راهنمایی برای ارشد

heshe

عضو جدید
سر همتونو درد اوردم واقعا ببخشید
یعنی اگه من الان ارشد صنایع بخونم اتومات لیسانس صنایع رو بهم میدن؟؟
اگه نمیدن به نظرتون از کارشناسی بخونم؟

جاست شادی:-)

اخراجی موقت
کاربر ممتاز

نه دیگه فرزندم مدرک لیسانست همین مدیریتته

چه علاقه ای داری بری از کارشناسی بخونی ؟

mech.shima

دستیار مدیر مهندسی مکانیک
کاربر ممتاز

خواهش میکنم
البته من در مورد رشته صنایع اطلاعات ندارم
اگه کسی به من بگه از مدیریت به مکانیک بیام من بهش میگم از کارشناسی بخونه
چون از نظر من کارشناسی بهترین فرصت برای ارتقای علمی و سطح سواده و علاوه بر این یه درسایی رو واقعا از دوره کارشناسی پاس کرد
اگه صنایع هم اینطور باشه به نظر من از کارشناسی بخونین خصوصا اگه مشکل زمان ندارید و بهش علاقه دارید یه دور از اول شروع کنید و واقعا به رشته تون بها بدید
اما اگه صرفا یه علاقه مختصره یا برای جایی بهش نیاز دارید یا هرموردی شبیه این همین الان برید ارشد صنایع و سعی کنید توی همین دوره موفق بشید

جاست شادی:-)

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
خواهش میکنم
البته من در مورد رشته صنایع اطلاعات ندارم
اگه کسی به من بگه از مدیریت به مکانیک بیام من بهش میگم از کارشناسی بخونه
چون از نظر من کارشناسی بهترین فرصت برای ارتقای علمی و سطح سواده و علاوه بر این یه درسایی رو واقعا از دوره کارشناسی پاس کرد
اگه صنایع هم اینطور باشه به نظر من از کارشناسی بخونین خصوصا اگه مشکل زمان ندارید و بهش علاقه دارید یه دور از اول شروع کنید و واقعا به رشته تون بها بدید
اما اگه صرفا یه علاقه مختصره یا برای جایی بهش نیاز دارید یا هرموردی شبیه این همین الان برید ارشد صنایع و سعی کنید توی همین دوره موفق بشید

اتفاقا من برعکس شیما فکر می کنم

من شنیدم تو خیلی از رشته ها ارشد همون چیزای رو میگن که تو کارشناسی می گفتن یه مقدار پیشرفته تر
اگر شما واقعا خیلی بهش علاقه داشته باشین تو دوره ارشد میتونین سطح علمیتونو بالا ببرین
در ضمن یادتون نره شما برا شرکت در کنکور بایستی کل منابع رشته رو بخونین و این خوندن بهتون دید نسبتا خوبی نسبت به رشته و آشنایی با مباحثش میده
به نظر من عمرتون رو هدر ندید برای کارشناسی
یادمه استاد زبانمون همیشه میگفت تو کارسناسی عمرتونو هدر ندین برا قبول شدن
میگفت یه رشته قبول شین تو ارشد برین دنبال قبولی تو اون چیزی ک میخاین چون آسونتره

من چند پست پیشترم براتون مثال زدم از کسی که کتابداریه و الان داره ارشد مهندسی کامپیوتر دانشگاه فردوسی میخونه
اون تتازه از شما بدتر بوده از یه رشته انسانی بیای یه رشته ریاضی پر فرمول و اینا باز خوبه رشته شما نزدیکی داره به صنایع

heshe

عضو جدید
مرسی از همه
من هدفم فقط استخدامی یا بهتر بگم موقعیت کاریه نمی خوام فردا روز برم فلان کارخونه یا شرکت بهم بگه شما لیسانس مدیریت داری ما لیسانس صنایع میخوایم منظورمو گرفتید دیگه؟

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
مرسی از همه
من هدفم فقط استخدامی یا بهتر بگم موقعیت کاریه نمی خوام فردا روز برم فلان کارخونه یا شرکت بهم بگه شما لیسانس مدیریت داری ما لیسانس صنایع میخوایم منظورمو گرفتید دیگه؟
فکر میکنم دغدغه ی شما کاره . این تیپ ایراد ها ممکنه استخدامی جاهای خاص پیش بیاد البته ممکنه . ممکنه جایی باشه که ترجیح بده لیسانس صنایع استخدام کنه . در مورد صنایع بعید میدونم همچین مشکلی پیش بیاد ولی در مورد رشته های دیگه احتمالش بیشتره . این که این سوال موقع استخدام شما پیش بیاد یا نه به رزومه تون بستگی داره ، سعی کنید چند تا نرم افزار خاص و کارهای یه مهندس صنایع را بدونید چیه .
به نظر م دوباره خوندن کارشناسی درست نیست . صنایع اونقدر تخصصی نیست که شما بخواهید همچین کاری کنید.

love.1982

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ارشد مهندسی صنایع -صنایع دانشگاه پیام نور

ارشد مهندسی صنایع -صنایع دانشگاه پیام نور

باسلام

آیا کسی از دوستان فرهیخته ام در مقطع
ارشدمهندسی صنایع - صنایع در دانشگاه پیام نور در حال تحصیل و یا تدریس می باشد؟؟؟

جهت مشاوره تحصیلی و ادامه تحصیل در دانشگاه پیام نور میخواستم راهنمایی نماید.

پیشاپیش
سپاسگذاری می نمایم.

.batman.

عضو جدید
سوال در مورد انتخاب رشته آزاد

سوال در مورد انتخاب رشته آزاد

یک سوال دارم
من انتخاب اولم مدیریت سیستم بهره وری بوده و بعضی از درس ها که ضریب صفر برای این گرایش دارن رو زدم مثل کنترل پروژه و اقتصاد مهندسی الان میخواستم ببینم اگه من انتخاب رشته های بعدیم
مثلا مهندسی صنایع -صنایع باشه آیا این درصد ها برای اون گرایش ثبت میشه یا نه ؟!!
مثلا اگه انتخاب رشتم این جوری باشه چی میشه
1. مدیریت سیستم بهره وری
2. مهندسی صنایع - صنایع
3 و...
الان یکم گیج شدم آیا اصلا این مهندسی صنایع صنایع که ضر یب درس هاش با مدیریت بهره وری فرق داره برای من حذف میشه یا نه جز انتخاب های بعدیم با درس های تخصی که زدم حساب میشه درحالیه که انتخاب اولم مدیریت سیستم بهره وری هست ؟؟

sharif71

عضو جدید
اره واقعا:من یه سوال داشتم هرکس اطلاع داره لطفا جواب بده!!گرایش ارشد برای خانوما ازنظر محیط کار وبازار کارو.....چی باشه خوبه؟؟؟؟؟؟واینکه چراتودفترچه ی ارشدنوشته بود کسانی که مهندسی صنایع خوندن نمیتونن گرایش مدیریت سیستم وبهره وری روانتخاب کنن؟؟؟؟؟لطفا جواب بدید ضروریه:que::que::que:

golxhin89

عضو جدید
سلام به همه اساتید و مهندس های گل

من هم رشته ریاضی بودم و کنکور دادم ... رتبم خیلی بدتر از اون چیزی بود که میخواستم ولی خب به هرحال با این رتبه باید یه جایی برم...

من علاقه دارم فقط دانشگاه گیلان برم و اگه اونجا بخوام قبول شم باید به این صورت انتخاب رشته کنم :
اول بگم که چون فیزیک رو خیلی دوست دارم، دلم میخواست مکانیک بخونم که بهش نزدیکه و بازار کارشم بد نیست...

مکانیک روزانه که نمیتونم (زیر 3000 میخواد)...
میتونم مکانیک شبانه بخونم ...
یا اینکه میتونم صنایع روزانه بخونم.

درمورد صنایع اطلاعات کمی داشتم ولی با کلی تحقیق و مراجعه به سی دی قلم چی و خلاصه انجمن های مختلف تونستم یه سری اطلاعات بدست بیارم ولی بازم درگیرم...

من دانش آموزی بودم که علاقه به خوندن دارم ولی متعادل...معدل کل دبیرستان من 19.44 بوده...متاسفانه کنکور جای اینکه خوب بخونم،خسته و کم کار شدم و هدفم که زیر 3000 بود، حالا آوردم 9000 !!!

ببینید من مشکلی با سختی درس ها ندارم ... میخوام یه درس رو که شروع کردم توی گیلان خوب بخونم و آهسته و پیوسته جلو برم و اگه خدا بخواد حتی برای ارشد قبولی در تهران برنامه ریزی کنم...

سوالم اینه که حقیقتا اول از همه بازار کار صنایع،با مکانیک قابل مقایسه هست؟(نمیخوام دانشجوهای صنایع خیلی متعصب جواب بدن ... چون اینطور که از دانشجو ها پرسیده بودم ظاهرا بازار کارش خیلی بهتره)

من فعلا در پیش نویس انتخاب رشته،مهندسی صنایع روزانه رو بالا تر از مکانیک شبانه گذاشتم...

خودتونو بذارید جای من ،من که این همه دوره دبیرستان زحمت کشیدم ، میخوام در دانشگاه همینطوری سرو پایین بندازم و تا جایی که توان دارم بخونم.همچنین برام مهمه که بعد از فارغ التحصیل شدن(خدا نصیب هممون بکنه انشاالله)، میتونم مثه بچه آدم یه شغل خوب با حقوق قانع کننده در حد یک مهندس پیدا کنم؟ آیا اون تعریفاتی که از مهندس صنایع میکنند همش حقیقته؟
.
.

ببخشید خیلی سرتونو درد آوردم ولی حقیقتش اصن درگیری فکری پیدا کردم با این دوتا رشته...خواهشا دوستان توی جواب هاشون سنگ تموم بذارن ... بخدا خیلی روی این پاسخ ها حساب وا کردم:cry:

li@66

عضو جدید
سلام
من چند وقتی دانشجو پیام نور بودم. واقعا پیام گور بیشتر بهش شباهت داره. سطح یادگیری واقعا صفر هست خود دانشجو فقط باید تلاش کنه بدون امید به استاد
دلائل :
به خاطر پول کمی که به اساتید می دهند عملا همه یا دانشجو کارشناسی ارشد هستند یا تازه کار!!!!!!!!!!11
دروس کاملا خودخوان هست و خودت باید تمام زحمت را بکشی.
علارغم همه زحمت هات باز به معدلت امیدی نیست . اکثر بچه های پیام نور بیکارند. چون چیزی که در دانشگاه که یاد نمیگیرند. استاد خوبی هم ندارند که تجربیات ان یاد بگیرند. واقعا ادمهای هستند که کتاب را خوب بلدند اما واقعیت بازار کار با کتاب خیلی متفاوته.
این تعصبی نگفتم ولی واقعا حقیقته دانشگاه هست.

golxhin89

عضو جدید
شما درمورد پیام نور صحبت کردید....

من بحثم درمورد دانشگاه گیلانه که اکثرا اساتید خوبی هستن...

golxhin89

عضو جدید
سلامی دوباره

عزیزان ما مشغول تعیین رشته هستیم اگه ممکنه به پستی که داده بودم پاسخ کامل بدید

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
قطعا حوزه های کاری صنایع بیشتر از مکانیکه و موقعیت های شغلی زیادی وجود داره.

mahsa shiri

عضو جدید
دوستان کسی هست که درباره دانشگاه غیرانتفاعی کاسپین البرز قزوین اطلاعات داشته باشه. مثلا اساتید صنایع اش در چه سطحی هستن؟ پایان نامه ها چطوره؟ ارزش ادامه تحصیل داره؟

Y@S

عضو جدید
درخواست راهنمایی

درخواست راهنمایی

سلام دوستان عزیز
من ارشد امسال مهندسی مالی مجازی خواجه نصیر قبول شدم.البته نخونده بودم.نظرتون چیه؟مدرکش تا چه حد معتبره؟من شاغل هستم.تو محیط کارمم با ادامه تحصیل مشکل دارن.حالا من موندم سر دوراهی که برم یا نه؟اصلا ارزش داره یا نه؟با توجه به اینکه شهریه اش ام تقریبا زیاده.لطفا کمکم کنید و با نظرات ارزشمندتون راهنماییم کنید.
با تشکر

vergilangleos

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام دوستان عزیز
من ارشد امسال مهندسی مالی مجازی خواجه نصیر قبول شدم.البته نخونده بودم.نظرتون چیه؟مدرکش تا چه حد معتبره؟من شاغل هستم.تو محیط کارمم با ادامه تحصیل مشکل دارن.حالا من موندم سر دوراهی که برم یا نه؟اصلا ارزش داره یا نه؟با توجه به اینکه شهریه اش ام تقریبا زیاده.لطفا کمکم کنید و با نظرات ارزشمندتون راهنماییم کنید.
با تشکر
برای شما مجازی رشته خوبیه با توجه به اینکه با ادامه تحصیلتون مشکل دارن چون نیازی به سر کلاس رفتن نداره میتونه خوب باشه ، ولی به شرطی که با پول زور دادن مشکلی نداشته باشین !
در مورد اعتبارش نظر من اینه که برای سال آینده یا حتی قبولی دانشگاه آزاد تلاش کنید اما اگه خواستین همین رو ادامه بدین معمولا هر دانشگاه وقتی رشته آموزش محور میگیره بعدا به 20% یا 15% دانشجوی برتر اون رشته اجازه میده که پایان نامه داشته باشن و پژوهش محور بشن اگه بتونید با پایان نامه تموم کنید و حداقل اسمی از آموزش محور بودن نیاد تو مدرکتون خوبه !

reza_chabavi

عضو جدید
درس خواندن

درس خواندن

سلام- می خواستم بگم چه طوری در دانشگاه پیام نور درس بخوانم که معدل بالا کسب کنم ؛
یعنی باید روزی چند ساعت درس بخوانم و از کدام منابع درسی برای امتحانات ترم بیشتر استفاده کنم.
ممنون می شوم.

daneshjoo1985

عضو جدید
منابع آمار و احتمال:
1- کتاب جامع مبانی احتمال، ایمن پور (انتشارات کتابخانه فرهنگ)
2- کتاب درس آمار مهندسی، ایمن پور (انتشارات کتابخانه فرهنگ)
3- کتاب نکته و تست مبانی احتمال، ایمن پور، سری کتابهای قورت بده (انتشارات کتابخانه فرهنگ)
4- کتاب نکته و تست آمار مهندسی، ایمن پور، سری کتابهای قورت بده (در دست چاپ) (انتشارات کتابخانه فرهنگ)
منابع تحقیق در عملیات:
1- کتاب درس تحقیق در عملیات1، ایمن پور (انتشارات کتابخانه فرهنگ)
2- کتاب درس و تست تحقیق در عملیات 2، ایمن پور (انتشارات کتابخانه فرهنگ)
3- کتاب نکته و تست تحقیق در عملیات 1، ایمن پور ، سری کتابهای قورت بده (انتشارات کتابخانه فرهنگ)
4- کتاب نکته و تست تحقیق در عملیات 2، ایمن پور، سری کتابهای قورت بده(انتشارات کتابخانه فرهنگ)

[FONT=koodak, tahoma, arial, sans-serif]- زبان عمومی[/FONT][FONT=koodak, tahoma, arial, sans-serif] و تخصصی[/FONT]
[FONT=koodak, tahoma, arial, sans-serif]1. کتاب آبی مهندس [/FONT][FONT=koodak, tahoma, arial, sans-serif]نعمتی انتشارات نگاه دانش – چاپ92[/FONT]
2. کتاب بنفش مهندس نعمتی انتشارات نگاه دانش – چاپ92
3. کتاب زبان عمومی - نعمتی و ناصرزاده انتشارات نگاه دانش - چاپ93

daneshjoo1985

عضو جدید
مجموعه کتابهای قورت بده ایمنپور

مجموعه کتابهای قورت بده ایمنپور

سلام

مجموعه کتابهای قورت بده ایمن پور واقعا عالیه. مخصوصا تحقیق و مبانی احتمالش

ali4458

عضو جدید
سلام ....
من رشته ام صنایع هستش تو پیام نور خوندم معدلم هم بالای 15 هستش این کتاب هایی رو که معرفی میکنید مثلا مدیریت پروژه و طراحی کارخانه و تحقیق در عملیات من یه بار تو پیام نور خوندم ولی برا ارشد شرکت نمیکنم چون سربازززززززززززززززززززززی ندارم
خیللی دوس دارم بخونم و استادای با تجربه میگن برو سربازی درس دیگه ارزش نداره....

m.arshad

عضو جدید
مشاوره ارشد 94-95

مشاوره ارشد 94-95

سلام
با توجه به اینکه زکات علم اموختن ان است تصمیم گرفتم تجربیات خود را درا ختیار کسانی که میخواهند امسال یا سال اینده کنکور بدند بزارم.
کسانی که نیاز به مشاوره دارند میتونند از طریق مسنجر با بنده تماس حاصل کنند
aseman194@yahoo.com

ghaasedakk

عضو جدید
سلام سحر اخگر .هنوز دنبال جواب سوالت هستی؟
معدل هارو به ترتیب از بالا به پایین مرتب میکنند و دانشگا ه ها رو هم بر اساس رتبه شون مرتب میکنن و با توجه به درخواست دانشجو ها و ظرفیت دانشگاه ها دانشجوها رو به دانشگاه ها تخصیص میدن.یعنی هرچی معدلت بالاتر باشه احتمال قبولی تو دانشگاه با رتبه بهتر رو داری.

-Delaram-

عضو جدید
MBA

MBA

سلام دوستان
من ترم 6 صنایع هستم. میخوام ارشد رو MBA شرکت کنم. برای برنامه ریزی کردن نیاز به کمک دارم! چجوری بخونم؟:smile:

ali_fi

عضو جدید
ویس ایوزیان و زاهدی سرشت با کیفیت عالی - تابستان 93

ویس ایوزیان و زاهدی سرشت با کیفیت عالی - تابستان 93

سلام دوستان

کسایی که ویس

آمار و احتمال دکتر ایوزیان تابستان 93

و

تحقیق 1 و 2 زاهدی سرشت تابستان 93

رو میخوان بهم ایمیل بزنن

با کیفیت عالی - حدود 16 گیگ

alsisial444@yahoo.com