راهنمایی برای ارشد

ostad20

عضو جدید
بهترین منابع کنکور کارشناسی ارشد صنایع به صورت زیر هست

احتمال و آمار : کتاب دو جلدی آقای ایوزیان یا کتاب های آقای ایمن پور
برای جمع بندی کتاب های قورت بده آقای ایمن پور بسیار عالی هستن، حتما بخونید

تحقیق در عملیات : کتاب آقای ایمن پور + کتاب آقای زاهدی سرشت + کتاب آقای اشجری
برای جمع بندی کتاب قورت بده تحقیق در عملیات آقای ایمن پور عالیه

کنترل موجودی : کتاب قورت بده موجودی آقای رسولی + کتاب آقای حسن پور ( اشکال کتاب آقای حسن پور اینه که حجمش خیلی زیاده و برای خوندن کنکور مناسب نیست - از طرفی همه تستای کنکور که به نوعی ابهام داره تو کتاب ایشون نیست) + کتاب پورسعیدی که برا پارسه هست

طرحریزی : کتاب آقای نیکوفکر + کتاب آقای اشجری برای پارسه

اقتصاد مهندسی
: کتاب آقای عباس زاده ( کتاب کاملی هست و دارای تست های متنوعی می باشد) + کتاب آقای امیری

کنترل کیفیت : کتاب آقای امیری + کتاب آقای سقائی (از لحاظ تست دارای تنوع است - هر دو کتاب خونده شود)

کنترل پروژه : کتاب آقای سبزه پرور + کتاب مدرسان شریف ( تست زیاد داره - هر دو کتاب خونده شود)

زبان : کتاب آبی آقای نعمتی

ostad20

عضو جدید

کنترل موجودی : کتاب قورت بده موجودی آقای رسولی + کتاب آقای حسن پور ( اشکال کتاب آقای حسن پور اینه که حجمش خیلی زیاده و برای خوندن کنکور مناسب نیست - از طرفی همه تستای کنکور که به نوعی ابهام داره تو کتاب ایشون نیست) + کتاب پورسعیدی که برا پارسه هست

اقتصاد مهندسی
: کتاب آقای عباس زاده ( کتاب کاملی هست و دارای تست های متنوعی می باشد) + کتاب آقای امیری

کنترل کیفیت : کتاب آقای امیری + کتاب آقای سقائی (از لحاظ تست دارای تنوع است - هر دو کتاب خونده شود)

کنترل پروژه : کتاب آقای سبزه پرور + کتاب مدرسان شریف ( تست زیاد داره - هر دو کتاب خونده شود)

ostad20

عضو جدید

اقتصاد مهندسی

ostad20

عضو جدید

اقتصاد مهندسی

ostad20

عضو جدید

اقتصاد مهندسی

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
گفتمان دانشجویان ارشد

گفتمان دانشجویان ارشد

جای خالی تایپک ارشدی را دیدم
فک می کنم بدک نباشه اینجا مشکلاتمون را مطرح کنیم
امیدوارم دوستان اینجا سر بزنند

آخرین ویرایش:

soniasa

عضو جدید
تغییر رشته از کامپیوتر نرم افزار به صنایع سیستم های اقتصادی - اجتماعی

تغییر رشته از کامپیوتر نرم افزار به صنایع سیستم های اقتصادی - اجتماعی

با سلام به همه

من کامپیوتر خونده ام گرایش نرم افزار حالا می خوام برای ارشد تغییر رشته بدم به صنایع سیستم های اقتصادی اجتماعی

ولی چون ناآشنام توی صنایع دقیق نمی دونم که چه کتابایی رو باید بخونم؟ در واقع دنبال "نام درس" ها هستم تا بعدا بگردم دنبال کتابای خوب هر کدوم از این درسا.

کسی می تونه به من کمک کنه؟

قبلا از توجهتون تشکر می کنم

shima gh

عضو جدید
سلام دوستان.یه سوال مهم داشتم اگه کمکم کنید دعاتون می کنم
:)
یک نمونه کدنویسی شده الگوریتم خوشه بندی مثلا fcm رو برای نمونه ای از داده های فاصله ای(اینتروال) و تست نتایجش رو می خواستم.اگه کسی راهنماییم کنه و مثال کدنویسی شده اش رو اینجا بنویسه خیییییییلی ممنونش می شم. :)
اگر کسی مقالاتی به فارسی یا انگلیسی در مورد این تعریف کلی این مباحث داره لطفا به اشتراک بذاره:
evolving fuzzy rules
transparency
interpretability

mohsen_522

عضو جدید
جای خالی تایپک ارشدی را دیدم
فک می کنم بدک نباشه اینجا مشکلاتمون را مطرح کنیم
امیدوارم دوستان اینجا سر بزنند
کار خیلی خوبیه...
دوستان کسی اینجا تجربه پیپر دادن داره؟ برای مشورت میخام...
سلام دوستان.یه سوال مهم داشتم اگه کمکم کنید دعاتون می کنم
:)
یک نمونه کدنویسی شده الگوریتم خوشه بندی مثلا fcm رو برای نمونه ای از داده های فاصله ای(اینتروال) و تست نتایجش رو می خواستم.اگه کسی راهنماییم کنه و مثال کدنویسی شده اش رو اینجا بنویسه خیییییییلی ممنونش می شم. :)
اگر کسی مقالاتی به فارسی یا انگلیسی در مورد این تعریف کلی این مباحث داره لطفا به اشتراک بذاره:
evolving fuzzy rules
transparency
interpretability
راستش تا حالا خیلی در مورد این مطلب چیزی نشنیدم امیدوارم باقی دوستان بتونن کمکتون کنن..

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
مهندس گرایش شما چی بود؟

من دنبال این هستم که یه گروه اکتیو درست بشه که اطلاعات شیر کنیم.

بیشتر اینجا سر بزن

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
baraye shoro fk mikonam behtare roye dars haye moshtarake in term bahs konimdarshaye man: fazi , raveshhaye amari, eghtesad pishrafte,seminarshoma?

aminaghta

عضو جدید
دوستان من تکمیل ظرفیت تهران جنوب(صنایع-صنایع) قبول شدم و 18 بهمن انتخاب واحدم هست میخواستم ببینم نظر شما چیه رو این واحد ها برای ترم یک
تصمیم گیری چند معیاره...طراحی سیستم های صنعتی....روش تحقیق.....اقتصاد مهندسی پیشرفته......
راستی از همین حالا مدیر گروه گفته به فکر پایان نامه و شمینار باشم.....میشه بگید پایان نامه ارشد باید به چه نحوی باشه(کاربردی باشه یا یه چیز جدید باشه)...تو چه زمینه ای میشه راحتر کار کرد(تحقیق در عملیات و آمار و کیفیت)....ممنون میشه راهنمایی کنید

mohsen_522

عضو جدید
baraye shoro fk mikonam behtare roye dars haye moshtarake in term bahs konimdarshaye man: fazi , raveshhaye amari, eghtesad pishrafte,seminarshoma?
من ترم قبل اقتصاد(حالم ازش بهم میخوره) متاهیوریستیک ,تصمیم گیری (mcdm) و طراحی سیستم داشتم.این ترم تئوری توالی , فازی (بازم حالم بهم میخوره از این فازی!:biggrin: )صف و روشهای آماری
برای پایان نامه هم قطعا زیرمجموعه or برمیدارم به نظر من بچه های صنایع بهتره سمت تصمیم گیری و این صحبت ها نرن اینا بیشتر سیستمیه تا صنایع زیرمجموعه or هم که میدونید تا دلتون بخواد جا واسه کار کردن ومقاله دادن هست.من ارائه طراحی سیتممم شبکه های هاب بود.همین موضوع کلی جای کار داره یا زمانبندی که دیگه اظهر من الشمسه!
نظر شما چیه واسه مقاله و پایان نامه ؟

دوستان من تکمیل ظرفیت تهران جنوب(صنایع-صنایع) قبول شدم و 18 بهمن انتخاب واحدم هست میخواستم ببینم نظر شما چیه رو این واحد ها برای ترم یک
تصمیم گیری چند معیاره...طراحی سیستم های صنعتی....روش تحقیق.....اقتصاد مهندسی پیشرفته......
راستی از همین حالا مدیر گروه گفته به فکر پایان نامه و شمینار باشم.....میشه بگید پایان نامه ارشد باید به چه نحوی باشه(کاربردی باشه یا یه چیز جدید باشه)...تو چه زمینه ای میشه راحتر کار کرد(تحقیق در عملیات و آمار و کیفیت)....ممنون میشه راهنمایی کنید
جوابتون رو پیام کردم
در مورد پایان نامه هم خب بعضی اساتید کلا گیر این هستن که کار شما تا حالا نباید انجام شده باشه و ارزش پایان نامه رو داشته باشه ...زمینه or هم واسه کار کردن خیلی گسترده و در عین حال کاربردیه فقط اگه میخاید or بردارید حتما درس فراابتکاری هم بردارید که برای حل مدل نیازتون میشه معمولا..

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
دوستان من تکمیل ظرفیت تهران جنوب(صنایع-صنایع) قبول شدم و 18 بهمن انتخاب واحدم هست میخواستم ببینم نظر شما چیه رو این واحد ها برای ترم یک تصمیم گیری چند معیاره...طراحی سیستم های صنعتی....روش تحقیق.....اقتصاد مهندسی پیشرفته......راستی از همین حالا مدیر گروه گفته به فکر پایان نامه و شمینار باشم.....میشه بگید پایان نامه ارشد باید به چه نحوی باشه(کاربردی باشه یا یه چیز جدید باشه)...تو چه زمینه ای میشه راحتر کار کرد(تحقیق در عملیات و آمار و کیفیت)....ممنون میشه راهنمایی کنید
طرح ریزی ترم 1 داشتم.اقتصاد این ترماطلاعات کلی راجع به پایان نامه دارم

ostad20

عضو جدید
کنکور سال 92

کنکور سال 92

سلام دوستان عزیز

امسال شاهد یک کنکور نفس گیر و سخت و غیر استاندارد بودیم
اما چیزی که در این بین باید به آن توجه داشت در مورد یکی از موسسات آموزشی است که ادعای بسیاری داشت و میگفت ما بهترین هستیم و همه نکات و مطالب کنکوری را بیان میکنیم اما دیدیم امسال چکار کرد

مثلا برای درس تحقیق در عملیات که استاد آن ادعا داشت بهترین در درس تحقیق در عملیات است تقریبا 30 درصد سوالات مطرح شده در کنکور را در کلاس های خود بیان نکرد.

در عوض یکی دیگر از اساتید کنکور که در این موسسه حضور نداشت تمامی مطالبی که در کنکور آمده بود را در کلاس های خود بیان کرد

اگر به طور واضح بگم میشه گفت شاگردهایی که توسط این دو استاد در کنکور شرکت کرده اند اختلافی بین 20 الی 40 درصد در درس تحقیق در عملیات خواهند داشت و این یعنی عدم توجه استاد به دانشجوها، دانشجوهایی که با هزار امید در کلاس های ایشون شرکت کردن

اما استادی که هیچ ادعایی ندارد در درس امار و احتمال نیز موفق عمل کرد و در کنکور سوالاتی مطرح شد که دقیقا در کتاب ایشان مطرح شده بود

موسسه ای که ادعا داشت بهترین هست فقط و فقط به باند بازی پرداخته است و به ظاهر اساتیدی که بهترین هستند را در بین خود جمع کرده است اما این اساتید هیچ توجهی به دانشجوها ندارند و برای آن ها دلسوزی نمیکنند

این عدم دلسوزی در مورد دروس تخصصی نیز مشاهد شده و دانشجوهای بسیاری از آن ها گله داشتند.

خدا خیرشان دهد و موفق باشند

shayan 21

عضو جدید
سلام دوستان

یه سوال دارم که واقعا سر در گمم کرده
اونم این که با توجه به اینکه اکثر منابع مدیریت صنعتی و مهندسی سیستم و بهره وری یکیه آیا میتونم هم مجموعه مدیریت امتحان بدم هم سیستم به عنوان رشته شناور- باتوجه به اینکه یکیش فنی هست و یکی دیگه علوم اجتماعی؟؟؟؟
ممنون میشم کمکم کنید

baran.clever

عضو جدید
سلام دوستان

یه سوال دارم که واقعا سر در گمم کرده
اونم این که با توجه به اینکه اکثر منابع مدیریت صنعتی و مهندسی سیستم و بهره وری یکیه آیا میتونم هم مجموعه مدیریت امتحان بدم هم سیستم به عنوان رشته شناور- باتوجه به اینکه یکیش فنی هست و یکی دیگه علوم اجتماعی؟؟؟؟
ممنون میشم کمکم کنید
سلام. فکر کنم بتونی امتحان بدی. تا اونجایی که من اطلاع دارم مدیریت صنعتی جز رشته های اصلیه. اگر اون هم شناور نباشه میتونی. امسال فکر کنم جز رشته های اصلی بود و امتحانش روز 4شنبه برگذار شد. و سیستم 5شنبه. جفتشو میتونی شرکت کنی فکر کنم.

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
من خودم امتحان دادم
می تونی ولی بابد برا یکی بخونی !! سوالای سیستم ابا مدیریت سطحشو از زمین تا اسمون فرق میکنه !

محمد4

عضو جدید
مهندسی مدیریت پروژه از زیرشاخه های مهندسی صنایع هست و از گرایش های تخصصی ان هست
تا ترم 4 هم درس هاشون باهم یکیه

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
کاش دوستان دانشجوی کاشناسی ارشد اینجا بیشتر سر می زدند تا شیر اطلاعات خوبی داشته باشیم.

shima gh

عضو جدید
سلام دوستان عزیز.یه راهنمایی ازتون می خوام.من این ترم باید موضوع پایان نامه امو مشخص کنم.راستش هیچ علاقه ای به توالی عملیات و الگوریتم های فراابتکاری ندارم و از مباحث فازی هم خیلی خوشم نمیاد چون زیاد سر در نمیارم.به نظرتون زنجیره تامین میتونه حوزه خوبی برای پایان نامه باشه؟می خوام پایان نامه ام واسه دکتری (داخل یا خارج) خیلی کمکم کنه و جای زیادی برای تحقیق داشته باشه. نظرتون در مورد موضوع پایان نامه چیه؟چه موضوعاتی الان رو بورسن؟

aminaghta

عضو جدید
مرسی از همه دوستان....راستی دوستانی که کدنویسی متلب و یا کلا مفاهیم الگوریت های فراابتکاری رو نمیدونند به سایت زیر حتما سر بزنند

www.matlabsite.com

mohsen_522

عضو جدید
سلام دوستان عزیز.یه راهنمایی ازتون می خوام.من این ترم باید موضوع پایان نامه امو مشخص کنم.راستش هیچ علاقه ای به توالی عملیات و الگوریتم های فراابتکاری ندارم و از مباحث فازی هم خیلی خوشم نمیاد چون زیاد سر در نمیارم.به نظرتون زنجیره تامین میتونه حوزه خوبی برای پایان نامه باشه؟می خوام پایان نامه ام واسه دکتری (داخل یا خارج) خیلی کمکم کنه و جای زیادی برای تحقیق داشته باشه. نظرتون در مورد موضوع پایان نامه چیه؟چه موضوعاتی الان رو بورسن؟
سلام
زنجیره تامین خیلی حوزه خوبیه .چون اگه بخواید خارج برید میتونید زیرمجموعه های صنایع مثل زنجیره تامین رو تو خارج ادامه بدید(اکثرا تو اروپا رشته به نام مهندسی صنایع نیست ولی زیرمجموعه هاش مثل زنجیره تامین هست) ولی خب زنجیره تامین یه کم سخته مقاله دادن (فک کنم چون زیاد کار شده ) مباحث mcdm هم میتونید بردارید تصمیم گیری و غیره
مباحثی مثل زمانبندی تولید و اینجور مسائل الان خیلی رو بورسن ..

Nahid Totti

عضو جدید
با تجربه هاي صنايـع كمك !ـلازمه از الان واسه ارشد بخونم؟

با تجربه هاي صنايـع كمك !ـلازمه از الان واسه ارشد بخونم؟

سلام بچه ها. نميدونم جاي درستي دارم اينو ميگم يا نه.من ميرم ترم3 صنايع. تو يه شهر كوچيك و يه دانشگاه غير انتفاعي درس ميخونم.در حد معمول. تموم هدفم اينه ارشد شركت كنم. نميدونم واقعا بايد از كي شروع كنم. چي بخونم.چطوري بخونم.تو بحث ها ديده بودم بچه ها به زبان و يادگيري نرم افزار تاكيد ميكردن اما من حتي نميدونم چه برنامه هايي رو بايد بلد باشم:razz:. بچه ها اگه ايده و نظر و تجربه اي دارين ميشه بگين از الان چيكار كنم كه بتونم مهندس خوبي شم و تو كنكور ارشد رتبه خوبي بيارم؟؟؟:cry: چي بخونم و چيكار كنم. حتي واسه كاراموزي هم هيچ ايده اي ندارم:(

mi-es

عضو جدید
دوست عزیز به نظر من الان بهترین کمکی که به خودت میتونی بکنی اینه که معدلت رو بالا نگهداری و درسا رو عمقی بخونی تست زدن و به نیت کنکور خوندن از الان لازم نیست اما درست درس خوندن خیلی بهت کمک میکنه

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
برای کنکور شرکت کردن نیاز بیشتری به فکر کردن داری
ما بعضی وقتها می گیم کنکور بدیم و ارشد بخونیم سرکار بهتری بریم ولی اصلا اینطور نیست
سعی کن یک مهندس صنایع بشی
1- مطالعه کتاب های جانبی مهندسی صنایع
2- محیط های صنعتی و کاری زیاد برو
این دو عامل خیلی بهتون کمک می کنه

behnam75

عضو جدید
بــــــانــــــک منابع تحصیلات تکمیلی + پرسش و پاسخ ...

بــــــانــــــک منابع تحصیلات تکمیلی + پرسش و پاسخ ...

سلام .لططططططططططططططططططفا .يه سري جزوه واسه كنكور ارشد صنايع (گرايش برنامه ريزي و تحليل سيستم ها)بزارين كه تو اين چند ماه بخونم قبول شم .تا حالا هيچي نخوندم ميخوام شروع كنم .مرسي

بالا