دلایل اصلی افزایش بی شمار سانحه‌های هوایی در ایران چیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

دلایل اصلی افزایش بی شمار سانحه‌های هوایی در ایران چیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

• مجموع رای دهندگان
    81

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
ما همه ناراحتیم حتی پری و امیر.اینا دارن چیزایی که نمیشه راحت گفت رو تو پرده طنز میگن چون نمیتونن مستقیم بگن.فقط خودتو محق ندون ما میخوایم این اتفاق تکرار نشه اون بیچاره ها که رفتن خدا بیآمرزشون.حرف ما اینه که باید حتما این اتفاقا بیفته تا به فکر بیافتیم؟
در صداقت و همدلی شما و سایر کاربران شکی نیست. ولی شما هم قبول میکنید که گفتن حرف در پرده هم سبک و سیاق خودشو میخواد. باید گفتار طنز را طوری بیان کرد که به کسی توهین نشه و یا خدای ناکرده درگذشت این عزیزان اسباب تفریح کسی جلوه نکنه.
اینکه ما بخواهیم این اتفاق تکرار نشه که نمیتونیم موثر باشیم. ولی میتونیم طوری اعتراض کنیم که مسئولین به خودشون بیان. با اون مدل رفتار و گفتاری که این چند نفر داشتند هر کسی هم بخونه فکر میکنه با یه آدم بچه صفت یا بیخیال طرفه و متاثر هم نمیشه. طنز دانش خودش رو داره که هر کاربری نمیتونه اونو ادا کنه. اگه انسان در بیان طنز ناشی باشه مسخره بازی یا توهین جلوه میکنه. با تشکر از شما

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
پس سعی کن مثل بقیه کابران متین و سنجیده جواب بدی تا ضایع نشی. امیدوارم کمی به خودت بیای و در عزای درگذشتگان با مردم شوخی نکنی و با منطق باشی و جوابهای فاخر هم بدهی. رفتار شما توهین به ساحت درگذشتگان این حادثه و بازماندگان و دیگر کاربران فهیم این تالار و این تاپیک هست.

دوست محترم من چند بار به شما گفتم مجموعه ای از تاپیک ها در رابطه با این حادثه زده شده و شما باید همه ر و بخونید و بعد نتیجه گیری کنید. شما خودتان باید بهتر از همه بدونید که بعضی ها سعی میکنن تاپیک ها رو سیاسی کنند تا بهونه ای پیدا کنن برای حذف اونها. ما هم مجبوریم حرفمون رو اینطوری بزنیم. نمی تونیم بیایم رک و پوست کنده حرف بزنیم چون اولا تاپیک حذف میشه و بعد خودمون اخطار و اخراج.

شما هم مطمئن باشید دوستان دیگه با شناختی که از من و امیر و سیلور و بقیه دارن اگر فکر میکردن ذره ای قصد توهین و تمسخر داریم حتما بهمون تذکر میدادن. جتی افرادی که میخوان تاپیک سیاسی بشه هم میدونن و برای همین مثل شما جبهه نمیگیرن.

webcam

عضو جدید
یه فارغالتحصیلش اینقد ادعا نداره که شما ترم یکی یا نهایتا ترم چهاری داری .گیرم مهندس یا دکترا داری هر چی نباید بنویسی دوست عزیز.
اتفاقا من خودم دانشجوی این رشته ام و دارم اونجوری که شان تو هست باهات حرف میزنم. تو اگه مریض و عقده ای نباشی از این حرفا نمیزنی. اینهمه خانواده داغدار شده و صدای ناله و شیونشون تا آسمون بلنده اونوقت تو اومدی اینجا شرّ و ور میگی که چی بشه؟ برو یکبار دیگه همه جواباتو بخون ببین داری چی بلغور میکنی؟

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
فك نميكني داري زيادي تند ميري؟؟؟
ايشون چي گفتن مگه؟؟
منظورش شادي بوده يا مسخره فوت شده گان؟؟
سلام مهدی جان. باید از اول تا آخر تاپیک رو بخونی و جوابای این چند نفر و دیدگاههاشونو ببینی تا موضوع دستت بیاد. ممنون

eye to eye

عضو جدید
در صداقت و همدلی شما و سایر کاربران شکی نیست. ولی شما هم قبول میکنید که گفتن حرف در پرده هم سبک و سیاق خودشو میخواد. باید گفتار طنز را طوری بیان کرد که به کسی توهین نشه و یا خدای ناکرده درگذشت این عزیزان اسباب تفریح کسی جلوه نکنه.
اینکه ما بخواهیم این اتفاق تکرار نشه که نمیتونیم موثر باشیم. ولی میتونیم طوری اعتراض کنیم که مسئولین به خودشون بیان. با اون مدل رفتار و گفتاری که این چند نفر داشتند هر کسی هم بخونه فکر میکنه با یه آدم بچه صفت یا بیخیال طرفه و متاثر هم نمیشه. طنز دانش خودش رو داره که هر کاربری نمیتونه اونو ادا کنه. اگه انسان در بیان طنز ناشی باشه مسخره بازی یا توهین جلوه میکنه. با تشکر از شما

پس شمام حتما میدون واسه اینکه به قول خودتون یه عده آدم بچه صفت رو به راه بیاری لازم به توهین نیست؟اگه خدا هم میخاست با ما اینجوری برخورد کنه که دیگه هیچی.شما که روانشناسی چرا؟

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز

غیر از شما افراد دیگه ای هم این مطالب رو دیدن و خوندم حتی مدیران . شما مطمئن باشید اونا کارشونو بلدن و اگر احساس میکردن لودگی شده یا قصد تمسخر بوده خودشون اقدام میکردن .

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
سلام مهدی جان. باید از اول تا آخر تاپیک رو بخونی و جوابای این چند نفر و دیدگاههاشونو ببینی تا موضوع دستت بیاد. ممنون

اتفاقا مهدی جان با شناختی که از من داره میدونه اگه دلم بیشتر از شما نسوزه کمتر هم نمیسوزه

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
یه فارغالتحصیلش اینقد ادعا نداره که شما ترم یکی یا نهایتا ترم چهاری داری .گیرم مهندس یا دکترا داری هر چی نباید بنویسی دوست عزیز.
شما چند صفحه از این تاپیک رو خوندی ؟ آیا همه رفتار ها و جوابهای اینا رو بررسی کردی؟ اعتراض به مسخره نکردن به نظر شما نباید باشه ولی اینا هر چی خواستن بنویسن و شمام بهشون حق بدی ؟ شما قبل از اینکه این حرفا رو بزنی برو از اول بخون ببین اینا چی ها گفتن بعد باهم گفتگومونو ادامه میدیم. با دیدن عکس العمل من فوری جبهه نگیر. برو از اول با دید تحقیقی و احترام متقابل بخون ببین چیا نوشتن . اونوقت میتونیم همیدیگه رو بهتر درک کنیم.

malo0osak

کاربر بیش فعال
کاربر ممتاز
ولی من فکر میکنم به خاطر اینه که زیاد واسه هواپیما خرج نمیکنن هواپیما ها اکثرا قدیمی هستن الان برید هواپیمای اماراتو ببینید از لحاظ راحتی و پیشرفت چقدر جلو هستش صندلیا مانیتور دار و... ولی ایران چی؟اینا نمیخوان پول خرج کنن همین میشه دیگه تا وقتی خرج نکنن این حوادث ادامه داره

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
پس شمام حتما میدون واسه اینکه به قول خودتون یه عده آدم بچه صفت رو به راه بیاری لازم به توهین نیست؟اگه خدا هم میخاست با ما اینجوری برخورد کنه که دیگه هیچی.شما که روانشناسی چرا؟
اگر فقط یکساعت بعنوان همسایه یکی از این داغدیدگان صدای ناله و شیون این خانواده های داغدار رو میشنیدی حال دیگه ای داشتی. یکی از درگذشتگان این حادثه یک دختر داشجو هست که برای دیدن نامزدش به تهران رفته بود و داشت برمیگشت که تو این حادثه از دنیا رفت. مادر این دختر از همان اوایل حادثه همش تو کوچه شون داد میزنه و ناله میکنه و برفارو چنگ میزنه و هی از هوش میره. همه همسایه ها از اون ساعت تا حالا نخوابیدن و دارن گریه میکنند. الان هم دارن اونا رو بخاک میسپارن. کربلای دیگری است اینجا. باید ببینی و اونوقت قضیه فرق میکنه.
بعضی از این کاربرا فکر میکنند میتونن هر حرفی رو بزنن و ما هم باید با خواهش و تمنا ازشون پذیرایی کنیم. نخیر اینجوریام نیست. گل بگی گل میشنوی , کوفت بگی کوفت میشنوی. من بازتاب همان رفتار های تحقیر آمیز اونام . هر چند که فکر نمیکنم آنقدر عاقل باشند که بفهمند نباید با مرگ عزیزان بیگناه شوخی کرد.
بحث های منطقی هم که میشه بسیار عالی است و جای تشکر داره. هر کسی سزاوار کاری است که انجام میده.

webcam

عضو جدید
راستش میخواستم بنویسم که ضمنا از اول تا اخرش خوندم ولی ...
من طرف کسی رو نگرفتم ولی هم میتونم بگم بشین هم بفرما هم بتمرگ. بهتره که نسبت به همدیگه لااقل بشین بگیم.

شما چند صفحه از این تاپیک رو خوندی ؟ آیا همه رفتار ها و جوابهای اینا رو بررسی کردی؟ اعتراض به مسخره نکردن به نظر شما نباید باشه ولی اینا هر چی خواستن بنویسن و شمام بهشون حق بدی ؟ شما قبل از اینکه این حرفا رو بزنی برو از اول بخون ببین اینا چی ها گفتن بعد باهم گفتگومونو ادامه میدیم. با دیدن عکس العمل من فوری جبهه نگیر. برو از اول با دید تحقیقی و احترام متقابل بخون ببین چیا نوشتن . اونوقت میتونیم همیدیگه رو بهتر درک کنیم.

• Like
واکنش ها: ayja

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
اگر فقط یکساعت بعنوان همسایه یکی از این داغدیدگان صدای ناله و شیون این خانواده های داغدار رو میشنیدی حال دیگه ای داشتی. یکی از درگذشتگان این حادثه یک دختر داشجو هست که برای دیدن نامزدش به تهران رفته بود و داشت برمیگشت که تو این حادثه از دنیا رفت. مادر این دختر از همان اوایل حادثه همش تو کوچه شون داد میزنه و ناله میکنه و برفارو چنگ میزنه و هی از هوش میره. همه همسایه ها از اون ساعت تا حالا نخوابیدن و دارن گریه میکنند. الان هم دارن اونا رو بخاک میسپارن. کربلای دیگری است اینجا. باید ببینی و اونوقت قضیه فرق میکنه.
بعضی از این کاربرا فکر میکنند میتونن هر حرفی رو بزنن و ما هم باید با خواهش و تمنا ازشون پذیرایی کنیم. نخیر اینجوریام نیست. گل بگی گل میشنوی , کوفت بگی کوفت میشنوی. من بازتاب همان رفتار های تحقیر آمیز اونام . هر چند که فکر نمیکنم آنقدر عاقل باشند که بفهمند نباید با مرگ عزیزان بیگناه شوخی کرد.
بحث های منطقی هم که میشه بسیار عالی است و جای تشکر داره. هر کسی سزاوار کاری است که انجام میده.

دوست محترم چند بار سعی کردم به شما بگم قضیه چیه ولی شما فقط حرف خودتونو می شنوید . اقای سیلور اگه میگه هواپیماها ایمن نیستن دروغ نمیگه چون سوار شده و به چشم دیده. دوستان دیگه هم همینطور . اینم نیست که ما در این مملکت لای زر ورق بزرگ شده باشیم و غم دیگران رو متوجه نشیم. همه ما عزیز از دست دادیم و میدونیم مرگ عزیز یعنی چی . شما دیگه دارید کاری می کنید تا بهونه دست دیگران بدهید این تاپیک حذف بشه

eye to eye

عضو جدید

خدارو شکر شما یه کارهای نیستی وگر نه هممونو اعدام میکردی

• Like

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
خدارو شکر شما یه کارهای نیستی وگر نه هممونو اعدام میکردی
اختیار دارید و شما سروری. من فقط بلدم مثه یه اینه جلوی بعضی ها وایستم که بتونن رفتار و گفتارشونو ببینن چیه.
اعتراض من نظر منه و خدارو شکر مخاطب من شما نبودید. اونی هم که باید ادب میشد لابد یه چیزایی میفهمه. الان همون کاربر رفته تو تاپیک ( اعتراض خوبه ولی . . . . ) بازم داره شرّ و ور میگه. بعضی ها تا تریبون آزاد گیرشون میاد همش چرت و پرتهای ذهنشونو به این بهنه خالی میکنند . خودشونم نمیدونن که :
ای وزغ عرصه سیمرغ نه جولانگه توست
عرض خود میبری و زحمت ما میداری.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
دوست محترم چند بار سعی کردم به شما بگم قضیه چیه ولی شما فقط حرف خودتونو می شنوید . اقای سیلور اگه میگه هواپیماها ایمن نیستن دروغ نمیگه چون سوار شده و به چشم دیده. دوستان دیگه هم همینطور . اینم نیست که ما در این مملکت لای زر ورق بزرگ شده باشیم و غم دیگران رو متوجه نشیم. همه ما عزیز از دست دادیم و میدونیم مرگ عزیز یعنی چی . شما دیگه دارید کاری می کنید تا بهونه دست دیگران بدهید این تاپیک حذف بشه
تو چرا همش از آقای سیلور حرف میزنی. من دارم حرفهای مسخره آمیز تو رو که تو اون صفحات اول گفتی محکوم میکنم. چرا از دیدن رفتار خودت میترسی. برو ببین چی ها نوشتی؟ عجیبه که متوجه اشتباهاتت هم نمیشی.

babak 123

عضو جدید
کاربر ممتاز
بهنام اسماعیلی که هم‌اکنون در بیمارستان ارتش ارومیه بستری است، در گفتگو با «نسیم» با تشریح جزئیات سقوط این هواپیما گفت: در نزدیکی ارومیه وقتی ارتفاع هواپیما کم شد، تکان‌ها بیشتر شد و یکباره هواپیما اوج گرفت اما مجددا آرام آرام به سمت فرود آمدن بود که تکان ‌های شدیدیخورد و گویا هواپیما با شدت زمین برخورد کرد.
وی با بیان اینکه از ناحیه قفسه سینه و پا دچار شکستگی شده است گفت: در فرودگاه مهرآباد، ۲ بار مسافرین پرواز تهران-ارومیه را به پای هواپیما برده و برگرداندند، اما در نهایت با یک ساعت تأخیر، هواپیماپرواز کرد و در نزدیکی‌های ارومیه تکان‌های شدید و غیر عادی داشت.
اسماعیلی افزود: وقتی ارتفاع هواپیما کم شد، تکان‌ها بیشتر شد و یکباره هواپیما اوج گرفت اما مجددا آرام آرام به سمت فرود آمدن بود که تکان ‌های شدیدی خورد و گویا هواپیما با شدت زمین برخورد کرد.
این مجروح سانحه هواپیمایی ارومیه گفت: بعد ازاین تکان‌ها من چیزی متوجه نشدم و یک‌دفعه خود را در میان انبوهی از برف دیدم که به زیر هواپیما افتاده بودم.
بهنام اسماعیلی تصریح کرد: بعد ازدقایقی متوجه شدم که بنزین هواپیما به سر و صورت من می‌ریزد و خیلی تلاش کردم تا خود را از مهلکه نجات دهم، چراکه فکر می‌کردم هر لحظه امکان انفجار هواپیما وجود دارد.
وی تأکید کرد، با اینکه به شدت مجروح شدم، خود را در میان برف‌ها از هواپیما دور کردم و با موبایلی که همراه داشتم با یکی از بستگانم تماس گرفتم و موضوع را اطلاع دادم.
این مجروح تصریح کرد: همچنین چراغ موبایل خود را روشن کردم تا مردم عادی که برای امداد رسانی خود را به محل حادثه رسانده بودند متوجه زنده بودن من شوند.
اسماعیلی گفت: ۴۵ دقیقه طول کشید تا مردم به کمک ما آمدند و من فکر می‌کردم که جان خود را از دست می‌دهم اما با کمک مردم زنده ماندم.
این مسافر هواپیمای ارومیه اضافه کرد: احتمالا برخی از مسئولین شهرستان ارومیه و کارمندان دولتی در این هواپیما بوده‌اند.

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
تو چرا همش از آقای سیلور حرف میزنی. من دارم حرفهای مسخره آمیز تو رو که تو اون صفحات اول گفتی محکوم میکنم. چرا از دیدن رفتار خودت میترسی. برو ببین چی ها نوشتی؟ عجیبه که متوجه اشتباهاتت هم نمیشی.

شما شروع کردی به اینکه به همه جواب بدی . از هیچی نمیترسم بفرما این حرفای من شما چیزایی رو نقل قول گرفتی که در رابطه با یک مفر دیگه بود اگر دقت میکردی می دیدی که baw هم به شوخی به اون ادم گفت یک ان فکر کردم داری جدی میگی ؟ یعنی اون ادم داشت در لفافه حرف میزد و ما نفهمیده بودیم .

چرا عزیز؟؟؟؟

منم یک نمه چیزایی میدونم. دو تا از پسر عموهام تونیروی هوایی هستن یکیشون مهندس تعمیر و نگهداری هواپیماهای نظامیه وقتی سر بخثشون باز میشه میگن چیزایی که نباید شنیده بشه

اینها همه امتحان الهی است/ باید مردم آزموده بشوند/ یا حق

اونوقت مردمو با هواپیما امتحان الهی میکنن ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

از پسر عموم در مورد تعمیر هواپیماهای جنگی و قطعات یدکی چیزایی شنیدم که خودم فکرشو میکردم. میگفت یک عمد اگاهانه وجود داره که از کشورها و شرکتهای خاصی خرید بشه.
مگه ما در زمان جنگ تحریم نبودیم ولی باز هم میتونستیم لوازم حیاتی رو از طریق کشورهای ثالث و واسطه وارد کنیم اما الان متاسفانه عمدی وجود داره

http://www.www.www.iran-eng.ir/images/misc/quote_icon.png نوشته اصلي بوسيله farshadmakvandi http://www.www.www.iran-eng.ir/images/buttons/viewpost-left.png
باید مردم در قبال بلاها آزموده بشند تا محکم و استوار گردند/ هر چی انسان زدوتر بمیره گناهش هم کمتره زدوتر میره بهشت
پس بهتر نیست تو همون بیمارستان که بد نیا اومدن در معرض بلای مسمومیت و یا سهل انگاری قرار بگیرن و بمیرن ؟؟؟؟ اینطوری بزرگ هم نمیشن که برای خیلی ها دردسر درست کنن

از نظر من این که انسان اهمال و قصور و بی مسئولیتی ها رو بندازه گردن خدا کفره . کفر اینه که دست رو دست بذاره و هر چی پیش اومد بندازه گردن خدا و مقدرات .

این حرفهای من . کجای این حرفها من کشته شدگانو مسخره کردم؟؟؟؟ کجاش به اونا و یا خانواده هاشون توهین کردم. فعلا شما دارید توهین می کنید . دارم به شما میگم اگه توهین بود حتما مدیران و یا دوستان دیگه تذکر میدادن پس چرا نکردن اینکارو؟؟؟؟؟؟؟ از لحاظ سیایت سایت میدونید حتی بر فرض محال اگر کسی هم توهین کرده باشه یک کاربر دیگه اجازه برخورد مستقیم به توهین کنند ه رو نداره و صرفا میتونه به مدیرا گزارش بده.

salimipour

عضو جدید
کاربر ممتاز
جالب تر از همه اینه که سالی 26 هزار نفر در سانحه تصادف جونشون از دست میدن ولی به اندازه سقوط همواپیمایی که فقط 90 نفر مسافر داشته بازتاب خبری نداره / حساب کنید ببیند 26 هزار نفر در سال یعنی سقوط چند هواپیما و به همین مقدارهم بازتاب خبری اون در جامعه / در ضمن این 26 هزار نفر فقط امار افرادی که در صحنه تصادف کشته می شوند اگر به این امار تعداد مجروحات تصادفات و کسانی که بعد از انتقال به بیمارستان از بین میرن اضافه کنید انوقت امار بیش از 26 هزار نفر

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
چرا عزیز؟؟؟؟

منم یک نمه چیزایی میدونم. دو تا از پسر عموهام تونیروی هوایی هستن یکیشون مهندس تعمیر و نگهداری هواپیماهای نظامیه وقتی سر بخثشون باز میشه میگن چیزایی که نباید شنیده بشه
با این حساب این پسر عمو های شما خائن به مملکت هستند چون اطلاعات رو بروز میدن.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
جالب تر از همه اینه که سالی 26 هزار نفر در سانحه تصادف جونشون از دست میدن ولی به اندازه سقوط همواپیمایی که فقط 90 نفر مسافر داشته بازتاب خبری نداره / حساب کنید ببیند 26 هزار نفر در سال یعنی سقوط چند هواپیما و به همین مقدارهم بازتاب خبری اون در جامعه / در ضمن این 26 هزار نفر فقط امار افرادی که در صحنه تصادف کشته می شوند اگر به این امار تعداد مجروحات تصادفات و کسانی که بعد از انتقال به بیمارستان از بین میرن اضافه کنید انوقت امار بیش از 26 هزار نفر
تصادفات رانندگی فرق میکنه چون خودشون چنین تصمیم میگیرند. در سقرط هواپیما همه کشته شدگان بیگناهند و خودشون مقصر نیستند.

golrokh

اخراجی موقت
سلام خانومی...

برای بوجود اوردن افراد جدید و رسیدن به تکامل این کارو میکنن!:دی

بیچاره اونایی که مثه دایناسورها باید تو این ازمایش قرار بگرین و قربانی افراد جدید بشن !

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
با این حساب این پسر عمو های شما خائن به مملکت هستند چون اطلاعات رو بروز میدن.

اره شما فکر کن خائن هستن . حالا خودتم حکم کن و اجرا کن. پس بدون یکیشون مهندس نعمیر و نگهداری هواپیماهای جنگنده ایرانه . حتی بازنشست شدن ولی به دلیل کمبود نیروی متخصص در رده ایشون دوباره دعوت به خدمت شدن. اینم چیزی نیست که بر کسی پوشیده باشه . یعنی شما نمیدونستی قطعات یدکی هواپیماها در این تحریم از کدوم کشورها تامین میشه ؟؟؟؟؟

سوال دوم با اینکه اکثر قطعات یدکی از کشورهای خاصی تامین میشه پس چرا امار سقوط هواپیما در اون کشورها در حد استاندارده ؟؟؟

اگر سرما و بدی اب و هوا عامل بیشتر سقوطها در ایرانه پس چرا در کانادا همچین عاملی وجود نداره ؟؟؟؟

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
تصادفات رانندگی فرق میکنه چون خودشون چنین تصمیم میگیرند. در سقرط هواپیما همه کشته شدگان بیگناهند و خودشون مقصر نیستند.

در تصادف رانندگی خودشون تصمیم میگیرن کشته بشن ؟؟؟؟؟؟

• Like

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
در تصادف رانندگی خودشون تصمیم میگیرن کشته بشن ؟؟؟؟؟؟
نه . همه راهها و شکل رانندگی رو خودشون تعیین میکنند. اما مسافرین بیچاره هواپیما اصلا قدرت تصمیم گیری ندارند.
راننده میتونه درست رانندگی کنه و ماشینشو سالم نگه داره و بهش برسه که از نظر ایمنی مثبت باشه. ولی مسافر هواپیما تسلیم محضه و خودش هیچ اختیاری نداره . پس میشه گفت معصومانه و بی تقصیر زندگیش به باد میره.

ayja

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
سلام خانومی...

برای بوجود اوردن افراد جدید و رسیدن به تکامل این کارو میکنن!:دی

بیچاره اونایی که مثه دایناسورها باید تو این ازمایش قرار بگرین و قربانی افراد جدید بشن !
شما متوجه هستی چی داری میگی؟ دایناسورا اینجا بجای انسان گفته شده؟ یعنی چی؟

BAW705

عضو جدید
کاربر ممتاز
اره شما فکر کن خائن هستن . حالا خودتم حکم کن و اجرا کن. پس بدون یکیشون مهندس نعمیر و نگهداری هواپیماهای جنگنده ایرانه . حتی بازنشست شدن ولی به دلیل کمبود نیروی متخصص در رده ایشون دوباره دعوت به خدمت شدن. اینم چیزی نیست که بر کسی پوشیده باشه . یعنی شما نمیدونستی قطعات یدکی هواپیماها در این تحریم از کدوم کشورها تامین میشه ؟؟؟؟؟

سوال دوم با اینکه اکثر قطعات یدکی از کشورهای خاصی تامین میشه پس چرا امار سقوط هواپیما در اون کشورها در حد استاندارده ؟؟؟

اگر سرما و بدی اب و هوا عامل بیشتر سقوطها در ایرانه پس چرا در کانادا همچین عاملی وجود نداره ؟؟؟؟

من می دونم باید دسته بچه های فنی رو بوسید .

B747SP داغون از رده خارج رو برداشتن نو نوار کردن توپ داره می پره . واقعا باید پرستید این آدما رو :gol:

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
نه . همه راهها و شکل رانندگی رو خودشون تعیین میکنند. اما مسافرین بیچاره هواپیما اصلا قدرت تصمیم گیری ندارند.
راننده میتونه درست رانندگی کنه و ماشینشو سالم نگه داره و بهش برسه که از نظر ایمنی مثبت باشه. ولی مسافر هواپیما تسلیم محضه و خودش هیچ اختیاری نداره . پس میشه گفت معصومانه و بی تقصیر زندگیش به باد میره.

این موضوع در مورد همه مسافران صدق میکنه . چه زمینی چه دریایی چه هوایی. یعنی همه مسافرین اعم از قطار ماشین اتوبوس کشتی هواپیما و................. در سلامت خودشون نقشی ندارن چون راننده اون وسیله کس دیگریه . راننده میخواد خلبان باشه میخواد ناخدا باشه میخواد لوکوموتیو ران باشه یا هر چیزی یک بعد ماجراست. بعد دیگه امنیت و استاندارد و شرایط نگهداری و نعمیر اون وسیله است میخواد کشنی باشه یا هواپیما یا قطار یا ماشین ...........

بعد دیگه مسیرو شرایط مورد استفاده است و هزاران عامل دیگه که دخیل هستن.

شما نمی تونید حکم کلی کنید مسافر هواپیما معصوم و بی تقصیر هست ولی مسافر کشتی و قطار و ماشین گناهکار و خطاکار . همه مسافرین تابع شرایط دیگه هستن

ZEUS83

عضو جدید
کاربر ممتاز
من می دونم باید دسته بچه های فنی رو بوسید .

B747SP داغون از رده خارج رو برداشتن نو نوار کردن توپ داره می پره . واقعا باید پرستید این آدما رو :gol:

میگم که هستن ادمایی که دلشون برا مملکتشون و هموطناشون میسوزه . متاسفانه اونم میگفت نیروی فنی متخصص

به مقدار کافی روانه دانشگاه های معتبر دنیا نمیشه و ایران شرایط پرورش چنین نیروهای متخصص رو هم نداره

mostafanokhodian

کاربر حرفه ای
کاربر ممتاز
وای خدای من .ببینین تو ایران حتی اگه بگی گشنمه 30 یا 30 میکنن. همین محممد آقا رسما منو آدمی فرض کرده که در اثر عوامل بیگانه اغفال شدم....
سوال من واضحه: چرا هر سال شاهد این حوادث هستیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟

من گفتم شما سیاسیش کردید؟
نه اتفاقاً شما زیاد سیاسیش نکردید افراد دیگه ای این کارو انجام دادن...

نظرم رو توی نظر سنجی گفتم:
تحریم های اقتصادی
ضعف در عمل به معیارهای ایمنی

لطفا اونایی رو که قرمز کردم توجه کنین. مگه ما عقل نداریم اونا یه چیزی بگن ما باور کنیم؟؟؟؟؟؟؟؟؟
کلاسش بیشتره؟؟؟یه سوال: فرض کنین شما تو خونه مشکلی دارین که عوامل بیرونی هم دوش تاثیر داره.سعی میکنین تو خونه با همفکری هم این مساله رو حل کنین یا همش روی اشتباه عامل بیرونی تاکید میکنین؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
مخاطب من والا فکر نکنم شما بودید توی اون پاسخ که نقل قول گرفتید.

معتقدید کلاس نداره؟ الآن قحش دادن به دولت و جمهوری اسلامی یکی از مولفه های روشنفکری و حمایت از جمهوری اسلامی یکی از مولفه های املی و تحجر محسوب میشه، خوب روشنفکری کلاسش بیشتره...

جواب سوالتون رو اون دوستمون آقای baw دادند که من هم باهاشون موافقم، مسولین داخلی دارن تلاش خودشونو انجام میدن و از هیچ کاری کم نمیذارن برای رفع این مشکلات ولی تحریم ها همچنان برقراره و مشکل ایجاد میکنه در کار ما و در پروازها...
نقش عامل بیرونی توی این قضیه پررنگ تر از عامل دورنیه...

بالا