راهنمایی برای ارشد

sed ali

کاربر فعال تالار مهندسی صنایع
کاربر ممتاز
لطفا یا نذار یا اگر میذاری درست میزاری درست بزار !
منابع قدیمی هست ! جدیدا عوض شده !

melika02

عضو جدید
ببین خوب بستگی به علاقت داره. بهت پیشنهاد میکنم صرفاً چون قبول شدن تو رشته ی مهندسی صنایع سخته دنبال یه رشته دیگه نرو چون بعداً پشیمون میشی. ولی اگه از ریاضی و احتمال و این جور درس ها زیاد خوشت نمیاد خوب مدیریت برات بهتره. ولی این رو هم فراموش نکن که هم تعداد افراد مدیریت تو ایران زیاده و هم خیلی از صنایع و دیگر رشته ها قصد دارن واسه ارشد مدیریت بخونن. اما از بین مدیریت ها مدیریت صنعتی خیلی خیلی به رشته ی ما شباهت داره. برای پسرا بازار کارش از دخترا بهتره. پیشنهاد میکنم اون رو انتخاب کنی یا اگه توانایی پرداخت هزینه های تحصیل خارج از کشور رو داری 2 سال ارشد رو تو کشوری مثل آلمان که کشور صنعتی و موفقیه درس بخون که البته زبانشم باید بلد باشی ولی دانشگاه های انگلیسی هم داره.

melika02

عضو جدید
ادامه تحصیل و کار مهندسان صنایع در خارج از کشور

ادامه تحصیل و کار مهندسان صنایع در خارج از کشور

من دانشجوی ترم 6 مهندسی صنایع هستم و دنبال 1 رشته ی خوب برای کارشناسی ارشد مرتبط با رشتم می گردم که بتونم اگه از ایران رفتم اونجا هم ادامه تحصیل بدم و هم در ایران و هم کشورهای اروپایی بازار کار خوبی داشته باشه. به بخش های تولیدی و کیفیت علاقه زیادی دارم و زیاد از ریاضی و چیزای مربوط به اون خوشم نمیاد. اگه در این رابطه اطلاعاتی دارین لطفاً راهنمایی کنین.

sed ali

کاربر ممتاز
من دانشجوی ترم 6 مهندسی صنایع هستم و دنبال 1 رشته ی خوب برای کارشناسی ارشد مرتبط با رشتم می گردم که بتونم اگه از ایران رفتم اونجا هم ادامه تحصیل بدم و هم در ایران و هم کشورهای اروپایی بازار کار خوبی داشته باشه. به بخش های تولیدی و کیفیت علاقه زیادی دارم و زیاد از ریاضی و چیزای مربوط به اون خوشم نمیاد. اگه در این رابطه اطلاعاتی دارین لطفاً راهنمایی کنین.

به نظر دوتا رشته برای ارشد :
1- مهندسی صنایع رو دوباره ادامه بده و روی یک موضوع با اهمیت ادامه بده .
2- مدیریت بخون ، حالا بستگی به علاقه صنعتی بازرگانی و یا MBA

من خودم می خوام رو مبحث پویا شناسی سیستم ها کار کنم . که ادامه تحصیل هم بدم . تو هر دوتا رشتش می شه . فقط بدیش اینکه برای دکترا 5 کشور تو دنیا دارند .امریکا (مخصوصا MIT البته آرزوی هر کسی هست ) و انگلستان و ایتالیا و دو کشور دیگه اروپایی !

sed ali

کاربر ممتاز
ببین خوب بستگی به علاقت داره. بهت پیشنهاد میکنم صرفاً چون قبول شدن تو رشته ی مهندسی صنایع سخته دنبال یه رشته دیگه نرو چون بعداً پشیمون میشی. ولی اگه از ریاضی و احتمال و این جور درس ها زیاد خوشت نمیاد خوب مدیریت برات بهتره. ولی این رو هم فراموش نکن که هم تعداد افراد مدیریت تو ایران زیاده و هم خیلی از صنایع و دیگر رشته ها قصد دارن واسه ارشد مدیریت بخونن. اما از بین مدیریت ها مدیریت صنعتی خیلی خیلی به رشته ی ما شباهت داره. برای پسرا بازار کارش از دخترا بهتره. پیشنهاد میکنم اون رو انتخاب کنی یا اگه توانایی پرداخت هزینه های تحصیل خارج از کشور رو داری 2 سال ارشد رو تو کشوری مثل آلمان که کشور صنعتی و موفقیه درس بخون که البته زبانشم باید بلد باشی ولی دانشگاه های انگلیسی هم داره.

اگر منظورت ادامه تحصیل هست زیاد فرق نمیکنه ! به نظر منبچه های صنایع تو مدیریت فوی ترن البته بچه های ایران !
واس دامه تحصیل درسته آلمن کشور صنعتیه و انگلیس هم خیلی خوبه ولی هرگز امریکا رو فراموش نکن همشه حرف برای گفتن تو هر زمینه ای داره مخصوصا MIT البته دانشگاه های دیگه هستن !

melika02

عضو جدید
به نظر دوتا رشته برای ارشد :
1- مهندسی صنایع رو دوباره ادامه بده و روی یک موضوع با اهمیت ادامه بده .
2- مدیریت بخون ، حالا بستگی به علاقه صنعتی بازرگانی و یا MBA

من خودم می خوام رو مبحث پویا شناسی سیستم ها کار کنم . که ادامه تحصیل هم بدم . تو هر دوتا رشتش می شه . فقط بدیش اینکه برای دکترا 5 کشور تو دنیا دارند .امریکا (مخصوصا MIT البته آرزوی هر کسی هست ) و انگلستان و ایتالیا و دو کشور دیگه اروپایی !

خبر دارین که تو آلمانم بازار کارش خوبه یا نه؟ میشه بیشتر درباره ی پویا شناسی سیستم ها توضیح بدین؟ تاحالا اسمش به گوشم نخورده. یا اگه اصطلاح انگلیسیشو بگینم ممنون میشم. از شاخه های صنایع هست؟

sed ali

کاربر ممتاز
خبر دارین که تو آلمانم بازار کارش خوبه یا نه؟ میشه بیشتر درباره ی پویا شناسی سیستم ها توضیح بدین؟ تاحالا اسمش به گوشم نخورده. یا اگه اصطلاح انگلیسیشو بگینم ممنون میشم. از شاخه های صنایع هست؟

من خودم آلمان رو دوست دارم چون صنعتش همیشه اون رو نگه داشته! از بازار کارش دقیقا خبر دسته اول ندارم اما خیلی از ایرانیها اونجا کار می کنند. یکی از دوستهای داداشم هم که میکانیک خونده بود رفته آلمان و چند نفر دیگه اونجا سرمایه گذاری کردن ولی هرگز سوال مستقیم نکردم ! البته اینو بگم تو بحران اقتصادی هم کمترین آسیب رو دید که نشون از اقتصاد خوبش می زنه . از طرفی صنایع خودرو سازی خیلی اهمیت داره و چهارمین رکن اقتصادی جهانی هست که آلمان تقریبا حرف اول دنیا رو می زنه ! از طرفی هم فولاد آلمان هم خوبه مثل کارخونه فولاد اشتوردگات که تو جهان حرف زیادی برای گفتن داره .
ولی در مورد ادامه تحصیل موضضوع فرق می کنه .

در مورد سیستم دانامیک - system dynamic . موضوع جدیده در مورد تحلیل سیستم هاست . تو ایران دکتر مشایخی قول این رشته اس و تو دانشگاه شریف هست . دانشگاه های دیگه هم به طبع رو به اینم موضوع تازه و مهم آوردن . من از وقتی باهاش آشنا شدم حدود 6 ماه عاشقش شدم . واقعا یک دنیای دیگس ! تو ایران بچه های صنایع بیشتر دنبالشن و لی تو خارج بچه های مدیریت و البته صنایع هم هست . حدود 40 سال از به وجود اومدن این رشته گذشته . تو این روش یک مشکل که فرق نمی کنه چی باشه یک موضوع سیاسی یا اجنماعی و یا اقتصادی رو مدل می کنی و باتوجه رفتار سیستم و با شبیه سازی کامپیوتری به اعمال سیاستمی پردازی !
برای خودش دنیایی هست . یکی از دوستان الان داره امریکا رو همین موضوع دکترا میگیره وبه واسطه اون اشنا شدم . حالا هم دارم پروژه پایانی روش کار می کنم !

asm7090

عضو جدید
سلام بچه ها.من میخوام ارشد صنایع شرکت کنم.منابع صنایع و انتشاراتشو میخواستم؟به نظرتون مدرسان شریف خوبه یا پارسه؟

bita65

عضو جدید
سلام بچه ها.من میخوام ارشد صنایع شرکت کنم.منابع صنایع و انتشاراتشو میخواستم؟به نظرتون مدرسان شریف خوبه یا پارسه؟

سلام
من هم مدرسان رو خوندم هم پارسه .به نظرم تحقیق در عملیات مدرسان خیلی خوبه ولی آمارش به درد نمی خوره ولی جزوه پارسه خوبه

aminaghta

عضو جدید
دوستان اقتصاد مهندسی کتاب حسن پور راهیان ارشد بهتر از کتاب امیری هست

mahshid-engineer

عضو جدید
سلام . من ترم 6 صنایع هستم و میخوام برا ارشد بخونم . سردرگمم که چه کتاباییو بخونم میشه کمکم کنید؟ این کتابا رو گلچین کردم نظرتون چیه؟
35 واحدم مونده و چون پیام نورم امسال فرصت شرکت تو آموزشگاههارو ندارم. آیا بجای این کتابا فقط جزوه پارسه رو بخونم نتیجه میگیرم؟

آمار و احتمالات جلد اول ( دوجلدیه فقط جلد اولشو ) کتاب ایوزیان (انتشارات ترمه

کتاب ۲۰۰۰ تست آمار دکتر ایوزیان

تحقیق در عملیات1

کتاب زاهدی سرشت (نگاه دانش

تحقیق در عملیات2

کتاب زاهدی سرشت (نگاه دانش)

تست تحقیق 1و2

کتاب ۲۰۰۰تست تحقیق آقای زاهدی سرشت (نگاه دانش

زبان تخصصی

کتاب بنفش زبان تخصصی آقای نعمتی که تستهای کنکوره (انتشارات نگاه دانش)

کنترل موجودی

کتاب راهیان ارشد آقای حسن پور

طرح ریزی واحد های صنعتی

کتاب مهندس نیکوفکر و مهندس عبدالله زاده

کنترل کیفیت آماری

کتاب آقای دکتر امیری و مهندس کوشا

کنترل پروژه

کتاب آقای دکتر سبزه پرور یا کتاب آقای گلشنی

mohsen_522

عضو جدید
دوستان اقتصاد مهندسی کتاب حسن پور راهیان ارشد بهتر از کتاب امیری هست
سلام کتاب عباس زاده هم کتاب خیلی خوبیه....کتاب امیری که واقعا بده

سلام . من ترم 6 صنایع هستم و میخوام برا ارشد بخونم . سردرگمم که چه کتاباییو بخونم میشه کمکم کنید؟ این کتابا رو گلچین کردم نظرتون چیه؟
35 واحدم مونده و چون پیام نورم امسال فرصت شرکت تو آموزشگاههارو ندارم. آیا بجای این کتابا فقط جزوه پارسه رو بخونم نتیجه میگیرم؟

آمار و احتمالات جلد اول ( دوجلدیه فقط جلد اولشو ) کتاب ایوزیان (انتشارات ترمه

کتاب ۲۰۰۰ تست آمار دکتر ایوزیان

تحقیق در عملیات1

کتاب زاهدی سرشت (نگاه دانش

تحقیق در عملیات2

کتاب زاهدی سرشت (نگاه دانش)

تست تحقیق 1و2

کتاب ۲۰۰۰تست تحقیق آقای زاهدی سرشت (نگاه دانش

زبان تخصصی

کتاب بنفش زبان تخصصی آقای نعمتی که تستهای کنکوره (انتشارات نگاه دانش)

کنترل موجودی

کتاب راهیان ارشد آقای حسن پور

طرح ریزی واحد های صنعتی

کتاب مهندس نیکوفکر و مهندس عبدالله زاده

کنترل کیفیت آماری

کتاب آقای دکتر امیری و مهندس کوشا

کنترل پروژه

کتاب آقای دکتر سبزه پرور یا کتاب آقای گلشنی

سلام کتاب های گلچین شده نسبتا خوبن اما چرا جلد دوم ایوزیان این تو نیست؟ آمار چی میخونید؟
برای تحقیق 2 به زاهدی سرشت اکتفا نکنید بگردید جزوه های دیگر رو هم بخونید
برای زبان تخصصی به تاپیک کنکوری های ارشد 92 مراجعه کنید اونجا مفصل صحبت شده در موردش
برای موجودی جزوه عبدالله زاده رو هم بخونید کمکتون میکنه
برای کیفیت کتاب سقایی رو هم بخونید چون نوع تستاش با امیری متفاوته و ممکنه کنکور اون شکلی سوال طرح بشه
برای کنترل پروژه هم من گلشنی نخوندم ولی سبزه پرور که خیلی خوب نبود ..در کل بگردید برای پروژه تست زیاد پیدا کنید

mahshid-engineer

عضو جدید
سلام ممنون از راهنماییتون. اشتباه تایپی بود جلد دومشم هست . کتاب جان فروندم خوندم از آمار. از موجودی راهیان ارشد اسدی رو هم خوندم . در مورد جزوه پارسه نظری ندارید؟

mohsen_522

عضو جدید
سلام ممنون از راهنماییتون. اشتباه تایپی بود جلد دومشم هست . کتاب جان فروندم خوندم از آمار. از موجودی راهیان ارشد اسدی رو هم خوندم . در مورد جزوه پارسه نظری ندارید؟

سلام مجدد
چان فروند رو که به نظرم اصلا نخونید.من خودم راس خوندم ولی اشتباه بود. همون ایوزیان + جزوش رو بخونید بهتره.موجودی راهیان ارشد اسدی تا حالا نشنیدم ...احتمالا چاپ قدیمه. به نظرم موجودی حسن پور راهیان ارشد+ جزوه عبدالله زاده کاملا نیازتون رو برطرف میکنه.
اما در مورد پارسه..راستش من خودم خیلی پارسه نخوندم . آمارش بد نیست ولی تحقیقش خیلی بده ( حداقل زمان ما اینجوری بود).در کل حتی اگه آمارش خوب هم باشه شما سعی کنید روی یه منبع تمرکز کنید چون تعداد دروس زیاده و وقت نمیکنید منابع زیادی بخونید . بازم به نظرم ایوزیان خوبه ( از گایینی هم تعریف زیاد شنیدم)
باز اگه سوالی بود در خدمتیم :)

mahshid-engineer

عضو جدید
راستش من تصمیم داشتم فقط جزوه پارسه رو بخونم. چون فرصت کافی ندارم همه کتابارو بخونم . بعضی از منابع رو تا حالا نخوندم ( تو ترم 7 -8 پاس میکنم ) . شما فکر میکنید خوندن اون کتابا بهتر جواب میده یا پارسه؟ ممنون که راهنماییم میکنید

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
راستش من تصمیم داشتم فقط جزوه پارسه رو بخونم. چون فرصت کافی ندارم همه کتابارو بخونم . بعضی از منابع رو تا حالا نخوندم ( تو ترم 7 -8 پاس میکنم ) . شما فکر میکنید خوندن اون کتابا بهتر جواب میده یا پارسه؟ ممنون که راهنماییم میکنید

خب مسلما همون کتابا بهتره

100af

مدیر تالار مهندسی صنایع
مدیر تالار
کاربر ممتاز
تاثیر سهمیه شاگرد اولی در انتخاب رشته ارشد صنایع صنایع

تاثیر سهمیه شاگرد اولی در انتخاب رشته ارشد صنایع صنایع

لطف کنید اگه اطلاعی دارید راجع به تاثیر سهمیه شاگرد اولی در انتخاب رشته ارشد صنایع اینجا بگذارید(من سهمیه 10 درصد برتر پیام نور را دارم)

Iman Gom

مدیر بازنشسته
کاربر ممتاز
منتقل شد . لطفا در جای مناسب تاپیک باز کنید .

mohsen_522

عضو جدید
لطف کنید اگه اطلاعی دارید راجع به تاثیر سهمیه شاگرد اولی در انتخاب رشته ارشد صنایع اینجا بگذارید(من سهمیه 10 درصد برتر پیام نور را دارم)
راستش پیام نور رو دقیقا نمیدونم اما تا جایی که اطلاع دارم تو دانشگاه های دولتی شاگرد اول هر دوره سهمیه جدای کنکور دارن. یعنی مثلا اینجوری که میگن دو نفر توی شریف سهمیه شاگرد اولی . حالا شاگرد اول ها که انتخاب رشته میکنن هر کی رتبش بالاتر اونجا رو زودتر پر میکنه. به شدت هم تاثیرگذاره اینقد که با 700-800 صنایع امید علم و صنعت و امیرکبیر باید داشته باشی

aminaghta

عضو جدید
کتاب کنکور خوب واسه کیفیت

کتاب کنکور خوب واسه کیفیت

سلام دوستان....ببخشید برای کنکور ارشد صنایع کتاب خوب برای کنترل کیفیت فقط کتاب امیری و سقایی رو سراغ دارین؟؟کسی هست که با خوندن امیری یا سقایی تونسته باشه کنکور خوب تست بزنه از کیقیت؟راهیان ارشد کیفیت نداده بیرون؟

s.a.f.a

عضو جدید
بهترین و کاملترین منابه ارشد صنایع-صنایع را معرفی کنید

بهترین و کاملترین منابه ارشد صنایع-صنایع را معرفی کنید

با سلام از دوستان عزیز خواهشمند است منابع اصلی طراحی سوالات کنکور سراسری که تاکید بیشتر طراحان سوال می باشد را در تمامی دروس ماده امتحانی صنایع- صنایع معرفی کنید

amin999

عضو جدید
واسه كنترل كيفيت كتاب مونتگومري خونديد ديگه انشالا؟:smile: يكي از دوستام از خوندن كتاب اميري خيلي راضي بود

آخرین ویرایش:

mjvm

کاربر فعال گروه کیفیت مهندسی صنایع
سلام
داگلاس مومنگومری که خب خیلی سنگین واسه کنکور ! اما کتاب آقای امیری و کتاب کنترل کیفیت پارسه از آقای گایینی به نظرم خوبن!

zharsin

عضو جدید
منابع دروس ارشد
سلام دوستم استاد مازیار زاهدی سرشت توی سایتشون این منابع را پیشنهاد داده اند
دروس کنکور ارشد صنایع :
.
کد ۱۲۵۹ : صنایع-صنایع و مهندسی مالی :
زبان با ضریب ۲
آمار با ضریب ۲
تحقیق ۱ و ۲ با ضریب ۲
دروس تخصصی با ضریب ۵
.
کد ۱۲۶۰ :
سیستمهای اجتماعی اقتصادی:
زبان با ضریب ۱
ریاضی با ضریب ۱
آمار با ضریب ۱
تحقیق ۱ با ضریب ۱
اقتصاد خرد و کلان با ضریب ۱
اصول مدیریت با ضریب ۰
طراحی الگوریتم با ضریب ۰
.
مدیریت سیستم و بهره وری:
زبان با ضریب ۱
ریاضی با ضریب ۱
آمار با ضریب ۱
تحقیق ۱ با ضریب ۱
اقتصاد خرد و کلان با ضریب ۰
اصول مدیریت با ضریب ۱
طراحی الگوریتم با ضریب ۰
.
مهندسی دانش:
زبان با ضریب ۱
ریاضی با ضریب ۱
آمار با ضریب ۱
تحقیق ۱ با ضریب ۱
اصول مدیریت با ضریب ۰
طراحی الگوریتم با ضریب ۱
.
آینده پژوهی:
زبان با ضریب ۳
ریاضی با ضریب ۲
آمار با ضریب ۱
تحقیق ۱ با ضریب ۱
اصول مدیریت با ضریب ۱
طراحی الگوریتم با ضریب ۰
.
منابع پیشنهادی دروس ارشد:
آمار : دو جلد کتاب ایوزیان (انتشارات ترمه)+ کتاب ۲۰۰۰ تست خودم که فقط تسته برای افرادی که بیشتر می خوان تمرین حل کنن.
البته منابع خیلی خوب دیگه ای هم وجود دارند ولی با توجه به تعداد دروس پیشنهاد می کنم فقط با یجور کتاب برید جلو.

تحقیق ۱ : کتاب زاهدی سرشت (نگاه دانش)

تحقیق ۲: کتاب زاهدی سرشت (نگاه دانش)
کتاب تست تحقیق ۱ و ۲: کتاب ۲۰۰۰تست تحقیق آقای زاهدی سرشت (نگاه دانش) . این کتاب ۳ جلد استو جلد ۱ تستهای تالیفی و جلد ۲ و ۳ تستهای کنکوره. تستهای تحقیق ۱ و تحقیق ۲ هم تفکیک شدن.

زبان عمومی: ((کتاب لغات ضروری تافل و ۵۰۴ لغت -البته آقای مهندس شایان میگه ۵۰۴ لغت اضافی هم زیاد داره)) + ((کتاب زبان عمومی آقای فرزام یا زبان عمومی آقای اشراقی (از کتاب آقای اشراقی گرامی بخونید) . ))

زبان تخصصی:
جزوه کلاسی مهندس شایان- + کتاب بنفش زبان تخصصی آقای نعمتی که تستهای کنکوره (انتشارات نگاه دانش) اگه میرسید کتاب زبان تخصصی انتشارات سمت رو هم بخونید.

موجودی : کتاب راهیان ارشد آقای حسن پور یا (( جزوه مهندس عبدالله زاده +جزوه دکتر پورسعیدی ))

طرحریزی :کتاب مهندس نیکوفکر و مهندس عبدالله زاده

کنترل کیفیت: کتاب آقای دکتر امیری و مهندس کوشا + کتاب آقای دکتر سقایی

ostad20

عضو جدید
بهترین منابع کنکور کارشناسی ارشد صنایع به صورت زیر هست

احتمال و آمار : کتاب دو جلدی آقای ایوزیان یا کتاب های آقای ایمن پور
برای جمع بندی کتاب های قورت بده آقای ایمن پور بسیار عالی هستن، حتما بخونید

تحقیق در عملیات : کتاب آقای ایمن پور + کتاب آقای زاهدی سرشت + کتاب آقای اشجری
برای جمع بندی کتاب قورت بده تحقیق در عملیات آقای ایمن پور عالیه

کنترل موجودی : کتاب قورت بده موجودی آقای رسولی + کتاب آقای حسن پور ( اشکال کتاب آقای حسن پور اینه که حجمش خیلی زیاده و برای خوندن کنکور مناسب نیست - از طرفی همه تستای کنکور که به نوعی ابهام داره تو کتاب ایشون نیست) + کتاب پورسعیدی که برا پارسه هست

طرحریزی : کتاب آقای نیکوفکر + کتاب آقای اشجری برای پارسه

اقتصاد مهندسی
: کتاب آقای عباس زاده ( کتاب کاملی هست و دارای تست های متنوعی می باشد) + کتاب آقای امیری

کنترل کیفیت : کتاب آقای امیری + کتاب آقای سقائی (از لحاظ تست دارای تنوع است - هر دو کتاب خونده شود)

کنترل پروژه : کتاب آقای سبزه پرور + کتاب مدرسان شریف ( تست زیاد داره - هر دو کتاب خونده شود)

زبان : کتاب آبی آقای نعمتی

ostad20

عضو جدید
بهترین منابع کنکور کارشناسی ارشد صنایع به صورت زیر هست

احتمال و آمار : کتاب دو جلدی آقای ایوزیان یا کتاب های آقای ایمن پور
برای جمع بندی کتاب های قورت بده آقای ایمن پور بسیار عالی هستن، حتما بخونید

تحقیق در عملیات : کتاب آقای ایمن پور + کتاب آقای زاهدی سرشت + کتاب آقای اشجری
برای جمع بندی کتاب قورت بده تحقیق در عملیات آقای ایمن پور عالیه

کنترل موجودی : کتاب قورت بده موجودی آقای رسولی + کتاب آقای حسن پور ( اشکال کتاب آقای حسن پور اینه که حجمش خیلی زیاده و برای خوندن کنکور مناسب نیست - از طرفی همه تستای کنکور که به نوعی ابهام داره تو کتاب ایشون نیست) + کتاب پورسعیدی که برا پارسه هست

طرحریزی : کتاب آقای نیکوفکر + کتاب آقای اشجری برای پارسه

اقتصاد مهندسی
: کتاب آقای عباس زاده ( کتاب کاملی هست و دارای تست های متنوعی می باشد) + کتاب آقای امیری

کنترل کیفیت : کتاب آقای امیری + کتاب آقای سقائی (از لحاظ تست دارای تنوع است - هر دو کتاب خونده شود)

کنترل پروژه : کتاب آقای سبزه پرور + کتاب مدرسان شریف ( تست زیاد داره - هر دو کتاب خونده شود)

زبان : کتاب آبی آقای نعمتی

بالا