دلیل شما برای اثبات وجود خدا چیست؟

وضعیت
موضوع بسته شده است.

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
مشکل اینه که انسان فک میکنه با نیم کیلو مغزش میتونه همه چیز رو بفهمه و تحلیل کنه!!!
فرض میکنیم که به قول شما عقل انسان ناقص باشه ولی باز هم این دلیل بر وجود داشتن خدا نیست.

آخرین ویرایش:

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
مشکل اینه که انسان فک میکنه با نیم کیلو مغزش میتونه همه چیز رو بفهمه و تحلیل کنه!!!

اینم حرفیه

اتحادیه اروپا سال گذشته یک و دو دهم میلیارد یورو معادل پنج هزار میلیارد تومن یعنی پنج تریلیارد تومن بودجه تصویب کرده دانشمندان جهان با رهبری دانشگاه پلی تکنیک سوئیس مغز مصنوعی تا سال 2020 بسازند که از انسان خیلی قویتر و باهوشتر و درک و شعورش بسیار بالاتر خواهد بود

این کامپیوتر احتمال زیاد تمامی سوالاتی که بشر تاکنون نتوانسته تجزیه تحلیل کند را تجزیه تحلیل خواهد کرد و به خیلی از سوالات جواب خواهد داد

بشر دهها هزار سال روی زمینه زندگی کرده و صبر کرده این چند سال هم صبر کنیم ببینیم چی از آب در میاد

من که مطمئنم این کامپیوتر خدا را به روش خود اثبات خواهد کرد و ان را از ادیان تحریف شده جدا خواهد کرد.

حاضرم شرط ببندم با اینکه تاحالا شرط بندی نکرده ام توی زندگیم.

سایت اختصاصی پروژه با مدیریت اتحادیه اروپا:

https://www.humanbrainproject.eu

سایت اختصاصی پروژه با مدیریت دانشگاه فدرال سوئیس:

http://bluebrain.epfl.ch

توضیحات پروژه دانشگاه فدرال سوئیس در ویکی پدیا:

http://en.wikipedia.org/wiki/Human_Brain_Project

توضیحات پروژه اتحادیه اروپا در ویکی پدیا:

http://en.wikipedia.org/wiki/Blue_Brain_Project

به نظر من وقتش رسیده که خدا این مغزهای پوک را منقرض کنه و مخلوق جدیدی از کامپیوتر خلق کنه که باهوشتر از بشر پر رو باشند
و خالق خود و خداوند خود را بهتر بشناسند و او را با پول و ثروت و مقام و غیره اشتباه نگیرند
و همچنین وجودش را که تمامی خلقت محتاجش است انکار نکنند.

منبع:

http://bigstory.ap.org/article/swiss-university-launches-human-brain-project

آخرین ویرایش:

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
ببینید دوست عزیز من بخش مهمی از زندگی ام را روی ادیان مطالعه کرده ام
قصد ندارمم اینجا از ادیان طرفداری کنم
ولی من نسبت به شما شناخت عمیقی از دین دارم

لازم نیست حرف مرا باور کنید

ولی باید عرض کنم که همان ادمهای بدی که دین را به شما شناسانیده اند شما را از دین فراری داده اند هیچ ارتباطی با دین ندارند.

من دین را در عرب یا عجم بودن نمیدانم من دین را در لباس اخوند بودن نمیدانم من دین را در قران و یا تورات نمیدانم
من خدا را در مسجد و معبد نمیبینم.

اصلا خدا و دین ربطی به اینها نداره

پیشنهاد میکنم ان ذهنیت منفی و مسمومی که دروغگویان ادیان به شما نشان داده اند را دور بریزید و از ابتدا با ذهنی بار درباره دین مطالعه کنید
سعی کنید دین را بشناسید و بعد درباره ان نظر بدهید
نمیگویم طرفدار دین بشوید فقط میگویم که به شما در کل زندگی تان اجازه نداده اند درباره دین تحقیق کنید
و ذهن و مغز شما را طوری برنامه ریزی و شستشو داده اند که شناخت شما از دین برعکس واقعیت دین باشد.

دین نه ربطی به زبان عربی دارد و نه ربطی به بهشت و جهنم دارد

افرادی که چنین تصویری از دین کشیده اند یک مشت مدعی و دروغگو نیستند.

و اما دین از دید من که بررسی کرده ام یک قانون مدنی است

کشور ایران یک قانون مدنی دارد
کشور آمریکا و اروپا و همه جای دنیا یک قانون مدنی دارند.

دین نیز یک نوع قانون است که زمانی که مردم زمین نمیدانستند اصلا قانون چیست برای بشر پیشنهاد شد
عده ای ان را قبول کردند و به ان عمل کردند به انها گفته شد با ایمان
عده ای این قانون را قبول نکردند به انها گفته شد بی ایمان

امروزه همین دین در لابلای تمامی قوانین جهان در تمامی کشورها نفوذ کرده

اگر خوب تاریخ را مطالعه کنید و خوب با قوانین تحریف نشده ادیان مقایسه کنید متوجه میشوید که ان قوانین دینی که عقل بشر انها را قبول میکند مانند اینکه یکدیگر را نکشید و به یکدیگر احترام بگذارید
و یکدیگر را دوست داشته باشید

اینها در تمامی قوانین کشورهای دنیا وجود دارند.

منتها زمانی که دین به بشر عرضه شد پلیس و حکومت و قانون و مجلس و غیره نبود قاضی و مجری قانون مشخص نبود
لذا فقط بعنوان یک پیشنهاد به بشر ارائه شد و بشر در طول هزاران سال این پیشنهاد ها را پالایش کرده در تمدن قرن بیستم در حال اجراء دارد.

ان بخشی از دین که هنوز در قوانین بشری قبول و پذیرفته نشده چون با خرافات زیادی آمیخته است لذا هنوز بشر با یکدیگر درگیر است و ممکن است زمان بکشد تا انها پالایش شده و موارد مفید ان وارد قوانین بشر معاصر شود و بقیه به دور ریخته شود.

تا نباشد چیزکی نگویند چیزها

اگر داخل ان چیز خوبی نباشد ان را به مردم علم نمیکنند
منتها داخل یک کلمه خوب چند کلمه خرافات میپیچند تا بر ملتها سوار شوند

یک انسان عاقل و نیازمند و تشنه عدالت کل دین را دور نمیریزد بلکه ان قسمتی که مفید است را برمیدارد و ان قسمتی که خرافات است را دور میریزد.

دین ما همان قانون ما است منتها چون در طول هزاران سال از دین و نام دین سوء استفاده شده است قوانین زندگی بشری را از دین جدا کرده و با نام قانون کارهای کارشناسی زیادی روی ان انجام داده اند تا در نهایت در کشورها اجرای ان لازم شده است.

امید وارم توانسته باشم تصویر بهتری از دین برای شما نقش ببندم

این حرف من نیست و پیشنهاد میکنم قبل از رد یا تایید حرف من مدتی بروید بیشتر روی دین و شناخت کامل از دین تحقق کنید
بعد از اینکه شناخت پیدا کردید ان وقت درباره دین قضاوت کنید.
و بازهم با نصف حرفهاتون موافقم و با بقیش مخالف.
متاسفانه این بحثها رو خیلی نمیشه باز کرد. نخست اینکه باید دید قانونگذار چه قوانینی رو به جامعه تحمیل میکنه. آیا اون قانون ضرری برای کسی داره یا نه. باز هم متاسفانه میبینیم که 98 درصد قوانین به نفع قانونگذار هست.
از هر قانونی نمیشه تبعیت کرد.خیلیاشون ضد بشری هستن. دوم اینکه بنظر من بجایه قانونگذاری باید روی فرهنگ کار بشه.
ويکتور ھوگو میگه ھر آموزشگاھی را که باز کنيد در زندانی را بسته ايد
اینهمه اعدام میبینیم آیا برای بقیه درس عبرت شده؟نه.
قبلا هم اشاره کردم کسیکه میخاد کار بدی انجام بده نه به قانون توجه میکنه و نه به دین و روش زندگی و غیره. این قانون نیست که مردم رو از کار بد کردن دور نگه میداره.
بنظرم ضررهایی که قوانین داشتن بیشتر از نفعشون بوده. مثلا قانون میذارن عرق خوردن حرام است و مجازات و..... ولی همین چند روز پیش آمار گرفتن ایران در رتبه 19 مصرف الکل هست. یعنی بالاتر از کشورهایی مثله آمریکا و آلمان و...
بهر روی، عرض کردم انسان متمدن به شکل امروزی نیازی به دینی نداره که چند هزار سال قبل ساخته شده.

.............
شما فرمودید راجع به ادیان اطلاعات کاملی دارید و من دارم با مذاهب متعصبانه و بدور از عقل برخورد میکنم. باشه، اما شما نمیتونید دستورات غیر اخلاقی دین رو نادیده بگیرید و بگید اینهارو انسانها وارد مذهب کردن و بقیه رو که بنظرتون درسته رو خدا گفته.
دین به انسان پیشنهاد شده؟!!!!!!! پس اینهمه جنگ و خونریزی به اسم دین و آیه هاییکه در کتب مذهبی هست که تهدید به قتل و تجاوز و عذاب و جهنم میکنه بخاطر چی هست؟ خداوند میخاسته زهر چشم بگیره یا بازهم اینها بدست انسانها وارد کتابهای مذهبی شده!!!

اگر ما در جامعه قانون نداشته باشیم با جنگل و حیوانات فرقی نداریم.
بنظرم همین الانم که قانون داریم هیچ فرقی با حیوانات نداریم. تنها تفاوت ما با حیوانات اینه که ما میتونیم دروغ بگیم و حرف بزنیم. کارهاییکه انسانها انجام میدن یک حیوان انجام نمیده.
از هیچ موجودی در دنیا به اندازه ی انسان نباید ترسید.

اگر شما امروز به قوانین حقوق بشر که در کشورهائی مانند آمریکا و اروپا و سازمان ملل احترام گذاشته میشود
یا قوانینی که در هر کشوری اجراء میشود احترام میگذارید و انها را رعایت میکنید
در اصل شما یک فرد ا ایمان هستید.
درسته. اما بحث اصلیه ما دینهای مذهبی بود که خدا رو نشون میده نه قوانین اساسی یک کشور.
اگر شما به قانون هیچ کشوری ارزش و احترام قائل نیستید در اصل ربطی به بشریت و جامعه بشری ندارید و لذا جایتان در جامعه نیست
یعنی کسیکه قانون کشورش رو قبول نداره باید اعدام کرد؟ یعنی هر قانونی تصویب شد باید پذیرفت؟ پس عقل و شعور به چه دردی میخوره؟
ھرگز كاري بر خلاف وجدان خود نكنيد حتي اگر قانون از شما بخواھد
............
سپاس. از نظراتت استفاده کردم. تقریبا با بیشترشون موافقم. من فکر میکنم اختلاف ما اینه که داریم از دو دین صحبت میکنیم یک دین یا راه و روش زندگی و یکی دین ادیان و مذاهب.
:gol:;)

آخرین ویرایش:

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
آیا خداوند قادر به خلق موجودی همچون خود و با این همه عظمت و قدرت هست؟ چرا فقط اگر هست چرا خلق نکرده؟

اینهم مثله بحث، هستی و نیستیِ....
بقول مترلینگ:حتی خدا هم که عین هستی است نمی تواند نیستی را به وجود بیاورد،
همان گونه که آفریننده قادر نیست پایان خود را ببیند، زیرا اگر پایان خود
را می دید آن وقت بی پایان نبود.

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
و بازهم با نصف حرفهاتون موافقم و با بقیش مخالف.
متاسفانه این بحثها رو خیلی نمیشه باز کرد. نخست اینکه باید دید قانونگذار چه قوانینی رو به جامعه تحمیل میکنه. آیا اون قانون ضرری برای کسی داره یا نه. باز هم متاسفانه میبینیم که 98 درصد قوانین به نفع قانونگذار هست.
از هر قانونی نمیشه تبعیت کرد.خیلیاشون ضد بشری هستن. دوم اینکه بنظر من بجایه قانونگذاری باید روی فرهنگ کار بشه. اینهمه اعدام میبینیم آیا برای بقیه درس عبرت شده؟نه.
قبلا هم اشاره کردم کسیکه میخاد کار بدی انجام بده نه به قانون توجه میکنه و نه به دین و روش زندگی و غیره. این قانون نیست که مردم رو از کار بد کردن دور نگه میداره.
بنظرم ضررهایی که قوانین داشتن بیشتر از نفعشون بوده. مثلا قانون میذارن عرق خوردن حرام است و مجازات و..... ولی همین چند روز پیش آمار گرفتن ایران در رتبه 19 مصرف الکل هست. یعنی بالاتر از کشورهایی مثله آمریکا و آلمان و...
بهر روی، عرض کردم انسان متمدن به شکل امروزی نیازی به دینی نداره که چند هزار سال قبل ساخته شده.

.............
شما فرمودید راجع به ادیان اطلاعات کاملی دارید و من دارم با مذاهب متعصبانه و بدور از عقل برخورد میکنم. باشه، اما شما نمیتونید دستورات غیر اخلاقی دین رو نادیده بگیرید و بگید اینهارو انسانها وارد مذهب کردن و بقیه رو که بنظرتون درسته رو خدا گفته.
دین به انسان پیشنهاد شده؟!!!!!!! پس اینهمه جنگ و خونریزی به اسم دین و آیه هاییکه در کتب مذهبی هست که تهدید به قتل و تجاوز و عذاب و جهنم میکنه بخاطر چی هست؟ خداوند میخاسته زهر چشم بگیره یا بازهم اینها بدست انسانها وارد کتابهای مذهبی شده!!!

بنظرم همین الانم که قانون داریم هیچ فرقی با حیوانات نداریم. تنها تفاوت ما با حیوانات اینه که ما میتونیم دروغ بگیم و حرف بزنیم. کارهاییکه انسانها انجام میدن یک حیوان انجام نمیده.
از هیچ موجودی در دنیا به اندازه ی انسان نباید ترسید.

سپاس. از نظراتت استفاده کردم. تقریبا با بیشترشون موافقم. من فکر میکنم اختلاف ما اینه که داریم از دو دین صحبت میکنیم یک دین یا راه و روش زندگی و یکی دین ادیان و مذاهب.:gol:;)

درسته. اما بحث اصلیه ما دینهای مذهبی بود که خدا رو نشون میده نه قوانون اساسی یک کشور.

اصلا چنین دینی وجود نداره تمامی افرادی که از چنین دینی حرف میزنند کلاش و دروغگو هستند
دین یعنی قانون زندگی اجتماعی در ارامش و امنیت و سلامت و سلامتی
کردان نیک پندار نیک گفتار نیک
هر دینی خلاف این اصول باشه من چنین دینی را دین و مذهب نمیدانم بلکه ان را ساختگی برای تخریب دین واقعی میدانم.
دین باید به مردم شادی و سلامتی بده نه اینکه شادی و سلامتی مردم را زیر سوال ببره

یعنی کسیکه قانون کشورش رو قبول نداره باید اعدام کرد؟ یعنی هر قانونی تصویب شد باید پذیرفت؟ پس عقل و شعور به چه دردی میخوره؟
............

حیوانات انسان نما اعدام میکنند ولی انسان کسی را به خاطر قبول نکردن قانونی که چند نفر ان را قبول دارند اعدام نمیکنه
اما از طرف دیگر هیچ انسانی حق ندارد با بی قانونی دیگران را ازار و اذیت کند
منظور من قانونی است که امنیت مردم را تضمین میکند.
اگر کسی قانون امنیت مردم را قبول نکنه و هر طور دلش بخواد مردم را اذیت کنه و بکشه خوب چنین ادمی جاش جامعه نیست باید از جامعه اخراج بشه
اگر اخراج شد و باز برگشت مردم را اذیت کرد باید اعدام بشه چون حق نفس کشیدن روی کره زمین را نداره. چون داره کره زمین را به مکانی بد تر از جنگل تبدیل میکنه

===============
اگر بخواهیم کمی با وجدان صحبت کنیم به قول زرتشت راه در جهان یکی است و ان راه نیکی است

دین ادیان و مذاهب از نظر من یک مشت حرفهای من در آوردی است که برای اینکه اکثریت مردم را سوار شوند ان را تحریف کرده اند
دینی که امروز داریم توی کتابهای تحریف نشده ان دینی نیست که در کتابها گفته اند
تمامی دینها حتی خود اسلام سرشار از تحریفات و خرافات است
حتی همین شیعه که کلی از ان تعریف میکنند پر از ضد و نقیض است
مثلا میگویند حضرت علی و پیامبر اسلام ازدواج موقت را کاری با ارزش اعلام کرده ولی عمر ان را حرام اعلام کرده
حالا همین شیعه ها امده اند کار عمر و دستور عمر را پیروی میکنند و سفارش علی را رد میکنند!

به نظر من مسخره ترین انسانها آنهائی هستند که به کسی بگویند در زبان قبولت داریم ولی رفتارمان را ان طور که دلمان میخواهد بر خلاف نظر تو انجام میدهیم!

انقدر ضد و نقیض در بین این توده های مردم هست که ادم شک میکند آیا واقعا حیوانات متمدن تر از انسانها هستند؟

فکر میکنم ما با هم همدرد هستیم

من دینداری هستم که از مدعیان دین فراری ام

شما بی دینی هستید که از مدعیان دین فراری هستید

پس با هم یک تفاهم داریم که هر دو از مدعیان دین فراری هستیم.

حرف زیاد بود و من خیلی نصف شب نخواستم بحث کنم

شب به خیر :smile:

.6.

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فرض میکنیم که به قول شما عقل انسان ناقص باشه ولی باز هم این دلیل بر وجود داشتن خدا نیست.
ولی اگه یه درصدم احتمال داشته باشه وجود داشته باشه+وعده هایی که داده عقل سلیم میگه بهش ایمان بیار!!!به نظر من خدا وجود فیزیکی نداره که بخوای از اون لحاط اثباتش کرد یه جورایی مثه اینه که بگی مثلن عشق رو اثبات کن!خو عشق وجود خارجی نداره ولی تاثیرش رو میشه رو زندگی ها دید!!!فلسفی شد :)

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز

درسته.. بقول ویلیام جیمز؛ مغز ما يک دينام ھزار ولتیه که متاسفانه اکثرمون بيش از يک چراغ موشی از اون استفاده نمیکنيم...
یا اینکه اگر انسان ھا در طول عمرشون ميزان كاركرد مغزشون يك ميليونيوم معده شون بود اكنون كره زمين تعريف ديگه ای داشت.
اما مذهبیون که بقول خودشون نمایندگان خدا بر روی زمین هستن، یک خدایی برای ما ساختن که قابل پذیرش نیست. دینی به ما نشون میدن که سرتاسر خرافاته و بجای خدا یک انسان رو بما معرفی میکنه.
تمام وسائل و کتابھائی که علمای مذھبی در اين خصوص نوشتن و خواستن که موضوع آزادی انسان رو با علم وتوانائی خداوند وفق بدھند جز يک سلسله کلمات پوچ و ميان تھی چيزی نيست و فاقد معنیه!
حداقل با همین مغز ناقصمون میتونیم فرق خرافات و حقیقت رو بفهمیم. شاید هم خدا نخاسته ما بشناسیمش وگرنه مارو کامل تر میساخت. خدا که از آینده با خبره. پس مشکل یه جایه دیگست.:confused:

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

بله دین به انسان پیشنهاد شده توی قران آمده که :
لا اکراه فی الدین

در دین اجبار و زور نیست

در جاهای دیگه در قران گفته شده که
لکم دینکم و لی دین

دین شما برای خودتان و دین من برای خودم
یعنی کافران نیز برای خود دینی دارند.

همان طور که عرض کردم ان انسانهای بزرگ پیامبران و امامان که از صمیم قلب برایشان احترام قائل هستم متاسفانه هیچ گونه سنخیتی با این افرادی که وارث حرفهای انها هستند ندارند

آن پیامبرانی که دشمنانشان وقتی اذیتشان میکردند پرس و جو کرده و وقتی میفهمیدند بیمار شده اند به عیادتشان میرفتند

این دینی که امروز داریم نه تنها اذیت بلکه بگوئی بالای چشمت ابرو هست اعدام میکنند چه برسه به سایر مسائل...

وقتی عرض میکنم دین را اکثریت نمیشناسند همین جاست که اکثرا فکر میکنند دین اجباری و ضروری است و اکثرا فکر میکنند ان دینی که طرف مقابل میگوید باید همه با ان دین باشند

در حالی که توی قران بر عکس ان را میگوید و ان کسی که ادعای دین و قران دارد بر عکس قران عمل میکند ولی کسی سوال نمیکند که چرا بر خلاف ان دینی که دم از ان میزنی عمل میکنی؟

آخرین ویرایش:

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
اصلا چنین دینی وجود نداره تمامی افرادی که از چنین دینی حرف میزنند کلاش و دروغگو هستند
دین یعنی قانون زندگی اجتماعی در ارامش و امنیت و سلامت و سلامتی
کردان نیک پندار نیک گفتار نیک
هر دینی خلاف این اصول باشه من چنین دینی را دین و مذهب نمیدانم بلکه ان را ساختگی برای تخریب دین واقعی میدانم.
دین باید به مردم شادی و سلامتی بده نه اینکه شادی و سلامتی مردم را زیر سوال ببره

حیوانات انسان نما اعدام میکنند ولی انسان کسی را به خاطر قبول نکردن قانونی که چند نفر ان را قبول دارند اعدام نمیکنه
اما از طرف دیگر هیچ انسانی حق ندارد با بی قانونی دیگران را ازار و اذیت کند
منظور من قانونی است که امنیت مردم را تضمین میکند.
اگر کسی قانون امنیت مردم را قبول نکنه و هر طور دلش بخواد مردم را اذیت کنه و بکشه خوب چنین ادمی جاش جامعه نیست باید از جامعه اخراج بشه
اگر اخراج شد و باز برگشت مردم را اذیت کرد باید اعدام بشه چون حق نفس کشیدن روی کره زمین را نداره. چون داره کره زمین را به مکانی بد تر از جنگل تبدیل میکنه

===============
اگر بخواهیم کمی با وجدان صحبت کنیم به قول زرتشت راه در جهان یکی است و ان راه نیکی است

دین ادیان و مذاهب از نظر من یک مشت حرفهای من در آوردی است که برای اینکه اکثریت مردم را سوار شوند ان را تحریف کرده اند
دینی که امروز داریم توی کتابهای تحریف نشده ان دینی نیست که در کتابها گفته اند
تمامی دینها حتی خود اسلام سرشار از تحریفات و خرافات است
حتی همین شیعه که کلی از ان تعریف میکنند پر از ضد و نقیض است
مثلا میگویند حضرت علی و پیامبر اسلام ازدواج موقت را کاری با ارزش اعلام کرده ولی عمر ان را حرام اعلام کرده
حالا همین شیعه ها امده اند کار عمر و دستور عمر را پیروی میکنند و سفارش علی را رد میکنند!

به نظر من مسخره ترین انسانها آنهائی هستند که به کسی بگویند در زبان قبولت داریم ولی رفتارمان را ان طور که دلمان میخواهد بر خلاف نظر تو انجام میدهیم!

انقدر ضد و نقیض در بین این توده های مردم هست که ادم شک میکند آیا واقعا حیوانات متمدن تر از انسانها هستند؟

فکر میکنم ما با هم همدرد هستیم

من دینداری هستم که از مدعیان دین فراری ام

شما بی دینی هستید که از مدعیان دین فراری هستید

پس با هم یک تفاهم داریم که هر دو از مدعیان دین فراری هستیم.

حرف زیاد بود و من خیلی نصف شب نخواستم بحث کنم

شب به خیر :smile:
الان کاملا موافقم با حرفات:D
شام شاد......
;).

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
ولی اگه یه درصدم احتمال داشته باشه وجود داشته باشه+وعده هایی که داده عقل سلیم میگه بهش ایمان بیار!!!به نظر من خدا وجود فیزیکی نداره که بخوای از اون لحاط اثباتش کرد یه جورایی مثه اینه که بگی مثلن عشق رو اثبات کن!خو عشق وجود خارجی نداره ولی تاثیرش رو میشه رو زندگی ها دید!!!فلسفی شد :)
خب این میشه برهان دفع ختر احتمالی،که قبلا رد شده.
حالا اگر کسی هم تصمیم بگیره ایمام بیاره این که به کدوم خدا باید ایمان آورد سوال دیگه ای است که باید پاسخ داده بشه.
اگر هم به قول شما یک درصد هم احتمال وجود خدا باشه،من ترجیح میدم به جهنم برم نه روسپی خانه ای که خدای شما وعده داده.

آخرین ویرایش:

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خب این میشه برهان دفع ختر احتمالی،که قبلا رد شده.
حالا اگر کسی هم تصمیم بگیره ایمام بیاره این که به کدوم خدا باید ایمان آورد سوال دیگه ای است که باید پاسخ داده پشه.
اگر هم به قول شما یه درصد خدایی وجود داشته باشه،من ترجیح میدم تو جهنم باشم نه توی روسپی خانه ای که خدا وعده داده

ایراد شما دیندارهای مدافع خداوند این هست که اول زیر بنای خودتان را محکم نساخته اید و با یک سوال تمامی باورهای خودتان زیر سوال میرود

من ترجیح میدهم همانند ابو طالب باشم که وقتی ابرهه برای خراب کردن خانه کعبه با لشکریانش حمله کرد
ابوطالب سراغ ابرهه آمد و گفت که برای بازپس گیری شترانش آمده است و کاری به خانه خدا و تخریب ان ندارد.

اینجا ما کاسه داغتر از اش میشویم و فکر میکنیم که باید از خداوند دفاع کنیم ان وقت چون در حد و اندازه خداوند نیستیم و خداوند را انگونه که باید نمیشناسیم تا از خدا دفاع کنیم

وقتی یک نفر میگوید ترجیح میدهد در جهنم باشد تا در روسپی گری خداوند جواب قانع کننده ای برایش نداریم

من فکر میکنم انان که فکر میکنند خدا را میشناسند ولی نمیتوانند خدا را به خلقت بشناسانند بهتر است کمی روی باورهای خود تجدید نظر کنند و کمی عمیقتر و از نو خدا را بشناسند
به حدی خدا را بشناسند که بتوانند به جای توضیح دادن خدا

به مردم خود خدا را نشان بدهند:

روزی کودکی را به مدرسه آوردند تا الفبا یاد بگیرد
کودک همراه سایر همکلاسیهایش سعی کرد درس خوندن را یاد بگیرد
اما روی الف درجا میزد.
همه یک یک الفبا را یاد گرفتند و پیش رفتند

ولی کودک هنوز روی الف مانده بود

سال تمام شد همه الفبا را امتحان دادند قبول شدند ولی این کودک هنوز روی الف تمرین میکرد

در نهایت او را از مدرسه اخراج کردند

بعد از چند سال اخراج شدن و تنهائی یک روز کودک به مدرسه آمد رفت جلوی تخته سیاه و گچ را برداشت الف را بنویسد

وقتی الف را روی تخته سیاه نوشت تخته سیاه به دو نیم شد

این کودک الف را با ایمان نوشت با یقین نوشت بر خلاف دیگران که الف را از روی کتاب نوشته بودند و نمره آورده بودند.

Hamed Reza Azizi

عضو جدید
در بيكران زندگي دو چيز افسونم مي دهد يكي آبي آسماني كه مي بينم و مي دانم كه نيست و دومي خدايي كه نمي بينم و مي دانم كه هست...

• Like
واکنش ها: .6.

(M&M)

کاربر بیش فعال
چرا خداوند شریک نداره؟ چرا انسانها نباید تنها باشن فقط به دلیل ادامه بقا؟ اگر خداوند شریک داشت چه اتفاقی می افتاد؟

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا خداوند شریک نداره؟ چرا انسانها نباید تنها باشن فقط به دلیل ادامه بقا؟ اگر خداوند شریک داشت چه اتفاقی می افتاد؟

خدا در اینکه شریکی داره یا نه من نمیدانم اگر بدانم هم نمیتوانم ثابت کنم
اما میدانم که خدا بالاتر از شریک شعبه و نمایندگی انحصاری روی زمین داره به نام انسان که قدرت خدائی داره و به نمانیدگی از طرف خدا روی زمین هر کاری بخواد بهش دست میزنه
مثلا همین که شما اینطوری حرف میزنین نشون میده که کسی نمیتونه به شما بگه بالا چشمت ابرو هست! پس یه جورائی واسه خودت خدا هستی دیگه

وقتی نمیخوای با کسی ازدواج کنی و میخوای تنها باشی پس داری ادای خداوندی را در میاری که تنهاست و شریک نداره حالا خودت را خدا میدانی یا اینکه اصلا متوجه این ادعای خدائی خودت نیستی را من نمیدانم

خودت بهتر میدانی!

(M&M)

کاربر بیش فعال
اما میدانم که خدا بالاتر از شریک شعبه و نمایندگی انحصاری روی زمین داره به نام انسان که قدرت خدائی داره و به نمانیدگی از طرف خدا روی زمین هر کاری بخواد بهش دست میزنه
مثلا همین که شما اینطوری حرف میزنین نشون میده که کسی نمیتونه به شما بگه بالا چشمت ابرو هست! پس یه جورائی واسه خودت خدا هستی دیگه

وقتی نمیخوای با کسی ازدواج کنی و میخوای تنها باشی پس داری ادای خداوندی را در میاری که تنهاست و شریک نداره حالا خودت را خدا میدانی یا اینکه اصلا متوجه این ادعای خدائی خودت نیستی را من نمیدانم

خودت بهتر میدانی!

ببخشید اما اصلا توجیه نشدم!:razz:

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ببخشید اما اصلا توجیه نشدم!:razz:

قرارنیست توجیه بشوید

124 هزار تا پیامبر آمده اند کل عمرشان را از اول تا آخر صرف کرده اند تا من و شما را توجیه کنند نتوانسته اند حالا شما اومدی میخوای با یک جمله من توجیه بشی؟ مگه الکیه ؟ کشک نیست که :D

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دیگه برا پرسیدن این چیزا دیر شده.ما خدارو از کوچیکی بهمون فهموندن و قبولش کردیم و تمام عمرمون هر چی خواستیم، هرچی راز داشتیم هرچی بدی کردیم .. خوبی کردیم رو فقط با اون درمیون گذاشتیم.حالا اگه حتی وجود هم نداشته باشه...دنبالش رفتن و فهمیدنش بیشتر بهمون صدمه میزنه تا مفید باشه....چون اگه احتی اونم نداشته باشیم دیگه کسی نداریم باش دردل کنیم میشیم تنهای تنها....

دمت گرم خیلی خوشمان آمد :smile:

(M&M)

کاربر بیش فعال
قرارنیست توجیه بشوید

124 هزار تا پیامبر آمده اند کل عمرشان را از اول تا آخر صرف کرده اند تا من و شما را توجیه کنند نتوانسته اند حالا شما اومدی میخوای با یک جمله من توجیه بشی؟ مگه الکیه ؟ کشک نیست که :D

خیلی مغرضانه حرف میزنین! 

Anarchist

اخراجی موقت
کاربر ممتاز
قرارنیست توجیه بشوید

میشه اسم 50 نفر فقط 50نفر از این پیامبران رو نام ببرید؟:)

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
میشه اسم 50 نفر فقط 50نفر از این پیامبران رو نام ببرید؟:)

من اسامی شان را نمیدانم ولی از چند تا از مسلمانان سوال کردم جواب زیر را دادند:

ابراهیم
موسی
عیسی
محمد
آدم
نوح
ادریس
یونس
یوسف
یعقوب

ایوب
شعیب
هود
صالح
خضر
نون
شیث
داوود
سلیمان
زکریا

یحیی
اشعیا
حیقوق یا حبقوق
دانیال
جرجیس
حنظله
خالد
حزقیل
اشموئیل
ارمیا

عزیر
عمران
ذوالقرنین

=======================
حضرت قیدار نبی (ع) به عنوان جد سی‌ام حضرت محمد (ص)در کتاب تاریخ یعقوبی این‌گونه آمده است که حضرت اسماعیل 12 پسر داشت که بزرگ‌ترین آن‌ها حضرت قیدار بوده

اسامی این انبیاء و پیامبران بزرگوار الهی که کشور ما میزبانشان است را بر اساس مستندات دریافتی از مدیرکل هیات‌های امناء بقاع متبرکه و موسسات خیریه سازمان اوقاف و امور خیریه به ترتیب هراستان و فراوانی حضور آن‌ها در شهرها و استان‌های مختلف کشور منتشر می‌کند:

استان آذربایجان شرقی: نام مکان متبرکه

1- حضرت جرجیس(ع)، شهرستان جلفا، روستای دره شام ـ گلفرخ، کلید داغی

2- حضرت یونس (ع) شهرستان: مرند

3- ارمیای نبی(ع) شهرستان هریس، بدوستان غربی، روستای جیغه

استان اصفهان: نام مکان متبرکه

1- حضرت شعیا (ع): شهرستان اصفهان؛ هاتف

2- حضرت یوشع (ع): گلستان شهدا

3- دانیال پیغمبر (ع) شهرستان گلپایگان، گلشهر

4- حضرت صالح (ع) شهرستان گلپایگان، گلشهر

5- حضرت یحیی (ع) شهرستان گلپایگان روستای قالقان

استان تهران: نام مکان متبرکه

1- حضرت لوط (ع) شهرستان رباط کریم، روستای پیغمبر

استان خراسان رضوی: نام مکان متبرکه

1- شعیب پیغمبر(ع) شهرستان قوچان، روستای مزرج

استان خراسان شمالی : نام مکان متبرکه

1- حضرت ایوب (ع) شهرستان بجنورد، روستای ایوب

استان زنجان: نام مکان متبرکه

1- حضرت قیدار نبی (ع): شهرستان قیدار

استان سمنان: نام مکان متبرکه

1- پیغمبران (سام و لام) (ع) شهرستان سمنان، شمال شرقی سمنان

2- ارمیا (ع) شهرستان شاهرود، شهر میامی، روستای ارمیا

3- حضرت جرجیس (ع) شهرستان شاهرود، بیارجمند، خوارتوران

4- حضرت دانیال (ع) شهرستان شاهرود، شهر میامی، روستای سوداغلن

5- دانیال پیغمبر (ع) شهرستان شاهرود، روستای کالپوش

استان فارس: نام مکان متبرکه

1- شیث پیغمبر (ع)، شهرستان فیروزآباد، روستای مهکویه سفلی

2- نوح نبی‌الله(ع) شهرستان ممسنی، روستای جاوید حجت‌آباد

استان قزوین: نام مکان متبرکه

1- چهار انبیاء(ع)، شهرستان قزوین بخش مرکزی، خیابان پیغمبریه

2- ایوب و یوشع (ع)، شهرستان قزوین، بخش رویارالموت، روستای بالاروچ

3- خضر(ع) شهرستان قزوین، بخش رودبار الموت، روستای گازرخان

4- سام و جالوت (ع)، شهرستان قزوین، رودبار، روستای یکاکلایه علیا

استان گلستان: نام مکان متبرکه

1- صالح پیغمبر(ع)، شهرستان گرگان، آق قلا، روستای آق قنبر

2- حضرت یعقوب (ع) شهرستان گرگان، آق قلا ـ روستای صحنه علیا

استان لرستان: نام مکان متبرکه

1- داوود پیغمبر(ع)، شهرستان الیگودرز، ازنا، روستای داوود پیغمبر

استان مرکزی: نام مکان متبرکه

1- اشموئیل نبی‌الله (ع)شهرستان ساوه، بخش مرکزی روستای پیغمبر

استان همدان: نام مکان متبرکه

1- حیقوق نبی (ع)، شهرستان تویسرکان، حبقوق نبی بلوار حبقوق

2- حجی پیامبر (ع)، شهرستان همدان، بازار فلسطین

استان خوزستان: نام مکان متبرکه

1- حزقیل (ع) شهرستان دزفول، خیابان شریعتی

2- دانیال نبی (ع) شهرستان شوش، خیابان امام خمینی

استان مازندران: نام مکان متبرکه

1- ایوب پیغمبر (ع)، شهرستان تنکابن، شهر عباس آباد روستای پرچور

2- دانیال نبی (ع)، شهرستان تنکابن، سلمانشهر ـ دانیال

========================
آدم؛ این كلمه عبری و غیر منصرف است و به معنای خاك سرخ میباشد

25 بار در قرآن تكرار شده است. وی نخستین انسان از نسل كنونی است؛‌ از این روی او را ابوالبشر می نامند و نخستین پیغمبر است.

ادریس؛ این كلمه غیر عربی است؛ از این روی غیر منصرف می باشد. دو بار در قرآن آمده است. میان شیث (جانشین آدم) و او چهار نسل فاصله است

نوح؛ این كلمه عربی است. چون بسیار گریه می كرده به او نوح گفته اند. 43 بار در قرآن تكرار شده است. عمرش از همه پیامبران بیش¬تر بوده و دوران نبوت او 950 سال بوده است؛ از این روی به او شیخ الانبیا لقب داده اند.

هود؛ این كلمه عربی است. وی پس از نوح – با چند واسطه – آمده است. وی در سرزمین احقاف و میان قوم عاد زندگی می كرد. در تورات به نام «عابر» خوانده شده است. این كلمه ده بار در قرآن آمده كه سه مورد آن به معنای یهودی است

صالح؛ این كلمه عربی است و وی از پیامبران عرب می باشد. وی در سرزمین حجر (میان شام و حجاز) مبعوث شد

ابراهیم؛‌ این كلمه غیر عربی و سریانی است و به معنای پدر مهربان می باشد. وی از پیامبران اواالوالعزم میباشد كه دارای كتاب و شریعت است. وی در شهر بابل در عراق به دنیا آمد و به پیامبری رسید و در دوره جوانی بت ها را شكست و نمرود دستور داد او را در آتش افكنند كه خدای متعال آتش را بر او گلستان كرد. این كلمه 68 بار در قرآن تكرار شده است.

اسماعیل؛ این كلمه غیر عربی است و در زبان عبری «اسما» و «ئیل» به معنای بشنو، خدا بوده است. وی فرزند بزرگ ابراهیم است و مادرش هاجر میباشد

.اسحاق؛ این كلمه عربی نیست و غیر منصرف می باشد. وی فرزند دوم ابراهیم است كه مادرش ساره می باشد. این كلمه 15 بار در قرآن كریم تكرار شده است.

.لوط؛ ظاهراً این كلمه عربی است. وی در زمان حضرت ابراهیم می زیست و با آن حضرت خویشاوند بود. وی پیامبر مردم شهر سدوم بود. مردم این شهر به جهت عمل زشت هم جنس بازی دچار زلزله شدید شده و نابود گشتند. این كلمه 27 بار در قرآن كریم تكرار شده است.

یعقوب؛ این كلمه غیر عربی و ظاهراً عبری است و غیر منصرف می باشد. وی فرزند اسحاق است. لقب وی «اسرائیل» است كه به معنای عبد خدا می باشد. (اسرا = عبد و ئیل = خدا) كلمه یعقوب 16 بار در قرآن تكرار شده و كلمه اسرائیل 43 بار در قرآن تكرار شده است.

.یوسف؛ این كلمه عبری است. یوسف به معنی افسوس می خورد
یعقوب دوازده پسر داشت كه یوسف زیباترین و محبوب ترین آنان بود. داستان زندگی او به صورت یكپارچه در سوره یوسف آمده است. كلمه یوسف 24 بار در قرآن تكرار شده است.

.ایوب؛ این كلمه غیر عربی و ظاهراً عبری است و غیر منصرف می باشد. خدای متعال برای امتحان او را سال ها به مرضی مزمن دچار كرد و او صبر و مقاومت كرد

موسی؛ این كلمه معرب «موشه» (از آب كشیده شده) در زبان عبری است. وی از پیامبران الواالعزم و صاحب شریعت و كتاب آسمانی است و نام كتاب وی تورات می باشد. یه پیروان وی یهودی می¬گویند. داستان زندگی موسی و بنی اسرائیل در سوره ها و آیه های متعددی آمده است،‌ مانند سوره بقره، اعراف، طه، قصص، شعراء و... نام پدر موسی عمران و نام مادرش یوكابد است. كلمه موسی135 بار در قرآن كریم تكرار شده است

هارون؛ این كلمه عبری و به معنای محبوب است و غیر منصرف می باشد. وی برادر موسی است و در كنار او بود و موسی از خدا خواست كه او را وزیرش قراردهد و خدا درخواست او را اجابت كرد و او را در نبوت شریك موسی قرارداد؛ از این روی هر دو با هم به سوی فرعون رفتند. كلمه هارون 20 بار در قرآن كریم تكرار شده است.

داود؛ این كلمه غیر عربی و ظاهراً عبری است.معنای اسم:داود= محبوب
در چند جای قرآن كریم به داستان زندگی داود اشاره شده كه از آن موارد داستان جنگ جالوت و طالوت است كه جالوت به دست داود كشته شد. (سوره بقره، آیه¬246-251) این كلمه 16 بار در قرآن كریم تكرار شده است.

سلیمان؛ این كلمه غیر عربی و معرب شلومه و غیر منصرف است.معنای اسم :سلیمان= پر از سلامت
و فرزند داود است. وی علاوه بر مقام نبوت دارای مقام پادشاهی هم بود و زبان حیوانات را می فهمید و باد و جنیان مسخر او بودند

یونس؛ این كلمه غیر عربی و ظاهراً از یونانی ایونس گرفته شده است و غیر منصرف می اشد. قرآن كریم او را «ذا النون» و «صاحب الحوت» لقب داده است. وی در نینوا مبعوث گردید. از اعجایب زندگی او این است كه پس از این كه قومش را نفرین به عذاب كرد و از میان قومش به سوی دریا فراركرد و بر كشتی سوار شد طبق قرعه به سوی نهنگ پرتاب شد و او را بلعید و در شكم آن زنده ماند

.زكریا؛ این كلمه معرب و اصل آن عبری است.زکریا= در زبان عبری به معنای کسی که خدا او را یاد می کند
وی كه از متولیان بیت المقدس بود طبق قرعه سرپرستی مریم، مادر عیسی را بر عهده گرفت

یحیی؛ این كلمه هم می تواند عربی باشد، معنای اسم:یحیی=زندگی بخش برگرفته از واژه حیات و می تواند عبری باشد (معرب یوحنّا) وی پسر زكریا است و با عیسی پسر خاله می باشند. وی شباهت هایی به امام حسین علیه السلام دارد، از آن جمله كه در شش ماهگی به دنیا آمد و به دست حاكم عیاشی سر از تنش جدا شد. این كلمه 5 بار در قرآن كریم آمده است.

عیسی؛ این كلمه معرب كلمه «ایشوع» در زبان عبری است و به معنای مرد بزرگ و مبارك است. وی از پیامبران اولواالعزم است و كتاب او انجیل می باشد. به پیروان وی مسیحی می گویند. مادر وی مریم از چهار زن بزرگ بهشتی است كه بدون شوهر و با تمثل فرشته الهی (جبرئیل) برابر او باردار شد و در مدتی كوتاه عیسی را به دنیا آورد. و عیسی در گاهواره به سخن آمد و خود را عبدالله، پیامبر و صاحب كتاب معرفی كرد. یهودیان مخالف او می خواستند او را به دار بیاویزد، ولی خدای بزرگ او را نجات داد و فردی مشابه او را به دار آویختند. این كلمه 25 بار در قرآن كریم تكرار شده است.

محمد؛ این كلمه عربی و به معنای ستوده است. و از پیامبران اواالعزم و صاحب شریعت اسلام و كتاب آسمانی او قرآن است. وی آخرین پیامبر الهی و پس از او پیامبری نخواهد آمد و هر كس پس از ایشان ادعای پیامبری كند دروغگو است. این كلمه 4 بار در قرآن كریم آمده است و یك بار به عنوان «احمد» از او یادشده است.

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز

خودت بهتر میدانی!
درود..........این خدا که مد نظر شما هست آیا خدایه بدی هست یا خوبی بلاخره.؟ یادمه قبلا گفتید خدایه شما کار ناپسند انجام نمیده..
مثلا وقتی کسی جنایت میکنه نماینده ی خدا هست.
مثلا وقتی کسی دزدی میکنه نماینده ی خدا هست.
...........

آخرین ویرایش:

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
به چشم هامان دروغ نگوییم......خدا دیدنیست.....به قول مولا ....من خدایی را که نبینم فرمان نمیبرم............

اینم یک دلیل غیر منطقی دیگه از سوی خداباوران.
خدا چرا خودشو از ما مخفی میکنه؟!!.. بعد میگه شما نماینده ی من روی زمین هستید.بعد 124000 پیغمبر میفرسته بعد میگه باید منو بشناسید و عبادتم کنید؟!!!!!
خوب خودشو نشون بده بهتر نیست؟!!!:). واقعا خیلی سخته اینکارو بکنه؟
این دلایل دیگه قدیمی شده مهندس، حداقل ماله 400 سال پیشه.. تازه اون موقع هم آدمهای اهل کتاب و فلسفه قبول نمیکردن این حرفارو.

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
درود..........این خدا که مد نظر شما هست آیا خدایه بدی هست یا خوبی بلاخره.؟ یادمه قبلا گفتید خدایه شما کار ناپسند انجام نمیده..
مثلا وقتی کسی جنایت میکنه نماینده ی خدا هست.
مثلا وقتی کسی دزدی میکنه نماینده ی خدا هست.
...........

خدای من هم خوبه و هم بد و نه خوبه و نه بد

خدای من وقتی باران می باراند ان که کنار خیابان دستفروشی میکند خدای مرا نفرین میکند

و آن کشاورزی که نیاز به آب باران دارد خدا را شکر میکند

خدای من برای کشاورز خوب است و برای دستفروش کنار خیابان بد

ولی برای من نه بد است و نه خوب خدا از نظر من یعنی به خود بیا وقتی من به خود بیایم در وجودم خدائی و به خود آمدن و بیدار شدن را پیدا میکنم

وقتی به خود آمدم میفهمم که کی هستم و خدا چی هست ان وقت نه خدا را خوب میدانم و نه بد بلکه خودم را بخشی از خدا میدانم که بعنوان سلولی از سلولهای خلقت و بخش ناچیزی از هستی حضور دارم.

اگر مانند کشاورز خدا را شکر کنم احساس خوشحالی ام حالتی را پیش می آورد که گوئی در بهشت هستم و وقتی مانند دستفروش از باران خداوند ناراحت باشم احساس کسی را دارم که در جهنم است

بنابر این من نه با بهشت کاری دارم و نه با جهنم و در دنیای خودم زندگی میکنم.

دزد چون نیاز دارد برای اینکه در جهنم زندگی میکند لذا میخواهد دزدی کند تا به پولی برسد و خودش را از جهنم نجات دهد ولی او را میگیرند و به زندان می افکنند و در جهنمی بدتر زندگی میکند.

در هر حال چه دزد باشد چه جنایتکار و هر موجودی باشد او بخشی از خلقت است و خلقت نیز بخشی از خداوند است و در نتیجه نماینده خداست

این نظر من است و شاید اشتباه باشد

من هر چند روز یک بار نظراتم را مورد بازبینی قرار میدهم اگر درک و شعورم ارتقاء یافته باشد در نظراتم تجدید نظر میکنم و ان را کاملتر میکنم
اگر درک و شعورم آپگرید نشده باشد در همان حد و سطح باقی میمانم.

جینگیلبرت

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز

اینهم مثله بحث، هستی و نیستیِ....
بقول مترلینگ:حتی خدا هم که عین هستی است نمی تواند نیستی را به وجود بیاورد،
همان گونه که آفریننده قادر نیست پایان خود را ببیند، زیرا اگر پایان خود
را می دید آن وقت بی پایان نبود.

هستی و نیستی هر دو مخلوق وساخته خود ما هستند و لذا به واسطه ما مخلوق خداوند هستند

فیزیکدانان معاصر اثبات کرده اند هستی و نیستی هر دو یک مفهوم هستند و جدا از هم نیستند.

واقعیت این است که دانش و آگاهی ما از خلقت بسیار ناچیز است و این کلمات مانند بودن و نبودن و هستی و نیستی و خوب و بد و غیره را همه اش را ما خودمان خلق کرده ایم و در خارج از وجود ما اصلا چنین چیزهائی نیست که در سلطنت خداوند وجود داشته یا وجود نداشته باشد.

آغاز و پایان و خوب و بد و زشت و زیبا و غیره ... همه اختراع و ساخته خود ما و مغز ما است و خارج از مغز ما چنین چیزهائی وجود خارجی ندارند
ما در اصل خالق و خدای این کلمات هستیم
خوب و بد و زشت و زیبا و هستی و نیستی را ما خودمان خلق کرده ایم هیچ ارتباطی به خداوند ندارد.

شاید روزی موجودی کامل تر از ما خلق بشود که حوزه آگاهی اش انقدر گسترده تر باشد که به غیر از هستی و نیستی گزینه سومی مانند نیمه هستی و نیمه نیستی تعریف کند که ما الان ان را نمیفهمیم ولی هیچ کدام از اینها ربطی به خداوند ندارد.

blackviper210

عضو جدید
کاربر ممتاز
خدای من هم خوبه و هم بد و نه خوبه و نه بد

من هر چند روز یک بار نظراتم را مورد بازبینی قرار میدهم اگر درک و شعورم ارتقاء یافته باشد در نظراتم تجدید نظر میکنم و ان را کاملتر میکنم
اگر درک و شعورم آپگرید نشده باشد در همان حد و سطح باقی میمانم.
بسیار خب..
از نظرات چند روزه ی شما به این نتیجه رسیدم که: شما هم خدایه مذاهب رو قبول داری و هم آفریدگاری که ربطی به مذاهب نداره. و در عین حال هم خدایه مذاهب رو قبول نداری و هم آفریدگاری که همه چی رو اون ساخته.
در یجا پیامبران رو قبول داری یجا دیگه میگی آدما همه پیغمبر هستن.
و معلومه که شما هم خدایی که می پرستی رو نمیشناسی. فقط یه موجودی رو تو ذهنت ساختی و داری اونو می پرستی. و بازهم خدایه شما جوری رفتار میکنه که انگار از انسانها خجالت میکشه که خودشو نشون بده. ولی دوسداره همه بشناسنش.
خیلی پیچیده است. برات سخت نیست به این خدا فکر کردن؟!!
من اعتراف میکنم با وجود اینکه قشنگ حرف میزنی اما گیج شدم با حرفات. نه میشه حرفات رو قبول کرد و نه میشه رد کرد.

وضعیت
موضوع بسته شده است.