشته پیام نور خوند ؟؟ رشته های علمی کاربردی حتما ناپیوسته هست ؟

برخي از زمينه هاي کاري مشخص مهندسي صنايع در بازار کسب و کار عبارتند از:

برنامه ريزي استراتژيک و عملياتي سازمان

مديريت توليد

مديريت مهندسي

مديريت پروژه

مهندسي لجستيک

سيستم‌هاي توليدي

مهندسي سيستم‌هاي کيفيت

مهندسي سيستم‌هاي اطلاعاتي

مهندسي مالي

مهندسي ارزش

مهندسي سيستم‌هاي بهره‌وري

طراحي فرايندها و ساختارهاي سازماني

هزینه دانشگاه من خبر ندارم باید سرچ بکنی
خیلی از دوستان همین تالار پیام نور خوندن و بسیار موفق بودند
درباره علمی کاربردی من اطلاعات درستی ندارم بهتره از کس دیگری بپرسی

malihe68

عضو جدید
خواهش میشه! پیام نور داره ولی علمی کاربردی رو نمیدونم البته بستگی به شهرش داره!!! فک نکم کاردانی داشته باشه !! یه راس باید تا لیسانس بخونی!!

صنایع کاردانی نداره
و علمی کاربردی هم نداره اما پیام نور داره

heshe

عضو جدید
ایا میتوانم ارشد صنایع بخونم؟؟؟؟

ایا میتوانم ارشد صنایع بخونم؟؟؟؟

با سلام خدومت دوستان
من لیسانس مدیریت صنعتی دارم.
ایا میتوانم برای ارشد در کنکور مهندسی صنایع شرکت کنم؟؟؟
نظر دوستان چیست؟؟

جاست شادی:-)

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
با سلام خدومت دوستان
من لیسانس مدیریت صنعتی دارم.
ایا میتوانم برای ارشد در کنکور مهندسی صنایع شرکت کنم؟؟؟
نظر دوستان چیست؟؟

سلام دوست عزیز
از چ نظر میپرسی؟
اینکه مجاز به شرکت در کنکورش هستی یا اینکه سخته آسونه و اینا؟

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
اینکه مجاز هستم تو کنکورش شرکت کنم مدیریت صنعتیم

بله شما میتونی تو هر رشته ای دوست داری شرکت کنی
فقط برا رشته های گروه پزشکی مجاز نیسی

من میشناسم کسیو که انسانی بوده کتابداری خونده لیسانس اما الان داره ارشد مهندسی کامپیوتر میخونه

V A H ! D

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع ,
کاربر ممتاز
.
.
.

سلام!!

اتفاقا مهندسی صنایع و مدیریت صنعتی تعامل خوبی باهم دارن!!

جالبه بدونید خیلی از بچه های صنایع ، واسه ارشد میرن سراغ مدیریت صنعتی!!

و خب بلعکس اون هم وجود داره!

در هر حال شما مجاز به شرکت در هر رشته ای رو هستین!

اما خب واسه قبولی باید سخت تلاش کنید!

اگر در خصوص منابع و موارد امتحانی سوالی داشتین میتونین مطرح کنین ...

heshe

عضو جدید
فقط میمونه یه سوال دیگه
در قالب یه توضیح میگم
یکی از دوستان من لیسانس برق داشت میخواست ارشد عمران بخونه بهش گفتن کسی که عمران میخونه تو دوران کارشناسی پایش شکل میگره
و اگه از برق بیاد ارشد عمران بهش مهر نمیدن همچنین بهش گفتن خیلی از چیزای دوره کارشناسی رو یاد نمیگیری

ایا درباره صنایع هم همینطوره؟؟
خب اگه من ارشد بخونم درس های دوره کارشناسی چی میشه؟؟؟

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
فقط میمونه یه سوال دیگه
در قالب یه توضیح میگم
یکی از دوستان من لیسانس برق داشت میخواست ارشد عمران بخونه بهش گفتن کسی که عمران میخونه تو دوران کارشناسی پایش شکل میگره
و اگه از برق بیاد ارشد عمران بهش مهر نمیدن همچنین بهش گفتن خیلی از چیزای دوره کارشناسی رو یاد نمیگیری

ایا درباره صنایع هم همینطوره؟؟
خب اگه من ارشد بخونم درس های دوره کارشناسی چی میشه؟؟؟

یعنی چی درسای کارشناسی چیمیشه ؟

heshe

عضو جدید
یعنی چی درسای کارشناسی چیمیشه ؟

ببین مثلا الان فرض کن شما کارشناسی برق خوندی حالا واسه ارشد میری عمران بخونی
شما دیگه درس های کارشناسی رو که دومرتبه در ئوران ارشد بهت درس نمیدن
مثل نقشه کشی-بتون ریزی و.............
اونا رو چیکار میخوای بکنی؟؟

اخراجی موقت
کاربر ممتاز

یه تعداد پیش نیاز میدن معمولا
برا رشته ما کاینطوره اگه رشته بیست یه چی دیگه باشه پیشنیاز میخوری یه ترم

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز

سلام
ببینید از نظر من نوع رشته ها متفاوتن

به طور مثال من با رشته مکانیک برم یه رشته بی ربط مث صنایع خیلی خنده دار میشه و هم خوانی نداره
ولی به نظرم از مدیریت به صنایع مشکلی ایجاد نمیکنه و شما نمیتونید از عمران به برق رو با از مدیریت به صنایع مقایسه کنید

heshe

عضو جدید
خب اگه من الان فوق لیسانس صنایع رو بهونم
بعد فلان کارخونه ای بگه من به یک لیسانسه صنایع نیازمندم منو قبول میکنن؟؟نمیگن تو لیسانس مدیریتی؟؟

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز
خب اگه من الان فوق لیسانس صنایع رو بهونم
بعد فلان کارخونه ای بگه من به یک لیسانسه صنایع نیازمندم منو قبول میکنن؟؟نمیگن تو لیسانس مدیریتی؟؟

از نظر من شما بهترین لیسانس رو دارید البته این نظر منه ها!!!بیشتر جاها خوشحال میشن کارمندشون مدیریت خونده باشه من که بعید میدونم

بالا